Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II - Strona 120 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-09-23, 21:09   #3571
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Skoro temat kropli powrócił, to przypomniało mi się, że nie polecam minimsów Biolan. Minims dziwnie skonstruowany, trudno z niego wycisnąć, do oka wpada niewiele i dlatego małe nawilżenie albo po prostu są kiepskie.
Malla, jeśli chcesz mogę Ci dać jednego do testów.
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-24, 12:59   #3572
VanilQ
Rozeznanie
 
Avatar VanilQ
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 983
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez napoli Pokaż wiadomość
Dziewczyny, dziękuję za odpowiedź na temat Softlensów.
Jeszcze nie zamówiłam nic, na razie się wstrzymuję, bo właśnie wczoraj oglądałam, że w tym miesiącu muszę się wybrać do okulisty na kontrolę, więc przy okazji zrobię badanie wzorku i zapytam o soczewki.

Doradźcie mi jeszcze w sprawie płynu do soczewek.

Zawsze brałam Renu, ale ostatnio zastanawiałam się na tymi:

1.
Zero-Seven *******ing
skład:
-Hypromelloza (HPMC)
– formuła nawilżająca, która tworzy otoczkę wilgoci pomiędzy soczewką a okiem. Nawilżacz ten jest stopniowo uwalniany w celu uzupełnienia i ochrony filmu łzowego.
-D-sorbitol - zapobiega utracie nawilżenia po założeniu soczewek, chroni oczy przed utratą filmu łzowego objawiającego się uczuciem suchości oka.
-Formułę czyszczenia soczewki NO RUB – umożliwia usuwanie zanieczyszczeń, dezynfekcję i odbiałczanie bez konieczności mechanicznego pocierania powierzchni soczewki.
-Formułę 5 minute - zapewniającą oczyszczenie soczewki już w ciągu 5 minut przechowywania jej w płynie.

2. Max Opti Fresh,
skład:
-POLYHEXANIDE - środek dezynfekujący i konserwujący
-POLOXAMER - usuwa białko i brud z soczewki.
-HYPROMELLOSE- tworzy warstwę ochronną na soczewce, zachowuje wilgoć zapobiega suchość i nawilza soczewkę na długo
-SODIUM PHOSPHATE BUFFER- utrzymuje odpowiednie PH


3. Horien- słyszałam o nim wiele negatywnych opinii, ale nie wiem, jak to się ma do prawdy.
Skład- Polyhexamethylene biguanide 0.0001% (PHMB), Edetate disodium 0,05% (EDTA), Poloxamine, Boric acid, Sodium chloride, Sodium borate.

Oczywiście dziękuję bardzo za odpowiedzi i wszelkie sugestie od Was
Pozdrawiam.
Ja używałam Opti Fresh, jak dla mnie jest ok. Nie podrażniał, usuwał to co miał usunąć i w miarę rozsądna cena. ;P
__________________
KLIKNIJ I POMÓŻ
http://www.poomoc.pl/
VanilQ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-25, 12:32   #3573
martika126
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Witam wszystkich.Mam problem.Nie wiem co sie dzieje z moim okiem.Wczoraj bylam u okulisty i zalozylam pierwszy raz soczewki kontaktowe.Po wyjeciu ich z oka poczulam dziwne uczucie w lewym oku a mianowicie oko zaczelo mi zachodzic mgla pozatym czulam jakby bylo takie ciezkawe.Dzisiaj jeszcze ich nie zakladalam,bo boje sie ze moze jakies zapalenie mi sie wdalo.Moze za dlugo je nosilam jak na 1 raz.Lekarz zalecil mi wyjecie ich z oka po uplywie 3 godzin,natomiast ja wyciaglam je po 5 godzinach,poniewaz po takim czasie dotarlam do domu.A moze po prostu mam zbyt przemeczone oko . Jak zakladalam soczewki u okulisty to trwalo to godzine i praktycznie tylko cwiczylam na tym lewym oku.Czuje teraz lekki dyskomfort widzenia .Poczekam jeszcze do poniedzialku i jak nie przejdzie to odwiedze okuliste. A czy wy tez tak mialyscie?Prosze o odpowiedz i z gory dziekuje.
martika126 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-25, 12:51   #3574
Zielone_korale
Wtajemniczenie
 
Avatar Zielone_korale
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2 283
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Przez jaki czas po wlożeniu soczewek do pojemnika Aosept powinny być bąbelki?
Zielone_korale jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-26, 08:27   #3575
dziuniaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wenus :-)
Wiadomości: 3 951
Dot.: soczewki kontaktowe,...mam problem...

a gdzie we Wrocławiu można bezpłatnie bądź tanio wykonać badanie wzroku żeby dobrać prawidłowe soczewki?
w visions expres zaśpiewali ok. 300 zł
__________________
wymianka

włosy - zapuszczanie i dbanie
dziuniaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-26, 09:26   #3576
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: soczewki kontaktowe,...mam problem...

