Wasze frustracje przy wybieraniu dżinsów - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-10-20, 13:42   #121
domqasek
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 12
Dot.: Wasze frustracje przy wybieraniu dżinsów

ja poszukuje od lat prostych klasycznych spodni ciemnogranatowych, z normalnymi ieszonkami i nie bardzo nickich biodrówek, teraz to sa tylko wycirusy po ci*ę takie niskie ze ci rów widac no masakra, a takie proste to zwkle we wrabklerze lee czy z takich drozszych form, a z tanszych to graniczy z cudem zeby je zalezc...
domqasek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-20, 18:39   #122
Veronalady
Raczkowanie
 
Avatar Veronalady
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 100
Dot.: Wasze frustracje przy wybieraniu dżinsów

Tak samo jak większość z was miałam problemy z doborem jeansów. Zawsze uważałam,że mam za gruby tyłek żeby one ładnie leżały. Potem jednak moja kariera zawodowa rozpoczęła się w sklepie lee, wrangler,mustang i levi's. Pracując tam wiadomo- czasami nie ma klientów, więc mierzyłyśmy sobie spodnie aby też wiedzieć jak leżą i móc dobrze doradzić klientom. Mam figure gruszki, to znaczy mam szersze biodra 28-29 rozmiar, przy czym cala reszte ciala mam chudą (S), więc biodra sie odznaczają dość mocno. Mam tez troche murzyński tyłek i jak kupywałam wczesniej spodnie to jak w tyłku były ok to np w łydkach za szerokie-nic dopasowanego. No ale wracając do wątku mierzyłam, mierzyłam i dla mnie idealny fason to Lynn narrow z LEE. Sa to niskie biodrówki ,wiec nie dla wszytskich, ale dla mnie sa idealne. Tyłeczek wygląda bosko! Tylko trzeba uważać na materiał, bo w większość są to jeansy z miękkiego jeansu i sie mocno rozciagają w trakcie noszenia więc jeśli bedziecie kupowały to ZAWSZE kupujcie takie ktore cisną! Bo wierzcie mi one na bank sie rozejdą!! Znam to z doświadczenia i od setek klientek. Zreszta w takich sklepach są doradczynie wiec powinny wam to powiedzieć, chyba że tak jak napisałam wyżej- jeans jest twardy! wtedy latwo sie nie rozciągną.
Taki twardy jeans jest jednak zazwyczaj w Levi's ach. Tam to zawsze musze mieć 30 rozmiar bo wypadaja mniejsze
Jeśli macie jakieś pytania co do fasonów z tych firm to mogę służyć radą. Wprawdzie już tam nie pracuję, ale znam sie na nich bardzo dobrze.
Pozdrawiam
__________________
"...kochaj, bądź tylko ze mną! TY moim księciem ja Twą królewną"
Veronalady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-21, 20:58   #123
Poison27
Wtajemniczenie
 
Avatar Poison27
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: City of Angels
Wiadomości: 2 848
GG do Poison27
Dot.: Wasze frustracje przy wybieraniu dżinsów

widzę, że dla większości z Was problemem jest długość albo odstawanie w pasie.. A u mnie długość jest ok mam 168cm wzrostu, wiec norma, do obcasów są w sam raz, a rurki lubię nawet krótsze takie troszkę za kostkę. Ale niestety mam inny problem o którym wspominała już któraś z Was: szczupłe nogi i brzuch, ale szeroko rozstawione kości biodrowe przez co wygląda to jakbym miała boczki.. Oczywiscie jak przymierzam za male spodnie to tam wychodzi ta minimalna ilośc tłuszczu, ale to bardziej kwestia budowy, kości.. Dlatego na dziewczyn, które mają ten problem jedynym wyjściem są tregginsy. Dziś kupiłam świetne w New Yorkerze - ciemne rury, bez przetarć, z kieszeniami na tyłku, materiał typowo dzinsowy ale elastyczny z gumką w pasie I ten ostatni element jest tu najistoniejszy. Chociaż muszę przyznać, że czasem nawet w legginsach widać tą moją niedoskonałość - po prostu przez te kosci biodrowe wcięcie w tali mam wyżej, nie jest to taka płynna linia
__________________
Piękne kobiety wierzą w swoją inteligencję; kobiety inteligentne nie wierzą w swoją urodę.
— Pablo Ruiz Picasso
Poison27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-22, 22:06   #124
ladymillion
Przyczajenie
 
