Pies jest agresywny, szczeka, warczy, gryzie - WĄTEK ZBIORCZY - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-05-10, 20:18   #121
zartownis
Zadomowienie
 
Avatar zartownis
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 1 313
Dot.: Kłopoty ze szczeniakiem ...

Niestety uwazam, ze sama sobie nie poradzisz.Rady czesto przez neta sa nietrafne, trzeba zobaczyc jak zachowuje sie pies, w jakich sytauacjach gryzie i jakie bledy Ty popelniasz. Pies ma juz pol roku i nie ma na co czekac skontaktuj sie z dobrym szkoleniowcem, albo belhawiorysta.
W jakiej czesci Polski mieszkasz? Moze bym Ci mogla kogos podeslac?
Ps. Nie piszesz, ze pies ma rodowod, wiec domyslam sie, ze jest z pseudo, a z takimi kundelkami czesto sa problemy...
Noszenie przez psa caly dzien kaganca to tortura...

Edytowane przez zartownis
Czas edycji: 2009-05-10 o 20:21
zartownis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-10, 20:32   #122
jenny1234
Wtajemniczenie
 
Avatar jenny1234
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: z domu:)))))))))
Wiadomości: 2 709
Dot.: Kłopoty ze szczeniakiem ...

on gryzie cały czas... tzn on mieszka na wsi i ponoć kiedy nikogo nie ma jest spokojny.... problem pojawia się gdy tam pojedziemy np na weekend albo w tygodniu na działkę.... pies gryzie cały czas nie przestając nawet na chwilkę... zachowuje się jak opętany kiedy nas widzi... więc kaganiec byłby wtedy kiedy my np kosimy trawę...opalamy się itp... on nam nie daje życ

to nie jest pies z rodowodem... to mieszanka collie i owczarka niemieckiego czyli taki collie krotkowłosy z wyglądu

---------- Dopisano o 21:32 ---------- Poprzedni post napisano o 21:32 ----------

aa ja jestem z okolic Łodzi
jenny1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-10, 20:54   #123
Wredonisia
Zadomowienie
 
Avatar Wredonisia
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa - Natolin
Wiadomości: 1 345
GG do Wredonisia
Dot.: Kłopoty ze szczeniakiem ...

Cytat:
Napisane przez jenny1234 Pokaż wiadomość
on gryzie cały czas... tzn on mieszka na wsi i ponoć kiedy nikogo nie ma jest spokojny.... problem pojawia się gdy tam pojedziemy np na weekend albo w tygodniu na działkę.... pies gryzie cały czas nie przestając nawet na chwilkę... zachowuje się jak opętany kiedy nas widzi... więc kaganiec byłby wtedy kiedy my np kosimy trawę...opalamy się itp... on nam nie daje życ

t
ekspertem nie jestem, ale w szkoleniu psów najwazniejsza jest konsekwencja a tego nie da sie zrobić w weekend nic dziwnego, że pies jest spokojny, gdy jest sam- bo sie nudzi i nie ma z kim bawić. A gdy pojawiacie się wy, to szaleje, bo musi sobie odbić cały tydzień nudy...
Wredonisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-11, 19:11   #124
jenny1234
Wtajemniczenie
 
Avatar jenny1234
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: z domu:)))))))))
Wiadomości: 2 709
Dot.: Kłopoty ze szczeniakiem ...

tzn on nie jest sam na działace mieszka moja babcia i z nią jest ale fakt ona z nim nie bawi się tak jak np ja... ale pies sam nie jest...
jenny1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-11, 20:38   #125
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: Kłopoty ze szczeniakiem ...

