Straszny Wątek ;) - Strona 94 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-08-14, 22:01   #2791
hula_hula
Zakorzenienie
 
Avatar hula_hula
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 398
GG do hula_hula
Dot.: Straszny Wątek ;)

A przeszłyście kiedyś same, nocą przez cmentarz? Albo przeszłybyście, czy byście się bały? Jak wrażenia?
hula_hula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-14, 22:06   #2792
MrsCandy
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 2 669
Dot.: Straszny Wątek ;)

Łoo pewnie, że bym nie przeszła, zważając na to, że kiedyś mnie i mojego kumpla zamknęli na cmentarzu wieczorem, co mogłoby się powtórzyć hehe
__________________
'Zemsta jest najlepsza gdy krew jeszcze ciepła.'
MrsCandy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-14, 22:52   #2793
illuvies
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 2 798
Dot.: Straszny Wątek ;)

Cytat:
Napisane przez hula_hula Pokaż wiadomość
A przeszłyście kiedyś same, nocą przez cmentarz? Albo przeszłybyście, czy byście się bały? Jak wrażenia?
Byłam setki razy, ze znajomymi, sama, o 23, o północy, o 3 nad ranem, nie straszy.
Przepiękne miejsce. Tak naprawdę, bardziej bezpieczne od centrum, przynajmniej żaden pijany dres zza nagrobka nie wyskoczy.

Za to mój ex z kumplem kiedyś się napili i wracali przez cmentarz... Byli przekonani, że ducha widzieli.
illuvies jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-15, 00:09   #2794
MrsCandy
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 2 669
Dot.: Straszny Wątek ;)

Cytat:
Napisane przez illuvies Pokaż wiadomość
Tak naprawdę, bardziej bezpieczne od centrum, przynajmniej żaden pijany dres zza nagrobka nie wyskoczy.
Hehe u mnie w mieście to jak nie mają gdzie pić, to idą pić na cmentarz, i to nie tylko dresy hehe
__________________
'Zemsta jest najlepsza gdy krew jeszcze ciepła.'
MrsCandy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-15, 00:15   #2795
piwusia5
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: .
Wiadomości: 787
Dot.: Straszny Wątek ;)

Cytat:
Napisane przez hula_hula Pokaż wiadomość
A przeszłyście kiedyś same, nocą przez cmentarz? Albo przeszłybyście, czy byście się bały? Jak wrażenia?
Ja uwielbiam chodzić po cmentarzu Zwłaszcza nocą.

Duchów się nie boje. Nie wierze że ktoś zmarły mógł by mi coś zrobić czy choćby się pokazać. Nie wierze też w różne zjawy, widma itp. Za to mój małż jest fanem tego wątku
__________________
juz mnie tu nie ma
piwusia5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-15, 12:56   #2796
peggy_blue
Zakorzenienie
 
Avatar peggy_blue
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 5 240
Dot.: Straszny Wątek ;)

Cytat:
Napisane przez hula_hula Pokaż wiadomość
A przeszłyście kiedyś same, nocą przez cmentarz? Albo przeszłybyście, czy byście się bały? Jak wrażenia?
sama to może nie, ale czasem wracamy ze znajomymi przez taki stary cmentarz z dyskoteki, jak nam zabraknie kasy na taksówkę. Jest bardzo ładny, wcale nie straszny. Boję się tylko cmentarzy na wsi przez liczne historie mojej babci.
peggy_blue jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-15, 14:35   #2797
aqa31
Raczkowanie
 
Avatar aqa31
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Mój świat...
Wiadomości: 178
Dot.: Straszny Wątek ;)

Peggy- nowy avatar, śliczny
Illuvies- wyssało krew?! Boże!! A ja sama w domu. A słyszałyście o tzw. czarnookich?? Po tym wątku (i paru innych) mam schizy. Cały czas myśle, że po lasach biegają wilkołaki, w naszych domach są złe duchy, chronią nas anioły stróże, a gdzieś w ciemnych uliczkach miast i opuszczonych domach czają się wampiry. Schiza. Ale z drugiej strony- to nawet ciekawe. Tylko niemożliwe (chyba).
__________________
Miliony marzą o nieśmiertelności, jednocześnie nie wiedząc co ze sobą zrobić w niedzielne, deszczowe popołudnie - Susan Ert

Świat należy do ludzi, którzy mają odwagę marzyć i ryzykować, aby spełniać swoje marzenia. I starają się robić to jak najlepiej. - Paulo Coelho
aqa31 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-08-15, 15:44   #2798
illuvies
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 2 798
Dot.: Straszny Wątek ;)

Cytat:
Napisane przez aqa31 Pokaż wiadomość
Peggy- nowy avatar, śliczny
Illuvies- wyssało krew?! Boże!! A ja sama w domu. A słyszałyście o tzw. czarnookich?? Po tym wątku (i paru innych) mam schizy. Cały czas myśle, że po lasach biegają wilkołaki, w naszych domach są złe duchy, chronią nas anioły stróże, a gdzieś w ciemnych uliczkach miast i opuszczonych domach czają się wampiry. Schiza. Ale z drugiej strony- to nawet ciekawe. Tylko niemożliwe (chyba).
Nawet nie wiesz, ile z tych rzeczy może być prawdziwych...