Avatar ladymillion
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 4
Dot.: Wasze frustracje przy wybieraniu dżinsów

Ja osobiście bardzo się cieszę, że w sklepach pojawiają się jeansy z wysokim stanem. Ostatnio bez problemu dopasowałam właśnie takie jeansy. Nieco wyższe z tyłu, niż z przodu- przez co moje (niezbyt długie nogi) wydają się znacznie dłuższe. Mam również 100% przekonanie do jeansów od Calvina Kleina- idelanie podkreślają sylwetkę, a po roku intensywnego użytkowania wciąż wyglądają jak nowe. Cena też nie była wygórowana, ponieważ za 178zł kupiłam je w TK MAXX.
ladymillion jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-23, 14:55   #125
Aerith
Organizatorka
 
Avatar Aerith
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 5 924
Dot.: Wasze frustracje przy wybieraniu dżinsów

ja jestem dosc wysoka (178). Ogolnie jestem szczupla. Ale problem mam taki, ze tyje w brzuchu i boczkach. Wiec gdy spodnie super leza w pupie to sa za ciasne i mi sie wylewa po boczkach. Gdy sa w brzuszku eleganckie to na pupie zaczynaja wisiec i na udach. Mam jeansy Lee Lynn - cygaretki. Od razu po praniu sa super, ale po dniu chdozenia zaczynaja troche wisiec gdzie nie gdzie.
Tez mam zawsze problem z doborem jeansow
__________________
zakupy
rozliczenia

zamówienia zagraniczne




Nie wiesz, nie wiesz, nie rozumiesz nic.
Aerith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-23, 17:42   #126
A taka jedna
Zakorzenienie
 
Avatar A taka jedna
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 5 433
Dot.: Wasze frustracje przy wybieraniu dżinsów

Ja mam wieczny problem z jeansami,bo jak to moja babcia mówi 'za płytkie są',no i wtedy mam boczki ;P
Ja to wogóle jestem taki dziwoląg,bo rozmiar 36 jest na mnie za mały,a 38 za duży,także same widzicie :P
I weź tu kup sobie spodnie...
Trafiam raz na milion w idealne ;P
A taka jedna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-23, 19:50   #127
Aerith
Organizatorka
 
Avatar Aerith
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 5 924
Dot.: Wasze frustracje przy wybieraniu dżinsów

Cytat:
Napisane przez A taka jedna Pokaż wiadomość
Ja mam wieczny problem z jeansami,bo jak to moja babcia mówi 'za płytkie są',no i wtedy mam boczki ;P
Ja to wogóle jestem taki dziwoląg,bo rozmiar 36 jest na mnie za mały,a 38 za duży,także same widzicie :P
I weź tu kup sobie spodnie...
Trafiam raz na milion w idealne ;P
z rozmiarem ma identycznie. 36 za maly z reguly, a 38 za duzy
__________________
zakupy
rozliczenia

zamówienia zagraniczne




Nie wiesz, nie wiesz, nie rozumiesz nic.
Aerith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-10-23, 20:50   #128
madam
Raczkowanie
 
Avatar madam
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 43
Dot.: Wasze frustracje przy wybieraniu dżinsów

Moim utrapieniem przy kupnie jeansów jest odstający tył. Mierzyłam dziesiątki par i za każdym razem ten sam problem. Zawsze ściskałam się paskiem, ale wiadomo jak to wyglądało.
I w końcu znalazłam jeansy, które idealnie leżą - z sisley'a. Pierwsze kupiłam w outlecie, takie delikatnie przecierane, zero tandetnych ozdóbek, klasyczne proste, za ok 80 zł. Drugie o prawie takim samym fasonie, granatowe, zero przetarć wylicytowalam na allegro za caaaałe 45 zł
Także dziewczyny, które mają problem z odstawaniem w talii może niech spróbują poszukać w sisley'u. Dodam jeszcze, że mają dość długie nogawki.
madam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-24, 21:42   #129
dudi83
Raczkowanie
 
Avatar dudi83
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 408
Dot.: Wasze frustracje przy wybieraniu dżinsów

A ja po latach wróciłam do jeansów z Orsay i czuję się jakby były szyte na mnie. Ostatnio kupowałam Wranglera i Levis'a, niestety ten jeans mi nie odpowiada za bardzo "roboczy" materiał.
__________________
Mój blog

73-72-71-70-69-68-67-66-65-64-63-62-61-60
dudi83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-25, 14:37   #130
Reavela
Zadomowienie
 
