Wyspy Kanaryjskie - Gran Canaria, Teneryfa, Lanzarote, Fuertaventura - Strona 22 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-07-09, 10:35   #631
arquettewska
Rozeznanie
 
Avatar arquettewska
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 758
Dot.: Teneryfa

Cytat:
Napisane przez Waniliova Pokaż wiadomość
Leci ktoś na Teneryfę w drugiej połowie września? my lecimy na podróż poślubną, już nie mogę się doczekać

Już planuję wycieczki

Ja lecę ze znajomymi! Też nie mogę się doczekać

Jakie wycieczki masz w planie? My na pewno Siam Park, Loro Park, Masca i wulkan Pico del Teide. Zastanawiam się co jeszcze warto.
__________________


Edytowane przez arquettewska
Czas edycji: 2014-07-09 o 10:39
arquettewska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-09, 11:30   #632
Waniliova
Zakorzenienie
 
Avatar Waniliova
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 785
Dot.: Teneryfa

Cytat:
Napisane przez arquettewska Pokaż wiadomość
Ja lecę ze znajomymi! Też nie mogę się doczekać

Jakie wycieczki masz w planie? My na pewno Siam Park, Loro Park, Masca i wulkan Pico del Teide. Zastanawiam się co jeszcze warto.
Planujemy te same wycieczki + rejs na La Gomerę

A z jakiego biura lecicie? w ogóle lecicie na południe czy północ i w jakim hotelu się zatrzymujecie?
__________________
Szczęśliwa mężatka od 14.06.2014 D.
Waniliova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-10, 17:27   #633
smirky
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 234
Dot.: Fuerteventura;)

Cytat:
Napisane przez sandrvnia Pokaż wiadomość
Spokojnie zjedziecie wyspę w jeden dzień oczywiście od rana do wieczora, nam to zajeło ok 12 godz. chociaż powiem Ci szczerze, że mnie jakoś okolice Puerto del Rosario nie zachwyciły i w sumie na północy to tylko Corralejo, reszta tez kiepska.. po za tym wszystkie "dzikie" plaże po zachodniej stronie wysypy koniecznie musicie zobaczyć, Betancurię, Esquinzo, Sotavento oczywiście też warto wypożyczyć samochód terenowy - jest droższy i w naszym hotelu musieliśmy go rezerwować z kilkudniowym wyprzedzeniem (koszt. ok 90 euro) ale bez problemu zwiedziliśmy najbardziej dzikie zakątki osobówkami (koszt od 30 euro) podobno nie można zjeżdżać z asfaltu więc to żadna atrakcja a i jeszcze strach, że coś się uszkodzi paliwo dość tanie w tamtym roku ok 1 euro/litr więc super my też byliśmy na Fuercie w połowie września i też w podróży poślubnej jak dla mnie miejsce idealne i na pewno będziecie bardzo zadowoleni ja odradzam zwiedzanie Oasis Parku - nic po za żyrafami nas tam nie zachwyciło :P ale jeśli nie byliście jeszcze w takim miejscu to pewnie Wam się spodoba - koszt za osobę ok 25 euro, dojazd autokarem bezpłatny i powrót również.. temp. we wrzesniu 2013 to ok 27 st., lekki wiaterek, woda w oceanie baaaardzo ciepła koniecznie zainwestujcie w kremy do opalania z dobrym filtrem bo się szybko spalicie ogólnie wyspa jest bardzo spokojna, sporo starszych ludzi, imprez jak na Ibizie się raczej nie spodziewajcie
My byliśmy w hotelu Jandia Princess Resort chciałam wrzucić kilka fotek, ale nie mogę tego ogarnąć <lol>
Sandrvia, jak dla mnie Oasis Park był najlepszą atrakcją Fuerty, a więc kwestia upodobania..... Byłabym wściekła jakby ktoś mi wcześniej odradził i nie zaliczyłabym..
smirky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-10, 22:09   #634
Pinklady
Raczkowanie
 
Avatar Pinklady
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 336
Dot.: Fuerteventura;)

Betancuria jest malenka ale bardzo urocza, warto tam pojechać.
Corrajelo - must have,.
__________________
"Zabijać to nie znaczy wyjąć rewolwer jak Buck Jones i zrobić pif-paf! To wcale nie tak. Można zabijać w sercu. Po prostu przestać kogoś kochać. I wtedy ten ktoś umiera."
Pinklady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-12, 19:10   #635
sandrvnia
Raczkowanie
 
