27 lat i... - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-08-09, 18:08   #91
elsene
Zadomowienie
 
Avatar elsene
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 720
Dot.: 27 lat i...

Cytat:
Napisane przez kalor Pokaż wiadomość
Ja pisałam o tym, bo chciałam wyjaśnić dlaczego ja nie chciałabym mieszkać z rodzicami a dlaczego nie chciałabym się spotykać z osobą mieszkającą z rodzicami? Napisałam później, bo jestem dzikusem i dla mnie to za szybko, żeby poznawać rodziców drugiej połówki. Chyba tylko z tego powodu.
Wiem, przeczytałam co napisałaś Po prostu chciałam nawiązać do Twojej wypowiedzi.
Za szybko żeby poznawać? -co jest za szybko? Masz na myśli to, że poznając nową osobę chcesz poznać najpierw tylko ją, a nie całą rodzinę?
elsene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-09, 18:14   #92
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 9 219
Dot.: 27 lat i...

Mnie z kolei nie interesowałaby znajomość z osobą, która na tej podstawie ocenia innych. Strasznie to według mnie płytkie i krótkowzroczne, świadczące o wąskich horyzontach, co z kolei jest czynnikiem z miejsca dyskwalifikującym.

Ot, chociażby:

Cytat:
Kiedyś mieszkałam w domu gdy jeden z rodziców wymagał pomocy. Niewiele osób o tej sytuacji i konieczności wiedziało, bo choć przyczyna była poważna, to z zewnątrz mało widoczna. Nie rozgadywałam dookoła o problemach rodzica. A na randkach czy na początkowym etapie znajomości nie opowiadałam o problemach rodzica i o rozliczeniach finansowych.

Edytowane przez 3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80
Czas edycji: 2018-08-09 o 18:15
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-09, 18:17   #93
elsene
Zadomowienie
 
Avatar elsene
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 720
Dot.: 27 lat i...

Cytat:
Napisane przez MsN Pokaż wiadomość
Gdzie jakaś prywatna przestrzeń?
Zapraszając koleżanki, faceta można czuć się dziwnie bo mając tyle lat nadal mieszka się z rodzicami. Gdzie ten komfort? Wg mnie go nie ma.
Zgadza się. Ale często młode rodziny mieszkają np. w jednym domu z rodzicami. Albo rodzice biorą do siebie swoich rodziców, gdy wymaga tego sytuacja. I wtedy też ta "prywatna przestrzeń" znika, co jest oczywiście problemem, ale nie sprawia przecież, że tacy rodzice stają się przez to mniej samodzielni i zaradni.
Cytat:
Napisane przez MsN Pokaż wiadomość
Kwestia podejścia do sprawy.
Dla mnie jest to dziwne, no ale jeśli mieszkasz w domu i na przykład rodzice go na Ciebie zapiszą to inna sprawa. Jednak jeśli mieszkasz w mieszkaniu i nadal z rodzicami to trochę słabo i jeszcze w tym wieku...
A to dla mnie jest dziwne. Czyli jeśli trzydziestolatek mieszka w domu z rodzicami, to źle. Ale jeśli dom będzie na niego przepisany, to dobrze. Jeśli w mieszkaniu, to źle. A jeśli mieszkanie będzie przepisane?...

Jeśli oceniamy, że mieszkanie z rodzicami w pewnym wieku jest słabe, to nie powinno to być zależne od tego, czy się ten dom lub mieszkanie dostanie.
elsene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-09, 18:36   #94
ruda_beksa
Zakorzenienie
 
Avatar ruda_beksa
 
Zarejestrowany: 2017-09
Lokalizacja: Brooklyn,baby
Wiadomości: 8 823
Dot.: 27 lat i...

[1=3ebdb6c370169ce1a39c163 fc8d64643247d9f80;8536333 6]Mnie z kolei nie interesowałaby znajomość z osobą, która na tej podstawie ocenia innych. Strasznie to według mnie płytkie i krótkowzroczne, świadczące o wąskich horyzontach, co z kolei jest czynnikiem z miejsca dyskwalifikującym.
[/QUOTE]

Amen!
__________________
Dopiero w samym środku zimy przekonałem się, że noszę w sobie niepokonane lato.

https://www.youtube.com/watch?v=oHgCXhY6kZ0
ruda_beksa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-09, 18:44   #95
Hanako
lubi eks swojego męża
 
Avatar Hanako
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 791
Dot.: 27 lat i...