Avatar Reavela
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1 186
Dot.: Wasze frustracje przy wybieraniu dżinsów

Moje frustracje i zasady przy zakupie dzinsów:
-kupuję tylko lepsze gatunkowo, bo po pierwsze; mam je na długie długie lata, są bez tych wszystkich cekinów, przetarć etc. Na te z h&m czy housa nie patrzę w ogóle, bo nie widziałam jeszcze, by były zwykłe, proste.
- nawet w sklepach typu levis, lee, ciężko jest czasem znaleźć klasyczne spodnie, ze stanem między podwyższonym, a łonowymi biodrowkami.
- nigdy nie kupiłam dżinsów dobrych na długość, zawsze muszę skracać (mam 160 cm)
- ciężko znaleźć spodnie z kieszonkami, które nie powiększały by pupy
- o takich bez przetarć to już w ogóle szkoda gadać
- rzadko dobrze pasują w biodrach

Generalnie: mam 6 par dżinsów, idealnie dopasowanych, które na pewno mi będą jeszcze długo służyć i jak kiedyś będę musiała znowu przechodzić męczarnie, to z pewnością w sklepach, w których mogę znaleźć ideały.
Reavela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-31, 12:49   #131
anonymouse
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 231
Dot.: Wasze frustracje przy wybieraniu dżinsów

Ja mam taki problem z dżinsami, że często mi się przecierają w kroku. Dlatego postanowiłam wydać więcej na jakieś porządne, zamiast co parę miesięcy kupować kolejne za 100 zł. I stąd moje pytanie, żeby nie pękały to lepiej szukać takiego grubego, mocnego dżinsu, czy właśnie odwrotnie, rozciągliwego?
anonymouse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-10-31, 15:21   #132
BJean
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 827
Dot.: Wasze frustracje przy wybieraniu dżinsów

Cytat:
Napisane przez anonymouse Pokaż wiadomość
Ja mam taki problem z dżinsami, że często mi się przecierają w kroku. Dlatego postanowiłam wydać więcej na jakieś porządne, zamiast co parę miesięcy kupować kolejne za 100 zł. I stąd moje pytanie, żeby nie pękały to lepiej szukać takiego grubego, mocnego dżinsu, czy właśnie odwrotnie, rozciągliwego?
Jeśli Twoje uda się złączają i ocierają to i tak prędzej czy później przetrzesz spodnie. Kup z mocnego jeansu, dłużej się nimi nacieszysz.
__________________
CZYTAJ SKŁAD ! ! !


masz prawo wiedzieć co jesz.

BJean jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-01, 11:11   #133
lalalabamba
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: The Wild East
Wiadomości: 2 074
Dot.: Wasze frustracje przy wybieraniu dżinsów

O taaak, ja kocham kupować jeansy
Szczególnie jak wchodzę do sklepu i widzę wszystkie wieszaki rurek, to szlag mnie trafia. Rozumiem, że na to jest teraz moda (nie mówiąc już o wszechobecnych leginsach), ale czy ja aż tyle wymagam, żeby móc kupić spodnie z normalnymi nogawkami?
Nie raz i nie dwa przymierzałam rurki. No bo innego wyjścia nie miałam. Jak już przepcham (z trudem ) łydkę przez tę wąziutką nogawkę i jakoś naciągnę na udo, to się okazuje, że spodnie zakrywają mi tyłek w połowie, ale i tak "w pasie" są za luźne. Jak znajdę odpowiednie "w tyłku", to na nogach o mało nie pękną.
No po prostu masakra. Nie mówiąc już o tym, że w obcisłych na całej długości spodniach moje nogi wyglądają strasznie, jak takie dwa grube kołki, a tyłek zdaje się być jeszcze szerszy
Nie wiem, jak ma wygladać dziewczyna, która w wyobrażeniu projektantów ma dobrze wyglądać w takich spodniach. Chyba powinna mieć szeeerokie biodra i dłuuugie, jednocześnie patykowate odnóża

Co dziwne, większość grubszych dziewczyn, które widuje na mieście nosi właśnie rurki i za Chiny nie mogę pojąć, jak i gdzie one te spodnie kupują

Edytowane przez lalalabamba
Czas edycji: 2010-11-01 o 12:11
lalalabamba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-01, 12:48   #134
theoneandonly
Wtajemniczenie
 
Avatar theoneandonly
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 2 275
Dot.: Wasze frustracje przy wybieraniu dżinsów

