Studia dzienne czy zaoczne i praca? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-05-19, 09:52   #1
sayok17
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 76

Studia dzienne czy zaoczne i praca?


Tak jak w temacie Teraz coraz więcej osób kończy studia i zastanawiam się czy nie lepiej by było załapać się na jakiś staż w banku czy coś w tym stylu i po prostu studiować zaocznie. Wiem, że to na pewno kosztuje więcej pracy, ale czy nie jest to lepsza droga? Podobno coraz bardziej liczy się doświadczenie... Dlatego nie wiem co wybrać
sayok17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-19, 10:01   #2
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Studia dzienne czy zaoczne i praca?

Buahaha staż w banku...
tak, w klasie maturalnej miałam super ambitny plan, iść do pracy, najlepiej na staż, najlepiej to do banku!
Tak... poszłam do urzędu pracy tam panie w czerwcu z krzesła spadły że o tej porze roku ja bym staż chciała, szukałam na własną rękę - ale po liceum ogólnokształcącym to bym się tylko gdzieś pałętała między nogami.

Koniec końców wylądowałam na wakacje w McDonald's i z powodu braku SENSOWNEJ pracy poszłam na dzienne.
Oczywiście nie mówię że czeka cię taka sama droga, ale zanim zaczniesz planować swoją karierę w banku spójrz realnie na to jakie masz szanse na staż i pracę po stażu. Bo prawdę mówiąc nikłe. Jak masz iść na zaoczne a do pracy byle jakiej byle by była, to bez sensu. Totalnie bez sensu. Dorabiać możesz tak samo na dziennych a za studia płacić nie będziesz. Oczywiście sytuacja idealna to taka gdy znajdujesz super pracę i idziesz na zaoczne. Ale bądźmy realistami.
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-19, 10:51   #3
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Studia dzienne czy zaoczne i praca?

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
Buahaha staż w banku...
tak, w klasie maturalnej miałam super ambitny plan, iść do pracy, najlepiej na staż, najlepiej to do banku!
Tak... poszłam do urzędu pracy tam panie w czerwcu z krzesła spadły że o tej porze roku ja bym staż chciała, szukałam na własną rękę - ale po liceum ogólnokształcącym to bym się tylko gdzieś pałętała między nogami.

Koniec końców wylądowałam na wakacje w McDonald's i z powodu braku SENSOWNEJ pracy poszłam na dzienne.
Oczywiście nie mówię że czeka cię taka sama droga, ale zanim zaczniesz planować swoją karierę w banku spójrz realnie na to jakie masz szanse na staż i pracę po stażu. Bo prawdę mówiąc nikłe. Jak masz iść na zaoczne a do pracy byle jakiej byle by była, to bez sensu. Totalnie bez sensu. Dorabiać możesz tak samo na dziennych a za studia płacić nie będziesz. Oczywiście sytuacja idealna to taka gdy znajdujesz super pracę i idziesz na zaoczne. Ale bądźmy realistami.
Drabineczka ma rację w 100 %

Ja 4 lata temu miałam takie same ambitne plany jak ty.
Proszę Cie- posłuchaj mnie uważnie i nie popełniaj tego samego błędu!

Nie wiem, jaka jest twoja sytuacja- będziesz mieszkać z rodzicami w małym (?) miasteczku i dojeżdżać do dużego miasta na studia? Bo tego jestem ciekawa.

Cóż jak kończyłam szkołę średnią miałam taki sam scenariusz jak ty.
Rezcywistość okazała się bardzo brutalna. Osób po szkole średniej jest mnóstwo i pracodawcy się nie kwapią, żeby ich zatrudniać- po co, skoro oni żadnego doświadczenia nie mają

Chcesz iść na staż.
Sytuacja wygląda tak, że pieniędzy na staże jet jak na lekarstwo, bo cięcia w budżecie są duże. Wejdź na wątek dla bezrobotnych- zobaczysz jak to "kolorowo" jest z tymi stażami Albo ich nie ma, albo pieniądze są, i ludzie po znajomości je dostają.


