Ciezki przypadek... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-02-25, 01:20   #1
Klaczeq
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 98

Ciezki przypadek...


Hej, pisze do Was, bo juz sama nie wiem co robic...
Od dziecka bylan gruba, wrecz otyla. Nigdy nie mialam robionych na tym tle badan. Otoz faktycznie codziennie jadlam cos slodkiego, ale bylo to jednego dnia kinder jajko, drugiego milky way... Sniadanie kanapka i to wmuszana, w szkole sniadanie oddawalam kolezankom po szkole obiad, taki najzwyklejszy na malym talerzu i kolacja 'w locie' bo reszte dnia spedzalam na dworze. Wiadomo, raz na miesiac jakis zestaw dzieciecy, albo zapiekanka z okazji wyjazdu... Udalo mi sie schudnac dopiero w wieku 16 lat, po dwoch pod rzad grypach jelitowych nie bylam w stanie nic jesc, mama wmuszala mi gerberka, zebym chociaz cos zjadla. Wtedy z 73 zeszlam w krotkim czasie do 56. Po pol roku znowu wrocilam do zwyklego jedzenia, ale w porownaniu z chudymi kolezankami i tak jadlam tyle, co kot naplakal... Szybko wrocily 73 kilogramy. A teraz w przeciagu niecalego miesiaca bez zmiany jedzenia, przybralam 10 kg. W nic juz sie nie mieszcze. Srosowalam miesiac diety zbilansowanej przez dietetyka ok 1500 kcal i nic, jedzenia nie bylam w stanie wciskac w siebie, teraz jem 4 posilki, pieczywo zastapilam chlebkiem dukana, nie jem juz nic slodkiego, wszystko bez tluszczu, wychodzi mi, o zgrozo, ok 600kcal dziennie, a ja i tak jestem objedzona i az mi czasem niedobrze, trzymam tak ponad 2 tyg i zero zmian... Spaceruje ok godziny dziennie i do tego aeroby 3 razy w tygodniu...
Domyslam sie, ze to moze byc spowodowane hormonali, mam zespol policystycznych jajnikow, ale podobno w za malym stadium, by to leczyc ( mowilo mi to juz 4 ginekologow, rowniez prywatnie), tarczyce ide robic w piatek, inne badania krwi sa ok...
Macie moze jakies pomysly, jak dojsc do tego, co mi jest? W zasadzie problem mam od dziecka. Prosze tez o nie wciskanie mi, ze moze jem za pozno, moze malo, ale kalorycznie, moze niezbilansowane... Na prawde probowalam wszystkiego, a lekarze olewaja mnie wlasnie takimi tekstami...
__________________
TRAVELBUS
Pomóż poszukiwaczom przygód, polub ;-)
Klaczeq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-26, 22:53   #2
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Ciezki przypadek...

prawdopodobnie jesz teraz za mało, metabolizm zwolnił i w ten sposób nie schudniesz wcale. wylicz sobie swoje zapotrzebowanie, zwiększ ilość kalorii do odpowiedniego poziomu i zacznij uprawiać sport.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-01, 11:12   #3
krystyna77
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 696
Dot.: Ciezki przypadek...

popadasz w drugą skrajność a to tez niedobrze. spacer dobrze robi, ale tempo nie może być zbyt wolne.
krystyna77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-01, 12:02   #4
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Ciezki przypadek...

600 kcal i objedzona? Boję się napisać, kogo polecam. Nie odczuwasz głodu?
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-01, 13:29   #5
201605090949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 3 491
Dot.: Ciezki przypadek...

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
prawdopodobnie jesz teraz za mało, metabolizm zwolnił i w ten sposób nie schudniesz wcale. wylicz sobie swoje zapotrzebowanie, zwiększ ilość kalorii do odpowiedniego poziomu i zacznij uprawiać sport.
201605090949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-03-01 14:29:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:23.