Cytat:
Napisane przez lalalabamba Pokaż wiadomość
O taaak, ja kocham kupować jeansy
Szczególnie jak wchodzę do sklepu i widzę wszystkie wieszaki rurek, to szlag mnie trafia. Rozumiem, że na to jest teraz moda (nie mówiąc już o wszechobecnych leginsach), ale czy ja aż tyle wymagam, żeby móc kupić spodnie z normalnymi nogawkami?
Nie raz i nie dwa przymierzałam rurki. No bo innego wyjścia nie miałam. Jak już przepcham (z trudem ) łydkę przez tę wąziutką nogawkę i jakoś naciągnę na udo, to się okazuje, że spodnie zakrywają mi tyłek w połowie, ale i tak "w pasie" są za luźne. Jak znajdę odpowiednie "w tyłku", to na nogach o mało nie pękną.
No po prostu masakra. Nie mówiąc już o tym, że w obcisłych na całej długości spodniach moje nogi wyglądają strasznie, jak takie dwa grube kołki, a tyłek zdaje się być jeszcze szerszy
Nie wiem, jak ma wygladać dziewczyna, która w wyobrażeniu projektantów ma dobrze wyglądać w takich spodniach. Chyba powinna mieć szeeerokie biodra i dłuuugie, jednocześnie patykowate odnóża

Co dziwne, większość grubszych dziewczyn, które widuje na mieście nosi właśnie rurki i za Chiny nie mogę pojąć, jak i gdzie one te spodnie kupują
Oj ja też kocham kupować jeansy
I to nieprawda , że nie ma w sklepach jeansów z prostymi nogawkami. Są, często są nawet wyodrębnione i oznaczone rodzaje jeansów w sklepach. W Wielu sklepach tak jest( np. w Topshopie czy Orsayu) trudno mi teraz przywołać więcej sklepów, bo już nie pamiętam, ale następnym razem zwrócę na to uwagę.
A co do rurek to wiem o co chodzi, bo ja bardzo szczupła jestem, a nogawki najczęściej nie chcą nawet na mnie wejść nie mówiąc już o dalszym przymierzaniu i też nie wiem kto produkuje te spodnie, ale wystarczy przymierzyć kilka par i zawsze znajdzie się taka, która jednak będzie pasować choć fakt czasem jest to irytujące gdy widzi się fajne jeansy w sklepie a już same nogawki nie chcą wejść Ale taki urok rurek po prostu
theoneandonly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-02, 17:16   #135
BioIvO
Zakorzenienie
 
Avatar BioIvO
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 3 533
Dot.: Wasze frustracje przy wybieraniu dżinsów

W dżinsach denerwuje mnie moda na przecieranie w takich miejscach, że dodatkowo na maxa pogrubia- na udach, na pośladkach.
Następnie bardzo niskie kieszenie z tyłu- takie, które w połowie naszyte są na pośladku a w połowie na udzie- bardzo spłaszczają tyłek.
Do tego niski stan, bardzo wąskie nogawki w udach, a te akurat mam najbardziej rozbudowane. I tak dobranie spodni graniczy z cudem, bo w każdym rozmiarze utykam nad kolanami. I mogą być gigantyczne w pasie i wielkie w tyłku a w nogach teoretycznie "proste" nogawki cisną jak nie wiem co!
Dżinsy niestety nie sprzyjają kobiecym kształtom- szerokie biodra, uda, wąski pas.
__________________

Nikt nie śledzi tak bacznie postępowania innych jak ten, komu nic do tego. (V.Hugo)


Kobieta nigdy nie wie czego chce, ale nie spocznie, dopóki nie osiągnie celu.
BioIvO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-04, 14:45   #136
malgo515
Raczkowanie
 
Avatar malgo515
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 61
Dot.: Wasze frustracje przy wybieraniu dżinsów

błagam was, powiedzcie mi ile cm ma w nogawce rozmiar 36, ale takich spodni,które są dopasowane. nie mogę tego nigdzie znaleźć, potrzebne mi bardzo, ale do sklepu sie nie wybieram na razie, wiec nie mam jak sprawdzic. Ile cm w nogawce w udzie maja rurki rozmiar 36 ..?
malgo515 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-09, 10:26   #137
0f0603ed06f411a5d3d78a7f01b50240947bf49a_602474279be1e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 1 422
Dot.: Wasze frustracje przy wybieraniu dżinsów

Odświeżam wątek, z nadzieją, że przyłączycie się do dyskusji i może coś mi pomożecie.