Cytat:
Napisane przez jenny1234 Pokaż wiadomość
ratunku!!!!!
na mojego psiaka nic ale to nic nie działa.... gryzie po nogach i to tak jak wściekły... nawet odpocząć nie da i cały dzień chodzi za nogą... ja nie wiem co mu się stało ale wcześniej zdarzało się to rzadziej a teraz to jest porażka...
próbowałam kilku porad pana Galuszki ale on nie słucha.
postanowiłam, że kupię mu kaganiec bo inaczej nie da się wysiedzieć na dworze...
czy kaganiec może go tego oduczyć... jeśli tylko będzie ściągany do jedzenia, może zrozumie po co służy pysk??!! ja nie wiem już nic ;(
Cytat:
Napisane przez jenny1234 Pokaż wiadomość
on gryzie cały czas... tzn on mieszka na wsi i ponoć kiedy nikogo nie ma jest spokojny.... problem pojawia się gdy tam pojedziemy np na weekend albo w tygodniu na działkę.... pies gryzie cały czas nie przestając nawet na chwilkę... zachowuje się jak opętany kiedy nas widzi... więc kaganiec byłby wtedy kiedy my np kosimy trawę...opalamy się itp... on nam nie daje życ

to nie jest pies z rodowodem... to mieszanka collie i owczarka niemieckiego czyli taki collie krotkowłosy z wyglądu

---------- Dopisano o 21:32 ---------- Poprzedni post napisano o 21:32 ----------

aa ja jestem z okolic Łodzi
I tu jest pies pogrzebany
Z psem trzeba pracować systematycznie i codziennie a nie tylko w łikendy.
Takie łikendowe ćwiczenia to może przeprowadzać fachowiec w ramach pomocy ale na codzień z psem musi pracować rodzina.

---------- Dopisano o 21:38 ---------- Poprzedni post napisano o 21:34 ----------

Babcia chyba się nie nadaje za bardzo do wychowywania psa, z tego co widać.

A jak sobie teraz ze szczniakiem nie radzicie to z dorosłym psem będziecie też mieć problemy, bo to zadanie człowieka oduczyć psa gryzienia ludzi.
Taka natura psa, że gryzie. Pamiętajmy, że są to zwierzęta choć udomowione, ale jednak dzikie.
I jak to sobie wyobrażacie? pies całe życie będzie chodził w kagańcu? z pięciominutowymi przerwami na jedzenie?
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-11, 20:40   #126
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Kłopoty ze szczeniakiem ...

Cytat:
Napisane przez jenny1234 Pokaż wiadomość
on gryzie cały czas... tzn on mieszka na wsi i ponoć kiedy nikogo nie ma jest spokojny.... problem pojawia się gdy tam pojedziemy np na weekend albo w tygodniu na działkę.... pies gryzie cały czas nie przestając nawet na chwilkę... zachowuje się jak opętany kiedy nas widzi... więc kaganiec byłby wtedy kiedy my np kosimy trawę...opalamy się itp... on nam nie daje życ

to nie jest pies z rodowodem... to mieszanka collie i owczarka niemieckiego czyli taki collie krotkowłosy z wyglądu

---------- Dopisano o 21:32 ---------- Poprzedni post napisano o 21:32 ----------

aa ja jestem z okolic Łodzi
pies nie ma rąk zeby was zaczepiac do zabawy wiec gryzie i tyle.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-11, 20:42   #127
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: Kłopoty ze szczeniakiem ...

Zawsze możecie też zawieźć szczeniaka do szkoły na określony okres czasu (dwa tygodnie, na przykład), może fachowa siła sobie z nim poradzi.

---------- Dopisano o 21:42 ---------- Poprzedni post napisano o 21:40 ----------

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
pies nie ma rąk zeby was zaczepiac do zabawy wiec gryzie i tyle.
Poza tym psy są też inteligentne i jak widzi, że w tym stadzie nie ma przewodnika to zajął jego miejsce i rządzi rodzinką.
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-05-12, 17:40   #128
jenny1234
Wtajemniczenie
 
Avatar jenny1234
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: z domu:)))))))))
Wiadomości: 2 709
Dot.: Kłopoty ze szczeniakiem ...

to jak ja mam go oduczyć na własną rękę.... jejku czuję się bezradna... wiem, że babcia go nie wychowa... ja jestem tam w weekend a rodzice wpadaja czesciej w tygodniu ale fakt szkolić trzeba systematycznie....
czy zostało mi coś poza kursem szkolenia??? bo wolałabym, sama go oduczyć...
jenny1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-12, 20:50   #129
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: Kłopoty ze szczeniakiem ...

