Yerba mate-zielona moc natury.Dlaczego warto ją pić? - Strona 92 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-03-22, 19:32   #2731
agata456
Zakorzenienie
 
Avatar agata456
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 4 323
Dot.: Yerba mate-zielona moc natury.Dlaczego warto ją pić?

Cytat:
Napisane przez ginkgo biloba Pokaż wiadomość
Napisane przez Tereskaa
Może yerba też poprawia zdolność czytania ze zrozumieniem

wiec bardzo prosze, o czytanie ze zrozumieniem. Nie pisze, ze yerba odchudza, tylko, ze wspomaga odchudzanie i przede wszystkim napisalam zeby nie pic caly cas tylko robic przerwy... wiec licytacja typu ile powinnam schudnac nie ma sensu bo po 1. pijecie bez przerwy a po 2. kazda z was ma inny organizm, jak wyzej napisalam.Ja nie pilam yerby przez rok i jak znow siegnelam, to zaowazylam zmiane. Po dwoch miesiacach waga sie zatrzymala i juz nie chudlam. Moj tz ciezko pracuje fizycznie od 4 lat, mial przerwe pol roku i kiedy siegnal po yerba mate schudł jak boga kocham 6 kg. mowie o doswiadczeniu w moim przypadku i nie uogolniam.... napisalam z reszta ze kazdy ma inny organizm i kazdego dziala inaczej?
Wyraznie napisałas,że Twoj tż bez zmiany diety,pijąc yerbe potrafi schudnąć nawet 6kg,poza tym skąd wiesz,że my pijemy bez przerwy?ja robię przerwy,i owszem yerba hamuje mi apetyt ale nigdy nie schudłam dzięki samej yerbe.Asmena,Asia czy Tereska napiszą Ci to samo,więc chyba tylko na Ciebie i tżta tak yerba działa...Widzisz teraz się poprawiłaś,że pracuje fizycznie,więc może schudł od pracy a nie od samej yerby...

Edytowane przez agata456
Czas edycji: 2013-03-22 o 19:34
agata456 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-22, 20:03   #2732
asmenaa
Zakorzenienie
 
Avatar asmenaa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Wizażankowo
Wiadomości: 35 290
Dot.: Yerba mate-zielona moc natury.Dlaczego warto ją pić?

Cytat:
Napisane przez _Asiaczek_ Pokaż wiadomość
a ja piję od ponad roku,to ile powinnam schudnąć??
Cytat:
Napisane przez agata456 Pokaż wiadomość
Ja od 4 lat,asmenko to jak ja już powinnam wyglądać
To Was jeszcze w ogole widac??

Cytat:
Napisane przez ginkgo biloba Pokaż wiadomość
Napisane przez Tereskaa
Może yerba też poprawia zdolność czytania ze zrozumieniem

wiec bardzo prosze, o czytanie ze zrozumieniem. Nie pisze, ze yerba odchudza, tylko, ze wspomaga odchudzanie i przede wszystkim napisalam zeby nie pic caly cas tylko robic przerwy... wiec licytacja typu ile powinnam schudnac nie ma sensu bo po 1. pijecie bez przerwy a po 2. kazda z was ma inny organizm, jak wyzej napisalam.Ja nie pilam yerby przez rok i jak znow siegnelam, to zaowazylam zmiane. Po dwoch miesiacach waga sie zatrzymala i juz nie chudlam. Moj tz ciezko pracuje fizycznie od 4 lat, mial przerwe pol roku i kiedy siegnal po yerba mate schudł jak boga kocham 6 kg. mowie o doswiadczeniu w moim przypadku i nie uogolniam.... napisalam z reszta ze kazdy ma inny organizm i kazdego dziala inaczej?
Czytam ze zrozumieniem

Schudnac? oczywiscie, ze tak, tylko zalezy kto? Moj tż, przy piciu yerby przez miesiac bez zmieniania diety potrafi spasc nawet o 6kg, ja tylko o 2kg.

Picie z przerwą czy bez przerwy naprawdę nie wpływa na to, ze spadnie Ci 2kg tluszczu w miesiac to nie jest cud środek
__________________
Śnij, piesku śnij…
w snach jest zawsze pięknie
Ciepły dom, miejsca dość
na twe wierne serce
Przyjdzie czas spotkać się
potarmosić uszy
lub razem na spacer znowu gdzieś wyruszyć
Lecz dziś sobie śnij



Małymi kroczkami do celu!
asmenaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-22, 20:04   #2733
agata456
Zakorzenienie
 
Avatar agata456
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 4 323
Dot.: Yerba mate-zielona moc natury.Dlaczego warto ją pić?

