Zmiana kierunku studiów - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-02-23, 14:23   #1
zolwiczeq
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 3

Zmiana kierunku studiów


Cześć.
Jestem na I roku na studiach, które wydawały mi się na początku bardzo fajne, ale niestety przeliczyłam się i w związku z tym chciałabym zmienić kierunek i co najważniejsze - uczelnię.
Naczytałam się w internecie o płatności za zmianę kierunku i zbaraniałam. Jak to jest? Mógłby mi ktoś wyjaśnić?
Dodam, że mam zaliczony I semestr i chciałabym zacząć nowe studia stacjonarne od października na kierunku pokrewnym (drugiego takiego kierunku jaki studiuję teraz w Polsce nie ma i nie będzie raczej w nadchodzacym roku akademickim)

Z góry dziekuję za odpowiedzi
zolwiczeq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-23, 14:36   #2
maacieek
Zakorzenienie
 
Avatar maacieek
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Obywatel Świata ;)
Wiadomości: 3 016
Dot.: Zmiana kierunku studiów

Otrzymuję się dodatkowe 30 punktów ECTS które teraz wykorzystałaś zdając sesję więc jak rozpoczniesz od października nowy kierunek to będzie ci już normalnie naliczane i jak go będziesz chciała zmienić to ci może braknąć wtedy punktów
__________________
And we danced
And we cried
And we laughed
And had a really, really, really good time
Take my hand, let's have a blast
And remember this moment for the rest of our lives
maacieek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-23, 14:39   #3
zolwiczeq
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 3
Dot.: Zmiana kierunku studiów

Cytat:
Napisane przez maacieek Pokaż wiadomość
Otrzymuję się dodatkowe 30 punktów ECTS które teraz wykorzystałaś zdając sesję więc jak rozpoczniesz od października nowy kierunek to będzie ci już normalnie naliczane i jak go będziesz chciała zmienić to ci może braknąć wtedy punktów
Okej, to za to dziękuję, ale - będę musiała za niego zapłacić?
I chciałabym zrobić tak, że w czasie rekrutacji na tę uczelnię na którą chcę się dostać bym się zalogowała i czekała na wyniki i gdybym dostała wyniki pozytywny to bym zrezygnowała z obecnej uczelni. Mogę w ogóle tak zrobić?
zolwiczeq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-23, 15:37   #4
deszczowypies
Zakorzenienie
 
Avatar deszczowypies
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 7 190
Dot.: Zmiana kierunku studiów

Na studia licencjackie dostajesz 180 ECTS, na magisterskie bodajże 300. W każdym semestrze realizujesz część z tych punktów, dlatego po zdanej sesji zimowej/zaliczonych przedmiotach zrealizowałaś już jakąś część bezpłatnej puli. Stąd może Ci tych punktów zabraknąć jak pójdziesz na inny kierunek i zaczniesz go od początku.
Z tego co wiem papiery z uczelni można zabrać w każdym momencie, ale jeśli będziesz czekała na wyniki rekrutacji, które zazwyczaj są w okolicach lipca, to będziesz już po sesji letniej, a więc wykorzystasz kolejne ECTS.

Wynika z tego, że będziesz musiała w pewnym momencie te ECTS "dokupić", by skończyć inny kierunek.

A zaczęłaś studia kiedy? Bo jeśli przyjęli Cię do 30.09.2012 r. to te limity Cię nie obowiązują i możesz sobie studiować ile chcesz.
__________________

deszczowypies jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-23, 16:07   #5
zolwiczeq
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 3
Dot.: Zmiana kierunku studiów

Cytat:
Napisane przez deszczowypies Pokaż wiadomość
Na studia licencjackie dostajesz 180 ECTS, na magisterskie bodajże 300. W każdym semestrze realizujesz część z tych punktów, dlatego po zdanej sesji zimowej/zaliczonych przedmiotach zrealizowałaś już jakąś część bezpłatnej puli. Stąd może Ci tych punktów zabraknąć jak pójdziesz na inny kierunek i zaczniesz go od początku.
Z tego co wiem papiery z uczelni można zabrać w każdym momencie, ale jeśli będziesz czekała na wyniki rekrutacji, które zazwyczaj są w okolicach lipca, to będziesz już po sesji letniej, a więc wykorzystasz kolejne ECTS.

Wynika z tego, że będziesz musiała w pewnym momencie te ECTS "dokupić", by skończyć inny kierunek.

A zaczęłaś studia kiedy? Bo jeśli przyjęli Cię do 30.09.2012 r. to te limity Cię nie obowiązują i możesz sobie studiować ile chcesz.
Kurczę, czyli i tak i tak będę musiała płacić..
Zaczęłam studia w tym roku akademickim - 2013/2014.

