Mycie/oczyszczanie twarzy-WĄTEK ZBIORCZY - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-02-03, 20:23   #31
palomino
Zakorzenienie
 
Avatar palomino
 
Zarejestrowany: 2002-06
Lokalizacja: spod kamienia
Wiadomości: 3 163
Re: o myciu twarzy/Gandzia to Ty??? ;) cofnełam, nie?:)

Ola napisał(a):
> przecie sei zreflektowałam , co nie? [img]icons/icon12.gif[/img] juz czytac nei umie po tej nauce, no [img]icons/icon12.gif[/img]

Teraz dopiero mam zamiar zacząć (czytać, nie naukę of course [img]icons/icon10.gif[/img] )

> to kiedy na łyzwy? [img]icons/icon12.gif[/img]

Wolne mam przez całe 2 tygodnie [img]icons/icon12.gif[/img]

> Gandzia - zleciłas nie? telepatycznie [img]icons/icon7.gif[/img] czy ja sei powoli robie taka jak Ty ? [img]icons/icon12.gif[/img] czepialska [img]icons/icon12.gif[/img]

Ja czepialska?? [img]icons/icon12.gif[/img] Dziś mam super humor [img]icons/icon7.gif[/img] bo oprócz wszystkiego innego dostałam komplement od jakiegoś obcego gościa hehe [img]icons/icon10.gif[/img] Tylko dlaczego ludzie zawsze się mną zachwycają jak jestem co najmniej po trzech nieprzespanych dobach? [img]icons/icon21.gif[/img] to chyba jakieś fatum [img]icons/icon12.gif[/img]

[img]icons/icon40.gif[/img]

PS Zło też na pewno tamten wątek przeczyta [img]icons/icon7.gif[/img]
__________________
Nawet najdłuższa podróż rozpoczyna się od pierwszego kroku.
palomino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-02-03, 20:34   #32
Agentka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 2 084
Re: o myciu twarzy/Gandzia :)

palomino napisał(a):
>
> Teraz dopiero mam zamiar zacząć (czytać, nie naukę of course [img]icons/icon10.gif[/img] )
> nie podniecaj mnie , dobrze ? [img]icons/icon12.gif[/img]
>
>
Wolne mam przez całe 2 tygodnie [img]icons/icon12.gif[/img]

tia; ) tylko ja pracuje, co za pech Panie ! , no [img]icons/icon12.gif[/img]
>
>
> Ja czepialska?? [img]icons/icon12.gif[/img]Nie, kurka- ja! [img]icons/icon12.gif[/img] o sobie cały czas nadaje [img]icons/icon12.gif[/img] egoistka ze mnie ; )


Dziś mam super humor [img]icons/icon7.gif[/img]
dzien litosci ? [img]icons/icon12.gif[/img]

bo oprócz wszystkiego innego dostałam komplement od jakiegoś obcego gościa hehe [img]icons/icon10.gif[/img]
młody, przystojny, inteligentny , bogaty ? [img]icons/icon12.gif[/img]

Tylko dlaczego ludzie zawsze się mną zachwycają jak jestem co najmniej po trzech nieprzespanych dobach? [img]icons/icon21.gif[/img] to chyba jakieś fatum [img]icons/icon12.gif[/img]

Mam zaprzeczyc? [img]icons/icon12.gif[/img]
>
> [img]icons/icon40.gif[/img]
>
> PS Zło też na pewno tamten wątek przeczyta [img]icons/icon7.gif[/img]

po moim trupie pewnie [img]icons/icon12.gif[/img]

[img]icons/1calus.gif[/img]
__________________
Nie cierpię zimy
Agentka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-02-03, 20:48   #33
palomino
Zakorzenienie
 
Avatar palomino
 
Zarejestrowany: 2002-06
Lokalizacja: spod kamienia
Wiadomości: 3 163
Re: o myciu twarzy/Gandzia :)

Ola napisał(a):
> nie podniecaj mnie , dobrze ? [img]icons/icon12.gif[/img]

A czym, jeśli wolno spytać? [img]icons/icon10.gif[/img] Chyba nie zrozumiałam własnej aluzji hehe [img]icons/icon12.gif[/img]


