Niedziela bez zakupów - cz.2. - Strona 43 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2018-04-01, 22:03   #1261
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Niedziela bez zakupów - cz.2.

Cytat:
Napisane przez motyla Pokaż wiadomość
ależ się wczoraj zdenerwowałam. tak się martwią o niedziele pracowników sklepów, a pracowników gastronomii wszyscy mają równo gdzieś. obok mnie jest Cafe Nero. oto ich godziny otwarcia na Wielkanoc:

Wielki Piatek, 30 Marca 07:00 22:00
Wielka Sobota, 31 Marca 07:00 20:00
Niedziela Wielkanocna, 1 Kwietnia 11:00 19:00
Poniedzialek Wielkanocny, 2 Kwietnia 09:00 22:00

to już jest chore :|
Nie widzę w tym nic dziwnego. Gastronomia w większości przypadków pracuje tak od dawien dawna. Wcześniej nie zwracałaś uwagi na godziny otwarcia? Przecież mnóstwo takich miejsc jest otwartych w każde święta.

Szczerze mówiąc nie widzę w tym nic złego, przecież nikt tych ludzi nie zmusza do pracy, a nie każdy też spędza święta z rodziną itp., itd. Do pracy w takich miejscach zazwyczaj zatrudnia się osoby młode, które są świadome tego, na co się piszą. Są też ludzie, którym pasuje taka praca, bo mogą np. przychodzic na różne godziny (zmiany). Wg mnie to trochę czepianie się na siłę.

Edytowane przez visionAM
Czas edycji: 2018-04-01 o 22:11
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-04-01, 22:03   #1262
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 13 579
Dot.: Niedziela bez zakupów - cz.2.

[1=3ebdb6c370169ce1a39c163 fc8d64643247d9f80;8262663 6]Yup, zależy jak się wyrobią. Chodzi o wspólnoty neokatechumenalne celebrujące Wigilię Paschalną w nocy od ok. 21-22:00 do 3-4:00 nad ranem. Na zakończenie jest tzw. agapa, czyli potluck albo swojska biba Niektóre wspólnoty ciągle jeszcze (tak jak to było na początku) przygotowują taką uroczystość same w swoich salkach, każdy coś piecze, gotuje, organizuje, ale coraz częściej jest zrzuta żeby mieć wszystko z bańki i przyjść na gotowe. Do tego też sobie dorobili ładną ideolo, ale niech im tam. No ale te teksty w kontekście zakazu handlu mnie rozłożyły.[/QUOTE]

tradycja moim zdaniem fajna, ale nie organizowana w knajpie.
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-04-01, 22:10   #1263
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 9 219
Dot.: Niedziela bez zakupów - cz.2.

[1=b872d78680f891d873273d3 1baaf276c9d6e57ec_6594a44 f1cc14;82626756]tradycja moim zdaniem fajna, ale nie organizowana w knajpie.[/QUOTE]

ja tą wigilię paschalną uwielbiałam
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-04-01, 22:42   #1264
motyla
Zakorzenienie
 
Avatar motyla
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 5 934
Dot.: Niedziela bez zakupów - cz.2.

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
Nie widzę w tym nic dziwnego. Gastronomia w większości przypadków pracuje tak od dawien dawna. Wcześniej nie zwracałaś uwagi na godziny otwarcia? Przecież mnóstwo takich miejsc jest otwartych w każde święta.

Szczerze mówiąc nie widzę w tym nic złego, przecież nikt tych ludzi nie zmusza do pracy, a nie każdy też spędza święta z rodziną itp., itd. Do pracy w takich miejscach zazwyczaj zatrudnia się osoby młode, które są świadome tego, na co się piszą. Są też ludzie, którym pasuje taka praca, bo mogą np. przychodzic na różne godziny (zmiany). Wg mnie to trochę czepianie się na siłę.
nie, nigdy nie zwracałam uwagi na godziny otwarcia takich miejsc, ba nawet restauracjami się nigdy nie interesowałam, w święta zawsze siedzę a to u jednej rodziny, a to u drugiej. w tym roku przyjrzałam się godzinom otwarcia cafe nero czystym przypadkiem.

dla mnie to dziwne, ale wiem, że nie każdy musi się ze mną zgadzać. wiem, że każdy generalnie wie, na co się pisze, ale ten argument, że nikt nikogo nie zmusza do pracy, staje się powoli nudny i najzwyczajniej w świecie nie przystaje w 100% do naszej rzeczywistości. bo tak samo w innym przypadku mogłabym powiedzieć, że kobiety, która nie odchodzi od męża-kata, też nikt przecież nie zmusza, żeby z nim siedziała, a jednak siedzi.

