Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.5 - Strona 82 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-04-23, 18:58   #2431
Kukunia23
Rozeznanie
 
Avatar Kukunia23
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 898
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.5

Cytat:
Napisane przez szakal165 Pokaż wiadomość
Kurcze, boje sie trochę, czy sobie poradzę. Ta dziewczyna mówiła, że wdrożenie (jej) trwało pół roku, co ja po miesiącu będę potrafiła/umiała? Niewiele. Zostaję tak naprawdę sama sobie.
Dziś dostałam fakturę od ups na 68 stron. Nie wiem, czy ją się robi cały dzień
na dodatek jest to dość skomplikowane, dzwonić po innych działach i pytać, na jakiego klienta coś zostało zaksięgowane. Dziś robiłyśmy niby to, co zostawiłam bo nie umiałam sama. I powiem wam, że jest to skomplikowane i niezbyt intuicyjne, należy szukać po raporcie dziennym w platformie co jechało danym przewoźnikiem i każdą kwotę na fakturze rozbijać na średnio 5-10 różnych klientów. I tak z każdą fakturą.

---------- Dopisano o 19:24 ---------- Poprzedni post napisano o 19:16 ----------


O co ci chodzi?
hmmm... z tego co widzę to będzie w cholerę roboty, i pewnie dlatego ludzie tam zostają do 8-trochę to chore swoją drogą...
ja faktura może mieć 68 stron? chyba 68 pozycji....
__________________
You shoot me down but I won’t fall
I am titanium

Kukunia23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-23, 19:14   #2432
myboyismine
Zakorzenienie
 
Avatar myboyismine
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 21 826
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.5

Cytat:
Napisane przez Kukunia23 Pokaż wiadomość
hmmm... z tego co widzę to będzie w cholerę roboty, i pewnie dlatego ludzie tam zostają do 8-trochę to chore swoją drogą...
ja faktura może mieć 68 stron? chyba 68 pozycji....

tez myślałam o tym, ale ja się tam nie znam
myboyismine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-23, 19:17   #2433
Erite
Zadomowienie
 
Avatar Erite
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 265
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.5

Cytat:
Napisane przez gwiazdeczka172 Pokaż wiadomość
Ja mam dzisiaj doła...
Mam okres, ciągle chce mi się żreć. A byłam w sklepie to mi na moją dupę nic nie wchodzi i mam cellulit - no nic tylko się pochlastać.
Też mam cellulit ale mam to w d.pie.

No dobra, nie mam, od jutra się odchudzam.
Chyba pocisnę sobie jakąś hardcorową dietę typu kopenhaska, bo inaczej będzie źle.

Tolvaj, Twoje B2 w szwedzkim jest, zwłaszcza w porównaniu do reszty polskiego społeczeństwa, moim zdaniem bardzo dobre. Niewielki odsetek ludzi zna ten język, więc jesteś atrakcyjna na rynku pracy. Ważne żebyś ciągle szkoliła się, bo znajomość języka szybko umyka, gdy się go nie używa.
Uczyłaś się tylko szwedzkiego? Jaki masz sposób na ten język? Chcę się zabrać porządnie za duński za kilka miesięcy i nie wiem jak to zrobić skutecznie.
__________________
"Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to właśnie robi."
~Albert Einstein

If you are good at something never do it for free.

Edytowane przez Erite
Czas edycji: 2013-04-23 o 19:20
Erite jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-23, 19:20   #2434
szakal165
Zakorzenienie
 
Avatar szakal165
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 5 812
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.5

Cytat:
Napisane przez Kukunia23 Pokaż wiadomość
hmmm... z tego co widzę to będzie w cholerę roboty, i pewnie dlatego ludzie tam zostają do 8-trochę to chore swoją drogą...
ja faktura może mieć 68 stron? chyba 68 pozycji....
niestety, nie. Gruby plik, 68 stron bo jak mówiono mi, część z tym stron np. podlega innym działom ale reszta zostaje nam. Przewoznik wyszczególnia różne pierdoły, nawet te gdzie jest "0,00 zł"
szakal165 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-23, 19:30   #2435
nicRu
maszyna, nie człowiek
 
