ciasta weselne - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-09-27, 09:40   #1
zyta30
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 1

ciasta weselne


Witam jakie ciasta najczęściej piecze się na wesela? i jakie ciasta najbardziej smakują gościom
zyta30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-27, 11:43   #2
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: ciasta weselne

Karpatka zawsze na propsie .

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-27, 11:50   #3
201701261449
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 402
Dot.: ciasta weselne

Absolutnie na każdym weselu, na którym byłam ja i rodzina, był sernik. Jeden, dwa, ale zawsze jakiś, bo to prawie każdy lubi (prócz mnie). I uważam, że to całkiem dobry strzał.
Prawie nigdy nie schodzą ciasta z ciężkimi, maślanymi kremami, bo one mocno zamulają od słodyczy, rzadko kiedy ktoś rzuca się na galaretki.
Dobre są też biszkopty z jakąś lekką masą.
Słyszałam, że ostatnio często podaje się też jabłecznik.

Ja swój ślub będę mieć z lekka francuski i chyba zamiast ciast będzie migdałowy chrust, ale gdybym zmieniała koncepcję, to na pewno nie podałabym:
- makowca (uwielbiam, ale włazi w zęby niemożebnie, trudno też o mięciutki, dobrze zrobiony)
- lodowego (niby można, ale mnie się kojarzy z kinder party)
- maślano-śmietanowego, ciężkiego, alkoholowego
- orzechowego - za duża możliwość alergii, szczególnie, jak dzieci zapraszasz
Ważna jest też pora roku.
Jesienią, zimą postawiłabym na piernik, sernik, może ciasto z bakaliami, ciasto czekoladowe, jabłecznik.
Natomiast latem wzięłabym na pewno ten sernik, biszkopt, ciasto z owocami, ciasto kokosowe.
I tu i tu fajnie sprawdzą się też babeczki.
201701261449 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-27, 13:30   #4
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: ciasta weselne

u mnie były serniki, jabłeczniki, biszkoptowe z kremem (śmietanowym z kwaśniejszymi owocami - wszystkie maślane odpadają), czekoladowe, orzechowe z karmelem plus babeczki i rurki z kremem (przy czym właśnie babeczki i rurki zeszły a reszta stała)
ale to i tak bez znaczenia bo na weselach mało kto w ogóle rusza ciasta - wszyscy czekają na ciepłe posiłki i się tylko bawią
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥
eyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-27, 15:05   #5
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: ciasta weselne

tort oczywiscie.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-27, 18:54   #6
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: ciasta weselne

Cytat:
Napisane przez smellsliketeenspirit Pokaż wiadomość
Absolutnie na każdym weselu, na którym byłam ja i rodzina, był sernik. Jeden, dwa, ale zawsze jakiś, bo to prawie każdy lubi (prócz mnie). I uważam, że to całkiem dobry strzał.
Prawie nigdy nie schodzą ciasta z ciężkimi, maślanymi kremami, bo one mocno zamulają od słodyczy, rzadko kiedy ktoś rzuca się na galaretki.
Dobre są też biszkopty z jakąś lekką masą.
Słyszałam, że ostatnio często podaje się też jabłecznik.

Ja swój ślub będę mieć z lekka francuski i chyba zamiast ciast będzie migdałowy chrust, ale gdybym zmieniała koncepcję, to na pewno nie podałabym:
- makowca (uwielbiam, ale włazi w zęby niemożebnie, trudno też o mięciutki, dobrze zrobiony)
- lodowego (niby można, ale mnie się kojarzy z kinder party)
- maślano-śmietanowego, ciężkiego, alkoholowego
- orzechowego - za duża możliwość alergii, szczególnie, jak dzieci zapraszasz
Ważna jest też pora roku.
Jesienią, zimą postawiłabym na piernik, sernik, może ciasto z bakaliami, ciasto czekoladowe, jabłecznik.
Natomiast latem wzięłabym na pewno ten sernik, biszkopt, ciasto z owocami, ciasto kokosowe.
I tu i tu fajnie sprawdzą się też babeczki.
jako dziecko na weselach zawsze wybieraliśmy ciasta z galaretkami (z braćmi i kuzynami). teraz już co prawda rzadko chodzę na wesela, ale widuję, że dzieci nadal go galaretek ciągnie
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-27, 18:58   #7
stesia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 3 527
Dot.: ciasta weselne

zawsze są serniki, u brata tż połowa ciast jaka była to serniki. nie wiem jakie smakują gościom bo naprawdę mało kto je te ciasta, ja jak się napatrzę na to wszystko to mi się odechciewa (ale mi osobiście serniki nie smakują więc nawet jak mam ochotę na słodkie to mam o połowę większy wybór i mniejszą zagwozdkę ). ogólnie to za mało jest rurek i babeczek, bo zawsze szybko znikają, no bo w sumie też wolałabym chwycić za małą babeczkę niż kawał ciasta. zawsze gdzieś na początku jest przy stole: a może zjem co słodkiego, o babeczkę sobie wezmę, i dość szybko babeczek nie ma
no i wiadomo nie robi sie raczej ciast typu sernik na zimno, bo takiego ciasta nie pokroisz wcześniej i nie wyłożysz go razem z innymi

Edytowane przez stesia
Czas edycji: 2016-09-27 o 19:02
stesia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-09-27, 20:08   #8
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 50 575
Dot.: ciasta weselne

Ja jako gość powiem, że ciasta mnie nie kręcą ale dostać np. w ramach deseru te oklepane lody plus kawał ciepłej szarlotki to by był u mnie zachwyt
Z tego co widuję to teraz rzadko u mnie w okolicach są ciasta na stołach. Zazwyczaj jakieś słodkości są na stole z deserami (coś jak stół wiejski ale ze słodyczami: fontanna z czekoladą, owoce na wykałaczkach, deserki w kieliszkach takich trójkątnych np. tiramisu, jakieś drażetki typu m&m )
Na stołach ze słodkich rzeczy stoją zazwyczaj owoce i cukierki poupychane na paterach między owocami.
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-01, 11:45   #9
jenna2202
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 169
Dot.: ciasta weselne

Bylam na trzech weselach w tym roku i zawsze był jakiś sernik, albo nawet dwa. Widziałam też zwykłe ciasta ucierane, ciasta z galaretką. Na wszystkich trzech weselach był podobny tort (a to różne regiony Polski były) - na białym biszkopcie przekładany bitą smietaną i jakąs konfiturą, ozdobiony owocami. Na jednym nie było owoców, a krem kawowy jako jedna z warstw.
jenna2202 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-01, 13:45   #10
bleuclair
Zakorzenienie
 
Avatar bleuclair
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 6 203
Dot.: ciasta weselne

Uważam że sernik i jabłecznik to klasyk. Osobiście nienawidze na weselach deserów w szklaneczkach z buta śmietaną i galaretką i biszkoptów z galaretką.

Wszędzie też oczywiście był tort i często Pani walewska (swoją drogą bardzo lubie) za to nie spotkałam się na żadnym weselu z miodownikiem ,Snickersem (a szkoda,bo to moje ulubione),ani ciastami typu karpatka i napoleonka
bleuclair jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-10-01 14:45:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:15.