Nawilżanie podczas kuracji kwasowo-retinoidowych - Strona 11 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-01-29, 16:22   #301
Coco trini
Raczkowanie
 
Avatar Coco trini
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: KrK
Wiadomości: 328
Dot.: nawilżanie podczas kuracji kwasowo-retinoidowych

Cytat:
Napisane przez 19katarina82 Pokaż wiadomość
Jestem załamana nawilażam skórę wokół oczu jak tylko można a zmarszczki robią mi się coraz większe ryczeć mi się chce jak patrzę w lustro. w ciągu 2 miesięcy użyłam atredert 5 razy i jest coraz gorzej zamówiłam na mazidłach wszystko do zrobienia serum z jedwabiem i czekam ze ściśnietym gardłem bo nie wiem czy przerwać kurację czy nie? Błagam niech mi ktoś powie, że te zmarchy zejda bo postarzałam się w ciągu 2 miesięcy o kilka lat!
Cytat:
Napisane przez lipiec7 Pokaż wiadomość
przykro mi nie znam artederm,ale proponuje abys dodatkowo cos nakladala na oczy nawilzajacego...ja nakladam balsam bübchena wprawdzie natluszczajacy glownie,ale niespodziewanie rowniez i nawilzajacy i zauwazylam,ze radzi sobie doskonale z przesuszeniem,pozdrawiam
Katarina lipiec ma racjepo około 1h od aplikacji Atrederm cos nawilżajacego pod oczy badz na cała twarz (jesli czujesz taka potrzebe)w tym watku było przedstawione mnostwo nawilżaczy wybierz cos dla siebie!W dzien bez Atre możesz smarowac sie olejem lub nawilzaczem pod oczy!To jedyny sposob na pokonanie tzw. "efektu staruszki"
Miałam doczynienia z Atre ale nic podobnego nie przerabiałam a nakładałam go rownież pod oczy!Twoja skore jest wrazliwa pod oczami wiec musisz ja dobrze nawilżac!
__________________
POMOC DLA WANDY https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...5#post39786455

Dziękuje za każda pomoc
Coco trini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-31, 19:17   #302
gosia28
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 22
Dot.: nawilżanie podczas kuracji kwasowo-retinoidowych

Dziewczyny, stosuję schemat:
-Effeclar k
-diroseal
- nawilżacz
Do nawilżania stosuję Humektan, ale to dla mnie trochę za mało. Zastanawiam się czy mogę użyć maści cholesterolowej robionej w aptece, czy cholesterol może zapychać?
__________________
Pozdrawiam Gosia
gosia28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-06, 21:37   #303
19katarina82
Kasia o...
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 916
Dot.: nawilżanie podczas kuracji kwasowo-retinoidowych

Dzisiaj po raz pierwszy zrobiłam serium hialunorowo-jedwabne i spodziewalam sie lepszych efektow ale moze nastepnym razem dam mniej kwasu a wiecej oleju. Bo wchłonęło się od razu i mam teraz suchą buzię...chyba, ze to dlatego, że mam przesuszoną, bo przynaje sie bez bicia że dałam ciała i zazcełam stosowac retinoidy bez zabezpieczenia się w mega-nawilzające kremy i wlasnie staram sie nadrobic to przeoczenie.
Mam pytanie czy do Aqualan L mogę dodać jeszcze nr. MFN czy jedwab czy to nic nie da albo kłuci się ze składnikami krem? Tutaj jest jego sklad: kład: AQUA, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLICERIDE, GLYCERYL STEARATE, ISOPROPYL PALMITATE, GLYCERIN, CETYL ALCOHOL, PEG-5 GLYCERYL STEARATE, PHENOXYETHANOL, CETEARETH-20, METHYLPARABEN, BUTHYLPARABEN, ETHYLPARABEN, ISOBUTYLPARABEN, PROPYLPARABEN
__________________
Blogerka z totalnie porąbanym poczuciem humoru http://www.kasiaosiecka.pl/2018/03/i...-pod-oczy.html
19katarina82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-07, 09:10   #304
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: nawilżanie podczas kuracji kwasowo-retinoidowych

Cytat:
Napisane przez gosia28 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, stosuję schemat:
-Effeclar k
-diroseal
- nawilżacz
Do nawilżania stosuję Humektan, ale to dla mnie trochę za mało. Zastanawiam się czy mogę użyć maści cholesterolowej robionej w aptece, czy cholesterol może zapychać?
Może zapychac, ale jeśli masz bardzo wysusoną skórę, to warto by było spróbować....
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-07, 15:30   #305
gosia28
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 22
Dot.: nawilżanie podczas kuracji kwasowo-retinoidowych

