Autostop - przygoda czy skrajna głupota? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-02-23, 17:03   #31
honeybear
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 159
Dot.: Autostop - przygoda czy skrajna głupota?

Wiem, że dużo się teraz pisze na wizażu o wolności w związku i toksycznych relacjach, no ale nie popadajmy w skrajności Chłopak toksykiem, bo się martwi Jeszcze trochę to mężczyźni za sam fakt, że istnieją będą nazywani toksykami

Ja bym się nie bawiła na Twoim miejscu w podróże autostopem. Dwie dziewczyny same w drodze = niepotrzebne kuszenie losu i proszenie się o kłopoty. Nigdy nie wiesz na kogo trafisz, a samo posiadanie GPS-a w telefonie i gazu w kieszeni nie zapewni Ci bezpieczeństwa. Zanim ktoś się zdąży zaniepokoić czemu się nie odzywasz i sprowadzić Ci na drugi koniec Polski ewentualną pomoc, Ty już możesz przejść przez piekło. No ale jeśli lubisz zabawy, które mogą skończyć się traumą na całe życie, to szerokiej drogi. Moim zdaniem jednak nie warto aż tak ryzykować. No ale może jestem zacofana i zindoktrynowana i toksyczna jak Twój chłopak
honeybear jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-23, 18:08   #32
Inka_
Zadomowienie
 
Avatar Inka_
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1 571
Dot.: Autostop - przygoda czy skrajna głupota?

Jeździłam autostopem po całej Europie w towarzystwie koleżanki, żyję, mam się dobrze, traumatycznych przeżyć brak. Aktualnie niestety nie mam czasu na tego typu rozrywki, wybieram też wygodniejsze środki lokomocji, ale swego czasu byłam zachwycona stopowaniem. Dodam, że regularnie korzystam z couchsurfingu, taka jestem szalona
__________________
.
Inka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-23, 18:27   #33
Mimiko
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 4 421
Dot.: Autostop - przygoda czy skrajna głupota?

Cytat:
Napisane przez ruda_beksa Pokaż wiadomość
Nigdy w życiu nie zdecydowałabym się na podróż autostopem, a gdyby bliska mi osoba to rozważała, wpadłabym w panikę.
Mam to samo. Nie jeżdżę autostopem i nigdy nikogo nie zabieram. Moim zdaniem twój chłopak ma całkowitą rację. Zresztą dla mnie to żadna przygoda jak nie wiadomo czy dojedzie się do celu i kiedy, bo nie wiadomo czy ktoś się zatrzyma. Ale co kto lubi.
Mimiko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-23, 20:10   #34
ZamyslonaRoztargniona
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 5 580
Dot.: Autostop - przygoda czy skrajna głupota?

Jeżdżę stopem od cwiercwiecza. Raz zdarzyła mi się nie fajna sytuacja na tyle, że musiałam ja światłach uciec z auta. Sama też często ludzi biorę.
Wiem jak jest. Zdarzało mi się zejść z gor wieczorem i się okazywało że już żadnego pasa czy busa do krakowa nie ma.
Często brałam ludzi, którzy spoznili na poranny PKS, a kolejny dopiero wieczorem i gonilismy ten autobus.
Nawet w mieście jak widze sąsiada stojącego na przystanku to się zatrzymuje i go zabieram do domu czy do pracy. Zwykła ludzka uprzejmość.

Nie traktuje każdego człowieka jak potencjalnego mordercę czy świra.
Być moze jestem naiwna, ale... w wielu miejscach taki przestępca mógłby mnie zaatakowac,nie tylko w aucie. Gdyby każdego obcego traktowała jak zagrożenie, zwariowalabym.
ZamyslonaRoztargniona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-23, 20:23   #35
Candy_lips
Zakorzenienie
 
Avatar Candy_lips
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 9 017
Dot.: Autostop - przygoda czy skrajna głupota?