Obejrzyj sobie Jarmark Cudów. Ludzie zajmujący się ezoteryką są bardziej otwarci na "drugą stronę", jak to napisała hecate, gdy patrzysz w ciemność ciemność patrzy w Ciebie...
illuvies jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-15, 16:31   #2799
aqa31
Raczkowanie
 
Avatar aqa31
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Mój świat...
Wiadomości: 178
Dot.: Straszny Wątek ;)

Nie strasz!! Wole nawet nie myśleć. A ja dzisiaj w nocy sama w domku. Chyba zjem na kolacje zapiekanke...z dużąąąąą ilością cebuli i czosnku
__________________
Miliony marzą o nieśmiertelności, jednocześnie nie wiedząc co ze sobą zrobić w niedzielne, deszczowe popołudnie - Susan Ert

Świat należy do ludzi, którzy mają odwagę marzyć i ryzykować, aby spełniać swoje marzenia. I starają się robić to jak najlepiej. - Paulo Coelho
aqa31 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-16, 07:00   #2800
aqa31
Raczkowanie
 
Avatar aqa31
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Mój świat...
Wiadomości: 178
Dot.: Straszny Wątek ;)

Też miałam tak z tymi snami "podzielonymi na części". Raz śniło mi się, że leciałam samolotem, na drugi dzień 2 część tego snu, potem znowu 3 część, a jakiś miesiąc później czwarta. Może to dlatego, że bardzo długo myślałach o tych trzech częściach snu i przyśniła mi się ta czwarta??
__________________
Miliony marzą o nieśmiertelności, jednocześnie nie wiedząc co ze sobą zrobić w niedzielne, deszczowe popołudnie - Susan Ert

Świat należy do ludzi, którzy mają odwagę marzyć i ryzykować, aby spełniać swoje marzenia. I starają się robić to jak najlepiej. - Paulo Coelho
aqa31 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-16, 10:57   #2801
MrsCandy
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 2 669
Dot.: Straszny Wątek ;)

Cytat:
Napisane przez aqa31 Pokaż wiadomość
Może to dlatego, że bardzo długo myślałach o tych trzech częściach snu i przyśniła mi się ta czwarta??

Bardzo prawdopodobne, bo gdy o czymś tak rozmyślamy, zazwyczaj później się to śni.
__________________
'Zemsta jest najlepsza gdy krew jeszcze ciepła.'
MrsCandy jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-16, 12:29   #2802
aqa31
Raczkowanie
 
Avatar aqa31
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Mój świat...
Wiadomości: 178
Dot.: Straszny Wątek ;)

Ale fajnie jest mieć taki dalszy ciąg snu. A miałyście kiedyś LD??
__________________
Miliony marzą o nieśmiertelności, jednocześnie nie wiedząc co ze sobą zrobić w niedzielne, deszczowe popołudnie - Susan Ert

Świat należy do ludzi, którzy mają odwagę marzyć i ryzykować, aby spełniać swoje marzenia. I starają się robić to jak najlepiej. - Paulo Coelho
aqa31 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-16, 17:14   #2803
201604200942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 19 651
Dot.: Straszny Wątek ;)

Cytat:
Napisane przez hula_hula Pokaż wiadomość
A przeszłyście kiedyś same, nocą przez cmentarz? Albo przeszłybyście, czy byście się bały? Jak wrażenia?
u mnie cmentarz zamykany jest już o 20, więc nie chodzę tam nocą, a nie będę przeskakiwać przes furtkę tylko dlatego, by komuś coś udowodnić

Jednak w mojej miejscowości chodzi opowieść o chłopaku, którego koledzy podczas jakiejś imprezy przywiązali do jakiegoś nagrobka na cmentarzu, chłopak długo krzyczał, w końcu jakoś się uwolnić, ale nikomu nie powiedział co się tam działo. Parę dni później popełnił samobójstwo. Może to kolejna urban legend? Nie mam pojęcia
201604200942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-16, 18:57   #2804
villemo84
Raczkowanie
 
Avatar villemo84
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 165
Dot.: Straszny Wątek ;)

Opowiem Wam pewna historie zwiazana ze zdjeciem, ktore widzialam na wlasne oczy..

