Pielęgniarstwo czy filologia? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-01-18, 19:47   #1
Pyrrhula
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 6

Pielęgniarstwo czy filologia?


Cześć wszystkim.

Zaczęłam w tym roku studia pielęgniarstwa na UJ. Jednak czuję, że to nie to co bym chciała robić w życiu. Poszłam na biolchem bo tak kierowała mnie rodzina mimo, że zawsze miałam zainteresowania humanistyczne. Obecnie myślę nad zmianą kierunku na jakąś filologię. Sadzicie, że to dobry pomysł? Czy ktoś jest po takich studiach? Jakie dają możliwości? Słyszałam o tym, że Iberystyka jest dobrym pomysłem, ponieważ uczysz się 2 języków, ich kultury, historii i literatury. Masz ogólną widzę na ich temat. Znalazłam też ciekawy kierunek na UJ Kultura Rosji i narodów sąsiednich, który ma podobno dać wiedzę z języka rosyjskiego w zakresie zaawansowanym, białoruskiego i ukraińskiego na nieco niższym poziomie. Do tego historia, kultura, literatura i wszystkie obecne przemiany tych regionów. Czy może warto podjąć zupełnie co innego?
Pyrrhula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-18, 21:42   #2
ANKA54321
Zadomowienie
 
Avatar ANKA54321
 
Zarejestrowany: 2015-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 184
Dot.: Pielęgniarstwo czy filologia?

Cytat:
Napisane przez Pyrrhula Pokaż wiadomość
Cześć wszystkim.

Zaczęłam w tym roku studia pielęgniarstwa na UJ. Jednak czuję, że to nie to co bym chciała robić w życiu. Poszłam na biolchem bo tak kierowała mnie rodzina mimo, że zawsze miałam zainteresowania humanistyczne. Obecnie myślę nad zmianą kierunku na jakąś filologię. Sadzicie, że to dobry pomysł? Czy ktoś jest po takich studiach? Jakie dają możliwości? Słyszałam o tym, że Iberystyka jest dobrym pomysłem, ponieważ uczysz się 2 języków, ich kultury, historii i literatury. Masz ogólną widzę na ich temat. Znalazłam też ciekawy kierunek na UJ Kultura Rosji i narodów sąsiednich, który ma podobno dać wiedzę z języka rosyjskiego w zakresie zaawansowanym, białoruskiego i ukraińskiego na nieco niższym poziomie. Do tego historia, kultura, literatura i wszystkie obecne przemiany tych regionów. Czy może warto podjąć zupełnie co innego?
Ja bym zostala na pielegniarstwie. Jest deficyt w tym zawodzie i znajdziesz prace, a po filologii bywa różnie.
ANKA54321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-19, 11:21   #3
casus_belli
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 467
Dot.: Pielęgniarstwo czy filologia?

Ja bym zrezygnowała, skoro już wiesz, że to nie to. Choćby po to, żeby nie zostać wiecznie nadąsanym babsztylem, który w pacjencie widzi zło najgorsze.
casus_belli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-19, 12:23   #4
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 9 219
Dot.: Pielęgniarstwo czy filologia?

Nie pakuj się w to, jeśli naprawdę się w tym nie widzisz. Najgorsze co można zrobić to wybrać studia stricte 'zawodowe', jeżeli się w tym zawodzie nie widzisz. To nie jest kwestia 3-5 studiów tylko całego życia zawodowego.

Filologia to dobry pomysł tylko musisz być naprawdę dobra. Wybierz taką, którą "czujesz", bo się zamęczysz jeśli pójdziesz np. na hiszpańską "bo warto", a przyjdzie Ci spędzić kilka lat studiując całą otoczkę kulturową obszaru, który Cię nie interesuje.

Ewentualnie lingwistyka - więcej języków, mniej całej tej reszty.
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-19, 17:28   #5
Pyrrhula
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 6
Dot.: Pielęgniarstwo czy filologia?

[1=3ebdb6c370169ce1a39c163 fc8d64643247d9f80;6987819 1]Nie pakuj się w to, jeśli naprawdę się w tym nie widzisz. Najgorsze co można zrobić to wybrać studia stricte 'zawodowe', jeżeli się w tym zawodzie nie widzisz. To nie jest kwestia 3-5 studiów tylko całego życia zawodowego.

Filologia to dobry pomysł tylko musisz być naprawdę dobra. Wybierz taką, którą "czujesz", bo się zamęczysz jeśli pójdziesz np. na hiszpańską "bo warto", a przyjdzie Ci spędzić kilka lat studiując całą otoczkę kulturową obszaru, który Cię nie interesuje.

Ewentualnie lingwistyka - więcej języków, mniej całej tej reszty.[/QUOTE]

Właśnie bardziej interesuje mnie wschodni kierunek, czyli kultura Rosji i krajów sąsiednich. Tylko jest kwestia tego, że obecnie wiele osób z tamtych stron przybywa do Polski i nie wiadomo, czy gdy skończę studia język rosyjski nie straci na wartości, ponieważ skoro ja mogę się uczyć rosyjskiego i robić uprawnienia do tłumaczenia, to czemu oni nie mogą zrobić podobnej rzeczy z językiem polskim.
Zostaje iberystyka, która wydaje się bardziej przyszłościowa, ale jest dość popularna i studiuje ją wiele osób. W sumie na to samo wchodzi. Więc prawdopodobnie zostanę przy tym pierwszym.
Pyrrhula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-19, 18:13   #6
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 9 219
Dot.: Pielęgniarstwo czy filologia?

Chcesz być tłumaczem? Jeżeli tak to tym bardziej musisz wybrać język, który Cię fascynuje. Kierując się liczbą absolwentów jednej czy drugiej opcji, jest spora szansa, że przegrasz z pasjonatami. Konkurencja w tej branży jest duża i wygrywają ci z determinacją i pasją.

Jeszcze mi przyszło do głowy - jeśli pociągniesz pielęgniarstwo do końca lic. to może stanowiłoby to jakąś bazę pod tłumaczenia medyczne. To już konkret, chociaż trzeba być bardzo ambitnym i pracowitym.

Edytowane przez 3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80
Czas edycji: 2017-01-19 o 19:11
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-01-19 19:13:06


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:17.