ściąganie paznokcia - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Chirurgia plastyczna

Notka

Chirurgia plastyczna Interesujesz się chirurgią plastyczną? Poddałaś się zabiegowi lub go rozważasz? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-08-30, 13:07   #1
Bregan
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4

ściąganie paznokcia


witam
jutro mam zabieg, sciagniecie paznkocia i usuniecie takiego "wrzodu"
bardzo to boli? hehe
prosze o odp
Bregan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-30, 13:58   #2
Iga07
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 27
Dot.: ściąganie paznokcia

Hallo!
Trzy lata temu miałam ściągany paznokieć z palucha u lewej stopy. Szczerze mówiąc nie jest to nic przyjemnego , ale z całego zabiegu dla mnie najgorsze było znieczulenie (czuje się takie pompowanie od środka i palec robi się duuużo grubszy).
Koniecznie wyposaż się w środki przeciwbólowe, będą niezbędne jak znieczulenie przestanie działać. Leżąc trzymaj nogę wyżej, np. na paru poduszkach, ból będzie mniejszy. I przede wszystkim odpoczywaj!

Iga

P.S.
Wsparcie rodziny jest niezbędne, zwłaszcza jak człowiek nie może sam się umyć!
Iga07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-30, 14:18   #3
Kasiulka22
Zakorzenienie
 
Avatar Kasiulka22
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: U Pana Boga za piecem... :)
Wiadomości: 17 816
Smile Dot.: ściąganie paznokcia

Kochana Bregan
Ja miałam ściągane paznokcie 10 razy na prawej nodzie i 12 na lewej z dużych palców u stóp Brzmi masakrycznie, ale mam skłonności genetyczne (sprzyjający wrastaniu kształt palców) do wrastania. Próbowano mi ściągać tak, żeby paznokcie już nie odrastały, ale to nie wychodziło, bo moje są chyba jakieś wyjątkowo złośliwe Powiem Ci tak, że znieczulenie trochę boli. Nie będę wdawać się w szczegóły, bo nie ma sensu Cię straszyć, jest to po prostu nieprzyjemne uczucie, które szybko mija i nie czuje się już nic, więc sam zabieg nie jest bolesny. Po ściągnięciu, gdy minie znieczulenie palec boli, narywa. U mnie różnie bywało, raz bolało mniej, raz bardziej. Od jednego z chirurgów dostałam Tramal, ale po przeczytaniu ulotki wzięłam panadol, bo ten pierwszy to wyjątkowo silny lek Później korzystałam też z ketonalu forte. Ważne też by nogę (jeśli to paznokieć na nodze) położyć na jakimś podwyższeniu np. krześle, aby była w poziomie, wtedy mniej boli i prawie nie krwawi. Później chodzi się z palcem w bandarzu jakies trzy, cztery dni. Musiałam polewać ten bandarz riwanolem, żeby przesiąkał do palca. Ja sama musiałam sobie zmieniać opatrunki, więc po takim ściągnięciu trzeba odmoczyć nogę np. w miednicy z rozpuszczonym szarym mydłem, żeby opatrunek się odkleił. Rana się szybko goi. Oj rozpisałam się, ale to przez to, że mam w tej dziedzinie spore doświadczenie niestety Wszystko jest do przeżycia, chociaż do przyjemności to nie należy. Ja mam juz spokój z moimi palcami, wyglądają ładnie, nawet francuski manicure sobie robię i myślę, że to już koniec mojej przygody z chirurgami. Wszystko będzie dobrze, nie martw się. Przesyłam Ci cieplutkie pozdrowienia
Kasiulka22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-31, 17:30   #4
Bregan
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4
Dot.: ściąganie paznokcia

Dzięki za odpowiedzi
Paznokiec sciagniety, samo sciaganie nie bolalo i nawet nie wiedzialem kiedy zabieg sie juz skonczyl.
tEraz mam pytanie... kiedy odrosnie?

Ps. nie jestem kobietą hehe
Bregan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-01, 13:28   #5
Kasiulka22
Zakorzenienie
 
Avatar Kasiulka22
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: U Pana Boga za piecem... :)
Wiadomości: 17 816
Talking Dot.: ściąganie paznokcia

Cytat:
Napisane przez Bregan
Ps. nie jestem kobietą hehe

UPS!!!

Z tym odrastaniem różnie bywa, to bardzo indywidualna sprawa... Ja chyba czekałam ok. 3-4 miesięcy, nie pamiętam już dokładnie, ale jakoś tak . Pozdrawiam serdecznie
Kasiulka22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-27, 14:31   #6
blackswan
Raczkowanie
 
Avatar blackswan
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Bad Dürkheim/Wloclawek
Wiadomości: 398
GG do blackswan Send a message via Skype™ to blackswan
Dot.: ściąganie paznokcia

Odnawiam watek...
Dzisjaj mialam wycinanie prawej strony paznokcia u prawej nogi...
Mialam tez usuwany zarodek paznokcia w skorze po tej samej stronie...
Boli niesamowicie, dostalam tabletki na ibuprofenie 600mg, wzielam jak narazie jedna a palec nadal ciupie...
__________________
Serdecznie zapraszam na moj watek 'Ambasadorka Garniera'...
Wasza Czyscioszka Pedantka...
How can I be lost,
If I've got nowhere to go?
Search for seas of gold
How come it's got so cold?

blackswan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-24, 21:03   #7
angula
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1
Dot.: ściąganie paznokcia

Wczoraj miałam ściągany paznokieć. Niestety okazało się,że ten stary był przyrośnięty do skóry więc rana krwawiła. Dziś cały dzień moczyłam stopę ale niestety opatrunek się nie odkleił a gdy próbuję go ściągnąć,to z bólu nie wyrabiam Zostawiłam tak jak jest, ale obawiam się co będzie potem...Pomóżcie kobietki!!! Czy któraś miała podobny problem?? Czy jeśli zostawię ten opatrunek,to zejdzie sam wraz ze strupem (jeśli takowy będzie)????
Nie wiem już co robić....
angula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Chirurgia plastyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:33.