Byłabym dosyć ostrożna, spotykając się z kimś, kto w tym wieku mieszka z rodzicami. Bo może to być oznaka niechęci do uniezależnienia się, braku samodzielności, silnego przywiązania emocjonalnego.
A ja nigdy, przenigdy w życiu nie chciałabym mieszkać z czyimiś rodzicami, albo nawet blisko nich. Więc jeśli ktoś nie wyprowadza się, bo nie ma na to najmniejszej ochoty, to się w życiu nie dogadamy.

Z drugiej strony mnóstwo osób mieszka z rodzicami, bo pozwala im to odłożyć pieniądze na zakup czegoś własnego, a równocześnie są to ludzie samodzielni - i nie ma problemu, ale musiałabym się upewnić w rozmowie, jak wygląda sytuacja. Sprawa zupełnie indywidualna.
__________________
chase the rain!

Edytowane przez Hanako
Czas edycji: 2018-08-09 o 18:46
Hanako jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-09, 19:57   #96
kalor
Gazela inteligencji
 
Avatar kalor
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 6 371
Dot.: 27 lat i...

Cytat:
Napisane przez elsene Pokaż wiadomość
Wiem, przeczytałam co napisałaś Po prostu chciałam nawiązać do Twojej wypowiedzi.
Za szybko żeby poznawać? -co jest za szybko? Masz na myśli to, że poznając nową osobę chcesz poznać najpierw tylko ją, a nie całą rodzinę?
Tak, wolę w ten sposób
__________________
kalor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-09, 20:15   #97
cojarobietu_uu
Zadomowienie
 
Avatar cojarobietu_uu
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 1 209
Dot.: 27 lat i...

Czytając ten wątek zastanowiła mnie jedna kwestia - dlaczego wg wizażowej logiki jedynym słusznym planem na życie jest odkładanie na wkład własny? Ten wkład własny jest jakimś nadrzędnym celem. Opcja, że kogoś nie interesuje kredyt na mieszkanie i chce wynajmować nie wchodzi w grę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Mój wątek wymiankowy: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1247391
cojarobietu_uu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-08-09, 20:35   #98
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: 27 lat i...

Cytat:
Sama mam 23 lata i od 3 msc mieszkam praktycznie sama z młodszym bratem, ale bez rodzicielstwa. Oboje pracujemy, utrzymujemy mieszkanie więc jest ok. Tutaj akurat ja mam ten komfort, że nie wynajmujmy mieszkania więc nie muszę wraz z bratem opłacać czynszu.
czyli dokładnie to co pisalam, masz gdzie udawać wielce doroslą panią bo masz chatę do dyspozycji za frajer i wychwalasz się jakbyś cokolwiek sobie samej zawdzięczała.



gdyby każdy rodzic dysponował osobnym mieszkaniem (albo uprzejmie teleportował się w kosmos ) które mógłby udostępniać dzieciom by się nazywało że nie ma mamusi za ścianą i można śmialo spraszać kochanków to ten problem nie istniałby dla tych co srednio zarabiają a opcję tą wybieraliby wyłącznie ci ktorzy chcą mieszkać z rodzicami.
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-09, 20:44   #99
MsN
Femme fatale
 
Avatar MsN
 
Zarejestrowany: 2016-01
Lokalizacja: the circles of dante's hell
Wiadomości: 1 261
Dot.: 27 lat i...

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
czyli dokładnie to co pisalam, masz gdzie udawać wielce doroslą panią bo masz chatę do dyspozycji za frajer i wychwalasz się jakbyś cokolwiek sobie samej zawdzięczała.



gdyby każdy rodzic dysponował osobnym mieszkaniem (albo uprzejmie teleportował się w kosmos ) które mógłby udostępniać dzieciom by się nazywało że nie ma mamusi za ścianą i można śmialo spraszać kochanków to ten problem nie istniałby dla tych co srednio zarabiają a opcję tą wybieraliby wyłącznie ci ktorzy chcą mieszkać z rodzicami.
Nie wychwalam się i samej sobie nic nie zawdzięczam. Mogę zawdzięczać moim rodzicom, że chcieli dla mnie dobrze. Mieszkanie to kwestia powiedzmy rodziców i tyle. No, ale tutaj każde takie słowo to ''wychwalanie się'' więc dalsze dyskusje nie mają sensu
MsN jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-09, 20:50   #100
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: 27 lat i...