L_V - bardzo dziękuję
__________________
Pozdrawiam Gosia
gosia28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-08, 11:59   #306
Suri
Rozeznanie
 
Avatar Suri
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 595
Dot.: nawilżanie podczas kuracji kwasowo-retinoidowych

Do nawilżania skóry używałam kremów: HOL Avene, Humektan i HOR AVENE. Jako nawilżacz najlepiej wypada HOR, ale stosowany pod Emulsję Avene, nie likwiduje łuszczącej się skóry . Moim następnym nawilżaczem będzie prawdopodobnie Weleda Balsam z nagietkiem na wiatr i niepogodę dla dzieci i niemowląt (bez alkoholu ).
__________________
Lepsza jest uboga mądrość niż głupie bogactwo.
Diogenes
Suri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-12, 14:28   #307
19katarina82
Kasia o...
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 916
Dot.: nawilżanie podczas kuracji kwasowo-retinoidowych

Po kilku dniach nawilżania serum hialuronowo-jedwabnym skorzystałam z okazji i sprawdziłam poziom wilgotności skóry w aptece... Komunikuje, że gdybym była lasem z powodu zagrożenia pożarowego zabronionoby wstępu do mnie bo moja wilgotnośc naskórka wynosi 11,8 % na policzkach i 33% na czole ... czy ma ktoś pomysł jak to zmienic?
__________________
Blogerka z totalnie porąbanym poczuciem humoru http://www.kasiaosiecka.pl/2018/03/i...-pod-oczy.html
19katarina82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-02-12, 18:14   #308
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: nawilżanie podczas kuracji kwasowo-retinoidowych

Cytat:
Napisane przez 19katarina82 Pokaż wiadomość
Po kilku dniach nawilżania serum hialuronowo-jedwabnym skorzystałam z okazji i sprawdziłam poziom wilgotności skóry w aptece... Komunikuje, że gdybym była lasem z powodu zagrożenia pożarowego zabronionoby wstępu do mnie bo moja wilgotnośc naskórka wynosi 11,8 % na policzkach i 33% na czole ... czy ma ktoś pomysł jak to zmienic?
a jak z nawilżaniem od wewnątrz? jak dużo pijesz?
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-12, 18:24   #309
19katarina82
Kasia o...
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 916
Dot.: nawilżanie podczas kuracji kwasowo-retinoidowych

carolinascotties piję dużo. Jestem generalnie z tych osób co to piją więcej niż inni i ciągle chce im się pić Ale wiem, że od wewnatrz woda do naskórka trafia na ostatnim miejscu więc nie obi to różnicy ile się pije :/
__________________
Blogerka z totalnie porąbanym poczuciem humoru http://www.kasiaosiecka.pl/2018/03/i...-pod-oczy.html
19katarina82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-12, 22:11   #310
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: nawilżanie podczas kuracji kwasowo-retinoidowych

No ja się w końcu doigrałam. Po paru peelingach migdałowych wróciłam do Zoracu, smarnęłam trzy razy i oto na mej paszczy susza-sahara-wiór-i-koszmar Nigdy w życiu nie miałam tak suchej skóry, rano nakładam Redermic i filtr, a po trzech-czterech godzinach mam wrażenie, że twarz mi się kurczy jak takiemu jednemu z Beetlejuice (kto pamięta film, to bedzie wiedział, o co mi chodzi). Boję się otworzyć szerzej usta, żeby mi coś nie pękło Pod oczami staruszka modelowa.
Nie pomaga nic - ani nawilżacze, ani tłuściochy Najgorzej wygląda skóra pod oczami, natomiast twarz wygląda dobrze, za to odczucia są koszmarne.
No nic. Smaruję się wciąż i wszystkim, i liczę na to, że skóra w końcu wyjdzie z szoku Chwilowo po pół tubki Humektanu pozbyłam się wrażenia pergaminu na gębie. Zastanawiam się, czym na miłość boską się posmarowac na noc. Może olejem kokosowym Nic tłuściejszego nie mam
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-13, 21:35   #311
anah
Zakorzenienie
 
Avatar anah
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 689
Dot.: nawilżanie podczas kuracji kwasowo-retinoidowych

