Niedziela bez zakupów - cz.2. - Strona 104 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2018-10-01, 16:14   #3091
mabi27
Wtajemniczenie
 
Avatar mabi27
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 2 477
Dot.: Niedziela bez zakupów - cz.2.

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Jestem bardzo na nie. W natłoku zajęć ciężki mi z córką dograć czas na wspólne zakupy do domu czy ciuchowe. Wczoraj w końcu udało nam się kupić parę rzeczy dla niej na jesień. Potem będzie naprawdę lipa. W niedzielę ona jeździ na występy. Uwsteczniamy się całkowicie. Nie podoba mi się to.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mabi27 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-01, 18:40   #3092
Candy_lips
Zakorzenienie
 
Avatar Candy_lips
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 9 017
Dot.: Niedziela bez zakupów - cz.2.

Podejrzewam, że w ten weekend było wszędzie dużo ludzi. Zrobiło się chłodniej i były też zniżki, ludzie chcieli kupić ubrania na jesień i zimę. Dla Was to uciążliwe bo tłum, a dla sprzedawców trochę bardziej, trzeba o tym pamiętać. Jak pisałam nie jestem za tym, by niedziele były nieczynne, bo to faktycznie nie będzie zawsze dobre, ale chyba większość z Was zgodzi się z tym, że nic złego by się nie stało, gdyby sklepy w niedziele były np do 18 zamiast do 20, jak myślicie? Kto chciałby zrobić zakupy i tak by zdążył, zwłaszcza gdy ma wtedy wolne.

Ja pracuję w sklepie obuwniczym w outlecie i wypadła mi sobota i niedziela w pracy i było bardzo dużo ludzi. Tak dużo, że ludzie stali w niezłych kolejkach. W sklepie mimo że nie taki mały jak na obuwniczy to nie było jak się ruszyć nawet nam sprzedawczyniom. Największa wada takiego dnia to, że prawie nie mamy chwili dla siebie, bo ludzie są już od 11 właściwie do zamknięcia w tym przypadku do 22 i nie ma czasu prawie na nic. Sklep jest otwarty wtedy od 9, wtedy jeszcze nie ma dużo ludzi, ale już niedługo są. Buty podajemy my, często musimy latać na zaplecze, więc nogi bolą potem bardzo. No i wchodzą buty jesienne, w wielkich pudełkach, więc czasem się nadźwiga. Zalety to to, że czasem się pogada, pożartuje z klientem i czas szybko mija. No ale zmęczenie potem duże.
Candy_lips jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-01, 18:52   #3093
jesienny_lisc
Zakorzenienie
 
Avatar jesienny_lisc
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 4 443
Dot.: Niedziela bez zakupów - cz.2.

No dobra, ale nie masz tak przecież co tydzień, tylko zbiegło się kilka rzeczy - weekend zniżek z różnymi gazetami, nowy sezon, ludzie się obudzili, że za zimno na trampki i pierwsza od 4 tygodni handlowa niedziela.

Jak będzie jedna niedziela w miesiącu, to pewnie będzie jeszcze gorzej, bo tłum się nie będzie proporcjonalnie rozkładał.

Ja muszę z TŻ wyjść na zakupy, musi kupić wszystko, od skarpetek, przez koszule, do garnituru i kilku par butów. W tygodniu nie ma jak, bo pracuje zwykle do 19-20, w sobotę mu się nie chce, chce odpocząć, to zostaje niedziela. A w niedziele tłumy, których nienawidzę.
jesienny_lisc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-01, 19:13   #3094
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Niedziela bez zakupów - cz.2.

Cytat:
Napisane przez Candy_lips Pokaż wiadomość
Podejrzewam, że w ten weekend było wszędzie dużo ludzi. Zrobiło się chłodniej i były też zniżki, ludzie chcieli kupić ubrania na jesień i zimę. Dla Was to uciążliwe bo tłum, a dla sprzedawców trochę bardziej, trzeba o tym pamiętać. Jak pisałam nie jestem za tym, by niedziele były nieczynne, bo to faktycznie nie będzie zawsze dobre, ale chyba większość z Was zgodzi się z tym, że nic złego by się nie stało, gdyby sklepy w niedziele były np do 18 zamiast do 20, jak myślicie? Kto chciałby zrobić zakupy i tak by zdążył, zwłaszcza gdy ma wtedy wolne.

