Sucha twarz czerwone łuszczące się plamy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-09-26, 09:44   #1
okicze
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 4

Sucha twarz czerwone łuszczące się plamy


Witam serdecznie,
przedstawie mój problem którego nikt nie może rozwiązać, a dermatolog kieruje tylko do alergologa przepisując maść sterydową.

Oto linki do dwuch zdjęć, są to zdjęcia mojej skóry w okół ust.

http://imageshack.us/photo/my-images...sc00155wp.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images...sc00157ac.jpg/

Mam ten problem od paru lat, aczkolwiek teraz się to nasiliło i zaczeło mnie to poprostu irytować.

Po obu stronach ust mam czerwone suche placki, niekiedy bardzo schodzi tam skóra, niekiedy wogóle (są tylko czerwone-widoczne)a np rano i wieczorem jest tak jak widać na zdjęciach.
Dodam, że przepisano mi dwie maści, sterydową i z witaminami i cholesterolem - nic nie pomaga w tych miejscach po posmarowaniu bardzo piecze, czy to będą maśi te czy inne piecze i nie pomaga.
Czerwone suche placki mam również na policzkach, ale tam jak narazie skóra nie schodzi. Do tego dochodzą czasem jakieś wypryski i inne 'anomalie', cokolwiek nie dam na twarz to i tak zaraz jest sucha i bardzo piecze. Kremy rumianek i inne rzeczy nic nie pomagają.
Proszę o rade bo mój dermatolog potrafi tylko skierować mnie na testy alergiczne. (alergie na siersci pylki oraz gluten)
Na czole oraz gdzie indziej mam poprostu placki różowej skóry, nie czerwonej.

Edytowane przez okicze
Czas edycji: 2011-09-26 o 09:48
okicze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-27, 07:31   #2
okicze
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 4
Dot.: Sucha twarz czerwone łuszczące się plamy

Nikt nic nie wie?
okicze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-27, 12:27   #3
AppleGirl
Rozeznanie
 
Avatar AppleGirl
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 911
Dot.: Sucha twarz czerwone łuszczące się plamy

Z Twojego opisu wynika, że jest to alergia.
Maści sterydowych nie powinno się stosować na twarz, byłabym ostrożna.
Na Twoim miejscu zakupiłabym Lipobase i smarowała tym zmienione chorobowo obszary. Do mycia twarzy zalecam łagodny żel przeznaczony do cery wrażliwej/ alergicznej, ten z loreala może wysuszać i podrażniać skórę.
Kiedy masz wizytę u alergologa?
AppleGirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-27, 12:58   #4
okicze
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 4
Dot.: Sucha twarz czerwone łuszczące się plamy

Nie mam wizyty, przepisała tabletki masc i się pożegnała.
Unikam wszystkiego jak tylko mogę. Nie mam pojęcia na co to alergia.
Pozatym w takiej postaci? Rozumiem gdyby to byl kaszel swedzenie spojowek czy inne... ale jest to tylko na twarzy.
okicze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-27, 13:03   #5
AppleGirl
Rozeznanie
 
Avatar AppleGirl
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 911
Dot.: Sucha twarz czerwone łuszczące się plamy

To, że zmiany są tylko na twarzy wcale nie wyklucza alergii.
Radzę Ci poszukać kompetentnego alergologa w Twoim mieście i zapisać się na wizytę (potrzebne jest skierowanie). Im szybciej tym lepiej.
AppleGirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-27, 14:57   #6
bluebell88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 2
Dot.: Sucha twarz czerwone łuszczące się plamy

Mi to wyglada na atopowe zapalenie skory. Poczytaj o tym w internecie i porownaj czy twoje objawy sie zgadzaja.

Niestety sama na to cierpie, odpowiedzenie na ponizsze pytania powinno pomóc to potwierdzic
1) czy zmiany skorne na poczatku sa czerwone, szorstkie
2) czy odczuwasz dyskomfort, gorąco w tej ranie?
3) czy po kilku dniach zmiana skorna zaczyna blednac i luszczyc sie, by w koncu zniknac?
4) czy rozdrapujesz rane? czy pojawiaja sie wysieki?

Edytowane przez bluebell88
Czas edycji: 2011-09-27 o 14:59
bluebell88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-27, 15:18   #7
okicze
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 4
Dot.: Sucha twarz czerwone łuszczące się plamy

Tylko ostatni punkt się nie zgadza. Nic mi z tamtąd nigdy cie ciekło. Tylko jest szorstkie czerwone potem schodzi tam skóra. Mam tak w kilku miejscach.
okicze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-09-28, 09:29   #8
bluebell88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 2
Dot.: Sucha twarz czerwone łuszczące się plamy