Ja nigdy nie chciałam jechać autostopem i bym nie pojechała, wyjątek to blablacar, ale tam mam i zdjęcie kierowcy, no i opinie osób, którzy z nim jechali, a i tak jeżdżę wtedy z chłopakiem. Dla mnie autostop jest niebezpieczny, zwłaszcza jak jadą dwie dziewczyny. Wiem, że niektórzy jeżdżą tak od dawna i jest ok, większość ludzi jest normalnych, ale to i tak ryzyko i dla przygody wolałabym go sobie odmówić. Jeżeli bliska osoba chciała tak jechać, to też bym się martwiła. Jeżeli traficie na silnego faceta o złych zamiarach, to bez problemu sobie z Wami poradzi nawet jak macie gaz. Mnie kiedyś zdarzyło się być podwiezioną z koleżanką, ale bardzo blisko do kina, no i jechało tam dużo samochodów, więc uznałam, że ryzyko mniejsze. Facet normalnie nas zawiózł, no ale i tak czułam strach i już patrzyłam na drzwi, żeby szybko je otworzyć, jeżeli coś by się działo (gorzej jakby je zablokował). No i raz jechałam z chłopakiem z dwoma panami jak już nie było autobusu w drodze z gór do Zakopanego. No ale mimo że z chłopakiem też miałam obawy, nie chciałabym już tak jechać, nie znam ludzi, po prostu niefajnie się czułam. Od tej pory tym bardziej uznałam, że nie chcę tak jeździć. Nie czułabym się swobodnie i miałabym obawy, dlatego dla mnie nie byłaby to przygoda. Nie traktuję każdego jako zagrożenie, ale skoro mogę uniknąć chociaż takiego ryzyka, że facet mnie wywiezie gdzie chce, to unikam. Szkoda by mi było ciągle się bać. No ale jeżeli ktoś inny czuje się swobodnie i mimo ryzyka się zdecyduje, to ok nic do tego nie mam. Tylko jak piszę gorzej jak bliska osoba, bo wtedy tym bardziej się boję. No ale jesteś dorosła i masz prawo do swoich decyzji.

Edytowane przez Candy_lips
Czas edycji: 2018-02-23 o 20:31
Candy_lips jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-23, 21:30   #36
laisla
Zakorzenienie
 
Avatar laisla
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 21 825
Dot.: Autostop - przygoda czy skrajna głupota?

Jako nastolatka jeździłam stopem wielokrotnie, nic się nie wydarzyło, jednak obecnie swojej córki bym nie puściła. Ale ona jest bardziej odpowiedzialna. Moja przyjaciółka ze studiów miała bardzo nieprzyjemną sytuację, gdzie facet wywiózł ją do lasu i cudem uciekła i po tym wydarzeniu ja też już się o kłopoty nie prosiłam. Z moim ówczesnym facetem też zjeździliśmy Europę w ten sposób, i to można nazwać przygodą bo inaczej nie byłoby nas na to z pewnością stać, ale to co innego bo nie sama i nie z koleżanką.
Obecnie nie biorę nikogo na stopa gdy sama prowadzę, ale jeśli jestem z kimś w aucie to zawsze biorę.

Edytowane przez laisla
Czas edycji: 2018-02-23 o 21:34
laisla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-23, 22:37   #37
Antoiineette
Rozeznanie
 
Avatar Antoiineette
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 821
Dot.: Autostop - przygoda czy skrajna głupota?

Jako nastolatka jechałam parę razy autostopem i nic złego się nie stało, ale teraz już wiem, że byłam głupia, bo mogło się stać.

Chyba od tamtego czasu obejrzałam zbyt wiele filmów i przeczytałam zbyt wiele historii W każdym razie nic dziwnego, że Twój chłopak nie aprobuje tego. Ja też nie polecam. Można trafić na kogoś normalnego, ale można też trafić na świra, których nie brakuje. To już Ty się zastanów czy warto tak ryzykować dla "fajnej przygody".
__________________
So in America when the sun goes down and I sit on the old broken-down river pier watching the long, long skies over New Jersey (...), I think of Dean Moriarty, I even think of Old Dean Moriarty the father we never found, I think of Dean Moriarty.”
Antoiineette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-02-24, 09:40   #38
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Autostop - przygoda czy skrajna głupota?

Cytat:
Napisane przez twojamuza Pokaż wiadomość
Mój chłopak jednak jak się o tym dowiedział - wpadł szał. Powiedział, że jestem skrajnie nieodpowiedzialna.
Jak wpada w szal i od razu Cie obwinia, to tak to jest toksyk. Inny by zwyczajnie powiedzial, ze nie podoba mu sie ten pomysl i zaproponowal cos innego.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-24, 11:01   #39
Zorzoli
Zakorzenienie
 
Avatar Zorzoli
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 3 214
Dot.: Autostop - przygoda czy skrajna głupota?

Dziwi mnie, że aż tak dużo złych opinii jest o stopowaniu,zwłaszcza o osób co albo nigdy nie próbowały albo tylko kilka razy w życiu.

Ja jeździłam stopem przez Europę, trochę w Azji i trochę w Ameryce środkowej.