> tia; ) tylko ja pracuje, co za pech Panie ! , no [img]icons/icon12.gif[/img]

bidaku [img]icons/icon10.gif[/img]

> młody, przystojny, inteligentny , bogaty ? [img]icons/icon12.gif[/img]

Chcesz numer telefonu? bo akurat jak raz nie w moim typie [img]icons/icon10.gif[/img]


> Mam zaprzeczyc? [img]icons/icon12.gif[/img]

Nie musisz [img]icons/icon10.gif[/img] bo nawet bez charakteryzacji mogłabym spokojnie grać pierwszoplanową rolę w "Dzieci z dworca ZOO" [img]icons/icon12.gif[/img]

[img]icons/icon40.gif[/img]
__________________
Nawet najdłuższa podróż rozpoczyna się od pierwszego kroku.
palomino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-02-03, 20:54   #34
Agentka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 2 084
Re: o myciu twarzy/Gandzia :)

palomino napisał(a):
>
> A czym, jeśli wolno spytać? [img]icons/icon10.gif[/img] Chyba nie zrozumiałam własnej aluzji hehe [img]icons/icon12.gif[/img]

[img]icons/icon12.gif[/img] chyba nie [img]icons/icon12.gif[/img] ale to ci sei wybacza, przemeczona jestes [img]icons/icon12.gif[/img] herbatki ci zrobie moze, albo ziółek zaparze? [img]icons/icon12.gif[/img] cio? [img]icons/icon7.gif[/img]
>
>
> bidaku [img]icons/icon10.gif[/img]

tylko bez litosci, bez litsoci ; ) na chleb zarabiam jak porzadna kobita

>
> Chcesz numer telefonu? dawaj! [img]icons/icon12.gif[/img] drynde co mi szkodzi ? [img]icons/icon12.gif[/img]

bo akurat jak raz nie w moim typie [img]icons/icon10.gif[/img] powtarzam- herbatki, ziółek, płaszcz? [img]icons/icon12.gif[/img] moze przeliterowac? [img]icons/icon12.gif[/img] P ł A S Z C Z ? [img]icons/icon12.gif[/img]
>
> Nie musisz [img]icons/icon10.gif[/img] bo nawet bez charakteryzacji mogłabym spokojnie grać pierwszoplanową rolę w "Dzieci z dworca ZOO" [img]icons/icon12.gif[/img]

grzeczna Gadzina [img]icons/icon12.gif[/img] widzisz, czasem dobrze troche pozakuwacpazurki sei tępią [img]icons/icon12.gif[/img]
>
;list: [img]icons/stones.gif[/img] aj lovju do bólu [img]icons/icon12.gif[/img]
__________________
Nie cierpię zimy
Agentka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-02-03, 21:05   #35
palomino
Zakorzenienie
 
Avatar palomino
 
Zarejestrowany: 2002-06
Lokalizacja: spod kamienia
Wiadomości: 3 163
Re: o myciu twarzy/Gandzia :)

Ola napisał(a):
>dawaj! [img]icons/icon12.gif[/img] drynde co mi szkodzi ? [img]icons/icon12.gif[/img]

Aaaa - powiem - wszystko powiem Osobistemu [img]icons/icon10.gif[/img] Niech wie co za żmijkę hoduje na własnej piersi hehe [img]icons/icon12.gif[/img]

>P ł A S Z C Z ? [img]icons/icon12.gif[/img]

Dzięki - już wyszłam z psami [img]icons/icon7.gif[/img]

> aj lovju do bólu [img]icons/icon12.gif[/img]

Bolało [img]icons/icon12.gif[/img]

[img]icons/icon40.gif[/img]
__________________
Nawet najdłuższa podróż rozpoczyna się od pierwszego kroku.
palomino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-02-04, 07:06   #36
lejka
Zakorzenienie
 
Avatar lejka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 419
Re: o myciu twarzy/lejka;)

