Naczynka- prosze o rade - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2002-02-25, 23:39   #1
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954

naczynko - nie moje


Mam pytanie- na nosie mojego narzeczonego pękło naczynko krwionośne.Ogólnie nie ma on cery skłonnej do tego typu problemów. Jes to pojedyncze naczynko (mysle ze na skutek wysiłku fizycznego -cięzarki) Co z tym zrobic? Słyszałam o zabiegach zamykania. Jak je sie wykonuje, jakie sa metody i ile to kosztuje?
Czy moze samo zniknie?
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-02-25, 23:39   #2
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
naczynko - nie moje

Mam pytanie- na nosie mojego narzeczonego pękło naczynko krwionośne.Ogólnie nie ma on cery skłonnej do tego typu problemów. Jes to pojedyncze naczynko (mysle ze na skutek wysiłku fizycznego -cięzarki) Co z tym zrobic? Słyszałam o zabiegach zamykania. Jak je sie wykonuje, jakie sa metody i ile to kosztuje?
Czy moze samo zniknie?
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-02-26, 10:16   #3
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: naczynko - nie moje

Myślę, że jeśli jest to jedno naczynko - to może bez paniki !!! Z jednym naczynkiem do kosmetyczki ...............?????????? ??
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-02-26, 10:16   #4
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: naczynko - nie moje

Myślę, że jeśli jest to jedno naczynko - to może bez paniki !!! Z jednym naczynkiem do kosmetyczki ...............?????????? ??
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-13, 09:54   #5
Charlotte
Wtajemniczenie
 
Avatar Charlotte
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 804
GG do Charlotte
Naczynka

Intryguje mnie co to są te naczynka, chyba jestem jakaś nieuświadomiona Może to mam, a nwet o tym nie wiem? Możecie to jakoś zobrazować?
Charlotte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-13, 10:17   #6
lejka
Zakorzenienie
 
Avatar lejka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 419
Re: Naczynka

Naczynka to po prostu żyłki z krwią, czasem powodują, że policzki czerwienieją, a czasem, że widać fioletowawe paseczki na buźce.
lejka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-13, 10:22   #7
Charlotte
Wtajemniczenie
 
Avatar Charlotte
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 804
GG do Charlotte
Re: Naczynka

Aha, dzięki, widzisz, nawet 16-latka może uświadamiać 21-latkę Czyli ja tego nie mam, ale chyba ma to moja przyjaciółka w takim razie, bo ma wiecznie czerwone policzki
Charlotte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2003-06-13, 12:22   #8
youare
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 1 253
Re: Naczynka

Hmm...z tego co się orientuję, każdy ma naczynka krwionośne ale nie każdy ma je rozszerzone. Uzupełnię trochę lejkę – paseczki równie dobrze można nazwać „żyłkami”, i zwykle są one nie fioletowe a czerwone. Często pojawiają się np. na buzi. W dzieciństwie miałam rozszerzone naczynka, które czasem się jakby zlewały i powodowały że na twarzy widać było takie maluśkie, czerwone punkciki. Zwykle też te żyłki nie prowadzą przez całą buzię – pojawiają się najczęściej na policzkach i czasem nawet nie widać ich początku ani końca – po prostu wtapiają się w skórę. Jednak rozszerzone naczynka nie występują tylko na twarzy – ja mam do dziś takie „znamię” na lewej ręce, niedaleko łokcia. Nie wygląda to najładniej – to taki okrągły, czerwony punkt z wieloma nieregularnymi czerwonymi kropkami. Kiedyś to znamię było podobno bardzo malutkie – ale z wiekiem człowiek rośnie to i znamie się powiększa. Z tego co się orientuję można zamknąć naczynka krwionośne – czyli je zlikwidować na jakis czas (zabieg należy powtarzać co roku). Zwykle jego cena waha się od kilkudziesięciu do kilkuset złotych. Są też specjalne kosmetyki - np. toniki z ziaji do cery naczynkowej. Takie znamiona należy szczególnie chronić latem przed szkodliwym promieniowaniem – np smarować kremami z wysokimi filtrami, np 60. Najczęściej takie rozszerzone naczynka pojawiają się u osób z jasną karnacją.
Uff mam nadzieję że w miarę szczegółowo Ci to przedstawiłam?
youare jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-14, 11:26   #9
Iwonalodz
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonalodz
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 19 967
Re: Naczynka

Hmm, czerwona buzia niekoniecznie świadczy o tym, że ktoś ma popękane naczynka Może ma je po prostu płytko położone albo to są pierwsze objawy trądziku różowatego albo hehe często się rumieni bo jest nieśmiałą osóbką