Cytat:
Napisane przez martika126 Pokaż wiadomość
Witam wszystkich.Mam problem.Nie wiem co sie dzieje z moim okiem.Wczoraj bylam u okulisty i zalozylam pierwszy raz soczewki kontaktowe.Po wyjeciu ich z oka poczulam dziwne uczucie w lewym oku a mianowicie oko zaczelo mi zachodzic mgla pozatym czulam jakby bylo takie ciezkawe.Dzisiaj jeszcze ich nie zakladalam,bo boje sie ze moze jakies zapalenie mi sie wdalo.Moze za dlugo je nosilam jak na 1 raz.Lekarz zalecil mi wyjecie ich z oka po uplywie 3 godzin,natomiast ja wyciaglam je po 5 godzinach,poniewaz po takim czasie dotarlam do domu.A moze po prostu mam zbyt przemeczone oko . Jak zakladalam soczewki u okulisty to trwalo to godzine i praktycznie tylko cwiczylam na tym lewym oku.Czuje teraz lekki dyskomfort widzenia .Poczekam jeszcze do poniedzialku i jak nie przejdzie to odwiedze okuliste. A czy wy tez tak mialyscie?Prosze o odpowiedz i z gory dziekuje.
Na pewno zmęczyłaś trochę oko długim zakładaniem i noszeniem po raz pierwszy. Natomiast taki stan nie powinien Ci się zbyt długo utrzymywać, więc jesli jutro będzie tak samo, to idź do optometrysty. Jeśli masz jakieś nawilżające krople albo chociaż sól fizjologiczną, to możesz sobie dziś zakropić.
Cytat:
Napisane przez dziuniaaa Pokaż wiadomość
a gdzie we Wrocławiu można bezpłatnie bądź tanio wykonać badanie wzroku żeby dobrać prawidłowe soczewki?
w visions expres zaśpiewali ok. 300 zł
Chyba to pomyłka jakaś - badanie wzroku w VE kosztuje ok. 60 zł, nawet jeśli podaliby Ci koszt łączny z soczewkami to powinno być max. ok. 150zł.
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-26, 09:27   #3577
201701300931
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 8 254
Dot.: soczewki kontaktowe,...mam problem...

Cytat:
Napisane przez dziuniaaa Pokaż wiadomość
a gdzie we Wrocławiu można bezpłatnie bądź tanio wykonać badanie wzroku żeby dobrać prawidłowe soczewki?
w visions expres zaśpiewali ok. 300 zł
W Fielmannie płacisz 35zł i masz w tym badanie, naukę zdejmowania i zakładania soczewek, parę soczewek próbnych, mały płyn i pojemniczek. Tylko tam się trzeba upewnić kiedy jest babka od soczewek, bo ona jest w różnych godzinach. No i jest bardzo cierpliwa

W salonach z twojesoczewki.com płaci się bodjaże 50zł (na stronie są informacje i tam się rejestrujesz przez internet), ale nie wiem, co jest w tej cenie dokładnie.

W Relax Vision na Szewskiej także płaci się 50zł. Ale jak tam byłam to mieli tylko jedne miesięczne soczewki, więc wyboru nie było, a ja dwutygodniowych nie chciałam.

O niczym więcej nic nie wiem...