Cytat:
Napisane przez asmenaa Pokaż wiadomość
To Was jeszcze w ogole widac??



Czytam ze zrozumieniem

Schudnac? oczywiscie, ze tak, tylko zalezy kto? Moj tż, przy piciu yerby przez miesiac bez zmieniania diety potrafi spasc nawet o 6kg, ja tylko o 2kg.

Picie z przerwą czy bez przerwy naprawdę nie wpływa na to, ze spadnie Ci 2kg tluszczu w miesiac to nie jest cud środek
Gdyby yerba była takim cudem nie byłoby problemów ludzi z nadwagą.
agata456 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-22, 20:19   #2734
Tereskaa
Zakorzenienie
 
Avatar Tereskaa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 221
Dot.: Yerba mate-zielona moc natury.Dlaczego warto ją pić?

Hehehe, najlepszą komedię na sobotni wieczór mi zafundowałyście Chociaż zdarzają się też ludzie, którzy mają tak bujną wyobraźnię, że mimo braku efektów chwalą się nimi (niestety tylko w teorii) przed całym światem, bo obraz tego nie oddaje... chyba wiemy o kim mowa

Absolutne bujdy z tym odchudzającym działaniem yerby, żeby nie było wątpliwości jakie jest moje zdanie. Jeśli nie zmieni się trybu życia i nawyków żywieniowych to można sobie bajać, że działa odchudzająco. Bądźmy realistkami, bo chyba wszystkie tu jesteśmy zbyt inteligentne na bycie dziećmi marketingu

Chociaż chcecie skutecznego sposobu na schudnięcie? Polecam kotlety rybne, działają cuda, prawdziwe CUDA, u mnie -5 kg w 4 dni
__________________


Jem mniej, bramy raju są wąskie






Tereskaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-22, 20:21   #2735
agata456
Zakorzenienie
 
Avatar agata456
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 4 323
Dot.: Yerba mate-zielona moc natury.Dlaczego warto ją pić?

Cytat:
Napisane przez Tereskaa Pokaż wiadomość
Hehehe, najlepszą komedię na sobotni wieczór mi zafundowałyście Chociaż zdarzają się też ludzie, którzy mają tak bujną wyobraźnię, że mimo braku efektów chwalą się nimi (niestety tylko w teorii) przed całym światem, bo obraz tego nie oddaje... chyba wiemy o kim mowa

Absolutne bujdy z tym odchudzającym działaniem yerby, żeby nie było wątpliwości jakie jest moje zdanie. Jeśli nie zmieni się trybu życia i nawyków żywieniowych to można sobie bajać, że działa odchudzająco. Bądźmy realistkami, bo chyba wszystkie tu jesteśmy zbyt inteligentne na bycie dziećmi marketingu

Chociaż chcecie skutecznego sposobu na schudnięcie? Polecam kotlety rybne, działają cuda, prawdziwe CUDA, u mnie -5 kg w 4 dni
Teresko twardzielu nie wiem czy każdy by ten sposób wytrzymał Ja się z Tobą zgadzam w każdym słowie,yerba może zmniejszyć apetyt ale nic więcej,tłuszczu nie spali:P

Edytowane przez agata456
Czas edycji: 2013-03-22 o 20:23
agata456 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-22, 20:27   #2736
Tereskaa
Zakorzenienie
 
Avatar Tereskaa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 221
Dot.: Yerba mate-zielona moc natury.Dlaczego warto ją pić?

Cytat:
Napisane przez agata456 Pokaż wiadomość
Ja się z Tobą zgadzam w każdym słowie,yerba może zmniejszyć apetyt ale nic więcej,tłuszczu nie spali:P
A może musi być odpowiednio przefermentowana w konkretnych pomieszczeniach żeby zadziałała No cóż, moja widocznie jest nie z tej piwnicy

Cytat:
Napisane przez agata456 Pokaż wiadomość
Teresko twardzielu nie wiem czy każdy by ten sposób wytrzymał
Oj tam, oj tam, desperatki są, więc może któraś się skusi A sposób na schudnięcie sprawdzony przecieeeee
__________________


Jem mniej, bramy raju są wąskie






Tereskaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-22, 20:43   #2737
_Asiaczek_
Rozeznanie
 
Avatar _Asiaczek_
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 586
Dot.: Yerba mate-zielona moc natury.Dlaczego warto ją pić?

jak już dziewczyny wyżej napisały,yerba nie spala tłuszczu!!

jak ktoś jest zdrowy, to odpowiednia dieta powinna przynieść efekty, chociaż nie na każdego ta sama dieta działa. jak ktoś nie jest zdrowy (hormony, cukrzyca, pco itp.) to najpierw powinien się zabrać za leczenie i na pewno nie liczyć na jakieś cudowne środki. wiem,co mówię,bo tych środków już trochę przetestowałam
_Asiaczek_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-03-22, 21:00   #2738
Tereskaa
Zakorzenienie
 
Avatar Tereskaa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 221
Dot.: Yerba mate-zielona moc natury.Dlaczego warto ją pić?

