KORSYKA - puk puk... Jest tu ktoś? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-01-31, 19:18   #1
kamikayla
Zadomowienie
 
Avatar kamikayla
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 236
Red face

KORSYKA - puk puk... Jest tu ktoś?


Hej dziewczynki. Czy któraś z Was jest na Korsyce? Jestem tutaj od miesiąca, dokładnie Porticcio, dzielnica Ajaccio... Jestem ciekawa czy ktoś z Was również tutaj jest
kamikayla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-31, 21:15   #2
pixieland
Raczkowanie
 
Avatar pixieland
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 195
Dot.: KORSYKA - puk puk... Jest tu ktoś?

Cytat:
Napisane przez kamikayla Pokaż wiadomość
Hej dziewczynki. Czy któraś z Was jest na Korsyce? Jestem tutaj od miesiąca, dokładnie Porticcio, dzielnica Ajaccio... Jestem ciekawa czy ktoś z Was również tutaj jest

Jak fantastycznie, zazdroszcze Ja jestem w Polsce, ale mimo wszystko mam parę pytań, jesli nie masz nic przeciwko oczywiscie Jak sie tam znalazlas? Co tam robisz, czym sie zajmujesz i przede wszystkim, jak tam jest? Jacy sa ludzie i jak sie zyje Naparwde bardzo Ci zazdroszcze
pixieland jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-31, 21:28   #3
kamikayla
Zadomowienie
 
Avatar kamikayla
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 236
Dot.: KORSYKA - puk puk... Jest tu ktoś?

Jestem tutaj dokładnie od ponad miesiąca. Mój mąż z ojczymem wyjechali tutaj do pracy jako elektrycy. Po 6 miesiącach z Polski dojechałam sama z mamą, małym bratem i dwójką moich aniołków. Życie tutaj... Hmmm, nie da się opisać w słowach. My mamy akurat to szczęście, że mieszkamy nad samym morzem. Do plaży mamy 150 m więc prawie codziennie tam jesteśmy. Zupełnie inna mentalność ludzi - życzliwi, ciągle uśmiechnięci. Każdy mówi każdemu "bonjour" - nie ważne czy zna czy nie. Przypadkowi ludzie na plaży pytają co słychać, jak się masz... Zupełnie inaczej niż u nas... Ogólnie jest ciepło choć ostatnio trochę pada. Ja na razie nie pracuję, siedzę z dzieciakami w domku ale myślę, że za jakiś czas też czegoś poszukam. Ogólnie klimat jak to na południu. Zupełnie inne ciśnienie, temperatury. Chyba jeszcze do końca się nie przystosowałam. Jedzenie dobre aczkolwiek staram się gotować raczej po polsku choć nie zawsze mi się to udaje bo kupuję np. nerki zamiast wątróbki :P Tak pomyliłam ostatnio w sklepie. Jak chcesz pooglądać jakieś zdjęcia mogę zamieścić A jeszcze jeśli chodzi o ludzi... Ciągle nie mogę wyjść z podziwu ponieważ tutaj nie ma czegoś takiego jak złodziejstwo, tutaj samochody zostawia się otwarte, domy tak samo... Tutaj nie kradną - chyba, że się trafi na Polaka. Nie kradną bo na Korsyce jest tak, że jeśli ukradniesz coś Korsowi to masz kulkę w łeb, mówiąc potocznie. Nie ma tutaj McDonaldów bo każdy został wysadzony w powietrze. Oni tutaj rządzą... Tyle z takich ciekawostek... Ostatnio jak szłam wyrzucić śmieci - zabrałam worki i schodzę na dół a że do śmietnika mam kawałek to po drodze przejeżdżał akurat jakiś dostawczy samochód. Zatrzymał się. Od strony kierowcy wychylił się jakiś Korsykanin i poprosił żebym wrzuciła mu śmieci na tzw. "pakę" bo zjeżdża na dół i wyrzuci... W Polsce się z tym nigdy nie spotkałam

BTW. Już myślałam, że mieszkasz gdzieś niedaleko
kamikayla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-11, 19:57   #4
Y a s m i n e
Rozeznanie
 
Avatar Y a s m i n e
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Paris/ Toruń
Wiadomości: 987
Dot.: KORSYKA - puk puk... Jest tu ktoś?

