Saldo konta - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-12-12, 17:06   #1
Sztorm
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 28

Saldo konta


Witam!
Głupio mi zapytać, ale jeszcze jestem nastolatką i kompletnie nie mogę tego logicznie pojąć.
Mam komórkę na abonament w erze. Dzwoniąc, podają mi:
saldo konta (kwotę netto).
Myślałam, że to może środki, które mam jeszcze do wykorzystania. Lecz z każdym późniejszym sms środki rosną. Więc to chyba niemożliwe... Czy to jest kwota, którą już zużytkowałam? Czy może to już przekroczenie abonamentu? Co jest w sumie niemożliwe, skoro podsumowująć, wydałam 5 zł na sms...
Błagam, niech mi ktoś wytłumaczy, co to za kwota! Akutalnie podają mi 3 z groszami.
Z góry dziękuję!
Sztorm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-12, 17:23   #2
goooosienka
Zakorzenienie
 
Avatar goooosienka
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 3 362
Dot.: Saldo konta

Cytat:
Napisane przez Sztorm Pokaż wiadomość
Witam!
Głupio mi zapytać, ale jeszcze jestem nastolatką i kompletnie nie mogę tego logicznie pojąć.
Mam komórkę na abonament w erze. Dzwoniąc, podają mi:
saldo konta (kwotę netto).
Myślałam, że to może środki, które mam jeszcze do wykorzystania. Lecz z każdym późniejszym sms środki rosną. Więc to chyba niemożliwe... Czy to jest kwota, którą już zużytkowałam? Czy może to już przekroczenie abonamentu? Co jest w sumie niemożliwe, skoro podsumowująć, wydałam 5 zł na sms...
Błagam, niech mi ktoś wytłumaczy, co to za kwota! Akutalnie podają mi 3 z groszami.
Z góry dziękuję!
kwota przekroczenia abonamentu
__________________

magister kosmetologii
nauczyciel akademicki
goooosienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-12, 17:32   #3
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: Saldo konta

masz telefon na abonament więc płacisz abonament plus to co wykorzystasz ponad abonament
abonament to coś co płacisz bez względu na to czy korzystasz z telefonu czy też nie
czasami wliczane są w niego gratiosowe minuty/smsy a czasami nie - zależy od umowy

jeżeli nie masz żadnych gratisowych minut lub wykorzystasz wszystkie ktore ci przyszługują to za każdym razem jak wykonujesz połączenie/wysyłasz coś płacisz za to "dodatkowo" czyli płacisz abonament plus opłacasz swoje połączenia
jeżeli tych gratisów nie posiadasz to za każdym razem korzystając z telefonu przekraczasz abonament

wypada przeczytać umowę zanim zacznie sie z czegoś korzystać...
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥
eyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-12, 20:08   #4
Sztorm
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 28
Dot.: Saldo konta

Dziękuję ;].
Proszę może jednak trochę o wyrozumiałość, bo 14-letnia dziewczyna nie załatwia chyba umów ; ). Tylko nie rozumiem, jak to może być ponad abonament, skoro wytraciłam góra 5,2zł... Wytłumaczy mi ktos?
No i przysługuje mi 80 darmowych minut wymiennych na sms i mms w skali 1;1, 29zł płacę miesięcznie, 20gr za każdy sms, skoro wysłałam załóżmy 26sms=5,2zł, to jakim cudem przekroczyłam? Darmowe minuty, o ile mi wiadomo, powinny być od razu 'włączane'. Więc nie rozumiem...