Avatar sandrvnia
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 184
Dot.: Fuerteventura;)

Cytat:
Napisane przez smirky Pokaż wiadomość
Sandrvia, jak dla mnie Oasis Park był najlepszą atrakcją Fuerty, a więc kwestia upodobania..... Byłabym wściekła jakby ktoś mi wcześniej odradził i nie zaliczyłabym..
No widzisz to co kto woli, ja pamiętam że chyba autobusy kursowały co 5 godzin, a my wytrzymaliśmy w tym parku jakieś 1,5 godz. i żeby nie czekać już na autobus te 3,5 godz. wróciliśmy taksówką :P ale my zwiedzaliśmy już podobne miejsca i stąd może nasz brak zainteresowania
__________________
Kochać i być kochanym to tak, jakby z obu stron grzało nas słońce
sandrvnia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-22, 06:56   #636
kkaskaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 30
Dot.: Teneryfa

Hej, był już ktoś w te wakacje na Teneryfie? Jaka tam pogoda, woda w oceanie? Bo jak pokazują pogodę w Europie to tam jest najmniej stopni (Gran Canaria - 23 )
kkaskaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-23, 10:51   #637
KrzysiekTrojmiasto
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 36
Dot.: Fuerteventura;)

Cytat:
Napisane przez compaqcompaq Pokaż wiadomość
Witajcie, w drugiej połowie września leciwy w podróż poślubna na Fuerte na 2 tygodnie, hotel Elba Cartlota(podobno w recepcji pracuje Polka).mozecie coś napisać o tym hotelu. Mamy wykupiony pokój z widokiem na ocean i przekazane ze jest to podróż poślubna, mam nadzieje ze będziemy zadowoleni. Chcemy wynająć auto i zwiedzić trochę wyspę, głownie chodzi nam o wyjazd na północ, południe i zachód, najważniejsze miejsca. Na ile powinnismy wynająć auto, 3 dni wystarcza? Jak wyglada sprawa pogody, opalania i kąpieli w oceanie? Czekam na opinie i wskazówki. Pozdrawiam
Witam,
byłem w tym hotelu wrzesień 2013. W recepcji nie spotkałem pracującej Polki, ale za to jeden z hiszpańskich barmanów potrafił trochę po Polsku, dało się dogadać
Jeżeli macie wykupiony pokój z widokiem i traficie do tego samego co ja to super. Sam taras wielkości pokoju, a widok naprawdę fantastyczny, do tego mały balkonik boczny. Pokoje doskonale wyposażone
Z samego hotelu będziecie zadowoleni: standard, obsługa, spokój w barach, przy basenie. Jedzenie zróżnicowane, śniadania typowe czyli jajecznica, grzanki itp. itd., natomiast na obiad różnego rodzaju odmiany ziemniaka i sporo owoców morza (jak ktoś lubi). Dodatkowo normalne piwo nalewają w barach, takie które normalnie można kupić za rogiem w sklepie- innych alkoloholi nie pijałem


Samo zwiedzanie samochodem to nawet 1 dzień. My praktycznie część wyspy zwiedzieliśmy w 1 dzień, z tym że poruszaliśmy się komunikacją autobusową (pod hotelem przystanek- kursy do stolicy co 30 minut, w Puerto del Rosario dworzec autobusowy i dogodne przesiadki). Nie ma zbyt wielkich atrakcji dla chcących coś więcej obejrzeć. Dodam, że stolicę wyspy można sobie odpuścić – największa atrakcja to centrum handlowe gdzie plusem są ceny, w takiej zarze ceny nawet 2-3 razy nizsze niż w Polsce


Skoro udajecie się na dwa tygodnie to można skorzystać z połączeń promowych choćby na Lanzarote jednak cena dla turystów nie jest niska. Z drugiej strony jeżeli macie spory budżet na wydatki to równie dobrze można skorzystać z połączeń lotniczych i dotrzeć na Teneryfę lub Gran Canarie.