Raanyy.. ale Ci zazdroszczę...
Ostatnio tak pomyślałam, że chciałabym pojechać na południe Francji/ Korsykę, do pracy sezonowej. Tylko największy ból/ błąd i niedogodność- nie umiem francuskiego . A tam niestety nawet na pokojówkę/ zmywak potrzebny język... Ale cieszę się Twoim szczęściem, bo akurat mam taką "niepolską" mentalność i w tym chamstwie tu się duszę
Śmiało, wstawiaj foty, przynajmniej się poślinimy
__________________
Y a s m i n e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-13, 11:11   #5
kamikayla
Zadomowienie
 
Avatar kamikayla
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 236
Dot.: KORSYKA - puk puk... Jest tu ktoś?

Hej Kochana. Rzeczywiście z samą pracą tutaj na miejscu ciężko bez języka ale jest też taki paradoks, że nie nauczysz się dobrze języka dopóki nie będziesz przebywać w towarzystwie francuzów, korsykanów. Z angielskim jest trochę łatwiej. Może poszukaj gdzieś w jakichś polskich pośrednikach - też wysyłają na Korsykę. Może akurat coś się uda a podstaw się możesz nauczyć na jakimś szybkim kursie albo sama w domu

U nas ostatnio chłodno, spadł śnieg :P ale szybko stopniał. Dzisiaj znowu słonko ale wieczory chłodne... Wrzucam kilka zdjęć

Podsyłam jeszcze linka do albumu mojego męża

https://plus.google.com/photos/11595...425?banner=pwa
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC_4195.jpg (81,1 KB, 86 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC_4203.jpg (78,5 KB, 160 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC_4213-1.jpg (63,7 KB, 83 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC_4248.jpg (81,7 KB, 82 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC_4252.jpg (81,3 KB, 77 załadowań)
kamikayla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-13, 12:34   #6
Angelica13
Raczkowanie
 
Avatar Angelica13
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 59
Dot.: KORSYKA - puk puk... Jest tu ktoś?

AA , w raju jestes Ja też bym tak chciałaaa...ehhh ja francuskiego się ucze ale poki co nie czulabym sie na silach rozmawiac plynnie po francusku , poslugiwac sie nim na codzien . Poludnie Francji to moje marzeeeenie , moze kiedys , po studiach..
Pozdrawiam !
__________________
Keep dreaming & Keep working
Angelica13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-13, 13:37   #7
kamikayla
Zadomowienie
 
Avatar kamikayla
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 236
Dot.: KORSYKA - puk puk... Jest tu ktoś?

Dziękuję Rzeczywiście jest tutaj jak w raju Chyba w końcu znalazłam swoje miejsce na ziemi... Mam nadzieje, że tak już pozostanie... Co do języka to najważniejsze żeby przeskoczyć barierę, tzn. starać się rozmawiać na tyle na ile się potrafi... Słownictwo reszta, tzn. płynność przyjdą z czasem
kamikayla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-02-13, 14:16   #8
Y a s m i n e
Rozeznanie
 
Avatar Y a s m i n e
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Paris/ Toruń
Wiadomości: 987
Dot.: KORSYKA - puk puk... Jest tu ktoś?

Cytat:
Napisane przez kamikayla Pokaż wiadomość
Hej Kochana. Rzeczywiście z samą pracą tutaj na miejscu ciężko bez języka ale jest też taki paradoks, że nie nauczysz się dobrze języka dopóki nie będziesz przebywać w towarzystwie francuzów, korsykanów. Z angielskim jest trochę łatwiej. Może poszukaj gdzieś w jakichś polskich pośrednikach - też wysyłają na Korsykę. Może akurat coś się uda a podstaw się możesz nauczyć na jakimś szybkim kursie albo sama w domu
Naprawdę, cudowne miejsce .
Co do wyjazdu, to tu jest kolejny paradoks: z agencji w PL, żeby wyjechać (i nauczyć się języka, bo to główny cel mojego potencjalnego wyjazdu)- trzeba znać francuski -> żeby go potem uczyć się na miejscu.. Widzę, że ciężko będzie, ale będę się starać, a nuż..
Mam nadzieję, że uda Ci się tam zapuścić korzenie na długo. Nic tak nie poprawia jakości życia, niż poczucie, że jest się we właściwym miejscu
__________________
Y a s m i n e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-13, 15:47   #9
kamikayla
Zadomowienie
 
Avatar kamikayla
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 236
Dot.: KORSYKA - puk puk... Jest tu ktoś?