Twoim zdaniem czepiam się na siłę, moim zdaniem czepiam się słusznie.
motyla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-04-02, 01:00   #1265
Candy_lips
Zakorzenienie
 
Avatar Candy_lips
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 9 017
Dot.: Niedziela bez zakupów - cz.2.

Ja też kiedyś nie wiedziałam, że pracują w takich knajpach w święta, myślałam, że może w Wielką Sobotę, ale te 2 dni świąt już nie. Ja siedzę z rodziną, z moim facetem i w ogóle nie chodzę w te dni do żadnych knajpek. Wolę być w domu lub pójść na spacer jeżeli jest ładna pogoda. Sama nie chciałabym pracować w te dni. Sami się na to zgadzają, ale jedni może to akceptują, a inni po prostu muszą gdzieś pracować. Uważam, że jedzenie w knajpie nie jest aż tak ważne, by były one otwarte lub chociaż 1 kwietnia mogliby zamknąć. No chyba, że zostaliby tylko Ci, którzy naprawdę chcą tam pracować, a nie tak, że mówią, że ktoś ma pracować i nie pytają czy się na to zgadza. Jednak to jest na tyle ważne święto, że praktycznie każdy ma wtedy wolne, więc nie sądzę, by była aż tak duża grupa osób, które wolą wtedy pracować (jakaś na pewno jest, ale myślę, że nie aż tak duża) i jeżeli pracują, to nie mogą spędzić tego dnia z rodziną, gdzie na co dzień może nie widują się często. Poza takimi okazjami często nie ma czasu, by spotkać się na dłuższy czas i porozmawiać, by być z wieloma bliskimi osobami. No i nie poszłabym w te dni do knajpy też dlatego, że po prostu byłoby mi szkoda tych ludzi, wolę zjeść w domu, a do knajpy chodzić innym razem.
Candy_lips jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-04-02, 01:14   #1266
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Niedziela bez zakupów - cz.2.

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
Nie widzę w tym nic dziwnego. Gastronomia w większości przypadków pracuje tak od dawien dawna. Wcześniej nie zwracałaś uwagi na godziny otwarcia? Przecież mnóstwo takich miejsc jest otwartych w każde święta.

Szczerze mówiąc nie widzę w tym nic złego, przecież nikt tych ludzi nie zmusza do pracy, a nie każdy też spędza święta z rodziną itp., itd. Do pracy w takich miejscach zazwyczaj zatrudnia się osoby młode, które są świadome tego, na co się piszą. Są też ludzie, którym pasuje taka praca, bo mogą np. przychodzic na różne godziny (zmiany). Wg mnie to trochę czepianie się na siłę.
Jasne. Ale to jednak święta. Wolałabym święta niehandlowo-niegastronomiczne dla wszystkich po prostu niż te durne niedziele. Ludzie nie umrą od zamkniętego KFC czy pizzerii dwa/trzy dni.

Pół kariery zawodowej w gastronomii przepracowałam i zawsze brałam zmiany za wierzące znajome, bo mi ich zwyczajnie szkoda było, a mój ateistyczny tyłek może się przywlec na 10 do pracy 25 grudnia.

Ale nie mamy tylu ateistów w kraju, żeby obsadzić całą gastronomię.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-04-02, 01:17   #1267
Candy_lips
Zakorzenienie
 
Avatar Candy_lips
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 9 017
Dot.: Niedziela bez zakupów - cz.2.