Opalanie ostrożnie. Słońce praży, daje mocno po skórze, a że wieje przyjemny wiaterek to zbytnio się tego nie odczuwa przez co w moim przypadku skończyło się małymi bliznami na barkach jak korzystałem z uroków hotelowego jacuzzi. Często jest tak, że słońce pojawia się około 11-12
Jeden dzień z burzami oraz obfitym deszczem przez jakieś 2-3 godzinki (pierwszy tydzień września)

Kąpiel w ocenia na tzw. zaliczenie, strasznie słona woda i fal raczej się nie uświadczy w okolicach hotelu (falochron). Z samej plaży korzystałem tylko raz, przez jakieś 15-30 minut, lepiej było przy basenach.
Byłem w pierwszym tygodniu września

Przykładowa fotka z tarasu:
http://i61.tinypic.com/2nx53.jpg

Jak masz jeszcze jakieś pytania to pisz
pozdrawiam

Edytowane przez KrzysiekTrojmiasto
Czas edycji: 2014-07-23 o 10:57
KrzysiekTrojmiasto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-07-30, 17:45   #638
Malgos_12
Zakorzenienie
 
Avatar Malgos_12
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 13 556
Dot.: Fuerteventura;)

Jakieś doświadczenia z Fuertą w połowie października?
Malgos_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-31, 02:22   #639
baby montana
Zakorzenienie
 
Avatar baby montana
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 329
Dot.: Fuerteventura;)

Cytat:
Napisane przez Malgos_12 Pokaż wiadomość
Jakieś doświadczenia z Fuertą w połowie października?
Najpiękniejszy miesiąc na wyspie,uwielbiam październik

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
'zapytaj się siebie, czy chcesz mieć "poważaną" pracę, czy być szczęśliwa'

http://www.youtube.com/watch?v=h7NEQT3tQu8 soy orgullosa de vivir en ese lugar unico, en CANARIAS <3

mi vida en cholas czyli moje życie na Wyspach Kanaryjskich - 12 dni w Kostaryce
baby montana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-31, 12:36   #640
La Monica
La Moderatoiure
 
Avatar La Monica
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 16 393
Dot.: Teneryfa

Lecę za tydzień na Teneryfę, do Puerto de la Cruz, dam znać jak woda po powrocie
Bardzo się cieszę i powtarzam hiszpański już ponad miesiąc żeby umieć gadać
__________________
Often people who criticize your life are the same people that don't know the price you paid to get to where you are today.
LC 66/100/2015
Instagram

Gotuję
La Monica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-31, 12:59   #641
kkaskaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 30
Dot.: Teneryfa

La Monica, a kiedy wracasz? Ja lecę 14 sierpnia, więc może już mnie nie będzie jak wrócisz Ja uczyłam się podstaw jakiś czas temu, teraz za bardzo nie mam czasu, żeby powtarzać i uczyć się czegoś nowego, więc pewnie jak już, to spytam się coś po hiszpańsku a jak zaczną mi odpowiadać to eeeeeeeee
A ty dobrze umiesz?
kkaskaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-08-05, 11:23   #642
Malgos_12
Zakorzenienie
 
Avatar Malgos_12
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 13 556
Dot.: Fuerteventura;)

Baby Montana - dzięki! a jak z deszczami? często się zdarzają?
Malgos_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-05, 20:01   #643
milenek88
Raczkowanie
 
Avatar milenek88
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 170
Smile Dot.: Fuerteventura;)

Hej, od 17-26 wrzesnia wybieramy sie na Fuerte do Caleta de Fuste. mamy wybrana opcje apartamentu bez jakiegokolwiek wyzywienia gdyz nie zamierzamy byc uzaleznieni od godzin ustalanych przez hotel, a ja po roku mieszkania w Londynie jesc english breakfast. chcemy jesc miejscowe potrawy a i moze samemu cos ugotowac.w planach mamy wypozyczenie samochodu na caly wyjazd gdyz chcemy spokojnie pozwiedzac wyspe bez dwoch dni intensywnych a reszte spedzonych przy basenie oraz posmakowac miejacowego jedzenia na czym mi najbardIej zalezy. w zwiazku z tym mam pare pytan:
1. czy warto tak jak planujemy wypozyczyc samochod na caly wyjazd czy mija sie to z celem,
2. ile kosztuje wyxieczka na Lanzarote i gdzie takowe sa organizowane i czy oplaca sie tam jechac?
3. caly budzet obliczylam na ok800 euro (w tym ok 150 na sam samochod) na caly wyjazd majac powyzsze wczesniejsze informacje, czy przesadzilam w jedna albo w druga strone? Oczywicie hotel I lot i hotel juz oplacony
4. Jak z parkingami? boje sie ze wynajmniemy samoxhod a poNiej nie bedzie go gdzie zostawic oraz czy bardziej oplaca sie wynajac samochod bukujac online czy na miejacu liczac na targowanie sie (co wyczytalam na ktoryms z forum
5.jak z pogoda we wrzesniu i czy warto z tego powodu wziac dodatkowo wiecej cieplejszych rzeczy
6.nie chcemy takze brac ze soba kosmetykow, ja jestem fanem aloesu wiec chce sie w nie obkupic, jak wygladaja ceny
7. Guachinche? czy czesto spotykane na Caleta ? czy jakies targi ze swiezymi owocami
8. i jak cenowo restauracje, niestety cenniki jakiekolwiek trudno dostepne prze internet

