Kuracja na zapalenie pęcherza - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-02-05, 14:38   #1
NetusiaKay
Raczkowanie
 
Avatar NetusiaKay
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 200

Kuracja na zapalenie pęcherza


Cześć ! Dziś byłam u ginekologa na USG pęchrza, bo mam powtarzający się od czasu do czasu problem z zapaleniem.
Lekarz przepisał mi kurację składającą się z tabletek dopochwowych Gynalgin i Nystatyna.
Czy któraś z Was przechodziła taką kurację? I czy mogę używać tych tabletek podczas okresu ?
__________________
wymianka.
NetusiaKay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-05, 17:24   #2
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: Kuracja na zapalenie pęcherza

Nie, nie wiem czy można, ale nie używaj ich podczas okresu. Nie wiem jak to możliwe, ale ja dostałam ten zestaw na infekcję pochwy, nie pęcherza, bo pęcherz zawsze leczyłam Furaginą...
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-05, 17:52   #3
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: Kuracja na zapalenie pęcherza

jesteś pewna że to na zapalenie pęcherza dostałaś? zapalenie pęcherza zwykle leczy się antybiotykami doustnymi lub furaginum a nie środkami na grzybicę. tz. gynalgin ma działanie i na grzybicę i na bakterie, ale nie przypominam sobie, aby leczenie nim było zalecane w przypadku zapaleń pęcherza... dziwne trochę.
w czasie okresu nie stosuj. dokończ po zakończeniu krwawienia. i może dokup sobie jakieś tabletki żurawinowe i probiotyki doustne na układ moczowo-płciowy
flybird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-05, 18:02   #4
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Kuracja na zapalenie pęcherza

Z pecherzem idzie sie do urologa szczegolnie gdy infekcje sie powtarzają. Robi sie badanie moczu.

Ja po i w trakcie leczeniu Furaginium biorę zawsze coś z żurawina i no spę, żurawinę powinno się łykać nawet 2 lata, ja biorę 1 kapsułke dziennie.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-07, 12:46   #5
spritfire
Rozeznanie
 
Avatar spritfire
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 550
Dot.: Kuracja na zapalenie pęcherza

Tak ja brałam tabletki dopochwowe bo u mnie zapalenie pęcherza było przez zapalenie pochwy.
I dzięki temu raz na zawsze wyleczyłam się z nawracajacego zapalenia - bo usunęłam główne źródło.

Furagin i żurawinka owszem jeżeli to przeziębienie pęcherza i bakterie w pęcherzu moczowym,mnie to nietsety nie pomagało.
spritfire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-17, 23:00   #6
NetusiaKay
Raczkowanie
 
Avatar NetusiaKay
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 200
Dot.: Kuracja na zapalenie pęcherza

Dzięki, jeszcze jedno pytanie - Czy podczas używania nystatyny i ginalginu można chodzić na basen?
__________________
wymianka.
NetusiaKay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-18, 10:05   #7
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: Kuracja na zapalenie pęcherza

nie :P
na poważnie, to są globulki dopochwowe. po pierwsze w ogóle w czasie leczenia zapaleń i infekcji nie powinno się chodzić na basen a po drugie globulki wypływają i jest to niehigieniczne. nawet jak się porządnie umyjesz. ja bym radziła wstrzymać się z basenem w czasie leczenia no i może kilka dni po, żeby flora się unormowała (w ogóle jak chodzisz na basen to dobrze jest brać jakieś lacibios femina na przykład profilaktycznie). baseny to super sprzyjający czynnik infekcyjny
flybird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-02-21, 15:41   #8
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: Kuracja na zapalenie pęcherza

tak pisze na wszelki wypadek, 3 tyg temu okazalo sie, ze rowniez mam infekcje drog moczowych. Dostalam furagin. Po kuracji zrobilam ponownie badanie moczu i okazalo sie, ze furagin byl za slaby i teraz mam klebuszkowe zapalenie nerek i mam problem. Jesli macie zapalenie, zrobcie sobie badanie moczu w trakcie brania lekow, zeby zobaczyc, czy to cos pomaga...
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:08.