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-12-18 o 16:28
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-09, 20:52   #101
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: 27 lat i...

Cytat:
Nie wychwalam się i samej sobie nic nie zawdzięczam. Mogę zawdzięczać moim rodzicom, że chcieli dla mnie dobrze. Mieszkanie to kwestia powiedzmy rodziców i tyle. No, ale tutaj każde takie słowo to ''wychwalanie się'' więc dalsze dyskusje nie mają sensu
nikt ci nie każe uwielbiać takich osob , ale gdybyś była w porządku to byś byla obojętna bo ludzie miewają różne historie.

ty masz fart bo masz latwiejszy start , inni mają lepiej, inni podobnie, a inni gorzej.

dla ciebie taka osoba to nierób a wystarczy ze młoda osoba zachoruje na jakże popularną obecnie depresję i wypada z obiegu, i ma szczęscie jesli stanie na nogi i wróci do życia w pełni.
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-08-09, 20:54   #102
kokakola83
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 30
Dot.: 27 lat i...

a ja tego nie rozumiem. dlaczego "dyskryminuje" sie osoby samonte, ktore mieszkaja z rodzicami, a pary, ktore dziela pietro nie?! dla mnie to dopiero masakra!! no, ale coz...polacy lubia byc sarkastyczni...
kokakola83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-09, 20:54   #103
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: 27 lat i...

Cytat:
No tak, bo pranie trzeba zrobić samemu i nikt go nie wozi do domu, jedzenia nie można przywieźć w słoikach/kupować na mieście, ani nie można zadzwonić "mamę wyślij mnie hajsy" i mieć je dwie minuty później zamiast zdychac z głodu 10 dni.
z innej beczki, męzowie pracujący w delegacjach i mający wynajęte mieszkanie, nie hotele, potrafią wozic pranie zonom/dziewczynom/mamusiom i zwozic słoiczki mimo że w mieszkaniu jest pralka i wyposażona kuchnia.
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-09, 21:31   #104
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: 27 lat i...

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-12-18 o 16:28
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-09, 22:02   #105
Candy_lips
Zakorzenienie
 
Avatar Candy_lips
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 9 017
Dot.: 27 lat i...

Cytat:
Napisane przez elsene Pokaż wiadomość
Ale to ile wolności ktoś ma nie do końca zależy od tego czy mieszka sam, czy z rodzicami. Jasne, że jak się mieszka samemu, to ma się całe mieszkanie do dyspozycji i nie trzeba się liczyć z potrzebami innymi.
Ale jak tak patrzę po znajomych, to niektórzy mieli wolność i swobodę w domu rodzinnym i do głowy by im nie przyszło, że mieszkanie z rodzicami może w czymkolwiek ich ograniczać. Niektórzy z kolei mieli bardzo rygorystyczne granice wyznaczone przez rodziców i niestety mimo wyprowadzki żyją wciąż na tej smyczy. Przez telefon rodzic też może "zakazywać" wydawania pieniędzy na to i "kazać" wydać na coś innego.
Sama też mam takie doświadczenie, że w kontekście wolności i swobody nie odczułam żadnej różnicy w mieszkaniu z rodzicami i bez nich.



Candy_lips,

Twój układ z tatą jest dla mnie nieco dziwny, ale ważne wam to pasuje i że się sprawdza.
Ale widzisz, mieszkasz z rodzicem, ale jesteś samodzielna, odpowiedzialna za siebie i pokrywasz swoje wydatki. Gdybyś zarabiała tyle, że mogłabyś się wyprowadzić na swoje byłabyś dalej taka sama. To kwestia charakteru, a nie adresu.