Śmieszne jest przywoływanie historii Pippy bo to jak mówienie, że góry są niebezpieczne bo na Evereście umierają himalaiści. Ona trochę sama ryzykowała ponieważ nie trzeba ukrywać, że kobieta samotnie stopująca w Turcji w sukni ślubnej to nie najlepszy pomysł.

Uważam, że zachowując zdrowy rozsądek i podstawowe środki ostrożności (podróżować najlepiej w mieszanej parze i nie wsiadać do samochodu jeżeli kierowca jest podejrzany) autostop daje możliwość przeżycia wspaniałej przygody i poznania niesamowitych ludzi.
__________________
Nikogo niestety nie zmusisz do miłości ale zawsze możesz zamknąć wybranka w piwnicy i trzymać tam dopóki nie rozwinie się u niego syndrom sztokholmski. 🙃

https://www.suwaczek.pl/cache/cadbaa1cc7.png
Zorzoli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-24, 12:43   #40
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Autostop - przygoda czy skrajna głupota?

Cytat:
Napisane przez Zorzoli Pokaż wiadomość
Dziwi mnie, że aż tak dużo złych opinii jest o stopowaniu,zwłaszcza o osób co albo nigdy nie próbowały albo tylko kilka razy w życiu.

Ja jeździłam stopem przez Europę, trochę w Azji i trochę w Ameryce środkowej.

Śmieszne jest przywoływanie historii Pippy bo to jak mówienie, że góry są niebezpieczne bo na Evereście umierają himalaiści. Ona trochę sama ryzykowała ponieważ nie trzeba ukrywać, że kobieta samotnie stopująca w Turcji w sukni ślubnej to nie najlepszy pomysł.

Uważam, że zachowując zdrowy rozsądek i podstawowe środki ostrożności (podróżować najlepiej w mieszanej parze i nie wsiadać do samochodu jeżeli kierowca jest podejrzany) autostop daje możliwość przeżycia wspaniałej przygody i poznania niesamowitych ludzi.
no już pierwszy czynnik jest wykluczony, bo dziewczyna chce jechać z koleżanką.
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-24, 12:52   #41
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Autostop - przygoda czy skrajna głupota?

[1=7623cb0b746b4d40e529fc1 23bf669aade741778_65822f0 7d8014;81635071]Ja miałam taka sytuację ze dojezdzamy z koleżanką do tego miejsca gdzie chcialysmy dotrzec(nad jezioro),mowimy kierowcy: to tu !a on nic.jedzie dalej..
Patrzymy z nią na siebie .koleżanka mówi Jezu!ja prawie płakałam.
Złapałam gościa za ramię i potrzasnelam:to Tu!wysadź nas a on :przepraszam nie słyszę dobrze mam aparat .zatrzymał się i nas wysadzil to mnie zniechęciło do dalszych podróży[/QUOTE]
Moje dwie koleżanki, wiele lat temu, jako nastolatki, wsiadły do tira. Chciały podjechać do miejscowości X, jak już kierowca ruszył, to im powiedział, że się tam nie zatrzyma, a dopiero w miejscowości Y to zrobi (oddalonej o kilkadziesiąt km od X). No i dziewczyny wysiadały w biegu, pierwsza wyskakująca złamała sobie nogę w udzie.
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-02-24, 13:21   #42
Zorzoli
Zakorzenienie
 
Avatar Zorzoli
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 3 214
Dot.: Autostop - przygoda czy skrajna głupota?

Cytat:
Napisane przez siarka40 Pokaż wiadomość
Moje dwie koleżanki, wiele lat temu, jako nastolatki, wsiadły do tira. Chciały podjechać do miejscowości X, jak już kierowca ruszył, to im powiedział, że się tam nie zatrzyma, a dopiero w miejscowości Y to zrobi (oddalonej o kilkadziesiąt km od X). No i dziewczyny wysiadały w biegu, pierwsza wyskakująca złamała sobie nogę w udzie.
Dlaczego?

To jest chyba normalne, że kierowcy zazwyczaj nie jadą akurat do naszej miejscowości.
Jadąc tirem kierowca zapewne nie mógł zboczyć ze swojej trasy więc powiedział gdzie się będzie zatrzymywał... a może nie chciał ich wysadzać na środku trasy, czy na bezludziu i zaproponował tą miejscowość X...