Cytat:
Napisane przez _Asiaczek_ Pokaż wiadomość
jak już dziewczyny wyżej napisały,yerba nie spala tłuszczu!!

jak ktoś jest zdrowy, to odpowiednia dieta powinna przynieść efekty, chociaż nie na każdego ta sama dieta działa. jak ktoś nie jest zdrowy (hormony, cukrzyca, pco itp.) to najpierw powinien się zabrać za leczenie i na pewno nie liczyć na jakieś cudowne środki. wiem,co mówię,bo tych środków już trochę przetestowałam
Podpiszę się pod tym obiema łapkami, kopytkami i czym tam jeszcze. Skoro cudem się człowiek nie nabawia nadwagi to i cudem nie schudnie. Chyba, że są jakieś wyjątki chorobowe, które powodują nadmierną masę, ale niestety przeważająca większość grubasków to efekt zaniedbania.
__________________


Jem mniej, bramy raju są wąskie






Tereskaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-23, 08:22   #2739
isabell88
Raczkowanie
 
Avatar isabell88
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraina Wiecznego Szczęścia
Wiadomości: 175
GG do isabell88
Dot.: Yerba mate-zielona moc natury.Dlaczego warto ją pić?

zgadzam się z Wami! spalić tłuszcz to mogą tylko ćwiczenia, nie ważne jakie, można biegać pływać, skakać na skakance, chodzić na fitness czy ćwiczyć w domu z obecną trenerką Ewką Ch. No ale niektórzy, jak moja mama , muszą w coś 'wierzyć' żeby coś zacząć robić, takie efekt placebo moim zdaniem

nie zmienia to faktu, że czekam na jej paczkę z yerbką zeby jej wreszcie spróbować
__________________
'stay hungry, stay foolish...' s.jobs

17.06.2012
isabell88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-23, 08:36   #2740
Tereskaa
Zakorzenienie
 
Avatar Tereskaa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 221
Dot.: Yerba mate-zielona moc natury.Dlaczego warto ją pić?

Cytat:
Napisane przez isabell88 Pokaż wiadomość
zgadzam się z Wami! spalić tłuszcz to mogą tylko ćwiczenia, nie ważne jakie, można biegać pływać, skakać na skakance, chodzić na fitness czy ćwiczyć w domu z obecną trenerką Ewką Ch. No ale niektórzy, jak moja mama , muszą w coś 'wierzyć' żeby coś zacząć robić, takie efekt placebo moim zdaniem

nie zmienia to faktu, że czekam na jej paczkę z yerbką zeby jej wreszcie spróbować
Tylko wiesz, skoro mama wierzy, że jej yerba pomoże schudnąć to może tylko na tym się oprzeć. Niestety bez diety i ruchu się nie obędzie. Fakt, że yerba potrafi stłumić apetyt, ale niestety mankament jest taki, że pije się ją w ciągu dnia, gdzie powinno się jeść bo jest szansa to jedzenie spalić, a na wieczór yerba może się nie nadawać ze względu na swoje pobudzające właściwości, a wtedy zaczyna się jeść Niestety bez diety się nie obędzie

Ale ja np. piję yerbę bo mi smakuje, nie zaś z wiary, że mi ona pomoże schudnąć, aż takim ciemnogrodem nie jestem
__________________


Jem mniej, bramy raju są wąskie







Edytowane przez Tereskaa
Czas edycji: 2013-03-23 o 08:38
Tereskaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-23, 09:15   #2741
agata456
Zakorzenienie
 
Avatar agata456
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 4 323
Dot.: Yerba mate-zielona moc natury.Dlaczego warto ją pić?

Cytat:
Napisane przez Tereskaa Pokaż wiadomość
A może musi być odpowiednio przefermentowana w konkretnych pomieszczeniach żeby zadziałała No cóż, moja widocznie jest nie z tej piwnicy



Oj tam, oj tam, desperatki są, więc może któraś się skusi A sposób na schudnięcie sprawdzony przecieeeee
Teresko nie ta piwnica,a może nie te szczury???