A po co mi gdzieś jechać? W ferie mam wypocząć, a nie się stresować... U babciów marudzą, wyjazdów zorganizowanych nie cierpię - indywidualistka ze mnie. Poza tym w domciu mam stałe łącze i wizaż... To po co mi gdzieś jechać?
A tak:
wpół do 6 - pobudka. Potem sprint po bułeczki, wizaż, śniadanko, wizaż, toaleta, wizaż.... Potem rundka po kilku perfumeriach warszawskich - a co, mam kartę miejską to jeżdżę... Potem wizaż, obiadek - czasem przy kompie - wizaż, kolacja, myćko, wizaż... Spanko. I od rana to samo.
A propos myćka - umyłam dzisiaj rano buźkę... O, jak przyjemnie i kremik się jakby lepiej wchłania, chociaż może to autosugestia... Tylko jak się przy tym nie zachlapać? Nie chce mi się włazić ciągle do wanny...
Pozdrówka
lejka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-02-05, 22:39   #37
Dorotk@
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 374
Re: o myciu twarzy

Ja radziłabym ci jednak umyć twarz żelem, ponieważ sam tonik nie służy bezpośrednio do oczyszcznia twarzy lecz odświeżaniu jej i usuwaniu resztek mleczka(jeśli używaż). Zaufaj mi, wiem co mówię, moja mama jest kosmetyczką [img]icons/icon7.gif[/img]
Dorotk@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2003-02-05, 23:34   #38
alinab
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2002-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 284
Re: o myciu twarzy

Powinnaś twarz myć żelem i tonikiem jeśli używasz mleczka lub po prostu lubisz. Ja lubię bardzo toniki i stosuję, choć mleczka nie używam. Po prostu dla samej przyjemności czy zapachu, ale tylko wieczorem, gdy zmywam makijaż. Pyszczek rano po obudzeniu myję samym żelikiem. Zaś sam tonik przydaje się do przemywania podczas dnia, jeśli nie mam podkładu latem.
[img]icons/icon40.gif[/img]
alinab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-02-06, 20:47   #39
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Re: o myciu twarzy

Jeśli cera jest tłusta to mycie żelem rano może okazać się koniecznością , spłukiwać żel lepiej wodą (najlepiej mineralną),po przetarciu tylko tonikiem (który zwykle jest używany w zbyt małych ilościach) mogą na skórze zostać resztki żelu , w ciągu dnia , jeśli na twarzy nie ma makijażu można użyć dla odświeżenia toniku .
A co zrobić aby się nie zachlapać przy zmywaniu twarzy? Są takie małe gąbeczki do zmywania twarzy - polecam , bardzo dobry sposób.Nie zachlapiesz się a zmywanie jest dokładne i przyjemne.Taką gąbeczką zmywa się też maseczki - trzeba tylko bardzo dbać o higienę gąbeczki , najlepiej kupić od razu wiecej i prać gąbki tak często jak to możliwe.
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-31, 21:17   #40
alinab
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2002-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 284
częste mycie twarzy

Wiecie co, gnębi mnie jedna sprawa. Jak często można myć twarz bez szkody dla stanu skóry, tj. żeby nie niszczyć naturalnej warstwy ochronnej? Oczywiście chodzi mi o mycie za pomocż żelu bez mydła. Bo w te upały to bym się myła i myła... A boję się, że częste mycie skraca życie [img]icons/icon12.gif[/img]
alinab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-31, 22:42   #41
kb
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2001-12
Wiadomości: 276
Re: częste mycie twarzy

Odradzam, max. dwa razy dziennie, a przy suchej wrażliwej skórze raz dziennie na wieczór. Dużo zalezy od rodzaju detergentów w żelu myjącym, im silniejsze i bardziej drażniące tym szybciej skóra stanie się nadwrażliwa. Lepiej już stosuj wodę termalną lub łagodny tonik.
kb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2003-05-31, 23:08   #42
alinab
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2002-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 284
Re: częste mycie twarzy

i po każdym przemyciu tonikiem użyć dziennego kremu jak zawsze?
alinab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-31, 23:19   #43
kb
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2001-12
Wiadomości: 276
Re: częste mycie twarzy

no właśnie za każdym razem jak przemywasz twarz musisz nałożyć od nowa warstwę kremu z filtrami, i tak jest dobrze ponawiać w ciągu dnia aplikację kremu z filtrami więc ci to nie zaszkodzi.
kb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-31, 23:29   #44
alinab
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2002-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 284
Re: częste mycie twarzy

aha, dzięki [img]icons/icon40.gif[/img]
alinab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-01, 07:50   #45
lejka
Zakorzenienie
 