przepraszam za tyle pytan ale bardzo mi zalezy zeby dobrze wszystko zorganizowac
__________________
odchudzanie pełna para
milenek88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-07, 17:00   #644
Arcykicia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 25
Dot.: Teneryfa

Ja właśnie wróciłam z Teneryfy... cóż piękne widoki na wulkany,ocean(czyściutki, krabów mnóstwo) Po Hiszpańsku nie musicie umieć rozmawiać spokojnie praktycznie z każdym i wszędzie dogadacie sie po angielsku) Ludzie przemili uśmiechnięci pomocni... Jak będziecie na Teneryfie to OBOWIĄZKOWO siam park i loro park )) naprawde warto...I bardziej polecam południe Teneryfy( Costa adeje las Americas itp )jest ładniejsza pogoda cieplej mniej chmur.. Jak byliśmy w Puerto de la cruz na północy to odrazu widać zmiane zachmrzone akurat w ogóle w ten dzień nie było tam słońca ;/... i ogólnie wydaje mi sie ze na południu bardziej rozrywkowo jest... NIE POLECAM NIKOMU biura podróży ALFA STAR oszuści i manipulanci miało być zupełnie inaczej i prawie miałam zniszczone wakacje ale musiałam wziąść się w garść bo i tak nic już nie mogłam zmienić/zrobić.... Najlepiej tam kupić sobie taki twin ticket to jest do siam i do loro jeden bilet taniej wychodzi i lepiej nie kupowac właśnie od biura podróży z jakim jedziecie bo wiadomo oni przycinają sobie tylko samemu jak będziecie już na Teneryfie... My kupiliśmy w http://atrakcjeteneryfa.pl/loro-parque/ i wszystko było jak najbardziej ok chłopak przywozi Ci pod Twój hotel ten twin ticket dajesz mu pieniądz do ręki i załatwione wyszło nam taniej niż od biura podróży 10 euro... I w ogóle bardzo pomocny człowiek on jest polakiem mieszkającym na Teneryfie...Wydaliśmy wszystkie euraski chcielismy wymienic zlotowki na euro NIGDZIE ale to nigdzie nam nie chcieli wymienic chodzilismy po przeroznych kantorach BANKACH ale wszedzie d... juz mialam zlota zawieszke sprzedac bo nie mielibysmy nawet za co wrocic autobusem do hotelu ale zadzwonilismy wlasnie do tego chlopaka i uratowal nam du py przyjechal w miejsce gdzie bylismy wymienil naprawde dobry czlowiek .takze przestrzegam wszystkich zeby wymienic sobie wszystkie pieniadze w pl bo tam nie macie na co liczyc .... jedynie co to angole nie musza o co martwic bo tam wszystko glownie pod nich ;p
Arcykicia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-08, 11:44   #645
kkaskaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 30
Dot.: Teneryfa

Dzięki Arcykicia za zdanie relacji a jakie temperatury były na południu? I jaka woda w oceanie? My wybieramy się właśnie w okolice Playa de las Americas. Ile płaciliście za twin ticket? My chyba kupimy od razu w kasie Loro albo Siam Parku.
kkaskaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-08, 12:05   #646
Arcykicia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 25
Dot.: Teneryfa

69 euro za twin ticket z transportem do loro z pod hotelu bo to dosc daleko jest,pogoda w pierwsze dwa dni byla taka sobie ale kolejne dni to slooooonce i goraco ale tak ze dalo sie wytrzymac a woda nie zimna nie ciepla w sam raz zeby sie ochlodzic
Arcykicia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-08, 14:55   #647
Waniliova
Zakorzenienie
 
Avatar Waniliova
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 785
Dot.: Teneryfa

A w drugiej połowie września nikt nie leci na Teneryfę?