---------- Dopisano o 10:15 ---------- Poprzedni post napisano o 10:12 ----------

Ja również zgadzam się z Wami w każdym słowie,nie chcę być złośliwa ani się kłócić,ale mam wrażenie,żePani ginko ciągle nam tu jakieś kity wciska jakby myślała,że nie mamy zielonego pojęcia o yerbie.Były już teksty o tym,że tykwa nie gnije,że po yerbie chodzą szczury i śmierdzi piwnicą,a teraz cudowne schudnięcie bez diety dzięki samej yerbie...Czy na prawdę uważa nas za takie głupie,żebyśmy uwierzyły w te bajki? Myślę,że nawet osoba która zaczyna z yerba w to nie uwierzy,a co mówić ktoś kto pije yerbe od lat...

Edytowane przez agata456
Czas edycji: 2013-03-23 o 09:18
agata456 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-03-23, 09:35   #2742
Tereskaa
Zakorzenienie
 
Avatar Tereskaa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 221
Dot.: Yerba mate-zielona moc natury.Dlaczego warto ją pić?

Cytat:
Napisane przez agata456 Pokaż wiadomość
Teresko nie ta piwnica,a może nie te szczury???

---------- Dopisano o 10:15 ---------- Poprzedni post napisano o 10:12 ----------

Ja również zgadzam się z Wami w każdym słowie,nie chcę być złośliwa ani się kłócić,ale mam wrażenie,żePani ginko ciągle nam tu jakieś kity wciska jakby myślała,że nie mamy zielonego pojęcia o yerbie.Były już teksty o tym,że tykwa nie gnije,że po yerbie chodzą szczury i śmierdzi piwnicą,a teraz cudowne schudnięcie bez diety dzięki samej yerbie...Czy na prawdę uważa nas za takie głupie,żebyśmy uwierzyły w te bajki? Myślę,że nawet osoba która zaczyna z yerba w to nie uwierzy,a co mówić ktoś kto pije yerbe od lat...
No cóż, herezje zdarzały się w każdej epoce

Miłego dnia dziewczynki, lecę do pracy
__________________


Jem mniej, bramy raju są wąskie






Tereskaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-25, 10:20   #2743
Kasiasta89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 290
Dot.: Yerba mate-zielona moc natury.Dlaczego warto ją pić?

Witam Jednak za Waszymi poradami zdecydowałam się na Palo Santo i właśnie przyszła mi paczka i teraz zastanawiam się co dalej. Nie wiem czy przeprowadzić proces currado czy nie koniecznie, a jak nie to czy cokolwiek robić? czy tylko umyć?
Kasiasta89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-25, 11:16   #2744
agata456
Zakorzenienie
 
Avatar agata456
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 4 323
Dot.: Yerba mate-zielona moc natury.Dlaczego warto ją pić?

Cytat:
Napisane przez Kasiasta89 Pokaż wiadomość
Witam Jednak za Waszymi poradami zdecydowałam się na Palo Santo i właśnie przyszła mi paczka i teraz zastanawiam się co dalej. Nie wiem czy przeprowadzić proces currado czy nie koniecznie, a jak nie to czy cokolwiek robić? czy tylko umyć?
Tereska Ci na pewno poradzi,ma piękne Palo Santo Mój tż robił curado,przemył naczynko wodą,nasmarował oliwą,i po 2 dniach umył w gorącej wodzie żeby pozbyć się nadmiaru tłuszczu.Jeszcze mam pytanie gdzie kupiłaś palo santo?ja marzę o takim naczynku i ciekawa jestem jakie masz i gdzie kupiłaś

Edytowane przez agata456
Czas edycji: 2013-03-25 o 11:20
agata456 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-25, 14:16   #2745
Kasiasta89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 290
Dot.: Yerba mate-zielona moc natury.Dlaczego warto ją pić?

Ja poczytałam wiele artykułów i stwierdziłam że zrezygnuje z currado i zalałam wrzątkiem tylko i opłukałam .. mam nadzieje że się sprawdzi ja kupiłam na allegro dokładnie ten komplecik http://allegro.pl/yerba-mate-cbse-energia-500g-bombilla-palo-santo-i3050877889.html
Ale jeszcze nie testowałam bo jakoś czasu nie było. A mam takie nietypowe pytanie czy yerba ma wpływ na zabarwianie zębów tak jak herbata czy kawa? pytam bo dziś jadę na wybielanie i przez minimum 2 dni muszę zachować białą dietę czyli zero barwiących produktów
Kasiasta89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-25, 17:30   #2746
Tereskaa
Zakorzenienie
 
Avatar Tereskaa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 221
Dot.: Yerba mate-zielona moc natury.Dlaczego warto ją pić?