Warto próbować bo mój mąż jak wyjeżdżał to w ogóle nie znał języka, tylko angielski... Ale dostał ofertę i się udało. Moim zdaniem agencje trochę zawyżają wymagania a w rzeczywistości nie jest tak źle. W końcu to one na nas zarabiają Mam nadzieję, że Ci się uda Jak już w końcu dojedziesz to zapraszam na kawkę
kamikayla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-17, 21:24   #10
tarji
Zadomowienie
 
Avatar tarji
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: pl
Wiadomości: 1 335
Dot.: KORSYKA - puk puk... Jest tu ktoś?

Cytat:
Napisane przez kamikayla Pokaż wiadomość
Hej Kochana. Rzeczywiście z samą pracą tutaj na miejscu ciężko bez języka ale jest też taki paradoks, że nie nauczysz się dobrze języka dopóki nie będziesz przebywać w towarzystwie francuzów, korsykanów. Z angielskim jest trochę łatwiej. Może poszukaj gdzieś w jakichś polskich pośrednikach - też wysyłają na Korsykę. Może akurat coś się uda a podstaw się możesz nauczyć na jakimś szybkim kursie albo sama w domu

U nas ostatnio chłodno, spadł śnieg :P ale szybko stopniał. Dzisiaj znowu słonko ale wieczory chłodne... Wrzucam kilka zdjęć

Podsyłam jeszcze linka do albumu mojego męża

https://plus.google.com/photos/11595...425?banner=pwa
Śliczne zdjęcia.
__________________

“I know what I have to do, and I’m going to do whatever it takes. If I do it, I’ll come out a winner, and it doesn’t matter what anyone else does.”
-Florence Griffith Joyner-
tarji jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-25, 00:01   #11
Kreskaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Kreskaaa
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 4 076
Dot.: KORSYKA - puk puk... Jest tu ktoś?

Ale mnie zmotywowałaś. Domyślam się, że praca jest głównie w turystyce? Umiem ang i francuski średniozaawansowanie (ten ostatni miałam przerwę, ale przed wyjazdem szybko powtórzyłabym sobie braki), chciałabym wyjechać na kilka miesięcy (góra rok)... Tak więc polecasz? Sądzisz, że możliwa jest praca np. w kontakcie z klientem czy raczej zmywak?
Kreskaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-25, 11:40   #12
Y a s m i n e
Rozeznanie
 
Avatar Y a s m i n e
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Paris/ Toruń
Wiadomości: 987
Dot.: KORSYKA - puk puk... Jest tu ktoś?

Cytat:
Napisane przez kamikayla Pokaż wiadomość
Warto próbować bo mój mąż jak wyjeżdżał to w ogóle nie znał języka, tylko angielski... Ale dostał ofertę i się udało. Moim zdaniem agencje trochę zawyżają wymagania a w rzeczywistości nie jest tak źle. W końcu to one na nas zarabiają Mam nadzieję, że Ci się uda Jak już w końcu dojedziesz to zapraszam na kawkę
Dzięki bardzo, jeśli tylko mi się uda, zapowiem się .
Będę próbowała..
__________________
Y a s m i n e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-25, 15:32   #13
kamikayla
Zadomowienie
 
Avatar kamikayla
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 236
Dot.: KORSYKA - puk puk... Jest tu ktoś?

Cytat:
Napisane przez Kreskaaa Pokaż wiadomość
Ale mnie zmotywowałaś. Domyślam się, że praca jest głównie w turystyce? Umiem ang i francuski średniozaawansowanie (ten ostatni miałam przerwę, ale przed wyjazdem szybko powtórzyłabym sobie braki), chciałabym wyjechać na kilka miesięcy (góra rok)... Tak więc polecasz? Sądzisz, że możliwa jest praca np. w kontakcie z klientem czy raczej zmywak?

