Komu pasuja okulary wayfarer? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-06-10, 16:22   #1
Lulla12
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 540
Question

Komu pasuja okulary wayfarer?


Przepraszam jezeli byl juz taki watek, ale nie moglam nigdzie znalesc. Mam okragla, lekko pucowata twarz, zastanawiam sie czy beda pasowaly mi wayfarery. U optyka kosztuja ponad 500 zl, wiec jak narazie nie na moja kieszen Znalazlam je na allegro o ponad polowe tansze, ale nie mam mozliwosci przymierzenia, a nie chce kupowac w "ciemno"... Jak myslicie beda pasowaly? Moge je spokojnie kupic?
Lulla12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-10, 16:34   #2
Karolajn93
Raczkowanie
 
Avatar Karolajn93
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 103
Dot.: Komu pasuja okulary wayfarer?

w sklepie typu house, h&m masz mnóstwo. możesz przymierzyć bez problemu. każdemu pasuje co innego. bez zdjęcia nawet nie damy rady tego określić.
Karolajn93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-10, 16:37   #3
malgo_
Rozeznanie
 
Avatar malgo_
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 815
Dot.: Komu pasuja okulary wayfarer?

Przecież w każdym sklepie są okulary o takim samym kształcie. Co za problem iść i zmierzyć? Jak te tanie będą Ci pasować to te za 500 też. Chociaż ja nie rozumiem kupowania okularów za 500 ale to nie moja sprawa
malgo_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-10, 17:12   #4
kurkaogorka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 105
Dot.: Komu pasuja okulary wayfarer?

Nie polecam kupowania jakichkolwiek Ray Banów na allegro. 95% to tureckie podróbki. Zmarnujesz tylko kupę pieniędzy.
Poczekaj na wyprzedaże w sklepach internetowych. Ja w styczniu kupiłam Wayfarery przeciwsłoneczne za 50% w sklepie twojesoczewki.com. Poszukaj, może w innych też coś znajdziesz. Ale jednego jestem pewna- nie na allegro!!
kurkaogorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-10, 17:52   #5
Lulla12
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 540
Dot.: Komu pasuja okulary wayfarer?

Cytat:
Napisane przez kurkaogorka Pokaż wiadomość
Nie polecam kupowania jakichkolwiek Ray Banów na allegro. 95% to tureckie podróbki. Zmarnujesz tylko kupę pieniędzy.
Poczekaj na wyprzedaże w sklepach internetowych. Ja w styczniu kupiłam Wayfarery przeciwsłoneczne za 50% w sklepie twojesoczewki.com. Poszukaj, może w innych też coś znajdziesz. Ale jednego jestem pewna- nie na allegro!!
Co do allegro- sprzedawca wyglada bardzo wiarygodnie. Ma 100% pozytywnych opini w zestwie z okularami jest etui i instrukcja obslugi. Zapewnia ze orginalnosc okularow mozna sprawdzic u optyka. Mysle ze wszystko jest ok... Chyba ciezko mi bedzie znalesc wayfarery taniej tymbardziej ze sezon sie zaczyna.
Lulla12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-10, 19:02   #6
asioollka
Zakorzenienie
 
Avatar asioollka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 3 426
Dot.: Komu pasuja okulary wayfarer?

Cytat:
Napisane przez malgo_ Pokaż wiadomość
Przecież w każdym sklepie są okulary o takim samym kształcie. Co za problem iść i zmierzyć? Jak te tanie będą Ci pasować to te za 500 też. Chociaż ja nie rozumiem kupowania okularów za 500 ale to nie moja sprawa
Markowe okulary (kupione u optyka) mają filtry przeciwsłoneczne. Nosząc okulary przeciwsłoneczne bez filtrów, niszczymy sobie wzrok, bo zmniejszają one jedynie ilość światła docierającą do oka, wtedy rozszerza się źrenica, a promieniowanie UV w większej ilości dostaje się do oka, a wiadomo, że ono powoduje uszkodzenie oka, co może doprowadzić nawet do utraty wzroku. No dzięki okularom z filtrami nie uszkadza się bardzo delikatna skóra wokół oczu, więc później mamy zmarszczki. Dlatego wydaje mi się, że warto wydać 500zł, a nawet więcej.
__________________

Be an advocate of joy, find your little heart's desire and follow it.
[/LEFT]

asioollka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-11, 07:28   #7
kurkaogorka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 105
Dot.: Komu pasuja okulary wayfarer?

Cytat:
Napisane przez Lulla12 Pokaż wiadomość
Co do allegro- sprzedawca wyglada bardzo wiarygodnie. Ma 100% pozytywnych opini w zestwie z okularami jest etui i instrukcja obslugi. Zapewnia ze orginalnosc okularow mozna sprawdzic u optyka. Mysle ze wszystko jest ok... Chyba ciezko mi bedzie znalesc wayfarery taniej tymbardziej ze sezon sie zaczyna.
To, że ma 100% pozytywnych opinii niewiele oznacza. Dużo osób samodzielnie nie jest w stanie rozpoznać, czy ma podróbki. A etui i instrukcja również nie są potwierdzeniem oryginalności, bo podróbki też mają je w zestawie Widziałam wiele aukcji podrobionych Wayfarerów, gdzie kupujący wystawiali pozytywy.

Jeśli chcesz koniecznie ryzykować z allegro, umów się ze sprzedawcą, że sprawdzisz je u znającego się na tym optyka, i koniecznie płać przez PayU- wtedy w razie jakichś niezgodności masz większe szanse na zwrot kasy.

Edytowane przez kurkaogorka
Czas edycji: 2012-06-11 o 07:30
kurkaogorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:56.