Wspomnienia z Dominikany - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-03-22, 12:27   #1
bienioka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Öhringen
Wiadomości: 530

Wspomnienia z Dominikany


Tydzien temu wrocilam z mezem z Dominikany. chcialam podzielic sie wami moimi wrazeniami.

ujmujac w jednym podstawowym zdaniu : BYLO REWELACYJNIE!!!!

dluga podroz: 15h w miedzyladowaniem w montego bay (jamajka), pozniej transfer do hotelu - podna 2h - dlugi, ale potraktowalismy go jako darmowa wycieczka. zero przepisow ruchu drogowego, jazda "wypasionym" jeepem niczym paryz-dakar. czasami wolalam zamknac oczy...super


HIGH LIFE:

hotel:
rewelacja. marmury, palmyy, tysiace kwiatow, przemila obsluga, duzy, jasny, komfortowy pokoj, wieeeelkie łoże

plaża:
baaardzo szeroka, bielutenka, piasek niczym mąka. moze troche krotka. z jednej strony molo odgradzajace klif od plazy, z drugiej niski murek odgradzajacy plaze publiczna od naszej. wystarczylo jednak przejsc przez ten 70cm murek i.....
...bylas w innym swiecie. plaza nadal ta sama ale jakze zmieniona: brudniejsza, bardziej zaludniona, jednak nadaj piekna

woda:
przezroczysta, nie - niebieska, nie - zielona..... sama juz nei wiem jaka byla wiem tylko, ze nie bylo ani jednej fali, ani jednego glonu, nawet muszli nie bylo. tylko bialy piach i kolorowe rybki. im dalej od brzegu tym plyciej po ok 70m - rafa. wow korale, glony, rybki, muszle i ...meduzy...niestety musialam nie raz uciekac

REAL LIFE:

syf, brud i ubustwo. oczywiscie bylo to wszystko na swoj sposob piekne. ...i te bezpanskie psy ...i to mieso wiszace w 30 st. upale na hakach ... i to wysypisko smieci w kazdym rowie ulicznym ... i te rozwalaajce sie domy bez okien ... i te przekupki sprzedajace owoce i warzywa, o ktorych nam sie w zyciu nie snilo.
...nawet dzieci biegnace za jeepem z turystami zycajacymi im na ziemie lizaki i cukierki. NIE - dzieci byly tragedia. widzac to az pociekly mi lzy po policzkach. nie rzucilam ani jednego cukierka, czy dobrze??? - mysle,z e postapilam slusznie
bienioka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-22, 12:35   #2
bienioka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Öhringen
Wiadomości: 530
Dot.: Wspomnienia z Dominikany

high life
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg RIMG0019.jpg (67,2 KB, 1225 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg RIMG0088.jpg (60,0 KB, 855 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg RIMG0082.jpg (51,4 KB, 1018 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg RIMG0092.jpg (50,6 KB, 999 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg RIMG0448.jpg (56,4 KB, 819 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg RIMG0105.jpg (63,9 KB, 768 załadowań)
bienioka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-23, 10:52   #3
nimfa83
Raczkowanie
 
Avatar nimfa83
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Wroclaw*Würzburg
Wiadomości: 248
GG do nimfa83
Dot.: Wspomnienia z Dominikany

Czesc Bienioka!

Piekne te Twoje zdjecia
Jak ja Ci zazdroszcze takiego wypadu. Ja siedze teraz na Bawarii w Würzburgu u mojego narzeczonego i na swieta wracam do Polski na 4 miesiace zorganizowac wesele, a potem bede musiala wrocic znow tutaj i byc przy boku meza. Jednak zanim to nastapi chcielibysmy pojechac w podroz poslubna. Myslelismy o Dominikanie, ale pod uwage bierzemy jeszcze Rodos, Jamajke, Seszele i Bora-Bora.
Moglabys mi napisac z jakiego biura jechaliscie i ile placiliscie.
Pozdrawiam, Iwona.
nimfa83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-23, 12:52   #4
bienioka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Öhringen
Wiadomości: 530
Dot.: Wspomnienia z Dominikany

würzburg to wcale nie tak daleko ode mnie. mieszkamz w malej miejscowosci Öhringen (ok 100km) od würzburga.

