problem po goleniu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2002-12-29, 17:03   #1
bloomberg
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 2

problem po goleniu


dzien dobry.
mam problem zwiazany z goleniem szyji.
praktycznie zawsze po goleniu wyskakuja mi brzydkie zaczerwienia...cala szyje mam czerwona i pokryta pryszczami.dodam,ze mam 18 lat i gole sie co 2 dni.skorze nie pomaga nawet tydzien 'wypoczynku' od golenia.
czekam na pomoc.dziekuje z gory.
bloomberg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-12-29, 20:18   #2
zlosliwiec
Gość
 
Wiadomości: n/a
Re: problem po goleniu

Cześć [img]icons/icon7.gif[/img]

Jako nielicznie reprezentowany tutaj samiec pozwolę sobie odpowiedzieć na Twojego posta. Otóż ja miałem podobne problemy do Twojego, powodów / rozwiązań może być kilka:

- używaj jednorazowych ostrzy, po jednokrotnym użyciu wyrzucaj...
- niewłaściwe ułożenie ostrze przy goleniu (pod włos to zawsze jest mocno krwawa sprawa...)
- jeśli oba powyższe nie pomogą, spróbuj przestawić się na maszynkę elektryczną, pamiętaj tylko o obowiązkowej dezynfekcji siatki i ostrzy przed każdym goleniem.

Mi osobiście pomogło ostatnie, od tej pory zapomniałem co to jest poranne podrzynanie sobie gardła [img]icons/icon12.gif[/img]

Mam nadzieję, że choć trochę pomogłem.

Siemka
[img]icons/icon35.gif[/img]
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-12-29, 21:18   #3
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Re: problem po goleniu

A ja jeszcze dodam,że skórę przed goleniem trzeba umyć żelem do mycia twarzy i ewentualnie przetrzeć tonikiem antybakteryjnym. Po goleniu nie wolno stosować żadnych kosmetyków zawierających alkohol. Skórę trzeba potraktować balsamem po goleniu.
Mój mąż wypróbował również to ,że jeśli włosy są zmiękczone przed goleniem to później skóra nie jest tak podrażniona.Wypróbował ,że o wiele lepiej zmiękcza zarost tradycyjny krem do golenia i pędzel niż nowoczesne pianki czy żele. Jeśli pojawiają się krostki to potraktuj je preparatem antybakteryjnym do punktowego stosowania lub bardzo skutecznie działającym skoiem z czosnku.
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-12-30, 09:56   #4
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: problem po goleniu

dziekuje slicznie za odpowiedzi !
nie spodziewalem sie(jestem prawdopodobnie tymczasowo na Waszym forum),ze na moj post bedzie tak konkretny odzew.
chcialbym sie dostosowac do rad -jednak mam jeszcze kilka pytan(nie jestem zbytnio obeznany w konkretnych srodkach kosmetycznych):
1.co to jest preparat antybaktertyjny to wiem,ale nie umiem odroznic zwyklego od tego stosowanego 'punktowo'(wyroby jakich firm sa w tym przypadku najlepsze?)
2.jesli chodzi o sok z czosnku to w jaki sposob moge go uzyskac?idzie kupic gotowy wyciag?czy najlepiej zrobic to samemu?
3.prosilbym o podanie nazw firm(jesli jest to mozliwe na forum),ktore produkuja najlepsze Pani zdaniem kremy do golenia,balsamy po goleniu,zele do mycia twarzy.wiem ,ze zapewne na kazdego konkretny kosmetyk moze dzialac inaczej,ale powinny byc jakies srodki ogolnie uwazane za dobre.
4.juz z czystej ciekawosci-dlaczego nie mozna stosowac po goleniu kosmetykow zawierajacych alkohol?wydawalo mi sie ,ze tak popularne w naszych kraju wody po goleniu jednak go zawieraja...wiec ludzie popelniaja blad stosujac takie preparaty?

pozdrawiam i dziekuje !
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-12-30, 10:58   #5
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: problem po goleniu

