Z niemowlakiem na weselu - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-05-03, 09:13   #121
ulrika
Raczkowanie
 
Avatar ulrika
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 358
Dot.: Z niemowlakiem na weselu

Ja mam termin porodu na poczatek czerwca, wesele mamy w polowie czerwca i idziemy na slub do kosciola zlozyc zyczenia, jesli oczywiscie do tego czasu urodze i wyjde ze szpitala, jesli nie to maz pojdzie za nas oboje na slub zlozyc zyczenia

Co do autorki hmmm zawiniecie sie z mszy, nakarmicie dziecko i wrocicie ;-) wierzcie mi, ze nie bedziecie na swieczniku, tym bardziej lepiej stanac z tylu gdyby dziecko zaczelo plakac to szybko wyjdziecie zeby innym nie przeszkadzac.

Wysyłane z mojego GT-I8160 za pomocą Tapatalk 2
__________________
40/40 neverending story
ulrika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-05, 10:57   #122
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Z niemowlakiem na weselu

W sierpniu mamy wesele i idziemy bez córki - ja chcę się pobawić, popić, potańczyć, a przy tak małym dziecku nawet pić nie można, problem z opieką, usypianiem, ciągłym bieganiem za maluchem... Jestem raczej zwolenniczką takich imprez bez dzieci. A o 22 to już uważam, że dzieci w ogóle na sali nie powinno być, bo dorośli chcą poczuć się swobodnie, a ja przy dzieciach pić alkoholu nie lubię.
Ale co kto lubi.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-05, 11:47   #123
maharet1092
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 7 907
GG do maharet1092
Dot.: Z niemowlakiem na weselu

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
W sierpniu mamy wesele i idziemy bez córki - ja chcę się pobawić, popić, potańczyć, a przy tak małym dziecku nawet pić nie można, problem z opieką, usypianiem, ciągłym bieganiem za maluchem... Jestem raczej zwolenniczką takich imprez bez dzieci. A o 22 to już uważam, że dzieci w ogóle na sali nie powinno być, bo dorośli chcą poczuć się swobodnie, a ja przy dzieciach pić alkoholu nie lubię.
Ale co kto lubi.
Maz nie bedzie pij, bo on wodki nie pija, a ja jakies mikroilosci, ze 2 kieliszki i tyle.Moze i sie nie pobawimy nie wiadomo jak, ale lepiej z dzieckiem niz wcale.
maharet1092 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-05, 11:56   #124
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Z niemowlakiem na weselu

Ja bym po prostu wzięła jakąs opiekunke, żeby posiedziała potem w pokoju ze śpiącym dzieckiem, żeby chociaż trochę się pobawić.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-05, 12:14   #125
maharet1092
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 7 907
GG do maharet1092
Dot.: Z niemowlakiem na weselu

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Ja bym po prostu wzięła jakąs opiekunke, żeby posiedziała potem w pokoju ze śpiącym dzieckiem, żeby chociaż trochę się pobawić.
Koszt jednak duzy i nie mam nikogo znajomego co by sie na takie cos zgodzil, wiec trudno mniej sie pobawie.
Na weselu bedzie moja mama i babcia to sie troche malym pozajmuja, ale o tej 22 sie zmyjemy. Ja nie jestem milosniczna calonocnych imprez i duzych ilosci alkoholu wiec nie bedzie to jakies tragiczne.Troche pogadam z dawno niewidzina rodzina i wlasciwie o to najbardziej mi chodzi.
maharet1092 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-08, 11:15   #126
hje
Zakorzenienie
 
Avatar hje
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 4 452
Dot.: Z niemowlakiem na weselu

Cytat:
Napisane przez scarlett26 Pokaż wiadomość

Jednej rzeczy nie rozumiem jednak całkowicie -jak dla kogoś ślub może być dodatkiem do wesela i jazda na sam ślub się nie opłaca?!?!? Jak moje dziecko było w podobnym wieku bladym świtem pojechalam przez pol Polski na ślub przyjaciółki, a zaraz 2 godziny potem miałam pociąg z powrotem. I uważam, ze było warto (mimo ze miałam zapalenie piersi i cały dzień bez laktatora był koszmarem).
Również tego nie rozumiem... W całej tej sytuacji to właśnie ślub powinien być priorytetem, a jeśli uczestniczenie w niej nie wchodzi w grę, to lepiej w ogóle nie iść.
hje jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-10, 11:16   #127
ulrika
Raczkowanie
 
Avatar ulrika
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 358
Dot.: Z niemowlakiem na weselu

Cytat:
Napisane przez hje Pokaż wiadomość
Również tego nie rozumiem... W całej tej sytuacji to właśnie ślub powinien być priorytetem, a jeśli uczestniczenie w niej nie wchodzi w grę, to lepiej w ogóle nie iść.
No bo wiekszosc bioracych sluby koscielne sa teoretycznie wierzacy ale niepraktykujacy bo wierza w Boga ale nie w kler hehehe czyli jedna wielka hipokryzja ;-)
__________________
40/40 neverending story
ulrika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-05-10, 22:35   #128
hje
Zakorzenienie
 
Avatar hje
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 4 452
Dot.: Z niemowlakiem na weselu

Cytat:
Napisane przez ulrika Pokaż wiadomość
No bo wiekszosc bioracych sluby koscielne sa teoretycznie wierzacy ale niepraktykujacy bo wierza w Boga ale nie w kler hehehe czyli jedna wielka hipokryzja ;-)
W sumie też prawda
hje jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-10, 22:44   #129
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Z niemowlakiem na weselu