dominikana rewelaczjna. jest to "troche inna" podroz poslubna. nie jest miejscem, w ktorym w ciszy mozna wylegiwac sie na bezludnej plazy i wsluchiwac sie w szum fal. jesli wolicie taka opcje to wybierzcie lepiej seszele, bora bora lub malediwy. oczywiscie finansowo wszystkie 3 drozsze do dominikany (szczegolnie chyba bora bora). z pozostalych opcji: dominikana, rhodos, jamajka - dominikana nie ma sobie rownych.

bylismy tez na jamajce - tez ladnie, ale inaczej, duzo biedniej. hotele wprawdzie przytulne, obsluga mila, ale nie moga sie one roznac z wielkimi resortami na dominikanie (musisz pamietac, ze jadac tam musicie wybrac hotel co najmniej 4*). plaze szerokie, piasek bialy (nie jedzcei na polnoc - puerto plata - o wiele gorsze plaze i pogoda nie ta). animacje na plazy super (aerobic, step, kursy salsy, bachaty, merengue)...wszystko czego dusza zapragnie

cena?? obecnie jest sezon. wczasy drozsze o ok 30-40%. za dobry hotel trzeba liczyc od ok 1200euro. w czerwcu, lipcu, sierpniu pojedziesz juz spokojnie za 900-1000, tylko musisz uwazac na sezon huraganow

milego planowa
bienioka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-23, 19:41   #5
nimfa83
Raczkowanie
 
Avatar nimfa83
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Wroclaw*Würzburg
Wiadomości: 248
GG do nimfa83
Dot.: Wspomnienia z Dominikany

Dzieki serdeczne za odpowiedz. Wrzucisz jeszcze troche zdjec z podozy?

Nawet nie wiesz jak Ci zazdroszcze. Chyba ze mna cos nie tak, bo chcialabym tak jak Ty byc juz po slubie. Przeraza mnie wizja zalatwiania tych wszystkich formalnosci. Chcialabym przespac to i znalezc sie na swoim wlasnym weselu
nimfa83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-26, 11:22   #6
bienioka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Öhringen
Wiadomości: 530
Dot.: Wspomnienia z Dominikany

zgodnie z zyczeniem

wierze, ze nie potrafisz sie doczekac slubu, u mnie bylo podobnie. caly czas myslalam, snil mi sie po nocach. wszystko wyszlo super, kazdy byl zadowolony. oczywiscie nie mozna wszystkiego zaplanowac do konca, nawet lepiej, jak sie nie planuje wszystkiego (moze wyjsc sztucznie). po slubie mialam kolejne zajecie - planowanie podrozy moj maz nei dostal od poczatku urlopu, wie musielismy podroz na pozniej przelozyc. bylo warto.

powodzenia w planowaniu i zycze, zeby wszystko dobrze wypalilo
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg RIMG0424 copy.jpg (60,7 KB, 780 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg RIMG0086 copy.jpg (48,0 KB, 981 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg RIMG0462 copy.jpg (44,8 KB, 771 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg RIMG0652 copy.jpg (51,5 KB, 593 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg RIMG0624.jpg (58,5 KB, 582 załadowań)
bienioka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-26, 12:02   #7
bienioka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Öhringen
Wiadomości: 530
Dot.: Wspomnienia z Dominikany

to byl tzw. high life.