No nie wiem...może czegoś nie zrozumiałam..
__________________
Nikogo niestety nie zmusisz do miłości ale zawsze możesz zamknąć wybranka w piwnicy i trzymać tam dopóki nie rozwinie się u niego syndrom sztokholmski. 🙃

https://www.suwaczek.pl/cache/cadbaa1cc7.png

Edytowane przez Zorzoli
Czas edycji: 2018-02-24 o 13:22
Zorzoli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-24, 14:46   #43
mariamalaria
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 4 900
Dot.: Autostop - przygoda czy skrajna głupota?

Cytat:
Napisane przez Ava_ Pokaż wiadomość
Tak statystycznie to wieksze prawdopodobienstwo, ze jadac z mezem spotka was jakies niebezpieczenstwo typu wypadek samochodowy niz akurat ten raz w zyciu jadac autostopem traficie na seryjnego morderce, wiec glosne przypadki ofiar akurat na mnie wrazenia nie robia.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Raz wystarczy. Nie wsiadłabym. Chłopak nie ma prawa ci niczego zabraniać, ale w pełni popieram doradzanie.
mariamalaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-24, 16:15   #44
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Autostop - przygoda czy skrajna głupota?

Cytat:
Napisane przez Zorzoli Pokaż wiadomość
Dlaczego?

To jest chyba normalne, że kierowcy zazwyczaj nie jadą akurat do naszej miejscowości.
Jadąc tirem kierowca zapewne nie mógł zboczyć ze swojej trasy więc powiedział gdzie się będzie zatrzymywał... a może nie chciał ich wysadzać na środku trasy, czy na bezludziu i zaproponował tą miejscowość X...

No nie wiem...może czegoś nie zrozumiałam..
Hm, nie wiem, może zbyt skrótowo napisałam - dziewczyny zatrzymały tira, powiedziały gościowi, dokąd chcą jechać i czy je tam "wyrzuci", on powiedział "OK", a później, gdy ruszyli, stwierdził, że zatrzyma się dopiero w Y. Trochę nielogiczne byłoby, gdyby wsiadły bez dogadania się, gdzie chcą wysiąść i czy to jest możliwe^^.
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-24, 18:31   #45
Parabelka
Panaroja
 
Avatar Parabelka
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 694
Dot.: Autostop - przygoda czy skrajna głupota?

Cytat:
Napisane przez kalor Pokaż wiadomość
Moja mama za to twierdzi, ze kiedyś było np więcej pksow, pociągów i tak dalej, nie wiem w końcu, co jest prawdą. Wydaje mi się, ze łatwiej jest się dostać za granice, ale przemieścić się w Polsce? Nie wiem, czy latwiej
zgadza się - większość połączeń kolejowych i autobusowych polikwidowano w ciągu ostatnich 20 lat . Kiedyś PKSy jeździły do prawie każdej wsi, teraz ich po prostu nie ma . Połączenia kolejowe między mniejszymi miastami też znikły .
__________________
Cezar się nie starzeje . Cezar dojrzewa

-Morza się zagotują , krainy Dysku pękną , królowie runą w proch , a miasta będą niczym jeziora szkła . Uciekam w góry.
-Czy to pomoże ?[...]
-Nie , ale stamtąd będzie lepszy widok .
Terry P.
Parabelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-24, 18:35   #46
ruda_beksa
Zakorzenienie
 
Avatar ruda_beksa
 
Zarejestrowany: 2017-09
Lokalizacja: Brooklyn,baby
Wiadomości: 8 823
Dot.: Autostop - przygoda czy skrajna głupota?

Cytat:
Napisane przez Zorzoli Pokaż wiadomość
Dziwi mnie, że aż tak dużo złych opinii jest o stopowaniu,zwłaszcza o osób co albo nigdy nie próbowały albo tylko kilka razy w życiu.
Myślisz, że trzeba coś przeżyć żeby wiedzieć że to nie dla ciebie? Nie stopowałam nigdy i wiem, że nie chciałabym tego, bo czułabym się cholernie niekomfortowo, a ryzyko dla mnie przewyższa potencjalne korzyści. Tak samo z skokami na bungee - ludzie to robią, nie umierają, a ja po prostu wiem, że nie chcę tego robić.
__________________
Dopiero w samym środku zimy przekonałem się, że noszę w sobie niepokonane lato.

https://www.youtube.com/watch?v=oHgCXhY6kZ0
ruda_beksa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-24, 18:45   #47
_ema_
Zakorzenienie
 
Avatar _ema_
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 8 980
Dot.: Autostop - przygoda czy skrajna głupota?