Cytat:
Napisane przez gosia_9508 Pokaż wiadomość
Sama pracowałam w hotelowej restauracji przez dłuższy czas i mam znajomych pracujących w gastro i powiem, że Wielkanoc, pierwszy/drugi dzień świąt czy boże narodzenie, to ulubione dni katolików na organizowanie wielkich imprez w lokalu , głównie z okazji chrzcin. Potrafią nawet pół roku do przodu rezerwować terminy na konkretne dni świąteczne. I to jest w wielu restauracjach - chrzciny w Wielkanoc czy Boże Narodzenie. I nikt nie widzi problemu, że by zrobić takie chrzciny musi przyjść większość pracowników kuchni, kelnerki, menager/kierownik sali czy osoby sprzątające. I to w święta "wolne od pracy", nie wspominając o zwykłych niedzielach, gdzie takie imprezy są co tydzień.
Często kuchnia zaczyna pracę już o 6-7 rano jak chrzciny są o 11 i są do ostatniego wydanego dania lub godziny zamknięcia knajpy, w zależności od polityki.
Dla mnie to nie jest normalne i to klient, który uważa, że jest najważniejszy. To brak empatii i takie wręcz przedmiotowe traktowanie drugiego człowieka, niech on mnie obsługuje, a ja spędzę ten czas na imprezie w knajpie. Mam wrażenie, że takie osoby przez to czują się lepsze, dowartościowują się w taki niefajny sposób. Jakby nie mogli zorganizować czegoś takiego w inny dzień... Święta wielkanocne to 2 dni, inne święta podobnie, spokojnie mogliby odpuścić, dlatego dla mnie to brak empatii.
Candy_lips jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-04-02, 07:21   #1268
shinypearl
Wtajemniczenie
 
Avatar shinypearl
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 2 201
Dot.: Niedziela bez zakupów - cz.2.

Wiecie, ja jeszcze rozumiem, że wyborcy mogą oczekiwać od polityków jakichś regulacji w tym zakresie (choć ten wątek pokazuje, że gros ludzi nie chce żadnych zakazów), ale kurczę... co to za argumenty, że ludzie nie mają empatii, bo idą na kawę w wielkanoc czy organizują uroczystość rodzinną w lokalu. Toć jak jest otwarte, to znaczy, że można wejść i zapłacić za usługę.
Też nie chodzę w święta do knajp, ale nie z mojej wielkiej empatii, tylko dlatego, że wolę się byczyć w domu.
To rola rządzących, żeby uchwalali takie przepisy, które są faktycznie przestrzegane i jeśli ktoś nie zgadza się na pracę w święta, to nie może zostać zmuszony, a ci, co pracują zarabiają większą stawkę.
shinypearl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-04-02, 07:55   #1269
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Niedziela bez zakupów - cz.2.

Cytat:
Napisane przez motyla Pokaż wiadomość
nie, nigdy nie zwracałam uwagi na godziny otwarcia takich miejsc, ba nawet restauracjami się nigdy nie interesowałam, w święta zawsze siedzę a to u jednej rodziny, a to u drugiej. w tym roku przyjrzałam się godzinom otwarcia cafe nero czystym przypadkiem.

dla mnie to dziwne, ale wiem, że nie każdy musi się ze mną zgadzać. wiem, że każdy generalnie wie, na co się pisze, ale ten argument, że nikt nikogo nie zmusza do pracy, staje się powoli nudny i najzwyczajniej w świecie nie przystaje w 100% do naszej rzeczywistości. bo tak samo w innym przypadku mogłabym powiedzieć, że kobiety, która nie odchodzi od męża-kata, też nikt przecież nie zmusza, żeby z nim siedziała, a jednak siedzi.

Twoim zdaniem czepiam się na siłę, moim zdaniem czepiam się słusznie.
Mnie po prostu bawi, że dopiero niedziele wolne od handlu spowodowały, że ludzie otworzyli oczy na to, co się dzieje w miejscach zatrudnienia innych niż sklepy. I to na zasadzie "w czym barista gorszy od kasjerki"

Poza tym przy dyskusji przeciwko zakazowi handlu padały argumenty, że te kasjerki wiedzą na jaką pracę się piszą i za zmianę w niedzielę mają np.wolne na tygodniu. To samo jest przecież w gastronomii. Więc nie rozumiem nagłego przejmowania się ludźmi, którzy tam pracują.
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-04-02, 08:08   #1270
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 9 219
Dot.: Niedziela bez zakupów - cz.2.