Malla mogłabyś mi coś powiedzieć o takim składzie płynu: Polyhexamethylene biguanide 0.0001% (PHMB, Edetate disodium 0,05% (EDTA), Hypromellose, D- sorbitol, Poloxamer, Boric acid, Sodium chloride, Borax. ? Usiłowałam przeszukać wątek, ale mi nie wychodziło. W wolnej chwili po prostu spróbuję lecieć po każdej stronie osobno :P

Ja mam w ogóle odwyk od soczewek ostatnio, bo wiecznie siedzę w domu, bo nie mam pracy A jak wychodzę na zakupy do osiedlowych sklepików, to nie chce mi się zakładać. Przynajmniej oczka odpoczywają, bo soczewki założę albo raz na tydzień albo w ogóle. Jednodniowe by się przydały :P
201701300931 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-09-26, 09:37   #3578
dziuniaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wenus :-)
Wiadomości: 3 951
Dot.: soczewki kontaktowe,...mam problem...

dzięki za info to się rejestruję
__________________
wymianka

włosy - zapuszczanie i dbanie
dziuniaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-26, 10:10   #3579
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: soczewki kontaktowe,...mam problem...

Danaeee84 - przeszukaj obydwa wątki po nazwie płynu Zero Seven, a nie po składzie

Zielone_korale - nie wiem, nie zaglądam co chwilę do szafki Przez pół godziny?
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-26, 10:23   #3580
201701300931
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 8 254
Dot.: soczewki kontaktowe,...mam problem...

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
Danaeee84 - przeszukaj obydwa wątki po nazwie płynu Zero Seven, a nie po składzie
Oczywiście, że tak szukałam! Niestety wyskakuje mi to: Szukanie nie przyniosło żadnych rezultatów. Spróbuj ponownie. Następujące słowa są zbyt popularne, zbyt długie lub zbyt krótkie, aby włączyć je do wyszukiwania.

Tylko dlatego się spytałam. Sama nie lubię się powtarzać po raz kolejny jak ludzie o to samo pytają Ale OK - później przetrzepię jakoś oba wątki i mam nadzieję, że coś znajdę...
201701300931 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-26, 11:52   #3581
Nais
Wtajemniczenie
 
Avatar Nais
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 081
Dot.: soczewki kontaktowe,...mam problem...

Dziewczyny, mam taką zagadkę.
Mój znajomy, którego rzadko widuję i nie mam z nim bezpośredniego kontaktu (dlatego nie mogę go teraz poprosić o inne zdjęcie) miał dobierane soczewki w Niemczech. Oczywiście jak się go spytałam, jakie to soczewki, to nie wiedział, w ogóle ma o nich mgliste pojęcie. Kiedy mu powiedziałam, żeby się dowiedział co to za soczewki, a ja mu powiem jak to się kupuje przez internet, przyniósł mi to zdjęcie, które dodaję w załączniku (nie mam go jak poprosić o zdjęcie pojemniczka z soczewką).
Wydaje mi się, że to mogą być Frequency 55 Aspheric, ale pewności nie mam? Zwłaszcza, że wspominał że ma pakowane po 3 sztuki w pudełku.
Nais jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-09-26, 12:03   #3582
Vesuvio
Rozeznanie
 
Avatar Vesuvio
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 640
Dot.: soczewki kontaktowe,...mam problem...

Te soczewki, CYOU, to soczewki dostepne w Schleckerze, nie wiem, czy do kupienia stacjonarnie, ale na pewno przez internet. Zastanawiam sie, kto mu te soczewki dobieral, bo to nie jest zadna wyjatkowo dobra i droga firma. To niemiecka marka, raczej przecietna, dostepna w drogeriach, wiec rownie dobrze ktos moglby mu dobrac soczewki dostepne w Rossmannie.
Tu link do soczewek w Schleckerze, tam sa ceny
http://www4.schlecker.com/htdocs/Str...=14&navebene=1
I

Edytowane przez Vesuvio
Czas edycji: 2010-09-26 o 12:11
Vesuvio jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-26, 12:57   #3583
martika126
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Ineso dziekuje za odpowiedz i pozdrawiam
martika126 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-26, 13:49   #3584
musenka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 43
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Dziewczyny!
Mam pytanie ;D
Nosze soczewki od 5 miesięcy. I do tej pory używałam J&J Oasys, bo takie mi dobrał okulista. Teraz się zastanawiam nad J&J Advance.. Czym one się różnią. Znaczy ja wiem że mają inne parametry, ale co dokładnie to zmienia w noszeniu. Dodam, że Oasys czasem zdażało mi sie nie zdjąć na noc i było wszystko w porządku. I byłam z nich zadowolona, bo nic na oku nie czułam . Proszę o szybką odpowiedź
musenka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-26, 14:41   #3585
Zielone_korale
Wtajemniczenie
 
Avatar Zielone_korale
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2 283
Dot.: soczewki kontaktowe,...mam problem...

