Coraz bliżej Święta! Kochamy Święta Bożego Narodzenia cz. V - Strona 134 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-10-17, 09:58   #3991
wykrasana
Szara Eminencja
 
Avatar wykrasana
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Paradise
Wiadomości: 6 126
Dot.: Coraz bliżej Święta! Kochamy Święta Bożego Narodzenia cz. V

Cytat:
Napisane przez sherlook Pokaż wiadomość
To tak samo jak u mnie. Cieszę się, że mam w domu tylko te ciasteczka, bo pewnie pożarłabym całą czekoladę na raz.

A może zamiast z rodzicami powymieniaj się prezentami z facetem lub przyjaciółką To jest równie fajne.
Z mężem mamy ten zwyczaj, ale święta przeważnie u rodziców spędzamy , przyjaciółki po całym świecie rozrzucone więc nici z wymiany prezentami.

Cytat:
Napisane przez karolinaaa92 Pokaż wiadomość
U mojego TŻa też nie ma tego zwyczaju.


Za oknem pochmurno i chyba pada. Za tydzień ma być u mnie tylko 8 stopni, a ja się cieszę, bo założę nowy kożuszek i botki.
Ja ostatnio mówiłam, że nie mogę się doczekać użycia nowej czapki, pewnie w styczniu już będę miała dosyć noszenia czapek, szalików
wykrasana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-17, 10:00   #3992
karolinaaa92
Zakorzenienie
 
Avatar karolinaaa92
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 26 630
Dot.: Coraz bliżej Święta! Kochamy Święta Bożego Narodzenia cz. V

W sumie, to lubię takie dni jak dzisiaj. Wychodzę dopiero późnym popołudniem, więc do tego czasu mogę siedzieć pod kołderką.
__________________
K&D - 28.06.2010
-czy...? -tak! - 10.06.2017

♥ i że Cię nie opuszczę... - 18.05.2019

karolinaaa92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-17, 10:08   #3993
olanna
Zakorzenienie
 
Avatar olanna
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 4 062
Dot.: Coraz bliżej Święta! Kochamy Święta Bożego Narodzenia cz. V

Cytat:
Napisane przez karolinaaa92 Pokaż wiadomość
W sumie, to lubię takie dni jak dzisiaj. Wychodzę dopiero późnym popołudniem, więc do tego czasu mogę siedzieć pod kołderką.
A ja dziś nigdzie nie wychodzę i mogę bezkarnie, leniwie sączyć herbatę. Nawet mam ochotę się pouczyć, o zgrozo.
__________________
S Y S T E M A T Y C Z N O Ś Ć ! ! !


olanna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-17, 10:11   #3994
karolinaaa92
Zakorzenienie
 
Avatar karolinaaa92
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 26 630
Dot.: Coraz bliżej Święta! Kochamy Święta Bożego Narodzenia cz. V

Wieczorem czeka mnie jeszcze powrót do domu.
__________________
K&D - 28.06.2010
-czy...? -tak! - 10.06.2017

♥ i że Cię nie opuszczę... - 18.05.2019

karolinaaa92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-17, 10:17   #3995
sugarfreeee
Zakorzenienie
 
Avatar sugarfreeee
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 4 342
Dot.: Coraz bliżej Święta! Kochamy Święta Bożego Narodzenia cz. V

A ja dziś idę na popołudniowy dyżur do pracy nawet nie mogę mieć normalnego L4 jak normalni ludzie, tylko mimo L4 muszę iść do pracy dziś i w sobotę
__________________
Do what you love. Best.

sugarfreeee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-17, 10:39   #3996
karolinaaa92
Zakorzenienie
 
Avatar karolinaaa92
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 26 630
Dot.: Coraz bliżej Święta! Kochamy Święta Bożego Narodzenia cz. V

Sugar,
__________________
K&D - 28.06.2010
-czy...? -tak! - 10.06.2017

♥ i że Cię nie opuszczę... - 18.05.2019

karolinaaa92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-17, 11:36   #3997
Inal
Rozeznanie
 
Avatar Inal
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 549
Dot.: Coraz bliżej Święta! Kochamy Święta Bożego Narodzenia cz. V

Cytat:
Napisane przez sugarfreeee Pokaż wiadomość
A ja dziś idę na popołudniowy dyżur do pracy nawet nie mogę mieć normalnego L4 jak normalni ludzie, tylko mimo L4 muszę iść do pracy dziś i w sobotę


Dla mnie mogłyby istnieć tylko słodycze,pochłaniam je w zdecydowanie za dużych ilościach.W dodatku u mojej mamy,aż się szafy od nich uginają A to promocja,nowość i zawsze pełno się tego uzbiera.