Avatar nicRu
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Stolica Południa
Wiadomości: 24 775
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.5

Tolvaj, więcej wiary w siebie! Mówiąc czynny masz na mysli swobodę wypowiedzi itp? W trakcie pracy się przecież najwyżej wyrobisz, skoro biernie określasz się na poziom B2/C1 Nie wygłupisz sie wysyłając swoje aplikacje, raz usłyszałam od rekruterki, że szukają osób z francuskim i dostają mnóstwo aplikacji, gdzie ludzie owszem, uczli się francuskiego. W gimnazjum/liceum, a potem przez 5-6 lat go nie używali To oni się prędzej wygłupią niż Ty z dość konkurencyjnym językiem na poziomie zaawansowanym czy też średniozaawansowanym
__________________
Rosyjski A1-A2-B1-B2-C1
Francuski A1-A2-B1-B2-C1
nicRu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-23, 19:31   #2436
Kukunia23
Rozeznanie
 
Avatar Kukunia23
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 898
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.5

Cytat:
Napisane przez szakal165 Pokaż wiadomość
niestety, nie. Gruby plik, 68 stron bo jak mówiono mi, część z tym stron np. podlega innym działom ale reszta zostaje nam. Przewoznik wyszczególnia różne pierdoły, nawet te gdzie jest "0,00 zł"
czizaz...to wychodzi na to że twoja firma ma tylko jednego przewoźnika???i to on obsługuje wysztkie dostawy??no bo przecież taka wileka faktura nie jest z niczego? przecież to można się pochlastać przy tym , w ogóle to jak księgowe się godzą na takie faktury, nie moga zrobić kilku mniejsdzych???
__________________
You shoot me down but I won’t fall
I am titanium

Kukunia23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-23, 19:33   #2437
kayra
Zadomowienie
 
Avatar kayra
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 337
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.5

Hej Dziewczynki. Widzę, że chyba wiele się pod moją nieobecność nie zmieniło. Ja już zaczęłam drugi tydzień pracy, jest ok, ale czy mnie zostawią to nie wiem. Będę tylko szukać innego lokum.
__________________

kayra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-04-23, 19:34   #2438
Auksencja
Rozeznanie
 
Avatar Auksencja
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 552
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.5

Cytat:
Napisane przez liittleedeviil Pokaż wiadomość
Druga, co ma tyle rozmów, że za chwilę to nie pracodawca będzie ją wybierał, a ona pracodawcę A pierwsza rozmowa na jakie stanowisko? Będę trzymała kciuki za pierwszą rozmowę bo praca na stoisku banku polegająca na zaczepianiu ludzi w CH jest gorsza niż jakakolwiek upierdliwa obsługa klienta w sklepie (z perspektywy sprzedającego i kupującego).
Jeśli ktoś wysyła ogromne ilości cv dziennie, to ma dużo rozmów. Ja wysyłałam na konkretne stanowiska i nie miałam 10 rozmów tygodniowo na "jakieś tam stanowiska", tylko 1 rozmowę, ale do konkretnej pracy. Z tego co się orientuję, to Ty też szukasz sprecyzowanej pracy i tego się trzymaj.
Auksencja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-23, 19:42   #2439
tajkuna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 3 353
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.5

Cytat:
Napisane przez myboyismine Pokaż wiadomość
tez myślałam o tym, ale ja się tam nie znam
A jak z tą pracą na kasie. Kiedy zaczynasz ?
tajkuna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-23, 19:43   #2440
Melissa86
Zakorzenienie
 
Avatar Melissa86
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 5 899
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.5

Cytat:
Napisane przez kayra Pokaż wiadomość
Hej Dziewczynki. Widzę, że chyba wiele się pod moją nieobecność nie zmieniło. Ja już zaczęłam drugi tydzień pracy, jest ok, ale czy mnie zostawią to nie wiem. Będę tylko szukać innego lokum.
Jesteś na okresie próbnym?
Melissa86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-23, 19:48   #2441
myboyismine
Zakorzenienie
 