Reasumując. Po szkole średniej chciałam sobie zarobić na studia idąc do pracy, której do dzisiaj nie mam. Chciałam odciążyć finansowo rodziców, a stałam się dla nich "finansowym ciężarem".

Idź na studia dzienne. W takim trybie też możesz pracować.
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-19, 11:41   #4
sayok17
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 76
Dot.: Studia dzienne czy zaoczne i praca?

Wow, nie wiedziałam, że wygląda to aż tak kiepsko! Nie chodzi o pieniądze, tylko raczej o zdobywanie doświadczenia... Martwi mnie po prostu to, że ludzie kończą studia a i tak pracy nie mają!
Wybieram się na matematykę w finansach i ubezpieczeniach. Widzę, że nie ma co mieć super mega ambitnych planów i po prostu dochodzić do wszystkiego ciężką pracą i małymi kroczkami

Edytowane przez sayok17
Czas edycji: 2012-05-19 o 11:51
sayok17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-19, 16:56   #5
ulinkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar ulinkaaa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 17 881
Dot.: Studia dzienne czy zaoczne i praca?

Cytat:
Napisane przez sayok17 Pokaż wiadomość
Widzę, że nie ma co mieć super mega ambitnych planów i po prostu dochodzić do wszystkiego ciężką pracą i małymi kroczkami
Takie jest życie, nic nie przychodzi łatwo. Ja studiowałam licencjat dziennie, a mgr zaocznie i wtedy już pracowałam. Nie uważam czasu na dziennych za stracony, więc jeśli masz możliwości finansowe i nie musisz się obawiać o pieniądze to oczywiście dzienne studia
__________________
Lubię siłę czerni,
i nieużywania słów.
Wszystkiego, co niezmienne,
w nicości za oknem, gdy budzą się mgły...
ulinkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-19, 18:27   #6
mataforgana90
Raczkowanie
 
Avatar mataforgana90
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 53
Dot.: Studia dzienne czy zaoczne i praca?

Dokładnie, po licencjacie owszem, można zrobić tak jak byś chciała (czyli praca i mgr zaocznie). W sumie to chyba najlepsza opcja w dzisiejszych czasach...
__________________
Moje zdjęcia - zapraszam
www.bilska-photo.blogspot.com
mataforgana90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-19, 23:02   #7
NaturalWomen
Rozeznanie
 
Avatar NaturalWomen
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: przeważnie ze swojego pokoju:)
Wiadomości: 1 001
Dot.: Studia dzienne czy zaoczne i praca?

Cytat:
Napisane przez sayok17 Pokaż wiadomość
Wow, nie wiedziałam, że wygląda to aż tak kiepsko! Nie chodzi o pieniądze, tylko raczej o zdobywanie doświadczenia... Martwi mnie po prostu to, że ludzie kończą studia a i tak pracy nie mają!
Wybieram się na matematykę w finansach i ubezpieczeniach. Widzę, że nie ma co mieć super mega ambitnych planów i po prostu dochodzić do wszystkiego ciężką pracą i małymi kroczkami
Studia zaoczne+ praca+ jakaś nauka= brak czasu, przynajmniej w moim przypadku. W mojej sytuacji studia zaoczne były bardziej koniecznością niż wyborem. Jeśli masz wybór to idź na studia dzienne i dobrze wykorzystaj ten czas. Dzisiejsze studiowanie, poza standardowym chodzeniem na wykłady polega na odbywaniu staży, wolontariatów i angażowaniu się w różne przedsięwzięcia itp. w różnych firmach, instytucjach pozarządowych... Firmy przychylnie patrzą na studentów. I powinnaś się zainteresować tym już na pierwszym roku, a nie na ostatnim. Na uczelniach działają koła naukowe, biura karier. Jako osoba pracująca nie będziesz już miała czasu na odbywanie staży, a mało prawdopodobne, że z wykształceniem średnim znajdziesz pracę w zawodzie.
Moja rada idź na dzienne i wykorzystaj ten czas w 100% Powodzenia
__________________
"to, co uderza w Nas ma też swoją drugą twarz/ jak noc, która po to jest, by słońce mogło wschodzić"
N.K.
NaturalWomen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-05-20, 09:51   #8
Honey7
Zakorzenienie
 
Avatar Honey7
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiadomości: 4 441
Dot.: Studia dzienne czy zaoczne i praca?

