Manicure hybrydowy ? - Strona 64 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie > Manicure hybrydowy

Notka

Manicure hybrydowy Forum dla osób, które interesują się manicurem hybrydowy. Tutaj znajdziesz porady związane z technikami zdobienia paznokci. Poznasz plusy i minusy hybrydy.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-08-16, 11:17   #1891
eM_Ka_
Wtajemniczenie
 
Avatar eM_Ka_
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: woj. śląskie
Wiadomości: 2 683
Dot.: Manicure hybrydowy ?

Cytat:
Napisane przez mycha9393 Pokaż wiadomość
a możesz polecić jakieś konkretne modele? Może ta ze sklepu Cosmetics zone się nada?
jakaś dziewczyna z forum ma lampe z CZ i ją polecała. Ale wydaje mi sie że ona też ma niewysuwany spód. Ja mam ten model: http://www.neonail.pl/katalog/188-ur...zowa-20-w.html i szczerze go polecam. W sklepie NeoNail jako jedyny miał ledy z każdej strony i wyciągany dół. Jak do tej pory lampa działa bez zarzutu, kupowałam ją jakoś w czerwcu. Używam dosyć często
eM_Ka_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-16, 11:22   #1892
mycha9393
Zakorzenienie
 
Avatar mycha9393
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: DGL
Wiadomości: 6 228
Dot.: Manicure hybrydowy ?

Cytat:
Napisane przez eM_Ka_ Pokaż wiadomość
jakaś dziewczyna z forum ma lampe z CZ i ją polecała. Ale wydaje mi sie że ona też ma niewysuwany spód. Ja mam ten model: http://www.neonail.pl/katalog/188-ur...zowa-20-w.html i szczerze go polecam. W sklepie NeoNail jako jedyny miał ledy z każdej strony i wyciągany dół. Jak do tej pory lampa działa bez zarzutu, kupowałam ją jakoś w czerwcu. Używam dosyć często
no ja właśnie chcę pod własny użytek i koleżanki.
Dzięki za polecenie
__________________
cosmetologist
make up artist
lash stylist
kociara
kosmetyko&świecoholiczka

insta


Jesteś odpowiedzialny za to co oswoiłeś..
mycha9393 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-18, 11:35   #1893
lowflow
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 4
Question Manicure hybrydowy

Witajcie kochane blogerki Od paru tygodni posiadam zestaw do robienia hybryd , wykonuję je różnym osobą na paznokciach w różnych stanach . Staram się wszystko robić tak jak opisane jest na internecie a mimo tego hybryda schodzi bardzo szybko Nie raz po 4 dniach już nie ma hybrydy , stąd moje pytanie co robię źle ? Proszę Was o rady co powinnam robić inaczej

1. Wycinam skórki, nadaje kształt paznokciu i delikatnie spiłowuję płytkę
2. Przemywam cleanerem żeby ściągnać wszystko z paznokcia
3. Nakładam bazę utwardzam, przemywam cleanerem
4. Warstwa lakieru utwardzam i znowu cleaner
5,6,7 i tak póki nie uzyskam upragnionego koloru potem jeszcze raz baza i gotowe
lowflow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-18, 11:43   #1894
Ilona81
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 6
Dot.: Manicure hybrydowy

Cytat:
Napisane przez lowflow Pokaż wiadomość
Witajcie kochane blogerki Od paru tygodni posiadam zestaw do robienia hybryd , wykonuję je różnym osobą na paznokciach w różnych stanach . Staram się wszystko robić tak jak opisane jest na internecie a mimo tego hybryda schodzi bardzo szybko Nie raz po 4 dniach już nie ma hybrydy , stąd moje pytanie co robię źle ? Proszę Was o rady co powinnam robić inaczej