Już się nie mogę doczekać
__________________
Szczęśliwa mężatka od 14.06.2014 D.
Waniliova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-09, 08:01   #648
kkaskaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 30
Dot.: Teneryfa

Ja patrzę, że za 58 euro kupimy twin ticket w kasie, a i tak wypożyczamy auto na jakieś 3 dni to sobie sami dojedziemy. Ty masz jakieś doświadczenia z wypożyczaniem auta na Teneryfie?
Odważyłaś się zjechać z tej wysokiej prawie pionowej ślizgawki w Siam Parku?
kkaskaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-09, 18:55   #649
Darianna25
Zakorzenienie
 
Avatar Darianna25
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Maidstone U.K.
Wiadomości: 5 185
Dot.: Teneryfa

Hej..
Tydzien temu wrociam z Majorki i porównując Teneryfę do Majorki to Majorka wygrywa.
+jest taniej,
+plaże ładniejsze,
+tanszy wynajem auta,
+tańsze jedzenie,
+piękne miejsca do zobaczenie.

Jedyny minus to,że na Majorce nie ma az takiego parku wodnego jak Siam Park.

Na watku o Majorce jest moja obszerna relacja w urlopu.
__________________

Darianna25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-08-11, 01:28   #650
baby montana
Zakorzenienie
 
Avatar baby montana
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 329
Dot.: Fuerteventura;)

Cytat:
Napisane przez milenek88 Pokaż wiadomość
1. czy warto tak jak planujemy wypozyczyc samochod na caly wyjazd czy mija sie to z celem,
2. ile kosztuje wyxieczka na Lanzarote i gdzie takowe sa organizowane i czy oplaca sie tam jechac?
3. caly budzet obliczylam na ok800 euro (w tym ok 150 na sam samochod) na caly wyjazd majac powyzsze wczesniejsze informacje, czy przesadzilam w jedna albo w druga strone? Oczywicie hotel I lot i hotel juz oplacony
4. Jak z parkingami? boje sie ze wynajmniemy samoxhod a poNiej nie bedzie go gdzie zostawic oraz czy bardziej oplaca sie wynajac samochod bukujac online czy na miejacu liczac na targowanie sie (co wyczytalam na ktoryms z forum
5.jak z pogoda we wrzesniu i czy warto z tego powodu wziac dodatkowo wiecej cieplejszych rzeczy
6.nie chcemy takze brac ze soba kosmetykow, ja jestem fanem aloesu wiec chce sie w nie obkupic, jak wygladaja ceny
7. Guachinche? czy czesto spotykane na Caleta ? czy jakies targi ze swiezymi owocami
8. i jak cenowo restauracje, niestety cenniki jakiekolwiek trudno dostepne prze internet

przepraszam za tyle pytan ale bardzo mi zalezy zeby dobrze wszystko zorganizowac


1) warto wypozyczyc auto bo plaza w Caleta nie powala a dzieki posiadaniu auta dojedziecie w 45 minut na wydmy corralejo
2) wycieczka po polsku kosztuje 75e (pelna), mozna kupic za ok.50 euro wersje skrocona tzn. sam park narodowy timanfaya, ale polecam jednak pelna. przy dwoch osobach nie oplaca sie jechac tam na wlasna reke autem bo na lanzarote wszystko kosztuje, kazdy wstep itd, autem wyjdzie wam drozej. jesli chcesz kupic to zapraszam do Broncemar Beach do recepcji z przyjemnoscia ci sprzedam)
3) powinno wam wystarczyc - 150 na wycieczke, ok. 200 na auto i benzyne, zostaje wam 450 na jedzenie. zalezy czy chcecie jesc wszystkie 3 posilki w restauracjach czy nie.
4) prawie nie ma parkingow platnych, parkuje sie na ulicy, widze po tym ze uzylas slowa Guachinche ze bylas na Teneryfie - tam parkowanie to koszmar. Tutaj na spokojnie zawsze gdzies znajdziesz miejsce do zaparkowania na dodatek bezplatne.
5) wietrznie ale ladnie, dla mnie wrzesien i pazdziernik to najfajniejsze miesiace (chociaz pazdziernik bardziej )
6) kosmetyki z aloesu nie za tanie, ok.30e pudeleczko kremu, chyba ze kupisz supermarketowe to spokojnie za 10e. jesli kosmetyki wliczasz w te 800 euro budzetu to moze byc ciezko
7) Guachinche w ogole nie ma na Fuerteventurze bo istnieja tylko w prowincji Santa Cruz de Tenerife, tutaj sa tzw. chiringito, ale nie w Calecie - to resort turystyczny a nie lokalny klimat. w malych miejscowosciach na calej wyspie znajdziesz bary.
8) zalezy. mozesz zjesc w dwie osoby obiad za 150 euro (np. w Gambrinusie), a mozesz zjesc w dwie osoby i za 20e z napojami.
__________________
'zapytaj się siebie, czy chcesz mieć "poważaną" pracę, czy być szczęśliwa'

http://www.youtube.com/watch?v=h7NEQT3tQu8 soy orgullosa de vivir en ese lugar unico, en CANARIAS <3

mi vida en cholas czyli moje życie na Wyspach Kanaryjskich - 12 dni w Kostaryce
baby montana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-11, 19:10   #651
Arcykicia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 25
Dot.: Teneryfa