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
Danaeee84 - przeszukaj obydwa wątki po nazwie płynu Zero Seven, a nie po składzie

Zielone_korale - nie wiem, nie zaglądam co chwilę do szafki Przez pół godziny?
Dzięki za odpowiedź, bo kupiłam ten płyn właśnie i też działa przez około pół godziny i wydawało mi się, że to za mało i nie czyści soczewek dobrze, bo miałam miesięczną przerwę w noszeniu soczewek i po założeniu ich pierwszy raz po tej przerwie miałam całe czerwone oczy, zamiast białych były czerwone i nie wiem czy to od płynu, tej przerwy czy może od nowych kropel.

Więc jeśli płyn działa dobrze, to od czego to może być?
Zielone_korale jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-26, 14:51   #3586
Vesuvio
Rozeznanie
 
Avatar Vesuvio
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 640
Dot.: soczewki kontaktowe,...mam problem...

Jesli mialas miesieczna przerwe to jakich soczewek uzywasz? Miesiecznych? One sa wazne miesiac od otwarcia, wiec po miesiecznej przerwie byly juz "przeterminowane".
Druga sprawa. Jesli soczewek nie nosi sie przez jakis czas, np. tydzien, to nalezy co 2-3 dni zmieniac w nich plyn mimo ze sie ich nie nosi. Miesiac w tym samym plynie moze z cala pewnoscia wywolac podraznienie, a jesli na dodatek soczewki byly po terminie to nic dziwnego, ze oczy byly zaczerwienione.
Vesuvio jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-26, 15:13   #3587
Nais
Wtajemniczenie
 
Avatar Nais
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 081
Dot.: soczewki kontaktowe,...mam problem...

Cytat:
Napisane przez Vesuvio Pokaż wiadomość
Te soczewki, CYOU, to soczewki dostepne w Schleckerze, nie wiem, czy do kupienia stacjonarnie, ale na pewno przez internet. Zastanawiam sie, kto mu te soczewki dobieral, bo to nie jest zadna wyjatkowo dobra i droga firma. To niemiecka marka, raczej przecietna, dostepna w drogeriach, wiec rownie dobrze ktos moglby mu dobrac soczewki dostepne w Rossmannie.
Tu link do soczewek w Schleckerze, tam sa ceny
http://www4.schlecker.com/htdocs/Str...=14&navebene=1
I
Dzięki, choć raczej nie są one dostępne w Polsce... A ten znajomy mieszka w Polsce, tylko dobór miał za granicą. No to się zmartwi, nie wiem czy zdecyduje się na ponowne dobieranie
Cytat:
Napisane przez Zielone_korale Pokaż wiadomość
Dzięki za odpowiedź, bo kupiłam ten płyn właśnie i też działa przez około pół godziny i wydawało mi się, że to za mało i nie czyści soczewek dobrze, bo miałam miesięczną przerwę w noszeniu soczewek i po założeniu ich pierwszy raz po tej przerwie miałam całe czerwone oczy, zamiast białych były czerwone i nie wiem czy to od płynu, tej przerwy czy może od nowych kropel.

Więc jeśli płyn działa dobrze, to od czego to może być?
Mnie ten płyn nigdy nie zawiódł; jeśli problem będzie się powtarzał, to spróbuj przepłukać soczewki po wyjęciu z płynu sterylnym roztworem soli fizjologicznej. Ja tak robiłam i nigdy nie miałam podrażnień, nawet pod koniec opakowania (optometrysta ostrzegał mnie, że wtedy dysk katalizacyjny może już tak dobrze nie spełniać swojego zadania). Może to być też wina nowych kropel, spróbuj nie używać samych nowych rzeczy naraz