Zarobki rzędu 4,600 / 4,800 zł w moim odczuciu, w dzisiejszych realiach, nie są niskie / "niewielkie".
Dlaczego mój układ z tatą jest nieco dziwny? Moja mama nie żyje też od 3 lat i było nam ciężej. To prawda, choć ja później zaczęłam pracę, bo miałam pewne obawy itp, ale niepotrzebnie i teraz już jestem inna i nie muszę być od nikogo zależna. Może nie jestem jeszcze w pełni samodzielna, ale to jest na dobrej drodze. Dlatego ja bym nikogo za to nie skreślała, mój chłopak mieszkając jeszcze z rodzicami i odkładając też nie jest kimś, kto czeka, by w domu ktoś coś za niego zrobił. Ja zaraz skończę właściwie 27 lat, bo we wrześniu, ale to po prostu zleciało. Nie jestem za to uzależniona emocjonalnie od taty, nasz kontakt jest normalny, niczego też mi nie nakazuje i ja bym i tak na to nie pozwoliła. Nigdy nie robiłam i tak tak jak ktoś by chciał. Sama podejmuję decyzje. Tata wiele pracuje i w mieszkaniu i tak jestem często sama. Tata myślał kiedyś, że może zdecydowałabym się na mieszkanie socjalne, bo myślał, że może na inne nie będzie stać, a on kiedyś o takie się starał i dostał, ale nie. No może się uda na kredyt, warto spróbować, a jak nie to wynajmowanie, ale warto spróbować. Oczywiście każda opcja może być, ale warto jednak starać się by mieć coś swojego. Źle napisałam, nie zarabiam średniej krajowej, ale niewiele ponad najniższą krajową, ale właśnie nic dziwnego, skoro długo nie pracowałam. Myślę, że będę zarabiać więcej i będę się rozwijać, mam plany, ale wiadomo skoro aż tak długo nie pracuję, to od razu tak pracuję. Jak jest premia to jest parę stów więcej do nawet 500-900 zł więcej, nie tak często, ale zawsze. No ale oczywiście nawet jak nie takie duże pieniądze, to zawsze swoje.
Candy_lips jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-09, 22:25   #106
9c7b885137e5ed850f86ce0a9dd12dda548895b7_5ff7a0aad4a4b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 112
Dot.: 27 lat i...

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;85321996]Nic, zwłaszcza jeśli taki stan rzeczy odpowiada zarówno rodzicom, jak i córce. Zresztą płeć nie ma tutaj żadnego znaczenia.[/QUOTE]Chyba jednak ma bo jak facet mieszka ale się dokłada to już żadna nie chce poznać bo uważaja że to nie halo coś itp albo ja mam takie szczęście do takich xD

Wysłane z mojego E2003 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 21:24 ---------- Poprzedni post napisano o 21:16 ----------

[1=61a08125505a341f1365cc6 27294330b05bf0ff7_5eb5e47 234ae2;85323006]Dokładnie.
Bardziej śmieszą mnie ludzie, którzy naśmiewają się z osób mieszkających z rodzicami, a sami, choć mieszkają osobno to ciągną kasę od rodziców na co się tylko da. Rodzice wybudują dom/spłacą kredyt na mieszkanie, kupią samochód, meble, fundną wakacje, za darmo opiekują się wnukami i nie trzeba płacić za przedszkole/żłobek + wiele innych. Mam znajomą 40+, która raz na kwartał jeździ do matki po pieniądze na życie na następny kwartał i dziwi się jak można być nieusamodzielnionym (czyt.: mieszkać z rodzicami) po 30-tce. [/QUOTE]Jakbyś znała mojego kuzyna xD

Wysłane z mojego E2003 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 21:25 ---------- Poprzedni post napisano o 21:24 ----------

Cytat:
Napisane przez wiktoriol Pokaż wiadomość
Jeżeli podjęli inną decyzję, to nie mają takich samych charakterów
Tak jak powiedziałam, zależałoby jaki powód jest mieszkania w domu. Jakby facet mi powiedział, że odkłada kasę na mieszkanie i dlatego mieszka z rodzicami, ale i tak dorzuca się do rachunków (gdzie to są grosze w porównaniu do wynajmu) i gotuje sobie sam/na zmianę z rodzicami, robi zakupy, itp, dodatkowo pomaga w pracach około domowych- to nie, ale jeszcze takiej osoby nie spotkałam
Widać złe szukasz albo nie znasz takich osób xD

Wysłane z mojego E2003 przy użyciu Tapatalka
9c7b885137e5ed850f86ce0a9dd12dda548895b7_5ff7a0aad4a4b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-09, 23:01   #107
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: 27 lat i...