Cytat:
Napisane przez Kasiasta89 Pokaż wiadomość
Ja poczytałam wiele artykułów i stwierdziłam że zrezygnuje z currado i zalałam wrzątkiem tylko i opłukałam .. mam nadzieje że się sprawdzi ja kupiłam na allegro dokładnie ten komplecik http://allegro.pl/yerba-mate-cbse-energia-500g-bombilla-palo-santo-i3050877889.html
Ale jeszcze nie testowałam bo jakoś czasu nie było. A mam takie nietypowe pytanie czy yerba ma wpływ na zabarwianie zębów tak jak herbata czy kawa? pytam bo dziś jadę na wybielanie i przez minimum 2 dni muszę zachować białą dietę czyli zero barwiących produktów
Bardzo fajny zestawik w dobrej cenie Ja tak jak pisała Agatka nasmarowałam swoje PS oliwką i zostawiłam na 2 dni, później ciepła woda by ten tłuszcz zmyć. Ale tak sobie teraz myślę, że takie zabiegi może i nie mają sensu, bo miałam kiedyś PS takie nieokute i mimo oliwienia pękło, a to co mam teraz nie pęka, znaczy ma maluteńkie pęknięcie, ale powierzchowne i praktycznie niewidoczne. Także w obu przypadkach oliwiłam i jedno pękło, drugie nie, więc to chyba nie zależy od oliwienia
Niestety wybielanie zębów + yerba się wykluczają. Po yerbie nieco żółkną zęby, ale ja zawsze jak wypiję to myję i to się sprawdza. Ale wiadomo przy wybielaniu wszystkie kolorki wnikają w zęby, więc lepiej zrezygnuj z yerbki na czas wybielania.
__________________


Jem mniej, bramy raju są wąskie






Tereskaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-25, 21:30   #2747
Kasiasta89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 290
Dot.: Yerba mate-zielona moc natury.Dlaczego warto ją pić?

No to wstrzymam się ten tydzień już tyle czekałam to poczekam jeszcze ja nie będę niczym smarować i zobaczymy co będzie
Kasiasta89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-26, 17:50   #2748
Tereskaa
Zakorzenienie
 
Avatar Tereskaa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 221
Dot.: Yerba mate-zielona moc natury.Dlaczego warto ją pić?

Cytat:
Napisane przez Kasiasta89 Pokaż wiadomość
No to wstrzymam się ten tydzień już tyle czekałam to poczekam jeszcze ja nie będę niczym smarować i zobaczymy co będzie
Myślę, że warto się wstrzymać, bo szkoda by yerba zepsuła efekty wybielania w czasie kiedy zęby są podatne na przebarwienia.
A Palo Santo masz okute, więc jak nawet pęknie to się nie przejmuj, okucie właśnie po to jest by chronić przed wyciekaniem z drewna, które ma skłonność do pękania. Jeśli mogę Ci podpowiedzieć... to ja moje PS trzymam zawsze w wilgoci. Jak wypiję yerbę to zostawiam fusy do następnego parzenia (nawet 2 dni), a jak długo nie parzę to zalewam je wodą i zmieniam tę wodę co dzień. Ogólnie mniejsze prawdopodobieństwo pęknięcia jest jak naczynko nie wysycha, bo pęka dopiero przy wysychaniu.
__________________


Jem mniej, bramy raju są wąskie






Tereskaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-28, 12:04   #2749
Kasiasta89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 290
Dot.: Yerba mate-zielona moc natury.Dlaczego warto ją pić?

Dziękuje za radę, napewno skorzystam już się nie mogę doczekać

EDIT> właśnie piję pierwszy raz Yerbę i ... mimo obaw że jest ohydna na początku mi bardzo smakuje Wypiłam pierwsze zalanie .. ale z tego Palo Santo to zaledwie 3-4 siorbnięcia bo połowę naczynka zajmują fusy a tylko połowę yerba ... Powiedzcie mi tylko czy dobrze robię tak dla pewności

1. Nasypałam Yerbę do połowy Palo Santo
2. Przykryłam otwór, odwróciłam PS i potrząsłam
3. Zrobiłam stosik, w wolne miejsce wsadziłam bombille
4. W wolne miejsce między fusami a ścianką naczynka nalałam wodę o temp ok 75 stopni
5. Poczekałam aż fusy wchłoną wodę i zalałam ponownie
6. Odczekałam 3 minuty i wysiorbałam
7. Zalałam ponownie - i tu pytanie za każdym zalaniem powinno się odczekać chyba te 3 min?