Cytat:
Napisane przez Vesuvio Pokaż wiadomość
Jesli mialas miesieczna przerwe to jakich soczewek uzywasz? Miesiecznych? One sa wazne miesiac od otwarcia, wiec po miesiecznej przerwie byly juz "przeterminowane".
Druga sprawa. Jesli soczewek nie nosi sie przez jakis czas, np. tydzien, to nalezy co 2-3 dni zmieniac w nich plyn mimo ze sie ich nie nosi. Miesiac w tym samym plynie moze z cala pewnoscia wywolac podraznienie, a jesli na dodatek soczewki byly po terminie to nic dziwnego, ze oczy byly zaczerwienione.
Dobra uwaga Wiele osób myśli, że 30 dni to czas noszenia soczewek, a nie cza od otwarcia opakowania.
Ja jednak zakładam, że Zielone_korale po prostu po zużyciu jednej pary soczewek nie otwierała nowego opakowania aż do teraz, kiedy powróciła do noszenia
Nais jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-26, 15:23   #3588
Vesuvio
Rozeznanie
 
Avatar Vesuvio
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 640
Dot.: soczewki kontaktowe,...mam problem...

Wiem, ze to niewlasciwy sposob doboru, ale soczewki CYOU maja parametry
Krzywizna BC 8.5
Srednica DIA 14.2.
Wiec jesli jakies soczewki dostepne w Polsce maja te parametry to chyba (niech mnie ktos poprawi jesli sie myle) powinny pasowac.
Vesuvio jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-26, 15:29   #3589
Zielone_korale
Wtajemniczenie
 
Avatar Zielone_korale
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2 283
Dot.: soczewki kontaktowe,...mam problem...

Cytat:
Napisane przez Vesuvio Pokaż wiadomość
Jesli mialas miesieczna przerwe to jakich soczewek uzywasz? Miesiecznych? One sa wazne miesiac od otwarcia, wiec po miesiecznej przerwie byly juz "przeterminowane".
Druga sprawa. Jesli soczewek nie nosi sie przez jakis czas, np. tydzien, to nalezy co 2-3 dni zmieniac w nich plyn mimo ze sie ich nie nosi. Miesiac w tym samym plynie moze z cala pewnoscia wywolac podraznienie, a jesli na dodatek soczewki byly po terminie to nic dziwnego, ze oczy byly zaczerwienione.
Soczewek używam dwutygodniowych i po tej przerwie otworzyłam nowe opakowanie, płyn też jest nowy, więc dysk powiniem chyba działać dobrze

Jutro spróbuję z solą fizjologiczną, akurat kupiłam zapas
Zielone_korale jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-09-26, 16:08   #3590
Nais
Wtajemniczenie
 
Avatar Nais
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 081
Dot.: soczewki kontaktowe,...mam problem...

Cytat:
Napisane przez Vesuvio Pokaż wiadomość
Wiem, ze to niewlasciwy sposob doboru, ale soczewki CYOU maja parametry
Krzywizna BC 8.5
Srednica DIA 14.2.
Wiec jesli jakies soczewki dostepne w Polsce maja te parametry to chyba (niech mnie ktos poprawi jesli sie myle) powinny pasowac.
Ja tam się nie podejmę polecania mu soczewek Po co dobierał za granicą
Nais jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-26, 18:00   #3591
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: soczewki kontaktowe,...mam problem...

Cytat:
Napisane przez Nais Pokaż wiadomość
Wydaje mi się, że to mogą być Frequency 55 Aspheric, ale pewności nie mam?
Na to wygląda, niech zajrzy jeszcze na parametry na pudełku lub blistrze.
Cytat:
Napisane przez Zielone_korale Pokaż wiadomość
Więc jeśli płyn działa dobrze, to od czego to może być?
Przyczyn może być wiele:
- kiedy otworzyłaś płyn?
- jak się nosiły soczewki pierwszego dnia?
- o której godzinie założyłaś?
- czy byłaś wyspana?
- czy miałaś krem na buzi/dłoniach i makijaż?
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-26, 20:51   #3592
Zielone_korale
Wtajemniczenie
 
Avatar Zielone_korale
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2 283
Dot.: soczewki kontaktowe,...mam problem...

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
Na to wygląda, niech zajrzy jeszcze na parametry na pudełku lub blistrze.