Cytat:
Napisane przez jenny1234 Pokaż wiadomość
to jak ja mam go oduczyć na własną rękę.... jejku czuję się bezradna... wiem, że babcia go nie wychowa... ja jestem tam w weekend a rodzice wpadaja czesciej w tygodniu ale fakt szkolić trzeba systematycznie....
czy zostało mi coś poza kursem szkolenia??? bo wolałabym, sama go oduczyć...
Poszukaj w necie, jest sporo informacji na ten temat.
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-10, 11:09   #130
ballerino
Przyczajenie
 
Avatar ballerino
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 7
Pies warczy na mojego brata

Witam!
Od kilku miesięcy jestem szczęśliwą posiadaczką półrocznego już psa rasy ratler/pinczer miniaturowy. Problem polega na tym, że gdy tylko zobaczy mojego 10-letniego brata strasznie się wścieka, warczy, próbuje ugryźć. Czy wie ktoś może, czym to jest spowodowane? Wcześniej nie było takiego problemu. Bardzo proszę o pomoc!
ballerino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-10, 11:20   #131
Flossy15
Rozeznanie
 
Avatar Flossy15
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: NYC
Wiadomości: 645
Dot.: Pies warczy na mojego brata

moze twoj brat zdenerwowal kiedys psa, draznil go itp. zwierzeta maja dobra pamiec do takich rzeczy.
Flossy15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-10, 11:42   #132
ballerino
Przyczajenie
 
Avatar ballerino
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 7
Dot.: Pies warczy na mojego brata

No właśnie pytałam go, ale on zarzeka się, że nic takiego nie robił. Ani go nie drażnił, ani nie był. Więc nie wiem, skąd ta agresja
ballerino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-10, 14:02   #133
Visca
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 144
Dot.: Pies warczy na mojego brata

a pies warczy tylko na twojego brata, czy też innych członków rodziny? warczy, kiedy tylko go zobaczy, czy gdy brat się do ciebie zbliży? czasami zdarza się, że psy są zazdrosne o swych właścicieli i w imię lepszej sprawy bronią ich przed 'intruzami'. jeśli jest agresywny tylko w stosunku do brata, to albo rzeczywiście zrobił mu krzywdę, albo pies jest zazdrosny o ciebie.
__________________
skrzypokrzywa-13.08.10

Edytowane przez Visca
Czas edycji: 2009-08-10 o 14:41
Visca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-11, 21:01   #134
Night Saturday
Przyczajenie
 
Avatar Night Saturday
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 24
GG do Night Saturday
Dot.: Pies warczy na mojego brata

Ja też miałam taki problem, ale z 12 letnim bratem I nic nie pomogło Zgadzam się z przedmówczynią, albo brat mu coś zrobił, albo straszny z niego zazdrośnik.
__________________
NightSaturday
Night Saturday jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-12, 00:22   #135
trojka
Zakorzenienie
 
Avatar trojka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 3 247
Wink Dot.: Pies warczy na mojego brata

Może brat mu brzydko pachnie
__________________
Kobiety szanujcie prywatność swoich partnerów!