No to tylko zazdrościć i tak trzymać Bo życie z naczynkami widocznymi to życie cięższe niż gdy ich nie widać Jest Ci czego zazdrościć, tzn.tego braku

__________________
" – Pani Iwonko! Pani wytrze tę szminkę, bo klient znów się będzie pieklił ... "




NA PEWNO piszemy NA PEWNO oddzielnie!
NAPRAWDĘ piszemy NAPRAWDĘ łącznie!
Iwonalodz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-14, 13:53   #10
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Re: Naczynka

Tylko potocznie mówi sie ,że naczynka są popękane - one nie są popękane tylko rozszerzone , jeśli widać je to znaczy ,że są już dość mocno rozszerzone, rumieńce też są spowodowane rozszerzonymi naczynkami z tym ,że jest to siateczka drobniutkich, cieniutkich naczynek. Jeśli ktoś ma skłonność do częstego rumienienia się to może zdarzyć się tak ,że na twarzy powstanie trwały rumień.
Często cieszymy się ,że malutkie dziecko jest takie rumiane - a to jest już sygnał ,że może w przyszłości mieć problemy z rozszerzonymi naczynkami.
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-14, 14:10   #11
niusia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 249
GG do niusia
Re: Naczynka

Ale pękać też mogą. Ja mam jedno takie pęknięcie Tak mi kosmetyczka powiedziała. Mam tak bardzo z boku i niewidziałam w lustrze tego dokładnie. Głupiutka myślałam, że to jakaś dziwna krostka, bo się nie znałam. A tu proszę. Okazało się, że mam pęknięte naczynko. Wtedy też dostrzegłam inne rozszerzone. Bo generalnie z tymi naczynkami to jest tak, że jak się nie wie czego szukać na buźce, to się ich nie znajdzie.
niusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2003-06-14, 14:18   #12
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Re: Naczynka

Jeśli naczynko pęknie to będzie widoczny krwiak (krew będzie sączyła się z pękniętego naczynka), myślę ,że Ty również masz rozszerzone naczynko (albo kilka połączonych ze sobą co może dawać wrażenie czerwonej (fioletowej) plamki. Kosmetyczka nie powinna używać potocznych określeń.
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-14, 21:00   #13
niusia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 249
GG do niusia
Re: Naczynka

To jak duży jest krwiak przy pękniętym naczynku?
niusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-31, 09:38   #14
margolinas
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 259
Naczynka - co robic?????????

Witam!!
Moim problemem sa rozszezone naczynka na twarzy!! Chcialabym choc w niewielkim stopniu zmniejszyc ich widocznosc ... niestety nie stac mnie na zabiegi (drogi zabiegi) w gabinetach kosmetycznych. Czy moze mi ktos polecic jakis dobry i skuteczny krem, masc, badz jakis inny specyfik?? Bede bardzo wdzieczna. Pozdrawiam.
__________________
Margolinas
margolinas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-31, 10:58   #15
Yolla
Rozeznanie
 
Avatar Yolla
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 753
Re: Naczynka - co robic?????????

Hej!
Niedawno też pytałam na forum o specyfiki na naczynka tyle, że dla mojego męża. Jedna z dziewczyn (Iris) poleciła żel arnikowy na sińce, potłuczenia i obrzmienia Flos Leku. Muszę powiedzieć, że po paru dniach stosowania buźkę ma tak jakby jaśniejszą. Nie są to spektakularne efekty, bo to dopiero parę dni, ale widzę, że działa. Poczytaj o nim na KW w kremach pod oczy . Do nabycia jest w aptece. Ja za swój zapłaciłam 8 zł, a w innej był po 6,70
Aha, Iris na pewno będziesz czytać ten wątek - dzięki za radę!!!
Pozdrówka
Yolla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-23, 05:02   #16
sergeevna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 621
naczynka

przy skrzydelkkach nosa mam skore z problemami naczynkowymi (mam 17 lat) ,skora w tych miejscach jest mocnio zaczerwieniona i sie luszczy bardzo , poza tym zauwazylam ze obszar zaczerwienienia sie powiekszyl..slyszlaam ze mozna wykonac jakis zabieg w salonach kosmetycznych ktory zamknie te naczynka ,jest to podobno zabieg ktory sie wykonuje laserem...czy jest cos takiego ? jezeli tak to czy jest bezpieczne ?
sergeevna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-23, 09:37   #17
Iwonalodz
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonalodz
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 19 967
Re: naczynka

Skarbie wpisz sobie w wyszukiwarkę na stronie głównej naczynka i wybierz zarówno forum plotkowe, jak i kosmetyczne i medycynę. Ten temat był poruszany wiele razy. Raczej laserem to zamykają naczynka lekarze, a "iglą" kosmetyczki. Myślę, że dostaniesz tam odpowiedzi na swoje pytanie.