Uwielbiam jeansy, nie wyobrażam sobie mojej szafy bez nich. Ale kupowanie ich to jakaś masakra. Nie wiem, czy zmieniła się koncepcja budowy kobiety, czy ja jestem jakaś niewymiarowa (chociaż przeglądając ten wątek wychodzi, że nie)....
Wczoraj wybrałam się na poszukiwanie jeansów z nadzieją, że uda mi się coś upolować. Choć jedną parę.
Mam figurę typu gruszka - szersze biodra, wąska talia i 173cm wzrostu, czyli stosunkowo długie nogi. Nogi - nie są chude, ale nie są też grube. Szukałam jeansów z prostymi nogawkami, ewentualnie i ostatecznie jakiś miękkich wygodnych rurek, z wyższym stanem, bo nie lubię jak przy schylaniu pół tyłka wychodzi na wierzch. No i co? I nic.
Przekopałam H&My, Cubusy, Camaieu i inne cholerstwa i nie mam zielonego pojęcia kto wymyśla te spodnie. Zaczynając od tego, że wszystkie z prostymi nogawkami wyglądały prawie identycznie jak rurki.
Jak jeansy były no powiedzmy nie bardzo ciasne w nogach (choć jak dla mnie były zbyt wąskie by nazwać je straight) to do pasa mogłabym wcisnąć co najmniej pół kilo ziemniaków, jak wzięłam rozmiar mniejsze, to miałam wrażenie, że zaraz krew przestanie mi przepływać w nogach. Patrzę na manekina w H&M ubranego w spodnie, które przymierzałam i pani manekin ma luzy w nogawkach, a ja ledwo się wciskam! W akcie desperacji próbuję bootcutów, czyli tych lekko rozszerzanych myśląc, że może będą bardziej dopasowane do moich rozmiarów. Gdzie tam - uda opięte, kolana opięte, pod kolanami ciśnie, łydka opięta, za to na kostce mega luz - efekt - beznadzieja.
Generalnie wynika z tego, że mając szersze biodra powinnam mieć nogi jak patyki, bo twórca nie przewidział, że jak ktoś ma biodra to ma też uda i łydki...
Koniec końców kupiłam jedyne spodnie, w których było mi wygodnie, podobały mi się i jako tako w nich wyglądam, czyli niestety nie jeansy, a chinosy z H&M. Chociaż gwoli uczciwości to mogły by być ciut mniejsze w pasie (ale niestety jak wzięłam numer mniejsze, to hehe w pasie były dobre ale ciasne w łydkach i za krótkie )

Nie wiem, gdzie podziały się produkcje jeansów sprzed lat, przecież budowa kobiet się nie zmieniła (chyba, że ja o czyś nie wiem hm). Marzę o spodniach takich jak te w które już nie bardzo się mieszczę. Wynalezione w jakimś lumpeksie kilka lat temu, ciemnogranatowe jeansy z prostą nogawką, wyższą talią idealnie dopasowaną do talii, ładnie leżące na pupie i bez żadnych elastycznych dodatków, bodaj ze szwedzkiej firmy Tiger. Mam je już kupę czau i nadal są w świetnym stanie.

Powiedzcie dziewczyny gdzie kupujecie spodnie i jak radzicie sobie z podobnymi problemami, bo ja już mam dość kupowania jeansów.
0f0603ed06f411a5d3d78a7f01b50240947bf49a_602474279be1e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-09, 10:45   #138
BioIvO
Zakorzenienie
 
Avatar BioIvO
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 3 533
Dot.: Wasze frustracje przy wybieraniu dżinsów

Ja ostatnio kupuje jeansy w C&A. Maja tam dość klasyczne wzory jeśli sie poszuka. Seria Yessica jest bardzo przyjemna dla pań gruszek. I do tego za ok. 100 zł.,czyli nie drastycznie drogo. Mam jedne spodnie typu boyfriends leg, nogawki są luźne, ale ja mam tylko 1,64 m wiec taki model jeszcze nieco skraca nogi. I mam też drugie całkiem normalne spodnie- bootcut leg. Bałam sie, ze bedą wąskie, ale nie opinaja w udach, a jednak zwężaja sie przy kostce.
Pamiętam, ze kiedyś były modne marchewy- wysoki stan, szeroka pupcia i luzy w udach a potem zwężaja sie ku dołowi. Bardzo wygodne, ale moja sylwetka nie wyglada korzystnie, gdy podkreśla sie szerokość bioder.
Teraz jest moda na spodnie jak druga skóra,a gdy ktoś ma dużo ciałka to nie powinien go za bardzo opinać na kształt baleronu. Nie jest łatwo w każdym razie.
__________________