Avatar lejka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 419
Re: częste mycie twarzy

A jeżeli się maluję, pudrem wprawdzie tylko, ale zawsze, to jak powtarzać aplikację kremu? Jak nie powinnam zmywać żelem? Przecież nie na puder???
lejka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-04, 13:28   #46
madzik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-02
Wiadomości: 91
Re: częste mycie twarzy

Mnie też męczy to pytanie: skoro aplikację kremu z filtrem trzeba powtarzać w ciągu dnia, chyba nie należy robić tego na podkład i puder? Czyli w takim wypadku chyba jednak należałoby oczyścić w ciągu dnia buzię z makijażu (czy w takim razie mleczko do demakijażu będzie lepszą alternatywą dla żelu?), po czym ponownie nałożyć krem i podkład?
madzik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-08, 15:18   #47
lejka
Zakorzenienie
 
Avatar lejka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 419
Re: filtry w ciągu dnia

Podciągam pytanko powyższe. [img]icons/icon7.gif[/img]
lejka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-08, 18:26   #48
kb
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2001-12
Wiadomości: 276
filtry w ciagu dnia

Lejko, jeśli używasz tylko pudru to wystarczy tylko spryskać twarz wodą termalną lub przetrzeć tonikiem, niektórzy stosują tylko absorbentki przed reaplikacją, niektóre kremy z filtrami np w postaci sprayów są tak lekkie, że można je nakładać na podkład.
Różne osoby stosują różne metody, w przypadku mocnego makijażu jedni o bardzo tłustej cerze zmywają twarz żelem myjącym z wodą, dla osób o cerze suchej lub delikatnej nie jest to dobry sposób, wówczas mleczko jest lepszą opcją,wiele osób latem rezygnuje z mocnego makijaży i podkładu na rzecz kremów tonujących lub zostaje tylko przy pudrze wówczas reaplikacja jest łatwiejsza i bardziej możliwa.
kb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-08, 19:28   #49
lejka
Zakorzenienie
 
Avatar lejka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 419
Re: filtry w ciagu dnia

Aaa, to super, bo ja używam tylko pudru. [img]icons/icon7.gif[/img] Czyli mozna na puderek... [img]icons/icon7.gif[/img] Dziękuję bardzo. [img]icons/icon7.gif[/img]
lejka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2003-09-04, 09:42   #50
kamilak
Zadomowienie
 
Avatar kamilak
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 1 062
mleczko, mleczko 2 w 1, czy mleczko i tonik osobno? - do pani Beaty ale nie tylko :)

Slyszalam rozne opinie na temat tego, czym powinno sie oczyszczac twarz. Oto one:

- samym mleczkiem nie mozna, bo zostawia zasadowy odczyn
- produkty 2 w 1 (mleczko z tonikiem) ani dobrze nie oczyszczaja, ani nie tonizuja skory
- rano wystarczy skore przemyc tonikiem
- to nie oczyszcza dobrze, konieczne jest mleczko

Sama juz nie wiem... moze pani Beata powie mi w koncu, jak to jest i jak najlepiej oczyszczac twarz.

Z gory serdecznie dziekuje i pozdrawiam
kamilak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-04, 10:03   #51
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Re: mleczko, mleczko 2 w 1, czy mleczko i tonik osobno? - do pani Beaty ale nie tylko :)

Wszystko zależy od tego jaką masz cerę i czy robisz sobie makijaż.
Dla cery tłustej ,mieszanej ze skłonnością do wyprysków polecam mycie twarzy żelem (ale nie antybakteryjnym, wysuszającym) -najlepiej aby był to łagodny żel do mycia twarzy lub kostka dermatologiczna (dostępne w aptekach)
Żel trzeba dobrze zmyć wodą (dla tych ,którym woda z kranu nie służy polecam wodę mineralna niegazowaną lub filtrowaną lub jeśli jest do niej dostęp to oligoceńską).
Dla cery suchej polecam mleczko do demakijażu (śmietankę),piankę - ale też uważam ,że musi to byc zmyte dokładnie z twarzy wodą.
Dla cery wrażliwej trzeba wybrać bardzo łagodny środek do mycia twarzy (najlepiej z coś z drmokosmetyków).
Po myciu twarzy i osuszeniu można zastosować ulubiony tonik . Tonikiem można również odświeżyć twarz rano.Jeśli cera jest tłusta to lepiej posłuży jej umycie twarzy rano żelem.
Ja w gabinecie zmywam twarz tak:
zwilżam skórę wodą
nakładam dużą ilość mleczka (lub żel do mycia twarzy)
rozmasowuję preparat myjący na twarzy -kolistymi ruchami (także szyja i dekolt) to są ruchy podobne jak przy masażu twarzy
zmywam wszystko ze skóry za pomocą gąbeczek i wodą (filtrowaną)
Jeżeli cera nie jest wrażliwa to polecam do mycia żel z peelingiem (można codziennie stosować)- ale nie do demakijażu - demakijaż najpierw -a potem jeszcze żel.
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-04, 10:45   #52
basiak
Raczkowanie
 