Zazdroszczę,że macie już prezenty świąteczne.Ja co prawda zamysł mam,ale do realizacji jeszcze nie przystąpiłam.
__________________
You can not describe the passion. You can only live it! #F1
Inal jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-10-17, 11:45   #3998
olanna
Zakorzenienie
 
Avatar olanna
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 4 062
Dot.: Coraz bliżej Święta! Kochamy Święta Bożego Narodzenia cz. V

Cytat:
Napisane przez sugarfreeee Pokaż wiadomość
A ja dziś idę na popołudniowy dyżur do pracy nawet nie mogę mieć normalnego L4 jak normalni ludzie, tylko mimo L4 muszę iść do pracy dziś i w sobotę
Co za bezsens...

Cytat:
Napisane przez Inal Pokaż wiadomość
Dla mnie mogłyby istnieć tylko słodycze,pochłaniam je w zdecydowanie za dużych ilościach.W dodatku u mojej mamy,aż się szafy od nich uginają A to promocja,nowość i zawsze pełno się tego uzbiera.

Zazdroszczę,że macie już prezenty świąteczne.Ja co prawda zamysł mam,ale do realizacji jeszcze nie przystąpiłam.
Ech, ja mam tak, że jak dorwę się do czekolady, ciastek, ciasta, etc., to nie kończę na jednej kostce, kawałku, tylko pochłaniam, ile jest. Dlatego teraz staram się ich nie jeść i trochę odzwyczaić kubki smakowe, bo żywić się samym cukrem to przesada. Dziś rekompensuję sobie obiadem na słodko.

Ja też jeszcze nie mam prezentów. Pomysły są, chociaż tyle. Postanowiłam, że w listopadzie się tym zajmę, póki co oglądam.
__________________
S Y S T E M A T Y C Z N O Ś Ć ! ! !


olanna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-17, 12:02   #3999
karolinaaa92
Zakorzenienie
 
Avatar karolinaaa92
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 26 630
Dot.: Coraz bliżej Święta! Kochamy Święta Bożego Narodzenia cz. V

TŻ ostatnio zasypał mnie niemieckimi słodyczami, więc się domyślcie jak to się skończyło.

Listę prezentów już własciwie mam, w listopadzie zacznę kupować.
__________________
K&D - 28.06.2010
-czy...? -tak! - 10.06.2017

♥ i że Cię nie opuszczę... - 18.05.2019

karolinaaa92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-17, 12:31   #4000
asik1503
Zakorzenienie
 
Avatar asik1503
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 24 707
Dot.: Coraz bliżej Święta! Kochamy Święta Bożego Narodzenia cz. V

Oj ja też uwielbiam słodkie ale jakoś ostatnio mi się nie chce ich jeść... chyba się przejadłam xD

Ja prezentów jeszcze nie mam ale dopiero pomyślę o nich w listopadzie
__________________
Exaparatka
29.06.16
07.09.16
22.08.18
IG
asik1503 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-17, 12:43   #4001
karolinaaa92
Zakorzenienie
 
Avatar karolinaaa92
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 26 630
Dot.: Coraz bliżej Święta! Kochamy Święta Bożego Narodzenia cz. V

Ja mogę żyć bez słodyczy, ale po co.
__________________
K&D - 28.06.2010
-czy...? -tak! - 10.06.2017

♥ i że Cię nie opuszczę... - 18.05.2019

karolinaaa92 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-10-17, 13:11   #4002
Hikaru
Zakorzenienie
 
Avatar Hikaru
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 106
Dot.: Coraz bliżej Święta! Kochamy Święta Bożego Narodzenia cz. V

Nie mogłabym tak bez prezentów w święta. Nawet jak u mnie by nie kupowali, to ja i tak bym kupowała
Za to u mojego TŻ nie siedzą razem rodzinnie w święta, tylko w wigilię
__________________
Wszystko w porządku.
Przyłóż mi spluwę do głowy i rozchlap mój mózg na ścianie.
Naprawdę, mówię. Nie ma sprawy
.
Hikaru jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-17, 13:16   #4003
8malina8
Raczkowanie
 
Avatar 8malina8
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Stalowa Wola
Wiadomości: 422
Dot.: Coraz bliżej Święta! Kochamy Święta Bożego Narodzenia cz. V