Nikt nie śledzi tak bacznie postępowania innych jak ten, komu nic do tego. (V.Hugo)


Kobieta nigdy nie wie czego chce, ale nie spocznie, dopóki nie osiągnie celu.
BioIvO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-09, 11:27   #139
lalalabamba
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: The Wild East
Wiadomości: 2 074
Dot.: Wasze frustracje przy wybieraniu dżinsów

mgielka321 - ja Cię doskonale rozumiem

Też jak idę w poszukiwaniu nowych spodni, to szlag mnie trafia.
I też nie raz widzę jeansy rozmiar 40/42, tyłek szeeroki, a nogawki wąziutkie, że nie wiem kto miałby w tym chodzić


Przedwczoraj jednak zdarzył się cud i kupiłam sobie pierwszy raz w życiu wąskie spodnie, które są dopasowane w udach i łydkach, tylko w kostce lekko luźniejsze i nie wygladam w tym jak wieloryb A ponadto jestem w stanie te spodnie włożyć w kozaki. Moje marzenia wreszcie się spełniły
lalalabamba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-09-09, 12:08   #140
0f0603ed06f411a5d3d78a7f01b50240947bf49a_602474279be1e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 1 422
Dot.: Wasze frustracje przy wybieraniu dżinsów

Cytat:
Napisane przez BioIvO Pokaż wiadomość
Ja ostatnio kupuje jeansy w C&A. Maja tam dość klasyczne wzory jeśli sie poszuka. Seria Yessica jest bardzo przyjemna dla pań gruszek. I do tego za ok. 100 zł.,czyli nie drastycznie drogo. Mam jedne spodnie typu boyfriends leg, nogawki są luźne, ale ja mam tylko 1,64 m wiec taki model jeszcze nieco skraca nogi. I mam też drugie całkiem normalne spodnie- bootcut leg. Bałam sie, ze bedą wąskie, ale nie opinaja w udach, a jednak zwężaja sie przy kostce.
Pamiętam, ze kiedyś były modne marchewy- wysoki stan, szeroka pupcia i luzy w udach a potem zwężaja sie ku dołowi. Bardzo wygodne, ale moja sylwetka nie wyglada korzystnie, gdy podkreśla sie szerokość bioder.
Teraz jest moda na spodnie jak druga skóra,a gdy ktoś ma dużo ciałka to nie powinien go za bardzo opinać na kształt baleronu. Nie jest łatwo w każdym razie.
W tym centrum handlowym gdzie byłam akurat nie było C&A, ale jeśli mi się darzy być w innym to napewno tam zaglądnę, bo nadal zostałam z jednymi jeansami na krzyż.
A propos wytłuszczonego, to względy estetyczne to raz, a dwa to zdrowie i wygoda - ja mam pracę siedzącą i problemy z krążeniem - siedzenie/chodzenie w tak obcisłych jeansach jest dla mnie poprostu niewygodne i niezdrowe. Szkoda tylko, że producenci nie biorą pod uwagę, że ktoś może nie lubić skinny jeans i nie mieć ochoty w nich chodzić.

Cytat:
Napisane przez lalalabamba Pokaż wiadomość
mgielka321 - ja Cię doskonale rozumiem

Też jak idę w poszukiwaniu nowych spodni, to szlag mnie trafia.
I też nie raz widzę jeansy rozmiar 40/42, tyłek szeeroki, a nogawki wąziutkie, że nie wiem kto miałby w tym chodzić


Przedwczoraj jednak zdarzył się cud i kupiłam sobie pierwszy raz w życiu wąskie spodnie, które są dopasowane w udach i łydkach, tylko w kostce lekko luźniejsze i nie wygladam w tym jak wieloryb A ponadto jestem w stanie te spodnie włożyć w kozaki. Moje marzenia wreszcie się spełniły
Pochwal się gdzie dorwałaś takie spodnie?
Ja właśnie nie chciałam szerokich spodni (mimo, że teraz moda na lata 70te wróciła i od groma tego w sklepach) właśnie dlatego, żeby móc węższą nogawkę włożyć do kozaków (prosta nogawka też lepiej wygląda nałożona na kozaki na płaskim obcasie w jakich chodzę) tudzież kaloszy, które pewnie będę nosić teraz często.
Pani mi się wczoraj dziwiła w jednym sklepie dlaczego chcę wziąć roz. 40 zamiast 38, bo nie wyglądam. No nie wyglądam -40 za duże w pasie, a 38 w pasie dobre ale krążenie wstrzymuje i balerony na udach robi.
A ja nie widzę sensu kupować spodni, które żeby założyć muszę się nastękać