Jestem na zaocznych i przez rok pracowałam na produkcji , bo nigdzie po ogólniaku mnie nie chcieli .
Dobrze jest pierw się załapać gdziekolwiek.
Są plusy i minusy. Jestem na zaocznych i nie muszę czekać do wakacji by zrobić praktyki.
Owszem, liczy się doświadczenie, gdziekolwiek, bo wszędzie się czegoś nauczysz.

Wybór należy do Ciebie !
Zrób listę za i przeciw oby dwóch wyjść i sama zdecyduj, co jest dla Ciebie bardziej opłacalne.
__________________
BLOGUJĘ
Honey7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-20, 11:31   #9
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Studia dzienne czy zaoczne i praca?

Jasne doświadczenie gdziekolwiek... To głupota do kwadratu żeby zachrzaniać w McDonald's zarabiając 1000 zł na cały etat żeby studiów zaocznych opłacać 500 oczywiście doświadczenie się liczy ale spokojnie zdobędziesz je na pracach sezonowych a dorabiać na 1/4 czy 1/2 etatu nikt ci nie zabroni. No ale mówię, czas na prawdziwe doświadczenie zawodowe zaczyna się gdzieś po licencjacie bo teraz bez zawodowego wykształcenia tak naprawdę nigdzie cię nie wezmą.
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-20, 11:35   #10
794f4f7fd0b0868ccd574eb97c8ebd94d2e43545_60bea4f1edd75
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 628
Dot.: Studia dzienne czy zaoczne i praca?

.

Edytowane przez 794f4f7fd0b0868ccd574eb97c8ebd94d2e43545_60bea4f1edd75
Czas edycji: 2012-11-18 o 14:23
794f4f7fd0b0868ccd574eb97c8ebd94d2e43545_60bea4f1edd75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-20, 12:29   #11
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Studia dzienne czy zaoczne i praca?

Poza tym zależnie od kierunków studiów, może już od pierwszego roku będziesz miała tylko 4 godziny w tygodniu, na drugim trzecim roku jeszcze mniej... Zależy od planu i siatki godzin, więc generalnie będziesz miała kupę czasu żeby robić staże i wolontariaty, gdzie też zdobywasz doświadczenie - co prawda za darmo i nic ci nie płacą ale o ile bardziej jest to wartościowe od pracy byle jakiej byle by była bo trzeba opłacić studia... Takie realia, niestety
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-20, 17:28   #12
magrat16
Zakorzenienie
 
Avatar magrat16
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Cetrum :)
Wiadomości: 3 770
Dot.: Studia dzienne czy zaoczne i praca?

Ja może przytoczę przykład koleżanki. Gdy zaczynała studia zaoczne pracowała w sklepie odzieżowym i ciągle wysyłała cv. Po pewnym czasie udało jej się załapać w państwowym urzędzie. Kończąc licencjat miała już ponad 2 lata stażu pracy,plus kilka podwyżek i awansów za sobą. Znam kilka podobnych przypadków, ale znam też przypadek dziewczyny, która w sklepie utknęła aż do magisterki.
__________________
Magrat znowu bloguje, ostatni post:Jak oszczędzać w kuchni
Przeczytane w2016 35( 2015:70;2014:33; 2013: 61)


03.10.2015
magrat16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-20, 21:30   #13
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Studia dzienne czy zaoczne i praca?

