Jakie najlepsze kiełbaski do żurku? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-05-15, 07:47   #1
Kucharka2013
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 900

Jakie najlepsze kiełbaski do żurku?


Jakie kupujecie kiełbaski do żurku? Ja bardzo lubię białą cienką, ale często u mnie w sklepie ich nie ma
Kucharka2013 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-15, 15:33   #2
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Jakie najlepsze kiełbaski do żurku?

duzo osob robi z biala kielbasa, mozna tez podsmazyc w plastrach zwyczajna.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-15, 19:41   #3
Lazurowewybrzeze
Zadomowienie
 
Avatar Lazurowewybrzeze
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Marsylia
Wiadomości: 1 719
Dot.: Jakie najlepsze kiełbaski do żurku?

Ja we Francji nie mam typowej bialej kielbasy, mam jej francuski odpowiednik surowa kielbase weprzowa chipolata, ona jest cieniutka i nie jest dokladnie taka jak polska biala kielbasa, ale cos w tym stylu. Z tego co mi wiadomo w tradycyjnym zurku powinna byc wedzonka i jak robi sie z biala kielbasa, a nie wedzona, to i tak daje sie jakas wedzonke, boczek wedzony, czy wedzona szynke. Przepis na zurek, podawalam jakis czas temu, jest tu https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...9&postcount=64 moze Cie zainspiruje?
Lazurowewybrzeze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-15, 20:28   #4
martynusia222
Zakorzenienie
 
Avatar martynusia222
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 9 524
Dot.: Jakie najlepsze kiełbaski do żurku?

Ja zawsze kupuje białą cienką kiełbasę
__________________
Wciąż nie rozumiem, już nigdy nie zrozumiem
czemu nie umiem odnaleźć się w ludzi tłumie.

Edytowane przez martynusia222
Czas edycji: 2013-05-18 o 12:58
martynusia222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-16, 18:53   #5
Black_Rose
Zadomowienie
 
Avatar Black_Rose
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 1 003
GG do Black_Rose
Dot.: Jakie najlepsze kiełbaski do żurku?

my robimy sami: nabijamy flaki zmielonym boczkiem i lopatka, czosnkiem, majerankiem, dolewam wody, dodaje cukru, soli, pieprzu, ew. Vegety. Na takiej kielbasie zurek to poezja, a kg kielbasy kosztuje 2 funty w takiej wersji.
Black_Rose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-16, 20:00   #6
dotaa
Rozeznanie
 
Avatar dotaa
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 751
Dot.: Jakie najlepsze kiełbaski do żurku?

Najbardziej do żurku lubię kiełbasę surową polską ale nie zawsze można ją dostać. czasami lubię z takimi cieniutkimi kiełbaskami chilli.
__________________
"Człowiek szuka miłości, bo w głębi serca wie, że tylko miłość może uczynić go szczęśliwym"
Jan Paweł II

"Z książkami jest tak samo jak z ludźmi: tylko niewielka część odgrywa dużą rolę, reszta gubi się w wielości"




dotaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-17, 13:01   #7
dziewczyna_z_kodeksem
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 14
Dot.: Jakie najlepsze kiełbaski do żurku?

.oczywiście, biała surowa.
__________________
Prawnik, który uwielbia gotować zaprasza :
http://gotujzkodeksem.wordpress.com/

.blog prawniczo-kulinarny :
.czyli jak pisać o gotowaniu i o prawie jednocześnie oraz jak połączyć przyjemne z pożytecznym
dziewczyna_z_kodeksem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-05-18, 08:01   #8
Lazurowewybrzeze
Zadomowienie
 
Avatar Lazurowewybrzeze
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Marsylia
Wiadomości: 1 719
Dot.: Jakie najlepsze kiełbaski do żurku?

Dotaa, te cieniukie kielbaski chilli to pewnie tzw. tu we Francji merguez, one sa surowe przewaznie z baraniny, zadziej z wolowiny i doprawione kminkiem i chilli. Jeszcze nie probowalam z nimi zurku robc, robilam z francuska chipolata, ktora tez jest taka cieniutka jak merguez (okolo 2 cm srednicy) i surowa, ona jest bardziej podobna do polskiej bialej kielbasy niz te kielbaski doprawione chilli marguez, bo jest robiona z grubiej mielonej wieprzowiny i doprawiona tymiankiem, szalwia, galka muszkatuowa.

