jak prac, prasowac, jak nosic, porady - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-12-01, 19:42   #1
aguar
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 236
Arrow

jak prac, prasowac, jak nosic, porady


Przyszedl mi do glowy pomysl zalozenia watku z poradami typu jak wyprac sweter zeby go nie rozciagnac albo wlasnie rozciagnac bo sie skurczyl?
Czy zakiety pierzecie w pralkach czy recznie?
Czy pod body koszulowe zakladacie majtki? serio pytam
Jak wyprasowac koszule zeby nie zostalo kantki na rekawie? itd.
Pytajcie i odpowiadajcie w miare mozliwosci
aguar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-02, 10:09   #2
anja0804
Raczkowanie
 
Avatar anja0804
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 211
Dot.: jak prac, prasowac, jak nosic, porady

Ja też uważam, że by się taki wątek przydał o ile jeszcze nie powstał i zaginął.
Chętnie bym się dowiedziała czegoś ciekawego na temat obchodzenia się z ubraniami żeby zawsze wyglądały jak nowe bo mam wielki problem z tym,że szybko mi się niszczą...

Co do odpowiedzi na Twoje pytania to tylko odpowiem serio, że zakłada się majtki do body! xDDD Czułabym się dziwinie bez nich

pzdr.
__________________

it's funny how day by day nothing changes..but when you look back, everything is different.
anja0804 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-02, 13:27   #3
sugar_kitty
Zakorzenienie
 
Avatar sugar_kitty
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 6 174
GG do sugar_kitty
Dot.: jak prac, prasowac, jak nosic, porady

Kilka lat temu dużo swoich ubrań prałam ręcznie (choćby zwykłe t shirty z nadrukami), jednak teraz lenistwo wzięło górę i wszystko co się da piorę w pralce. Te delikatniejsze rzeczy wrzucam na krótki program z niską temperaturą.

Pod body majtki zakładam zawsze
__________________
po prostu Milena
sugar_kitty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-02, 15:57   #4
Piksi1
Rozeznanie
 
Avatar Piksi1
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Lębork
Wiadomości: 553
GG do Piksi1
Dot.: jak prac, prasowac, jak nosic, porady

Ja nie nosze body ale napewno zakladałabym pod nie majtki xd
__________________
Świeżynka


Zapraszam na mojego bloga: http://lipstick-and-high-heels.blogspot.com/
Piksi1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-05, 10:00   #5
aguar
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 236
Dot.: jak prac, prasowac, jak nosic, porady

Pierwsza moja myśl odnosnie body wlasnie byla taka - tzn zakladac majtki dopoki nie zobaczylam body stringow i to nie byly body bielizniane... hmm.
Ostatnio kupilam sobie zakiet w Stradivariusie, na metce pisze prac recznie ale zakiet jest jasny i nie udalo mi sie go "doprac" zastanawiam sie zatem czy nie wrzucic go do pralki tylko u mnie nie ma opcji bez wirowania, jest tylko 600 i 1000 ! i nie wiem co robic, hmm.
Mechacenie swetrow zalatwiam zwykla maszynka jednorazowa do golenia chociaz roboty troche przy tym jest.
aguar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-05, 10:15   #6
fashionismypassion
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 2 452
Dot.: jak prac, prasowac, jak nosic, porady

Cytat:
Napisane przez aguar Pokaż wiadomość
Pierwsza moja myśl odnosnie body wlasnie byla taka - tzn zakladac majtki dopoki nie zobaczylam body stringow i to nie byly body bielizniane... hmm.
Ostatnio kupilam sobie zakiet w Stradivariusie, na metce pisze prac recznie ale zakiet jest jasny i nie udalo mi sie go "doprac" zastanawiam sie zatem czy nie wrzucic go do pralki tylko u mnie nie ma opcji bez wirowania, jest tylko 600 i 1000 ! i nie wiem co robic, hmm.
Mechacenie swetrow zalatwiam zwykla maszynka jednorazowa do golenia chociaz roboty troche przy tym jest.
Jeżeli masz w pralce program prania ręcznego, to możesz wyprać. Ja mam i tym sposobem rzeczy wymagające piorę w pralce, co jest dużą wygodą.

Do zmechaconych rzeczy kup specjalną maszynkę do odzieży. Koszt nie jest duży. Zwykła maszynką możesz poprzecinać włókna i uszkodzić strukturę tkaniny.
fashionismypassion jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-30, 10:22   #7
anja0804
Raczkowanie
 
Avatar anja0804
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 211
jak prac, prasowac, jak nosic, porady

Dziewczyny może by tak odświeżyć ten temat ;>? Zastanawiam się jak Wy prasujecie swoje ubrania? Ja zawsze mam z tym problem, szczególnie z koszulami bo wieszam je w szafie i kiedy przychodzi dzień, że chciałabym założyć to są znowu pogniecione...już nie mówiąc o tym, że prasowanie rękawów to dla mnie koszmar...
Czy Wy prasujecie wszystko po praniu czy dopiero kiedy chcecie coś założyć na siebie?