No i jak uznam że yerba traci moc to fusy wyrzucam i czy mam umyć naczynko zwykła wodą? nie zalewać wrzątkiem ? Czy jak zaleję mate to muszę odrazu ją wypić czy można później pić chłodniejszą?

Ps. Fajnie się pisze na forach popijając yerbę Bardzo się cieszę że skusiłam się na ten zakup i nie żałuje. DZIĘKUJE bardzo Tereskaa że dzięki Tobie zamiast tykwy kupiłam PS Chciałabym jeszcze dokupić jedno PS tylko chciałam większe a na allegro wszystkie mają poj ok 110 ml tak jak moje

EDIT 2 >Teresko powiedz mi jeszcze ile takich PS wypijasz dziennie? ile zalań na jedne fusy? bo ja mam wrażenie że to można pić i pić, siedzę przy kompie i już 4 zalanie wysiorbałam w ciągu 30 minut i mam chęć na jeszcze hehe tylko tak jak pisałam każde zalanie to zaledwie 4 siorbnięcia :P I tak z ciekawości można yerbą całkowicie zastąpić herbatę? Chodzi mi do posiłku np do kanapek

Edytowane przez Kasiasta89
Czas edycji: 2013-03-30 o 13:47
Kasiasta89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-04-04, 14:53   #2750
agata456
Zakorzenienie
 
Avatar agata456
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 4 323
Dot.: Yerba mate-zielona moc natury.Dlaczego warto ją pić?

Cytat:
Napisane przez Kasiasta89 Pokaż wiadomość
Dziękuje za radę, napewno skorzystam już się nie mogę doczekać

EDIT> właśnie piję pierwszy raz Yerbę i ... mimo obaw że jest ohydna na początku mi bardzo smakuje Wypiłam pierwsze zalanie .. ale z tego Palo Santo to zaledwie 3-4 siorbnięcia bo połowę naczynka zajmują fusy a tylko połowę yerba ... Powiedzcie mi tylko czy dobrze robię tak dla pewności

1. Nasypałam Yerbę do połowy Palo Santo
2. Przykryłam otwór, odwróciłam PS i potrząsłam
3. Zrobiłam stosik, w wolne miejsce wsadziłam bombille
4. W wolne miejsce między fusami a ścianką naczynka nalałam wodę o temp ok 75 stopni
5. Poczekałam aż fusy wchłoną wodę i zalałam ponownie
6. Odczekałam 3 minuty i wysiorbałam
7. Zalałam ponownie - i tu pytanie za każdym zalaniem powinno się odczekać chyba te 3 min?

No i jak uznam że yerba traci moc to fusy wyrzucam i czy mam umyć naczynko zwykła wodą? nie zalewać wrzątkiem ? Czy jak zaleję mate to muszę odrazu ją wypić czy można później pić chłodniejszą?

Ps. Fajnie się pisze na forach popijając yerbę Bardzo się cieszę że skusiłam się na ten zakup i nie żałuje. DZIĘKUJE bardzo Tereskaa że dzięki Tobie zamiast tykwy kupiłam PS Chciałabym jeszcze dokupić jedno PS tylko chciałam większe a na allegro wszystkie mają poj ok 110 ml tak jak moje

EDIT 2 >Teresko powiedz mi jeszcze ile takich PS wypijasz dziennie? ile zalań na jedne fusy? bo ja mam wrażenie że to można pić i pić, siedzę przy kompie i już 4 zalanie wysiorbałam w ciągu 30 minut i mam chęć na jeszcze hehe tylko tak jak pisałam każde zalanie to zaledwie 4 siorbnięcia :P I tak z ciekawości można yerbą całkowicie zastąpić herbatę? Chodzi mi do posiłku np do kanapek
Nie jestem Tereska,ale powiem Ci,że możesz pić dopóki czujesz smak ja wypiłam ok 2 termosów dziennie,kiedyś miałam malutkie materko także sądzę,że mieściło się tam tyle ile w Twoim Palo Santo i yerbe siorbałam cały dzień Drugiego dnia radzę pozbyć się fusów i nasypać nowy susz bo taki"wczorajszy" jest po prostu nie dobry:/Jeżeli chodzi o zastąpienie herbaty yerbą,to ja tak nie umiem,do posiłku zawsze zwykła herbatka a po posiłkach dopiero yerba,no ale co kto lubiJeżeli czujesz zbyt mocne pobudzenie,że seruducho Ci wali albo jest Ci słabo to wiadomo nie pij więcej tego dnia,ja nie raz nasypałam za dużo yerby była strasznie mocna i tak mnie pobudziła,że aż było mi słabo.