Nie jestem specjalistą jednak mogę ocenić po sobie, gdyż cierpię na to samo. Atopowe zapalenie skóry ma podłoże alergiczne, moze byc spowodowane alergią na pokarm, kurz, detergenty bądź kosmetyki. Wizyta u alergologa powinna wszystko wyjaśnić. Mi to zdiagnozowano jeszcze jak byłam dzieckiem, miałam zmiany na całej twarzy, w zagłębieniach łokci, kolan. teraz jestem juz dorosła i zmiany ustąpiły, czasem pojawiają się pod nosem i na łokciach jednak jest to już małe, także widać ze choroba ta może całkowicie zaniknąć, bądź pojawić się z nikąd.. wszystko chyba zależy od naszego układu immunologicznego. Na pojawiające się zmiany najlepiej działa maść sterydowa. Gdy rana przestaje być czerwona a zaczyna się łuszczyć dobrze jest posmarować ją tłustą maścią, np wazeliną lub użyć masła shea.
Polecam wybrać się do alergologa obym się myliła i nie było to AZS, jednak nie taki diabel straszny jak go malują
pozdraiwam
bluebell88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-29, 20:50   #9
Felaa
Raczkowanie
 
Avatar Felaa
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 289
Dot.: Sucha twarz czerwone łuszczące się plamy

Miałam takie same czerwone łuszczące się plamki. Ktoś tu wspomniał, że jest to atopowe zapalenie skóry, ja bym się z tym zgodziła. Najlepsze na to jest picie oleju lnianego. Olej lniany łagodzi wszystkie stany zapalne w organizmie. Ostatnio miałam przerwę w piciu, bo pan od którego go kupuję, przez lato nie miał czasu na jego tłoczenie, a kupuję tylko taki świeżo tłoczony i od razu wstawiam do lodówki, bo olej taki powinno się przechowywać w ciemnym miejscu i w temp. poniżej 10 stopni, tak więc kupowane w aptece czy w sklepie nie mają działania leczniczego. No więc przez tą 3 miesięczną przerwę nie piłam oleju i skóra stała się sucha, łuszcząca, pojawiły się na twarzy i na dekolcie czerwone łuszczące się plamy. Jakiś tydzień temu znowu zaczęłam pić olej i już po 3 dniach picia plamy zniknęły. Także zauważyłam już tą zależność, że jak nie piję oleju to plamy się pojawiają, a znikają wraz z piciem oleju. Ja piję 2, czasami 4 łyżki dziennie.
__________________
Podpisz petycję przeciwko okrutnemu zabijaniu psów w celach konsumpcyjnych

http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/
Felaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-09, 14:54   #10
Felaa
Raczkowanie
 
Avatar Felaa
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 289
Dot.: Sucha twarz czerwone łuszczące się plamy

I jak próbowałeś oleju lnianego?
Felaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-11, 12:01   #11
ryjkonosek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1
Dot.: Sucha twarz czerwone łuszczące się plamy

Cześć Dziewczyny.
Obiecałam sobie, że jak uporam się z moją już byłą czerwoną i łuszczącą się plamą na twarzy to napiszę.
Problem zaczął się ok 2 lat nie wiem co spowodowało ich powstanie - prawdopodobnie ostry zarost partnera - podrażniłam sobie twarz, następnie przykryłam to podkładem i tak kilka razy, w tym czasie nosiłam też plasterki antykoncepcyjne, których nie tolerowałam. Plastry odłożyłam, partner zapuścił zarost a plamy zostały. Plama w okolicach podbródka czasem była niewidoczna a czasem zaczynała czerwienieć następnie blednąć i łuszczyć się i tak co jakiś czas w kółko. Byłam u kilku lekarzy, stosowałam różne kremy polskie , francuskie , nawilżające, natłuszczające nawet maći ze sterydami..... ale do rzeczy rewolucja odbyła się po wizycie u dr n. med. Witolda Owczarka przyjmuje w DERMedicus ul Popiołka przepisał mi płyn (nie jestem pewnaskładu) borowy po którym plama się zagoiła, początkowo piekło jak po spirytusie i z dużej plamy zrobiło się kilka małych, które pokryły się małymi strupkami (trwało to 3 dni) na noc maść natłuszczającą. Teraz twarz przemywa Cethafilem do twarzy i stosuje krem ochronny Bambino z tlenkiem cynku.
Wreszcie mam ładna buzie Polecam doktora
ryjkonosek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-03-27, 14:00   #12
Klaudia8686
Przyczajenie
 
Avatar Klaudia8686
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 1
Dot.: Sucha twarz czerwone łuszczące się plamy

To prawdopodobnie alergia. Na twoim miejscu zrobiłabym testy na nietolerancje pokarmowe.
Miałam podobny problem, odstawiłam nabiał, zaczęłam nakładać na skórę naturalne produkty m. in. serum xxx i problem znikł.

Edytowane przez Corii
Czas edycji: 2018-03-27 o 19:01 Powód: reklama
Klaudia8686 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-03-27 15:00:20


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:26.