teraz kolej na "real life" zebyscie sie za bardzo nie rozmarzyly
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg aRIMG0092 copy.jpg (94,7 KB, 534 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg aRIMG0181 copy.jpg (68,2 KB, 468 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg RIMG0175 copy.jpg (95,8 KB, 536 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg RIMG0182 copy.jpg (88,2 KB, 669 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg RIMG0184 copy.jpg (84,0 KB, 491 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg RIMG0186 copy.jpg (66,8 KB, 604 załadowań)
bienioka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-03-26, 12:03   #8
bienioka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Öhringen
Wiadomości: 530
Dot.: Wspomnienia z Dominikany

....i jeszcze cos na dokladke...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg RIMG0364 copy.jpg (92,7 KB, 378 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg RIMG0405 copy.jpg (89,3 KB, 372 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg RIMG0406 copy.jpg (88,8 KB, 391 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg RIMG0412 copy.jpg (92,0 KB, 383 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg RIMG0609 copy.jpg (84,1 KB, 396 załadowań)
bienioka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-26, 14:30   #9
naked21
Wtajemniczenie
 
Avatar naked21
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Heaven
Wiadomości: 2 029
GG do naked21
Dot.: Wspomnienia z Dominikany

Matko jak ja Ci zazdroszczę tym bardziej, że planujemy z TŻ wybrac się w tym roku na urlop właśnie tam. póki co szukamy jakiś ciekawych ofert a Ty wylatywałaś z Polski?? i, jesli to nie tajemnica, napisz proszę ile Was kosztowała ta wycieczka

pozdrawiam
__________________
"Lubię ten stan, rozkoszne sam na sam. Cisza i ja. Cisza, ja i czas(...)"
naked21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-26, 14:46   #10
bienioka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Öhringen
Wiadomości: 530
Dot.: Wspomnienia z Dominikany

naked21 - nie, nie wylatywalismy w pl. wylatywalismy w brukseli. bylo taniej, a po drugie mieszkamy w niemczech, wiec nawet tyjazd w belgii nie byl dla nas problemem. ile zaplacilismy?? juz to chyba we wczesniejszym poscie napisalam 1100 euro. mozna bylo leciec taniej, ale do gorszego hotelu. jadac na dominikanie powinniscie wybrac hotel co najmniej 4* (chyba znow sie powtarzam). standarty sa inna niz w europie, a po drugie jak juz tyle pieniedzy sie wydaje na wyjazd, to chyba chce sie poczuc troche tego luksusu??
bienioka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-12, 11:09   #11
naked21
Wtajemniczenie
 
Avatar naked21
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Heaven
Wiadomości: 2 029
GG do naked21
Dot.: Wspomnienia z Dominikany

Wracam właśnie niepocieszona z biura podróży i oto czego sie dowiedziałam:
- nie ma lecieć na Dominikanę od czerwca do września gdyż to pora deszczowa i leje non stop
- nie ma tam za bardzo co robić, gdyż trzeba poroszać się tylko po wyznaczonych terenach i unikać miejscowych, "na miasto" nie wypuszczają z uwagi na bezpieczeństwo. a oprócz safari czy zwiedzania stolicy nie ma tam co oglądać
- nie opłaca się wydawać ok 15 tys na dwie osoby tylko po to, aby leżeć i nic więcej

w tym biurze akurat pracuje moja kumpelka dlatego mi tak pesymistycznie przedstawiła sprawe.. jestem troszkę zaiwedziona, bo już mieliśmy plany na wakacje ustalone
__________________
"Lubię ten stan, rozkoszne sam na sam. Cisza i ja. Cisza, ja i czas(...)"
naked21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-04-13, 06:01   #12
iziz08
Zadomowienie
 
Avatar iziz08
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Tucson,Arizona
Wiadomości: 1 007
GG do iziz08
Dot.: Wspomnienia z Dominikany

niestety takie sa realia,miejsac ktore wygladaja jak raj czesto sa tylko rajem dla nas turystow autochtoni zyja w nedzy czesto odgrodzeni od turystow murem by turysci czuli sie bezpiecznie i nie widzieli tej biedy ktora chwyta za serce,ten obraz widzialam na jamajce i jak widze na dominikanie jest podobnie
__________________
Żyj z poczuciem spokojnej wyższości nad życiem, nie bój się biedy, nie żałuj straconego szczęścia, przecież nigdy nie jest tak, że ani goryczy do dna, ani słodyczy do pełna...