Cytat:
Napisane przez Erato Pokaż wiadomość
No ja się w końcu doigrałam. Po paru peelingach migdałowych wróciłam do Zoracu, smarnęłam trzy razy i oto na mej paszczy susza-sahara-wiór-i-koszmar Nigdy w życiu nie miałam tak suchej skóry, rano nakładam Redermic i filtr, a po trzech-czterech godzinach mam wrażenie, że twarz mi się kurczy jak takiemu jednemu z Beetlejuice (kto pamięta film, to bedzie wiedział, o co mi chodzi). Boję się otworzyć szerzej usta, żeby mi coś nie pękło Pod oczami staruszka modelowa.
Nie pomaga nic - ani nawilżacze, ani tłuściochy Najgorzej wygląda skóra pod oczami, natomiast twarz wygląda dobrze, za to odczucia są koszmarne.
No nic. Smaruję się wciąż i wszystkim, i liczę na to, że skóra w końcu wyjdzie z szoku Chwilowo po pół tubki Humektanu pozbyłam się wrażenia pergaminu na gębie. Zastanawiam się, czym na miłość boską się posmarowac na noc. Może olejem kokosowym Nic tłuściejszego nie mam
Biedna Erato Jak przetrwałaś noc? Teraz to juz chyba zostana Ci prawdziwe tłuściochy dla atopowej skóry. Polecam clobazę. Skład:
petrolatum, aqua, lanolin, white beeswax, propylene glycol, sorbitan, sesquioleate. Świetny jest też Alantan plus maść, ale to wszystko na noc
anah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-02-13, 21:39   #312
Rayne
Wtajemniczenie
 
Avatar Rayne
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gdańsk/Warszawa
Wiadomości: 2 927
Dot.: nawilżanie podczas kuracji kwasowo-retinoidowych

Cytat:
Napisane przez anah Pokaż wiadomość
Świetny jest też Alantan plus maść, ale to wszystko na noc
Mój ratownik.
__________________
Signature deleted.
Rayne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-14, 15:15   #313
lolitka123
Rozeznanie
 
Avatar lolitka123
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 807
Dot.: nawilżanie podczas kuracji kwasowo-retinoidowych

Cytat:
Napisane przez anah Pokaż wiadomość
Świetny jest też Alantan plus maść, ale to wszystko na noc
a nie zapycha?
__________________
mró.
lolitka123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-14, 15:43   #314
13ryjek
Rozeznanie
 
Avatar 13ryjek
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Irlandia
Wiadomości: 926
Dot.: nawilżanie podczas kuracji kwasowo-retinoidowych

Hej dziewczymy,
a co myślicie o kremie Dermosan? Jest tłusty zawiera wit. A i E oraz gliceryne.

Oto skład:

Petrolatum, Water, Sorbitan Sesquioleate, Beeswax, Glycerin, Polysorbate 80,Tocopheryl Acetate, Retinyl Palmitate,2-Bromo-2- Nitropropane-1,3-Diol,BHA, Parfum(2-(44-tert-Butylbenzyl) propionaldehyde, Hexyl cinnam-aldehyde,Eugenol, Citronellol, 3-Methyl-4-(2,6,6-trimethyl-2-cyclohexen-1-yl)-3-buten-2-one, Amyl cinnamal, Benzyl salicylate, Geraniol
13ryjek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-14, 17:27   #315
Suri
Rozeznanie
 
Avatar Suri
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 595
Dot.: nawilżanie podczas kuracji kwasowo-retinoidowych

Od kilku dni do nawilżania skóry używam Oliwki Hipp. Jestem z niej bardzo zadowolona - bardzo dobrze nawilża skórę i zmniejsza zaczerwienienia . Pod filtr stosuję Emulsję Przeciwzmarszczkową ( ) Extra Tłustą Ava Mustela - zlikwidowała problem z łuszczącą się skórą .
__________________
Lepsza jest uboga mądrość niż głupie bogactwo.
Diogenes
Suri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-14, 19:11   #316
19katarina82
Kasia o...
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 916
Dot.: nawilżanie podczas kuracji kwasowo-retinoidowych

A ja, za rada mojej koleżanki-kosmetyczni używam rano i wieczorem kwasu hialuronowego (wieczorem w formie serum) i zauwazyłam, że krem z filtrem leiej się wchałania po kwasie h. a skóra, która świeciła się jak żarówka po 30 min od zmatowienia, stała się zaskakująco matowa! No normalnie rewelacja bo już nie wiedziałam co robić z moją odwodnioną którą która ratując się wydzielała sebum w ilościach hurtowych
__________________
Blogerka z totalnie porąbanym poczuciem humoru http://www.kasiaosiecka.pl/2018/03/i...-pod-oczy.html
19katarina82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-14, 19:36   #317
anah
Zakorzenienie
 
