Moja córka coś przedemną ukrywa - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-07-16, 19:17   #1
mad75
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 2

Moja córka coś przedemną ukrywa


Witam, mam problem z moją 17 letnią córką, widzę, że ona coś przedemną ukrywa tylko nie wiem co, jak probuje sie do niej zblizyc to sie odrazu odsuwa, nie rozmawia z nami wogole co wczesniej bylo na porzadku dziennym, ze znajomymi zachowuje sie normalnie a nas unika jak ognia, wiem tez ze ma chlopaka (wydaje sie byc poukladany jak go widze) ale jak ją o niego zapytam to kategorycznie zaprzecza ze to jej chlopak, nie wiem zaczelam podejrzewac ze ona pali papierosy albo cos bierze i sie boi ze mozemy ja wyczuć, zastanawialam sie nad przeszukaniem pokoju ale to chyba bedzie niewporządku

Ona sie dobrze uczy, nawet bardzo dobrze i zawsze mielismy ze soba dobry kontakt a tutaj nie wiem co sie dzieje

Edytowane przez mad75
Czas edycji: 2013-07-16 o 19:23
mad75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-16, 20:25   #2
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: Moja córka coś przedemną ukrywa

Cytat:
Napisane przez mad75 Pokaż wiadomość
Witam, mam problem z moją 17 letnią córką, widzę, że ona coś przedemną ukrywa tylko nie wiem co, jak probuje sie do niej zblizyc to sie odrazu odsuwa, nie rozmawia z nami wogole co wczesniej bylo na porzadku dziennym, ze znajomymi zachowuje sie normalnie a nas unika jak ognia, wiem tez ze ma chlopaka (wydaje sie byc poukladany jak go widze) ale jak ją o niego zapytam to kategorycznie zaprzecza ze to jej chlopak, nie wiem zaczelam podejrzewac ze ona pali papierosy albo cos bierze i sie boi ze mozemy ja wyczuć, zastanawialam sie nad przeszukaniem pokoju ale to chyba bedzie niewporządku

Ona sie dobrze uczy, nawet bardzo dobrze i zawsze mielismy ze soba dobry kontakt a tutaj nie wiem co sie dzieje
Twoja corka jest w wieku, gdy człowiek buduje swoją niezaleznośc. Nie mówi ci wszystkiego.
I słusznie. Nie powinno sie mówić za duzo osobom, które ci nie ufają, węszą i którym przychodzi do głowy przeszukiwanie prywatnych rzeczy.

Moze rozmawiaj z nią. Naucz się z nia rozmawiać.
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-16, 20:44   #3
mad75
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 2
Dot.: Moja córka coś przedemną ukrywa

w tym rzecz ze jeszcze 3 tygodnie temu rozmawialismy normalnie i o wszystkim
mad75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-16, 20:46   #4
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: Moja córka coś przedemną ukrywa

Cytat:
Napisane przez mad75 Pokaż wiadomość
w tym rzecz ze jeszcze 3 tygodnie temu rozmawialismy normalnie i o wszystkim
To normalnie teraz jej powiedz, ze się martwisz, i jesli ma kłopoty to zawsze moze z nimi dociebie przyjść, bo ją wesprzesz i pomozesz. Poza tym daj jej przestrzeń i nie baw się w śledczą.
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-16, 21:39   #5
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: Moja córka coś przedemną ukrywa

Rozmowa z nastolatkami to stąpanie po kruchym lodzie.
Trzeba być bardzo delikatnym. Okazać chęć pomocy,wsparcie ale bez narzucania się. Może opowiedz coś o sobie jak to ty byłaś nastolatką. Przede wszystkim przypomnij sobie jak to było i wtedy zacznij rozmowę.
__________________
We all find time to do what we really want to do...
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-17, 15:31   #6
7808db1bb82aa4847b78eb7501a3e60a0e3c1e7e_5ddc6b3aac83c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 835
Dot.: Moja córka coś przedemną ukrywa


Edytowane przez 7808db1bb82aa4847b78eb7501a3e60a0e3c1e7e_5ddc6b3aac83c
Czas edycji: 2018-02-20 o 18:59
7808db1bb82aa4847b78eb7501a3e60a0e3c1e7e_5ddc6b3aac83c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-21, 08:05   #7
agnieszka255
Zadomowienie
 
Avatar agnieszka255
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: trójmiasto
Wiadomości: 1 075
GG do agnieszka255
Dot.: Moja córka coś przedemną ukrywa

Może córka chce odrobiny wolności? Mama nie musi o wszystkim wiedzieć,ja jak byłam nastolatką, o pierwszym pocałunku powiedziałam przyjaciółce, a nie matce. Córka, nie jest już małą dziewczynką, a już kobietą i przeżywa swoja pierwszą miłość. Nie nalegaj by ci coś powiedziała, po prostu poczekaj, może sama ci powie, rozumiem, że się martwisz, jak każda matka, ale wypytywanie nic nie da i być może pogorszy wasze relacje, bo może córka odczuć, że jej nie ufasz. To ,że się nie zwierza nie znaczy że się coś z nią dzieje, zakochana jest i ma głowę w chmurach, teraz ma partnera do rozmów, nawet, jeśli to nie jej chłopak, jak mówi a przyjaciel, uszanuj to i nie wypytuj. Nie licz na to, że do końca życia będzie ci o wszystkim mówiła
__________________
Już jestem, Jakub, 3550, 54 cm
agnieszka255 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:01.