Po przyjezdzie do Anglii mieszkalam jakis czas ze znajomymi, oni z kolei wczesniej mieszkali z pewnym Czechem.On opowiedzial im co nastepuje: kiedy pewnego razu pojechal do Czech, urzadzili sobie ze znjomymi impreze, robili sporo zdjec.No i przy pstrykaniu ktoregos tam zdjecia z kolei, zebrali sie wszyscy lacznie z ok 10-letnia dziewczynka.Jak zdjecie bylo pstrykane, to ta dziewczynka nagle zaczela plakac, nie wiadomo dlaczego..pozniej okazalo sie, jak zdjecie zostalo wywolane.widzialam je na wlasne oczy, stoja ludzie, ta dziewczynka placzaca z prawej strony a na dole, miedzy nimi, glowa!!!!!!taka glowa jakby topielca,zszarzala, z dziwnym wyrazem twarzy, jakby usmiechajaca sie wrednie...straszne, mowie Wam ze bylam przerazona.
__________________
Bog stworzyl kota, aby czlowiek mogl glaskac tygrysa...
villemo84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-16, 19:12   #2805
illuvies
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 2 798
Dot.: Straszny Wątek ;)

Cytat:
Napisane przez villemo84 Pokaż wiadomość
Opowiem Wam pewna historie zwiazana ze zdjeciem, ktore widzialam na wlasne oczy..

Po przyjezdzie do Anglii mieszkalam jakis czas ze znajomymi, oni z kolei wczesniej mieszkali z pewnym Czechem.On opowiedzial im co nastepuje: kiedy pewnego razu pojechal do Czech, urzadzili sobie ze znjomymi impreze, robili sporo zdjec.No i przy pstrykaniu ktoregos tam zdjecia z kolei, zebrali sie wszyscy lacznie z ok 10-letnia dziewczynka.Jak zdjecie bylo pstrykane, to ta dziewczynka nagle zaczela plakac, nie wiadomo dlaczego..pozniej okazalo sie, jak zdjecie zostalo wywolane.widzialam je na wlasne oczy, stoja ludzie, ta dziewczynka placzaca z prawej strony a na dole, miedzy nimi, glowa!!!!!!taka glowa jakby topielca,zszarzala, z dziwnym wyrazem twarzy, jakby usmiechajaca sie wrednie...straszne, mowie Wam ze bylam przerazona.
To się jakiś złośliwiec ustawił do zdjęcia...
Słyszałam, że duchy podobno nie wychodzą na zdjęciach. Z drugiej strony...? Skoro ta dziewczynka płakała, a chłopak sam przy tym był?..
illuvies jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-16, 20:22   #2806
hecate
Zakorzenienie
 
Avatar hecate
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Manchester
Wiadomości: 9 232
GG do hecate
Dot.: Straszny Wątek ;)

Cytat:
Napisane przez illuvies Pokaż wiadomość
Podświadomość dała Ci popalić. Z drugiej strony - mieszkasz w Anglii? Nie wiem jak u Ciebie, ale jak ja mieszkałam w bliźniaku brytyjskim, to nie słyszałam sąsiadów, nic a nic. Co tam sąsiadów - ludzi z pokoju niżej czy obok słychać nie było. Więc nie wiem, czy kroki na schodach byłyby słyszalne...

Oczyszczałaś dom szałwią?
Mieszkam w Man, w kazdym domku w jakim mieszkalam slyszalam sasiadow. Wyraznie lub nieco mniej ale slyszalam.
To jest terraced house i sciany sa cienkie i slychac lazacych sasiadow.
Wiec to na stowe bylo to.

Wczoraj przyszli znajomi, imprezka, od alko jezyki sie rozwiazuja i chyba ludziom zwisa, ze wyjda na kretynow. I nagle dziewczyna mowi do nas tak 'Przerazajaca macie te piwnice... i jak sie idzie na gore to tez tak... dziwnie'
Swiatla na gorze zapalone byly non stop.

A pozniej, jako ze alko dodal nam fantazji ulanskiej, zeszlismy sobie do piwnicy i wlazilismy w najciemniejsze katy. Nic nas nie zezarlo

Szalwia oczyszcze.

Ale dowiedzialam sie nieco o historii tej ulicy -
Zastanawialam sie kiedys czemu w rzedzie domow, tych stuletnich, jest wybudowany nowszy dom. Widac, ze to nieco nowoczesniejszy styl i cegly inne.
Co sie stalo - podczas drugiej wojny swiatowej bombowce lecialy na Manchester, na centrum. Jeden przypadkowo zrzucil bombe tutaj.
Spadla na jeden, jedyny dom w tym rzedzie. Zginela cala rodzina.
Wiele, wiele lat miejsce to bylo puste.
Dopiero wzglednie niedawno postawiono tam ten dom.

Zbombardowany dom widze z okna - na zdjeciu komorkowym
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Photo0168.jpg (160,0 KB, 189 załadowań)
__________________
__
foto


Corey 15.04.12

Mudvayne - Happy?
hecate jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-16, 21:32   #2807
voice_of_silence
Zakorzenienie
 
Avatar voice_of_silence
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 378
Dot.: Straszny Wątek ;)

Czytam Was co jakiś czas z przerwami i tak się zastanawiam czy się nie udzielić A ponieważ jestem swojego rodzaju masochistką, mimo że co raz uciekam w popłochu kiedy wpadnę na jakąś mroczną opowieść, jednak zawsze wracam
Moja rodzina, zwłaszcza od strony ojca jest jakoś niezwykle wrażliwa na znaki dochodzące do nas z tamtego świata.