Ja pracuję w sklepie obuwniczym w outlecie i wypadła mi sobota i niedziela w pracy i było bardzo dużo ludzi. Tak dużo, że ludzie stali w niezłych kolejkach. W sklepie mimo że nie taki mały jak na obuwniczy to nie było jak się ruszyć nawet nam sprzedawczyniom. Największa wada takiego dnia to, że prawie nie mamy chwili dla siebie, bo ludzie są już od 11 właściwie do zamknięcia w tym przypadku do 22 i nie ma czasu prawie na nic. Sklep jest otwarty wtedy od 9, wtedy jeszcze nie ma dużo ludzi, ale już niedługo są. Buty podajemy my, często musimy latać na zaplecze, więc nogi bolą potem bardzo. No i wchodzą buty jesienne, w wielkich pudełkach, więc czasem się nadźwiga. Zalety to to, że czasem się pogada, pożartuje z klientem i czas szybko mija. No ale zmęczenie potem duże.
Właśnie przez ten zakaz był taki armagedon..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-01, 22:19   #3095
Higurashi
Czarna owca
 
Avatar Higurashi
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Underground
Wiadomości: 30 090
Dot.: Niedziela bez zakupów - cz.2.

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Nie spotkałam się z tym.

Na Retkini zawsze był otwarty w niedzielę.
Akurat Retkinia to nie moje rejony, ale dobrze wiedzieć
Higurashi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-01, 22:26   #3096
Candy_lips
Zakorzenienie
 
Avatar Candy_lips
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 9 017
Dot.: Niedziela bez zakupów - cz.2.

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Właśnie przez ten zakaz był taki armagedon..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To możliwe, ale czy byłoby źle Twoim zdaniem, gdyby w niedzielę było otwarte zawsze, ale np do 18? Po całym weekendzie i tak jest się bardziej zmęczonym, więc nawet i do 20 to wtedy długo, więc do 18 jak dla mnie byłoby ok. Kto potrzebuje w sobotę odpoczywa, a potem w niedzielę i tak ma dużo czasu na zakupy.

Oczywiście takie weekendy jak teraz nie są takie zawsze, ale u nas np najwięcej ludzi było w kwietniu, nawet poza weekendami było dużo ludzi.
Candy_lips jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-01, 22:41   #3097
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Niedziela bez zakupów - cz.2.

Cytat:
Napisane przez Candy_lips Pokaż wiadomość
To możliwe, ale czy byłoby źle Twoim zdaniem, gdyby w niedzielę było otwarte zawsze, ale np do 18? Po całym weekendzie i tak jest się bardziej zmęczonym, więc nawet i do 20 to wtedy długo, więc do 18 jak dla mnie byłoby ok. Kto potrzebuje w sobotę odpoczywa, a potem w niedzielę i tak ma dużo czasu na zakupy.

Oczywiście takie weekendy jak teraz nie są takie zawsze, ale u nas np najwięcej ludzi było w kwietniu, nawet poza weekendami było dużo ludzi.

Tak.


Jakakolwiek ustawa zakazująca handlu to dla mnie przesada poza ochroną praw konsumenta i pracownika.


Pracowałam wiele lat w gastronomii. Do 1 w nocy każdego dnia. Więc to nie jest tak, że siedzę sobie w biurze 8 - 16 i mam weekendy wolne, a od innych oczekuję.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-10-02, 01:54   #3098
ruda_beksa
Zakorzenienie
 
Avatar ruda_beksa
 
Zarejestrowany: 2017-09
Lokalizacja: Brooklyn,baby
Wiadomości: 8 823
Dot.: Niedziela bez zakupów - cz.2.

U mnie niektóre sklepy zamykają się wcześniej w niedziele i nie przeszkadza mi to (nie jest to ustalone przez rząd, a przez właścicieli). I tak mały spożywczy jest czynny do 18:30 zamiast do 21, kwiaciarnia do 15 zamiast do 19. I fajnie, niech ludzie odpoczną, natomiast zawsze można znaleźć sklep 24-godzinny, nawet w niedzielę.
__________________
Dopiero w samym środku zimy przekonałem się, że noszę w sobie niepokonane lato.

https://www.youtube.com/watch?v=oHgCXhY6kZ0
ruda_beksa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-02, 06:28   #3099
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Niedziela bez zakupów - cz.2.