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________

it's funny how day by day nothing changes..but when you look back, everything is different.
anja0804 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-04-03, 09:45   #8
Letnie_inspiracje
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 181
Dot.: jak prac, prasowac, jak nosic, porady

Wypowiem się na temat prasowania . Prasuję ubrania zaraz po wypraniu i wysuszeniu, potem część rzeczy składam i wkładam do szafek, a resztę wieszam w szafie - nigdy mi się nic ponownie nie pogniotło. Wieszając zwracam tylko uwagę, żeby dana rzecz wisiała równo i nigdzie nie była zagięta.
I jeszcze co do prasowania rękawów - żeby nie było kantów na rękawach robię tak: prasuję normalnie około 3/4 rękawa, a potem przekładam go szwem do deski. Wtedy bez problemu prasuję tę część, na której robi się kant. Mam nadzieję, że wiadomo o co mi chodzi .
__________________
Wątek wymiankowy:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=679451
Letnie_inspiracje jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-03, 09:52   #9
stylowi21
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 46
Dot.: jak prac, prasowac, jak nosic, porady

Ja też nie jestem za body, ale jak ktoś lubi to niech chodzi jak mu wygodnie, wole majtki i stanik A pranie w automacie wszystko tylko na odpowiednich praniach.
stylowi21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-03, 11:13   #10
Vilqa
Zadomowienie
 
Avatar Vilqa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 812
Dot.: jak prac, prasowac, jak nosic, porady

Do rękawów są specjalne deski (to się chyba zwie prasulec rękawowy)
Ewentualnie można zainwestować w manekin parowy.

Jeśli chodzi o pranie, najlepiej patrzeć na metkę pielęgnacyjną.
__________________
"Bynajmniej" nie znaczy "przynajmniej"

Bazarek na rzecz Azylu dla świń "Chrumkowo"



Edytowane przez Vilqa
Czas edycji: 2013-04-03 o 11:16
Vilqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-03, 12:35   #11
myszka197
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: z nad zachodniej granicy
Wiadomości: 1 032
Dot.: jak prac, prasowac, jak nosic, porady

nienawidzę prasować, dlatego wzięłam się na sposób i nie kupuję ciuchów które trzeba prasować , piorę wsystko w letniej wodzie, naciągam przy suszeniu - wtedy nawet t-schirtów i koszul nie trzeba prasować
myszka197 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-04-03, 12:55   #12
emii
Zakorzenienie
 
Avatar emii
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 666
Dot.: jak prac, prasowac, jak nosic, porady

Ja prasuje tylko wtedy kiedy muszę. Tak to staram się wszystko równo wieszać, zeby schło i się prostowało. Nienawidzę prasować.
emii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-03, 16:02   #13
Oddity
Raczkowanie
 
Avatar Oddity
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Weil am Rhein
Wiadomości: 209
Dot.: jak prac, prasowac, jak nosic, porady

Popieram, prasowanie to moja zmora -,- Niestety w pracy nosze uniform, więc prasowanie mam co 2 dni, niestety jeszcze nie opanowałam sztuki prasowania bez zagnieceń. Jakieś rady?
Oddity jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-03, 16:53   #14
anja0804
Raczkowanie
 
Avatar anja0804
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 211
Dot.: jak prac, prasowac, jak nosic, porady

dla mnie najgorsze jest to,że to tyle czasu zajmuje..żeby wyprasować jedną koszule to chyba pol godziny muszę machać żelazkiem a i tak nie jest idealnie...
__________________

it's funny how day by day nothing changes..but when you look back, everything is different.
anja0804 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-03, 18:53   #15
aguar
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 236
Dot.: jak prac, prasowac, jak nosic, porady

kiedys ogladalam program anti turner i tam mowila zeby garacym zelazkiem nie machac tylko przytrzymywac w miejscu na dluzej hmm chyba dobrzew wytlumaczylam ?
aguar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-06, 19:19   #16
kamilak
Zadomowienie
 
Avatar kamilak
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 1 062
Dot.: jak prac, prasowac, jak nosic, porady

Ja rowniez nie uzywam zelazka. Po wypraniu rzeczy, wrzucam je do szuszarki elektrycznej, ktora rowniez prostuje. Zaraz po wyjeciu, wieszam wszystko rowniutko do szafy.

Ktoras z dziewczyn napisala, ze ubrania gniota jej sie w szafie. Moze jest tam po prostu za ciasno?

Wazne sa tez same wieszaki. Latami borykalam sie z ubraniami odksztalconymi na ramionach. Zakupilam wieszaki dokladnie w rozmiarze moich ramion i problemu juz nie ma.