iziz08 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-17, 14:00   #13
abaco
Raczkowanie
 
Avatar abaco
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 59
Dot.: Wspomnienia z Dominikany

Cytat:
Napisane przez bienioka Pokaż wiadomość
naked21 - nie, nie wylatywalismy w pl. wylatywalismy w brukseli. bylo taniej, a po drugie mieszkamy w niemczech, wiec nawet tyjazd w belgii nie byl dla nas problemem. ile zaplacilismy?? juz to chyba we wczesniejszym poscie napisalam 1100 euro. mozna bylo leciec taniej, ale do gorszego hotelu. jadac na dominikanie powinniscie wybrac hotel co najmniej 4* (chyba znow sie powtarzam). standarty sa inna niz w europie, a po drugie jak juz tyle pieniedzy sie wydaje na wyjazd, to chyba chce sie poczuc troche tego luksusu??

Ciesze sie ze zanalzlam ten watek Lece na dominikane za tydzien na Punta Cana, nie mam zielonego pojecia co zapakowac do walizki. Czy mozesz mi doradzic co tak naprade bedzie mi przydatne w takim klimacie a co nie bardzo
Dziekuje i pozdrawiam
abaco jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-17, 14:09   #14
asiulek04
Raczkowanie
 
Avatar asiulek04
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 141
Dot.: Wspomnienia z Dominikany

Cytat:
Napisane przez abaco Pokaż wiadomość
Ciesze sie ze zanalzlam ten watek Lece na dominikane za tydzien na Punta Cana, nie mam zielonego pojecia co zapakowac do walizki. Czy mozesz mi doradzic co tak naprade bedzie mi przydatne w takim klimacie a co nie bardzo
Dziekuje i pozdrawiam
wystarczy kostium i krotkie spodenki
asiulek04 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-17, 14:15   #15
abaco
Raczkowanie
 
Avatar abaco
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 59
Dot.: Wspomnienia z Dominikany

Cytat:
Napisane przez naked21 Pokaż wiadomość
Wracam właśnie niepocieszona z biura podróży i oto czego sie dowiedziałam:
- nie ma lecieć na Dominikanę od czerwca do września gdyż to pora deszczowa i leje non stop
- nie ma tam za bardzo co robić, gdyż trzeba poroszać się tylko po wyznaczonych terenach i unikać miejscowych, "na miasto" nie wypuszczają z uwagi na bezpieczeństwo. a oprócz safari czy zwiedzania stolicy nie ma tam co oglądać
- nie opłaca się wydawać ok 15 tys na dwie osoby tylko po to, aby leżeć i nic więcej

w tym biurze akurat pracuje moja kumpelka dlatego mi tak pesymistycznie przedstawiła sprawe.. jestem troszkę zaiwedziona, bo już mieliśmy plany na wakacje ustalone