A! Jeszcze mi się przypomniało jak w zeszłym sezonie zimowym szukałam jeansów i już mi się nie chciało szukać po wieszakach, więc jak wchodziłam do sklepu to uderzałam prosto do pani z pytanie o jeansy z prostymi nogawkami. Jakież było moje zaskoczenie zaskoczeniem pani, która odpowiedziała "takich to chyba już nie produkują. Tylko rurki."

Edytowane przez 0f0603ed06f411a5d3d78a7f01b50240947bf49a_602474279be1e
Czas edycji: 2011-09-09 o 12:10
0f0603ed06f411a5d3d78a7f01b50240947bf49a_602474279be1e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-09, 15:00   #141
lalalabamba
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: The Wild East
Wiadomości: 2 074
Dot.: Wasze frustracje przy wybieraniu dżinsów

Dorwałam je w takim zwykłym dyskoncie odzieżowym SNC (Super niskie ceny)

Kosztowały jedynie 39,99 zł, ale skoro weszłam i jakoś w nich wyglądam, to wziełam. 2 lata temu kupiłam tam jedną parę spodni i do dziś w nich chodzę, trochę się sprały (czerń już nie ta), ale ogólnie opłacało się.


Jeśli natomiast chodzi o samo nazewnictwo tych spodni, to ja się gubię Gdzies kiedyś słyszałam, że to właśnie proste spodnie powinny być nazywane rurkami, a te zwężane (dopasowane od samej góry aż do kostek), to niby tzw. marchewki...
lalalabamba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-09, 15:09   #142
BioIvO
Zakorzenienie
 
Avatar BioIvO
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 3 533
Dot.: Wasze frustracje przy wybieraniu dżinsów

Cytat:
Napisane przez lalalabamba Pokaż wiadomość

Jeśli natomiast chodzi o samo nazewnictwo tych spodni, to ja się gubię Gdzies kiedyś słyszałam, że to właśnie proste spodnie powinny być nazywane rurkami, a te zwężane (dopasowane od samej góry aż do kostek), to niby tzw. marchewki...
Same nazwy też są różne. Mnie najbardziej interesują spodnie, które maja taka sam szerokość w udzie co przy kostce, no może 2-3 cm mniej na samym dole.
Są jeansy jak druga skóra czyli w zasadzie leginsy z materiału jeansowego, są rurki - wąskie w łydce i te moje "proste".
Marchewy jak dla mnie to spodnie z lat 80, takie a la Dirty Dancing- wysokie w stanie.
__________________

Nikt nie śledzi tak bacznie postępowania innych jak ten, komu nic do tego. (V.Hugo)


Kobieta nigdy nie wie czego chce, ale nie spocznie, dopóki nie osiągnie celu.
BioIvO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-09, 15:22   #143
All_that_jazz
Zakorzenienie
 
Avatar All_that_jazz
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 330
Dot.: Wasze frustracje przy wybieraniu dżinsów

Ja kupując dżinsy mam zawsze 3 problemy:
1) dżinsy są za wąskie w biodrach
2) mają za szeroką talię
3) są za długie
Ostatnio kupiłam dżinsy na gumce w KappAhl
Leżą ok choć i tak musiałam je skrócić
wkurza mnie to,że wszystkie spodnie są teraz szyte na 172 cm a nie ma już spodni szytych na 164 cm
Kiedyś kupowałam takie spodnie (sztruksy) w greenpoint ale ostatnio oni chyba też zmienili rozmiarówkę bo ich spodnie już dobrze na mnie nie leżą.
W ubiegłym roku kupowałam dżinsy w Big Star ale w tym roku ich modele też mi już nie odpowiadają.
__________________
Odwyk kosmetyczny:
http://spreadsheets.google.com/ccc?k...BWUJOVEE&hl=en
All_that_jazz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-09, 15:33   #144
lalalabamba
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: The Wild East
Wiadomości: 2 074
Dot.: Wasze frustracje przy wybieraniu dżinsów