No to może ja przytoczę przykłady pracy z McDonald's... jedyne osoby z wykształceniem innym niż średnie lub wyższe pracowały przy sprzątaniu albo na dostawach. 90% załogi to studenci studiów różnego stopnia - licencjat lub magisterka, albo osoby z wykształceniem wyższym /licencjackim lub magisterskim/.
Także jeden przypadek na milion, to też mój facet któremu sypnął się staż a potem dobra praca, ale to jest przypadek, nie należy zakładać że jakoś to będzie, tylko lepiej iść pewną ścieżką zamiast władować kupe kasy w czesne. Na zaoczne zawsze się można przepisać, ale z zaocznych na dzienne niekoniecznie. Idź na dzienne i szukaj pracy.
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-21, 15:39   #14
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Studia dzienne czy zaoczne i praca?

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
Jasne doświadczenie gdziekolwiek... To głupota do kwadratu żeby zachrzaniać w McDonald's zarabiając 1000 zł na cały etat żeby studiów zaocznych opłacać 500 oczywiście doświadczenie się liczy ale spokojnie zdobędziesz je na pracach sezonowych a dorabiać na 1/4 czy 1/2 etatu nikt ci nie zabroni. No ale mówię, czas na prawdziwe doświadczenie zawodowe zaczyna się gdzieś po licencjacie bo teraz bez zawodowego wykształcenia tak naprawdę nigdzie cię nie wezmą.

No dokładnie.

Możesz iść na zaoczne i McDonald's pracować. Owszem pracę będziesz miała, ale w cv się nie będzie to pięknie prezentować, tzn. chodzi mi o to, że dorabianie w gastronomii będzie zapewne czymś innym, niż to, co chcesz w życiu robić, więc i tak ci się do niczego nie przyda

Możesz na studiach dziennych dorabiać sobie właśnie na jakąś częśc etatu i to w zawodzie. I też jakieś pieniążki- małe, ale jednak będziesz miała
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-24, 13:39   #15
gosiorr
Przyczajenie
 
Avatar gosiorr
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 24
Dot.: Studia dzienne czy zaoczne i praca?

Hej !
Też zastanawiam się nad wyborem między studiami zaocznymi a dziennymi.. Powód jest prosty - pieniądze. Aby się utrzymać na dziennych załóżmy w Łodzi trzeba około 1000 zł i dla moich rodziców nie jest to takie łatwe żeby wyskoczyc z taka iloscia pieniedzy co miesiac.. oczywiscie ja bardzo chcialabym studiowac dziennie, ale nie wiem czy bede w stanie jednoczesnie studiowac i pracowac. Z drugiej strony wiem, że idąc na zaoczne mam możliwość pracy bo wstępnie zaczęłam się już tym interesować i byłabym w stanie opłacić sobie studia i utrzymać się.. ale co wy o tym sądzicie? Co lepsze? I czy jest szansa żeby studiować dziennie i pracować chociaż na pół etatu ? I co sądzicie o takim rozumowaniu, że kończąc studia zaoczne ma się gorszy start w ''karierę'' niż po studiach dziennych ?
Sorry z góry za ilość pytań ; )
gosiorr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-24, 19:40   #16
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Studia dzienne czy zaoczne i praca?

Cytat:
I czy jest szansa żeby studiować dziennie i pracować chociaż na pół etatu ?
Kobieeeto, policz sobie! 20 godzin tygodniowo to pół etatu. Wyobraź sobie że masz zajęcia... 4 dni w tygodniu. Masz w 3 dni wypracować 20 godzin... To jakieś 6,5 godziny, zaczynasz o 8 kończysz po 14 teoretycznie i masz kupę czasu.


Spokojna głowa, zwłaszcza że czasami są dni kiedy na uczelnie jedzie się np tylko na 1,5 godziny :P wygospodarujesz więcej czasu niż ci się wydaje.
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-24, 19:55   #17
gosiorr
Przyczajenie
 
Avatar gosiorr
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 24
Dot.: Studia dzienne czy zaoczne i praca?