Cytat:
Napisane przez Candy_lips Pokaż wiadomość
Jakby nie mogli zorganizować czegoś takiego w inny dzień...
Czego zorganizować? Chrzcin? Z religijnego punktu widzenia najwłaściwszym czasem po temu jest wielkanoc. Boże Narodzenie bardziej folklorowo, ale też wyjątkowo dobrze się w to wpisuje.

Z praktycznego punktu widzenia - święta to na ogół chociaż ten 1-2 dni wolnego więcej, zatem też łatwij dotrzeć komuś z bardzo daleka.

Ja generalnie rzecz biorąc większego problemu nie widzę - chyba, że w małych miastach, gdzie może faktycznie ta liczba chętnych jest ograniczona i ktoś pracuje choć wolałby mieć wolne. Z drugiej jednak strony na pewno nikt nie pracuje w oba dni.

W każdym razie uważam, że jest całkiem sporo osób, które w takie dni przychodzą na ochotnika. Jednych przyciąga wyższa stawka, ale są też osoby, które świąt nie lubią, nie obchodzą, źle się czują w tej atmosferze i same chętnie wybierają możliwość zajęcia się pracą.
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-04-02, 08:09   #1271
motyla
Zakorzenienie
 
Avatar motyla
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 5 934
Dot.: Niedziela bez zakupów - cz.2.

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
Mnie po prostu bawi, że dopiero niedziele wolne od handlu spowodowały, że ludzie otworzyli oczy na to, co się dzieje w miejscach zatrudnienia innych niż sklepy. I to na zasadzie "w czym barista gorszy od kasjerki"
za ludzi mówić nie mogę, mi się otworzyły oczy przypadkiem, bo pojechałam do domu dzień później niż zawsze.

Cytat:
Poza tym przy dyskusji przeciwko zakazowi handlu padały argumenty, że te kasjerki wiedzą na jaką pracę się piszą i za zmianę w niedzielę mają np.wolne na tygodniu. To samo jest przecież w gastronomii. Więc nie rozumiem nagłego przejmowania się ludźmi, którzy tam pracują.
fajnie, że padały, ale nie wychodziły one spod moich paluszków.

Edytowane przez motyla
Czas edycji: 2018-04-02 o 08:10
motyla jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-04-02, 08:16   #1272
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Niedziela bez zakupów - cz.2.

[1=3ebdb6c370169ce1a39c163 fc8d64643247d9f80;8262896 1]Czego zorganizować? Chrzcin? Z religijnego punktu widzenia najwłaściwszym czasem po temu jest wielkanoc. Boże Narodzenie bardziej folklorowo, ale też wyjątkowo dobrze się w to wpisuje.

Z praktycznego punktu widzenia - święta to na ogół chociaż ten 1-2 dni wolnego więcej, zatem też łatwij dotrzeć komuś z bardzo daleka.

Ja generalnie rzecz biorąc większego problemu nie widzę - chyba, że w małych miastach, gdzie może faktycznie ta liczba chętnych jest ograniczona i ktoś pracuje choć wolałby mieć wolne. Z drugiej jednak strony na pewno nikt nie pracuje w oba dni.

W każdym razie uważam, że jest całkiem sporo osób, które w takie dni przychodzą na ochotnika. Jednych przyciąga wyższa stawka, ale są też osoby, które świąt nie lubią, nie obchodzą, źle się czują w tej atmosferze i same chętnie wybierają możliwość zajęcia się pracą.[/QUOTE]Oczywiście, że tak. Jestem z małego miasta i większość młodych osób z mojej rodziny pracuje w gastronomii, nie narzekają na pracę w święta, bo mają większą stawkę.

Szczerze mówiąc to nie znam nikogo, kto narzekałby na pracę w gastronomii, a w Warszawie też znam kilka takich osób. Zazwyczaj są zadowoleni z zarobków itp.

I może włożę kij w mrowisko, ale lubię sobie wyjść do restauracji czy na kawę bez względu na dzień tygodnia czy święto. Jakby ograniczono dni pracujące w gastronomii to bym wyszła na ulice, serio. Zamknięcie sklepów w niedzielę też mnie wkurza i jestem przeciwko temu zakazowi, ale jestem w stanie z tym żyć. Ograniczenia w gastronomii byłyby dla mnie katastrofą.

