Przebarwienia i rozjaśnianie skóry - ZBIORCZY - Strona 13 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-04-30, 18:32   #361
mosutatsu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 777
Dot.: Przebarwienia - ZBIORCZY!!!

Cytat:
Napisane przez Nicole Pokaż wiadomość
Przebarwienia są delikatne, w opisie pisze że poprawia koloryt delikatnie złuszczając..
Przebarwienia ma moja Mama, jakoś do regularnego używania filtrów ciężko ją będzie namówić.. Chociaż i tak poprawa jest Więc na początek chciałabym jakieś delikatne złuszczanie.
Skoro przebarwienia nie są głębokie, można spróbować - chociażby ze względu na nawilżenie i neutralizacje rodników
__________________
Oficjalny tester La Roche Posay Anthelios
Wmianka:
mazidłowa mineralna różności
mosutatsu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-06, 17:42   #362
Mariola13
Zakorzenienie
 
Avatar Mariola13
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 18 748
Dot.: Przebarwienia - ZBIORCZY!!!

Witajcie dziewczyny, zapisuję się do tego wątku Własnie szczegółowo czytam od rana ten wątek i wróciłąm z apteki z ALBUCIN - MAXIMA. Zamierzam rozprawić się z moimi przebarwieniami na kościach policzkowych. Nie wiem skąd się wzięły. Nie opalam się, filtruję, ale z tego co zdążyłam wyczytać mogą mieć wpływ na ich powstanie przyjmowanie niektórych leków, antybiotyków i u mnie chyba to jest ta przyczyna

Fajnie by było w pierwszym poście zrobić takie kompendium stosowanych przez nas produktów. Oraz info czy zawierają jakieś, uznane za szkodliwe, składniki - bo ja czytając skład nic z tego nie rozumiem i pewnie wiele z nas również

Mnie osobiście czytając ten wątek zainteresowały wiadomości, że niektóre produkty mogą zawierać rakotwórcze czy w inny sposób szkodliwe składniki, co w moich oczach dyskwalifikuje już ten produkt - ja z tych mocno bojaźliwych

Mam nadzieję, że ten krem mi pomoże.

Mam pytanie. Stosuję pielęgnację głównie z Biochemii Urody.
Czy teraz powinnam stosować na buzię tonik z PHA 6% czy nie ? Czy on zaszkodzi moim przebarwieniom ? Stosowałam go 2 razy w tygodniu wieczorem.
__________________
INSTAGRAM: https://www.instagram.com/originalslikestyle/
Mariola13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-06, 18:15   #363
Natalia 1
Zakorzenienie
 
Avatar Natalia 1
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 689
Dot.: Przebarwienia - ZBIORCZY!!!

Cytat:
Napisane przez Mariola13 Pokaż wiadomość
Witajcie dziewczyny, zapisuję się do tego wątku Własnie szczegółowo czytam od rana ten wątek i wróciłąm z apteki z ALBUCIN - MAXIMA. Zamierzam rozprawić się z moimi przebarwieniami na kościach policzkowych. Nie wiem skąd się wzięły. Nie opalam się, filtruję, ale z tego co zdążyłam wyczytać mogą mieć wpływ na ich powstanie przyjmowanie niektórych leków, antybiotyków i u mnie chyba to jest ta przyczyna

Fajnie by było w pierwszym poście zrobić takie kompendium stosowanych przez nas produktów. Oraz info czy zawierają jakieś, uznane za szkodliwe, składniki - bo ja czytając skład nic z tego nie rozumiem i pewnie wiele z nas również

Mnie osobiście czytając ten wątek zainteresowały wiadomości, że niektóre produkty mogą zawierać rakotwórcze czy w inny sposób szkodliwe składniki, co w moich oczach dyskwalifikuje już ten produkt - ja z tych mocno bojaźliwych

Mam nadzieję, że ten krem mi pomoże.

Mam pytanie. Stosuję pielęgnację głównie z Biochemii Urody.
Czy teraz powinnam stosować na buzię tonik z PHA 6% czy nie ? Czy on zaszkodzi moim przebarwieniom ? Stosowałam go 2 razy w tygodniu wieczorem.