Ale gonicie z tematem
Z tymi prezentami to ja uważam , że świetna sprawa owszem jednak trzeba pamiętać , że nie każdy ma na tyle dobrą sytuacje finansową w domu by kupić kilka/kilkanaście prezentów. U mnie w rodzinnym domu na wsi prezenty dostawały tylko dzieci i to małe.Gdy podrośliśmy to w paczuszkach były przede wszystkim słodycze a czasem jakieś fajne skarpetki , rękawiczki czy coś podobnego.Rodzice starali się jak mogli by w święta niczego nie brakowało.Zawsze było dużo jedzenia , słodkie ciasta , każdy coś miał nowego do ubrania w te dni , i najważniejsze - byliśmy razem szczęśliwi Bo ja uważam , że święta to nie prezenty tylko wspólnie spędzony czas we wspaniałej atmosferze prezenty to tylko miły dodatek ja z mężem nie robiliśmy sobie prezentów w tamtym roku , a w tym zobaczymy bo mam szanse pójść do pracy i wtedy może się uda coś kupić
__________________
„Kochać to nie znaczy patrzeć na siebie nawzajem,
lecz patrzeć razem w tym samym kierunku.”
[A. De Saint – Exupery]
23.12.2012r - zaręczyny
31.08.2013r - ślub
8malina8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-17, 13:30   #4004
olanna
Zakorzenienie
 
Avatar olanna
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 4 062
Dot.: Coraz bliżej Święta! Kochamy Święta Bożego Narodzenia cz. V

Cytat:
Napisane przez karolinaaa92 Pokaż wiadomość
TŻ ostatnio zasypał mnie niemieckimi słodyczami, więc się domyślcie jak to się skończyło.

Listę prezentów już własciwie mam, w listopadzie zacznę kupować.
Na pewno słodko.

Cytat:
Napisane przez 8malina8 Pokaż wiadomość
Ale gonicie z tematem
Z tymi prezentami to ja uważam , że świetna sprawa owszem jednak trzeba pamiętać , że nie każdy ma na tyle dobrą sytuacje finansową w domu by kupić kilka/kilkanaście prezentów. U mnie w rodzinnym domu na wsi prezenty dostawały tylko dzieci i to małe.Gdy podrośliśmy to w paczuszkach były przede wszystkim słodycze a czasem jakieś fajne skarpetki , rękawiczki czy coś podobnego.Rodzice starali się jak mogli by w święta niczego nie brakowało.Zawsze było dużo jedzenia , słodkie ciasta , każdy coś miał nowego do ubrania w te dni , i najważniejsze - byliśmy razem szczęśliwi Bo ja uważam , że święta to nie prezenty tylko wspólnie spędzony czas we wspaniałej atmosferze prezenty to tylko miły dodatek ja z mężem nie robiliśmy sobie prezentów w tamtym roku , a w tym zobaczymy bo mam szanse pójść do pracy i wtedy może się uda coś kupić
Nie no, pewnie, że prezenty nie są centralnym punktem Świąt, ale miło jest kogoś obdarować w tym magicznym czasie. Ja wychodzę z założenia, że nie muszą być to jakieś drogie i wykwintne rzeczy. Sama babciom czy ciociom, czyli tym, z którymi nie spędzam Wigilii, daję jakieś drobne upominki, głównie wypieki. W zeszłym roku robiłam choinki z pierników i każdy był zadowolony. Gorzej, że babcie nie zjadły, bo podobno za ładnie wyglądały, żeby jeść.
__________________
S Y S T E M A T Y C Z N O Ś Ć ! ! !


olanna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-17, 13:44   #4005
karolinaaa92
Zakorzenienie
 
Avatar karolinaaa92
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 26 630
Dot.: Coraz bliżej Święta! Kochamy Święta Bożego Narodzenia cz. V

I rozpadało się u mnie na dobre.


Zaczęłam przeglądać świąteczne inspiracje i nucę sobie Last Christmas.
__________________
K&D - 28.06.2010
-czy...? -tak! - 10.06.2017

♥ i że Cię nie opuszczę... - 18.05.2019

karolinaaa92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-17, 13:50   #4006
sugarfreeee
Zakorzenienie
 
Avatar sugarfreeee
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 4 342
Dot.: Coraz bliżej Święta! Kochamy Święta Bożego Narodzenia cz. V

Dziękuje dziewczyny! a najśmieszniejsze jest to, ze to nie szefostwo każe, tylko moj wewnętrzny, moralny obowiązek!:/


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk
__________________
Do what you love. Best.

sugarfreeee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-17, 13:51   #4007
8malina8
Raczkowanie
 
Avatar 8malina8
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Stalowa Wola
Wiadomości: 422
Dot.: Coraz bliżej Święta! Kochamy Święta Bożego Narodzenia cz. V