Pracy jest dużo w sezonie Czy w kontakcie z klientem czy raczej zmywak... Ciężko powiedzieć. To sam pracodawca musi ocenić bo głównie chodzi o język ale z tego co wiem to polskie firmy szukają np. pokojówek... Także nic tylko próbować Daj znać co i jak i czy Ci się udało
kamikayla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-25, 22:48   #14
Kreskaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Kreskaaa
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 4 076
Dot.: KORSYKA - puk puk... Jest tu ktoś?

na pewno dam znać mogłabym wyjechać pod koniec maja, więc na część sezonu udałoby się załapać...
Kreskaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-01, 10:03   #15
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: KORSYKA - puk puk... Jest tu ktoś?

Cytat:
Napisane przez kamikayla Pokaż wiadomość
Jestem tutaj dokładnie od ponad miesiąca. Mój mąż z ojczymem wyjechali tutaj do pracy jako elektrycy. Po 6 miesiącach z Polski dojechałam sama z mamą, małym bratem i dwójką moich aniołków. Życie tutaj... Hmmm, nie da się opisać w słowach. My mamy akurat to szczęście, że mieszkamy nad samym morzem. Do plaży mamy 150 m więc prawie codziennie tam jesteśmy. Zupełnie inna mentalność ludzi - życzliwi, ciągle uśmiechnięci. Każdy mówi każdemu "bonjour" - nie ważne czy zna czy nie. Przypadkowi ludzie na plaży pytają co słychać, jak się masz... Zupełnie inaczej niż u nas... Ogólnie jest ciepło choć ostatnio trochę pada. Ja na razie nie pracuję, siedzę z dzieciakami w domku ale myślę, że za jakiś czas też czegoś poszukam. Ogólnie klimat jak to na południu. Zupełnie inne ciśnienie, temperatury. Chyba jeszcze do końca się nie przystosowałam. Jedzenie dobre aczkolwiek staram się gotować raczej po polsku choć nie zawsze mi się to udaje bo kupuję np. nerki zamiast wątróbki :P Tak pomyliłam ostatnio w sklepie. Jak chcesz pooglądać jakieś zdjęcia mogę zamieścić A jeszcze jeśli chodzi o ludzi... Ciągle nie mogę wyjść z podziwu ponieważ tutaj nie ma czegoś takiego jak złodziejstwo, tutaj samochody zostawia się otwarte, domy tak samo... Tutaj nie kradną - chyba, że się trafi na Polaka. Nie kradną bo na Korsyce jest tak, że jeśli ukradniesz coś Korsowi to masz kulkę w łeb, mówiąc potocznie. Nie ma tutaj McDonaldów bo każdy został wysadzony w powietrze. Oni tutaj rządzą... Tyle z takich ciekawostek... Ostatnio jak szłam wyrzucić śmieci - zabrałam worki i schodzę na dół a że do śmietnika mam kawałek to po drodze przejeżdżał akurat jakiś dostawczy samochód. Zatrzymał się. Od strony kierowcy wychylił się jakiś Korsykanin i poprosił żebym wrzuciła mu śmieci na tzw. "pakę" bo zjeżdża na dół i wyrzuci... W Polsce się z tym nigdy nie spotkałam

BTW. Już myślałam, że mieszkasz gdzieś niedaleko
Co do bonjour, po prostu uzywa sie go w innych sytuacjach we Francji niz w Polsce, znacznie czesciej, takze zamiast naszego "przepraszam, chcialam/em zapytac o... " Francuz zacznie od bonjour (oni nie przepraszaja za to, ze o cos pytaja czy zaczepiaja tylko wlasnie uzywaja bonjour), co do franc. jak sie masz (czyli ca va) takze znaczy czy wszystko w porzadku i potrafia o to zapytac retorycznie, wlasnie wtedy gdy im sie wydaje ze nie jest w porzadku, plus maja kilka innych eleganckich powiedzonek, ktore az ociekaja hipokryzja i oni to wynosza z domu. Co do smieci, to moze on Cie po prostu podrywal

Watrobki, to ja nie widzialam we francuskich sklepach (ale musze tez przyznac, ze nie szukalam) - tu miesozerca ma prawdziwy raj - kroliki, kaczki, kuropatwy, gesi, malze, ostrygi, kawior. Ja od pol roku nie jadlam miesa po polsku i w ogole nie tesknie (u nas to tylko kura, krowa i swinia).