Przykro mi , nie słyszałam , żeby komuś pomógł ten krem , Albucim-Maxima . Skoro nie masz przebarwień posłonecznych , to niestety usuwanie innych , jest dużo trudniejsze , czasami niemożliwe.
Bardzo często przyczyną przebarwień , jest przyjmowanie tabletek hormonalnych .
Jedynym preparatem , nie do końca potwierdzonym o rakotwórcze działanie , jest hydrochinom .Jest też on najskuteczniejszy w walce z przebarwieniami .
Natalia 1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-06, 18:48   #364
Mariola13
Zakorzenienie
 
Avatar Mariola13
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 18 748
Dot.: Przebarwienia - ZBIORCZY!!!

Cytat:
Napisane przez Natalia 1 Pokaż wiadomość
Przykro mi , nie słyszałam , żeby komuś pomógł ten krem , Albucim-Maxima . Skoro nie masz przebarwień posłonecznych , to niestety usuwanie innych , jest dużo trudniejsze , czasami niemożliwe.
Bardzo często przyczyną przebarwień , jest przyjmowanie tabletek hormonalnych .
Jedynym preparatem , nie do końca potwierdzonym o rakotwórcze działanie , jest hydrochinom .Jest też on najskuteczniejszy w walce z przebarwieniami .
No właśnie ten hydrochinom
Tabletek hormonalnych na szczęście nie brałam nigdy. Najczęściej niestety antybiotyki, leki od nadciśnienia i trochę uspokajaczy
Oby ten kremik mi jednak pomógł Dostałam przy okazji w aptece kilka próbek Farmona - Dermacos- Anti-Spot - redukujący przebarwienia - na noc.

Będę próbować
__________________
INSTAGRAM: https://www.instagram.com/originalslikestyle/
Mariola13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-06, 19:29   #365
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Przebarwienia - ZBIORCZY!!!

W poszukiwaniu czegoś co zawiera hydrochinon poszperałam w google i conieco znalazłam. Głównie o tym, że zawierają go kosmetyki neostrata i paula choice, krem drula, wszystko trudno dostępne w Polsce. Ale wyskoczyl mi też link do sklepu ZSK, gdzie dostępna jest arbutyna, czyli glukozyd hydrochinonu. Bezpieczniejszy, ale również działający depigmentacyjnie http://www.zrobsobiekrem.pl/?248,arbutyna
Może tonik depigmentacyjny z arbutyną jest dobrą alternatywą dla sprowadzanych ze świata specyfików?
Wracam do czytania wątku, bo pewnie już o tym składniku sporo tu było, a ja właśnie odkrywam Amerykę odkrytą już sto razy
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-06, 19:43   #366
Mariola13
Zakorzenienie
 
Avatar Mariola13
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 18 748
Dot.: Przebarwienia - ZBIORCZY!!!

Użyłam własnie pierwszy raz ten Albucim-Maxima. Wrażenia jako kremu samego w sobie bardzo pozytywne. Bardzo leciutki, błyskawicznie się wchłania, nie pozostawia tłustej warstwy nawet grubo nałożony, chłodzi i ślicznie pachnie

Oby za kilka tygodni było widać rezultaty tak myslę czy dokupić wersję na dzień ?
__________________
INSTAGRAM: https://www.instagram.com/originalslikestyle/
Mariola13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-06, 21:07   #367
Gosiurek
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 797
Dot.: Przebarwienia - ZBIORCZY!!!

dla mnie albucin to było dno totalne, jak większość z resztą kosmetyków drogeryjnych. Najbardziej polecam Neostratę, tę z 2% hydrochinonu. Obecnie mam inną wersję z bardzo bogatym składem, ale bez hydro i muszę stwierdzić że jest gorsza (ale nieporównywalnie lepsza z kolei od całego dziadostwa które zalega w sklepach). Na następny raz powrót do hydrochinonu!!