Jest też znaczna części ludzi praktykujących niewierzących, bo jak głębiej sprawę zbadać, to na zdrowy rozum wielu ludzi w Boga nie wierzy, albo jakoś tam wierzy, ale w takie a atrakcje jak życie po śmierci w niebie, to juz nie.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-11, 07:03   #130
houseofcolours
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 1 852
GG do houseofcolours
Dot.: Z niemowlakiem na weselu

A mi sie wydaje, że niektóre śluby kościelne są brane przez pary niewierzące bo 'taka tradycja', bo presja, dla świętego spokoju, żeby rodzina nie gadała, że przed bogiem nie przysięgali, żeby uniknąć rodzinnych konfliktów, żeby zdewociali sąsiedzi nie wytykali ich palcami i obrabiali dupę na całym osiedlu. Nie mam ślubu kościelnego i na każdym rodzinnym spotkaniu (co miesiąc mniej więcej) jest nam to wytykane przez babcie i temat kręci się wokół naszego braku ślubu. Ja akurat mam to w dupie ale nie potępiam ludzi za ich wybory i nie wpieprzam się w to co dla kogo powinno być priorytetem. I rady typu 'że to ślub powinien być najważniejszy, a resztę imprezy sobie odpuść' są bezsensowne bo nie obejmują tego, że może dziewczyna chciałaby spędzić trochę czasu i pogadać z przyjaciółką, z dawno niewidzianymi znajomymi itd a w kościele raczej tego nie zrobi. Jakbym miała jechać tyle km tylko po to żeby zobaczyć jak moja przyjaciółka składa ręce do modlitwy w kościele to też ważniejsze byłoby dla mnie wesele.

Edytowane przez houseofcolours
Czas edycji: 2014-05-11 o 12:58 Powód: błędy
houseofcolours jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-11, 07:19   #131
ulrika
Raczkowanie
 
Avatar ulrika
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 358
Dot.: Z niemowlakiem na weselu

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Jest też znaczna części ludzi praktykujących niewierzących, bo jak głębiej sprawę zbadać, to na zdrowy rozum wielu ludzi w Boga nie wierzy, albo jakoś tam wierzy, ale w takie a atrakcje jak życie po śmierci w niebie, to juz nie.
jak się jest wierzącym i praktykującym to trzeba przyjąć dobro i zło kościoła - ale też nie popuszczać krzywd wyrządzonych innym przez sługi kościoła to naturalne niepraktykowanie przez takich owakich księży to wymówka, przecież można iść do innego kościoła, szukać innych księży, jest naprawdę masa fajnych, życzliwych, życiowych, nie trzeba się ograniczać do własnej parafii, ale Vixen nie odbiegajmy od tematu bo to nie miejsce i temat na to, szanuję Twoje zdanie

Cytat:
Napisane przez houseofcolours Pokaż wiadomość
A mi sie wydaje, że niektóre śluby kościelnę są brane przez pary niewierzące bo 'taka tradycja', bo presja, dla świetego spokoju, żeby rodzina nie gadała, że przed bogiem nie przysięgali, żeby uniknąć rodzinnych konfliktów, żeby zdewociali sąsiedzi nie wytykali ich palcami i obrabiali dupę na całym osiedlu. Nie mam ślubu kościelnego i na każdym rodzinnym spotkaniu (co miesiąc mniej więcej) jest nam to wytykane przez babcie i temat kręci się wokół naszego braku ślubu. Ja akurat mam to dupie ale nie potępiam ludzi za ich wybory i nie wpieprzam się w to co dla kogo powinno być priorytetem. I rady typu 'że to to ślub powinien być najważniejszy, a resztę imprezy sobie odpuść' są bezsensowne bo nie obejmują tego, że może dziewczyna chciałaby spędzić trochę czasu i pogadać z przyjaciółką, z dawno niewidzianymi znajomymi itd a w kościele raczej tego nie zrobi. Jakbym miała jechać tyle km tylko po to żeby zobaczyć moja przyjaciółka składa ręce do modlitwy w kościele to też ważniejsze byłoby dla mnie wesele.
no wtedy każda para ma wytłumaczenie, że rodzina na nich wymusiła, zrzucają z siebie odpowiedzialność, widzisz Ty nie uprawiasz hipokryzji, a babci zdanie no cóż ona za Was życia nie przeżyje i nie zmieni Waszych przekonań Twoja postawa mi się podoba...
__________________
40/40 neverending story
ulrika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-06-02, 16:31   #132
vretka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 111
GG do vretka
Dot.: Z niemowlakiem na weselu

Cytat:
Napisane przez maharet1092 Pokaż wiadomość
No jedziemy za tydzien do polski(lubuskie) i bediemy tam sobie siedziec nad jezirem,.Wesele mamy w malopolskim (31 maja) i tam mamy zamiar pojechac, a potem wrocic na ta dzialke jeszcze na 2 tygodnie.Dopiero potem wrocic do domu
Maharet, jak po weselu? Na czym w końcu stanęło?
__________________
R 08.2013, K 09.2016
vretka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-03, 08:37   #133
maharet1092
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 7 907
GG do maharet1092
Dot.: Z niemowlakiem na weselu

No mąż nie poszedl do kosciola tylko zostal z dzieckiem i go nakarmil. Potem spotkalismy sie na sali. Problemem bylo troche, ze maly bardzo chcial jesc wszystko co jest na weselnym stole, musialam mu troche dac, oczywiscie to co sie wzglednie nadawalo(ziemniaki, banan, kawalek biszkopta, chleb).Mial jedna drzemke pod sala, na podworku, pilnowalismy na zmiane.O 19.30 zjadl butelke.Babcie i ciotki go wynosily wiec moglismy sie troche bobawic.Przed 22 maz z nim pojechal do pensjonatu gdzie mielismy nocleg, ja zostalam do 2giej.Nie zaluje, ze nie poszlam.
maharet1092 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-06-03 09:37:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:36.