Edytowane przez agata456
Czas edycji: 2013-04-04 o 14:55
agata456 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-05, 09:28   #2751
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Yerba mate-zielona moc natury.Dlaczego warto ją pić?

Dawno nie piłam, chyba sobie kupię.
Nie wyobrażam, jak można pić takie ilości?! Przecież to wypłukuje witaminy
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-05, 12:16   #2752
Kasiasta89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 290
Dot.: Yerba mate-zielona moc natury.Dlaczego warto ją pić?

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
Dawno nie piłam, chyba sobie kupię.
Nie wyobrażam, jak można pić takie ilości?! Przecież to wypłukuje witaminy
Z tego co ja czytałam to raczej dostarcza witamin .. No j takich ilości też bym raczej nie wypiła .. w przeliczeniu na Palo Santo wypijam ok 5 zalań dziennie - na jednych fusach .. ale wychodzi na to że spokojnie mogę 2 matera wypić
A jeszcze mam takie pytanie do osób, które piją yerbę regularnie od dłuższego czasu Jakie zauważyliście skutki picia? Jakieś pozytywy? negatywy? W necie pełno jest skutków picie, głównie pozytywnych ale jak to jest w praktyce, w odczuciu? Dzięki za odp

Edytowane przez Kasiasta89
Czas edycji: 2013-04-05 o 16:55
Kasiasta89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-06, 10:18   #2753
agata456
Zakorzenienie
 
Avatar agata456
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 4 323
Dot.: Yerba mate-zielona moc natury.Dlaczego warto ją pić?

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
Dawno nie piłam, chyba sobie kupię.
Nie wyobrażam, jak można pić takie ilości?! Przecież to wypłukuje witaminy
Yerba dostarcza wielu witamin,to,że wypłukuje to pierwsze słysze....

---------- Dopisano o 11:18 ---------- Poprzedni post napisano o 11:16 ----------

Cytat:
Napisane przez Kasiasta89 Pokaż wiadomość
Z tego co ja czytałam to raczej dostarcza witamin .. No j takich ilości też bym raczej nie wypiła .. w przeliczeniu na Palo Santo wypijam ok 5 zalań dziennie - na jednych fusach .. ale wychodzi na to że spokojnie mogę 2 matera wypić
A jeszcze mam takie pytanie do osób, które piją yerbę regularnie od dłuższego czasu Jakie zauważyliście skutki picia? Jakieś pozytywy? negatywy? W necie pełno jest skutków picie, głównie pozytywnych ale jak to jest w praktyce, w odczuciu? Dzięki za odp
Ja zauważyłam,że poprawiła mi się cera(kiedyś miałam sporo wyprysków)mniej jem bo yerba hamuje mi apetyt,lepiej się czuję,mam więcej energii,poprawia nastrój...na każdego działa inaczej.Jeżeli chodzi o to ile piję,to nie uważam,że litrowy termos to dużo,mi yerba po prostu smakuje i mogę jej dużo pić,nie zauważyłam skutków ubocznych

Edytowane przez agata456
Czas edycji: 2013-04-06 o 10:19
agata456 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-06, 11:05   #2754
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Yerba mate-zielona moc natury.Dlaczego warto ją pić?

Zgadzam się, że dostarcza (pobudza również), ale picie po 2 litry dziennie to chyba przesada
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-06, 12:17   #2755
agata456
Zakorzenienie
 
Avatar agata456
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 4 323
Dot.: Yerba mate-zielona moc natury.Dlaczego warto ją pić?

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
Zgadzam się, że dostarcza (pobudza również), ale picie po 2 litry dziennie to chyba przesada
litr dwa termoski to rzadko,wiesz co kto lubi Mojemu tżtowi wystarczy jedno materko Palo Santo,albo dwa i koniec,ale jemu yerba nie smakuje on ją pije jedynie dla pobudzenia,u mnie jest inaczej ja uwielbiam ten smak może dlatego tak dużo piję

---------- Dopisano o 13:17 ---------- Poprzedni post napisano o 13:16 ----------

a Ty jakie pijesz?lubisz mocne czy coś lekkiego...owocowego?bo ja to aby smakowe piję,one są słabe więc może dlatego tak dużo mogę pić.
agata456 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-06, 15:03   #2756
Kasiasta89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 290
Dot.: Yerba mate-zielona moc natury.Dlaczego warto ją pić?