Może kilka przykładów.
Moja babcia, z którą byłam bardzo związana, która mnie wychowywała kiedy byłam małą dziewczynką, a która zmarła kilka lat temu, nie raz raczyła nas swoimi opowieściami.
Była ona bardzo wierzącą osobą. Pochodziła ze wsi. Mieszkała wraz z rodzicami i swoją starszą siostrą. Kiedy była 11- sto letnią dziewczynką zmarła jej mama. Kobieta leżała w domu długo, opadała z sił a lekarze nie wiedzieli co jej dolega. Pewnego wieczoru, gdy było z nią już bardzo źle, ojciec babci wysłał obie siostry na koniec wsi do ich ciotki, by przyprowadziły ją do domu chorej, gdyż widział, że umiera. Obie dziewczynki wybiegły z domu. By dostać się do domu ciotki musiały przejść przez ogród warzywny (taki jak to bywa na wsi, kapusta, ziemniaki i inne roślinki...) Nagle moja babcia wskazała palcem w pewne miejsce i woła swoją siostrę słowami: "spójrz M., jaka ładna pani tam stoi..." M. nic nie widziała. Gdy dzieci dotarły do domu ciotki, babcia postanowiła jej opowiedzieć co widziała: w ogrodzie, między warzywami stał nakryty białym obrusem stół, a wokół niego chodziła piękna, ubrana na biało kobieta. Ciotka strasznie się przestraszyła. Wzięła obie dziewczynki i czym prędzej pobiegła do domu chorej. A gdy ją zobaczyła, odezwała się słowami: "dziecko, dobrze widziałaś, z niej już nic nie będzie...". Tego samego wieczoru chora zmarła.

Wyjaśnienie: Wg. dawnych, wiejskich wierzeń po umierającego przychodziła śmierć. Ukazywała się właśnie w postaci białej damy nakrywającej stół.
__________________
Kocham luksus. A luksus polega nie na bogactwie i ornamentach, ale na braku wulgarności.

Coco Chanel

Wyzwanie czytelnicze 2019
voice_of_silence jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-16, 21:41   #2808
MrsCandy
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 2 669
Dot.: Straszny Wątek ;)

Cytat:
Napisane przez illuvies Pokaż wiadomość
To się jakiś złośliwiec ustawił do zdjęcia...
Słyszałam, że duchy podobno nie wychodzą na zdjęciach. Z drugiej strony...? Skoro ta dziewczynka płakała, a chłopak sam przy tym był?..
Eee? A ja słyszałam, że duchy wychodzą na zdjęciach.
__________________
'Zemsta jest najlepsza gdy krew jeszcze ciepła.'
MrsCandy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-16, 22:43   #2809
illuvies
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 2 798
Dot.: Straszny Wątek ;)

Cytat:
Napisane przez hecate Pokaż wiadomość
Mieszkam w Man, w kazdym domku w jakim mieszkalam slyszalam sasiadow. Wyraznie lub nieco mniej ale slyszalam.
To jest terraced house i sciany sa cienkie i slychac lazacych sasiadow.
Wiec to na stowe bylo to.

Wczoraj przyszli znajomi, imprezka, od alko jezyki sie rozwiazuja i chyba ludziom zwisa, ze wyjda na kretynow. I nagle dziewczyna mowi do nas tak 'Przerazajaca macie te piwnice... i jak sie idzie na gore to tez tak... dziwnie'
Swiatla na gorze zapalone byly non stop.

A pozniej, jako ze alko dodal nam fantazji ulanskiej, zeszlismy sobie do piwnicy i wlazilismy w najciemniejsze katy. Nic nas nie zezarlo

Szalwia oczyszcze.

Ale dowiedzialam sie nieco o historii tej ulicy -
Zastanawialam sie kiedys czemu w rzedzie domow, tych stuletnich, jest wybudowany nowszy dom. Widac, ze to nieco nowoczesniejszy styl i cegly inne.
Co sie stalo - podczas drugiej wojny swiatowej bombowce lecialy na Manchester, na centrum. Jeden przypadkowo zrzucil bombe tutaj.
Spadla na jeden, jedyny dom w tym rzedzie. Zginela cala rodzina.
Wiele, wiele lat miejsce to bylo puste.
Dopiero wzglednie niedawno postawiono tam ten dom.

Zbombardowany dom widze z okna - na zdjeciu komorkowym
Przykre... Ta sytuacja z bombą... Ciekawe, czy coś w tamtym domu się dzieje?

A takie łażenie po domu po pijaku może pomoże Wam się oswoić? Przynajmniej tak sądzę, że skoro już wszędzie zajrzeliście, będziecie się pewniej czuć.

Cytat:
Napisane przez voice_of_silence Pokaż wiadomość
Czytam Was co jakiś czas z przerwami i tak się zastanawiam czy się nie udzielić A ponieważ jestem swojego rodzaju masochistką, mimo że co raz uciekam w popłochu kiedy wpadnę na jakąś mroczną opowieść, jednak zawsze wracam
Moja rodzina, zwłaszcza od strony ojca jest jakoś niezwykle wrażliwa na znaki dochodzące do nas z tamtego świata.