Musze przynac ze bardzo sie zdziwilam tym co piszesz, sma niedawno bylam zaangazowana w szukanie wycieczek na dominikane. Wybralismy niemieckie biuro podrozy (taniej, pewniej, oferuja wyzszy standard obslugi, hotelow w nizszej cenie, sa mniejsze szanse na przykre doswiadczenia i niespodzianki zwiazane z organizacja wycieczki i samym pobytem) holtel na Punta Canie OccidentaL Allegro ma 4*, wybralismy opcje ALL inclusive. Na miejscu hotel oferuje bardzo szeroki zakres opcji rekraacyjnych. np. sa do dyspozycji gadzety do wodnych szalenstw (maski do nurkowania, deski itp) lekcje tanca, sa animatorzy ktorzy wypelniaja czas urlopowiczom (oczywiscie tym ktorzy maja na to ochote)organizujac imprezy, np. mecze siatkowki itp. to wszystko jest wliczone w cene hotelu-jest nieodplatne. Oprocz tego hotel organizuje wycieczki fakultatywne juz odplatne od 50 do 100 $ za osobe) sa to wycieczki calodzienne wyjazdowe: typu rejs katamranem na wyspe Sanoa, na katamaranie serwuja rdinki, jest tez nurkowanie na rafie, zwiedzanie wyspy, obiad, powrot (po drodze tez jakies atrakcje ale nie pamietam) mozna sobie tez zafundowac wycieczke konno do jaskin gdzie jest wspinaczka sklakowa, albo wyprawe na polow merlinow czy wycieczka statkiem do zatoki gdzie akurat sa wieloryby -wszystko to okraszane suto regionalnymi drinkami, jedzieniem itp wiec nie zgodze sie ze nie ma na Dominikanie co robic. wrecz przeciwnie z pewnoscia nie jest to miejsce tylko dla tych co lubia leniuchowac i wygrzewac sie na sloncu.
abaco jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-17, 14:22   #16
asiulek04
Raczkowanie
 
Avatar asiulek04
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 141
Dot.: Wspomnienia z Dominikany

Cytat:
Napisane przez abaco Pokaż wiadomość
Musze przynac ze bardzo sie zdziwilam tym co piszesz, sma niedawno bylam zaangazowana w szukanie wycieczek na dominikane. Wybralismy niemieckie biuro podrozy (taniej, pewniej, oferuja wyzszy standard obslugi, hotelow w nizszej cenie, sa mniejsze szanse na przykre doswiadczenia i niespodzianki zwiazane z organizacja wycieczki i samym pobytem) holtel na Punta Canie OccidentaL Allegro ma 4*, wybralismy opcje ALL inclusive. Na miejscu hotel oferuje bardzo szeroki zakres opcji rekraacyjnych. np. sa do dyspozycji gadzety do wodnych szalenstw (maski do nurkowania, deski itp) lekcje tanca, sa animatorzy ktorzy wypelniaja czas urlopowiczom (oczywiscie tym ktorzy maja na to ochote)organizujac imprezy, np. mecze siatkowki itp. to wszystko jest wliczone w cene hotelu-jest nieodplatne. Oprocz tego hotel organizuje wycieczki fakultatywne juz odplatne od 50 do 100 $ za osobe) sa to wycieczki calodzienne wyjazdowe: typu rejs katamranem na wyspe Sanoa, na katamaranie serwuja rdinki, jest tez nurkowanie na rafie, zwiedzanie wyspy, obiad, powrot (po drodze tez jakies atrakcje ale nie pamietam) mozna sobie tez zafundowac wycieczke konno do jaskin gdzie jest wspinaczka sklakowa, albo wyprawe na polow merlinow czy wycieczka statkiem do zatoki gdzie akurat sa wieloryby -wszystko to okraszane suto regionalnymi drinkami, jedzieniem itp wiec nie zgodze sie ze nie ma na Dominikanie co robic. wrecz przeciwnie z pewnoscia nie jest to miejsce tylko dla tych co lubia leniuchowac i wygrzewac sie na sloncu.
popieram w 100%
poza tym na dominikanie wszystkie hotele z tego co wiem za w wersji AI
a zajecia jest tam baaardzo duzxo: plaza, windsurfing, surfing, kite, nurkowanie, tenis, jazda konna, wycieczki fakultatywne baaardzo urozmaicone
asiulek04 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-17, 14:28   #17
abaco
Raczkowanie
 
Avatar abaco
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 59
Dot.: Wspomnienia z Dominikany