__________________
" – Pani Iwonko! Pani wytrze tę szminkę, bo klient znów się będzie pieklił ... "




NA PEWNO piszemy NA PEWNO oddzielnie!
NAPRAWDĘ piszemy NAPRAWDĘ łącznie!
Iwonalodz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-23, 14:41   #18
kaYa
Zadomowienie
 
Avatar kaYa
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 1 697
GG do kaYa
naczynka

Mam cerę wrażliwą , mieszaną , z widocznymi popękanymi naczynkami na policzkach i nosie . Większe naszynka udało mi się "pozamykać" w zakładzie kosmetycznym . Drobniejsze mam pielęgnować odpowiednimi kremami . Używam serii różowej z ZIAJA , ale nie widzę rezultatów . Czy mogłaby mi pani doradzić inną firmę produkującą takie kosmetyki ("ERIS" odpada - dostałam uczulenia )?
kaYa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-23, 15:15   #19
boziaj
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 33
Re: naczynka

Ja używam Oceanic seria do cery naczynkowej; cudownego uzdrowienia nie doznałam, ale skóra jest ukojona i wyraźnie bledsza
boziaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-05-01, 16:18   #20
Martinaf
Rozeznanie
 
Avatar Martinaf
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Wałbrzych
Wiadomości: 846
GG do Martinaf
Naczynka- prosze o rade

Dzien dobry a raczj juz nie dzien Mam pytanko. Czy możecie polecic mi jakies niedrogie kremiki na rozszezone naczynka? Wybralama sie dzisiaj na kilka godzinek do Ksiaza i teraz mam troszke czerwona buzke heh. Szczegolnie policzki i srodek noska. Tak na parwde to nie jestem pewna na 100% czy mam je rozszezone ale podejrzewam ze tak. Zawsze mam lekko czerwony srodek noska i policzki. Staram sie to pokrywac korektorkiem ale to nie daje za duzych rezultatow. Zawsze cos przebija. Dodam jescze ze mam mloda buzke. Z gory dziekuje i pozdrawiam wiosenno.
__________________
"Milczący kochankowie tak nie mogą się ukryć wśród obojętnych ludzi, jak rośliny pachnące wśród bezwonnych".
Aleksander Świętochowski

"Mężczyźni pragną być zawsze pierwszą miłością kobiety. Kobiety mają subtelniejszy instynkt — wolą być zawsze ostatnią miłością mężczyzny".
Oscar Wilde
Martinaf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-01, 16:45   #21
Spook
Raczkowanie
 
Avatar Spook
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 317
Re: Naczynka- prosze o rade

Witaj
Kochana jak zobaczyłam,że byłaś w Ksiązu to pomyślałam,że wreszcie mam na wizażu kogoś z naszego "pięknego" miasta
:cmok
Ja typowo naczyniowa twarz i wierz mi,nie ma sktutecznego kremu na naczyńka wszystkie jedynie działaja łagodząco.
Ja ostatnio stosowałam Ruboril kupiony w aptece-jest o tyle fajny,że wsiąka błyskawicznie i nie zostawia rzadnej paskudnej warstwy na twarzy.
Stosowałam bardzo duao różnych kremów na naczyńka,jak sobie je wszystkie przypomne to napiszę.
Pozdrawiam goraco w ten piękny słoneczny dzionek
Kasia
__________________
Jestem za, a nawet przeciw...
Spook jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-01, 17:02   #22
Martinaf
Rozeznanie
 
Avatar Martinaf
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Wałbrzych
Wiadomości: 846
GG do Martinaf
Re: Naczynka- prosze o rade

Bardzo dziekuje Kasiu. A moze wiesz ile on kosztował? Taak nasze sliczne miasto hehe. Czekam jescze na inne odpowiedzi. Thx
__________________
"Milczący kochankowie tak nie mogą się ukryć wśród obojętnych ludzi, jak rośliny pachnące wśród bezwonnych".
Aleksander Świętochowski

"Mężczyźni pragną być zawsze pierwszą miłością kobiety. Kobiety mają subtelniejszy instynkt — wolą być zawsze ostatnią miłością mężczyzny".
Oscar Wilde
Martinaf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-01, 17:58   #23
Martinaf
Rozeznanie
 