Jesli ubrania niszcza Wam sie bardzo szybko, to moze problem tkwi w ich jakosci. Jak cos jest kiepsko wykonane, to i w praniu recznym sie zniszczy. Np. wlokna bawelny, ktora jest niskiej jakosci sa bardzo krotkie. Utkana z nich tkanina szybko sie mechaci, poniewaz koncowki tych krotkich wlokiem latwo wychodza i odstaja. Stad "kulki" na niektorych bawelnianych koszulkach. Bawelna wysokiej klasy ma wlokna bardzo dlugie i praktycznie sie nie mechaci.

---------- Dopisano o 18:19 ---------- Poprzedni post napisano o 18:17 ----------

Cytat:
Napisane przez anja0804 Pokaż wiadomość
dla mnie najgorsze jest to,że to tyle czasu zajmuje..żeby wyprasować jedną koszule to chyba pol godziny muszę machać żelazkiem a i tak nie jest idealnie...
Pol godziny na jedna koszule to zdecydowanie za dlugo! Moze temperatura jest za niska, albo zelazko nie najlepsze?
kamilak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-06, 19:29   #17
figa84
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 10 668
Dot.: jak prac, prasowac, jak nosic, porady

Cytat:
Napisane przez kamilak Pokaż wiadomość
Pol godziny na jedna koszule to zdecydowanie za dlugo! Moze temperatura jest za niska, albo zelazko nie najlepsze?
to warto sprawdzić. Pamiętam różnice przy zmianie żelazka.

Ostatnio zaczełam prać marynarki, które na metce mają że nie można, ale są z bawełny i podszewka czegoś sztucznego (patrz H&M). Wkładam samą do pralki na program delikatnych bez wirowania. Wyciągam cieknącą, układam na wieszaku prostując na mokro. Schnie sobie tak i potem nawet prasowanie idzie lekko. Narazie piorę tak 3 sztuki o września i dają radę.
figa84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-06, 20:20   #18
carmen_88
Raczkowanie
 
Avatar carmen_88
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Miami, LA, NY
Wiadomości: 445
Dot.: jak prac, prasowac, jak nosic, porady

Cytat:
Napisane przez figa84 Pokaż wiadomość
to warto sprawdzić. Pamiętam różnice przy zmianie żelazka.

Ostatnio zaczełam prać marynarki, które na metce mają że nie można, ale są z bawełny i podszewka czegoś sztucznego (patrz H&M). Wkładam samą do pralki na program delikatnych bez wirowania. Wyciągam cieknącą, układam na wieszaku prostując na mokro. Schnie sobie tak i potem nawet prasowanie idzie lekko. Narazie piorę tak 3 sztuki o września i dają radę.
naprawde? i sa w takim samym stanie jak sprzed prania?
nie odwazylam sie uprac marynarki w pralce. Zawsze oddaje do pralni chemicznej.

co do tych wieszakow to rowniez sie zgodze ze wazne jest jaki to jest wieszak. Ja mam jakby welurowe (? lub cos podobnego) przez co nie rozciagaja sie przy dekolcie, ubrania sie nie rozciagaja poniewaz nie zsuwaja sie z wieszaka. Nie wiem czy dobrze wyjasnilam ale mam nadzieje,ze wiadomo o co chodzi
carmen_88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-06, 20:40   #19
201606201234
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 8 219
Dot.: jak prac, prasowac, jak nosic, porady

Cytat:
Napisane przez carmen_88 Pokaż wiadomość
naprawde? i sa w takim samym stanie jak sprzed prania?
nie odwazylam sie uprac marynarki w pralce. Zawsze oddaje do pralni chemicznej.


co do tych wieszakow to rowniez sie zgodze ze wazne jest jaki to jest wieszak. Ja mam jakby welurowe (? lub cos podobnego) przez co nie rozciagaja sie przy dekolcie, ubrania sie nie rozciagaja poniewaz nie zsuwaja sie z wieszaka. Nie wiem czy dobrze wyjasnilam ale mam nadzieje,ze wiadomo o co chodzi
też mam z tym problem szczególnie z marynarkami z H&M. Kiedyś na wątku H&M-owskim przeczytałam że dziewczyna wyprała sobie marynarkę ręcznie i cała jej zafarbowała i tylko do wyrzucenia była.
Mi się to jeszcze nie zdarzyło
201606201234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-04-07, 10:46   #20
speare
exmod na urlopie:)
 
Avatar speare
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 19 482
Dot.: jak prac, prasowac, jak nosic, porady

ja większość marynarek piorę w pralce na delikatnym programie i to z lekkim wirowaniem i żadnej się jeszcze nic nie stało ale moze po prostu miałam szczęście
speare jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-07, 11:05   #21
linoe
Przyczajenie
 
Avatar linoe
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 26
Dot.: jak prac, prasowac, jak nosic, porady

Ja również wszystkie moje marynarki piorę w pralce (niska temperatura+brak wirowania) i nic się z nimi nie dzieje. Być może to kwestia jakości samych ubrań, rzadko kupuje w H&M ponieważ ich ciuchy niszczą mi się błyskawicznie...
linoe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:12.