No tak, tylko właśnie nie wszyscy pracodawcy zgadzają się na warunki takie, że pracujesz w dni wolne od zajęć. Ja mam na oku miejsce pracy gdzie trzeba przychodzić codziennie, tylko oczywiście o różnych porach i właśnie tu sie zaczynają moje wątpliwości. Czy podołam np. iść po zajęciach do pracy na te załóżmy 4 h .
Znasz może kogoś kto będąc na dziennych pracuje i jeszcze daje rade podołać nauce tak żeby nie zawalać terminów ? bo moi wszyscy znajomi studiują na dziennych ale nikt z nich nie pracuje i dlatego nie mam zadnego punktu odniesienia.
gosiorr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-24, 20:05   #18
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Studia dzienne czy zaoczne i praca?

To że masz sobie na oku miejsce pracy to nic nie znaczy. Logiczne że to ty musisz znaleźć taką pracę która zaakceptuje twoje elastyczne godziny pracy, a nie że się nastawisz na coś i koniec

Ja pracuję i studiuję. W poniedziałek jadę na zajęcia na 8 rano i kończę je o 11;30... Do pracy idę na 16 i kończę o 19. Między 11:30 a 16:00 jest 4,5 godziny czasu na naukę - nie ma możliwości byś tyle poświęciła więc to i tak nawiązka. Podobnie w czwartek, przyjeżdżam na jedną godzinę na uczelniei potem praca praca. W sobotę odrabiam trochę więcej a niedziele wolne. Piątki z resztą też mam wolne teraz. Tylko wtorek i środa na uczelni jest na pełnym hardkorze w sensie w te dni siedzę od rana do wieczora.
Nie ma tutaj żadnej filozofii tak naprawdę kwestia organizacji, tak czy siak w tygodniu mam wolne w niedziele, a z resztą dla mnie to strata czasu nie pracować na studiach jeśli plan zajęć jest tak dogodny - u mnie w grupie kilka osób pracuje kilka studiuje dwa kierunki, a jeśli ktoś coś zawala i jeździ na drugich terminach to ci którzy nie mają szacunku ani do własnego czasu ani do cudzego.

Codziennie spokojnie z palcem w uchu znajdziesz te 1,5 godziny na naukę jeśli jesteś systematyczna ale jestem wręcz przekonana że wygospodarujesz jeszcze więcej a i tak tego nie wykorzystasz Póki co nie miałam żadnej poprawki ani drugiego terminu, jak ktoś jest olewusem z natury to choćby miesiąc wolnego miał nie nauczy się do egzaminu.
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-24, 20:15   #19
gosiorr
Przyczajenie
 
Avatar gosiorr
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 24
Dot.: Studia dzienne czy zaoczne i praca?

Dzięki za informacje , w końcu mam jakieś inne spojrzenie na to, spojrzenie z perspektywy kogoś kto pracuje i studiuje dziennie, bo do tej pory nie miałam okazji porozmawiać z kimś takim A mam jeszcze jedno pytanie, nie wiesz może jak to jest, czy jak się zdecyduję załóżmy na studia dzienne to czy w trakcie studiów można się przenieść na tryb zaoczny czy już trzeba ten rok wytrzymać i dopiero starać się o przeniesienie ?
gosiorr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-24, 20:21   #20
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Studia dzienne czy zaoczne i praca?

W każdej chwili możesz się przenieść na zaoczne, z kolei z zaocznych na dzienne - to się zdarza niesamowicie rzadko... Więc lepiej startować z dziennych i dorabiać a jak juz złapiesz porządną pracę to dopiero przenieść się na zaoczne.
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-24, 20:23   #21
gosiorr
Przyczajenie
 
Avatar gosiorr
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 24
Dot.: Studia dzienne czy zaoczne i praca?

Dziękuje Ci ;* pomogłaś mi bardzo bardzo )
gosiorr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-26, 19:38   #22
magrat16
Zakorzenienie
 
Avatar magrat16
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Cetrum :)
Wiadomości: 3 770
Dot.: Studia dzienne czy zaoczne i praca?