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Boże, pojechałam dzisiaj do Ikei i wyszłam po 10 min. Jak żyję nie słyszałam tylu piszczących i krzyczących dzieci, kładły się na podłodze i wyły, nie dało się wytrzymać. W ramach wsparcia niedzieli handlowej zrobiłam za to zakupy w galerii.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Do IKEA nie właziłam w weekendy nawet wtedy, gdy sklepy jeszcze były czynne w niedziele.
No ale się nie dziw- jeśli ludzie pracują od rana do nocy to już trudno jeździć o 19 do IKEA w dzień powszedni i jeżdżą w niedziele handlowe.

To, co mnie dziwi to fakt, że część ludzi nie jeździ tam, by cokolwiek kupić a raczej poogladac i zjeśc obiad w szwedzkiej restauracji. No ale mnie zawsze dziwiło, jak ludzie łażą po galeriach bez celu i bez zamiaru kupienia czegokolwiek. Zaznaczam, ze to tylko moje zdanie i może inni znajdują w tym przyjemnośc.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-02, 06:43   #3100
Heledore
Zakorzenienie
 
Avatar Heledore
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 4 538
Dot.: Niedziela bez zakupów - cz.2.

Cytat:
Napisane przez Candy_lips Pokaż wiadomość
To możliwe, ale czy byłoby źle Twoim zdaniem, gdyby w niedzielę było otwarte zawsze, ale np do 18? Po całym weekendzie i tak jest się bardziej zmęczonym, więc nawet i do 20 to wtedy długo, więc do 18 jak dla mnie byłoby ok. Kto potrzebuje w sobotę odpoczywa, a potem w niedzielę i tak ma dużo czasu na zakupy.

Oczywiście takie weekendy jak teraz nie są takie zawsze, ale u nas np najwięcej ludzi było w kwietniu, nawet poza weekendami było dużo ludzi.
Szybsze zamykanie mnie osobiście by wisiało pod warunkiem że otwarcie byłoby wczesy. dlaczego otwarcie jest dopiero o 10! Nawet mając druga zmianę w pracy nie jestem w stanie iść nic oglądnąć. Muszę już pracować o 12 czyli w pracy muszę być kilka chwil wcześniej czyli nawet jak koczuje pod wjazdem na parking jak idiota tuż przed 10 to mam max godzinę. Przy takiej powierzchni obskocze ledwo dwa sklepy. Lub jeden jeśli zacznę mierzyć.
W weekend 10 to dla mnie też środek dnia plus wpada w porę obiadowa. Wstaje zawsze przed 7 i chętnie pojechałabym od razu do tych durnych sklepów i miała załatwione do 12-13 oraz zjadłabym normalny obiad w domu.
Wogole jak tylko myślę o galeriach to chora jestem. Nienawidzę ich,nie znam sklepów i co gdzie jest i szukanie czegoś zajmuje mi pewnie dlatego więcej czasu. Ale jakoś ubranie kupić czasem trzeba niestety. Jeżdżę tam tak rzadko jak to tylko możliwe.

Co innego trochę spożywka co innego galerie

Poza tym jestem przeciw odgórnym regulacją w takich kwestiach. Gdyby ludzie nie chodzili po sklepach to już dawno same by się zamknęły w określone dni czy godziny. Popyt-podaż. Jakoś sie nie zamykały.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Przeznaczenie zazwyczaj czeka tuż za rogiem. Jak kieszonkowiec, dziwka albo sprzedawca losów na loterię: to jego najczęstsze wcielenia. Do drzwi naszego domu nigdy nie zapuka. Trzeba za nim ruszyć"

Heledore jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-02, 08:30   #3101
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Niedziela bez zakupów - cz.2.

https://wiadomosci.onet.pl/kraj/zwia...handlu/t4be0vp
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-10-02, 08:33   #3102
0235a76bf37a0c9e786a33d682e03cfb1aa33c8b_653ef22455ebf
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 7 615
Dot.: Niedziela bez zakupów - cz.2.

a weźmy pozamykajmy wszystko na cztery spusty przez cały tydzień. nie będzie problemu z dojazdem do domu, z kończeniem pracy przed północą, z ruchem w sklepach, ze zmęczeniem pracowników.
0235a76bf37a0c9e786a33d682e03cfb1aa33c8b_653ef22455ebf jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-02, 08:40   #3103
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Niedziela bez zakupów - cz.2.