Cytat:
Napisane przez asiulek04 Pokaż wiadomość
wystarczy kostium i krotkie spodenki
hIHI, to biore pod uwage. Jednak zastanawiam sie bardzej nad tym w jakich ilosciach na zmiane lub ewentualnie nad siłą filtrów do opalania albo nakryciem głowy
abaco jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-17, 14:39   #18
asiulek04
Raczkowanie
 
Avatar asiulek04
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 141
Dot.: Wspomnienia z Dominikany

Cytat:
Napisane przez abaco Pokaż wiadomość
hIHI, to biore pod uwage. Jednak zastanawiam sie bardzej nad tym w jakich ilosciach na zmiane lub ewentualnie nad siłą filtrów do opalania albo nakryciem głowy
ja mialam 26 filtr i mnie opalilo na czarno ale caly dzien plywalam na kajcie...wiec warto wziasc bo na miejscu sa drogie, czapka zawsze sie przyda
asiulek04 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-17, 14:42   #19
abaco
Raczkowanie
 
Avatar abaco
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 59
Dot.: Wspomnienia z Dominikany

Cytat:
Napisane przez asiulek04 Pokaż wiadomość
ja mialam 26 filtr i mnie opalilo na czarno ale caly dzien plywalam na kajcie...wiec warto wziasc bo na miejscu sa drogie, czapka zawsze sie przyda
dzięki serdeczne mam nadzieje ze mnie nie popali
abaco jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-04-17, 14:47   #20
asiulek04
Raczkowanie
 
Avatar asiulek04
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 141
Dot.: Wspomnienia z Dominikany

jak nie bedziesz lezec calymi dniami plackiem na plazy to nie...ale filtry typu 6-8 wogle sie tam nie sprawdzaja, nie ma co ich brac
asiulek04 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-21, 14:39   #21
bienioka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Öhringen
Wiadomości: 530
Dot.: Wspomnienia z Dominikany

a propos filtrow. ja mam bardzo blada cere, balam sie, ze mnie spali - nic z tego. smarowalam sie pierwszy tydzien 30, potem 20. bylo ok. opalilam sie ladnie, nie przyjechalam jak murzyn - ale po co??!!

co masz ze soba wziac??? jak masz jakies letnie, plazowe sukienki, spodenki, bluzeczki. najlepiej jak wszystko bedzie bawelniane. oczywiscie nie zapomnij o czyms na glowe i..OKULARACH!!!!!!one sa chyba najwazniejsze!!! wiesz co jest jescze bardzo dobre - buty do wody, wiesz jakie z gumowa, dziurkowana podeszwa, do wsadzania, pelne. szczegolnie sprawdzaja sie na rafach (golymi nogami nie radze) i na saonie. tak...niby bialy piasek, ale fale narzucaja szczatki muszli na dno. pierwsze 3m jest trudno wejsc do wody. uwierz - sama to przezylam (buty zostawilam w hotelu bo myslalam: saona?? tylko piasek i palmy) - tak, ale i muszle w wodzie

bedziecie w punta cana - hotel ktory wybraliscie jest super - tez sie nad nim zastanawialismy. plaze ma super i mozecie po niej chodzic kilometrami. minus tej miejscowoci?? - nie masz kontaktu z tubylcami, bo same miasto jest oddalone ok 20km (w zaleznosci od hotelu) od resortow. zawsze mozesz pojechac taxi, ale to kosztuje. rejs katamaranem na saone - super - caribic feeling z cola libre (rum z cola)!!!!!
milego wypoczynku. mam nadzieje, ze wrzucisz zdjecia po przyjezdzie
bienioka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-26, 11:59   #22
foszek
Raczkowanie
 
Avatar foszek
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Frankfurt/Grodkow
Wiadomości: 90
GG do foszek
Dot.: Wspomnienia z Dominikany

Bylam w Allegro Punta Cana, tak naprawde oni maja 3 1/2 gwiazdki, ale zasluzenie, bardzo mily personel, piekna plaza, jest sie odseparowanym od tubylcow Swietna animacja, ciekawe programy wieczorem... dobre jedzenie.
Na co tzeba uwazac: na hotelowe reczniki, nam ukradli i kosztowalo to nas 70 dolarow.

