Przygotowanie pedagogiczne- co i jak? ( gdzie w Poznaniu) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-06-12, 21:08   #1
morelka1987
Zadomowienie
 
Avatar morelka1987
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 1 213

Przygotowanie pedagogiczne- co i jak? ( gdzie w Poznaniu)


Witam,
Chcialabym zrobić przygotowanie pedagogiczne w Poznaniu, ale mam pewne obawy. Nie wiem gdzie najlepiej zrobić a poza tym nie wiem czy nadaję sie do tego zawodu. Potrzebne jest mi przygotowanie bo z racji kierunku kształcenia, będę prowadzic szkolenia.
Zastanawiają mnie niektóre przedmioty np. emisja głosu, komunikacja interpersonalna, bo bardzo stresują mnie takie zajęcia na których trzeba ukazywac swoje emocje, odgrywać jakieś scenki. Kiedyś brałam udzial w takim szkoleniu, gdzie trzeba było robic jakieś rozmówki między sobą i cala grupa sluchała i komentowała albo trzeba zrobic jakąś minę i ktoś ma odgadnąć jakie emocje wyrażam , strasznie mnie to stresuje.
Wiec chciałabym sie dowiedziec gdzie w poznaniu najlepiej zrobic przygotowanie pedagogiczne? Jak wyglądaja zajęcia? Jak wyglądaja praktyki ( bo jest ich dość duża liczba godzin)?
morelka1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-12, 21:32   #2
zagubiona_w_swoich_snach
Zakorzenienie
 
Avatar zagubiona_w_swoich_snach
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 3 477
Dot.: Przygotowanie pedagogiczne- co i jak? ( gdzie w Poznaniu)

Cytat:
Napisane przez morelka1987 Pokaż wiadomość
Witam,
Chcialabym zrobić przygotowanie pedagogiczne w Poznaniu, ale mam pewne obawy. Nie wiem gdzie najlepiej zrobić a poza tym nie wiem czy nadaję sie do tego zawodu. Potrzebne jest mi przygotowanie bo z racji kierunku kształcenia, będę prowadzic szkolenia.
Zastanawiają mnie niektóre przedmioty np. emisja głosu, komunikacja interpersonalna, bo bardzo stresują mnie takie zajęcia na których trzeba ukazywac swoje emocje, odgrywać jakieś scenki. Kiedyś brałam udzial w takim szkoleniu, gdzie trzeba było robic jakieś rozmówki między sobą i cala grupa sluchała i komentowała albo trzeba zrobic jakąś minę i ktoś ma odgadnąć jakie emocje wyrażam , strasznie mnie to stresuje.
Wiec chciałabym sie dowiedziec gdzie w poznaniu najlepiej zrobic przygotowanie pedagogiczne? Jak wyglądaja zajęcia? Jak wyglądaja praktyki ( bo jest ich dość duża liczba godzin)?
jak bedziesz prowadzic szkolenia to nic innego nie pomoze tylko sie przelamac a przelamac sie mozna wlasnie podczas zajec na tego typu scenkach. Wiele tego znowu nie ma bo czas i na teorie musi byc i wszyscy sie musza zaprezentowac nie tylko Ty
__________________
Nie możesz zmienić wszystkiego.
Możesz za to zmienić jedną, małą rzecz.
I tak to działa.
zagubiona_w_swoich_snach jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-12, 22:15   #3
Solak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 126
Dot.: Przygotowanie pedagogiczne- co i jak? ( gdzie w Poznaniu)

A co to za szkolenia? Nie do każdego typu szkoleń potrzebne jest przygotowanie pedagogiczne, aczkolwiek często są mile widziane.

Co do samego przygotowania pedagogicznego, to jeżeli nie zapewnia Ci go uczelnia to wg mojej wiedzy generalnie drogi są dwie: 3semestralne studia podyplomowe (program jest ustalony przez ministerstwo- w sumie 330 godzin i jest tam między innymi emisja głosu, psychologia, pedagogika, metodyka pracy nauczyciela, plus obowiązkowa praktyka 150 godzin w wybranej placówce- szkoły, przedszkola, poradnie- generalnie wszędzie tam gdzie są dzieci) oraz kurs pedagogiczny, na który można się udać/ zostać skierowanym już w trakcie pracy, gdzie na poczet praktyki jest zaliczana praca, a sam kurs jest chyba sporo krótszy. Co do drugiej opcji to nie mam 100% pewności, że to właśnie tak wygląda, natomiast jeśli chodzi o studia podyplomowe to właśnie tę opcję przerabiam.
Nie wiem jak to jest w Poznaniu, ja jestem z Wrocławia, studiuję psychologię

Edytowane przez Solak
Czas edycji: 2010-06-12 o 22:18
Solak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-12, 22:31   #4
morelka1987
Zadomowienie
 
Avatar morelka1987
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 1 213
Dot.: Przygotowanie pedagogiczne- co i jak? ( gdzie w Poznaniu)

Uczę się na bhp-owca i aby prowadzic szkolenia musze miec przygotowanie pedago. i mozna takie zrobic w cechu rzemiosł i to trwa ok. miesiąca , kosztuje 600zł i moge tylko takie szkoelnai prowadzić. Jednak zastanwaiam się nad zrobieniem studiów podyplomowych w tym kierunku żeby miec większe szanse na pracę np, ucząc w jakieś szkole policealnej.
morelka1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-12, 23:17   #5
Solak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 126
Dot.: Przygotowanie pedagogiczne- co i jak? ( gdzie w Poznaniu)

Studia podyplomowe niestety kosztują sporo, no i trwają dłużej, ale też dają większe uprawnienia, tak więc musisz sobie po prostu przekalkulować, co Ci się bardziej opłaca. Powodzenia
Solak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-13, 12:21   #6
ulinkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar ulinkaaa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 17 881
Dot.: Przygotowanie pedagogiczne- co i jak? ( gdzie w Poznaniu)

Na emisji glosu cwiczy sie fonacje, prawidlowy oddech i artykulacje. Z tego co pamietam. Komunikacje interpersonalna swietnie wspomninam, nie mialam problemow z wypowiadaniem sie, ale to wszystko zalezy takze od grupy i prowadzacego.

Jesli masz prowadzic szkolenia, to tak jak pisaly osoby powyzej, nie pozostaje Ci nic innego, jak po prostu sie przelamac. Zycze powodzenia!
__________________
Lubię siłę czerni,
i nieużywania słów.
Wszystkiego, co niezmienne,
w nicości za oknem, gdy budzą się mgły...
ulinkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-15, 11:02   #7
zoya
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 221
Dot.: Przygotowanie pedagogiczne- co i jak? ( gdzie w Poznaniu)

Odświeżam temat - czy może ktoś polecić jakiś bezproblemowy kurs weekendowy? Pracuję już w szkole, ale nie mam przygotowania pedagogicznego... Robię inną podyplomówkę, która skończy się dopiero w styczniu i częściowo będzie możliwość, że zjazdy będą się pokrywać. Dlatego chcę coś lekkiego
__________________

powtarzam angielski i hiszpański

uczę się bezwzrokowego pisania na klawiaturze
powoli przygotowuję się do przeprowadzki

zoya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:28.