Przyczyn może być wiele:
- kiedy otworzyłaś płyn?
- jak się nosiły soczewki pierwszego dnia?
- o której godzinie założyłaś?
- czy byłaś wyspana?
- czy miałaś krem na buzi/dłoniach i makijaż?
*płyn otworzony chwilkę przed użyciem
*nosiły się podobnie jak zwykle, w drugiej części dnia musiałam używać kropel
*soczewki założone rano
*wyspana do końca to nie, ale też nie jakoś strasznie zmęczona
*nie miałam kremu ani makijażu na rękach i twarzy

Nosiłam te soczewki chyba trochę za długo jak na pierwszy dzień po miesięcznej przerwie, nie wiem tylko czy mogę nosić je dalej, bo w sumie ubrałam je ten jeden raz i teraz leżą w pojemnikczku, a dwa tygodnie mija...
Zielone_korale jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-26, 22:40   #3593
fiolka85
Wtajemniczenie
 
Avatar fiolka85
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 492
Dot.: soczewki kontaktowe,...mam problem...

Cytat:
Napisane przez Nais Pokaż wiadomość
Dziewczyny, mam taką zagadkę.
Mój znajomy, którego rzadko widuję i nie mam z nim bezpośredniego kontaktu (dlatego nie mogę go teraz poprosić o inne zdjęcie) miał dobierane soczewki w Niemczech. Oczywiście jak się go spytałam, jakie to soczewki, to nie wiedział, w ogóle ma o nich mgliste pojęcie. Kiedy mu powiedziałam, żeby się dowiedział co to za soczewki, a ja mu powiem jak to się kupuje przez internet, przyniósł mi to zdjęcie, które dodaję w załączniku (nie mam go jak poprosić o zdjęcie pojemniczka z soczewką).
Wydaje mi się, że to mogą być Frequency 55 Aspheric, ale pewności nie mam? Zwłaszcza, że wspominał że ma pakowane po 3 sztuki w pudełku.
moim zdaniem to Frequency 55 aspheric.
Jest podany materiał methafilcon A i z tego się orientuję to z tego materiału są zrobione soczewki frequency 55.

Cytat:
Napisane przez musenka Pokaż wiadomość
Dziewczyny!
Mam pytanie ;D
Nosze soczewki od 5 miesięcy. I do tej pory używałam J&J Oasys, bo takie mi dobrał okulista. Teraz się zastanawiam nad J&J Advance.. Czym one się różnią. Znaczy ja wiem że mają inne parametry, ale co dokładnie to zmienia w noszeniu. Dodam, że Oasys czasem zdażało mi sie nie zdjąć na noc i było wszystko w porządku. I byłam z nich zadowolona, bo nic na oku nie czułam . Proszę o szybką odpowiedź
To zależy co to zmieni w dopasowaniu soczewki do kształtu oka i jak będzie twoje oko oddziaływać z innym materiałem soczewki. Czyli możę się nie zmienić nic a może zmienić się wszystko mogą bardziej uwierać, szybciej wysychać, gorzej się centrować i powodować gorsze widzenie, mogą się szybciej zanieczyszczać itd poza tym nie można w nich spać, ponieważ nie przepuszczają wystarczającej ilości tlenu do oka podczas snu.

Cytat:
Napisane przez Zielone_korale Pokaż wiadomość
*płyn otworzony chwilkę przed użyciem
*nosiły się podobnie jak zwykle, w drugiej części dnia musiałam używać kropel
*soczewki założone rano
*wyspana do końca to nie, ale też nie jakoś strasznie zmęczona
*nie miałam kremu ani makijażu na rękach i twarzy

Nosiłam te soczewki chyba trochę za długo jak na pierwszy dzień po miesięcznej przerwie, nie wiem tylko czy mogę nosić je dalej, bo w sumie ubrałam je ten jeden raz i teraz leżą w pojemnikczku, a dwa tygodnie mija...
hm z tego co piszesz wynika, że założyłaś nową parę soczewek ale najpierw, przed założeniem zdezynfekowałaś je w płynie..dobrze rozumiem?
tzn otworzyłaś opakowanie wieczorem włożyłaś soczewki do płynu i założyłaś je następnego dnia rano?
fiolka85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-27, 08:16   #3594
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: soczewki kontaktowe,...mam problem...

Zielone_korale - ja bym spróbowała założyć, tylko nie nosiłabym cały dzień, lecz parę godzin...
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-27, 13:23   #3595
napoli
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 729
Dot.: soczewki kontaktowe,...mam problem...

