Studia - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-03-09, 12:34   #1
lo0olly
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 2

Studia


Hej, napisałam tutaj, ponieważ mam problem z wyborem odnośnie mojej przyszłości. Interesuję się sztuką, ale coś w czym idzie mi lepiej to raczej fizyka, czy matematyka. Zastanawiam się nad podjęciem studiów dziennych na Politechnice Poznańskiej na kierunku mechatronika,bądź też automatyka i robotyka i równolegle studiować zaocznie np. wzornictwo, projektowanie, czy grafikę na Uniwersytecie Sztuk Pięknych (chociaż tu mam problem, czy zostałabym przyjęta-nie uczę się rysunku, robię to bardziej jako hobby) lub jakimś studium plastycznym, coś takiego. Mam małą wiedzę w tym zakresie, stąd moje wątpliwości i ten post. Kieruję to do osób, które próbowały z podobnymi kierunkami, studiowały równocześnie, mają pojęcie o rekrutacji na zaoczne kierunki, jak jest z przyjęciem, wiedzą coś o tych studiach policealnych plastycznych.
Oczywiście nic bez powodu. Jedno i drugie chciałabym w przyszłości połączyć i projektować urządzenia. Mając spojrzenie techniczne i artystyczne, mogłabym robić to co lubię, to co umiem i może stworzyć coś ciekawego.
Proszę pomóżcie, zostały mi dwa miesiące do matury, rodzice wołają: "zdecyduj się na studia!", a ja jestem bezradna.
lo0olly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-09, 13:45   #2
Somebodhi
Raczkowanie
 
Avatar Somebodhi
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 73
Dot.: Studia

Zastanów się czy jesteś w stanie tak na dzień dobry podjąć się 2 kierunków. Oba kierunki mają dużo zajęć praktycznych, na których trzeba być obecnym. Kierunki plastyczne to też nie tylko samo rysowanie. Nie ignoruj przedmiotów teoretycznych, bo nawet jeden najgłupszy przedmiot może dać ci w kość.
Jeśli wybierzesz oba, nastaw się na dużo wyrzeczeń. Weź pod uwagę że nie będziesz miała nawet weekendu żeby odpocząć. To dobrze że masz takie ambicje i określone plany już na etapie liceum. Jednak zastanów się czy podołasz fizycznie. Myślę, że lepiej jest studiować jedną rzecz, a dokładnie i być w niej specjalistą.
Somebodhi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-09, 14:45   #3
lo0olly
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 2
Dot.: Studia

Wiesz, co do tego studiowania jednej rzeczy i bycia w niej specjalistą. Tutaj myślę, że to się łączy. Chociaż chyba bardziej chodzi mi o to, że wolałabym studiować coś związanego ze sztuką, bardziej mnie to kręci, ale też wolałabym nie wspierać szeregów bezrobotnych w przyszłości, prawdopodobnie to właśnie politechnika mogłaby pomóc mi w tym.
lo0olly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-10, 10:47   #4
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Studia

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-10, 16:05   #5
Somebodhi
Raczkowanie
 
Avatar Somebodhi
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 73
Dot.: Studia

specjalizacje to np.
grafika komputerowa- projektowanie stron www/reklam tv/billboardów/ulotek,
grafika tradycyjna - bardziej artystyczna wersja, jakieś wystawy itp.
robotyka przemysłowa - np. dla budownictwa
robotyka medyczna - np. protezy
robotyka maszyn - roboty na stacje kosmiczne, samochody, samoloty, itp.
wzornictwo przemysłowe - np. projektowanie mebli

a połączenie tych specjalizacji, np. wzornictwo z robotyką i mechatorniką= projektowanie wypasionych foteli dla NASA w stylu retro, które parzą kawę? :P

---------- Dopisano o 17:05 ---------- Poprzedni post napisano o 17:01 ----------

Cytat:
Napisane przez lo0olly Pokaż wiadomość
Wiesz, co do tego studiowania jednej rzeczy i bycia w niej specjalistą. Tutaj myślę, że to się łączy. Chociaż chyba bardziej chodzi mi o to, że wolałabym studiować coś związanego ze sztuką, bardziej mnie to kręci, ale też wolałabym nie wspierać szeregów bezrobotnych w przyszłości, prawdopodobnie to właśnie politechnika mogłaby pomóc mi w tym.
sama sobie odpowiedziałaś w tym momencie
Somebodhi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-13, 11:37   #6
ini_dn
Przyczajenie
 
Avatar ini_dn
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 3
Dot.: Studia

Zależy czy lubisz naukę przedmiotów ścisłych, żebyś potem np. decydując się na tą politechnikę się nie męczyła. mimo wszystko lepiej robić to co się lubi i co nas interesuje
__________________
~Przedstawienie musi trwać. Wszystko się może walić, serce Ci pęka, ale Ty pudrujesz twarz, uśmiechasz się i grasz dalej.
ini_dn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:08.