Przeniesienie na inną uczelnię - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-01-24, 12:06   #31
xkarolka1x
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 1
Dot.: Przeniesienie na inną uczelnię

Cesc mam pytanie , jestem na pierwszym roku pedagogiki i chciałabym sie przeniesc na inna uczelnie po pierwszym semestrze na ten sam kierunek czy jest to możliwe ?>
xkarolka1x jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-25, 07:45   #32
madaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 9
Dot.: Przeniesienie na inną uczelnię

Cześć.
Moja sytuacja z kolei wygląda tak... Jestem na pierwszym roku chemii, właśnie trwa sesja, niestety obawiam się, że nie zaliczę jednego przedmiotu. Chciałabym się przenieść z dziennych na zaoczne, u mnie na uczelni nie ma tego kierunku. Czy istnieje możliwość przeniesienia się z dziennych na zaoczne i np na totalnie inny kierunek po I sem i na dodatek z niezaliczonym jednym przedmiotem ? Podobno na Iroku nie ma warunku tak ?
Nie chodzi mi tutaj tak o studia bo od przyszłego roku zmieniam kierunek i tak, ale chodzi o podbitą legitymacje - jest mi potrzebna do pracy ;/
madaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-25, 16:44   #33
olina_
Raczkowanie
 
Avatar olina_
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 348
Dot.: Przeniesienie na inną uczelnię

Musicie zapytać na konkretnych uczelniach. Z przeniesieniem na ten sam kierunek nie będzie chyba dużych problemów. A przeniesienie na zupełnie inny kierunek to raczej niemożliwe. Wiele uczelni ma rekrutacje zimowe, to zapisz cię na coś innego albo do darmowej policealnej bo nie wiem po co studiować, czegoś, czego się nie chce.
olina_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-26, 09:04   #34
sliwka1122
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 3
Dot.: Przeniesienie na inną uczelnię

z tego co wiem warunki są na kazdym roku, nie mialem takiej sytuacji ale ludzie z grupy zdawali warunki po I semestrze. nie poddawaj sie, a zeby sie nawet na zaoczne przenieś trzeba zaliczyć, nie ma możliwości przeniesienia na inna uczelnie w trakcie roku akademickiego ale! jezeli wiesz ze sobie nie poradzisz i potrzebujesz legitymacji proponuje pójść do szkoly policealnej na nabór letni dostajesz legitymacje i masz takie same prawa jak na studenckiej
sliwka1122 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-04, 16:25   #35
_cherry_
Rozeznanie
 
Avatar _cherry_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 830
Dot.: Przeniesienie na inną uczelnię

A słyszał kto o tym czy istnieje możliwość przeniesienia się na inną uczelnię na ostatnim semestrze studiów, dodam że chodzi o studia zaoczne?
Pewnie w dużej mierze to zależy od uczelni, tylko chodzi mi o sam fakt, czy to w ogóle możliwe
_cherry_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-15, 05:47   #36
kisa_13
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 22
Dot.: Przeniesienie na inną uczelnię

Cytat:
Napisane przez _cherry_ Pokaż wiadomość
A słyszał kto o tym czy istnieje możliwość przeniesienia się na inną uczelnię na ostatnim semestrze studiów, dodam że chodzi o studia zaoczne?
Pewnie w dużej mierze to zależy od uczelni, tylko chodzi mi o sam fakt, czy to w ogóle możliwe
Musisz zobaczyć w regulaminie studiów danej uczelnie ale szczerze nie wydaje mi się aby można było się przenosić w środku roku zwłaszcza na ostatnim roku.

Też chcę się teraz przenieść z zaocznych na zaoczne ale inną uczelnie, kończę pierwszy rok. Doliczylam się jesli chodzi o roznice programowe 2 egzaminów i 4 zaliczen w tym jedno ktore ma tylko dwie godziny wykladow wiec to chyba jakies szkolenie na zaliczenie "ochorna wlasnosci intelektualnej" czyli w zasadzie mozna liczyc 2 egzaminy i 3 zaliczenia jak myslicie to duzo? przyjma mnie?
kisa_13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-14, 13:13   #37
aska1415
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 321
Dot.: Przeniesienie na inną uczelnię

Ja z kolei chciałabym się przenieść do innego miasta na ten sam kierunek i problem istnieje w dosyć dużych różnicach programowych. Na macierzystej uczelni miałam przedmioty które na tej drugiej zaczynaja sie na 3 sem i odwrotnie. Myslicie ze bede przepisza mi te przedmioty , ktore mam ,, do przodu" i w tym czasie bede mogla ogarnać różnice?
__________________
IŚ na UP Wrocław
Energetyka PWR
aska1415 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-02-14, 13:37   #38
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Przeniesienie na inną uczelnię

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-26, 19:11   #39
Lycriss
Raczkowanie
 