Cytat:
Napisane przez agata456 Pokaż wiadomość
a Ty jakie pijesz?lubisz mocne czy coś lekkiego...owocowego?bo ja to aby smakowe piję,one są słabe więc może dlatego tak dużo mogę pić.
Ja dopiero spożywam od tygodnia Mam Cbs energia z guaraną i siluetę Obie mi mega smakują a silueta to poprostu jest przepyszna no ja właśnie się zastanawiam jakie ilości są odpowiednie, narazie wypijałam po jednym Palo Santo ale widzę że spokojnie do południa mogę wypić energię a po obiedzie siluetę Mi też strasznie posmakowało to Ale puki co jeszcze muszę poznać inne smaki i rodzaje
Kasiasta89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-06, 20:59   #2757
_Asiaczek_
Rozeznanie
 
Avatar _Asiaczek_
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 586
Dot.: Yerba mate-zielona moc natury.Dlaczego warto ją pić?

Cytat:
Napisane przez Kasiasta89 Pokaż wiadomość
Ja dopiero spożywam od tygodnia Mam Cbs energia z guaraną i siluetę Obie mi mega smakują a silueta to poprostu jest przepyszna no ja właśnie się zastanawiam jakie ilości są odpowiednie, narazie wypijałam po jednym Palo Santo ale widzę że spokojnie do południa mogę wypić energię a po obiedzie siluetę Mi też strasznie posmakowało to Ale puki co jeszcze muszę poznać inne smaki i rodzaje
też uwielbiam te yerbki a ta z guaraną fajnie pobudza a co do ilości,to ja latem potrafiłam 4 litry dziennie wypić i nic mi nie było,żadnych witamin mi nie wypłukało
_Asiaczek_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-06, 21:38   #2758
LadyStyx
Przyczajenie
 
Avatar LadyStyx
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: dookoła las
Wiadomości: 15
Dot.: Yerba mate-zielona moc natury.Dlaczego warto ją pić?

Mogę powiedzieć, że dziś po raz pierwszy spróbowałam owego trunku. Wypiłam elegancko w herbaciarni i muszę przyznać, że sam sposób podania był dla mnie czymś nowym i egzotycznym (czarka wypełniona ziołami i cały termos wody do uzupełniania trunku). Poczułam się po niej bardzo dobrze i zasmakowała (tylko podkreślę, że zamówiłam wersję dla początkujących, z dodatkiem zielonej herbaty). Myślę, że będę sięgać po nią częściej, jak i po coraz to inne warianty smakowe : D. Tylko pytanie, co zrobić, by w domowych warunkach uzyskać ten sam efekt co w lokalu.

Edytowane przez LadyStyx
Czas edycji: 2013-04-06 o 21:40
LadyStyx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-07, 09:46   #2759
agata456
Zakorzenienie
 
Avatar agata456
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 4 323
Dot.: Yerba mate-zielona moc natury.Dlaczego warto ją pić?

Cytat:
Napisane przez Kasiasta89 Pokaż wiadomość
Ja dopiero spożywam od tygodnia Mam Cbs energia z guaraną i siluetę Obie mi mega smakują a silueta to poprostu jest przepyszna no ja właśnie się zastanawiam jakie ilości są odpowiednie, narazie wypijałam po jednym Palo Santo ale widzę że spokojnie do południa mogę wypić energię a po obiedzie siluetę Mi też strasznie posmakowało to Ale puki co jeszcze muszę poznać inne smaki i rodzaje
Moja ulubiona to tez Siluetapraktycznie cały ją zamawiałam,ostatnio kupiłam Mate Green z kiwi i ananasem CUDO! POLECAMCieszę się,że Ci posmakowało,poza tym picie z Palo Santo to sama przyjemność
agata456 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-09, 18:20   #2760
_Asiaczek_
Rozeznanie
 
Avatar _Asiaczek_
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 586
Dot.: Yerba mate-zielona moc natury.Dlaczego warto ją pić?

Cytat:
Napisane przez agata456 Pokaż wiadomość
Moja ulubiona to tez Siluetapraktycznie cały ją zamawiałam,ostatnio kupiłam Mate Green z kiwi i ananasem CUDO! POLECAMCieszę się,że Ci posmakowało,poza tym picie z Palo Santo to sama przyjemność
no,ananasek dobry jest,a gdzie dorwałaś tę yerbę?? jak smakuje? łagodna i słodka czy gorzkawa?
_Asiaczek_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-04-14 20:07:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:42.