Black_Rose, tu tez mozna dostac flaki i wieprzowe i wolowe, a nawet baranie bo niektorzy Francuzi tez swoje roznego rodzaju kielbaski sami robia. Ja nigdy nie robilam swoich kielbas. Ale pamietam jak rodzice robili, mieli do tego taka specjalna nakladke na elektryczna maszynke do miesa, przypominajaca lejek, na ktora nakladali jedna koncowke flaka, a druga koncowke zawiazywali i mielone mieso prosto z masznki wchodzilo elegancko, jak trzeba do flaka. Potem czesc z tych kielbas wedzili w wedzarce, a czesc pozostawiali surowe. Prawda ze byla pyszna ta wlasnej roboty surowa biala kielbasa. Nie tak jak sklepowa, ktora w gotowaniu czesto zgotowywala sie na pol, takie oszustwo na wadze. Napewno taka swojej roboty tez jest zdrowsza, bo co w tej sklepowej jest w srodku, to kto to wie.

Edytowane przez Lazurowewybrzeze
Czas edycji: 2013-05-18 o 08:21
Lazurowewybrzeze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-18, 10:55   #9
Black_Rose
Zadomowienie
 
Avatar Black_Rose
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 1 003
GG do Black_Rose
Dot.: Jakie najlepsze kiełbaski do żurku?

no wlasnie my taka maszynka robimy, to w sumie bardzo proste, wedzimy tez... domowe, to domowe i niedrogie. Wedzenie to juz wyzsza szkola jazdy (TZ to ogarnia), ale surowa biala idzie bardzo szybko

Pamietam jak w desparacji na pierwsza emigracyjna Wielkanoc TZ robil biala... we flaku z reklamowki bo w calym miescie wykupili... a i kasy malo bylo i tez byla pyszna.

Edytowane przez Black_Rose
Czas edycji: 2013-05-18 o 10:56
Black_Rose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-18, 11:11   #10
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Jakie najlepsze kiełbaski do żurku?

ja nie robie zagranica zurku, w Polsce czesto gotowalam bo kupowalam zaprawe w sklepie spozywczym obok za grosze, to sie latwo gotowalo i bylo smaczne, teraz taka zaprawa jest praktycznie nie do dostania, w sklepie polskim niby cos jest ale to bylo niesmaczne, a z kolei wlasnej nie umiem kisic. Poza tym musialabym to jesc zupelnie sama, bo moj facet nie jest zainteresowany takim jedzeniem. Mi jakos to nie przeszkadza i nie tesknie za tym smakiem.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-19, 07:04   #11
Lazurowewybrzeze
Zadomowienie
 
Avatar Lazurowewybrzeze
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Marsylia
Wiadomości: 1 719
Dot.: Jakie najlepsze kiełbaski do żurku?

Rena u mnie cala rodzina wcina zurek, a wiec robie od czasu do czasu. Ale gdybym miala garnek zurku jesc sama, co zajeloby pewnie kilka dni , to tez bym z zurku zrezygnowala.

Zauwazylam, ze Francuzi czesto podchodza sceptycznie do nowych potraw, ktorych nie znaja, szczegolnie jak cos w tej potrawie dla nich dziwnie wyglada, np. jakies kiszenie jak w zurku, czy ciasto z twarogu (sernik), ale jak sprobuja i smakuje, to potem nie ma problemu, zajadaja sie. Moze za latwo sie poddajesz, ja bym na twoim miejscu tak latwo nie rezygnowala z polskich potraw, nie chcialabym jesc caly czas tylko francuskie potrawy...

Z drugiej strony, jest tu bardzo duzo restauracji z kuchnia z calego swiata i te restauracje sa pelne, to nie sa tak specjalnie zamknieci, na inna kuchnie niz francuska.

Tak jak piszesz w Polsce mozna kupic gotowy zakwas w sklepie wiem, ze duzo osob uzywa tych gotowych zakwasow i nie narzeka. Moze akurat trafilas na jakis zly, ale i tak pewnie swoj lepszy.
Lazurowewybrzeze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-05-19, 08:42   #12
dotaa
Rozeznanie
 
Avatar dotaa
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 751
Odp: Dot.: Jakie najlepsze kiełbaski do żurku?

