Wypadające włosy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-06-15, 17:25   #1
Malamiims
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-06
Wiadomości: 2

Wypadające włosy


Cześć! Mam problem z wypadającymi włosami zauważyłam to po operacji. Moja Pani trycholog po wywiadzie, zbadaniu skóry głowy i włosów stwierdziła, że właściwie nie muszę robić badania krwi może też dlatego, że jestem honorowym dawcą krwi i jednak jakoś badają tą krew. Problem wypadania włosów jest przez narkozę (około 3h) i nerwy.. z tym że jestem nerwowa odkąd pamietam 🙊Więc Pani ułożyła mi plan zabiegowy, który mam stosować 3 miesiące i powinno wszystko wrócić do normy.. między innymi w proponowanych szamponów znalazł się Cześć! Mi również wypadają włosy, zauważyłam to po operacji. Moja Pani trycholog po wywiadzie, zbadaniu skóry głowy i włosów stwierdziła, że właściwie nie muszę robić badania krwi może też dlatego, że jestem honorowym dawcą krwi i jednak jakoś badają tą krew. Ale do sedna.. Pani ułożyła mi plan zabiegowy między innymi w proponowanych szamponów znalazł się szampon firmy Dermedic przeciw wypadaniu włosów, a także Pharmaceris i oba te szampony mają w składzie SLS, który wysusza skore głowy. Z racji tego iż także zmagam się z tym problem, przez który często się drapie i dodatkowo podrażniać skórę głowy nie wiem czy zakupić taki szampon. Dodatkowo mam też przepisany olejek do skory głowy ale mam używać go raz na tydzień najlepiej na noc, gdyż przetłuszcza włosy. No okej olejek fajnie, ale to tylko raz na tydzień a szamponem myje włosy co drugi dzień ! Napisałam do Pani, co w końcu mam zrobić, czy to dodatkowo nie pogorszy stanu mojej skóry głowy, no ale bez odzewu od kilku dni.. może tutaj jest w stanie ktoś mi pomóc ?? szampon firmy Dermedic przeciw wypadaniu włosów, a także Pharmaceris i oba te szampony mają w składzie SLS, który wysusza skore głowy. Z racji tego iż także zmagam się z tym problem, przez który często się drapie i dodatkowo podrażniać skórę głowy nie wiem czy zakupić taki szampon. Dodatkowo mam też przepisany olejek do skory głowy ale mam używać go raz na tydzień najlepiej na noc, gdyż przetłuszcza włosy. No okej olejek fajnie, ale to tylko raz na tydzień a szamponem myje włosy co drugi dzień ! Napisałam do Pani, co w końcu mam zrobić, czy to dodatkowo nie pogorszy stanu mojej skóry głowy, no ale bez odzewu od kilku dni.. może tutaj jest w stanie ktoś mi pomóc ??
Malamiims jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-20, 08:58   #2
wodna12
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-04
Wiadomości: 4
Dot.: Wypadające włosy

Może zapytaj trychologa o zabieg mezoterapii? Mezoterapia z użyciem osocza bogatopłytkowego jest terapią wskazaną zarówno dla osób z łysieniem plackowatym, jak i z włosami wyjątkowo słabymi, wymagającymi silnego odżywienia. W efekcie zabieg powstrzymuje wypadanie włosów i hamuje proces łysienia oraz bardzo dobrze odżywia i stymuluje wzrost włosów. Taki zabieg wykonuje się w salonach kosmetologicznych, ja zrobiłam sobie serię 4 zabiegów w gabinecie kosmetycznym w Kórnikuxx i jestem bardzo zadowolona. A też leciały mi przez stres + w tym roku na wiosnę bardzo mocno. A teraz wszystko się uspokoiło i widzę już baby hair Mega polecam

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2023-05-25 o 09:03 Powód: link
wodna12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-20, 12:35   #3
lifjaa
Raczkowanie
 
Avatar lifjaa
 
Zarejestrowany: 2021-06
Lokalizacja: Hohlstein
Wiadomości: 192
Dot.: Wypadające włosy

dobrze by było kupić szmpon bez syfu w sobie i stricte na wypadanie włosów. warto patrzeć na składy. sama polecam szukać ekstrakt z nagietka, zielonej herbaty, amilią, pantenolem, witaminę e, betainą czy olejkiem z mięty pieprzowej. dodatkowo jeden rypacz, który by oczyszczał na fest tylko jego bym używałam 1 raz w tygodniu.
lifjaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-21, 19:21   #4
Anette_Chanel
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 12
Dot.: Wypadające włosy

Ja bym była ostrożna z mezoterapią. Po trzech zabiegach w moim przypadku włosy jeszcze bardziej zaczęły wypadać. Pewnie miałam dobrane złe składniki, od tego czasu przerzuciłam się wyłącznie na naturalne kosmetyki do włosów i widzę znaczącą poprawę.
Anette_Chanel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-07-21 20:21:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:24.