Cytat:
Napisane przez Candy_lips Pokaż wiadomość
To możliwe, ale czy byłoby źle Twoim zdaniem, gdyby w niedzielę było otwarte zawsze, ale np do 18? Po całym weekendzie i tak jest się bardziej zmęczonym, więc nawet i do 20 to wtedy długo, więc do 18 jak dla mnie byłoby ok. Kto potrzebuje w sobotę odpoczywa, a potem w niedzielę i tak ma dużo czasu na zakupy.

Oczywiście takie weekendy jak teraz nie są takie zawsze, ale u nas np najwięcej ludzi było w kwietniu, nawet poza weekendami było dużo ludzi.
Ale nie rozumiesz, że nie każdy ma wolne w niedzielę o 18? Niektórzy dopiero wtedy kończą pracę, więc i tak by się obchodzili smakiem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-02, 08:43   #3104
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Niedziela bez zakupów - cz.2.

[1=0235a76bf37a0c9e786a33d 682e03cfb1aa33c8b_653ef22 455ebf;85938289]a weźmy pozamykajmy wszystko na cztery spusty przez cały tydzień. nie będzie problemu z dojazdem do domu, z kończeniem pracy przed północą, z ruchem w sklepach, ze zmęczeniem pracowników.[/QUOTE]

Tak jest. Kobiety niech siedzą w domu, robią zakupy i rodzą dzieci, niech pracuje tylko jedna osoba w rodzinie (bo przy dwójce pracujących ogarnięcie zakupów to będzie wkrótce nie lada problem), bo w luksusie to się jawnie pławić mogą tylko księża.
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-02, 08:53   #3105
0235a76bf37a0c9e786a33d682e03cfb1aa33c8b_653ef22455ebf
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 7 615
Dot.: Niedziela bez zakupów - cz.2.

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;85938332]Tak jest. Kobiety niech siedzą w domu, robią zakupy i rodzą dzieci, niech pracuje tylko jedna osoba w rodzinie (bo przy dwójce pracujących ogarnięcie zakupów to będzie wkrótce nie lada problem), bo w luksusie to się jawnie pławić mogą tylko księża.[/QUOTE]
jak widzę te gorzkie żale, że ojej, ruch był taki, zmęczenie ogromne, wowow, skróćmy godziny pracy, to takie ważne by odpocząć to mam autentycznie dość. uprawiam wolny zawód, jak mam dedlajna to śpię po kilka godzin na dobę, żeby się ze wszystkim wyrobić. druga połówka w budownictwie, niby od poniedziałku do piątku, ale po 12h, czasami w soboty też, gdy terminy gonią albo trzeba uzupełnić papiery. nikt się nad nami nie lituje, bo przecież widziały gały co brały. tylko ten handel taki wiecznie pokrzywdzony, bo jak to tak, ludzie chcą wydawać piniondze w sklepach. zmęczenie po pracującej niedzieli takie duże och ach, jak mi przykro. NIE. bo też widziały gały na co się pisały.
0235a76bf37a0c9e786a33d682e03cfb1aa33c8b_653ef22455ebf jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-02, 08:59   #3106
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Niedziela bez zakupów - cz.2.

Żodyn nie jest tak zmęczony, jak kasjerki.

ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-02, 10:00   #3107
answer_is_here
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 514
Dot.: Niedziela bez zakupów - cz.2.

Cytat:
Napisane przez Candy_lips Pokaż wiadomość
Dla Was to uciążliwe bo tłum, a dla sprzedawców trochę bardziej, trzeba o tym pamiętać.

Dobrze, będę o tym pamiętać. O kasjerkach/sprzedawcach wyklętych. O boziu boziu, jakie wy macie życie...Dobrze, że ten solidaruch Duda tak się o was martwi, bo inaczej... no nie widzę bezmiaru waszej niedoli !