Noo to jak wypożyczacie autko to pewnie sami sobie dojedziecie ) My myslelismy nad tym ale wolalam sobie pokupowac troszke rzeczy;p i poruszalismy sie tam komunikacja miejska i nie bylo problemu napic sie piwka;p wypozyczalni samochodow tam duzo jest pewnie w hotelu bedziecie miec albo jakas informacje a i na lotnisku mase ulotek rozdaja z takimi roznosciami takze problemu z tym nie bedzie a kasa nie jakas bardzo wielka w zaleznosci oczyiscie jakie autko bedziecie chcieli
Arcykicia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-14, 19:28   #652
milenek88
Raczkowanie
 
Avatar milenek88
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 170
Dot.: Fuerteventura;)

Dziekuje Ci bardzo za pomoc! Nigdy nie bylam na zadnej z wysp kanaryjskich poprostu przesledzilam caly Twoj blog zalezy mi na typowej kanaryjskiej kuchni. Poprostu wymarzylam sobie ze kazdy dzien bedziemy spedzac w innym zakatku wyspy troche sie wluczac i jedzac cos u miejscowych mysle o wycieczce na Lanzarote bo chcielibysmy ja oddzielnie zwiedzic po slubie albo wybrac sie na La Gomere tez pisalas o niej pozytywnie, wiec wszystko jeszcze w kwestii planow sniadania chce jesc w hotelu lunch w jakims miescie ktore odwiedzimy a na kolacje wybrac jakas restauracyjke lub ugotowac cos w domu. Jestem w ciazy i mam straszna wrazliwosc na smaki i zapachy wiec jezeli jedzenie mi nie podpasuje to bedzie latwiej cos wymyslec na miejscu.
__________________
odchudzanie pełna para
milenek88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-14, 22:35   #653
baby montana
Zakorzenienie
 
Avatar baby montana
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 329
Dot.: Fuerteventura;)

Cytat:
Napisane przez milenek88 Pokaż wiadomość
Dziekuje Ci bardzo za pomoc! Nigdy nie bylam na zadnej z wysp kanaryjskich poprostu przesledzilam caly Twoj blog zalezy mi na typowej kanaryjskiej kuchni. Poprostu wymarzylam sobie ze kazdy dzien bedziemy spedzac w innym zakatku wyspy troche sie wluczac i jedzac cos u miejscowych mysle o wycieczce na Lanzarote bo chcielibysmy ja oddzielnie zwiedzic po slubie albo wybrac sie na La Gomere tez pisalas o niej pozytywnie, wiec wszystko jeszcze w kwestii planow sniadania chce jesc w hotelu lunch w jakims miescie ktore odwiedzimy a na kolacje wybrac jakas restauracyjke lub ugotowac cos w domu. Jestem w ciazy i mam straszna wrazliwosc na smaki i zapachy wiec jezeli jedzenie mi nie podpasuje to bedzie latwiej cos wymyslec na miejscu.
jeśli chodzi o la Gomerę to polecam na cały urlop osobom które lubią trekking albo grę w golfa, inni się wynudzą bo wyspa jest mała.
Gratuluję ciąży z dzieckiem polecam Gran Canarię albo Teneryfę ale to za kilka lat, te wszystkie parki rozrywki są rewelacyjne.

koniecznie spróbujcie jedzenia w:
- knapce pod La Vaca Azul w El Cotillo (nie pamiętam jej nazwy ale jest piętro niżej niż Vaca),
- Mahoh w Villaverde
- Casa Pon w Los Molinos (nie przeraź się tym ze wygląda jak barak)
- Casa de Santa Maria w Betancurii (ale droga dosyć)
- pod Caleta de Fuste, w Las Salinas - Los Caracolitos
- w Pozo Negro fajna knajpka na plaży, druga podobna w Ajuy (ta najbliżej plaży)
__________________
'zapytaj się siebie, czy chcesz mieć "poważaną" pracę, czy być szczęśliwa'

http://www.youtube.com/watch?v=h7NEQT3tQu8 soy orgullosa de vivir en ese lugar unico, en CANARIAS <3

mi vida en cholas czyli moje życie na Wyspach Kanaryjskich - 12 dni w Kostaryce
baby montana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-15, 11:05   #654
milenek88
Raczkowanie
 