Kradna strasznie i to wcale nie Polacy (nasi rodacy nie sa nawet w pierwszej trojce podejrzanych), wszyscy bogaci Francuzi wydaja fortune na alarmy do domow, ale samochodow faktycznie nie zamykaja, nie szanuja, raczej nie kupuja drogich (nawet jak ich stac).

Co do samej Korsyki - kazdy kto ma tam wyzsze ambicje niz turystyka i opalanie, raczej wyjezdza, nazwiska sa wloskobrzmiace i chodza jakies plotki o mafii, ogolnie to dobre miejsce na wakacje, a nie do zycia latami dla ludzi wyksztalconych. Ot taka dosc malownicza, ale prowincja.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-01, 16:59   #16
kamikayla
Zadomowienie
 
Avatar kamikayla
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 236
Dot.: KORSYKA - puk puk... Jest tu ktoś?

Korsyka jest zupełnie inna niż Francja... Dlaczego uważasz, że życie tutaj latami nie jest dobre? Nie rozumiem... A tak na marginesie to niestety tak jest, że Francuzi nie lubią Korsyki... Stety, niestety - nie wiem...

Tak ogólnie rzecz biorąc strasznie hmmm, przynajmniej takie odnoszę wrażenie po Twojej wypowidzi, negatywnie jesteś nastawiona...

Edytowane przez kamikayla
Czas edycji: 2012-03-01 o 17:02
kamikayla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-01, 17:55   #17
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: KORSYKA - puk puk... Jest tu ktoś?

Cytat:
Napisane przez kamikayla Pokaż wiadomość
Korsyka jest zupełnie inna niż Francja... Dlaczego uważasz, że życie tutaj latami nie jest dobre? Nie rozumiem... A tak na marginesie to niestety tak jest, że Francuzi nie lubią Korsyki... Stety, niestety - nie wiem...

Tak ogólnie rzecz biorąc strasznie hmmm, przynajmniej takie odnoszę wrażenie po Twojej wypowidzi, negatywnie jesteś nastawiona...
Kazdy lubi co innego, ja bym sie zanudzila i nie pisze tego hipotetycznie, tylko spedzilam miesiac nad oceanem (co prawda inny region Francji, ale rownie malowniczo) i nigdy wiecej. Jestem typem wielkomiejskim i zadne mewy, muszle, ladne statki i inne turkusy tego nie zmienia. Mimo, ze ja naprawde lubie plywac. Ale mna sie nie przejmuj, bo kazdy jest inny.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-01, 19:11   #18
Kreskaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Kreskaaa
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 4 076
Dot.: KORSYKA - puk puk... Jest tu ktoś?

No tak, ja np. b. lubię klimaty nadmorskie tylko pytanie czy Korsyka to bardziej nasz Gdańsk czy Łeba??
Kreskaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-01, 20:28   #19
kamikayla
Zadomowienie
 
Avatar kamikayla
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 236
Dot.: KORSYKA - puk puk... Jest tu ktoś?

Ani Łeba ani Gdański
kamikayla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-03, 15:15   #20
molka11
Rozeznanie
 
Avatar molka11
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: wrocław
Wiadomości: 634
Dot.: KORSYKA - puk puk... Jest tu ktoś?

kamikayla pogratuluj mężowi - bonifacio wygląda bosko na tych zdjęciach
__________________

molka11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-03, 17:23   #21
Y a s m i n e
Rozeznanie
 
Avatar Y a s m i n e
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Paris/ Toruń
Wiadomości: 987
Dot.: KORSYKA - puk puk... Jest tu ktoś?

To ja na chwilę obecną pochwalę się- wyjeżdżam, ale do Paryża. Niestety w ciemno na wyspę jechać mi jakoś nie bardzo , więc jadę do stolicy- na razie turystycznie, mam nadzieję, że znajdę tam zajęcie.
Hehe, stamtąd bliżej do upragnionego zwiedzania Południa
__________________
Y a s m i n e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-04, 12:52   #22
kamikayla
Zadomowienie
 
Avatar kamikayla
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 236
Dot.: KORSYKA - puk puk... Jest tu ktoś?