Avatar anah
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 689
Dot.: nawilżanie podczas kuracji kwasowo-retinoidowych

Cytat:
Napisane przez lolitka123 Pokaż wiadomość
a nie zapycha?
Smaruję się nim dwie noce pod rząd po peelingu migdałowym. Nie zauważyłam zapychania
anah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-17, 23:14   #318
19katarina82
Kasia o...
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 916
Dot.: nawilżanie podczas kuracji kwasowo-retinoidowych

dziewczyny poradzcie prosze nie wiem już co począć z moją buzią ostatnio na noc stosuję zestaw- serum hialuronowo-jedwabne (z dużą ilością MNF i olejku) a jak się wchłonęło nałożyłam duża ilośc Aqualana L który wchłoną się w minutę wiec dowaliłam na to krem sutkowy z oliuwka Hipp i rano miała buzię suchą jak papier poradzcie mi coś proszę bo mi ręce opadają? czy uważacie, że powinnam zrobić przerwę w stosowaniu atredermu? stosuje teraz co 5 dni.
PS kurze łapska od wysuszenia oczywiście nadal goszcza przy mych ślipiach
__________________
Blogerka z totalnie porąbanym poczuciem humoru http://www.kasiaosiecka.pl/2018/03/i...-pod-oczy.html
19katarina82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-17, 23:20   #319
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: nawilżanie podczas kuracji kwasowo-retinoidowych

możesz nakładać Atrederm na określony czas - od 5-30 minut, po czym zmywać i nakładać krem.
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-02-18, 10:32   #320
arba
Raczkowanie
 
Avatar arba
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 161
Dot.: nawilżanie podczas kuracji kwasowo-retinoidowych

Cytat:
Napisane przez 19katarina82 Pokaż wiadomość
dziewczyny poradzcie prosze nie wiem już co począć z moją buzią ostatnio na noc stosuję zestaw- serum hialuronowo-jedwabne (z dużą ilością MNF i olejku) a jak się wchłonęło nałożyłam duża ilośc Aqualana L który wchłoną się w minutę wiec dowaliłam na to krem sutkowy z oliuwka Hipp i rano miała buzię suchą jak papier poradzcie mi coś proszę bo mi ręce opadają? czy uważacie, że powinnam zrobić przerwę w stosowaniu atredermu? stosuje teraz co 5 dni.
PS kurze łapska od wysuszenia oczywiście nadal goszcza przy mych ślipiach
katarina a może coś super nawilżającego. W moim przypadku (stosuję Retin A) w razie dużego wysuszenia skóry najlepiej sprawdzał się Xerial 5. Sera z NMF, kwasem Ha,hydromanilem i olejami są fajne do codziennej pielęgnacji ale nie sprawdzają się na duże wysuszenie. Daje również pod oczy(raz na jakiś czas) i pozbyłam się jak na razie efektu staruszki . Dziewczyny używały zamiast Xeriala 5 mleczka do ciała tej samej firmy, taniej wychodzi a podobno też fajnie nawilża.
arba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-24, 18:14   #321
Nikita-v
Zadomowienie
 
Avatar Nikita-v
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 1 693
Dot.: nawilżanie podczas kuracji kwasowo-retinoidowych

a ja odkryłam cudny nawilżać do twarzy.. chyba nie był jeszcze polecany.. ale od początku