Może kilka przykładów.
Moja babcia, z którą byłam bardzo związana, która mnie wychowywała kiedy byłam małą dziewczynką, a która zmarła kilka lat temu, nie raz raczyła nas swoimi opowieściami.
Była ona bardzo wierzącą osobą. Pochodziła ze wsi. Mieszkała wraz z rodzicami i swoją starszą siostrą. Kiedy była 11- sto letnią dziewczynką zmarła jej mama. Kobieta leżała w domu długo, opadała z sił a lekarze nie wiedzieli co jej dolega. Pewnego wieczoru, gdy było z nią już bardzo źle, ojciec babci wysłał obie siostry na koniec wsi do ich ciotki, by przyprowadziły ją do domu chorej, gdyż widział, że umiera. Obie dziewczynki wybiegły z domu. By dostać się do domu ciotki musiały przejść przez ogród warzywny (taki jak to bywa na wsi, kapusta, ziemniaki i inne roślinki...) Nagle moja babcia wskazała palcem w pewne miejsce i woła swoją siostrę słowami: "spójrz M., jaka ładna pani tam stoi..." M. nic nie widziała. Gdy dzieci dotarły do domu ciotki, babcia postanowiła jej opowiedzieć co widziała: w ogrodzie, między warzywami stał nakryty białym obrusem stół, a wokół niego chodziła piękna, ubrana na biało kobieta. Ciotka strasznie się przestraszyła. Wzięła obie dziewczynki i czym prędzej pobiegła do domu chorej. A gdy ją zobaczyła, odezwała się słowami: "dziecko, dobrze widziałaś, z niej już nic nie będzie...". Tego samego wieczoru chora zmarła.

Wyjaśnienie: Wg. dawnych, wiejskich wierzeń po umierającego przychodziła śmierć. Ukazywała się właśnie w postaci białej damy nakrywającej stół.
Z tą śmiercią to dziwne, bo wg różnych wierzeń różnie wygląda, w wizjach czy widzeniach.

Cytat:
Napisane przez MrsCandy Pokaż wiadomość
Eee? A ja słyszałam, że duchy wychodzą na zdjęciach.
Pewnie co człowiek to opinia.
illuvies jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-17, 05:46   #2810
aqa31
Raczkowanie
 
Avatar aqa31
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Mój świat...
Wiadomości: 178
Dot.: Straszny Wątek ;)

Brrrr. Aż mną trzęsie. A tak sobie ostatnio czytuje o wapirach i na wikipedi pisze, że żeby zmarły nie zamienił sie w wampira trzeba mu wepchnąć do ust czosnek, srebro (albo żelazo- nie wiem) albo...cegłe!! Jak komuś wepchnąć do ust cegłe?!
__________________
Miliony marzą o nieśmiertelności, jednocześnie nie wiedząc co ze sobą zrobić w niedzielne, deszczowe popołudnie - Susan Ert

Świat należy do ludzi, którzy mają odwagę marzyć i ryzykować, aby spełniać swoje marzenia. I starają się robić to jak najlepiej. - Paulo Coelho

Edytowane przez aqa31
Czas edycji: 2009-08-17 o 07:18
aqa31 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-17, 08:27   #2811
illuvies
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 2 798
Dot.: Straszny Wątek ;)

Cytat:
Napisane przez aqa31 Pokaż wiadomość
Brrrr. Aż mną trzęsie. A tak sobie ostatnio czytuje o wapirach i na wikipedi pisze, że żeby zmarły nie zamienił sie w wampira trzeba mu wepchnąć do ust czosnek, srebro (albo żelazo- nie wiem) albo...cegłe!! Jak komuś wepchnąć do ust cegłe?!
Może nie chodzi o całą brylkę, tylko kawałek, żeby ta cegła była?
Albo inaczej - chodzi o rozepchanie szczęki? Może po to, by zęby nie wyrosły?
illuvies jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-17, 08:56   #2812
peggy_blue
Zakorzenienie
 
Avatar peggy_blue
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 5 240
Dot.: Straszny Wątek ;)

Cytat:
Napisane przez aqa31 Pokaż wiadomość
Peggy- nowy avatar, śliczny
dziekuję

Cytat:
Napisane przez villemo84 Pokaż wiadomość
Opowiem Wam pewna historie zwiazana ze zdjeciem, ktore widzialam na wlasne oczy..