Cytat:
Napisane przez Lazurowewybrzeze Pokaż wiadomość
Rena u mnie cala rodzina wcina zurek, a wiec robie od czasu do czasu. Ale gdybym miala garnek zurku jesc sama, co zajeloby pewnie kilka dni , to tez bym z zurku zrezygnowala.


Tak jak piszesz w Polsce mozna kupic gotowy zakwas w sklepie wiem, ze duzo osob uzywa tych gotowych zakwasow i nie narzeka. Moze akurat trafilas na jakis zly, ale i tak pewnie swoj lepszy.
Mi żurek najlepiej smakuje świezo ugotowany, na drugi dzień zjem bo zjem, ale to już nie to samo.

Żurek u mnie w domu tylko na swojskim zakwasie, który robię sama. Tyle, że jestem mądra o zaczyn, którym podzieliła się moja mama, więc cała reszta jest już prosta.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
"Człowiek szuka miłości, bo w głębi serca wie, że tylko miłość może uczynić go szczęśliwym"
Jan Paweł II

"Z książkami jest tak samo jak z ludźmi: tylko niewielka część odgrywa dużą rolę, reszta gubi się w wielości"




dotaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-19, 11:55   #13
Lazurowewybrzeze
Zadomowienie
 
Avatar Lazurowewybrzeze
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Marsylia
Wiadomości: 1 719
Dot.: Jakie najlepsze kiełbaski do żurku?

Zaczyn tez jest prosty tyle, ze musi postac z 3 dni.
Wszystko jest najlepsze pierwszego dnia, no moze z malymi wyjatkami, jak np. bigos, a na drugi dzien to i smak gorszy i jesc sie nie chce znow tego samego...
Lazurowewybrzeze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-19, 12:41   #14
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Jakie najlepsze kiełbaski do żurku?

Cytat:
Napisane przez Lazurowewybrzeze Pokaż wiadomość
Rena u mnie cala rodzina wcina zurek, a wiec robie od czasu do czasu. Ale gdybym miala garnek zurku jesc sama, co zajeloby pewnie kilka dni , to tez bym z zurku zrezygnowala.

Zauwazylam, ze Francuzi czesto podchodza sceptycznie do nowych potraw, ktorych nie znaja, szczegolnie jak cos w tej potrawie dla nich dziwnie wyglada, np. jakies kiszenie jak w zurku, czy ciasto z twarogu (sernik), ale jak sprobuja i smakuje, to potem nie ma problemu, zajadaja sie. Moze za latwo sie poddajesz, ja bym na twoim miejscu tak latwo nie rezygnowala z polskich potraw, nie chcialabym jesc caly czas tylko francuskie potrawy...

Z drugiej strony, jest tu bardzo duzo restauracji z kuchnia z calego swiata i te restauracje sa pelne, to nie sa tak specjalnie zamknieci, na inna kuchnie niz francuska.

Tak jak piszesz w Polsce mozna kupic gotowy zakwas w sklepie wiem, ze duzo osob uzywa tych gotowych zakwasow i nie narzeka. Moze akurat trafilas na jakis zly, ale i tak pewnie swoj lepszy.
Robie bigos z kapusty kiszonej z choucrute, a zamiast zwyczajnej kupuje kielbasy alzackie. I to moj facet je.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-20, 07:25   #15
Lazurowewybrzeze
Zadomowienie
 
Avatar Lazurowewybrzeze
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Marsylia
Wiadomości: 1 719
Dot.: Jakie najlepsze kiełbaski do żurku?

Francuski choucrute, to w sumie to samo co polski bigos..., bardzo podobne. Specjalnosc Alzacji, ale znany i lubiany w calej Francji.

Edytowane przez Lazurowewybrzeze
Czas edycji: 2013-05-20 o 07:27
Lazurowewybrzeze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-11, 20:58   #16
Apolina222
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 7
Dot.: Jakie najlepsze kiełbaski do żurku?

Kiełbaska swojska... Może być jeszcze podsmażona. Pychotka
__________________
Zapraszam na mój blog:
http://komysze.blogspot.com/
Apolina222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-12, 10:39   #17
rudzia_bb
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 175
Dot.: Jakie najlepsze kiełbaski do żurku?

Jak nie ma białej dobrej kiełbaski, to mogą być ciniutkie frankfuterki
__________________
"In vino veritas..."
rudzia_bb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:02.