1. Wycinam skórki, nadaje kształt paznokciu i delikatnie spiłowuję płytkę
2. Przemywam cleanerem żeby ściągnać wszystko z paznokcia
3. Nakładam bazę utwardzam, przemywam cleanerem
4. Warstwa lakieru utwardzam i znowu cleaner
5,6,7 i tak póki nie uzyskam upragnionego koloru potem jeszcze raz baza i gotowe
Witaj, napisz jaki masz zestaw do hybryd bo:
-może są złej jakości
-może lampa jest za słaba
-przemywam tylko zmatowioną lekko płytkę odtłuszczaczem, potem nakładam baze i utwardzam i jej nie przemywam, potem kolor i utwardzam i nie przemywam, potem drugi raz kolor i utwardzam i tez nie przemywam i na koniec top-utwardzam i przemywam cleanerem.
napisz firme kosmetyków i sprawdz moc zarowek i dobrze zalewaj wolny brzeg za kazdym razem.
Ilona81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-18, 11:47   #1895
czuszka82
z pazurem
 
Avatar czuszka82
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Święte Miasto
Wiadomości: 4 758
Dot.: Manicure hybrydowy

baza na koniec??? na koniec daje sie top i nie przemywa sie cleanerem poszczegolnych warstw bo wtedy zmywasz warstwe dyspersyjna dzieki czemu manicure trzyma sie na paznokciu. Zabezpieczasz dobrze wolny brzeg?
__________________
I will do what queens do. I will rule.
czuszka82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-18, 11:59   #1896
lowflow
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 4
Dot.: Manicure hybrydowy

top? tego akurat nie wiedziałam , i tak wolny brzeg jest dobrze pokryty jeśli to masz na myśli. Czyli jedynie ostatnia warstwę przemywam?

---------- Dopisano o 12:52 ---------- Poprzedni post napisano o 12:49 ----------

firma to c&c nails a lampę nawet nie wiem, tzn . mam latarkę UV do robienia paznokci

---------- Dopisano o 12:59 ---------- Poprzedni post napisano o 12:52 ----------

Zamówiłam top właśnie zapewne moje nakładanie bazy na lakier było dość destrukcyjne dla całej hybrydy
lowflow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-18, 12:03   #1897
eM_Ka_
Wtajemniczenie
 
Avatar eM_Ka_
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: woj. śląskie
Wiadomości: 2 683
Dot.: Manicure hybrydowy

z tego co kojarze to firma c&c nie ma dobrych hybryd
eM_Ka_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-08-18, 12:08   #1898
lowflow
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 4
Dot.: Manicure hybrydowy

Więc jaką polecasz ?Chętnie wysłucham rad, to moje początki wiesz chłonę wszystkie pomocne słowa
lowflow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-18, 13:05   #1899
eM_Ka_
Wtajemniczenie
 
Avatar eM_Ka_
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: woj. śląskie
Wiadomości: 2 683
Dot.: Manicure hybrydowy

Cytat:
Napisane przez lowflow Pokaż wiadomość
Więc jaką polecasz ?Chętnie wysłucham rad, to moje początki wiesz chłonę wszystkie pomocne słowa
jest na prawde dużo polecanych firm musisz sama poczytac i dopasować coś do swoich możliwości. Wszystko jest opisane w wątkach "lakiery hybrydowe", "lakiery hybrydowe cz.2", "manicure hybrydowy" i troche w "pokazujemy pazurki wyłącznie hybrydowe". Ja aktualnie mieszam trzy firmy: Estetiq, NeoNail i Semilac przejrzyj wątki i wszystko sie wyjaśni
eM_Ka_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-18, 19:12   #1900
Black_Starr
Przyczajenie
 
Avatar Black_Starr
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Wiadomości: 11
GG do Black_Starr
Dot.: Lakier hybrydowy a ozdoby

No mi paseczki po 2 warstwach nadal haczyły i odpadły.:/ A cyrkonie wtapiałam w bazę i odpadały. Czytałam, że klejem do tipsów można. Poszłam po niego do sklepiku z akcesoriami do paznokci, sprzedawczyni powiedziała, że klej do tipsów ma fest mocny i poleciła mi przykleić kropelką. Zdziwiłam się ale spróbowałam no i trzymają się.;D Nie wiem czy będę miała problem ze ściągnięciem tego.;P
Black_Starr jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-19, 06:24   #1901
czuszka82
z pazurem
 
