krem z mocznikiem - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-03-20, 13:30   #1
belu
Raczkowanie
 
Avatar belu
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 89

krem z mocznikiem


Witam : )
Zabijcie mnie jak xle umieściłam watek ale nie miałam już pojęcia gdzie go wcisnąć :P
Ze względu na rogowacenie okołomieszkowe uzywam kremu z mocznikiem 10 %, taki z rossmana z Isany, kosztuje koło 8 zł jakby ktoś pytał
Działa on super na moją skóre, naprawdę wygląda ona lepiej, ale jest cos co doprowadza mnie do szału. Mianowice, gdy sie zabalsamuje już kremem, to mam wrażenie ( z tego co czytałam na kwc nie tylko ja ) że jestem brudna. Zaśnięcie nawet w takim stanie jest straszne. Wchłania się to wolno, ale głównym problemem jest struktura tego kremu - to co sprawia ze czuje sie jakbym się z rok nie myła :P rano pierwsze co robie, to biegne wrecz pod prysznic, bo to uczucie jest nie do wytrzymania.

I tu rodzi sie moje pytanie, czy Któraś z Was uzywała może/może zna krem z mocznikiem, który wchlania się lepiej i nie pozostawia tego uczucia na ciele? proosze
__________________
30.07.2012r - prawo jazdy
belu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-20, 13:44   #2
kawa_zmlekiem
damn good coffee
 
Avatar kawa_zmlekiem
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 11 448
Dot.: krem z mocznikiem

Każdy krem z 10% stężeniem mocznika ma taką konsystencję - Isana, Xerial, Numis Med, Cerkobalm. Próbowałaś wersji z niższym stężeniem, 5,5%?
kawa_zmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-20, 15:55   #3
belu
Raczkowanie
 
Avatar belu
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 89
Dot.: krem z mocznikiem

Cytat:
Napisane przez kawa_zmlekiem Pokaż wiadomość
Każdy krem z 10% stężeniem mocznika ma taką konsystencję - Isana, Xerial, Numis Med, Cerkobalm. Próbowałaś wersji z niższym stężeniem, 5,5%?
właśnie sie zastanawiam, czy by nie sięgnąć po taki z zmniejszym stężeniem. bo oszaleje
__________________
30.07.2012r - prawo jazdy
belu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-22, 17:32   #4
Sweetty
Rozeznanie
 
Avatar Sweetty
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: TrÓjMiAsTo
Wiadomości: 617
Dot.: krem z mocznikiem

Mocznik w zależności od stężenia ma różne właściwości przy 5% tylko nawilża 10% i wyżej również złuszcza

osobiście używam cerkoderm 15% z dodatkiem AHA na noc a na dzień kremuren plus 5% (rogowacenie okołomieszkowe na ramionach) niestety oba mają taką 'tempom' konsystencję jednak 5% wchłania się u mnie prawie całkowicie w jakieś 20min
__________________
If you ever find your
'Someone Just For You'
never let them go



Od 16.10.2014 Aparatka


Sweetty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-23, 23:12   #5
Geastine
Przyczajenie
 
Avatar Geastine
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 5
GG do Geastine Send a message via Skype™ to Geastine
Dot.: krem z mocznikiem

Dziewczyny czym sie objawia to rogowacenie okolomieszkowe?? Bo pierwszy raz spotykam sie z taka diagnoza... Ja testuje krem MIXA 40% z rosmana ale ten nie zawiera mocznika tylko gliceryne i mleczko z platkow owsianych i super zmiekcza zrogowaciale partie na skorze(lokcie, piety) troche wolno sie wchlania ale jak juz sie wchlonie nie ma uczucia nieprzyjemnego filmu na skorze....
Geastine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-24, 08:15   #6
vicious_parsley
Raczkowanie
 
Avatar vicious_parsley
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Gorzów
Wiadomości: 41
Dot.: krem z mocznikiem

@belu - kurcze, chciałam polecić krem PILARIX, ale on ma aż 20% stężenia, więc jeżeli po 10% czujesz sie źle, to co dopiero po nim.
Faktycznie, pilarix ma tępą konsystencję, wręcz okleja nogi, ale ja to w nim lubię, bo czuję, że mam taką "osłonkę" na nogach, która mocno zmiękcza skórę i utrzymuje odpowiedni poziom nawilżenia.
Proszę, napisz jak sprawuje sie u Ciebie krem ze stężeniem 5% (jeżeli go oczywiście kupisz), jestem bardzo ciekawa.
P.s. Jak mocno doskwiera Ci rogowacenie? Jest to u Ciebie rozległy problem?
vicious_parsley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-03-24 09:15:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:49.