Edytowane przez Sztorm
Czas edycji: 2010-12-12 o 20:48
Sztorm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-12, 20:27   #5
201604190949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 7 274
Dot.: Saldo konta

Zadzwoń do biura obsługi lub spytaj tego, na kogo jest umowa.
201604190949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-12, 20:40   #6
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: Saldo konta

Cytat:
Napisane przez Sztorm Pokaż wiadomość
Dziękuję ;].
Proszę może jednak trochę o wyrozumiałość, bo 14-letnia dziewczyna nie załatwia chyba umów ; ). Tylko nie rozumiem, jak to może być ponad abonament, skoro wytraciłam góra 5,2zł... Wytłumaczy mi ktos?
abonament płacisz bez względu na to czy coś wytracisz czy nie
to jest tak

co miesiac musisz opłacić abonamanet np. 30zł/msc
jeżeli wytracisz w miesiacu np. 5zł to do zapłaty masz : 30zł abonamentu plus 5zł za rozmowy = 35zł

rozumiesz już?
za każdy razem jak korzystasz z telefonu to jest ponad abonament, na tym to polega
a przeczytanie umowy to i 14 latce nie zaszkodzi
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥

Edytowane przez eyo
Czas edycji: 2010-12-12 o 20:41
eyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-12, 20:45   #7
RoksanaL
Raczkowanie
 
Avatar RoksanaL
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 105
Dot.: Saldo konta

Od kiedy masz ten tel ? Bo jeśli to jest przedłużana umowa, możliwe że jeszcze nie wskoczył Ci abonament. Ja miałam coś podobnego jak przedłużałam umowę. Dostawałam np 10 darmowych minut do końca okresu rozliczeniowego a od początku nowego wskakiwał nowy abonament. Najlepiej jak zalogujesz sie na stronie ery i sprawdzisz jak wygląd Twoja sytuacja z abonamentem.
__________________
Cogito ergo sum
RoksanaL jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-12-12, 21:00   #8
Atka87
Zadomowienie
 
Avatar Atka87
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 295
Dot.: Saldo konta

A wiesz o tym, że dzwoniąc pod ten numer sprawdzający saldo, płacisz za połączenie niezależnie od posiadanych darmowych minut? To jest kwota ok. 29 gr z tego co pamiętam, więc jeśli dzwoniłaś tam z 10 razy to akurat uzbierałaś 3 zł
__________________

Atka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-12, 21:38   #9
Sztorm
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 28
Dot.: Saldo konta

Na prawdę Wszystkim dziękuję ; ].
Spojrzałam na era.pl, zalogowałam się. Całkowity koszt połączeń to 4, 44zł. Wskazało każde połączenie i każdy sms. Sms naliczało tylko za play (normalne) i połączenia głównie za saldo. Więc skoro 4,44zł to całkowity koszt, jaki powinnam za to zapłacić. Dziękuję za wszystkie odpowiedzi, już lepiej rozumiem.
Czyli teraz od 29zł mogę odjąć sobie to 4,44zł, czy właśnie mam dodać? Umowa obowiązuje mnie o 7.12., a pierwsza faktura nadejdzie 5.01.
Sztorm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-12, 21:43   #10
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Saldo konta

Cytat:
Napisane przez Sztorm Pokaż wiadomość
Na prawdę Wszystkim dziękuję ; ].
Spojrzałam na era.pl, zalogowałam się. Całkowity koszt połączeń to 4, 44zł. Wskazało każde połączenie i każdy sms. Sms naliczało tylko za play (normalne) i połączenia głównie za saldo. Więc skoro 4,44zł to całkowity koszt, jaki powinnam za to zapłacić. Dziękuję za wszystkie odpowiedzi, już lepiej rozumiem.
Czyli teraz od 29zł mogę odjąć sobie to 4,44zł, czy właśnie mam dodać? Umowa obowiązuje mnie o 7.12., a pierwsza faktura nadejdzie 5.01.
dodać. z tego wynika, że w abonamencie nie masz minut/sms do playa.
Może być tak, że możesz mieć np. niewykorzystany abonament (zostanie Ci ileś minut/smsów), a duży rachunek do Playa (zależy ile sobie wydzwonisz wygadasz). Więc będziesz musiała zapłacic kwotę abonamentu + to co wygadałaś poza nim.
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:37.