Cytat:
Napisane przez Candy_lips Pokaż wiadomość
nic złego by się nie stało, gdyby sklepy w niedziele były np do 18 zamiast do 20, jak myślicie? Kto chciałby zrobić zakupy i tak by zdążył, zwłaszcza gdy ma wtedy wolne.

Dużo by się stało, jestem na nie.

Kto ma wolne, ten ma.



Cytat:
Napisane przez Candy_lips Pokaż wiadomość
Ja pracuję w sklepie obuwniczym w outlecie i wypadła mi sobota i niedziela w pracy i było bardzo dużo ludzi.

To straszne.



Wczoraj czytałam artykuł na Wirtualnej, że poparcie dla niehandlowych niedziel systematycznie spada. Teraz 'za' jest bodajże 38 % badanych, a kiedy tę ustawę wprowadzili, to poparcie dla niej deklarowała ponad połowa.
answer_is_here jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-02, 10:09   #3108
Heledore
Zakorzenienie
 
Avatar Heledore
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 4 538
Dot.: Niedziela bez zakupów - cz.2.

Cytat:
Napisane przez answer_is_here Pokaż wiadomość
Dobrze, będę o tym pamiętać. O kasjerkach/sprzedawcach wyklętych. O boziu boziu, jakie wy macie życie...Dobrze, że ten solidaruch Duda tak się o was martwi, bo inaczej... no nie widzę bezmiaru waszej niedoli !





Dużo by się stało, jestem na nie.

Kto ma wolne, ten ma.






To straszne.



Wczoraj czytałam artykuł na Wirtualnej, że poparcie dla niehandlowych niedziel systematycznie spada. Teraz 'za' jest bodajże 38 % badanych, a kiedy tę ustawę wprowadzili, to poparcie dla niej deklarowała ponad połowa.
Ja wogole proponuje ulżyć kasjerkom i wszystkie zwolnić. Przecież są kasy samoobsługowe! Po co tak dręczyć ludzi i kazać im pracować w handlu! Wystarczy jedną osobę zatrudnić do pomocy przy samoobsługowych zamiast kilkudziesięciu pracowników do siedzenia na kasie. Co wy na to? Równie dobrze można samemu kasować chleb jak i buty czy bluzki. Co za różnica?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Przeznaczenie zazwyczaj czeka tuż za rogiem. Jak kieszonkowiec, dziwka albo sprzedawca losów na loterię: to jego najczęstsze wcielenia. Do drzwi naszego domu nigdy nie zapuka. Trzeba za nim ruszyć"

Heledore jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-02, 10:15   #3109
871319bc27e9d09c3f0d50d55d02d0b6e86b5c84
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 4 778
Dot.: Niedziela bez zakupów - cz.2.

Cytat:
Napisane przez Heledore Pokaż wiadomość
Ja wogole proponuje ulżyć kasjerkom i wszystkie zwolnić. Przecież są kasy samoobsługowe! Po co tak dręczyć ludzi i kazać im pracować w handlu! Wystarczy jedną osobę zatrudnić do pomocy przy samoobsługowych zamiast kilkudziesięciu pracowników do siedzenia na kasie. Co wy na to? Równie dobrze można samemu kasować chleb jak i buty czy bluzki. Co za różnica?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dokładnie. I już nie będą przewracać oczami że muszą cię skasować

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
871319bc27e9d09c3f0d50d55d02d0b6e86b5c84 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-10-02, 10:17   #3110
inezina
Rozeznanie
 
Avatar inezina
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 779
Dot.: Niedziela bez zakupów - cz.2.

Cytat:
Napisane przez Heledore Pokaż wiadomość
Ja wogole proponuje ulżyć kasjerkom i wszystkie zwolnić. Przecież są kasy samoobsługowe! Po co tak dręczyć ludzi i kazać im pracować w handlu! Wystarczy jedną osobę zatrudnić do pomocy przy samoobsługowych zamiast kilkudziesięciu pracowników do siedzenia na kasie. Co wy na to? Równie dobrze można samemu kasować chleb jak i buty czy bluzki. Co za różnica?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czekam na to

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
inezina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-02, 10:25   #3111
Higurashi
Czarna owca
 
Avatar Higurashi
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Underground
Wiadomości: 30 090
Dot.: Niedziela bez zakupów - cz.2.