Nie dotykajcie ich telefonów!
Nie czytajcie komunikatorów, maili.
Nie szukajcie na siłę problemów!
Słodka niewiedza i szacunek to spokój w związku.
trojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-16, 11:27   #136
aqa31
Raczkowanie
 
Avatar aqa31
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Mój świat...
Wiadomości: 178
Dot.: Pies warczy na mojego brata

Zwierzaki już tak mają- niektórych lubią, a niektórych nie. U mnie takiego problemu nigdy nie było. Radze zapoznać pieska z bratem nieco...bliżej. Niech da maluchowi jeść, pogłaska, podrapie za uszami, pobawi się. Pies musi zauważyć, że brat go lubi i chce dla niego dobrze.
Mam nadzieje, że pies zmieni zdanie
__________________
Miliony marzą o nieśmiertelności, jednocześnie nie wiedząc co ze sobą zrobić w niedzielne, deszczowe popołudnie - Susan Ert

Świat należy do ludzi, którzy mają odwagę marzyć i ryzykować, aby spełniać swoje marzenia. I starają się robić to jak najlepiej. - Paulo Coelho
aqa31 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-21, 18:45   #137
iloneczka1
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 453
Dot.: Pies warczy na mojego brata

Nie wiem czy problem aktualny, ale jezeli nie masz go od początku to nigdy nie mozesz być pewna, czy ktoś mu nie dokuczał. Nieraz zwierzęta ze schroniska, czy znalezione boją sie dzieci albo określonej płci ludzi bo były przez nich dręczone. Kolezanka ma taką kotkę. Już 3 lata i dziecku nie da podejsć, wrzeszczy, prych, gryzie.
__________________
Poszukujesz kota/psa? Nie zależy ci na rodowodzie? Nie kupuj w pseudohodowlach
Zajrzyj TU i TU
-----
Kotka Trufelka z białaczką, przygarnij..........
iloneczka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-11, 19:42   #138
bestla
Rozeznanie
 
Avatar bestla
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 628
Agresywny Labrador:(

Witam, mam problem, otoz moj ukochany zwierzak stal sie bardzo agresywny
Zacznijmy od poczatku...
Pies ma ok. 1,5 roku, znalazlam go zeszlej zimy jako 3 miesiecznego szczeniaka, ktos wyrzucil go do lasu praktycznie na pewna smierc... Jesli nie zginal by z wyziebienia czy glodu to pewnie skonczylby pod kolami jakiegos samochodu
Piesek wyglada jak labrador, tylko troszke mniejszy (tak kolo kolana) wydaje mi sie ze jest skrzyzowany z jakims amstaffem (?, ma szeroka klatke piersiowa i czaszke, bardzo wyraznie zaznaczone miesnie, nie jest klucha jaka przewaznie sa labradory), jest baardzo silny.
Pies jest bardzo energiczny, zywiolowy, ma niekonczonca sie energie, jest madry, ale i bardzo uparty... Chodzilam z nim na tresure, niestety z braku czasu jej nie dokonczylam (bardzo ladnie wykonuje podtawowe komendy, chociaz ciezko chodzi na smyczy).
Pies nigdy nie nalezal do najlagodniejszych, umial pokazywac swoje zdanie, chcial nas zdominowac jednak chyba mu sie nie dalismy(?).
Koniec wiadomosci ogolnych, przejdzmy do problemu...
Od jakiegos miesiaca pies stal sie agresywny:
gdy ktos wchodzi do domu z wielka zloscia szczeka, ostatnio rzucil sie do wujka, ktory juz byl w domu,
zaczal warczec na mego tate (niestety chyba uwaza go za nizszego w hierarchii),
ale najgorsze stalo sie wczoraj, rzucil sie na mojego brata ktorego wydaje mi sie, ze uwaza za samca Alfa(zawsze sie go sluchal, jesli trzeba bylo oddawal mu gryzaczek, itp).

Czy ktos moze poradzic co z tym robic?
Dodam, ze pies rzucil sie na mojego brata w jego nowym domu do ktorego go zabral (mial przy tym gryzaczek), czy to moze byc stres?
Czy to moze jakis problem z psychika psa? (tylko dlaczego objawilo sie to dopiero teraz)
Czy, moze byc to spowodowane przebyta babeszjoza, lub przeszloscia psa (ktorej wlasciwie nie znam?) ?
A moze pomoze tu kastracja?