Nigdy bym się nie odważyła. Nie mieszkam "w stolycy" ale w małym mieście, a mimo to na przestrzeni ostatnich lat 2 razy zgwałcono dziewczynę jadącą na stopa, zaginęło co najmniej 4 osoby, znaleziono ze dwa niezidentyfikowane trupy, podpalono kilka domów, samochód, zasztyletowano faceta na ulicy... Dzieje się tyle złego w okolicy, że nie czuję się bezpiecznie i nie korzystam z opcji niekoniecznych, które niosą ryzyko. Każdy zawsze żyje z poczuciem "mi to się nie zdarzy, to się dzieje gdzieś daleko", dopóki nie usłyszysz, że stało się to sąsiadowi, koleżance ze szkoły, czy z pracy. Jestem bardzo przewrażliwiona, bo sama także zostałam napadnięta, na szczęście skończyło się na strachu i kradzieży. Ale odradzam wszelkiego rodzaju ryzykowne zagrania każdemu, kto mnie pyta o zdanie, bo już mnie los nauczył, że nikt nie jest niezniszczalny. Nie warto.
__________________
Cytat:
Napisane przez mpt Pokaż wiadomość
CSI Wizaż, proszę przyjechać na wątek!
_ema_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-24, 19:17   #48
fairywho
Raczkowanie
 
Avatar fairywho
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 153
Dot.: Autostop - przygoda czy skrajna głupota?

Podróżowałam kiedyś autostopem z kolegą. Dobrze się bawiliśmy, traktuję to jak przygodę, ale już więcej bym tego nie powtórzyła. Byłam młodsza, trochę naiwna, niewielu rzeczy się bałam. Teraz wolę dmuchać na zimne i nie chciałabym też, żeby moja siostra, przyjaciółka, siostrzenica jeździły na stopa, zbyt duże ryzyko.
fairywho jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-25, 01:29   #49
201805170918
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 564
Dot.: Autostop - przygoda czy skrajna głupota?

Dużo głupot kiedyś robiłam, przejażdżki stopem uważam za jedną z nich. Miałam jedną bardzo niefajną sytuację.

Za to koleżanka, która była ze mną na roku, taka mega fajna, kolorowa postać, zawsze w wakacje krążyła po Europie stopem, opowiadała to po powrocie, wszyscy jej zazdrościliśmy ciekawych przygód i odwagi. Aż do pewnych wakacji, kiedy została brutalnie zgwałcona i na lata pozostała cieniem człowieka

Uważam, że to niepotrzebne niebezpieczeństwo. Niby ludzie dla pasji ryzykują, alpiniści itd, ale czy jazda stopem jest aż tak pasjonująca? Szczególnie z fotografowaniem rejestracji i non stop telefonem w ręku z otwartym google maps?
201805170918 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-02-25, 03:22   #50
nelciak
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 989
Dot.: Autostop - przygoda czy skrajna głupota?

Co innego jakies okazjonalne przejazdy, a co innego tułanie się w kółko po Polsce. Przecież jak jesteście studentkami to bilety są tanie. Nie lepiej sobie obczaić polskiego busa, albo jakiś bilet podróżnika na kolej? Wiem że autostopowanie jest teraz cool i trendy, ale w Polsce drobnych złodziejaszków chcących wykorzystac 2 samotne dziewczyny nie brakuje.
nelciak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-25, 06:21   #51
_Supernova_
Zadomowienie
 
Avatar _Supernova_
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 1 473
Dot.: Autostop - przygoda czy skrajna głupota?

Jezdzilam autostopem bardzo duzo i czesto.Z perspektywy czasu uwazam ze mialam wiecej szczescia niz rozumu.ok 15 lat temu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
_Supernova_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-25, 07:57   #52
Czarna2000
Inez
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 4 349
Dot.: Autostop - przygoda czy skrajna głupota?

Nigdy nie jechałam stopem. Mogłabym się na to zdecydować, gdybym jechała z bratem/chłopakiem/innym, silnym mężczyzną. Sama ja - drobna dziewczyna - nie ma takiej opcji. Bałabym się. Nie wiadomo na kogo się trafi. Mogłabym co najwyżej podwieźć kogoś, kogo kojarzyłabym z widzenia, gdy sąsiadowi ucieknie autobus etc. To mi się faktycznie zdarza.
Chłopak się martwi, nie jest żadnym toksykiem. Ja na jego miejscu zareagowałabym tak samo.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czarna2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-25, 08:09   #53
mariamalaria
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 4 900
Dot.: Autostop - przygoda czy skrajna głupota?