Avatar milenek88
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 170
Dot.: Fuerteventura;)

Dziekuje Ci jeszcze raz serdecznie napewno skorzystam z kazdej porady!
__________________
odchudzanie pełna para
milenek88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-17, 09:14   #655
La Monica
La Moderatoiure
 
Avatar La Monica
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 16 393
Dot.: Teneryfa

Cytat:
Napisane przez kkaskaa Pokaż wiadomość
La Monica, a kiedy wracasz? Ja lecę 14 sierpnia, więc może już mnie nie będzie jak wrócisz Ja uczyłam się podstaw jakiś czas temu, teraz za bardzo nie mam czasu, żeby powtarzać i uczyć się czegoś nowego, więc pewnie jak już, to spytam się coś po hiszpańsku a jak zaczną mi odpowiadać to eeeeeeeee
A ty dobrze umiesz?
Już wróciłam. Powiem Ci, że kanaryjczycy mówia szybko i dosyć niezrozumiale, ale mniej więcej się dogadywałam. Byłam z siebie dumna ale teraz widzę ile jeszcze nauki języka przede mną.

Cytat:
Napisane przez Arcykicia Pokaż wiadomość
Ja właśnie wróciłam z Teneryfy... cóż piękne widoki na wulkany,ocean(czyściutki, krabów mnóstwo) Po Hiszpańsku nie musicie umieć rozmawiać spokojnie praktycznie z każdym i wszędzie dogadacie sie po angielsku) Ludzie przemili uśmiechnięci pomocni... Jak będziecie na Teneryfie to OBOWIĄZKOWO siam park i loro park )) naprawde warto...I bardziej polecam południe Teneryfy( Costa adeje las Americas itp )jest ładniejsza pogoda cieplej mniej chmur.. Jak byliśmy w Puerto de la cruz na północy to odrazu widać zmiane zachmrzone akurat w ogóle w ten dzień nie było tam słońca ;/... i ogólnie wydaje mi sie ze na południu bardziej rozrywkowo jest... NIE POLECAM NIKOMU biura podróży ALFA STAR oszuści i manipulanci miało być zupełnie inaczej i prawie miałam zniszczone wakacje ale musiałam wziąść się w garść bo i tak nic już nie mogłam zmienić/zrobić.... Najlepiej tam kupić sobie taki twin ticket to jest do siam i do loro jeden bilet taniej wychodzi i lepiej nie kupowac właśnie od biura podróży z jakim jedziecie bo wiadomo oni przycinają sobie tylko samemu jak będziecie już na Teneryfie... My kupiliśmy w http://atrakcjeteneryfa.pl/loro-parque/ i wszystko było jak najbardziej ok chłopak przywozi Ci pod Twój hotel ten twin ticket dajesz mu pieniądz do ręki i załatwione wyszło nam taniej niż od biura podróży 10 euro... I w ogóle bardzo pomocny człowiek on jest polakiem mieszkającym na Teneryfie...Wydaliśmy wszystkie euraski chcielismy wymienic zlotowki na euro NIGDZIE ale to nigdzie nam nie chcieli wymienic chodzilismy po przeroznych kantorach BANKACH ale wszedzie d... juz mialam zlota zawieszke sprzedac bo nie mielibysmy nawet za co wrocic autobusem do hotelu ale zadzwonilismy wlasnie do tego chlopaka i uratowal nam du py przyjechal w miejsce gdzie bylismy wymienil naprawde dobry czlowiek .takze przestrzegam wszystkich zeby wymienic sobie wszystkie pieniadze w pl bo tam nie macie na co liczyc .... jedynie co to angole nie musza o co martwic bo tam wszystko glownie pod nich ;p
Do pogrubionego: i tu widać w jakich celach ktoś jedzie i jak każdy ma inny gust.
Zwiedziłam cała wyspę i południe to same wielkie hotele, sztuczne plaże, sztucznie nasadzane rośliny, sztucznie zaprojektowane ulice. Wszystko pod turystów. Nic nie jest tam naturalne. Mieszka tam tyllko 6% kanaryjczyków bo jest brzydko, głośno i drogo. I są to głównie Ci co żyją z turystyki.
Dla mnie najpiękniejsza jest dzika, zielona północ, mieszkańcy na ulicach Puerto a nie rozdarci anglicy. Zjeździliśmy całą północ (włącznie z dziką Anagą) i byliśmy z mężem zachwyceni różnorodnością wyspy. Wyjazd na Pico niesamowite wrażenia. A południe ? Południe to nie Teneryfa - tak mówią kanaryjczycy. Co tam sie może podobac ? Siam park? Okey, ale czy coś poza tym ? Bo chyba nie ogrody hotelowe ? A Loro przecież jest na północy. Nie rozumiem zachwytów sztucznym południem, ale każdy ma inny gust.