Ja wiem, że to temat wałkowany od dawna, ale dalej nie mogę pojąć kasjerek wyklętych, które wpadają tu na wątek dzielić się cieżkimi doświadczeniami w pracy. Pracowałam w galerii handlowej. Głównie w weekendy i to do 22-21. No skandal.
Kurde, to trochę jakbym w obecnej pracy, gdzie zostałam powiadomiona o nockach narzekała, że jak to szef każe mi przyjść na 23
Higurashi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-02, 16:19   #3112
ruda_beksa
Zakorzenienie
 
Avatar ruda_beksa
 
Zarejestrowany: 2017-09
Lokalizacja: Brooklyn,baby
Wiadomości: 8 823
Dot.: Niedziela bez zakupów - cz.2.

Cytat:
Napisane przez Heledore Pokaż wiadomość
Ja wogole proponuje ulżyć kasjerkom i wszystkie zwolnić. Przecież są kasy samoobsługowe! Po co tak dręczyć ludzi i kazać im pracować w handlu! Wystarczy jedną osobę zatrudnić do pomocy przy samoobsługowych zamiast kilkudziesięciu pracowników do siedzenia na kasie. Co wy na to? Równie dobrze można samemu kasować chleb jak i buty czy bluzki. Co za różnica?
Za kilka lat będzie po problemie.

https://www.wiadomoscihandlowe.pl/ar...-kolejny,49155
__________________
Dopiero w samym środku zimy przekonałem się, że noszę w sobie niepokonane lato.

https://www.youtube.com/watch?v=oHgCXhY6kZ0
ruda_beksa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-02, 16:33   #3113
Heledore
Zakorzenienie
 
Avatar Heledore
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 4 538
Dot.: Niedziela bez zakupów - cz.2.

Cytat:
Napisane przez ruda_beksa Pokaż wiadomość
O widzisz. To wtedy dopiero będzie lament... Że pracy nie ma.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Przeznaczenie zazwyczaj czeka tuż za rogiem. Jak kieszonkowiec, dziwka albo sprzedawca losów na loterię: to jego najczęstsze wcielenia. Do drzwi naszego domu nigdy nie zapuka. Trzeba za nim ruszyć"

Heledore jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-02, 16:48   #3114
ruda_beksa
Zakorzenienie
 
Avatar ruda_beksa
 
Zarejestrowany: 2017-09
Lokalizacja: Brooklyn,baby
Wiadomości: 8 823
Dot.: Niedziela bez zakupów - cz.2.

Cytat:
Napisane przez Heledore Pokaż wiadomość
O widzisz. To wtedy dopiero będzie lament... Że pracy nie ma.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Właściwie to dziwi mnie, że jeszcze jakiś polski przedsiębiorca nie wpadł na stworzenie zautomatyzowanych sklepów, zwłaszcza po zakazie handlu. Nie na poziomie Amazon Go rzecz jasna, ale nawet coś tak prostego jak holenderskie FEBO, tylko z podstawowymi produktami zamiast przygotowanego żarcia. Przecież te technologie są na rynku od lat.
__________________
Dopiero w samym środku zimy przekonałem się, że noszę w sobie niepokonane lato.

https://www.youtube.com/watch?v=oHgCXhY6kZ0
ruda_beksa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-02, 20:29   #3115
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Niedziela bez zakupów - cz.2.

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;85938260]https://wiadomosci.onet.pl/kraj/zwia...handlu/t4be0vp[/QUOTE]

Nie będzie niczego!

__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-02, 23:50   #3116
Candy_lips
Zakorzenienie
 
Avatar Candy_lips
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 9 017
Dot.: Niedziela bez zakupów - cz.2.