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
Codziennie spokojnie z palcem w uchu znajdziesz te 1,5 godziny na naukę jeśli jesteś systematyczna ale jestem wręcz przekonana że wygospodarujesz jeszcze więcej a i tak tego nie wykorzystasz Póki co nie miałam żadnej poprawki ani drugiego terminu, jak ktoś jest olewusem z natury to choćby miesiąc wolnego miał nie nauczy się do egzaminu.
Ale to zależy od kierunku. Na moim pierwszym miałam zajęcia przykładowo 8-12, 12-21 jednego dnia. Codziennie do 20, minimum 17 przedzielone króką przerwą, plus masę zadań projektowych. do zrobienia po godzinach. Na pierwszym roku nie studiowałam jeszcze dwóch kierunków, a i tak mało spałam. Szczerze mówiąc to u mnie jakakolwiek szansa na pracę przychodziła na trzecim roku bo i plan i liczba godzin już bardziej sensowne były
__________________
Magrat znowu bloguje, ostatni post:Jak oszczędzać w kuchni
Przeczytane w2016 35( 2015:70;2014:33; 2013: 61)


03.10.2015
magrat16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-26, 22:10   #23
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Studia dzienne czy zaoczne i praca?

No, zależy od kierunku.

Jak idziesz na medycynę to może niekoniecznie, ale wiem jak choćby na prawie czy ekonomii - koleżanka na eko już od pierwszego roku zaczęła praktyki, kolega na prawie pracował normalnie. Są kierunki gdzie godzinowo wychodzi to kosmicznie dużo, natomiast ja się z takimi praktycznie nie spotykam, to są może dwa przypadki na wszystkich moich znajomych, większość może sobie pozwolić na pracę - poza tym niektórzy sobie pozmieniali grupy żeby mieć dzień wolny.

Ale sama mówisz że studiujesz dwa kierunki - więc mówię większość moich znajomych albo pracuje albo studiuje dwa kierunki, bo nawet jeśli jest ciężko wszystko jest kwestią organizacji.
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-01, 20:21   #24
CzarnaKocurka
Rozeznanie
 
Avatar CzarnaKocurka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Rybnik / Katowice
Wiadomości: 611
Dot.: Studia dzienne czy zaoczne i praca?

Ja bym Ci radziła pójść na zaoczne, żeby móc pracować. Albo chociaż licencjat zrobić dziennie i później kontynuować na zaocznych. Każdy ma na początku ambitne plany, ale to jest Polska... Przeważnie pracodawcy mają w d**** Twoje studia, tylko liczy się doświadczenie, doświadczenie i jeszcze raz doświadczenie.

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
W każdej chwili możesz się przenieść na zaoczne, z kolei z zaocznych na dzienne - to się zdarza niesamowicie rzadko... Więc lepiej startować z dziennych i dorabiać a jak juz złapiesz porządną pracę to dopiero przenieść się na zaoczne.
To też jest bardzo dobre rozwiązanie Kwestia dogadania się z potencjalnym pracodawcą.
__________________
Wiosenne porządki
wymieniam art zabawki (serwetki do decoupage, wełna czesankowa, materiały do scrapbookingu itp.)
wymieniam książki
a tych książek s z u k a m

CzarnaKocurka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-02, 14:34   #25
5e39f43c776cd63a5691dbeeeb4c12a7b21f7a21_63e19482c3766
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 726
Dot.: Studia dzienne czy zaoczne i praca?

Najrozsądniej jest chyba iść na pierwszy stopień na studia dzienne. Po samym liceum ogólnokształcącym ciężko załapać się na jakąś sensowną posadę, chyba że kogoś interesuje praca jako ekspedientka... Przez te trzy lata studiów dziennych trzeba skupić się na nauce plus szukać praktyk, wyjazdów, szkoleń, kursów... A po obronie licencjatu można poszukać pracy i zacząć II stopień zaocznie.

Sama rozważam takie rozwiązanie, choć mam też sporo ale.
5e39f43c776cd63a5691dbeeeb4c12a7b21f7a21_63e19482c3766 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:38.