Przepraszam, ze sie tak rozpisalam, ale zalezy mi na moim pupilku... Ale boje sie o moich bliskich
bestla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-11, 19:58   #139
praszczur
Raczkowanie
 
Avatar praszczur
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 120
Dot.: Agresywny Labrador:(

Przede wszystkim teoria dominacji wg której rodzina z psem stanowi stado i pies próbuje stanowić w nim samca alfa lub traktuje kogoś z rodziny jako samca alfa dawno już upadła, sam twórca się z niej wycofał. Dobrzy trenerzy już na niej nie bazują. Pies może kogoś bardziej lub mniej szanować (np za konsekwencję) ale nie hierarchizuje domowników tak jak to się może dziać w stadzie.
Ja bym radziła najpierw udać się do weterynarza żeby sprawdzić czy wszystko ok, kastracja może pomóc ale wcale nie musi, poza tym przy psie kastrowanym trzeba bardzo pilnować diety i ruchu bo pies łatwo tyje. Jeśli okaże się, że wszystko ok zdrowotnie to ja bym na Twoim miejscu wykastrowała + udała się znowu na tresurę (oczywiście pozytywnymi metodami), warto by ją było dokończyć. Czy pies nie jest ostatnio w stresie, może nie czuje się bezpiecznie? Nie jest zazdrosny, nie czuje się zagrożony?
Sprawdź stan zdrowia a potem skonsultuj się z dobrym trenerem (nie spojrzałam gdzie mieszkasz, w Katowicach polecam ośrodek Wesoła Łapka) abo psim psychologiem.

Edytowane przez praszczur
Czas edycji: 2010-06-11 o 20:01
praszczur jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-11, 20:06   #140
bestla
Rozeznanie
 
Avatar bestla
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 628
Dot.: Agresywny Labrador:(

Przedewszystkim serdecznie dziekuje za odpowiedz...
Owszem pies moze byc w stresie, zmienil miejsce zamieszkania... Fakt, ze piesek przeniosl sie do domu 'za plotem', mamy wspolne podworko, ale jednak miejsce jest nowe...
Na tate warczal w swoim 'starym' domu.
Jesli radzisz mi weterynarza, to co moze byc nie w porzadku? Wzrok? Psychika?
Mieszkam w Białymstoku, chodzilam to naprawde dobrego trenera, jednak behawiorysty u nas chyba nie ma
bestla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-11, 21:07   #141
praszczur
Raczkowanie
 
Avatar praszczur
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 120
Dot.: Agresywny Labrador:(

Psychika, hormony, nowotwory, tak na prawdę bardzo dużo różnych rzeczy. Pies jest też teraz w trudnym wieku, gdyby był człowiekiem to byśmy powiedzieli że jest w okresie dojrzewania, wiadomo jak się wtedy ludzie zachowują, psy czasami podobnie Jeśli zdrowotnie wyjdzie ok a piesek nie jest na tyle agresywny żebyś mogła się martwić np o ugryzienie to możesz spróbować na razie odczekać, zmiana miejsca zamieszkania to na pewno jakiś stres, poza tym nie wiemy co piesek przeżył wcześniej. Przede wszystkim konsekwencja, ważne jest przestrzeganie zasad (np jeśli psu nie wolno wchodzić na kanapę to nigdy nie wolno mu wchodzić - nawet jak są goście i chce się pokazać jak to piesek ślicznie na kanapie leży). Takie jasne zasady wpływają na poczucie bezpieczeństwa psa. Nagradzanie pozytywnych zachowań, ignorowanie negatywnych (np natarczywego upominania się o uwagę), oczywiście żadnego podnoszenia ręki na psa, strach przed bólem będzie rodził jeszcze większą agresję.
No ale zaznaczam że ja nie jestem ani weterynarzem ani trenerem, z psami agresywnymi (nawet takimi które np uczestniczyły w walkach psów) można pracować i można je złych zachowań oduczyć, dlatego trzeba o pieska walczyć. Pies z natury agresywny w stosunku do ludzi nie jest i jeśli zdarza się taka sytuacja jak u Ciebie to musi coś w nim siedzieć, co nie jest oczywiście jego winą.
Trzymam kciuki, pisz co z pieskiem