Avatar Lycriss
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Warrrrmia
Wiadomości: 45
Dot.: Przeniesienie na inną uczelnię

Witam odświeżam wątek, bo mam mały problem...
Nie wiem jak podejść do napisania podania z prośbą o przyjęcie mnie na 2 rok.
Muszę napisać tylko jedno- do dziekana wydziału, na który chcę się przenieść. Natomiast mój dziekan oraz dyrektor instytutu drugiej uczelni muszą je zaopiniować. Nie bardzo rozumiem co kryje się pod pojęciem "zaopiniować" w tym przypadku, oświećcie mnie..
Podanie piszę ręcznie (prodziekan mojego wydziału nie dała mi żadnego wzoru konkretnego, mówiła, że może być ręcznie) i nie wiem co z tym opiniowaniem to po prostu będą dwa podpisy? Czy zostawić miejsce na jakąś "notkę" tych osób, które będą opiniować?
Proszę Was, pomóżcie
__________________
В этом городе, в этой квартире,
B этой жизни, в этом странном мире,
Я прошу тебя- будь со мною рядом,
Ты – моя любовь,
Ты – всё, что мне надо…K
Lycriss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-20, 19:36   #40
sillke29
Raczkowanie
 
Avatar sillke29
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 171
Dot.: Przeniesienie na inną uczelnię

może będziecie wiedziały czy jeżeli w tym roku będę studiować na UAM, a w przyszłym będę chciała od I roku zacząć inny kierunek na PG to muszę po prostu wziąć udział w rekrutacji, tak samo jak w tym roku?
__________________
Tu es responsable pour toujours de ce que tu as apprivoisé.

57,5 -> 55 -> 52,5 -> 50
sillke29 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-21, 06:31   #41
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Przeniesienie na inną uczelnię

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-30, 10:59   #42
Oska456
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 4
Dot.: Przeniesienie na inną uczelnię

Hej!
Na początku może napiszę, że od października zaczęłam pierwszy rok studiów. Jestem w innym mieście i jest mi tu choler^nie źle I chciałabym się dowiedzieć czy mogę w trakcie studiów przepisać się na inną uczelnie (ale na ten sam kierunek). ?? Czy muszę czekać aż do skończenia I semestru ?
Oska456 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-04, 21:41   #43
Narrhien
Zakorzenienie
 
Avatar Narrhien
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6 757
Dot.: Przeniesienie na inną uczelnię

Cytat:
Napisane przez Oska456 Pokaż wiadomość
Hej!
Na początku może napiszę, że od października zaczęłam pierwszy rok studiów. Jestem w innym mieście i jest mi tu choler^nie źle I chciałabym się dowiedzieć czy mogę w trakcie studiów przepisać się na inną uczelnie (ale na ten sam kierunek). ?? Czy muszę czekać aż do skończenia I semestru ?
Podbijam pytanie, bo też jestem ciekawa, czy jest to możliwe. W regulaminie studiów na mojej uczelni nie ma określonego terminu przeniesienia ani warunków (typu średnia). Jest tylko zapisane, ze takie przenosiny są możliwe w miarę wolnych miejsc (których jest sporo).
__________________
"Nikt prawie nie wie, dokąd go zaprowadzi droga, póki nie stanie u celu."


Narrhien jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-23, 14:50   #44
judyta2461
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 61
Dot.: Przeniesienie na inną uczelnię

Mam pytanie: jeśli chciałabym się przenieść na I roku po pierwszym półroczu z kierunku X z uczelni X na kierunek Y na uczelnię Y czyli na zupełnie inną uczelnię i zupełnie inny kierunek to czy byłoby to możliwe w połowie roku akademickiego?Oczywiście wiem,że musiałabym nadrobić cały materiał z półrocza.Chodzi o studia dzienne.
judyta2461 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-23, 17:10   #45
natalka2
Zakorzenienie
 
Avatar natalka2
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 4 514
Dot.: Przeniesienie na inną uczelnię

Cytat:
Napisane przez judyta2461 Pokaż wiadomość
Mam pytanie: jeśli chciałabym się przenieść na I roku po pierwszym półroczu z kierunku X z uczelni X na kierunek Y na uczelnię Y czyli na zupełnie inną uczelnię i zupełnie inny kierunek to czy byłoby to możliwe w połowie roku akademickiego?Oczywiście wiem,że musiałabym nadrobić cały materiał z półrocza.Chodzi o studia dzienne.
nie sadze, to wyglada jak chec ominiecia rekrutacji. zwykle mozna sie przenosic w obrebie jednego kierunku badz pokrewnego, gdzie pokrywa sie choc czesc przedmiotow (mowie o dziennych, na panstwowych uczelniach)
__________________

studia

natalka2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-02-23 18:10:27


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:45.