Też mi się wydaje, że wiele spodni szytych jest na jeden wzrost niezależnie od rozmiaru, bądź różnice w długości przy różnych rozmiarach są minimalne.
lalalabamba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-09, 16:28   #145
annan_
Zadomowienie
 
Avatar annan_
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 238
Dot.: Wasze frustracje przy wybieraniu dżinsów

Cytat:
Napisane przez All_that_jazz Pokaż wiadomość
wkurza mnie to,że wszystkie spodnie są teraz szyte na 172 cm a nie ma już spodni szytych na 164 cm
jak to: nie ma? Każda przyzwoita firma (a nawet hm czy topshop) produkuje spodnie w różnych długościach nogawek, zazwyczaj od 30 do 34 cali (czasem też 36, dla meega wysokich). Mam 164 cm i zazwyczaj biorę 32, bo wolę dłuższą nogawkę. Ale można też wziąć 30 (tyle, że po pracy praniach mogą się skurczyć i załośnie majtać w kostce, czego nie-na-wi-dzę).
__________________


Runners, Yeah We're Different:
http://chayden.net/Runs/Adidas/

Edytowane przez annan_
Czas edycji: 2011-09-09 o 16:30
annan_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-09, 16:46   #146
imersja
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 733
Dot.: Wasze frustracje przy wybieraniu dżinsów

ja mam 158 cm wzrostu i waże ok 45 kg, nosze rozmiar 34 moim utrapieniem przy zakupie jeansów jest ich długosc oraz to, że odstaja w pasie podczas gdy w biodrach i udach są ok
ale ostatnio kupuje jeansy w sklepach Aggi i Ravel i rozmiar 26/30 jest prawie zawsze idealny
imersja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-09, 18:09   #147
dominikahh
Wtajemniczenie
 
Avatar dominikahh
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2 651
Dot.: Wasze frustracje przy wybieraniu dżinsów

dla mnie problemem jest to, że spodnie są za krótkie. jak wezmę rozmiar większe to są za szerokie w udach i łydkach i ciągle za krótkie. a mam 184 cm.
__________________
i'm in the middle of nothing and it's where i want to be.
dominikahh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-09, 18:35   #148
winyl
Zakorzenienie
 
Avatar winyl
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Gdn
Wiadomości: 8 404
Dot.: Wasze frustracje przy wybieraniu dżinsów

A ja marzę o znalezieniu spodni zwężanych, czarnych, które nie będą z kosmicznie sztywnego materiału. Też jestem gruszką - wąska talia i masywne uda :|, ale lubię mieć zwężane spodnie i idealne znalazłam w levisie. Jednak tego typu czyli demi curve w wersji skinny są tylko ciemnogranatowe i takie przecierane niebieskie (inne są z wysokim stanem, śliczne, ale przy mojej figurze niestety niekorzystnie wyglądają, a jeszcze inne są z kolei stanowczo z za niskim stanem, ja chcę czegoś co mi się kończy na kościach biodrowych, trochę poniżej pępka, a nie w połowie tyłka ani też nie pod biustem niemalże) i mają fenomenalny materiał taki mięciutki, elastyczny, nosi się je bosko! Jednak czarne są już supersztywne :|.
A mi tak bardzo zależy na znalezieniu odpowiednich czarnych rurek! I koniecznie dobrej jakości, żeby się nie rozpadły po 3 praniach.
__________________



XOXO
winyl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-09, 19:36   #149
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 514
Dot.: Wasze frustracje przy wybieraniu dżinsów

dwa warunki: next i rozm. 6
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-09, 21:43   #150
losux
Zadomowienie
 
Avatar losux
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 233
Dot.: Wasze frustracje przy wybieraniu dżinsów

wrrrr ja na swiezo bo jakies 3 h zakonczylam zakupy:P mnie najbardziej wkurzaja:
-za waskie łydy
-za niski stan
-kieszenie nisko naszyte - masakra nienawidze tego

przymierzalam dzis milion par...wkoncu kupilam za 49,90 na dziale dzieciecym rozmiar niby na 13-14 lat, spoko ;/ jakos szalenie zadowolona z nich nie jestem i boje sie o widocznosc mego rowa, ale musialam na juitro miec nowe dzinsy. za taka cene przezyje...
__________________
razem

zdałam prawko!

kg 51-50-49-48-47-46-45-...

boczki 78-76-74-72-70...

udo 52-51-50-49-48..

łydka 34-33-32-32-30..

ramiona 27-25-23-21...
losux jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:11.