Edit: Własnie znalazłam stronkę gdzie można kupić krem z 4% hydrochinonem!!!
Tylko ta kasa...ale cóż ciułamy

Edytowane przez Gosiurek
Czas edycji: 2009-05-07 o 13:53
Gosiurek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-05-06, 21:53   #368
Mariola13
Zakorzenienie
 
Avatar Mariola13
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 18 748
Dot.: Przebarwienia - ZBIORCZY!!!

Cytat:
Napisane przez Gosiurek Pokaż wiadomość
dla mnie albucin to było dno totalne, jak większość z resztą kosmetyków drogeryjnych. Najbardziej polecam Neostratę, tę z 2% hydrochinonu. Obecnie mam inną wersję z bardzo bogatym składem, ale bez hydro i muszę stwierdzić że jest gorsza (ale nieporównywalnie lepsza z kolei od całego dziadostwa które zalega w sklepach). Na następny raz powrót do hydrochinonu!!
Nie odbieraj nadziei Przeczytałam cały ten wątek dzisiaj dokładnie i jeszcze kilka na temat przebarwień i kilka osób bardzo chwaliło ten kremik Nie ukrywam, że bardzo chciałabym być w tej grupie, której on pomógł
__________________
INSTAGRAM: https://www.instagram.com/originalslikestyle/
Mariola13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-06, 21:53   #369
Natalia 1
Zakorzenienie
 
Avatar Natalia 1
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 689
Dot.: Przebarwienia - ZBIORCZY!!!

Cytat:
Napisane przez Gosiurek Pokaż wiadomość
dla mnie albucin to było dno totalne, jak większość z resztą kosmetyków drogeryjnych. Najbardziej polecam Neostratę, tę z 2% hydrochinonu. Obecnie mam inną wersję z bardzo bogatym składem, ale bez hydro i muszę stwierdzić że jest gorsza (ale nieporównywalnie lepsza z kolei od całego dziadostwa które zalega w sklepach). Na następny raz powrót do hydrochinonu!!
, nie miałam odwagi , żeby to napisać , ale zgadzam się w 100%
Natalia 1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-06, 22:01   #370
koko19891
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 424
Dot.: Przebarwienia - ZBIORCZY!!!

neostrata droga a poza tym zaleca się stosować na noc jeszcze jakiś kremi kz ich serii
__________________
koko19891 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-07, 13:39   #371
Gosiurek
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 797
Dot.: Przebarwienia - ZBIORCZY!!!

Też miałam opory przed Neostratą (cena!) ale z drugiej strony nieporównywalnie wiecej wydalam na mase kosmetyków "wybielajacych" które nic nie zdziałały. Jasne że łatwiej mi było tu coś kupić za 20zł a po skonczeniu tubki następny kosmetyk za np. 30zł ale tym sposobem kasa szła w błoto a ja nie miałam efektów (a uwierzcie, przetestowałam całą masę tych kosmetyków).
Trudno wydać na raz ponad 100zł (a jestem studentką i pieniędzmi się nie podcieram ) ale kosmetyk jest wydajny i najważniejsze: w porównaniu do innych działa!!
Gosiurek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-05-07, 15:57   #372
koko19891
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 424
Dot.: Przebarwienia - ZBIORCZY!!!

na noc stosujesz??
__________________
koko19891 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-07, 21:21   #373
Gosiurek
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 797
Dot.: Przebarwienia - ZBIORCZY!!!

Stosuję dwa razy dziennie, zarówno tą która miałam z hydrochinonem i ta która mam teraz.
Nie zapisała się moja edycja: Znalazłam sklep oferujący specyfiki z 4% hydrochinonem Teraz tylko kaskę muszę uciułać...
Gosiurek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-08, 14:19   #374
koko19891
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 424
Dot.: Przebarwienia - ZBIORCZY!!!

cena pewnie mocna ?
__________________
koko19891 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-08, 14:24   #375
lucertola
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 15
Dot.: Przebarwienia - ZBIORCZY!!!