Ja nie jestem za niehandlowymi niedzielami jak pisałam, faktycznie ich nie musiałoby być, ale za tym, żeby jednak nie patrzeć tylko na swoje potrzeby, ale osobę po drugiej stronie też rozumieć. Oczywiście jest wielu normalnych klientów, ale trochę też takich, którzy myślą, że powinno być otwarte może ciągle, bo im tak odpowiada. Jak piszecie, nie każdy w niedzielę by do 18 miał czas, ale co można poradzić na to, że ktoś ma mało czasu? Zresztą i tak zazwyczaj jeżeli pracuje się w niedzielę, to inny dzień ma się wolny, mało kto pracuje 7 dni w tygodniu, no chyba, że jest lekarzem i będzie taka konieczność. Mało kto też chyba codziennie pracuje po 12 godzin, więc znajdzie czas innego dnia. Ja wiedziałam do jakiej pracy idę i rozumiem, ale gdyby coś się zmieniło, nawet inne godziny pracy to już by było dobrze. Czasem faktycznie lepiej byłoby przyjść np na 8, ale by sklep był krócej otwarty choć w niektóre dni. Np teraz jest w piątki i soboty nasz outlet od 9 do 22, dla mnie przesada. Ludzie potrafili nawet tłumami kupować buty w Wielką Sobotę, jak było otwarte od 9 do 13:30 chyba. Niektórzy się nawet dziwili dlaczego sklep wtedy nie jest otwarty dłużej... No i właśnie o to chodzi o trochę zrozumienia, bo niektórzy zachowują się tak jakby uważali, że w sklepie pracują roboty i uważają się za najważniejszych klientów, często nawet podchodzą z butem i nawet dzień dobry nie odpowiedzą. No a ja jestem pomocna, zawsze doradzę jak jest to potrzebne lub przyniosę nawet parę butów, gdzie inny sprzedawca podałby może jedną parę z obawy o kradzież. No a ja chcę pomóc i podam nawet więcej obserwując sytuację, więc to nie jest tak, że ja nic w pracy nie chcę robić. Do tego praca w sklepie to nie jest tylko podawanie butów.
Candy_lips jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-03, 00:07   #3117
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Niedziela bez zakupów - cz.2.

Cytat:
Napisane przez Candy_lips Pokaż wiadomość
Ja nie jestem za niehandlowymi niedzielami jak pisałam, faktycznie ich nie musiałoby być, ale za tym, żeby jednak nie patrzeć tylko na swoje potrzeby, ale osobę po drugiej stronie też rozumieć. Oczywiście jest wielu normalnych klientów, ale trochę też takich, którzy myślą, że powinno być otwarte może ciągle, bo im tak odpowiada. Jak piszecie, nie każdy w niedzielę by do 18 miał czas, ale co można poradzić na to, że ktoś ma mało czasu? Zresztą i tak zazwyczaj jeżeli pracuje się w niedzielę, to inny dzień ma się wolny, mało kto pracuje 7 dni w tygodniu, no chyba, że jest lekarzem i będzie taka konieczność. Mało kto też chyba codziennie pracuje po 12 godzin, więc znajdzie czas innego dnia. Ja wiedziałam do jakiej pracy idę i rozumiem, ale gdyby coś się zmieniło, nawet inne godziny pracy to już by było dobrze. Czasem faktycznie lepiej byłoby przyjść np na 8, ale by sklep był krócej otwarty choć w niektóre dni. Np teraz jest w piątki i soboty nasz outlet od 9 do 22, dla mnie przesada. Ludzie potrafili nawet tłumami kupować buty w Wielką Sobotę, jak było otwarte od 9 do 13:30 chyba. Niektórzy się nawet dziwili dlaczego sklep wtedy nie jest otwarty dłużej... No i właśnie o to chodzi o trochę zrozumienia, bo niektórzy zachowują się tak jakby uważali, że w sklepie pracują roboty i uważają się za najważniejszych klientów, często nawet podchodzą z butem i nawet dzień dobry nie odpowiedzą. No a ja jestem pomocna, zawsze doradzę jak jest to potrzebne lub przyniosę nawet parę butów, gdzie inny sprzedawca podałby może jedną parę z obawy o kradzież. No a ja chcę pomóc i podam nawet więcej obserwując sytuację, więc to nie jest tak, że ja nic w pracy nie chcę robić. Do tego praca w sklepie to nie jest tylko podawanie butów.

Bo dla bardzo wielu ludzi to dzień jak każdy inny.