Swoją drogą to kina też są przecież otwarte w święta. Motyla, tego też nie jesteś świadoma? Bo jakoś nie widzę porównań do mężów katujących żony.
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-04-02, 08:27   #1273
motyla
Zakorzenienie
 
Avatar motyla
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 5 934
Dot.: Niedziela bez zakupów - cz.2.

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
Oczywiście, że tak. Jestem z małego miasta i większość młodych osób z mojej rodziny pracuje w gastronomii, nie narzekają na pracę w święta, bo mają większą stawkę.

Szczerze mówiąc to nie znam nikogo, kto narzekałby na pracę w gastronomii, a w Warszawie też znam kilka takich osób. Zazwyczaj są zadowoleni z zarobków itp.

I może włożę kij w mrowisko, ale lubię sobie wyjść do restauracji czy na kawę bez względu na dzień tygodnia czy święto. Jakby ograniczono dni pracujące w gastronomii to bym wyszła na ulice, serio. Zamknięcie sklepów w niedzielę też mnie wkurza i jestem przeciwko temu zakazowi, ale jestem w stanie z tym żyć. Ograniczenia w gastronomii byłyby dla mnie katastrofą.

Swoją drogą to kina też są przecież otwarte w święta. Motyla, tego też nie jesteś świadoma? Bo jakoś nie widzę porównań do mężów katujących żony.
będziesz teraz pytać mnie o różne atrakcje, czy znam ich godziny otwarcia w święta? nie znam godzin otwarcia kin w Wielkanoc, nie znam godzin otwarcia w Boże Narodzenie, wiem, że w jakieś dni są czynni, ale nie mam pojęcia do której. jeszcze raz Ci powtarzam, że święta spędzam zawsze z rodziną (mam dużą) i w rozjazdach i jak żyję 30 lat z kawałkiem nigdy nie interesowałam się godzinami ich otwarcia. teraz przypadkiem zobaczyłam, że kawiarnia obok mnie jest czynna, weszłam złożyć im życzenia, bo bywam tam stale, znam pracowników, a mój pies ich uwielbia i dowiedziałam się, czego się dowiedziałam. byłam święcie przekonana do teraz, że w choć JEDEN dzień w takie święta tego typu miejsca są zamknięte albo chociaż otwarte do popołudnia i nie dłużej. szczerze mówiąc, to nie zirytował mnie sam fakt, że mają codziennie otwarte, ale że mają otwarte do tak późna.
motyla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-04-02, 08:50   #1274
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Niedziela bez zakupów - cz.2.

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
I może włożę kij w mrowisko, ale lubię sobie wyjść do restauracji czy na kawę bez względu na dzień tygodnia czy święto. Jakby ograniczono dni pracujące w gastronomii to bym wyszła na ulice, serio. Zamknięcie sklepów w niedzielę też mnie wkurza i jestem przeciwko temu zakazowi, ale jestem w stanie z tym żyć. Ograniczenia w gastronomii byłyby dla mnie katastrofą.

Swoją drogą to kina też są przecież otwarte w święta. Motyla, tego też nie jesteś świadoma? Bo jakoś nie widzę porównań do mężów katujących żony.
Tym się różnią usługi, że są nastawione na klienta i pod niego otwierane. Jak pracowałam w kinie, to zdawałam sobie sprawę z tego, że jest otwarte przez okrągły rok i co więcej, ludzie przychodzili na seanse. Dziwnym byłoby wymagać od kina, żeby zamykało się na święta, mimo że ma w te dni spory obrót dzięki rodzinom z dzieciakami. Tak samo właściciel restauracji nie zamkne jej, rezygnując tym samym z dużego zysku za imprezy okolicznościowe.