Cytat:
Napisane przez Mariola13 Pokaż wiadomość
Witajcie dziewczyny, zapisuję się do tego wątku Własnie szczegółowo czytam od rana ten wątek i wróciłąm z apteki z ALBUCIN - MAXIMA. Zamierzam rozprawić się z moimi przebarwieniami na kościach policzkowych. Nie wiem skąd się wzięły. Nie opalam się, filtruję, ale z tego co zdążyłam wyczytać mogą mieć wpływ na ich powstanie przyjmowanie niektórych leków, antybiotyków i u mnie chyba to jest ta przyczyna

[...]
Mam nadzieję, że ten krem mi pomoże.
Mnie pomógł. Był pierwszym specyfikiem, który wyraźnie rozjaśnił moją kilkulatnią plamę, na którą wcześniej nie działały kwasy, Drule i inne cuda. Był to dla mnie szok, bo powoli zaczęłam godzić się, że plama jest nie do usunięcia. Fakt, po Albucinie nie zniknęła do końca- rozjaśniła się do pewnego etapu i choć była już prawie akceptowalna postanowiłam pojść dalej i tez pokusiłam się o Neostratę. Aplikowałam punktowo, delikatnie, patyczkiem do uszu. Plama zeszła. Radość trwała kilka miesięcy. Niestety- plama powróciła w dokładnie tym samym miejscu i kształcie.

Wytrwałości życzę...
lucertola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-08, 15:19   #376
Mariola13
Zakorzenienie
 
Avatar Mariola13
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 18 748
Dot.: Przebarwienia - ZBIORCZY!!!

Cytat:
Napisane przez lucertola Pokaż wiadomość
Mnie pomógł. Był pierwszym specyfikiem, który wyraźnie rozjaśnił moją kilkulatnią plamę, na którą wcześniej nie działały kwasy, Drule i inne cuda. Był to dla mnie szok, bo powoli zaczęłam godzić się, że plama jest nie do usunięcia. Fakt, po Albucinie nie zniknęła do końca- rozjaśniła się do pewnego etapu i choć była już prawie akceptowalna postanowiłam pojść dalej i tez pokusiłam się o Neostratę. Aplikowałam punktowo, delikatnie, patyczkiem do uszu. Plama zeszła. Radość trwała kilka miesięcy. Niestety- plama powróciła w dokładnie tym samym miejscu i kształcie.

Wytrwałości życzę...
A jednak komuś pomógł Mam nadzieję, że rozprawidz się z tą plamą jak poprzednio
A czy szukałaś przyczyny powstania tej plamy ? ja chyba wybiorę się na badanie tak na wszelki wypadek. Moje wygladają tak: Dzisiaj rano próbowałam uchwycić aparatem.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1.jpg (20,6 KB, 105 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2.jpg (24,0 KB, 105 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSCF5698.jpg (35,5 KB, 113 załadowań)
__________________
INSTAGRAM: https://www.instagram.com/originalslikestyle/

Edytowane przez Mariola13
Czas edycji: 2009-05-08 o 15:22
Mariola13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-08, 22:11   #377
Natalia 1
Zakorzenienie
 
Avatar Natalia 1
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 689
Dot.: Przebarwienia - ZBIORCZY!!!

Mariola - domyślam się , że plamy są symetryczne , oglądałam takie u dziewczyn na wątku cosmelanowym . Na szczęście są bardzo jasne , noi piszesz , że dopiero co się pojawiły. To zwiększa szanse na ich usunięcie , powodzenia
Natalia 1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-09, 09:39   #378
Mariola13
Zakorzenienie
 
Avatar Mariola13
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 18 748
Dot.: Przebarwienia - ZBIORCZY!!!

Cytat:
Napisane przez Natalia 1 Pokaż wiadomość
Mariola - domyślam się , że plamy są symetryczne , oglądałam takie u dziewczyn na wątku cosmelanowym . Na szczęście są bardzo jasne , noi piszesz , że dopiero co się pojawiły. To zwiększa szanse na ich usunięcie , powodzenia
Mam nadzieję
Od kilku dni nie używam żadnej kolorówki, żadnych róży, tylko filtry na dzień i ten krem wybielający na noc. Może to moje złudzenie, ale wydaje mi się, że są mniejsze
__________________
INSTAGRAM: https://www.instagram.com/originalslikestyle/
Mariola13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-09, 11:23   #379
koko19891
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 424
Dot.: Przebarwienia - ZBIORCZY!!!