Cytat:
Napisane przez cojarobietu_uu Pokaż wiadomość
Czytając ten wątek zastanowiła mnie jedna kwestia - dlaczego wg wizażowej logiki jedynym słusznym planem na życie jest odkładanie na wkład własny? Ten wkład własny jest jakimś nadrzędnym celem. Opcja, że kogoś nie interesuje kredyt na mieszkanie i chce wynajmować nie wchodzi w grę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
W Warszawie najem zrobił się ostatnio tak drogi, że po prostu rozsądniej i taniej jest coś kupić.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-09, 23:13   #108
Ariada
Wtajemniczenie
 
Avatar Ariada
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 260
Dot.: 27 lat i...

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
W Warszawie najem zrobił się ostatnio tak drogi, że po prostu rozsądniej i taniej jest coś kupić.
Nie tylko w Warszawie. Sama stawałam przed wyborem wynajmować czy kupić i rata była niższa niż wynajęcie mieszkania co prawda pętla na 30 lat

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ariada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-10, 05:37   #109
brandie
Wtajemniczenie
 
Avatar brandie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 2 169
Dot.: 27 lat i...

Cytat:
Napisane przez MsN Pokaż wiadomość

Sama mam 23 lata i od 3 msc mieszkam praktycznie sama z młodszym bratem, ale bez rodzicielstwa. Oboje pracujemy, utrzymujemy mieszkanie więc jest ok. Tutaj akurat ja mam ten komfort, że nie wynajmujmy mieszkania więc nie muszę wraz z bratem opłacać czynszu.
Aha XD Ktoś udostępnił Wam mieszkanie tylko w z zamian za to, że będziecie płacić za media. Zdajesz sobie sprawę, że jeśli wynajmujesz mieszkanie, to koszt mediów, to np. tylko 1/6 całej kwoty, którą się ponosi? Właśnie wszystko się rozchodzi o ten czynsz i koszt wynajmu. Trochę się ośmieszyłaś teraz. Do tego Twoja wypowiedź jest pełna sprzeczności, co już wyżej Timon i Pumba opisała.
Serio, gdyby ludzie musieli ponosić tylko koszty mediów w tym kraju, to by było pięknie xD Zejdź na ziemię, lalka
brandie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-08-10, 07:56   #110
Ava_
Zakorzenienie
 
Avatar Ava_
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 4 865
Dot.: 27 lat i...

Cytat:
Napisane przez cojarobietu_uu Pokaż wiadomość
Czytając ten wątek zastanowiła mnie jedna kwestia - dlaczego wg wizażowej logiki jedynym słusznym planem na życie jest odkładanie na wkład własny? Ten wkład własny jest jakimś nadrzędnym celem. Opcja, że kogoś nie interesuje kredyt na mieszkanie i chce wynajmować nie wchodzi w grę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Na to wyglada.
Jak juz napisal ktos pare postow wyzej, koszt wynajmu z roku na rok robi sie coraz wiekszy i rzeczywiscie jakby pomyslec dlugofalowo to bardziej oplaca sie kupic. Osobiscie wole pieniadze przeznaczyc na podroze, moje konto oszczednosciowe swieci pustkami, a na czynsz sie zawsze jakos znajdzie. Wydaje mi sie, ze dopoki ktos nie zarabia porzadnych pieniedzy to nie ma co odkladac, bo inaczej sie robi z tego liczenie kazdego grosza i niepotrzebne stresy. Takie zycie to nie zycie, dla mnie zaznaczam.
Ava_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-10, 08:14   #111
elsene
Zadomowienie
 
Avatar elsene
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 720
Dot.: 27 lat i...

Candy_lips, układ jest dla mnie trochę dziwny przez to, że tak naprawdę prowadzicie osobne gospodarstwa domowe. Trochę tak, jak współlokatorzy w wynajmowanym mieszkaniu -pewne rzeczy wspólnie kupują, ale większość wyłącznie na własny użytek. Dla mnie wygodniejsze byłoby dokładanie się jakąś stałą sumą do np. jedzenia i kupowanie "dla wszystkich", zamiast rozliczania że masło dla mnie, to kupię ja, puszka dla taty, to płaci on. Ale najważniejsze przecież, że wam ten układ pasuje. Nie widzę w tym niczego złego, po prostu mnie zaskoczył.
To oczywiste, że młodym ludziom trudno coś odłożyć. I fajnie, że zamiast siedzieć i marudzić stajesz się coraz bardziej samodzielna. Domyślam się, że musiało wam być ciężko. Przykro mi.
Skoro mądrze planujesz i masz swoje cele to na pewno będzie coraz lepiej. A i wynagrodzenie z czasem się podniesie, zdobędziesz doświadczenie, umiejętności.
Jesteś na tyle samodzielna, na ile warunki Ci pozwalają, ale cały czas pracujesz na to, żeby się w pełni usamodzielnić. Fajna, normalna postawa.


