Jak zalozyc wlasna hurtownie kosmetykow i artykulow profesjonalnych...?? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-12-18, 22:01   #1
sunniva2007
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 806

Jak zalozyc wlasna hurtownie kosmetykow i artykulow profesjonalnych...??


Dziewczyny.. Od juz dosc dlugiego czasu mam zamiar otworzyc cos na zasadzie hurtowni (gdzie bedzie mozna rowniez kupic w cenach detalicznych) artykulow i kosm. profesjonalnych. Chcialabym to rowniez polaczycz z mozliwoscia sprzedazy przez internet, czyli sklep internetowy..Wychowuje sama dziecko i niestety z samego "robienia" paznokci nas nie utrzymam a nie chce isc pracowac do kogos obcego - mam juz ten etap za soba i wiem, ze najlepiej jest pracowac na samego siebie
Czy moglybyscie w jakis sposob poddac mi pomysly, jak zaczac, od czego i jak wy byscie mialy szanse otworzyc cos takiego to jakbyscie rozpoczely zmagania z otworzeniem wlasnej dzialanosci??
Mieszkam poza Wrocławiem, no niby mam lokal, ale nie w centrum, wiec wtedy nastawialabym sie na sprzedaz tylko przez internet lub hurtowa, a mi zalezy na tym, zeby przychodzily do mnie tez zwykle dziewczyny (ale po kursach))i zeby mogly sie zaopatrzyc w odpwoiednie produkty...
Nie licze na pomoc osob, ktore prowadza juz cos takiego, bo wiadomo, ze moga mnie traktowac jak potencjalna konkurencje, a juz na pewno nie prosze o namiary firm, ktore z nimi wspolpracuja... Chodzi mi o to, jak ugryzc ten temat, zeby sie nie zamotac i zeby wszystko mialo rece i nogi
p.s. szukalam tematu, ale nie znalazlam (tylko na temat wlasnego gabinetu)- jezeli taki istnieje to poprosze uprzejmie o link)
sunniva2007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-19, 05:29   #2
RoksiSK
Zadomowienie
 
Avatar RoksiSK
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: okolice Krakowa
Wiadomości: 1 496
Dot.: Jak zalozyc wlasna hurtownie kosmetykow i artykulow profesjonalnych...??

wiesz po pierwsze to musisz mieć sporą sumę na start. Zawsze można starać się o jakieś dotacje bądź kredyt. Ciężka sprawa... tak naprawdę mogłyby tu doradzić jedynie osoby, które tą drogę przeszły Dużo prościej jest zostać przedstawicielem jakiejś marki .
__________________
Agnieszka
RoksiSK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-19, 13:20   #3
Magali
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 2 069
GG do Magali
Dot.: Jak zalozyc wlasna hurtownie kosmetykow i artykulow profesjonalnych...??

Dokłądnie. Dużo kasy na początek. No i faktycznie łatwiej tutaj o jedną konkretną markę. W takiej sytuacji masz spore zniżki u producenta (czy przedstawiciela krajowego), no i pomoc. Jeśli chcesz mieć artykuły wielu firm (co wg mnie jest lepsze z punktu widzenia klienta) będziesz juz miała wiekszy problem w zakresie cen hurtowych. A bez cen hurtowych sie nie utrzymasz, bo każdy będzie wolał się zaopatrzyć przez internet.
__________________
Moja galeria paznokci: KLIK

Mój pazurkowy blog: KLIK

Moja biżuteria: KLIK

Magali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-19, 14:15   #4
RoksiSK
Zadomowienie
 
Avatar RoksiSK
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: okolice Krakowa
Wiadomości: 1 496
Dot.: Jak zalozyc wlasna hurtownie kosmetykow i artykulow profesjonalnych...??

Megali dobrze mówi - musiałabyś mieć dobre ceny na produkty. A aby dostać większy upust i móc sprzedawać po atrakcyjnej cenie, musiałabyś sporo kupić od producenta. Teraz jest tyle firm, walczą o klienta, obniżają ceny, dają gratisy - na to mogą sobie pozwolić "bogatsze" firmy. Inne poszłyby z torbami
Jak masz "wkład" i to spory, to warto spróbować. Jak nie, to nie wiem, czy jest sens się w to angażować.
__________________
Agnieszka
RoksiSK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-19, 14:18   #5
madziareczka
Zakorzenienie
 
Avatar madziareczka
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 6 799
GG do madziareczka
Dot.: Jak zalozyc wlasna hurtownie kosmetykow i artykulow profesjonalnych...??

chcialabym ci cos doradzic ale ja sama prowadze sklep kosmetyczny,, tez myslalam nad hurtownia ale to za wysokie progi jak dla mnie...
madziareczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-19, 18:35   #6
Albertyna
Zakorzenienie
 
Avatar Albertyna
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 782
Dot.: Jak zalozyc wlasna hurtownie kosmetykow i artykulow profesjonalnych...??

Magali dobrze prawi- aby móc miec konkurencyjne ceny- trzeba kupowac albo bezpośrednio u producenta, albo u przedstawiciela danej marki na Polske.
Wiekszośc marek woli wyłącznośc, chyba, ze pod szyldem jednej firmy znajdziesz ich kilka... Jednaki wtedy masz dystrybucje tylko marek, które sprowadza ta firma.

Nie kupując w cenach hurtowych, a detalicznych dodajac swój narzut nie bedziesz konkurencyjna.

Waruki wspólpracy zazwyczaj omawiasz z konkretną firmą. Teraz dużo firm poszukuje lokalnych dystrybutorów- przejrzyj gazety paznokciowe, poszukaj w necie- na pewno cos znajdziesz dla siebie.

Lokalizacja nie powinna byc problemem- wiele hurtowni mieści sie poza miastem i jezeli bedziesz miec dobre produkty- klienci do Ciebie przyjadą.
__________________
Pozdrowionka!
Albertyna
Albertyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-20, 22:24   #7
sunniva2007
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 806
Dot.: Jak zalozyc wlasna hurtownie kosmetykow i artykulow profesjonalnych...??

No dziekuje dziewczyny za porady Z funduszami na ten biznes nie byloby az tak duzego problemu.. Zastanawiam sie tylko jak funkcjonuja niektore hurtownie, ktore w swojje ofercie maja wiecej niz jedna marke... We wroclawiu jest agencja Kontact, ktora jest dytrybutorem marki SF i LF, oraz mnostwa innych firm (meblowych -wyposazenia gabinetow i salonow kosmetycznych itd), W porownaniu z innymi sklepami tego typu i e-sklepami sa dosc drodzy a mimo to bardzo dobrze im idzie - prowadza rowniez szkolenia pod patronatem LF...
Bede musiala chyba spisac jakis biznes-plan i powysylac troche mail do roznych firm...
Pozdrowka!!
sunniva2007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-03-02, 16:36   #8
mary1987
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 12
Dot.: Jak zalozyc wlasna hurtownie kosmetykow i artykulow profesjonalnych...??

ja prowadze sklepik kosmetyczny i niestety przy tak wielkich hurtowniach śmiało moge powiedzieć, że patrz na ceny... ponieważ klientkami nie zawsze będą "salonowce", są pojedyńcze przedmioty, które sprzedają się mimo wysokiej ceny lepiej...
na początek musisz poszukać tanich firm w dobrych cenach hurtowych, niekoniecznie w 100% profesjonalnych (90%)
na innym forum widziałam, że szukają dystrybutorów - nie wiem, czy tu moge podać adres strony??
mary1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:21.