Cytat:
Napisane przez Gosiurek Pokaż wiadomość
Stosuję dwa razy dziennie, zarówno tą która miałam z hydrochinonem i ta która mam teraz.
Nie zapisała się moja edycja: Znalazłam sklep oferujący specyfiki z 4% hydrochinonem Teraz tylko kaskę muszę uciułać...

takie stężenie nie jest już na recepte ? a jaki to sklep
__________________
koko19891 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-05-09, 13:10   #380
Natalia 1
Zakorzenienie
 
Avatar Natalia 1
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 689
Dot.: Przebarwienia - ZBIORCZY!!!

Cytat:
Napisane przez koko19891 Pokaż wiadomość
takie stężenie nie jest już na recepte ? a jaki to sklep
Na recepte są preparaty z retinoidem + hydrochinom. Hydrochinom nie jest na recepte , tylko w większości Europy nie jest dopuszczony do sprzedaży . Widziałam te kremy w necie , ale to nie była polska strona .
Natalia 1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-09, 14:57   #381
Gosiurek
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 797
Dot.: Przebarwienia - ZBIORCZY!!!

Dokładnie, to nie jest polska stronka. Znalazłam przypadkowo na google jak wpisałam "hydrochinon". Stronka chyba goldpharma czy jakoś tak..Cena nieziemska, ponad 200zł
Teraz kombinuje skąd by można jeszcze wziąć..Nawet myślałam żeby czysty hydrochinon w jakimś sklepie dla chemików kupić, ale nie mam zielonego pojęcia czy tak się da..
Gosiurek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-09, 15:44   #382
koko19891
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 424
Dot.: Przebarwienia - ZBIORCZY!!!

no to cena nieziemska rzeczywiśćie ) ja narazie jak sianko wpadnie skusze się na neostrate HQ bo tak przeglądająć to ma opinie najlepsze choć pare negatywnych też się znajdzie
__________________
koko19891 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-09, 21:22   #383
Gosiurek
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 797
Dot.: Przebarwienia - ZBIORCZY!!!

Ta Neostrata o której piszesz to był najlepszy krem jaki do tej pory miałam. U mnie nie sprawdził sie do końca, ale ja z natury ciężki kaliber jestem i jedyne na co liczę to 4% stężenie.
Jeśli nie masz jakiś masakrycznych przebarwień to myślę że warto zainwestować w HQ
Gosiurek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-09, 21:53   #384
koko19891
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 424
Dot.: Przebarwienia - ZBIORCZY!!!

wiesz powiem ci co innego jak ja je sam oceniam, a co innego jak ktoś inny ja wszystko zawsze widzę gorzej itp
__________________
koko19891 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-15, 22:01   #385
koko19891
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 424
Dot.: Przebarwienia - ZBIORCZY!!!

i jak tam walka idzie ?
__________________
koko19891 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-16, 20:43   #386
Michell72
Zakorzenienie
 
Avatar Michell72
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 10 191
Dot.: Przebarwienia - ZBIORCZY!!!

Cześć dziewczyny!!! podczytuję sobie WasNeostrada..Pigmanorm ..i nr 1 cosmelan 2 na wszelkie przebarwienia!!! Thiospot słabo..oj słabo wypada i inne lekkie apteczne!!! no i filtry które nie destabilizja sie z podkładem i maja w składzie tinosorb..roc,avene,iwost in,klorane...Wszystkim duzego buziaka na dobranoc
Michell72 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-17, 13:26   #387
Karmelka87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 77
Dot.: Przebarwienia - ZBIORCZY!!!