Problem w tym, że właśnie rząd za pokrzywdzoną grupę społeczną uznał tylko osoby pracujące w handlu, gdzie każda z nich wiedziała o tym, na jaką pracę się pisze. Co więcej, ich obecne warunki pracy się pogorszyły, część została zwolniona. Ja jestem zwolenniczką rynku bez ingerencji państwa, bo rynek naprawdę reguluje się sam w oparciu o popyt i podaż.
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-04-02, 08:54   #1275
0235a76bf37a0c9e786a33d682e03cfb1aa33c8b_653ef22455ebf
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 7 615
Dot.: Niedziela bez zakupów - cz.2.

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Problem w tym, że właśnie rząd za pokrzywdzoną grupę społeczną uznał tylko osoby pracujące w handlu, gdzie każda z nich wiedziała o tym, na jaką pracę się pisze. Co więcej, ich obecne warunki pracy się pogorszyły, część została zwolniona. Ja jestem zwolenniczką rynku bez ingerencji państwa, bo rynek naprawdę reguluje się sam w oparciu o popyt i podaż.
dokładnie. wszystko rozchodzi się o to, że jest jedna grupa zawodowa uprzywilejowana a na inne się leje.

do tego mocną hipkokryzją jest to, co opisała Norine - wspólnota, która była za zakazem handlu zrzuca się na zorganizowanie imprezy w wielkosobotnią noc/wielkanocnoniedzielny poranek. wtedy to nawet najznamienitsi tego świata nie pracują w gastronomii.
0235a76bf37a0c9e786a33d682e03cfb1aa33c8b_653ef22455ebf jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-04-02, 09:20   #1276
gosia_9508
Zakorzenienie
 
Avatar gosia_9508
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 3 191
Dot.: Niedziela bez zakupów - cz.2.

[1=0235a76bf37a0c9e786a33d 682e03cfb1aa33c8b_653ef22 455ebf;82629651]dokładnie. wszystko rozchodzi się o to, że jest jedna grupa zawodowa uprzywilejowana a na inne się leje.

do tego mocną hipkokryzją jest to, co opisała Norine - wspólnota, która była za zakazem handlu zrzuca się na zorganizowanie imprezy w wielkosobotnią noc/wielkanocnoniedzielny poranek. wtedy to nawet najznamienitsi tego świata nie pracują w gastronomii.[/QUOTE]

zgadzam się
gosia_9508 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-04-02, 09:22   #1277
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Niedziela bez zakupów - cz.2.

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-04-02, 09:24   #1278
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Niedziela bez zakupów - cz.2.

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Tym się różnią usługi, że są nastawione na klienta i pod niego otwierane. Jak pracowałam w kinie, to zdawałam sobie sprawę z tego, że jest otwarte przez okrągły rok i co więcej, ludzie przychodzili na seanse. Dziwnym byłoby wymagać od kina, żeby zamykało się na święta, mimo że ma w te dni spory obrót dzięki rodzinom z dzieciakami. Tak samo właściciel restauracji nie zamkne jej, rezygnując tym samym z dużego zysku za imprezy okolicznościowe.

Problem w tym, że właśnie rząd za pokrzywdzoną grupę społeczną uznał tylko osoby pracujące w handlu, gdzie każda z nich wiedziała o tym, na jaką pracę się pisze. Co więcej, ich obecne warunki pracy się pogorszyły, część została zwolniona. Ja jestem zwolenniczką rynku bez ingerencji państwa, bo rynek naprawdę reguluje się sam w oparciu o popyt i podaż.
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-04-02, 10:08   #1279
meliandra
Zakorzenienie
 
Avatar meliandra
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 6 222
Dot.: Niedziela bez zakupów - cz.2.

Cytat:
Napisane przez motyla Pokaż wiadomość
ależ się wczoraj zdenerwowałam. tak się martwią o niedziele pracowników sklepów, a pracowników gastronomii wszyscy mają równo gdzieś. obok mnie jest Cafe Nero. oto ich godziny otwarcia na Wielkanoc:

Wielki Piatek, 30 Marca 07:00 22:00
Wielka Sobota, 31 Marca 07:00 20:00
Niedziela Wielkanocna, 1 Kwietnia 11:00 19:00
Poniedzialek Wielkanocny, 2 Kwietnia 09:00 22:00

to już jest chore :|
Uważam, ze w Niedzielę Wielkanocną i w Wigilię wieczorem i pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia restaurację powinny być zamknięte. Bez przesady, te 3 chyba każdy jest w stanie wytrzymać. I nie mówcie, że każdy wie gdzie decyduje się pracować. Gdzieś pracować trzeba. Poza tym jakoś nie wydaje mi się żeby w te dni był jakiś super wielki ruch i utargi. Większość ludzi chyba jednak świętuję w domu, a nie szlaja się po knajpach. I z tego co się orientuje to jednak dużo restauracji jest zamkniętych. Co do kin i basenów tak samo. Dzisiaj widzę, że kina są czynne, ale wczoraj chyba były zamknięte. A co do chrzcin organizowanych w takie dni to wina właścicieli. Jakby się nie zgadzali to nikt by nie robił i prawdopodobnie przełożył na inny termin.
__________________
🍀🍀🍀🍀🍀
meliandra jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-04-02, 10:25   #1280
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Niedziela bez zakupów - cz.2.

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-04-02, 10:25   #1281
jelonki
Wtajemniczenie
 
Avatar jelonki
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: wieje chłodem
Wiadomości: 2 316
Dot.: Niedziela bez zakupów - cz.2.

Cytat:
Napisane przez meliandra Pokaż wiadomość
Uważam, ze w Niedzielę Wielkanocną i w Wigilię wieczorem i pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia restaurację powinny być zamknięte. Bez przesady, te 3 chyba każdy jest w stanie wytrzymać. I nie mówcie, że każdy wie gdzie decyduje się pracować. Gdzieś pracować trzeba. Poza tym jakoś nie wydaje mi się żeby w te dni był jakiś super wielki ruch i utargi. Większość ludzi chyba jednak świętuję w domu, a nie szlaja się po knajpach. I z tego co się orientuje to jednak dużo restauracji jest zamkniętych. Co do kin i basenów tak samo. Dzisiaj widzę, że kina są czynne, ale wczoraj chyba były zamknięte. A co do chrzcin organizowanych w takie dni to wina właścicieli. Jakby się nie zgadzali to nikt by nie robił i prawdopodobnie przełożył na inny termin.
W dobrych restauracjach w Hamburgu rezerwację na wigilijną kolację trzeba zrobić najpóźniej we wrześniu. W Krakowie też są organizowanie kolacje w Wigilię w lokalach i cieszą się powodzeniem.
A hotelowe restauracje i kawiarnie też według Ciecie trzeba zamknąć?
__________________
No silicone



jelonki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-04-02, 10:26   #1282
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Niedziela bez zakupów - cz.2.

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-04-02, 10:29   #1283
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 036
Dot.: Niedziela bez zakupów - cz.2.

Cytat:
Napisane przez meliandra Pokaż wiadomość
Uważam, ze w Niedzielę Wielkanocną i w Wigilię wieczorem i pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia restaurację powinny być zamknięte. Bez przesady, te 3 chyba każdy jest w stanie wytrzymać. I nie mówcie, że każdy wie gdzie decyduje się pracować. Gdzieś pracować trzeba. Poza tym jakoś nie wydaje mi się żeby w te dni był jakiś super wielki ruch i utargi. Większość ludzi chyba jednak świętuję w domu, a nie szlaja się po knajpach. I z tego co się orientuje to jednak dużo restauracji jest zamkniętych. Co do kin i basenów tak samo. Dzisiaj widzę, że kina są czynne, ale wczoraj chyba były zamknięte. A co do chrzcin organizowanych w takie dni to wina właścicieli. Jakby się nie zgadzali to nikt by nie robił i prawdopodobnie przełożył na inny termin.
A ja uważam że każdy powinien sam kierować swoim biznesem. Gdyby w święta nikt nie odwiedzał knajpy to Ci gwarantuje ze nikt by jej nie otwieral. A tak jest popyt, jest i podaż. Prosta zasada rynku. Jest wiele ludzi którzy sami się zgłaszają do pracy w święta, bo ich średnio te swieta obchodzą.
W wigilię puby wieczorem są pełne. Ja też mam tradycję spotykania się ze znajomymi po wigilijnej kolacji. W święta też wychodzimy.

Dzisiaj idę z tz do kina. Taka zła jestem.