Avatar czuszka82
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Święte Miasto
Wiadomości: 4 758
Dot.: Lakier hybrydowy a ozdoby

ja kleje klejem do tipsow na ostatnia warstwe koloru, pokrywam dwa razy topem i tez mi odpadaja. Z wczasow w Bulgarii nie przywiozlam ani jednej z 10 naklejonych.
__________________
I will do what queens do. I will rule.
czuszka82 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-08-19, 21:53   #1902
BettyNails
Raczkowanie
 
Avatar BettyNails
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 46
Dot.: Lakier hybrydowy a ozdoby

Ja nakladam tradycyjnie baze+kolor, nastepnie w miejsce, gdzie chce miec cyrkonie nakladam top, patyczkiem ukladam sobie cyrkonie i do lampy Nastepnie ponownie nakladam top, pokrywajac nim rowniez cyrkonie, ale przed wlozeniem do lampy patyczkiem przecieram delikatnie ich czubki, zeby sie blyszczaly, pozniej lampa, na koniec dokladnie przemywam cleanerem (szczegolnie zwracam uwage na fragmenty miedzy cyrkoniami, bo to trudno dostepne miejsce )
Wszystko trzyma sie rewelacyjnie az do zmiany hybrydek
BettyNails jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-20, 17:21   #1903
Chanel_Coco
Raczkowanie
 
Avatar Chanel_Coco
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: T
Wiadomości: 443
Dot.: Manicure hybrydowy ?

Witajcie. Potrzebuję Waszej pomocy. Chciałbym rozpocząć swoją przygodę z hybrydami. Tylko póki co temacie jestem raczej zielona.
Czy mogłbyście mi polecić jaki zestawy z jakiej firmy kupić na początek? Nie potrzebuję czegoś z wysokiej półki, gdyż paznokcie planuję robić tylko sobie i mamie.
Chciałabym wszystko kupić u jednego sprzedającego, lampę topy, zmywacze i lakiery...no i nie wiem co tam jeszcze potrzeba...
Prosze doradzcie coś w rozsądnej cenie.
__________________
30.06.2011 --> dwie kreseczki
1.03.2013 --> tp
7.03.2013 --> KSAWERY
Chanel_Coco jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-20, 17:28   #1904
samantagrey
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 254
Dot.: Manicure hybrydowy ?

Powtórzę to, co było pisane wiele razy: nie kupuj gotowego zestawu. Będziesz tylko żałować. Ja mam z CZ i tylko czekam, aż skończy mi się base. Lepiej kup oddzielnie lampę z Allegro, base i top Gelish u leoberta (allegro). Oliwkę, remover do usuwania skórek, waciki dostaniesz na pewno u Allegrowicza, który sprzedaje produkty przeznaczone do paznokci. Kolory lakierów przy takiej bazie i topie będą w sumie bez znaczenia, tj. wiadomo, że indigo, mm będą trzymać się o wiele lepiej, ale myślę, że na początek Tifton, Cosmetics Zone wystarczy. Bardzo łatwo znajdziesz ich sklepy na Allegro, a przy okazji kupisz potrzebne przybory typu: patyczki, waciki, cleaner, aceton.
Pozdrawiam cieplutko
samantagrey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-20, 17:55   #1905
Chanel_Coco
Raczkowanie
 
Avatar Chanel_Coco
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: T
Wiadomości: 443
Dot.: Manicure hybrydowy ?

Dziękuje za szybką odpowiedź. Może i racja z tym kupowaniem zestawu to nie najlpeszy pomysł, kupię wszystko osobno. A czy coś nieco tańszego niż gelish? Bo nie wiem póki co czy będę to umiała robić i jak to będzie wyglądać, także wolałbym jakiś oszczędniejeszy warjant na początek.
__________________
30.06.2011 --> dwie kreseczki
1.03.2013 --> tp
7.03.2013 --> KSAWERY
Chanel_Coco jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-20, 18:10   #1906
eM_Ka_
Wtajemniczenie
 
Avatar eM_Ka_
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: woj. śląskie
Wiadomości: 2 683
Dot.: Manicure hybrydowy ?