asiulek04 niestety nie wszystkie hotele na DOM. sa AI, musicie sie o to dowiedziec i upewnic

bienioka: Czy ten hotel to Hamaca Coral Hilton? My lecimy na DOM do tego hotelu 30 maja

Co do pory deszczowej: bylam we wrzesniu, bylo rewelacyjnie, nawet jak padalo: wyobrazcie sobie 30 st. slonce i leje cieplutki deszcz, dla mnie rewelacja. Trwa to ok. 30 min
foszek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-26, 12:14   #23
foszek
Raczkowanie
 
Avatar foszek
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Frankfurt/Grodkow
Wiadomości: 90
GG do foszek
Dot.: Wspomnienia z Dominikany

Cytat:
Napisane przez asiulek04 Pokaż wiadomość
wystarczy kostium i krotkie spodenki
Nie we wszystkich to starczy, w tych "lepszych" hotelach nie wpuszcza Ciebie w takim stroju na kolacje.Czesto tez mezczyzni musza miec dlugie spodnie i pod zadnym pozorem klapki.
Warto tez sie zaopatrzyc w tzw podstawowe leki: przecwbolowe, opatrunkowe, jakis uniwesalny antybiotyk.

I jak juz tu pisano: koniecznie okulary !!
foszek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-27, 11:54   #24
bienioka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Öhringen
Wiadomości: 530
Dot.: Wspomnienia z Dominikany

Cytat:
Napisane przez foszek Pokaż wiadomość
bienioka: Czy ten hotel to Hamaca Coral Hilton? My lecimy na DOM do tego hotelu 30 maja
tak to coral hamaca . bardzo mily hotelik, jedzenie super, animacja tez extra.

minusem dla ciebie moze byc jednak bezposredni kontakt z miejscowymi (piszac o punta cana dalas za brak kontaktu z tubylcami). dla nas bylo to jednak plusem. aaaaa no i plaza jest calkiem inna niz w PC. baaardzo szeroka, ale krotka - nie mozesz kilometrami chodzic wzdluz brzegu.

w razie pytan sluze pomoca
bienioka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-28, 13:25   #25
paulakrk
BAN stały
 
Avatar paulakrk
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 580
GG do paulakrk
Dot.: Wspomnienia z Dominikany

Cytat:
Napisane przez bienioka Pokaż wiadomość

cena?? obecnie jest sezon. wczasy drozsze o ok 30-40%. za dobry hotel trzeba liczyc od ok 1200euro. w czerwcu, lipcu, sierpniu pojedziesz juz spokojnie za 900-1000, tylko musisz uwazac na sezon huraganow
1000 e od osoby ?

Nazwę biura prędziutko poproszę
paulakrk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-29, 21:10   #26
foszek
Raczkowanie
 
Avatar foszek
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Frankfurt/Grodkow
Wiadomości: 90
GG do foszek
Dot.: Wspomnienia z Dominikany

W Punta Cana czulam sie prawde powiedziawszy troche jak w obozie i dlatego teraz lece miedzy ludzi, nie boje sie, bo moj maz zna hiszpanski i mentalnosc dominikanska W koncu to bedzie jego 10 wycieczka tam, moja druga.
Z tego co wiem maja oni jako jedyni swoja hotelowa plaze z dostepem do morza w tym rejonie.
Ja kupilam wyciecze w Schauinsland i zaplacilam 860 € wylot z Frankfurtu nad Menem
foszek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-30, 15:33   #27
bienioka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Öhringen
Wiadomości: 530
Dot.: Wspomnienia z Dominikany

Cytat:
Napisane przez paulakrk Pokaż wiadomość
1000 e od osoby ?