Cytat:
Napisane przez molka11 Pokaż wiadomość
kamikayla pogratuluj mężowi - bonifacio wygląda bosko na tych zdjęciach

Dziękuję Przekażę

Yasmine - gratuluję Mam nadzieję, że uda Ci się coś znaleźć Jak coś jesteśmy w kontakcie
kamikayla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-13, 13:45   #23
malarek4
Przyczajenie
 
Avatar malarek4
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1
Dot.: KORSYKA - puk puk... Jest tu ktoś?

Cytat:
Napisane przez kamikayla Pokaż wiadomość
Hej dziewczynki. Czy któraś z Was jest na Korsyce? Jestem tutaj od miesiąca, dokładnie Porticcio, dzielnica Ajaccio... Jestem ciekawa czy ktoś z Was również tutaj jest

Hej czy wciąż jesteś na Korsyce? Pozdrawiam
malarek4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-13, 13:54   #24
kamikayla
Zadomowienie
 
Avatar kamikayla
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 236
Dot.: KORSYKA - puk puk... Jest tu ktoś?

Tak tak ciągle tutaj jestem
kamikayla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-17, 18:13   #25
karaiby
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 2
Dot.: KORSYKA - puk puk... Jest tu ktoś?

WItam!
Szukam osob komunikatywnych z plynna znajomoscia jezyka zarowno w mowie jak i w pismie na Korsyce! Praca dorywcza/dodatkowa/zdalna.ookoo7@wp.pl
karaiby jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-18, 18:49   #26
LoveMessages
Zakorzenienie
 
Avatar LoveMessages
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 309
Dot.: KORSYKA - puk puk... Jest tu ktoś?

Super miejsce
LoveMessages jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-26, 13:38   #27
maniago
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 1
Dot.: KORSYKA - puk puk... Jest tu ktoś?

Witam wszystkich rodaków przebywających na Corse .
z znajac zyk włoski mam szansę na znalezienie jakiej kolwiek pracy przy zbiorach w budownictwie (remonty wykończenia wnetrz wszelkie prace budowlane)
Nie ukrywam że chciałbym emigrować na stałe z moją rodziną synkiem 12lat i żoną
Pracowałem prawi 10 lat we włoszech stąd moja znajomość języka
Może znajdzie sie osoba serdeczna która mogłaby nam pomóc...w
Moj kontakt 0048/697-288-655
maniago@interia.pl
Z góry dziękuje
Ciao

---------- Dopisano o 14:38 ---------- Poprzedni post napisano o 14:34 ----------

Jeszcze małe zapytanie
Czytalem i słyszalem ze na Corse drugim językiem jest język włoski
Czy to prawda
maniago jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-03, 10:14   #28
Darecki971
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 1
Dot.: KORSYKA - puk puk... Jest tu ktoś?

Witam!
Czy nadal mieszkasz na Korsyce?
Ja wlasnie z moja Pania wrocilismy z wakacji w Ajaccio - jestesmy zachwycenii tym miejscem.
Mieszkamy od kilku lat w regionie paryskim.
Jestem technikiem elektrykiem/informatykiem.
Jak mozesz to napisz jak Twoj maz znalazl prace na Korsyce?
Pozdrawiam
Darek
Mail: darecki971@gmail.com
Darecki971 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-15, 10:52   #29
malagosia87
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 1
Dot.: KORSYKA - puk puk... Jest tu ktoś?

Czesc wszystkim, ja rowniez mieszkam na Korsyce, dokladniej w Porticcio Pozdrawiam.
malagosia87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-09, 15:30   #30
dentysta02
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 1
Dot.: KORSYKA - puk puk... Jest tu ktoś?

czesc pisze z Polski mój mąż znalazł oferte pracy na Korsyce przy mięsie wkładanie na taśme 30 kg zamrożonych tafli mięcha .Mam pytanie czy słyszałaś moze o takiej lub podobnych ofertach pracy jesli tak to co ...mamy dużo wątpliwości ale i chęci jesli tylko możesz napisz Dziękuje
dentysta02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-11-23 15:49:20


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:15.