Czesc dziewczyny mam do Was pytanie. Mianowicie chodzi mi o to czy na przebarwienia moge stosowac kuracje kwasami? czy to mi pomoze? moze wystarczy tylko maseczka aspirynowa? I jeszcze jedno czy przy mojej cerze naczynkowej moge stosowac kwasy AHA czy tylko BHA? (wyczytalam gdzies ze osoby z problemami naczynkowymi nie powinny stosowac kwasow AHA)

Bardzo prosze o odpowiedz
Karmelka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-01, 18:28   #388
filipiinka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 3
Dot.: Przebarwienia - ZBIORCZY!!!

Hej!! Jestem tu nowa, kiedyś też szukałam czegoś na przebarwienia. To był (jeszcze jest,ale mniej) mój największy problem. Czego ja nie stosowałam, wydałam majątek na tzw,"nowości". Az w koncu kupiłam http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=15634 i kupiłam to http://www.zrobsobiekrem.pl/?228,kwas-kojowy. Zrobiłam sobie sama krem, czyli biorąc pod względem objętościowo to 1:1. wymieszałam i smaruje jak tylko poczuje że się wchłonęło I wiecie co?? Poskutkowało Zauważyłam już poprawe mojej cery Jednak kwas to kwas,,,a że ten jest naturalny to jeszcze lepiej . Bede Was informowac do jakiego stopnia przebarwienie zniknęło, gdyż stosuje to od poczatku maja czyli równiutki miesiąc
filipiinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-02, 15:44   #389
Mariola13
Zakorzenienie
 
Avatar Mariola13
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 18 748
Dot.: Przebarwienia - ZBIORCZY!!!

Ja od miesiaca stosuję Albucin Maxima na noc i od kilku dni Albucin na dzień. Przebarwienia są mniejsze i jaśniejsze
__________________
INSTAGRAM: https://www.instagram.com/originalslikestyle/
Mariola13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-03, 09:22   #390
lilianaX
Rozeznanie
 
Avatar lilianaX
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 611
Dot.: Przebarwienia - ZBIORCZY!!!

Dziewczyny, a czy przeszło Wam przez myśl, że jest jakiś powód, dla którego hydrochinon jest praktycznie zakazany w USA a w Unii Europejskiej sklasyfikowano go jako środek mutagenny i kancerogenny? Czy wiecie, że stosowanie go w dawce powyżej 1% to narażenie się na powstanie NIEODWRACALNYCH zmian w stanie zdrowia? (podaję za the International Agency for Research on Cancer)
Czy wiecie o tym, że stosowanie go w stężniu wyższym niż 2% powoduje trawałe przebarwienia zdowej skóry? Pomijam już fakt tego, że prawdopodobnie jest rakotwórczy i powoduje kataraktę, bo jak ktoś jest bardzo zdesperowany to może o długofalowych skutkach utraty zdrowia nie myśleć, ale powoduje też atopowe zapalenie skóry, prosaki, zgrupienie skóry, ochronozę (pigmentacja tkanki łącznej) i właśnie plamy pigmentacyjne, czyli to z czym tak wytrwale walczymy. Pamiętajcie proszę o tym, że w krajach, w których jeszcze nie zakazano sprzedaży środków z hydrochinionem sprzedawane są tylko preparaty 2% i absolutnie nie zaleca się dłuższego ich stosowania niż 6 mies. właśnie ze względu na ryzyko pigmentacji zdrowych tkanek.
Sorry, że to piszę, ale włosy dęba stają jak czytam o pomysły co to niektórych żeby "ukręcić sobie coś z hyrochinonem" oraz o poszukiwaniach kremów z jak najwyższą zawartością tego składnika.
I żeby nie było: sama mam problem z przebarwieniami. Stosuje filtry i kremy z bezpieczną pochodną hydrochinonu, czyli arbutyną, obecną np. w świetnym kremie Unitone 4 Isis Pharma (nawiasem mówiąc arbutyna to według dermatologów najsilniejsza i najskuteczniejsza substancja wybielająca, zaraz po hydrochinonie, ale pozbawiona jego niebezpecznych właściwości). na prawdę bardzo ten krem polecam.
__________________
"A prayer for the wild at heart, kept in cages"
Tennessee Williams
lilianaX jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-11-09 18:41:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:38.