Po przyjezdzie do Anglii mieszkalam jakis czas ze znajomymi, oni z kolei wczesniej mieszkali z pewnym Czechem.On opowiedzial im co nastepuje: kiedy pewnego razu pojechal do Czech, urzadzili sobie ze znjomymi impreze, robili sporo zdjec.No i przy pstrykaniu ktoregos tam zdjecia z kolei, zebrali sie wszyscy lacznie z ok 10-letnia dziewczynka.Jak zdjecie bylo pstrykane, to ta dziewczynka nagle zaczela plakac, nie wiadomo dlaczego..pozniej okazalo sie, jak zdjecie zostalo wywolane.widzialam je na wlasne oczy, stoja ludzie, ta dziewczynka placzaca z prawej strony a na dole, miedzy nimi, glowa!!!!!!taka glowa jakby topielca,zszarzala, z dziwnym wyrazem twarzy, jakby usmiechajaca sie wrednie...straszne, mowie Wam ze bylam przerazona.
o matko, straszna ta historia

Cytat:
Napisane przez voice_of_silence Pokaż wiadomość
Czytam Was co jakiś czas z przerwami i tak się zastanawiam czy się nie udzielić A ponieważ jestem swojego rodzaju masochistką, mimo że co raz uciekam w popłochu kiedy wpadnę na jakąś mroczną opowieść, jednak zawsze wracam
Moja rodzina, zwłaszcza od strony ojca jest jakoś niezwykle wrażliwa na znaki dochodzące do nas z tamtego świata.

Może kilka przykładów.
Moja babcia, z którą byłam bardzo związana, która mnie wychowywała kiedy byłam małą dziewczynką, a która zmarła kilka lat temu, nie raz raczyła nas swoimi opowieściami.
Była ona bardzo wierzącą osobą. Pochodziła ze wsi. Mieszkała wraz z rodzicami i swoją starszą siostrą. Kiedy była 11- sto letnią dziewczynką zmarła jej mama. Kobieta leżała w domu długo, opadała z sił a lekarze nie wiedzieli co jej dolega. Pewnego wieczoru, gdy było z nią już bardzo źle, ojciec babci wysłał obie siostry na koniec wsi do ich ciotki, by przyprowadziły ją do domu chorej, gdyż widział, że umiera. Obie dziewczynki wybiegły z domu. By dostać się do domu ciotki musiały przejść przez ogród warzywny (taki jak to bywa na wsi, kapusta, ziemniaki i inne roślinki...) Nagle moja babcia wskazała palcem w pewne miejsce i woła swoją siostrę słowami: "spójrz M., jaka ładna pani tam stoi..." M. nic nie widziała. Gdy dzieci dotarły do domu ciotki, babcia postanowiła jej opowiedzieć co widziała: w ogrodzie, między warzywami stał nakryty białym obrusem stół, a wokół niego chodziła piękna, ubrana na biało kobieta. Ciotka strasznie się przestraszyła. Wzięła obie dziewczynki i czym prędzej pobiegła do domu chorej. A gdy ją zobaczyła, odezwała się słowami: "dziecko, dobrze widziałaś, z niej już nic nie będzie...". Tego samego wieczoru chora zmarła.

Wyjaśnienie: Wg. dawnych, wiejskich wierzeń po umierającego przychodziła śmierć. Ukazywała się właśnie w postaci białej damy nakrywającej stół.
bardzo lubięsłuchać takich historii babć, cioć itd, w takich ludowych wierzeniach musi być coś z prawdy.

Cytat:
Napisane przez aqa31 Pokaż wiadomość
Brrrr. Aż mną trzęsie. A tak sobie ostatnio czytuje o wapirach i na wikipedi pisze, że żeby zmarły nie zamienił sie w wampira trzeba mu wepchnąć do ust czosnek, srebro (albo żelazo- nie wiem) albo...cegłe!! Jak komuś wepchnąć do ust cegłe?!
jak już mu wepchniesz tę cegłę to na pewno nikogo nie pogryzie
peggy_blue jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-17, 09:07   #2813
aqa31
Raczkowanie
 
Avatar aqa31
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Mój świat...
Wiadomości: 178
Dot.: Straszny Wątek ;)

. Jak dla mnie to śmierć raczej nie ma postaci. Pozatym dlaczego jedni ją widzą a inni nie?? I dlaczego np. na wsiach śmierć to piękna pani w białej sukni, nakrywająca do stołu, a według niektórych którzy ją "widzieli" to wysoka postać w czarnym płaszczu i kapturze i bez twarzy. Znam jeszcze wiele innych postaci śmierci. A według was jak ona wygląda??
__________________
Miliony marzą o nieśmiertelności, jednocześnie nie wiedząc co ze sobą zrobić w niedzielne, deszczowe popołudnie - Susan Ert

Świat należy do ludzi, którzy mają odwagę marzyć i ryzykować, aby spełniać swoje marzenia. I starają się robić to jak najlepiej. - Paulo Coelho
aqa31 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-17, 13:44   #2814
veronicas15
Zakorzenienie
 
Avatar veronicas15
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Wonderland
Wiadomości: 14 392
Dot.: Straszny Wątek ;)