Nie chciałabym, żeby osoba, którą kocham jeździła stopem. Bardzo bym się martwiła. Nie miałabym chwili spokoju.
mariamalaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-25, 12:49   #54
Zorzoli
Zakorzenienie
 
Avatar Zorzoli
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 3 214
Dot.: Autostop - przygoda czy skrajna głupota?

Cytat:
Napisane przez ruda_beksa Pokaż wiadomość
Myślisz, że trzeba coś przeżyć żeby wiedzieć że to nie dla ciebie?
jak pisałam dziwi mnie hejtowanie czegoś czego się nigdy nie robiło.
__________________
Nikogo niestety nie zmusisz do miłości ale zawsze możesz zamknąć wybranka w piwnicy i trzymać tam dopóki nie rozwinie się u niego syndrom sztokholmski. 🙃

https://www.suwaczek.pl/cache/cadbaa1cc7.png
Zorzoli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-25, 15:33   #55
laisla
Zakorzenienie
 
Avatar laisla
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 21 825
Dot.: Autostop - przygoda czy skrajna głupota?

Cytat:
Napisane przez Zorzoli Pokaż wiadomość
jak pisałam dziwi mnie hejtowanie czegoś czego się nigdy nie robiło.
Ale nie trzeba robić rozmaitych głupich czy karalnych rzeczy, żeby zadecydować, że są złe/niebezpieczne/szkodliwe.
laisla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-25, 17:00   #56
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Autostop - przygoda czy skrajna głupota?

Cytat:
Napisane przez Zorzoli Pokaż wiadomość
jak pisałam dziwi mnie hejtowanie czegoś czego się nigdy nie robiło.
Akurat w przypadku autostopu to wystarczy po prostu pomyśleć, żeby wiedzieć, że bywa to bardzo ryzykowne.
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-25, 17:13   #57
ruda_beksa
Zakorzenienie
 
Avatar ruda_beksa
 
Zarejestrowany: 2017-09
Lokalizacja: Brooklyn,baby
Wiadomości: 8 823
Dot.: Autostop - przygoda czy skrajna głupota?

Cytat:
Napisane przez Zorzoli Pokaż wiadomość
jak pisałam dziwi mnie hejtowanie czegoś czego się nigdy nie robiło.
A mnie dziwi takie podejście, bo jest wiele niebezpiecznych i głupich zachowań których nie mam zamiaru wypróbować.
__________________
Dopiero w samym środku zimy przekonałem się, że noszę w sobie niepokonane lato.

https://www.youtube.com/watch?v=oHgCXhY6kZ0
ruda_beksa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-25, 17:35   #58
DarkChocolate666
Zakorzenienie
 
Avatar DarkChocolate666
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: ;-)
Wiadomości: 4 049
Dot.: Autostop - przygoda czy skrajna głupota?

Skrajna glupota.

Jak komus malo wrazen, to polecam nurkowanie, paralotnie, skok na bungee itd. Moze kiedys, to I mialo troche wiekszy sens, ale teraz, gdy prawie kazdy ma samochod, sa lepsze polaczenia komunikacyjne i tanie linie lotnicze po co tak ryzykowac?
__________________
All I wanna do is get high by the beach.
DarkChocolate666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-26, 00:19   #59
skara
Zakorzenienie
 
Avatar skara
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Hiszpania
Wiadomości: 5 079
Dot.: Autostop - przygoda czy skrajna głupota?

Jakieś 15-20 lat temu przejechałam wiele tysięcy kilometrów stopem. To było fajne, bawiło mnie to. Jeździłam z koleżanką, kolegą, potem z chłopakiem. Czasami łącznie ze spaniem w kabinie tira na trasie np. z Sanoka do Międzyzdrojów. Fajnie było. Fajne czasy. Choć zawsze bałam się jeździć sama. Potem już jako kierowca zabierałam ludzi, nawet teraz jak widzę ludzi czekających na przystanku na busa do mojego miasteczka nieraz się zatrzymuję i proponuję podwózkę. Ogólnie super przygoda, ale najlepiej jednak podróżować z męską obstawą.
skara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-26, 07:29   #60
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Autostop - przygoda czy skrajna głupota?

Cytat:
Napisane przez mysza_25 Pokaż wiadomość
Jeździłam dopóki nie przeczytałam o zabójstwach z Alcasser. A te dziewczyny jechały w trójkę...
Okropna historia. To co one przeszły przed śmiercią mrozi krew w żyłach.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-09-26 15:56:20


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:34.