Transport na wyspie (guaguas) jest dobrze zorganizowany, punktualny i można objechać na Bono całą wyspę Rewelacja. nie musieliśmy auta wypozyczać. Kanaryjczycy ( Ci z północy przynajmniej)bardzo przyjaźni, pomocni, cisi (o dziwo) i kulturalni, weseli i sympatyczni. Ale po angielsku tylko w sklepach z pamiątkami, w restauracjach, ale w 80% u nas tylko hiszpański królował w Puerto, a na północy to już całkowicie.

Osobiście jesteśmy z mężem zachwyceni Teneryfą. Chcecie zdjęcia?
__________________
Often people who criticize your life are the same people that don't know the price you paid to get to where you are today.
LC 66/100/2015
Instagram

Gotuję
La Monica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-18, 17:22   #656
Agus_bebe
Raczkowanie
 
Avatar Agus_bebe
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 154
Dot.: Teneryfa

La Monica a mogłabyś coś napisać o pogodzie na północy wyspy? Też planuję wyjazd we wrześniu do Puerto de la Cruz do hotelu Puerto Resort, ale boję się, że nie będzie słońca. Wszyscy mnie straszą, że cały dzień jest pochmurnie, a słoneczko wychodzi na 2-3 godzinki.
Agus_bebe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-18, 20:34   #657
aleksjaaa
Rozeznanie
 
Avatar aleksjaaa
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 841
Dot.: Teneryfa

Cytat:
Napisane przez Agus_bebe Pokaż wiadomość
La Monica a mogłabyś coś napisać o pogodzie na północy wyspy? Też planuję wyjazd we wrześniu do Puerto de la Cruz do hotelu Puerto Resort, ale boję się, że nie będzie słońca. Wszyscy mnie straszą, że cały dzień jest pochmurnie, a słoneczko wychodzi na 2-3 godzinki.
Nie do mnie, ale odpowiem, gdyz tydzien temu wrocilam z tego hotelu
Tez sie balam o brak slonca, a wrocilam do Polski spalona jak nigdy. Chmury po godzinie 12.00 odchodza i jest czyste niebo (co prawda zdarzyl sie dzien w calosci pochmurny), ludzie leza na lezakach przy hotelu do 19-20.00. Jeden dzien spedzilam tez na poludniu i nie odczulam tej rzekomej wyzszej temperatury. Pamietaj, ze wyspa jest mala i w razie zlej pogody mozna podjechac na plaze na poludniu (autostrada szybko pojdzie).
aleksjaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-19, 06:02   #658
Agus_bebe
Raczkowanie
 
Avatar Agus_bebe
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 154
Dot.: Teneryfa

Aleksjaaa a jak hotel ? Polecasz ? Bo jeszcze nie kupiłam wycieczki, czekam na lasta :P
Agus_bebe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-19, 07:13   #659
aleksjaaa
Rozeznanie
 
Avatar aleksjaaa
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 841
Dot.: Teneryfa

Cytat:
Napisane przez Agus_bebe Pokaż wiadomość
Aleksjaaa a jak hotel ? Polecasz ? Bo jeszcze nie kupiłam wycieczki, czekam na lasta :P
Hotel (a raczej kompleks trzech hoteli do ktorych ma sie wolny wstep) jest ok. po opiniach myslalam, ze bedzie gorzej :p A cos szczegolnie cie interesuje?
aleksjaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-19, 09:03   #660
Waniliova
Zakorzenienie
 
Avatar Waniliova
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 785
Dot.: Teneryfa

My lecimy 18 września na południe Teneryfy, już się nie mogę doczekać
__________________
Szczęśliwa mężatka od 14.06.2014 D.
Waniliova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-05-20 18:54:17


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:01.