Nazwę biura prędziutko poproszę
nie podam ci niestety nazwy konkretnego biura - musisz szukac. nie wiem, czy przeczytalas, ze mieszkam w niemczech i wlasnie tutaj wszystko zalatwialam. poogladaj niemieckie wyszukiwarki wycieczek - pewnie cos znajdziesz

www.aidu.de
www.lastminute.de
www.5vorflug.de


foszek - mysmy tez lecieli z schauinsland (przez nich byl zalatwiany tylko hotel, przelot zalatwialismy oddzielnie). wszystko poszlo jak po masle. plaza czysciutka, strzezona. mieszkalismy jednak nie w glownym budynku, tylko z tyl w ogrodzie. wprawdzie trzeba bylo z 5 min isc do plazy, ale ogrod podobal nam sie o wiele bardziej, cisza, super meksykanska restauracja pod nosem i tak zielen. super. woda czysciutka, dosc plytko, nie bylo wcale fal.

no i animacje swietne. dziennie wieczorami o 21.45 w teatrze odbywaja sie przedstawienia. polecam. nie ominelismy chyba zadnego. wsystkie byly swietne. najlepszy jednak chyba byl "castel" (albo cos w tym stylu, o duchach i wampirach) i "lata 50, 60, 70, 80" - extra.

aaaaa i animatorzy swietni tez: edmundo (hotelowy playboy), juan, julio...
kiedy dokladnie lecisz?? zdjecia obowiazkowo wklej
bienioka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-01, 09:27   #28
foszek
Raczkowanie
 
Avatar foszek
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Frankfurt/Grodkow
Wiadomości: 90
GG do foszek
Dot.: Wspomnienia z Dominikany

bienioka
Lece 30 maja na 15 dni Juz sie nie moge ddoczekac. W planach mam zwiedzic Santo Domingo, Sanoa i moze krotka wycieczke na plantacje jezeli finase jeszcze pozwola A Ty robilas jakies wycieczki?
Ja rowniez korzystalam z wyszukiwarki: aidu.de I mam rowniez wycieczke kombinowana: osobno przelot i osobna hotel, ale poprzednim razem tez bylam z Schauinsland i wszystko bylo ok.
foszek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-01, 09:32   #29
paulakrk
BAN stały
 
Avatar paulakrk
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 580
GG do paulakrk
Dot.: Wspomnienia z Dominikany

Cytat:
Napisane przez bienioka Pokaż wiadomość
nie podam ci niestety nazwy konkretnego biura - musisz szukac. nie wiem, czy przeczytalas, ze mieszkam w niemczech i wlasnie tutaj wszystko zalatwialam. poogladaj niemieckie wyszukiwarki wycieczek - pewnie cos znajdziesz

www.aidu.de
www.lastminute.de
www.5vorflug.de
Czytałam , czytałam ale załatwienie w niemczech wycieczki to nie problem
Dzięki za linki
paulakrk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-01, 19:38   #30
bienioka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Öhringen
Wiadomości: 530
Dot.: Wspomnienia z Dominikany

Cytat:
Napisane przez foszek Pokaż wiadomość
bienioka
Lece 30 maja na 15 dni Juz sie nie moge ddoczekac. W planach mam zwiedzic Santo Domingo, Sanoa i moze krotka wycieczke na plantacje jezeli finase jeszcze pozwola A Ty robilas jakies wycieczki?

tak, robilam wszystkie 3 wycieczki. wszystkie polecam. kazda jest inna, ale wszystkie rewelacyjne. tylko nie buchuj wycieczek w hotelu przez biura podrozy, tylko bezposrednio w centrum boca chica. jutro podam ci namiary. jest taniej, a rownie bezpieczne. biuro prowadzi niemka, przewodnicy rozniej niemieckojezyczni. jutro napisze wiecej, bo teraz musze szybko zmykac. pa. ciesze sie, ze jedziesz do tego samego hotelu
bienioka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-11-05 18:49:18


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:43.