Cytat:
Napisane przez Ava_ Pokaż wiadomość
Na to wyglada.
Jak juz napisal ktos pare postow wyzej, koszt wynajmu z roku na rok robi sie coraz wiekszy i rzeczywiscie jakby pomyslec dlugofalowo to bardziej oplaca sie kupic. Osobiscie wole pieniadze przeznaczyc na podroze, moje konto oszczednosciowe swieci pustkami, a na czynsz sie zawsze jakos znajdzie. Wydaje mi sie, ze dopoki ktos nie zarabia porzadnych pieniedzy to nie ma co odkladac, bo inaczej sie robi z tego liczenie kazdego grosza i niepotrzebne stresy. Takie zycie to nie zycie, dla mnie zaznaczam.
Gorzej, jak się nigdy nie zacznie lepiej zarabiać Wtedy im dłużej się oszczędza małą kwotę, tym lepiej.

Też mnie dziwi to podejście, że jak wynajmujesz z obcymi, to super, jak się dokładasz z rodzicami to źle. Samodzielnym i niesamodzielnym można być i w domu rodzinnym, i w wynajmowanym, i w własnościowym.

Każdy sam decyduje na co wydać swoje pieniądze.
Cytat:
Napisane przez brandie Pokaż wiadomość
Aha XD Ktoś udostępnił Wam mieszkanie tylko w z zamian za to, że będziecie płacić za media. Zdajesz sobie sprawę, że jeśli wynajmujesz mieszkanie, to koszt mediów, to np. tylko 1/6 całej kwoty, którą się ponosi? Właśnie wszystko się rozchodzi o ten czynsz i koszt wynajmu. Trochę się ośmieszyłaś teraz. Do tego Twoja wypowiedź jest pełna sprzeczności, co już wyżej Timon i Pumba opisała.
Serio, gdyby ludzie musieli ponosić tylko koszty mediów w tym kraju, to by było pięknie xD Zejdź na ziemię, lalka
Bez przesady z tym ośmieszeniem się. Przecież dziewczyna szczerze napisała jak jest i sama stwierdziła, że to nie to samo co mieszkanie w pełni na swoim, ale zawsze krok do przodu.
elsene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-10, 08:23   #112
Ariada
Wtajemniczenie
 
Avatar Ariada
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 260
Dot.: 27 lat i...

Cytat:
Napisane przez cojarobietu_uu Pokaż wiadomość
Czytając ten wątek zastanowiła mnie jedna kwestia - dlaczego wg wizażowej logiki jedynym słusznym planem na życie jest odkładanie na wkład własny? Ten wkład własny jest jakimś nadrzędnym celem. Opcja, że kogoś nie interesuje kredyt na mieszkanie i chce wynajmować nie wchodzi w grę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ogólnie czytając wizaż można się dowiedzieć, że jak realizujesz swoje pasje i nie odkładasz na wkład własny to jesteś nieodpowiedzialny Czasami mam wrażenie, że to oszczędzanie zabiera ludziom sen z powiek, a jak żyjesz poza schematami to spotyka Ciebie krytyka.

Znam ludzi, którzy nie chcą brać kredytów i wola wynajmować, bo lubią zmieniać pracę, przeprowadzać się, itp. - jak dla mnie nie ma w tym nic złego jak ich na to stać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ariada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-10, 08:48   #113
Ava_
Zakorzenienie
 
Avatar Ava_
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 4 865
Dot.: 27 lat i...