Avatar myboyismine
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 21 826
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.5

Cytat:
Napisane przez liittleedeviil Pokaż wiadomość
Druga, co ma tyle rozmów, że za chwilę to nie pracodawca będzie ją wybierał, a ona pracodawcę A pierwsza rozmowa na jakie stanowisko? Będę trzymała kciuki za pierwszą rozmowę bo praca na stoisku banku polegająca na zaczepianiu ludzi w CH jest gorsza niż jakakolwiek upierdliwa obsługa klienta w sklepie (z perspektywy sprzedającego i kupującego).

bez przesady pierwsza rozmowa do pracy w administracji- bardzo mi zależy, takie studia kończę. Poza tym oprócz wymarzonej pracy, zanim kiedyś ją dostanę, muszę szukać jakiejś nawet innej żeby utrzymać się- gdybym mieszkała tu z rodzicami mogłabym sobie bardziej wybrzydzać i szukać tylko w zawodzie, ale cóż...

---------- Dopisano o 20:48 ---------- Poprzedni post napisano o 20:45 ----------

Cytat:
Napisane przez Auksencja Pokaż wiadomość
Jeśli ktoś wysyła ogromne ilości cv dziennie, to ma dużo rozmów. Ja wysyłałam na konkretne stanowiska i nie miałam 10 rozmów tygodniowo na "jakieś tam stanowiska", tylko 1 rozmowę, ale do konkretnej pracy. Z tego co się orientuję, to Ty też szukasz sprecyzowanej pracy i tego się trzymaj.

jeśli o mnie chodzi to i tak nie wysyłam "ogromnych ilości cv", a rozmów jakoś też nie mam dużo. Albo jest cisza która długo sie ciągnie, albo naraz kilka


Cytat:
Napisane przez tajkuna Pokaż wiadomość
A jak z tą pracą na kasie. Kiedy zaczynasz ?


nie będę pracować tam na kasie, bo to tylko na weekendy miala być, już pisałam a praca na same weekendy mnie nie ratuje
myboyismine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-04-23, 19:55   #2442
szakal165
Zakorzenienie
 
Avatar szakal165
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 5 812
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.5

Cytat:
Napisane przez Kukunia23 Pokaż wiadomość
czizaz...to wychodzi na to że twoja firma ma tylko jednego przewoźnika???i to on obsługuje wysztkie dostawy??no bo przecież taka wileka faktura nie jest z niczego? przecież to można się pochlastać przy tym , w ogóle to jak księgowe się godzą na takie faktury, nie moga zrobić kilku mniejsdzych???
hej,
firma korzysta z kilku przewoźników zależnie od rodzaju towaru- poprzez przewoźników z własnym taborem i własnymi kierowcami, przez spedycje, firmy kurierskie. Przewoźników na stałych trasach jest kilku, natomiast często zdarzają się sytuacje "na wczoraj", gdzie trzeba organizować coś szybkiego czy skorzystać z innych firm. Często jeżdżą osobówki, busy, małe auta, rzadziej ciężarówki. Zdarzają się doładunki do transportów czy korzystanie z usług firm biorących kierowców z giełdy ale to rzadziej. Standardowych wysyłek jest duużo, codziennie jedzie kilka różnych lokacji, do tego dochodzą zapytania o oferty z innych działów, np. Zakupów. Faktura upsowska jest mega, bo uwzględnia właśnie wysyłki wszystkich działów łącznie, dla firmy przychodzi ona raz w miesiącu (!) i zawiera wiele pierdółek, na jednej stronie jest z 5-6 pozycji na różnych klientów. Przykładowo dział Jakości wysyła jakieś wzorce i też to jest ujęte na tej fakturze zbiorczej.
szakal165 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-23, 20:39   #2443
IvonaMM
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 294
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.5

