Zapalenie okołoustne - jaki lek bez recepty? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-07-13, 16:18   #1
Priebera
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-03
Wiadomości: 10

Zapalenie okołoustne - jaki lek bez recepty?


Jak w tytule. Męczę się z tym, swędzi, piecze. Do dermatologa kolejki nawet prywatnie, a przez pracę nawet nie mam kiedy się wybrać. Co można stosować bez recepty, jaka maść pomoże? Macie jakieś domowe sposoby ?
Priebera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-15, 11:57   #2
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 2 521
Dot.: Zapalenie okołoustne - jaki lek bez recepty?

To może chociaż internista, lekarz POZ?
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-19, 20:41   #3
Karolina18
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 62
Dot.: Zapalenie okołoustne - jaki lek bez recepty?

Cytat:
Napisane przez Priebera Pokaż wiadomość
Jak w tytule. Męczę się z tym, swędzi, piecze. Do dermatologa kolejki nawet prywatnie, a przez pracę nawet nie mam kiedy się wybrać. Co można stosować bez recepty, jaka maść pomoże? Macie jakieś domowe sposoby ?
Miałam zapalenie okołoustne i początkowo sama próbowałam temu zaradzić - jakieś domowe sposoby, maści które miałam pod ręką. Doprowadziłam tym samym do takiego dramatu na twarzy, że wstydziłam się wychodzić do pracy. Naprawdę wygląd drastyczny.

Dermatolog zalecił mi maść metrionidazol - i to szczerze polecam.
Jest na receptę - ale to jedyny moim zdaniem sposób na wyleczenie tego. Odradzam domowe sposoby i inne maści.

Ogólnie "przypuszcza się", że to zapalenie ma podłoże alergiczne i czasem jest tak, że jeśli jest bardzo niewielka zmiana to ustąpi po jakimś czasie samoistnie i np. z niewielką pomocą maści Skinoren (bez recepty)- ale nie ryzykowałabym w tym przypadku, bo jesli już Panią tak swędzi i piecze, to trzeba zastosować metroznidazol i niech Pani z tym nie czeka dłuzej, bo potem kilka tygodni ma się okropna cerę i krostki zaczynają się nadkażać i przechodzi to wyzej na okolice policzków, skroni itd.



Pozdrawiam

Edytowane przez Karolina18
Czas edycji: 2021-07-19 o 20:42
Karolina18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-07-19 21:41:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:09.