Cytat:
Napisane przez elsene Pokaż wiadomość
Gorzej, jak się nigdy nie zacznie lepiej zarabiać Wtedy im dłużej się oszczędza małą kwotę, tym lepiej.
Prawda jest taka, ze niekazdego stac na wlasny dom czy mieszkanie. Mam znajomych, ktorzy co prawda ostatni raz na wakacjach byli 2 lata temu i nie chodza do pubu, bo za drogo, przeciez mozna wypic piwo z biedronki na kanapie i taki sam efekt, jezdza rozklekotanym 10letnim golfem i wydaja zero na rozrywki, ale czuja sie jak zwyciezcy bo wlasny dom i samochod sa? Ano sa. Haj lajf.
Ava_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-10, 09:02   #114
20e6ad78eac783f5bf2c2aaa836e9e1e07b2d6f9_61d4dfb026b9e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 1 603
Dot.: 27 lat i...

Cytat:
Napisane przez Babel1991 Pokaż wiadomość
Hej, co myślicie o tym jak 27 letnia osoba (dziewczyna) nadal mieszka z rodzicami ?


Absolutnie nie widzę w tym nic karygodnego. Sama mam 26 lat i wciąż mieszkam w swoim rodzinnym domu .Jednak dokładam się do rachunków i czynszu , pomagam też w obowiązkach domowych .


Gdybym poznała mężczyznę w Twoim wieku i żyłby on całkowicie na koszt swoich rodziców to bym go skreśliła .Uważam ze nawet jeśli dziecko nie ma presji w tym względzie to i tak ze zwykłej przyzwoitość należy się dorzucać do rodzinnych wydatków. Ale co kto woli .
20e6ad78eac783f5bf2c2aaa836e9e1e07b2d6f9_61d4dfb026b9e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-10, 09:33   #115
brandie
Wtajemniczenie
 
Avatar brandie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 2 169
Dot.: 27 lat i...

Cytat:
Napisane przez elsene Pokaż wiadomość

Bez przesady z tym ośmieszeniem się. Przecież dziewczyna szczerze napisała jak jest i sama stwierdziła, że to nie to samo co mieszkanie w pełni na swoim, ale zawsze krok do przodu.
No nie. Ona tylko wzruszyła ramionami, gdy zostało jej wytknięte, że mieszka z bratem w mieszkaniu rodziców za prawie darmo. Dla mnie to kolejna oderwana od rzeczywistości osoba, która nie zauważa i bagatelizuje, że dostała większą pomoc niż przeciętna osoba w jej wieku, w czym nie ma nic złego, ofc. Ale wymądrzać się to potrafi. Sorry, dla mnie to beka.
brandie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-10, 09:43   #116
elsene
Zadomowienie
 
Avatar elsene
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 720
Dot.: 27 lat i...

Cytat:
Napisane przez brandie Pokaż wiadomość
No nie. Ona tylko wzruszyła ramionami, gdy zostało jej wytknięte, że mieszka z bratem w mieszkaniu rodziców za prawie darmo. Dla mnie to kolejna oderwana od rzeczywistości osoba, która nie zauważa i bagatelizuje, że dostała większą pomoc niż przeciętna osoba w jej wieku, w czym nie ma nic złego, ofc. Ale wymądrzać się to potrafi. Sorry, dla mnie to beka.
Racja.
Ale jednak dostrzega różnicę między tym, jak sama mieszka, a mieszkaniem całkiem na swoim, więc nie jest aż tak źle.
elsene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-10, 12:19   #117
cojarobietu_uu
Zadomowienie
 
Avatar cojarobietu_uu
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 1 209
Dot.: 27 lat i...

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
W Warszawie najem zrobił się ostatnio tak drogi, że po prostu rozsądniej i taniej jest coś kupić.
No dokładnie o takim myśleniu mówię. Bo czemu rozsądniejsze ma być branie kredytu na 30 lat a nie brak takich zobowiązań? Nie tylko w kwestii mieszkania ludzie przepłacają. I nie każdy chce się wiązać czymś na tak długo, bo ma inne plany na życie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Mój wątek wymiankowy: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1247391
cojarobietu_uu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-10, 13:20   #118
elsene
Zadomowienie
 
Avatar elsene
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 720
Dot.: 27 lat i...