Cytat:
Napisane przez olanna Pokaż wiadomość
Nie no, pewnie, że prezenty nie są centralnym punktem Świąt, ale miło jest kogoś obdarować w tym magicznym czasie. Ja wychodzę z założenia, że nie muszą być to jakieś drogie i wykwintne rzeczy. Sama babciom czy ciociom, czyli tym, z którymi nie spędzam Wigilii, daję jakieś drobne upominki, głównie wypieki. W zeszłym roku robiłam choinki z pierników i każdy był zadowolony. Gorzej, że babcie nie zjadły, bo podobno za ładnie wyglądały, żeby jeść.
Zgadzam sie tylko nie lubie jak ktos pisze : "nie rozumiem jak można przeżyć święta bez prezentów".No właśnie niektórzy NIE ROZUMIEJĄ , że nie wszyscy mają tyle pieniędzy żeby kupować prezenty nawet tylko dla najbliższych.Że nie wszyscy uważają prezenty za najważniejszą sprawę w te dni...

Przeglądam sobie na allegro ozdoby świąteczne znacie jakies inne internetowe sklepy z takimi drobiazgami ?
__________________
„Kochać to nie znaczy patrzeć na siebie nawzajem,
lecz patrzeć razem w tym samym kierunku.”
[A. De Saint – Exupery]
23.12.2012r - zaręczyny
31.08.2013r - ślub
8malina8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-17, 13:56   #4008
martyna_tina
Bang Bang Bang
 
Avatar martyna_tina
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 3 646
Cytat:
Napisane przez olanna Pokaż wiadomość
Pewnie, że się będziemy chwalić. Z tym brakiem prezentów podobnie jest u mojego wujka. Oni sobie nic nie kupują (mają dwójkę dzieci, chociaż teraz to już całkiem spore nastolatki ) i zawsze mnie to dziwiło, bo to przecież bardzo miły element Świąt. Jakoś sobie nie wyobrażam, żeby pod choinką w Wigilię było pusto.

Ale sobie słodzicie, dziewczyny, ja tylko jabłko i to nie do kawy.
Gdy byłam dzieciakiem wcale się u nas nie przelewało, ale prezenty zawsze były Jak teraz myślę o kwotach, którymi dysponowali wtedy moi rodzice, nie mogę się nadziwić, jak pięknie musieli nimi gospodarować, aby być w stanie kupić mi i siostrze te wszystkie podarunki...
Czasami jest jednak tak, że na prezenty po prostu nie starczy i już - wtedy nie ma co filozofować, nie prezenty są istotą świąt. Dla mnie w tym okresie najbardziej liczy się bliskość z ukochanymi osobami, ta magiczna i ciepła atmosfera - bo gdybym np. nie mogła spędzić tego czasu z najbliższymi lub gdy bylibyśmy tak skłóceni, że wspólna wigilia stałaby się przykrym obowiązkiem, to żadne prezenty nie potrafiłyby mnie wtedy ucieszyć

Cytat:
Napisane przez sugarfreeee Pokaż wiadomość
A ja dziś idę na popołudniowy dyżur do pracy nawet nie mogę mieć normalnego L4 jak normalni ludzie, tylko mimo L4 muszę iść do pracy dziś i w sobotę
Oj, biedaku Ale czemu to tak?

Cytat:
Napisane przez karolinaaa92 Pokaż wiadomość
TŻ ostatnio zasypał mnie niemieckimi słodyczami, więc się domyślcie jak to się skończyło.

Listę prezentów już własciwie mam, w listopadzie zacznę kupować.
Mnie regularnie zasypuje nimi tata - zawsze mam na kogo zwalić mój wielki tyłek

Cytat:
Napisane przez Hikaru Pokaż wiadomość
Nie mogłabym tak bez prezentów w święta. Nawet jak u mnie by nie kupowali, to ja i tak bym kupowała
Za to u mojego TŻ nie siedzą razem rodzinnie w święta, tylko w wigilię
To jest akurat ciężka sprawa... Ja też uwielbiam dawać prezenty, jednak czasami trzeba się zastanowić, czy drugiej osobie nie będzie głupio i przykro, że nic dla Ciebie nie ma.