Cytat:
Napisane przez Chanel_Coco Pokaż wiadomość
Dziękuje za szybką odpowiedź. Może i racja z tym kupowaniem zestawu to nie najlpeszy pomysł, kupię wszystko osobno. A czy coś nieco tańszego niż gelish? Bo nie wiem póki co czy będę to umiała robić i jak to będzie wyglądać, także wolałbym jakiś oszczędniejeszy warjant na początek.
ja wybrałam na początek Estetiq, teraz używam Semilac. Poczytaj wszystkie wątki dotyczące lakierów hybrydowych, opisy wszystkich firm, ich ceny, jakoś itd została już omówiona na forum
eM_Ka_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-20, 19:05   #1907
lowflow
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 4
Dot.: Manicure hybrydowy

jaką najlepiej lampą utwardzać hybrydę ? Mam na myśli moc żarówki Mam 15 i nie wiem czy nie bedzie za słaba
lowflow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-20, 20:52   #1908
eM_Ka_
Wtajemniczenie
 
Avatar eM_Ka_
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: woj. śląskie
Wiadomości: 2 683
Dot.: Manicure hybrydowy

Cytat:
Napisane przez lowflow Pokaż wiadomość
jaką najlepiej lampą utwardzać hybrydę ? Mam na myśli moc żarówki Mam 15 i nie wiem czy nie bedzie za słaba
jeżeli masz zwykłą lampe uv to powinna mieć moc 36W i składać sie z 4 żarówek po 9W, w przypadku led wystarczy 9W
eM_Ka_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-21, 08:11   #1909
Copykat
Zakorzenienie
 
Avatar Copykat
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 929
Dot.: Manicure hybrydowy ?

Cytat:
Napisane przez Chanel_Coco Pokaż wiadomość
Dziękuje za szybką odpowiedź. Może i racja z tym kupowaniem zestawu to nie najlpeszy pomysł, kupię wszystko osobno. A czy coś nieco tańszego niż gelish? Bo nie wiem póki co czy będę to umiała robić i jak to będzie wyglądać, także wolałbym jakiś oszczędniejeszy warjant na początek.
Ja na początku miałam bazę i top z a.t.a., kosztuje ok 20 zł każde i jest ok, jeżeli nie zamierzasz robić paznokci profesjonalnie
__________________

they said there's too much caffeine in your blood stream and a lack of real spice in your life

Copykat jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-08-21, 08:31   #1910
czuszka82
z pazurem
 
Avatar czuszka82
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Święte Miasto
Wiadomości: 4 758
Dot.: Manicure hybrydowy ?

z tym czy profesjonalnie czy w zaciszu domowym to tez nie do konca tak jest. Ja robie tylko sobie, uzywam gelish, indigo i mam lampe led. Na tanszych (glownie mam tu na mysli baze i top) manicure odpadalo, kruszylo sie od wolnego brzegu czasami nawet w ten sam dzien po zrobieniu mani mimo odpowiedniego przygotowania plytki. Czasem jednemu siedzi produkt za 5zl a innemu nie wspolgra z plytka nawet ten drogi. Patrzac z perspektywy czasu gdybym zaczynala teraz to kupilabym na dzien dobry baze i top gelish (bo nie jest to zbedny wydatek i nie ma tanszego odpowiednika) i wtedy z kolorami mozna juz szalec bo trzyma sie praktycznie wszystko. Niestety jakosc kosztuje.
__________________
I will do what queens do. I will rule.
czuszka82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-21, 08:33   #1911
allgoodthings
Zadomowienie
 
Avatar allgoodthings
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 012
Dot.: Manicure hybrydowy ?

A ja nie polecam topu estetiq. Na jasnych lakierach ( różnych firm) zmienia kolor. Z jasnego, pudrowego różu po 2-3 dniach robi się beżowy.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
38t5d
allgoodthings jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-21, 11:06   #1912
martyneczka0011
Raczkowanie
 
Avatar martyneczka0011
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 156
Dot.: Manicure hybrydowy ?

Cytat:
Napisane przez allgoodthings Pokaż wiadomość
A ja nie polecam topu estetiq. Na jasnych lakierach ( różnych firm) zmienia kolor. Z jasnego, pudrowego różu po 2-3 dniach robi się beżowy.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Ja mam top estetiq i póki co chwalę go ssobie i nic się z nim nie dzieje. Ładnie się błyszczy. Jak się już skończy zamierzam zmienić na eco lub gelish, ale tylko dlatego, żeby dążyć do coraz to lepszych efektów
martyneczka0011 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-21, 11:53   #1913
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Manicure hybrydowy ?