Cytat:
Napisane przez Ava_ Pokaż wiadomość
Prawda jest taka, ze niekazdego stac na wlasny dom czy mieszkanie. Mam znajomych, ktorzy co prawda ostatni raz na wakacjach byli 2 lata temu i nie chodza do pubu, bo za drogo, przeciez mozna wypic piwo z biedronki na kanapie i taki sam efekt, jezdza rozklekotanym 10letnim golfem i wydaja zero na rozrywki, ale czuja sie jak zwyciezcy bo wlasny dom i samochod sa? Ano sa. Haj lajf.
No niestety. A każdy gdzieś mieszkać musi.
Mogę zrozumieć Twoich znajomych Niektórzy są szczęśliwi w domu, nie lubią wychodzić "w miasto", wolą posiedzieć z piwem przed telewizorem, poopalać się w ogrodzie, zrobić grilla w ogródku z rodziną czy znajomymi, poczytać książkę na tarasie, zająć się roślinami. I obojętne im ile lat ma samochód. Skoro takie mają upodobania, to przecież dobrze, że realizują swoje marzenia.

---------- Dopisano o 14:20 ---------- Poprzedni post napisano o 14:17 ----------

Cytat:
Napisane przez cojarobietu_uu Pokaż wiadomość
No dokładnie o takim myśleniu mówię. Bo czemu rozsądniejsze ma być branie kredytu na 30 lat a nie brak takich zobowiązań? Nie tylko w kwestii mieszkania ludzie przepłacają. I nie każdy chce się wiązać czymś na tak długo, bo ma inne plany na życie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wiele osób patrzy na to tak, że po 10 latach wynajmowania mieszkania wydało się 50 tys. zł na czynsz najmu. Kupując mieszkanie te pieniądze "zostają". A w dzisiejszych czasach mieszkanie na kredyt można w każdej chwili sprzedać i pozbyć się zobowiązania, więc też nie jest to taka straszna pętla na szyi do końca życia.
elsene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-10, 13:26   #119
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: 27 lat i...

Cytat:
Napisane przez cojarobietu_uu Pokaż wiadomość
No dokładnie o takim myśleniu mówię. Bo czemu rozsądniejsze ma być branie kredytu na 30 lat a nie brak takich zobowiązań? Nie tylko w kwestii mieszkania ludzie przepłacają. I nie każdy chce się wiązać czymś na tak długo, bo ma inne plany na życie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Szczerze, to nie rozumiem bulwersu. Wyjaśniłam, że ludzie wolą dziś kupować, bo ich nie stać na wynajem. A jak nawet stać, to ceny ciągle rosną, więc jest całkiem realne, że przestanie ich być stać w przyszłości, a na pewno nie będzie ich stać na emeryturze. Nikogo raczej nie bawi kredyt na 30 lat, po prostu w większości kupujemy paradoksalnie dlatego, że jesteśmy zbyt biedni, żeby wiecznie wynajmować. Ewentualnie chcemy podnieść jakość życia (nie byłoby mnie stać na wynajęcie mojego mieszkania przy obecnych cenach). Gdybyśmy byli jako społeczeństwo bogatsi, pewnie łatwiej kładlibyśmy na to lachę. Gdybym spała na pieniądzach, być może mieszkałabym w ogóle cały czas w hotelach, co miesiąc w innym mieście. Jednak nie jestem i muszę się zabezpieczyć, żeby na starość nie wylądować pod mostem.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-10, 13:36   #120
cojarobietu_uu
Zadomowienie
 
Avatar cojarobietu_uu
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 1 209
Dot.: 27 lat i...

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
Szczerze, to nie rozumiem bulwersu. Wyjaśniłam, że ludzie wolą dziś kupować, bo ich nie stać na wynajem. A jak nawet stać, to ceny ciągle rosną, więc jest całkiem realne, że przestanie ich być stać w przyszłości, a na pewno nie będzie ich stać na emeryturze. Nikogo raczej nie bawi kredyt na 30 lat, po prostu w większości kupujemy paradoksalnie dlatego, że jesteśmy zbyt biedni, żeby wiecznie wynajmować. Ewentualnie chcemy podnieść jakość życia (nie byłoby mnie stać na wynajęcie mojego mieszkania przy obecnych cenach). Gdybyśmy byli jako społeczeństwo bogatsi, pewnie łatwiej kładlibyśmy na to lachę. Gdybym spała na pieniądzach, być może mieszkałabym w ogóle cały czas w hotelach, co miesiąc w innym mieście. Jednak nie jestem i muszę się zabezpieczyć, żeby na starość nie wylądować pod mostem.
Ja się nie bulwersuję

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Mój wątek wymiankowy: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1247391
cojarobietu_uu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-08-23 14:19:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:57.