Ja mogę Ci polecić preparat który stosuje mój mąż. On ma bardzo twardy zarost, który wrastał i powodował zapalenia skóry. Problem rozwiązał jeden preparat i to bardzo szybko, a mianowicie Hydro-Żel do pielęgnacji twarzy Vichy Homme, dostępny w aptece. Kosztuje 55 zł, ale jest bardzo wydajny i starcza na długo. zawiera składniki antybakteryjne, a jednocześnie nawilża po goleniu, regularnie stosowany oczyszcza cerę. należy go stosować na krostki, wrastający zarost, szczególnie na szyi, w miejscach golonych. redukuje liczbę bakterii odpowiedzialnych za powstawanie uszkodzeń. Zawiera trochę alkoholu ale jest to mała ilość, miedź, wit B6, wodę termalną.
Do mycia twarzy kupiłam mu żel Erisa antybakteryjny z serii 20, tani( 12 zł), z dozownikiem, pozostawia bardzo gładką skórę po umyciu. Efekty przyszły bardzo szybko. A z alkoholem jest tak, że na początku wydaje się że pomaga, poźniej okazuje się , że bardzo wysuszył skórę, i jest więcej kłopotu niż na początku.
Pozdrawiam [img]icons/icon7.gif[/img]
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-12-30, 17:09   #6
DominikaS
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2001-12
Wiadomości: 1 440
Re: problem po goleniu

Ja tez polecam serie Vichy dla mezczyzn - co prawda nie wiem jakie jest uczucie po zastosowaniu w/w kosmetykow ale widzialam efekty. Kupilam cale serie tacie, mezowi i reszcie meskiej czesci rodzinki i wszyscy sa bardzo zadowoleni. Jest to seria wlasnie do cery wrazliwej, sklonnej do podraznien, nawilza i przeciwdzala wrastaniu wloskow.Efekty widac juz po kilku dniach uzywania a zaraz po pierwszym zastosowaniu podobno czuje sie roznice...
Zlo, czy kobieta moze wpisac do KW meskie kosmetyki?
DominikaS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-12-30, 17:43   #7
zlosliwiec
Gość
 
Wiadomości: n/a
Re: problem po goleniu

Doniu

Oczywiście, że zgłosić może kobieta [img]icons/icon7.gif[/img]
Nie wiem tylko jak z ich ocenami, ale może po prostu przymknę oko na to, że mężczyźni nie potrafią obsługiwać katalogu KW [img]icons/icon12.gif[/img]

Serdeczności Noworoczne [img]icons/icon7.gif[/img]
[img]icons/icon35.gif[/img]
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2002-12-30, 22:06   #8
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: problem po goleniu

A mój mąż chwali sobie oprócz tego co pisała Dominika
balsam po goleniu NIVEA FOR MEN.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-01-02, 14:00   #9
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: problem po goleniu

jeszcze raz wielkie dzieki za odpowiedzi i pomoc!
pozdrawiam
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-01-02, 14:00   #10
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: problem po goleniu

jeszcze raz wielkie dzieki za odpowiedzi i pomoc!
pozdrawiam
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-01-25, 09:57   #11
bloomberg
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 2
Re: problem po goleniu

witam ponownie.
uaktualnilemten post,poniewaz zastosowalem sie do rad (hydro zel vichy,systematyczne mycie twarzy zelem erisa)i niestety to nie pomoglo w zwiazku z tym mam pytanie:co jeszcze moge stosowac na moja podrazniona,cala zaczerwieniona skore po goleniu? moze jakis krem?jakies oklady?dziekuje z gory za pomoc!
bloomberg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2003-01-25, 22:00   #12
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Re: problem po goleniu

A co ma do powiedzenia w tej sprawie dermatolog? Może potrzebny będzie jakiś dermatologiczny lek łagodzący zaczerwienienia i zmniejszający wrażliwość skóry. Spotkałam się już z podobną wrażliwością skóry u mężczyzny , nie pomagały żadne sposoby - problem skonczył się dopiero wówczas gdy ten pan przestał się golić- teraz nosi ładnie ostrzyżoną bródkę i kłopot go nie dotyczy. No , ale nie każdy dobrze wygląda z brodą...
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:48.