Hej
Ja już się zaczynam poddawać
Z tej firmy, co byłam 2 tygodnie temu pytać o staż dalej nie dostałam odpowiedzi. Siostra mi naciska, żebym znów zadzwoniła zapytać, ale nie chcę wyjść na jakąś natrętną desperatkę (chociaż korci mnie, ale skoro nie ma odpowiedzi, to mogę się domyślać, że nic z tego nie będzie).
Dzisiaj byłam w agencji pracy (pojawiło się ogłoszenie, że szukają osoby do pomocy przy wystawianiu faktur na podstawie paragonów w jednym z marketów). CV trzeba było dostarczyć do agencji osobiście. Wczoraj zadzwoniłam tam zapytać, czy nadal jest aktualne, to jakiś gościu (gbur totalny) powiedział, że zajmuje się tym koleżanka, ale chyba! można jeszcze składać CV. Zadzwoniłam później drugi raz, żeby dowiedzieć się, w jakich godzinach jest czynna ta agencja i odebrała babka (zajmująca się tym ogłoszeniem). Powiedziała, że mogę przyjść od 10 do 16 i ona zbiera CV osobiście, bo od razu zaznacza sobie, kto i w jakich godzinach może pracować, wszystko tłumaczy odnośnie pracy. No i pojechałam dziś, a tam co? Babka miała pilny wyjazd i przyjął mnie ten gościu Rozmowa była totalnie do du.... zadał mi tylko dwa pytania (czy mam jakieś doświadczenie i co robiłam od skończenia studiów do teraz?). O pracy nic kompletnie nie powiedział, jak pytałam o coś, to mówił, że przekaże CV tej babce i jak będzie chciała się czegoś dowiedzieć, to sama do mnie zadzwoni. Nawet 2 minuty nie byłam w tej agencji Mało tego, jak tam weszłam to gość gadał sobie z jakąś babką i bawił z dzieckiem, które biegało po całym biurze i krzyczało. W końcu ta kobieta zabrała dziecko i wyszła na zewnątrz, ale do pokoju weszła jakaś dziewczyna w sprawie pracy, więc do mnie powiedział: "Dziękuję" i zaczął sobie gadać z nim. Nawet nie miałam jak zapytać, czy to moje CV będzie obowiązywało na to jedno stanowisko, czy może dadzą mi też znać, jak trafi się coś innego. Jestem przekonana, że gdyby była ta babka od tego ogłoszenia, to rozmowa by wyglądała zupełnie inaczej i nie zostałabym tak potraktowana Zależało mi (i nadal zależy) na tej pracy, ale stosunek gości do mnie nie pozostawił mi żadnej nadziei, że coś z tego wyjdzie.

Ale się rozpisałam....

Dziewczyny mam jeszcze jedno pytanie. Na rozmowach pojawia się pytanie, o doświadczenie, którego ja nie mam (żadnego). Studia skończyłam w 2011, a mamy 2013. Wiem, że to głupie, ale co mam powiedzieć, że co robiłam? Pracy szukam od skończenia studiów (w zawodzie), ale teraz nawet rzucę się na "byłe co". Przez te 1,5 roku miałam za co żyć (oszczędności ze stypendium naukowego) i miałam problemy rodzinne takie, że musiałam być w domu, więc nawet było mi to na rękę, że wtedy nie pracowałam. Gość z agencji, jak zadał mi to pytanie, to odpowiedziałam, że szukałam pracy.
IvonaMM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-23, 20:49   #2444
Selaine
Przyczajenie
 
Avatar Selaine
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 19
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.5

Już nie pracuję jako kelnerka.
Miałam niemiłą sytuację po podjęciu decyzji o zakończeniu pracy w tym lokalu, a mianowicie nie chciano mi wypłacić pieniędzy za te kilka dni. Byłam w szoku, bo pierwszy raz miałam do czynienia z czymś takim. Ponad godzinę odpierałam absurdalne zarzuty szefowej - byłam zdecydowana i uparcie chciałam swoich pieniędzy, nie zgadzając się z jej słowami.