Byłam po tej stronie i jak najbardziej uważam, że jeśli jest popyt, to może być i otwarte całą dobę.


Wielu ludzi tak pracuje i żyje.



Nawet dobrze wykształconych na wysokich stanowiskach.



Nie lubię też takiego narzekania na godziny otwarcia. To zatrudnij się w miejscu, które pracuje w takich godzinach albo taką sobie ustal dyspozycyjność.


Ja najbardziej lubiłam zmiany 13 - 01 na przykład, bo nie lubiłam wstawać na rano.


Masz wszelkie prawo nie pracować po 18, ale nie mierz innych swoją miarą. Są tacy, którzy lubią rano wstać i iść do pracy i tacy, którzy wolą siedzieć popołudniami i wieczorami do nocy.


Nie może być tak, że polskie prawo jest podyktowane pod twoje preferencje. Możesz po prostu pod nie dostosować swój wybór pracy.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-03, 01:59   #3118
Candy_lips
Zakorzenienie
 
Avatar Candy_lips
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 9 017
Dot.: Niedziela bez zakupów - cz.2.

No tak, ale nie oczekujmy jednak, że sklepy z ubraniami lub butami będą otwarte całą dobę, bo nie mamy czasu. Można mieć mało czasu, ale uważam, że nawet wtedy trochę czasu się znajdzie, sklepy naprawdę w Polsce są otwarte długo w porównaniu do innych państw z tego co wiem. Oczywiście mas na to wpływ gospodarka, chyba nie możemy sobie pozwolić, by zamykać sklepy dużo wcześniej, ale gdyby Polska była krajem bogatszym to pewnie by tak było. W niektórych krajach nie do pomyślenia jest praca w niedzielę. Mają do tego prawo. Dla mnie niedziela nie jest zła do pracy, ale czasem przydaje się wolna np na jakieś uroczystości. Grafik można sobie czasem dostosować, ale nie zawsze, bo jeżeli ktoś inny np musi pracować do wcześniejszej godziny, to czasem trzeba być dłużej, bo ktoś jednak musi być do zamknięcia sklepu.
Candy_lips jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-03, 04:49   #3119
ruda_beksa
Zakorzenienie
 
Avatar ruda_beksa
 
Zarejestrowany: 2017-09
Lokalizacja: Brooklyn,baby
Wiadomości: 8 823
Dot.: Niedziela bez zakupów - cz.2.

Cytat:
Napisane przez Candy_lips Pokaż wiadomość
No tak, ale nie oczekujmy jednak, że sklepy z ubraniami lub butami będą otwarte całą dobę, bo nie mamy czasu. Można mieć mało czasu, ale uważam, że nawet wtedy trochę czasu się znajdzie, sklepy naprawdę w Polsce są otwarte długo w porównaniu do innych państw z tego co wiem. Oczywiście mas na to wpływ gospodarka, chyba nie możemy sobie pozwolić, by zamykać sklepy dużo wcześniej, ale gdyby Polska była krajem bogatszym to pewnie by tak było.
No nie wiem, mieszkam w kraju bogatszym od Polski. Mój duży supermarket jest otwarty do 23, Sephora do północy, duża apteka jest całodobowa (taka z kosmetykami, jedzeniem, piwem, środkami czystości). Wszystko właśnie dlatego że w mojej okolicy ludzie mają mało czasu. I tak, jeśli potrzebuję kupić buty w Wielką Sobotę, to chcę mieć tą możliwość. Te oczekiwania nie znikną tylko dlatego, że polski rząd chciałby, żeby znikły. Nie przeszkadza mi to, że np. lokalny sklepik chce zamknąć się na niedzielę, ale ustawowy zakaz handlu jest dla mnie chory.

Kolejny artykuł o automatyzacji - tym razem w Żabce, już w 2019.

https://businessinsider.com.pl/finan...zlosci/xxdrejy
__________________
Dopiero w samym środku zimy przekonałem się, że noszę w sobie niepokonane lato.

https://www.youtube.com/watch?v=oHgCXhY6kZ0
ruda_beksa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-03, 06:07   #3120
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Niedziela bez zakupów - cz.2.

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-01-05 12:56:41


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:50.