Malla i VanilQ, dziekuję bardzo za odpowiedzi i sugestie
Pozdrawiam.
__________________
"Nie obchodzi mnie, co o mnie myślicie.
Czy mnie lubicie czy nienawidzicie.
Czy dla was jestem inna czy może trochę dziwna.
Czy jestem naiwna, a może dziecinna.
Czy jestem zwykłą lalą czy może myszką szarą.
Lecz prawda jest inna, jestem taka jaka według siebie być powinnam..."
napoli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-27, 19:06   #3596
princessmadzia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 163
Dot.: soczewki kontaktowe,...mam problem...

Hej Dziewczyny
Dzisiaj założyłam swoje pierwsze w życiu soczewki, bo długiej nauce zakładania i ściągania, zapomniałam co mam zrobić jak ściągnę je, z płynem ? Czy wylać ten co mam w pojemniczku i napuścić nowy, czy w ogóle jak to jest z tym płynem, kiedy go zmieniać z tego zachwytu, że w końcu widzę, wszystko zapomniałam
__________________
Magicznie ZAKOCHANA
princessmadzia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-27, 19:08   #3597
Zielone_korale
Wtajemniczenie
 
Avatar Zielone_korale
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2 283
Dot.: soczewki kontaktowe,...mam problem...

Cytat:
Napisane przez fiolka85 Pokaż wiadomość
moim zdaniem to Frequency 55 aspheric.
Jest podany materiał methafilcon A i z tego się orientuję to z tego materiału są zrobione soczewki frequency 55.


To zależy co to zmieni w dopasowaniu soczewki do kształtu oka i jak będzie twoje oko oddziaływać z innym materiałem soczewki. Czyli możę się nie zmienić nic a może zmienić się wszystko mogą bardziej uwierać, szybciej wysychać, gorzej się centrować i powodować gorsze widzenie, mogą się szybciej zanieczyszczać itd poza tym nie można w nich spać, ponieważ nie przepuszczają wystarczającej ilości tlenu do oka podczas snu.



hm z tego co piszesz wynika, że założyłaś nową parę soczewek ale najpierw, przed założeniem zdezynfekowałaś je w płynie..dobrze rozumiem?
tzn otworzyłaś opakowanie wieczorem włożyłaś soczewki do płynu i założyłaś je następnego dnia rano?
Soczewki założyłam rano, prosto z nowego opakowania, więc te podrażnione oczy napewno nie były od płynu, ale zapytałam się, ponieważ nigdy wcześniej coś takiego mi sie nie zdarzyło, ale to chyba wina, że miałam je cały dzień na oczach po takiej przerwie.

A o długość działania płynu zapytałam, bo wydawało mi się, że bąbelki będą przez całą noc, skoro płyn się neutralizuje, a tu tylko 30-45 min., więc chciałam się upewnić, że nie kupiłam felernego płynu i żeby jeszcze bardziej tych oczu nie podrażnić zakładając na następny dzień.

Dzisiaj założyłam te soczewki na połowę dnia i wszystko było w porządku, chociaż nie zauważyłam zeby po Aosepcie komfort był szczególnie większy.
Zielone_korale jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-27, 19:12   #3598
felicius
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 36
Dot.: soczewki kontaktowe,...mam problem...

Cytat:
Napisane przez princessmadzia Pokaż wiadomość
Hej Dziewczyny
Dzisiaj założyłam swoje pierwsze w życiu soczewki, bo długiej nauce zakładania i ściągania, zapomniałam co mam zrobić jak ściągnę je, z płynem ? Czy wylać ten co mam w pojemniczku i napuścić nowy, czy w ogóle jak to jest z tym płynem, kiedy go zmieniać z tego zachwytu, że w końcu widzę, wszystko zapomniałam
za każdym razem płyn wymieniasz, bo w poprzednim zostają wszystkie zanieczyszczenia
felicius jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-27, 19:18   #3599
princessmadzia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 163
Dot.: soczewki kontaktowe,...mam problem...

felicius Dzięki Kochana czyli ten płyn na którym dzisiaj próbowałam wylać i nalać sobie świeży, tak ?
__________________
Magicznie ZAKOCHANA
princessmadzia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-27, 19:33   #3600
Haylee
Zakorzenienie
 
Avatar Haylee
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 650
Dot.: soczewki kontaktowe,...mam problem...

http://www.youtube.com/watch?v=bft7X5q4oNE masz i kształć się!
__________________
Haylee jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:41.