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez 7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0
Czas edycji: 2018-04-02 o 10:30
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-04-02, 10:33   #1284
Donatella_Rosa
Zadomowienie
 
Avatar Donatella_Rosa
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 1 531
Dot.: Niedziela bez zakupów - cz.2.

Przecież całe mnóstwo ludzi pracuje w święta takie jak Boże Narodzenie, Wielkanoc, Nowy Rok. Nie tylko w gastronomii, ale w hotelarstwie, w różnych środkach transportu publicznego, na produkcjach, czy w infoliniach na których np. Blokuje się kartę płatniczą po kradzieży.
Żaden z tych zawodów nie ratuje życia i generalnie ludzie by sobie poradzili bez pobytu w hotelu w święta, albo bez taksówki, ale jakoś są czynne. Sama tak pracowałam i byłam świadoma czego się podejmuję.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Donatella_Rosa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-04-02, 10:45   #1285
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Niedziela bez zakupów - cz.2.

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-04-02, 10:50   #1286
gosia_9508
Zakorzenienie
 
Avatar gosia_9508
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 3 191
Dot.: Niedziela bez zakupów - cz.2.

[1=7d825fa9fec57cf5623273f e7eca2ef8f2442710_5d59d87 1e15d0;82631511]A ja uważam że każdy powinien sam kierować swoim biznesem. Gdyby w święta nikt nie odwiedzał knajpy to Ci gwarantuje ze nikt by jej nie otwieral. A tak jest popyt, jest i podaż. Prosta zasada rynku. [/QUOTE]


Właśnie. A w zwykłą niedziele (zwykłą, nie świąteczną) mnóstwo ludzi odwiedza sklepy, bo jest potrzeba, jest też duży zysk dla właścicieli z niedzielnych zakupów, ale został odgórnie narzucony zakaz.
I o to chodzi w tym całym oburzeniu wg mnie. Że knajpy, mogą kierować swoim biznesem i otwierać kiedy chcą nawet w święta, gdzie handel jest wtedy zakazany, a teraz nawet w zwykłą niedziele również zabrania się im sprzedawać.

I to jest hipokryzja. Właściciel restauracji może otwierać knajpe kiedy zechce i zatrudnić wielu pracowników na każdy możliwy dzień, a właściciel sklepu, już tego zrobić nie może, nawet jeżeli znalazłby chętnych na prace i chętnych na zakupy.

Edytowane przez gosia_9508
Czas edycji: 2018-04-02 o 10:51
gosia_9508 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-04-02, 10:50   #1287
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Niedziela bez zakupów - cz.2.

Dla mnie ceny biletów w kinach w weekendy i święta to jakiś kosmos, więc ja dzisiaj obejrzę film w domu
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-04-02, 11:25   #1288
meliandra
Zakorzenienie
 
Avatar meliandra
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 6 222
Dot.: Niedziela bez zakupów - cz.2.

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Raz się ktoś zgłosi, raz nie. Z moich znajomych każdy 'walczy' o wolne w tym dniu. Ja nie mam nic do ludzi, którzy chodzą gdzieś jak coś jest otwarte. Ja po prostu bym nie dramatyzowała jakby dzisiaj kino było zamknięte
__________________
🍀🍀🍀🍀🍀
meliandra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-04-02, 11:32   #1289
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 036
Dot.: Niedziela bez zakupów - cz.2.

Też bym nie dramatyzowala. Ale dobrze że jest otwarte.
Oczywiście sklepy też powinny być otwarte w niedzielę.
Ale nie idźmy ta droga, ze albo wszystko albo nic. Bo mimo całej tej niechęci do zakazu cieszę się, że dotyczy tylko sklepów. Cieszę się że nie obejmuje większej ilości branż. Zamkniętych restauracji w niedzielę już bym nie przeżyła.

Siedzę teraz w małym mieście gdzie bilety są dużo tańsze niż w trójmieście, więc przeżyje. I popcorn tak tani ze żal nie brać. żyć nie umierać xd
Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez 7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0
Czas edycji: 2018-04-02 o 11:34
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-04-02, 11:32   #1290
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Niedziela bez zakupów - cz.2.

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-01-05 12:56:41


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:01.