Od kilku dni bez najmniejszego powodu ( bo z braku czasu żadnych kwasów nie używałam) twarz miałam bardzo przesuszoną.. piekła, była zaczerwieniona i ogólnie dawała odczucie zbyt małej.
Walczyłam na poczatku grubą wartstwą mleczka Avene, nie przyniosło to żadnego rezultatu więc przerzuciłam się na Xerial 5 smarowałam nim twarz 3 razy dziennie i nic.. skóra jeszcze bardziej zaczerwieniona, a do tego suchość nie ustąpiła w ogóle.
Przed wczoraj od pieczenia nie mogłam zasnąc.. więc w desperacji zaczęłam wrzucać z szafki wszytskie ulotki, próbki itp w poszukiwaniu czegoś co ukoi mój ból i przez przypadek trafiłam na Ceralan (firmy orion pharma)
Nigdy go nie stosowałam.. lezał zakurzony i zapomniany gdzieś w kaciku.. miałam juz wszytskiego tak dość ze nie wiele myśląc posmarowałam nim twarz.. pomimo ze było napisane ze jest półtłusty wchłonął się momentalnie pozostawiając na twarzy podejrzany mat. Pomyślałam trudno.. kolejny nie wypał i zrezygnowana połozyłam się spać.
Rano.. niespodzianka! twarz blada i mięciutka uczucie zbyt małej skóry zniknęło jak ręką odjął... przy całkowitej matowej twarzy.. mięciutkiej i nie lepiącej się ( nienawidzę jak mi sie włosy przyklejają do policzków)
jestem juz po kolejnych użyciach mojej cud próbki a w poniedziałek idę na nią zapolować do apteki, bo próbkę mam niestety tylko jedną.

Podsumowując.. Xerial 5 okazał się do niczego.. jedynie co zrobił to pozapychał mi pory na nosie..
Ceralan cudeńko.. nawilża a nie natłuszcza, daje poczucie miękkości, łagodzi i nie zapycha ( przynajmniej na razie)
Nikita-v jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-24, 20:16   #322
anah
Zakorzenienie
 
Avatar anah
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 689
Dot.: nawilżanie podczas kuracji kwasowo-retinoidowych

Nikito, mogłabys sprawdzić skład cerelanu czy wyrzuciłas juz próbkę. Znalazłam taki skład i zawiera on poliacrylamid

  • AQUA WODA
  • PARAFFINUM LIQUIDUM PŁYNNA PARAFINA
  • SORBITAN STEARATE STEARYNIAN SORBITANU
  • STEARYL ALCOHOL ALKOHOL STEARYLOWY
  • POLYACRYLAMIDE POLIAKRYLAMID
  • CETYL ALCOHOL ALKOHOL CETYLOWY
  • PHENOXYETHANOL FENOKSYETANOL
  • C 13-14 ISOPARAFFIN C 13-14 IZOPARAFINA
  • MILK LIPIDS LIPIDY MLECZNE
  • LAURETH-7 PEG-7-LAURYLOETER
  • METHYLPARABEN Metyloparaben
  • ETHYLPARABEN Etyloparaben
  • BUTYLPARABEN Butyloparaben
  • CERAMIDE 3 CERAMIDY
  • PROPYLPARABEN Propyloparaben
  • ISOBUTYLPARABEN Izobutyloparaben
anah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-24, 20:43   #323
Nikita-v
Zadomowienie
 
Avatar Nikita-v
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 1 693
Dot.: nawilżanie podczas kuracji kwasowo-retinoidowych

anah bardzo mi przykro ale na próbce nie ma składu.. tez szukałam
juz zamówiłam ten krem wiec napewno w tym tygodniu bede go miała wtedy wrzuce dokładny skład
Nikita-v jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-24, 21:03   #324
anah
Zakorzenienie
 
Avatar anah
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 689
Dot.: nawilżanie podczas kuracji kwasowo-retinoidowych

Dzięki Nikito
Jest polecany do skóry atopowej a tu polyacrylamid, który nie tylko atopikom może zaszkodzić
anah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-25, 10:33   #325
19katarina82
Kasia o...
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 916
Dot.: nawilżanie podczas kuracji kwasowo-retinoidowych

jak mnie dzisiaj piekła twarz! Ale od poczatku. Nałożyłam przed wczoraj atre, wczoraj obudzilam sie z za małą skórą na wtarzy więc wwaliłam na nią wszystko co miałam, na koniec filtr tłusty jak ch... i po godzinie miałam tak suchą skórę, że oczy mi się nie domykały Poszłam do apteki, bo przy okazji mam wykwit azs na dłoni i pani dała mi Oilatum posmarowałam grubo kilka razy wczoraj, rano zrobiłam sobie peeling z wyciagiem z anasana (z którym nota bene jest cos nie tak bo wcale mi nie peelinguje i skroki jak byly tak sa a stezenie i tak przekroczylam) no jak totalny matoł potarłam sobie ręcznikiem twarz... nie było to mądre posuniecie! na szczecie po 5 min od przetarcia twarzy śmietanką, i od posmarowania serum z wit.c, 2 warstwami Oilatum i Iwostinem 40 przestała piec. Wkurza mnie to ciągniecie na twarzy bo mimo strasznego przesuszu wczesniej tego nie miałam i nie wiem czy to oznacza, ze mam przesusz coraz wiekszy? Wiem tylko jedno... jestem bliska bankructwa na nawilzaczach!