Avatar Martinaf
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Wałbrzych
Wiadomości: 846
GG do Martinaf
Re: Naczynka- prosze o rade

Hallo wie ktos cos jeszcze??? Cezkam na wasez odpowiedzi z niecierpliwoscia Nie no moge jescze troszq poczekac tylko zebyscie mi cos jescze poradzily. Thx
__________________
"Milczący kochankowie tak nie mogą się ukryć wśród obojętnych ludzi, jak rośliny pachnące wśród bezwonnych".
Aleksander Świętochowski

"Mężczyźni pragną być zawsze pierwszą miłością kobiety. Kobiety mają subtelniejszy instynkt — wolą być zawsze ostatnią miłością mężczyzny".
Oscar Wilde
Martinaf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-01, 18:13   #24
Spook
Raczkowanie
 
Avatar Spook
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 317
Re: Naczynka- prosze o rade

Hej!
Orientacyjne ceny kilku preparatów na naczyńcza znajdziesz
np. na www.esentia.pl tam wejdz w klinikę.Na wizażu napisz w wyszukiwarce hasło np.naczyńka i tam informacji jest bardzo dużo
__________________
Jestem za, a nawet przeciw...
Spook jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-01, 18:21   #25
Martinaf
Rozeznanie
 
Avatar Martinaf
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Wałbrzych
Wiadomości: 846
GG do Martinaf
Re: Naczynka- prosze o rade

O wiesz przed chwilka siedzialam na esentii heh zaraz sprawdze
__________________
"Milczący kochankowie tak nie mogą się ukryć wśród obojętnych ludzi, jak rośliny pachnące wśród bezwonnych".
Aleksander Świętochowski

"Mężczyźni pragną być zawsze pierwszą miłością kobiety. Kobiety mają subtelniejszy instynkt — wolą być zawsze ostatnią miłością mężczyzny".
Oscar Wilde
Martinaf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-01, 18:55   #26
pawelins@tlen.pl
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 61
Re: Naczynka- prosze o rade

Martino moze byś spróbowała serii AA tylko właśnie nie wiem która,ale chyba zielona kosztuje ok 12 zł
Pozdrawiam
pawelins@tlen.pl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-01, 20:00   #27
Martinaf
Rozeznanie
 
Avatar Martinaf
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Wałbrzych
Wiadomości: 846
GG do Martinaf
Re: Naczynka- prosze o rade

Oo dziekuje Pawelins. Jeszce sie zastanowie Moze ma ktos jescze jakies pomysly????/ Bylabym bardzo wdzieczna
__________________
"Milczący kochankowie tak nie mogą się ukryć wśród obojętnych ludzi, jak rośliny pachnące wśród bezwonnych".
Aleksander Świętochowski

"Mężczyźni pragną być zawsze pierwszą miłością kobiety. Kobiety mają subtelniejszy instynkt — wolą być zawsze ostatnią miłością mężczyzny".
Oscar Wilde
Martinaf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-01, 20:09   #28
pawelins@tlen.pl
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 61
Re: Naczynka- prosze o rade

Prosze bardzo drobiazg
pawelins@tlen.pl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-01, 20:20   #29
Yolla
Rozeznanie
 
Avatar Yolla
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 753
Re: Naczynka- prosze o rade

Martino, a może żel arnikowy Flos Leku?
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=2121

Pozdrawiam
Yolla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-01, 21:36   #30
Martinaf
Rozeznanie
 
Avatar Martinaf
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Wałbrzych
Wiadomości: 846
GG do Martinaf
Re: Naczynka- prosze o rade

Dziekuje Yollu. Wybijam watek ku gorze moze ktos jeszcze wie cos na ten temat. Aaa jescze cos. Kasiu piszesz zebym zobaczyla na esentii klinika. Zobaczylam i myslalam ze bedzie tam tez ten kremik o ktorym pisalas. Ale chyba nie ma takiej firmy. Na pewno nie wiesz ile kosztuje? Byla bym bardzo wdzieczna. I nie chce Cie meczyc. Przepraszam jesli jestm uciazliwa heh.
__________________
"Milczący kochankowie tak nie mogą się ukryć wśród obojętnych ludzi, jak rośliny pachnące wśród bezwonnych".
Aleksander Świętochowski

"Mężczyźni pragną być zawsze pierwszą miłością kobiety. Kobiety mają subtelniejszy instynkt — wolą być zawsze ostatnią miłością mężczyzny".
Oscar Wilde
Martinaf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:37.