Edytowane przez praszczur
Czas edycji: 2010-06-11 o 21:09
praszczur jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-11, 21:12   #142
bestla
Rozeznanie
 
Avatar bestla
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 628
Dot.: Agresywny Labrador:(

Niestety o ugryzienie moge sie martwic, bo brata wlasnie tak 'zalatwil', fakt, ze nie mocno, ale stalo sie Po za tym w domu niedlugo bedzie malutkie dziecko wiec tez nie wiadomo co mu strzeli do glowy
Dziekuje za dodanie otuchy...
Najbardziej boje sie ze to jest cos czego nie bedzie dalo sie wypracowac czy wyleczyc (problemy z psychika) i trzeba bedzie go uspac
W niedziele pojade do weta, a jutro sporbuje zadzwonic do tresera, moze on mi cos jeszcze madrego powie.

Dziekuje bardzo i zycze dobrej nocy.
bestla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-11, 21:36   #143
praszczur
Raczkowanie
 
Avatar praszczur
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 120
Dot.: Agresywny Labrador:(

Pocieszę się że jeśli właścicielowi zależy to bardzo rzadko zdarza się żeby agresywnego psa (i to nie tak agresywnego jak niektóre resocjalizowane w różnych ośrodkach psy) trzeba było usypiać. Może hormony uderzyły mu do łebka, taki wiek, faktycznie kastracja może okazać się dobrym pomysłem. Mój pies jest wykastrowany (nie wiem jaki był przed kastracją bo wzięłam go ze schroniska już wykastrowanego) i jest nadal bardzo energiczny, wesoły, więc może uda Ci się kastracją pozbawić go agresji a on nadal pozostanie pieskiem jakiego znacie.
Właściciele niestety często szybko stawiają na psie agresywnym krzyżyk i usypiają albo oddają, a w większości przypadków tą agresywność można ujarzmić. Faktycznie małe dziecko w tym momencie to nie najlepsza dla niego sytuacja, ale nie przenoście go nigdzie na ten czas bo będzie dodatkowy stres. Warczenie przy wchodzeniu ludzi do domu może wiąże się z nowym miejscem zamieszkania, spróbuj mu pokazać że jest fajnie jak ktoś przychodzi, np prosząc gości żeby dawali psu po wejściu do domu smakołyk (w momencie w którym nie warczy, żeby nie wzmocnić tego zachowania). Naucz go oddawania rzeczy na komendę no i przede wszystkim poczucie bezpieczeństwa. Pilnować dziecka żeby nie drażniło psa (nie wiem w jakim jest wieku) i pamiętać żeby zwracać na niego uwagę kiedy się to dziecko pojawi żeby nie zrobił się zazdrosny.
To wszystko jeśli piesek okaże się zdrowy. Może brat lub tata zrobili nieświadomie coś co skojarzyło mu się np z ludźmi którzy go wyrzucili (to mógł być nawet gest, słowo), tego się niestety nie dowiecie.
Tu możesz poprosić behawiorystę o poradę http://wesolalapka.pl/index.php?Item...ion=com_rsform
A tu poczytać o bardzo agresywnym psie który powoli wychodzi na prostą http://wesolalapka.pl/wasze-historie...n.html?start=5 ( w tej chwili niedostępne ale jak serwis wróci to będzie tam blog o pani która zajmuje się bardzo skrzywdzonym, agresywnym psiakiem)
praszczur jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-11, 21:47   #144
Garadiela
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: czestochowa
Wiadomości: 1 687
Dot.: Agresywny Labrador:(