Avatar basiak
 
Zarejestrowany: 2003-03
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 480
Re: mleczko, mleczko 2 w 1, czy mleczko i tonik osobno? - do pani Beaty ale nie tylko :)

Czyli jednak wychodzi na to, że bez względu na rodzaj cery musimy przy demakijażu wspomagać się wodą...
Jakie szkody w takim razie wyrządza zestaw mleczko + tonik (osobno)? Czy tonik nie jest w stanie zmyć pozostałości mleczka?
Ja ostatnio używam mleczko i tonik 2 w 1 a do tego jeszcze tonik, czy może tak być, czy jednak lepiej konczyć demakijaż perparatem, który spłukuje się wodą?
Pozdrawiam
__________________
http://www.suwaczki.com/tickers/wff22n0ayfdjpnfn.png

Szymek 16.04.2010
basiak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-04, 10:52   #53
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Re: mleczko, mleczko 2 w 1, czy mleczko i tonik osobno? - do pani Beaty ale nie tylko :)

We wrześniowym Look-u jest artykuł na temat zmywania twarzy.
Wypowiadają sie dermatolodzy.Ja od dawna postępuję tak jak w artykule zaleca to pani dr.Maria Noszczyk. Pani dr. wspomniała tez o nowej jednostce chorobowej odkrytej u osób ,które przez wiele lat stosowały do mycia twarzy tylko mleczko i tonik - okazuje sie ,że takie postępowanie doprowadza do zmian we florze bakteryjnej skóry.Pojawiają sie zaskórniki ,zrogowacenia,przebarwien ia.Resztki nie usuniętego dobrze mleczka i brudu mogą prowadzić do podrażnień.
Dla mnie twarz potraktowana tylko mleczkiem i tonikiem jest nieumyta.
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-04, 11:25   #54
Iwonalodz
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonalodz
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 19 967
Re: mleczko, mleczko 2 w 1, czy mleczko i tonik osobno? - do pani Beaty ale nie tylko :)

Przepraszam, ale podłączę się pod ten wątek, bobardzo mnie zainteresował Ja mam cerę naczynkową, wrażliwą i mieszaną i zmywam twarz wieczorem pianką do demakijażu bez zawartości mydła do skóry suchej i wrazliwej Biothermu, następnie wklepuję mazidła. Nie używam toniku, bo go nie lubię. Czy to w jakiś drastyczny sposób szkodzi mojej skórze Beatko ?? A rano nie używam tej pianki tylko myję buzię zwykłą przegotowaną wodą bez niczego. No i potem mazidła Pewnie znowu robię jakieś kolosalne błędy, tak ??? Bardzo proszę o rozjaśnienie mojego analfabeztyzmu w tej kwesii Ten tonik to konieczność ??? Bo ja nie znoszę myć twarzy bez wody
Dziękuję za pomoc
__________________
" – Pani Iwonko! Pani wytrze tę szminkę, bo klient znów się będzie pieklił ... "




NA PEWNO piszemy NA PEWNO oddzielnie!
NAPRAWDĘ piszemy NAPRAWDĘ łącznie!
Iwonalodz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-04, 11:46   #55
kamilak
Zadomowienie
 
Avatar kamilak
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 1 062
o rany! Dziekuje, Beato, dobrze to wiedziec...