A jeszcze zapytam - co w przypadku gdybym chciała od nowa na I rok? Robi to tak jak było gdy brałam udział w rekrutacji rok temu? I jak się dostanę to zabieram z mojej obecnej uczelni papiery i zanosze do tej nowej? I to wszystko?

Edytowane przez zolwiczeq
Czas edycji: 2014-02-23 o 16:14
zolwiczeq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-23, 16:15   #6
Huitzilopochtli
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 75
Dot.: Zmiana kierunku studiów

Cytat:
Napisane przez deszczowypies Pokaż wiadomość
Na studia licencjackie dostajesz 180 ECTS, na magisterskie bodajże 300. W każdym semestrze realizujesz część z tych punktów, dlatego po zdanej sesji zimowej/zaliczonych przedmiotach zrealizowałaś już jakąś część bezpłatnej puli. Stąd może Ci tych punktów zabraknąć jak pójdziesz na inny kierunek i zaczniesz go od początku.
Z tego co wiem papiery z uczelni można zabrać w każdym momencie, ale jeśli będziesz czekała na wyniki rekrutacji, które zazwyczaj są w okolicach lipca, to będziesz już po sesji letniej, a więc wykorzystasz kolejne ECTS.

Wynika z tego, że będziesz musiała w pewnym momencie te ECTS "dokupić", by skończyć inny kierunek.

A zaczęłaś studia kiedy? Bo jeśli przyjęli Cię do 30.09.2012 r. to te limity Cię nie obowiązują i możesz sobie studiować ile chcesz.
Jest pula dodatkowych 30 punktów ECTS na studia pierwszego stopnia, więc rezygnując po pierwszym semestrze (czy nawet szerzej - przed przystąpieniem do drugiej sesji) autorka nie będzie musiała za nic płacić.
Huitzilopochtli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-23, 16:49   #7
deszczowypies
Zakorzenienie
 
Avatar deszczowypies
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 7 190
Dot.: Zmiana kierunku studiów

Cytat:
Napisane przez zolwiczeq Pokaż wiadomość
Kurczę, czyli i tak i tak będę musiała płacić..
Zaczęłam studia w tym roku akademickim - 2013/2014.

A jeszcze zapytam - co w przypadku gdybym chciała od nowa na I rok? Robi to tak jak było gdy brałam udział w rekrutacji rok temu? I jak się dostanę to zabieram z mojej obecnej uczelni papiery i zanosze do tej nowej? I to wszystko?
Tak, rejestrujesz się tak samo.
Dopytaj jeszcze w dziekanacie, ale wydaje mi się, że bez problemu powinnaś móc zabrać papiery.

Cytat:
Napisane przez Huitzilopochtli Pokaż wiadomość
Jest pula dodatkowych 30 punktów ECTS na studia pierwszego stopnia, więc rezygnując po pierwszym semestrze (czy nawet szerzej - przed przystąpieniem do drugiej sesji) autorka nie będzie musiała za nic płacić.
A te dodatkowe ECTSy nie są przyznawane tylko na ten jeden, dany kierunek do realizowania przedmiotów na danym kierunku wykraczających poza plan studiowania (oguny, lektoraty itp)? Bo tak wynika z nowelizacji, a skoro tak, to równie dobrze mogą przepaść.
__________________

deszczowypies jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-02-23, 18:57   #8
gallina1
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 604
Dot.: Zmiana kierunku studiów

płaciłaby, gdyby skończyła cały rok, a nie tylko pół. wtedy te 30 pkt przechodzi na następny semestr zimowy, więc płacić nie będzie
gallina1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-24, 16:51   #9
Huitzilopochtli
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 75
Dot.: Zmiana kierunku studiów

Cytat:
Napisane przez deszczowypies Pokaż wiadomość
A te dodatkowe ECTSy nie są przyznawane tylko na ten jeden, dany kierunek do realizowania przedmiotów na danym kierunku wykraczających poza plan studiowania (oguny, lektoraty itp)? Bo tak wynika z nowelizacji, a skoro tak, to równie dobrze mogą przepaść.
Aż muszę doczytać. Z tego co kojarzę, w zeszłym roku jak zmieniałam kierunek była mowa, że te 30 punktów to właśnie dla tych, co zagubili się w życiu i jednak studia chcą zmienić.
Huitzilopochtli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-24, 17:12   #10
sensei1992
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 374
Dot.: Zmiana kierunku studiów

z tego co ja czytałem to na dzień dzisiejszy jest tak że jest dodatkowe 30 ects do wykorzystania jak się chce, na zmiane kierunku po semestrze, na dodatkowe zajęcia, praktyki czy na cokolwiek innego
__________________
Zapraszam na mojego bloga: tanie przepisy studenckie
sensei1992 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-02-24 18:12:12


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:03.