Za 3 dni pracy "wyszarpałam" ostatecznie marne 100zł.
Następnego dnia dowiedziałam się od żony mojego kuzyna, która pracuje w ZUS-ie, że kobieta ma spore kłopoty finansowe i długi. Jest niewypłacalna.

Szczerze? Do tej pory słyszałam takie historie tylko z opowiadań, a teraz padłam ich ofiarą. Straciłam zaufanie i trochę się boję kolejnego potencjalnego pracodawcy, który może zrobić tak samo.

Miała któraś z Was już taką sytuacje?
Selaine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-23, 21:06   #2445
Erite
Zadomowienie
 
Avatar Erite
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 265
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.5

Miałam taką sytuację, ostatecznie dostałam pieniądze za dwa dni pracy, ale z wielkim fochem. Byłam na dniach próbnych w kawiarni ale stwierdziłam, że to nie dla mnie, atmosfera była straszna.

Nie bój się, nie wszyscy są nieuczciwi.
__________________
"Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to właśnie robi."
~Albert Einstein

If you are good at something never do it for free.
Erite jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-23, 21:44   #2446
tusiamar
Zakorzenienie
 
Avatar tusiamar
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 11 898
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.5

Cytat:
Napisane przez smerfetka_25 Pokaż wiadomość
Najlepsze pytanie podać przepis na jakieś greckie jedzenie (moje hobby w CV to gotowanie, zapytała co lubię gotować powiedziałam,że kuchnię grecką), ale wybrnęłam bo naprawdę lubię gotować
Pytanie jak zareklamowałabym nowo otwierany sklep warzywno - owocowy - teraz przyszło mi do głowy,że można dawać ludziom próbować, a powiedziałam że w prasie i radiu lokalnym Ogólnie pytania w ogóle nie związane były z pracą w sekretariacie A na takie się nastawiałam
o, jaaaa - popłynęłabym na takim pytaniu i nie mogła skończyć

---------- Dopisano o 22:37 ---------- Poprzedni post napisano o 22:37 ----------

Cytat:
Napisane przez An Ka Pokaż wiadomość
Ja tan samo miałam w sobotę, pierwszy dzien w pracy i drugi okresu
mój nadchodzi. boli!

---------- Dopisano o 22:38 ---------- Poprzedni post napisano o 22:37 ----------

Cytat:
Napisane przez myboyismine Pokaż wiadomość
ja mam jutro dwie rozmowy, na drugą pójdę jeśli na pierwszej nic konkretnego się nie dowiem. Ta druga na takie bankowe stoisko, co zaczepia się ludzi w galerii i cos proponuje... ehh.
idź, próbuj!

---------- Dopisano o 22:39 ---------- Poprzedni post napisano o 22:38 ----------

Cytat:
Napisane przez Tolvaj Pokaż wiadomość
Dzięki za odpowiedzi No właśnie tylko wiadomo, większość ofert jest z biegłym językiem, a taki to przynajmniej C1. Tymczasem ja oceniam swój angielski, niemiecki i szwedzki na B2/C1 biernie, ale czynnie B1/B2 niestety. Dlatego też pytam, czy z takim poziomem warto startować, żeby się za bardzo nie ośmieszyć... Po licencjacie mam niby znać szwedzki na B2, więc czy to wypada aplikować, gdy najczęściej piszą o znajomości biegłej?
Te języki to niby są fajne, a jednak, żeby była z nich kasa, potrzeba lat wytężonej pracy
ty oceniasz, a może za mało się cenisz?

---------- Dopisano o 22:40 ---------- Poprzedni post napisano o 22:39 ----------

Cytat:
Napisane przez szakal165 Pokaż wiadomość
kurcze, boje sie trochę, czy sobie poradzę. Ta dziewczyna mówiła, że wdrożenie (jej) trwało pół roku, co ja po miesiącu będę potrafiła/umiała? Niewiele. Zostaję tak naprawdę sama sobie.
Dziś dostałam fakturę od ups na 68 stron. Nie wiem, czy ją się robi cały dzień
Na dodatek jest to dość skomplikowane, dzwonić po innych działach i pytać, na jakiego klienta coś zostało zaksięgowane. Dziś robiłyśmy niby to, co zostawiłam bo nie umiałam sama. I powiem wam, że jest to skomplikowane i niezbyt intuicyjne, należy szukać po raporcie dziennym w platformie co jechało danym przewoźnikiem i każdą kwotę na fakturze rozbijać na średnio 5-10 różnych klientów. I tak z każdą fakturą.
poradzisz sobie.
uwierz w siebie!