Pierwsze co to ja bym psa przebadala-np na tarczyce i wykastrowala.Bedzie z nim latwiej pracowac.Druga sprawa to taka ze schowaj teorie dominacji do szuflady i zamknij ja na klucz
Ochodziny od tego totalnie.Nie patrz na psa pod katem takim ze on chce koniecznie chce zdominowac-bo na 99 prc tak nie jest
Najwieksze problemy stanowi brak komunikacji z psem i brak regul jasnych dla psa.
NIGDY nie wchodz w starcie z psem...NIGDY!!!
Tego pod zadnym pozorem nie wolno robic.
Od jakiego momentu jest agresja?Byl jakis przelom ze nagle pies sie tak zachowuje?Jakies wydarzenie?
Jakie ponosil kary,jak go wychowywaliscie?
Garadiela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-11, 22:03   #145
milkanika
Rozeznanie
 
Avatar milkanika
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 751
Dot.: Agresywny Labrador:(

zazdrość psa też została obalona,nie ma czegoś takiego,
temat jest nie trafny,bo to nie jest lab,a niestety przez takie historie ludzie takim fajnym rasą przypinają łatki,
a co do psa, kastracja, sprawdzenie u weta czy coś go nie boli i dlatego jest rozdrażniony no i dobry szkoleniowiec, porady behawiorysty,
no i nie dać się zastraszyć,zachowywać się pewnie, bez agresji do psa, jak widzimy,że się rozkręca, to go trzeba wyciszyć,albo odejść i nie reagować, ignorować, nagradzać grzeczne zachowanie i porządnie wymęczyć, wybiegać, szkolić, zapewnić mu własny kąt, dokładać jedzenie,tak by jego nie pilnował, tylko skojarzył właściciela z dawaniem a nie zabieraniem smakołyków, zobaczcie kiedy pies tak reaguje,wtedy jest łatwiej zapobiegać i nagradzać za dobre zachowanie,działać,bo jak to zostawicie, to może być tylko gorzej, pies dorasta i sprawdza co mu wolno, więc teraz trzeba go uczyć i pokazywać gdzie są granice i ważne by pies jadł o stałych porach, by miska nie leżała,bo może się nauczyć jej bronić a tak to wie,że właściciel go żywi, no i nie można go karać za warknięcie, bo się nauczy,że nie można ostrzegać,lepiej od razu atakować, no i wy musicie poczytać o zachowywaniu się przy takim psie i o sygnałach przy pomocy których psy się komunikują,
powodzenia
milkanika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-11, 22:15   #146
praszczur
Raczkowanie
 
Avatar praszczur
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 120
Dot.: Agresywny Labrador:(

Akurat zazdrość u psa większość naukowców uznaje, oczywiście nie jako tak skomplikowane uczucie jak zazdrość ludzka, ale też dużo bardziej złożone niż sądziliśmy http://www.wiadomosci24.pl/artykul/z...sow_83403.html
praszczur jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-12, 08:50   #147
winogronek
Wtajemniczenie
 
Avatar winogronek
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 171
Dot.: Agresywny Labrador:(

  • bestla mnie ciekawi jaką metoda uczyłaś psa wcześniej, czy były używane kolczatki ,szarpanie smyczą itd

Czym karmisz psa?
__________________

winogronek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-12, 14:46   #148
bestla
Rozeznanie
 
Avatar bestla
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 628
Dot.: Agresywny Labrador:(

Dziekuje Wsyzstkim za odpowiedz

Rzeczywiscie, moglam inaczej sformuowac temat... Moj blad

Dzis bylam z nim u weta, umowilam sie za 2tyg na kastracje, mam nadzieje, ze do tej pory nie narobi zadnych glupot.
Pani doktor stwierdzila, ze powinno pomoc, bo widac ze piesek jest wladczy i zaborczy.