Czuszka jak to jest z gelish baza i topem - jaki dajesz lakier? Zwykly taki drogeryjny jak przy essence czy jakis utwardzany uv?
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-21, 11:58   #1914
czuszka82
z pazurem
 
Avatar czuszka82
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Święte Miasto
Wiadomości: 4 758
Dot.: Manicure hybrydowy ?

lakier hybrydowy utwardzalny w UV/LED
__________________
I will do what queens do. I will rule.
czuszka82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-21, 15:10   #1915
allgoodthings
Zadomowienie
 
Avatar allgoodthings
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 012
Dot.: Manicure hybrydowy ?

Cytat:
Napisane przez martyneczka0011 Pokaż wiadomość
Ja mam top estetiq i póki co chwalę go ssobie i nic się z nim nie dzieje. Ładnie się błyszczy. Jak się już skończy zamierzam zmienić na eco lub gelish, ale tylko dlatego, żeby dążyć do coraz to lepszych efektów
o widzisz, u mnie się nie sprawdziła
__________________
38t5d
allgoodthings jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-21, 17:58   #1916
mała82
Zakorzenienie
 
Avatar mała82
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 568
Dot.: Manicure hybrydowy ?

Cytat:
Napisane przez martyneczka0011 Pokaż wiadomość
Ja mam top estetiq i póki co chwalę go ssobie i nic się z nim nie dzieje. Ładnie się błyszczy. Jak się już skończy zamierzam zmienić na eco lub gelish, ale tylko dlatego, żeby dążyć do coraz to lepszych efektów
Ja tez
Uzywam juz prawie dwa lata i nic sie nie dzieje
Moze nowsza wersja jest gorszej jakości
__________________
Wymiana perfum
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...4#post87460084
mała82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-22, 08:25   #1917
BettyNails
Raczkowanie
 
Avatar BettyNails
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 46
Dot.: Manicure hybrydowy ?

Dziewczyny, mam lakier, ktory zamowilam z mysla o frenchu, ale kompletnie sie nie nadaje... Probowalyscie frencha na topie (baza,top,biala koncowka,top)?

Edytowane przez BettyNails
Czas edycji: 2014-08-22 o 08:34
BettyNails jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-22, 08:29   #1918
czuszka82
z pazurem
 
Avatar czuszka82
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Święte Miasto
Wiadomości: 4 758
Dot.: Manicure hybrydowy ?

top sie daje na koncu. Jesli chcesz zrobic frencha bez covera (chociaz nie wiem czy bedzie to ladnie wygladac) to dajesz baze, robisz bialy pasek i na to top.

---------- Dopisano o 09:29 ---------- Poprzedni post napisano o 09:28 ----------

a ten kolor ktory masz czemu sie nie nadaje?
__________________
I will do what queens do. I will rule.
czuszka82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-22, 08:33   #1919
BettyNails
Raczkowanie
 
Avatar BettyNails
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 46
Dot.: Manicure hybrydowy ?

Cytat:
Napisane przez czuszka82 Pokaż wiadomość
top sie daje na koncu. Jesli chcesz zrobic frencha bez covera (chociaz nie wiem czy bedzie to ladnie wygladac) to dajesz baze, robisz bialy pasek i na to top.

---------- Dopisano o 09:29 ---------- Poprzedni post napisano o 09:28 ----------

a ten kolor ktory masz czemu sie nie nadaje?
robi smugi przy cienkiej warstwie musze nalozyc dwie lub trzy, a wtedy wychodzi jasny róż, zle to wyglada z bialym
BettyNails jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-22, 08:35   #1920
czuszka82
z pazurem
 
Avatar czuszka82
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Święte Miasto
Wiadomości: 4 758
Dot.: Manicure hybrydowy ?

a sprobuj wylozyc na cos sliskiego (folie itp.) troche tego koloru i troche bazy i wymieszac to razem i wtedy nalozyc na paznokiec. Ja tak robie jak chce osiagnac bardzo delikatny efekt french.
__________________
I will do what queens do. I will rule.
czuszka82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Manicure hybrydowy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-12 07:38:14


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:56.