---------- Dopisano o 22:41 ---------- Poprzedni post napisano o 22:40 ----------

Cytat:
Napisane przez kukunia23 Pokaż wiadomość
ja faktura może mieć 68 stron? Chyba 68 pozycji....
oczywiście, że może mieć.
Faktury kurierskie w mojej byłej firmie miały po 70 - 80 stron, a co za tym idzie bardzo dużo pozycji, na jednej chyba było 20 przesyłek wypisanych.

---------- Dopisano o 22:43 ---------- Poprzedni post napisano o 22:41 ----------

Cytat:
Napisane przez Erite Pokaż wiadomość

Tolvaj, Twoje B2 w szwedzkim jest, zwłaszcza w porównaniu do reszty polskiego społeczeństwa, moim zdaniem bardzo dobre. Niewielki odsetek ludzi zna ten język, więc jesteś atrakcyjna na rynku pracy.
dokładnie!

---------- Dopisano o 22:43 ---------- Poprzedni post napisano o 22:43 ----------

Cytat:
Napisane przez kayra Pokaż wiadomość
Hej Dziewczynki. Widzę, że chyba wiele się pod moją nieobecność nie zmieniło. Ja już zaczęłam drugi tydzień pracy, jest ok, ale czy mnie zostawią to nie wiem. Będę tylko szukać innego lokum.
jak Ci idzie?

---------- Dopisano o 22:44 ---------- Poprzedni post napisano o 22:43 ----------

Cytat:
Napisane przez IvonaMM Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam jeszcze jedno pytanie. Na rozmowach pojawia się pytanie, o doświadczenie, którego ja nie mam (żadnego). Studia skończyłam w 2011, a mamy 2013. Wiem, że to głupie, ale co mam powiedzieć, że co robiłam? Pracy szukam od skończenia studiów (w zawodzie), ale teraz nawet rzucę się na "byłe co". Przez te 1,5 roku miałam za co żyć (oszczędności ze stypendium naukowego) i miałam problemy rodzinne takie, że musiałam być w domu, więc nawet było mi to na rękę, że wtedy nie pracowałam. Gość z agencji, jak zadał mi to pytanie, to odpowiedziałam, że szukałam pracy.
niestety... teraz tylko doświadczenie...



No a tak na dobranoc to: MAM PRACĘ!

Edytowane przez tusiamar
Czas edycji: 2013-04-23 o 21:45
tusiamar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-23, 21:46   #2447
Melissa86
Zakorzenienie
 
Avatar Melissa86
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 5 899
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.5

Dziewczyny, czy Wy w treści maila też dodajecie klauzulę - zgodę na przetwarzanie danych osobowych, czy tylko w CV?

Pytam, bo znalazłam ogłoszenie i albo jest ono źle sformułowane albo w treści maila również trzeba umieścić taką klauzulę.


Zainteresowane osoby prosimy o przesyłanie CV oraz listu motywacyjnego na adres email: ***
z dopiskiem w treści emaila (stanowisko),
nr ref.: nr ref.: StA/BB/***
oraz zgodę na przetwarzanie danych osobowych:
"Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w ofercie pracy dla potrzeb procesu rekrutacji zgodnie z ustawą z dnia 27.08.1997r. Dz. U. z 2002 r., Nr 101, poz. 923 ze zm."
Melissa86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-23, 21:48   #2448
Erite
Zadomowienie
 
Avatar Erite
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 265
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.5

Tusia, gratuluję!!!
Cóż za fantastyczna wiadomość na dobranoc.
__________________
"Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to właśnie robi."
~Albert Einstein

If you are good at something never do it for free.
Erite jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-23, 21:52   #2449
tusiamar
Zakorzenienie
 
Avatar tusiamar
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 11 898
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.5

Cytat:
Napisane przez Melissa86 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy Wy w treści maila też dodajecie klauzulę - zgodę na przetwarzanie danych osobowych, czy tylko w CV?