PS pytanie: co daje posmarowanie atre twarzy na np 30 min a potem zmycie? Przeciez cały alkohol do tego czasu zdarzy juz twarz wysuszyc, czy się mylę? Pytam serio, bo szukam alternatywy. Pod oczy zaczelam najpier nakladac aqualan l a po jakims czasie atre zeby mnie nie wyzarlo za nadto

PS 2. Po jakim czasie uzywania retinoidów widac efekty? Bo w tej chwili haslo, ze moja skora bedzie lepiej nawilzona jest jakby z lekka totalna abstrakcja!!!

pozdrawiam
__________________
Blogerka z totalnie porąbanym poczuciem humoru http://www.kasiaosiecka.pl/2018/03/i...-pod-oczy.html
19katarina82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-01, 02:23   #326
sylvia29
Przyczajenie
 
Avatar sylvia29
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: krakow
Wiadomości: 22
Question jaki krem nawilzajacy na zorac i kwas, gdy sciaga po nich?

witajcie!

1. na noc uzywam zorac albo kwas (effaclarK lub lysanel) i po godzinie czuje sciaganie..jaki krem nawilzajacy bedzie najlepiej nalozyc wtedy?

2. i jaki nawilzajacy tonik polecacie rano przed nalozeniem redermica+filtr?

pozdrawiam filtromaniaczki
sylvia29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-01, 10:17   #327
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: jaki krem nawilzajacy na zorac i kwas, gdy sciaga po nich?

Cytat:
Napisane przez sylvia29 Pokaż wiadomość
witajcie!

1. na noc uzywam zorac albo kwas (effaclarK lub lysanel) i po godzinie czuje sciaganie..jaki krem nawilzajacy bedzie najlepiej nalozyc wtedy?

2. i jaki nawilzajacy tonik polecacie rano przed nalozeniem redermica+filtr?

pozdrawiam filtromaniaczki
Sylvia, o wszystkim pisano juz na formum, ale:

ad1: o jak najprostszym składzie, najlpejiej jakis apteczny. wubor jest ogromny:
- hydraphase legere/riche LRP
- hydrance optimale legere/riche Avene
- Xerial 5 SVR
- Nanobase/ Lipobase
- Physiogel creme Stiefel
- oliwka Hipp

i wiele innych

ad.2. Moze byc sama woda termalna. Ja lubie toniki do skory suchej Vichy i LRP
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-01, 17:05   #328
sylvia29
Przyczajenie
 
Avatar sylvia29
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: krakow
Wiadomości: 22
Dot.: jaki krem nawilzajacy na zorac i kwas, gdy sciaga po nich?

dziekuje L_V
sylvia29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-01, 22:07   #329
lemontea
Wtajemniczenie
 
Avatar lemontea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 686
Dot.: jaki krem nawilzajacy na zorac i kwas, gdy sciaga po nich?

ja tez postanowiłam wziąć sie za juz uwidaczniające sie zmarszczki. mam 24 lata i cere naczynkową. Zamówiłam w aptece Diroseal Avene, mam zamiar stosowac go na twarz w nocy - w dzień filtr 50, na razie w fazue testów jestem który wybrać . Zamówiłam też effaclar K i mam zamiar stosowac go przeciwzmarszczkowo na szyje i dekold. Do tego ma być maść z wit A na ewentualne podraznienia i Dermedic Effeclar.
czy dobrze to wszysko sobie wykombinowałam? bardzo prosze doświadczone forumki o pomoc.

Czekając na te specyfikiostatnio 2 dni juz z rzędu wyciskam sobie na twarz zawartość kapsulki witaminy Captivit A+E i musze powiedzieć, że efekt mi się podoba bo skóra jakby jaśniejsza czy to jest dla skóry dobre co robię?

buziaki
lemontea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-02, 12:07   #330
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: jaki krem nawilzajacy na zorac i kwas, gdy sciaga po nich?

Cytat:
Napisane przez lemontea Pokaż wiadomość
Zamówiłam też effaclar K i mam zamiar stosowac go przeciwzmarszczkowo na szyje i dekold.
przeciwzmarszczkowo to Diroseal, Effaclar K działa oczyszczająco.
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-05-06 12:28:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:28.