Przerazila mnie ta informacja o "nowej jednostce chorobowej" i jej zrodle!
Ja mam mieszana, wrazliwa cere, sklonna do zaczerwienien (podobnie, aja iwonalodz i postanowilam kupic pianke antyrodnikowa citro biotic i zmywac ja na koniec gabka i woda, czyli tak, jak radzi pani Beata

Dziekuje i pozdrawiam, Kamila
kamilak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-21, 08:09   #56
Natalia-Kosana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 307
Wyślij wiadomość przez ICQ do Natalia-Kosana GG do Natalia-Kosana
Mycie buzi

Mam pytanie dotyczące mycia twarzy za pomocą wody z mlekiem. Czy jest to dobry "środek"? A jaka forma jest najlepsza do twarzy tłustej i wrażliwej: mycie twarzy płatkami kosmetycznymi, mycie materiałową myjką, czy samo ochlapywanie?
__________________
波兹南大学汉语系三年级的学生。波兹南科技大学一年级 的。
Natalia-Kosana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-21, 09:50   #57
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Re: Mycie buzi

Myślę że dla tłustej buzi samo mycie zwykłym mlekiem nie wystarczy - na pewno nie usunie warstwy sebum i zanieczyszczeń, nie odważyłabym się - polegam na mleczku kosmetycznym którym najpierw zmywam makijaż a potem jescze żel z wodą. Słyszałam o tym zeby umyta już buzie przecierać mlekiem - to może lepszy pomysł ale ja jestem sceptyczna.
Jesli myjesz buzię wodą i jakimś zelem to chyba najlepiej uzywać rąk - na różnego rodzaju myjkach lubią osiadać różne bakterie, trzeba by je było myć chyba po kazdym uzyciu. Jeśli nie masz problemu z ropnymi wypryskami - wtedy nei ma ryzyka zainfekowania reszty buzi - to polecam szczoteczki do mycia buzi.
Mam w domu takie gąbeczki do twarzy ale nie używam ich do mycia tylko do usuwania glinkowych maseczek - myję po kazdym użyciu bo boję się że mogłyby się stać wylegarnią bakterii.
Płatki kosmetyczne używa sie raczej do mleczka i toniku - choć wiem że sporo kosmetyczek zaleca nakładanie mleczka opuszkami i delikatny masaż twarzy. A Moja kosmetyczka poradziła mi kiedyś żebym do toniku nie uzywała płatków tylko wylewała nieco na dłonie i tak nakładała na twarz, po chwili osuszając chusteczką. Robiłam tak przez jakiś czas ale to strasznie mało praktyczne i wróciłam do płatków...
__________________

Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-14, 08:51   #58
Gonia1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 527
dlaczego nie wodą z kranu?

Czytałam, że mycie twarzy wodą przegotowaną lub mineralną jest lepsze dla cery niż mycie wodą z kranu. Dlaczego? Jak wygląda twarz myta wodą mineralną a jak ta wodą z kranu? I najważniejsze: czy mycie wodą minerlaną lub przegotowaną zmniejsza występowanie trądziku?
Gonia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-14, 12:55   #59
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: dlaczego nie wodą z kranu?

woda przegotowana jest miękka, w przeciwieństwie do kranówki i (zwykle) mineralnej. miekka woda jest lepiej tolerowana przez wrażliwą skórę.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-15, 10:35   #60
Kamilanet
BAN stały
 
Avatar Kamilanet
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: ★★
Wiadomości: 2 531
GG do Kamilanet Send a message via Skype™ to Kamilanet
Re: dlaczego nie wodą z kranu?

Jak myłam twarz wodą z karnu często skóra mi sie przesuszała, podrażniała. A mam cerę mieszaną. teraz na wiosnę ze skłonnością nawet do tłustej uffffffffff.....
Od 2 miesięcy rano spryskuję twarz wodą termalną i przemywam tonikiem. Daje to świetny efekt odświeżenia skóry.
Wieczorem natomiast zmywam makijaż phisiogelem, oczywiście też bez wody. Nie jest lepki, nie pozostawia tłustej warstwy, dla mnie idealny.
Nie mam żadnych podrażnień i makijaż idealnie zmyty. skóra oczy nie szczypie i nie wysusza sie.
Pozdrawiam
Kamilanet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-05-28 16:17:02


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:05.