Pytam, bo znalazłam ogłoszenie i albo jest ono źle sformułowane albo w treści maila również trzeba umieścić taką klauzulę.


Zainteresowane osoby prosimy o przesyłanie CV oraz listu motywacyjnego na adres email: ***
z dopiskiem w treści emaila (stanowisko),
nr ref.: nr ref.: StA/BB/***
oraz zgodę na przetwarzanie danych osobowych:
"Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w ofercie pracy dla potrzeb procesu rekrutacji zgodnie z ustawą z dnia 27.08.1997r. Dz. U. z 2002 r., Nr 101, poz. 923 ze zm."

nie, to w tytule piszesz stanowisko i nr. referencyjny a w cv te dane o przetwarzaniu.
tusiamar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-04-23, 21:53   #2450
Erite
Zadomowienie
 
Avatar Erite
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 265
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.5

i w lm też formułka.
__________________
"Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to właśnie robi."
~Albert Einstein

If you are good at something never do it for free.
Erite jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-23, 21:53   #2451
tusiamar
Zakorzenienie
 
Avatar tusiamar
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 11 898
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.5

Cytat:
Napisane przez Erite Pokaż wiadomość
Tusia, gratuluję!!!
Cóż za fantastyczna wiadomość na dobranoc.
wiem wiem
mój mąż nawet się nie ucieszył... zero reakcji. bez sensu... to teściowa mnie wyściskała a on nic:|

na razie miesiąc na zlecenie a potem umowa o pracę
tusiamar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-23, 21:55   #2452
Melissa86
Zakorzenienie
 
Avatar Melissa86
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 5 899
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.5

Cytat:
Napisane przez tusiamar Pokaż wiadomość

No a tak na dobranoc to: MAM PRACĘ!
Super, gratulacje. Chociaż dzisiaj to już byłam niemalże pewna, że idziesz tam tylko dla formalności. To kiedy zaczynasz?

---------- Dopisano o 22:55 ---------- Poprzedni post napisano o 22:54 ----------

Cytat:
Napisane przez Erite Pokaż wiadomość
i w lm też formułka.
W LM też dodajesz klauzulę? Bo ja nie.
Melissa86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-23, 21:56   #2453
IvonaMM
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 294
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.5

Cytat:
Napisane przez tusiamar Pokaż wiadomość
niestety... teraz tylko doświadczenie...
No a ja jego nie mam i nie zanosi się, żebym szybko je zdobyła
Cytat:
Napisane przez tusiamar Pokaż wiadomość
No a tak na dobranoc to: MAM PRACĘ!
klask i:
Przypomnij tylko, czy to ten gość, który obiecał Ci utworzenie stanowiska i czy ta, co tak bardzo Ci na tej pracy zależało?
IvonaMM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-23, 21:56   #2454
liittleedeviil
Raczkowanie
 
Avatar liittleedeviil
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 235
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.5

Cytat:
Napisane przez tusiamar Pokaż wiadomość
No a tak na dobranoc to: MAM PRACĘ!


A to dzisiaj miałaś spotkanie z panem z branży?
liittleedeviil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-23, 21:57   #2455
Erite
Zadomowienie
 
Avatar Erite
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 265
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.5

Cytat:
Napisane przez tusiamar Pokaż wiadomość
wiem wiem
mój mąż nawet się nie ucieszył... zero reakcji. bez sensu... to teściowa mnie wyściskała a on nic:|

na razie miesiąc na zlecenie a potem umowa o pracę
Może chciał Cię mieć trochę w domu?

Miesiąc szybko minie ale zdążysz pokazać swoje umiejętności, więc będzie dobrze.