Cytat:
Napisane przez aqa31 Pokaż wiadomość
. Jak dla mnie to śmierć raczej nie ma postaci. Pozatym dlaczego jedni ją widzą a inni nie?? I dlaczego np. na wsiach śmierć to piękna pani w białej sukni, nakrywająca do stołu, a według niektórych którzy ją "widzieli" to wysoka postać w czarnym płaszczu i kapturze i bez twarzy. Znam jeszcze wiele innych postaci śmierci. A według was jak ona wygląda??
Wg. mnie nie wygląda bo śmierć to nie postać
__________________
"Take my mind and take my pain
Like an empty bottle takes the rain
And heal, heal, heal, heal."
veronicas15 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-18, 21:46   #2815
Siaasiaa
Raczkowanie
 
Avatar Siaasiaa
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Wieluń
Wiadomości: 101
GG do Siaasiaa
Dot.: Straszny Wątek ;)

W mojej wsi jest dużo takich urban legends;D Napiszę tu kilka;D

1. Pewien mężczyzna przyszedł kiedyś na cmentarz, aby wbić krzyż. W nocy. Nie wiadomo czemu. I kiedy wbił już ten krzyż zahaczył płaszczem o gwóźdź i tak się wystraszył, że zmarł na zawał.
2. W jakimś domu co wieczór o godzinie przypuśćmy 20 dziadek zawsze kołysał w kołysce swojego wnuczka, aby zasnął. Po jakimś czasie dziadek zmarł, a co dzień o godzinie 20 na ścianie widać było cień tego mężczyzny i kołyszącą się kołyskę.

Moja mama też mi opowiadała dużo historii, które przydarzyły się jej.

1. Kiedy moja babcia leżała w szpitalu mama, kiedy przychodziła w odwiedziny, mówiła jej, że kiedy już wyjdzie ze szpitala, koniecznie musi nas odwiedzić, bo dawno nie była. I pewnego dnia kiedy była sama w domu usłyszała ciężkie kroki, tak jakby ktoś po górze chodził (mam dom rodzinny, piętrówkę). Spojrzała odruchowo na zegarek i była godzina 9.07. Parę minut później zadzwoniła moja ciocia, że babcia zmarła właśnie o godzinie 9.07. Pewnie przyszła nas odwiedzić ostatni raz
2. Kiedyś w zaduszki mama rysowała do szkoły pracę na plastykę. O północy usłyszała taki huk jakby sztućce do zlewu tak nagle naraz wpadły. Poszła zobaczyć co się stało i wszystko było na swoim miejscu.
3. Kiedyś kiedy była sama w domu i leżała w łóżku usłyszała pukanie do drzwi swojego pokoju. Myślała, że się przesłyszała i stwierdziła, że jeśli jeszcze raz zapuka to wyjdzie zobaczyć. Zapukało drugi raz 3 razy. Wyszła, obeszła cały dom, nawet sprawdziła, czy drzwi wejściowe są zamknięte. Wszystko było pozamykane, a w domu nikogo nie było

Jak mi się coś jeszcze przypomni to napiszę
__________________
***

Na złocistej fajerce
spalę różową różę
czarne pióreczko kurze
i jedno ludzkie serce.
Siaasiaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-19, 20:14   #2816
Neira
Raczkowanie
 
Avatar Neira
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 251
Dot.: Straszny Wątek ;)

Jestem tu nowa.
Ale mnie wystraszyłyście.. Za dzieciaka nasłuchałam się różnych historii, każdą z nich pamiętam i boję się być sama w domu do dziś... Mój TŻ się z tego śmieje i mnie nie rozumie, ale zastanawiałam się kiedyś nad wizytą u psychologa ! Ciekawe, czy coś by to mi dało próbowała któraś?
pozdrawiam
Neira jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-19, 21:01   #2817
veronicas15
Zakorzenienie
 
Avatar veronicas15
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Wonderland
Wiadomości: 14 392
Dot.: Straszny Wątek ;)

Cytat:
Napisane przez Neira Pokaż wiadomość
Jestem tu nowa.
Ale mnie wystraszyłyście.. Za dzieciaka nasłuchałam się różnych historii, każdą z nich pamiętam i boję się być sama w domu do dziś... Mój TŻ się z tego śmieje i mnie nie rozumie, ale zastanawiałam się kiedyś nad wizytą u psychologa ! Ciekawe, czy coś by to mi dało próbowała któraś?
pozdrawiam
Ja powinnam chyba chodzić bo czasami mam takie zwidy w ciemności że przestraszona chowam się pod kołdrę
__________________
"Take my mind and take my pain
Like an empty bottle takes the rain
And heal, heal, heal, heal."
veronicas15 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-19, 21:29   #2818
voice_of_silence
Zakorzenienie
 
Avatar voice_of_silence
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 378
Dot.: Straszny Wątek ;)

Cytat:
Napisane przez Neira Pokaż wiadomość
Jestem tu nowa.
Ale mnie wystraszyłyście.. Za dzieciaka nasłuchałam się różnych historii, każdą z nich pamiętam i boję się być sama w domu do dziś... Mój TŻ się z tego śmieje i mnie nie rozumie, ale zastanawiałam się kiedyś nad wizytą u psychologa ! Ciekawe, czy coś by to mi dało próbowała któraś?
pozdrawiam
Ja też się boję siedzieć sama w domu Właśnie wyszedł ode mnie TŻ. Czekam aż mama wróci z pracy i staram się czymś zająć. Światło się świeci w przedpokoju a mnie migają przed oczami wszystkie sceny z horrorów jakie widziałam
Myślę, że każdy się czegoś tam boi, i w większości przypadków nie potrzeba żadnego psychologa.
Sytuacja zmienia się kiedy lęk staje się fobią i uniemożliwia normalne funkcjonowanie.
__________________
Kocham luksus. A luksus polega nie na bogactwie i ornamentach, ale na braku wulgarności.