Na szkoleniu, nie byly uzywane kolczatki (przynajmniej w stosunku do mojego psa), ale łancuszek owszem, szarpanie smycza tez... Myslicie, ze to utrwalilo w nim zle wzorce? Jak wg. Was powinna wygladac tresura? Wiem, ze w moim miescie jest jeszcze jeden trener, jednak zbyt pochlebnych opinii o nim nie slyszalam.

Jedzenie to jest kolejny problem... Je sucha karme, wczesniej mu gotowalam, ale niestety nie jadl, na puszke tez nawet nie chce patrzec, przeszlam juz chyba przez wszystkie marki dostepnych karm (procz tych specjalistycznych od weta) z tym swoim niejadkiem, chapnie w biegu kilka "bubek" pokarmu i tyle... Starcza mu na caly dzien. Nie widac, zeby byl zaglodzony, ma duzo energii...

Edytowane przez bestla
Czas edycji: 2010-06-12 o 14:47 Powód: dopisek
bestla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-12, 15:29   #149
whip
psy-chopatka
 
Avatar whip
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 636
Dot.: Agresywny Labrador:(

Moje zdanie jest takie:
jesli pies gryzie ludzi ze swojego stada to znaczy że jest bardzo, bardzo źle i gdzieś po drodze został popełnione poważne błędy wychowawcze.
Problem jest zbyt trudny żeby radzić się w tej sprawie na forum, na zachowanie twojego psa możne się składać kilka czynników. powinnaś poszukać dobrego trenera (nawet jeśli to wymagało podróży do innego miasta) aby ten sam zobaczył psa i ustalił jakiś program pracy.
Dlaczego? Bo właściciele często źle interpretują zachowania swojego psa, to co jest brane za agresje dominacyjną często okazuje się agresją ze strachu, to co ktoś bierze za upór i zaborczość bywa po prostu błędem w komunikacji (właściciel nie nie potrafi przekazać psu o co mu chodzi i nie potrafi go motywować) często nieświadomie zakorzeniane są pewne zachowania...

Mniemam że to Ty jesteś w ciąży i spodziewasz się dziecka?
Jeśli tak to zastanów się czy będziesz miała czas aby pracować z psem i czy faktycznie chcesz narażać dziecko.
Póki co, posiadasz w domu tykającą bombę zegarową.

---------- Dopisano o 16:29 ---------- Poprzedni post napisano o 16:26 ----------

Co do kastracji, pies może się trochę uspokoi (chociaz to też nie nastąpi szybko, raczej po kilku miesiącach) ale nie licz że o rozwiąże twoje problemy.
__________________
"Love it, change it or leave it "
whip jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-12, 15:37   #150
winogronek
Wtajemniczenie
 
Avatar winogronek
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 171
Dot.: Agresywny Labrador:(

Niestety ale sposob szkolenia ma wpływ na wychowanie psa ,szarpanie smyczą i dławik(łańcuszek) jest złą metoda karania gdyż pies kojarzy sobie to nie tyle z czynnością która źle wykonał co z przewodnikiem który mu ta karę wymierzył zwłaszcza jeśli pomylisz się nawet o sekundę w reakcji, nadwerężamy tym samym jego zaufanie do nas.

Wychowanie psa towarzyszącego powinno polegać na pozytywnym szkoleniu
a to szkoła z Białegostoku http://www.alpi.piasta.pl/

Pytałam o sposób karmienia bo wysokobiałkowe karmy tez wzmagają agresje.

Czeka cie dużo pracy, kastracja to świetny pomysł pomoże ci w wyprostowaniu psa, a tu taki filmik ze szkolenia psów, szczególnie zwróć uwagę na psa BONO który skazany był na uśpienie z powodu agresji
http://wesolalapka.pl/agresja-u-psow/
__________________

winogronek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-06-07 23:47:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:23.