Melissa, dodaję do lm formułkę. Myślałam, że trzeba, ale teraz to już sama nie wiem.
__________________
"Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to właśnie robi."
~Albert Einstein

If you are good at something never do it for free.

Edytowane przez Erite
Czas edycji: 2013-04-23 o 21:59
Erite jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-23, 22:03   #2456
tusiamar
Zakorzenienie
 
Avatar tusiamar
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 11 898
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.5

Cytat:
Napisane przez liittleedeviil Pokaż wiadomość


A to dzisiaj miałaś spotkanie z panem z branży?
tak, zadzwonił rano, że mam przyjść po południu

---------- Dopisano o 23:03 ---------- Poprzedni post napisano o 23:02 ----------

Cytat:
Napisane przez IvonaMM Pokaż wiadomość

klask i:
Przypomnij tylko, czy to ten gość, który obiecał Ci utworzenie stanowiska i czy ta, co tak bardzo Ci na tej pracy zależało?
tak!!

---------- Dopisano o 23:03 ---------- Poprzedni post napisano o 23:03 ----------

Cytat:
Napisane przez Melissa86 Pokaż wiadomość
Super, gratulacje. Chociaż dzisiaj to już byłam niemalże pewna, że idziesz tam tylko dla formalności. To kiedy zaczynasz?

---------- Dopisano o 22:55 ---------- Poprzedni post napisano o 22:54 ----------



W LM też dodajesz klauzulę? Bo ja nie.
ja też nie dodaję do LM.
zaczynam po majówce.
tusiamar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-23, 22:03   #2457
liittleedeviil
Raczkowanie
 
Avatar liittleedeviil
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 235
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.5

Cytat:
Napisane przez Erite Pokaż wiadomość
Melissa, dodaję do lm formułkę. Myślałam, że trzeba, ale teraz to już sama nie wiem.
W LM też formułka powinna być ze względu na dane personalne w lewym górnym rogu.
liittleedeviil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-23, 22:10   #2458
Melissa86
Zakorzenienie
 
Avatar Melissa86
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 5 899
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.5

Cytat:
Napisane przez tusiamar Pokaż wiadomość
ja też nie dodaję do LM.
zaczynam po majówce.
Cytat:
Napisane przez liittleedeviil Pokaż wiadomość
W LM też formułka powinna być ze względu na dane personalne w lewym górnym rogu.
Super. To powodzenia w takim razie.

To już teraz zgłupiałam z tą klauzulą. ;P Nigdy jej nie dodawałam do LM i nikt mi z tego powodu nie robił problemów (w sensie osoby rekrutujące nic się nie czepiały).
Melissa86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-23, 22:11   #2459
tusiamar
Zakorzenienie
 
Avatar tusiamar
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 11 898
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.5

Cytat:
Napisane przez liittleedeviil Pokaż wiadomość
W LM też formułka powinna być ze względu na dane personalne w lewym górnym rogu.
nie wpadłam na to:|
tusiamar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-23, 22:13   #2460
liittleedeviil
Raczkowanie
 
Avatar liittleedeviil
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 235
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.5

Cytat:
Napisane przez tusiamar Pokaż wiadomość
zaczynam po majówce.
Gratuluję! To musi być wspaniałe uczucie, że ktoś specjalnie dla Ciebie tworzy nowe stanowisko pracy. Mąż to powinien być zazdrosny bo może wpadłaś temu facetowi w oko, a może jest dlatego nie okazuje entuzjazmu? Zdradź mi jeszcze jak to się robi, że rekruter mówi, że nie widzi Cię na stanowisku na które aplikowałaś ale.. doskonale widziałby Cię na stanowisku, którego nie ma w firmie i je stwarza dla Ciebie? Jak on mógł wywnioskować, że będziesz świetna na takim stanowisku, skoro pytania były zadawane pod inne stanowisko, więc odpowiedzi teoretycznie też powinny być?

Będzie mi brakowało na wątku Twoich wpisów.
liittleedeviil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:11.