Coco Chanel

Wyzwanie czytelnicze 2019
voice_of_silence jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-19, 21:40   #2819
hecate
Zakorzenienie
 
Avatar hecate
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Manchester
Wiadomości: 9 232
GG do hecate
Dot.: Straszny Wątek ;)

Hm...

Ja przez dlugi czas bylam nocami sama w domu. Bardzo czesto. Dopiero niedawno sie to zmienilo. Moj ex z ktorym wciaz mieszkam pracowal na nocki wiec ja nocami bylam zawsze samiutka.
Moj Nowy nie zostawal u mnie noc wiec w jego ramionach pocieszenia nie moglam szukac

Ale zebym sie tak straszliwie bala czegos to zdarzylo sie tam tylko kilkakrotnie. I wystarczylo zapalic swieczke i zapanowac nad umyslem. Nad myslami. Przekierowac je na inny, racjonalny tor w mysl zasady 'nie dajmy sie zwariowac'.

Zdarzalo mi sie ogladnac horror i byc samej na noc. I znow - kontrola mysli = zdrowy sen, brak napadow leku.

Dlatego dziwnym mi sie wydaje ogolna niechec do pozostawania samemu w domu... Mozna sie czuc gdzies nieswojo, rozumialabym lek, gdyby w miejscu dzialy sie 'cuda i dziwy' ale w swoim starym, dobrym domku?

Ja tak lubie pobyc sama, ze nie moge sie doczekac kiedy moj nowy-stary dom przestanie mnie przerazac Musze sie znieczulic na pukania i cienie
__________________
__
foto


Corey 15.04.12

Mudvayne - Happy?
hecate jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-19, 22:04   #2820
madzior22
Wtajemniczenie
 
Avatar madzior22
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Atl
Wiadomości: 2 744
GG do madzior22
Dot.: Straszny Wątek ;)

Kiedy miałam 15 lat pierwszy raz miałam zostać sama w domu na noc. Niestety w ten akurat wieczór musieli odciąć prąd w CAŁYM moim mieście i to nie tylko w blokach. Zgasły wszystkie lampy uliczne itp. Zrobiło się NAPRAWDĘ ciemno, jedszcze w życiu nie było mi tak "ciemno". I nagle w ty msamym momencie jak wszystko zgasło wmo jej kuchni zaczeło ocś szeleścić. Dokładnie jakby ktoś miął w rękach foliową torebkę. OBże dziewczyny miałam takiego stracha że wskoczyłam na PARAPET ! I zaczęłam dzwonić do mamy, co się dzieje. Mama na szczęście uspokoiła mnie mówiąc że to rury wentylacyjne. I po ok 5 minutacg szum ustał. Ale porblemy z zasnięciem miałam niemałe

---------- Dopisano o 23:04 ---------- Poprzedni post napisano o 22:51 ----------

Przpomniało mi się jeszcze jedno.

Moja mam pracuje w przedszkolu. Pewnego razu byłą panią dyrektor odwiedziła córka z wnuczką. Kobiety rozmawiały a dziecko bawiło się przy ich boku. Nagle popatrzyło przed siebie i zaczęło histerycznie płakać. Naprawdę, podobno tak zaczęlo płakac przeraźliwie że szok. Nie powiedział oco się stało tlyk ocały czas pokazywało palecm przed siebie. Następnie jakiś czas poxnije jedną z nauczycielek odiwedził tata pewnego cłopca pytając które dziecko a takiego fajnego konika. Nauczycielka niewiedziała o co chodzi. Podbno chłopiec widywał w przedszkolu chłopca z konikiem. Pani dyrektor wspominała jeszcze o jakiś trzeszczeniach itp. Postanowiła wezwać ksiądza. i kiedy ksiądz zaczął się modlić Klapa od Smietnika (tkaieog małego biurowego) zaczęła się BUJAĆ ! Sama ! i to na ewno nie był wiatr. Ksiądz zareagował słowami "o witamy, witamy" <lol2>
Na szczęście wszystkie duchy odeszły razem z panią dyrektior na emeryturę
Ale i tak czasem keidy jesteśmy z mamą same w przedszkolu to wolę nie wchodzić na najwyższe piętro. A jak mam przynuięść coś ze strychu to uimieram

Generalnie strachliwy dupek ze mnie
__________________
Gwoli scislosci pisze tutaj z 3 roznych urzadzen i tylko jedno ma polska klawiature !


Prawo jazdy !
madzior22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-05-04 17:12:07


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:43.