Jeżeli chodzi o wspólne, rodzinne spędzanie świąt, to ja nie mam już potrzeby, aby spędzać ten czas od rana do wieczora z całą rodziną. Kiedy byłam młodsza, tak to właśnie wyglądało . Teraz owszem, wigilijną kolację i wieczór spędzam ze wszystkimi, jednak w pozostałe dni świąt lubimy mieć z mężem trochę czasu tylko dla siebie. Mam ten komfort, że moi rodzice, dziadkowie i siostra z mężem mieszkają maksymalnie 3 minutki drogi ode mnie, więc możemy poodwiedzać ich właściwie o dowolnej porze Uwielbiam moją rodzinę, jednak spędzanie z nimi calutkich tych dni byłoby już dla mnie odrobinę męczące
__________________
CBT

Wymiana zapachowa
martyna_tina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-17, 14:02   #4009
olanna
Zakorzenienie
 
Avatar olanna
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 4 062
Dot.: Coraz bliżej Święta! Kochamy Święta Bożego Narodzenia cz. V

Cytat:
Napisane przez 8malina8 Pokaż wiadomość
Zgadzam sie tylko nie lubie jak ktos pisze : "nie rozumiem jak można przeżyć święta bez prezentów".No właśnie niektórzy NIE ROZUMIEJĄ , że nie wszyscy mają tyle pieniędzy żeby kupować prezenty nawet tylko dla najbliższych.Że nie wszyscy uważają prezenty za najważniejszą sprawę w te dni...

Przeglądam sobie na allegro ozdoby świąteczne znacie jakies inne internetowe sklepy z takimi drobiazgami ?
Jak to "jak"? Mnie wystarczy do szczęścia makowiec, sernik, sałatka jarzynowa i będę żyć.

Cytat:
Napisane przez sugarfreeee Pokaż wiadomość
Dziękuje dziewczyny! a najśmieszniejsze jest to, ze to nie szefostwo każe, tylko moj wewnętrzny, moralny obowiązek!:/


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk
To chyba nawet gorzej.

---------- Dopisano o 15:02 ---------- Poprzedni post napisano o 14:58 ----------

Cytat:
Napisane przez martyna_tina Pokaż wiadomość
Gdy byłam dzieciakiem wcale się u nas nie przelewało, ale prezenty zawsze były Jak teraz myślę o kwotach, którymi dysponowali wtedy moi rodzice, nie mogę się nadziwić, jak pięknie musieli nimi gospodarować, aby być w stanie kupić mi i siostrze te wszystkie podarunki...
Czasami jest jednak tak, że na prezenty po prostu nie starczy i już - wtedy nie ma co filozofować, nie prezenty są istotą świąt. Dla mnie w tym okresie najbardziej liczy się bliskość z ukochanymi osobami, ta magiczna i ciepła atmosfera - bo gdybym np. nie mogła spędzić tego czasu z najbliższymi lub gdy bylibyśmy tak skłóceni, że wspólna wigilia stałaby się przykrym obowiązkiem, to żadne prezenty nie potrafiłyby mnie wtedy ucieszyć
Oj, ja nawet nie pamiętam, co dostawałam pod choinkę, jak byłam dzieckiem. To były raczej skromne rzeczy i wcale mi to nie przeszkadzało. Tak jak piszesz- jak są pieniądze i można "zaszaleć", to czemu nie. Natomiast nic na siłę, tym bardziej śmieszą mnie przedświąteczne reklamy "chwilówek na świąteczne prezenty". Najważniejsza jest dla mnie choinka i zdrowa atmosfera w Święta, prezenty to właśnie dodatek.
__________________
S Y S T E M A T Y C Z N O Ś Ć ! ! !


olanna jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-10-17, 14:09   #4010
karolinaaa92
Zakorzenienie
 
Avatar karolinaaa92
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 26 630
Dot.: Coraz bliżej Święta! Kochamy Święta Bożego Narodzenia cz. V

Ojj, tak, "chwilówki na świąteczne prezenty".
__________________
K&D - 28.06.2010
-czy...? -tak! - 10.06.2017

♥ i że Cię nie opuszczę... - 18.05.2019

karolinaaa92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-17, 14:29   #4011
Hikaru
Zakorzenienie
 
Avatar Hikaru
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 106
Dot.: Coraz bliżej Święta! Kochamy Święta Bożego Narodzenia cz. V

Cytat:
Napisane przez 8malina8 Pokaż wiadomość
Zgadzam sie tylko nie lubie jak ktos pisze : "nie rozumiem jak można przeżyć święta bez prezentów".No właśnie niektórzy NIE ROZUMIEJĄ , że nie wszyscy mają tyle pieniędzy żeby kupować prezenty nawet tylko dla najbliższych.Że nie wszyscy uważają prezenty za najważniejszą sprawę w te dni...
O matko, a ja nie lubię jak ktoś nadinterpretuje i dopisuje sobie nie napisane. Jedna z koleżanek wątkowych napisała, że sobie nie wyobraża, a ja, że nie mogłabym tak, nie widzę, żeby ktoś napisał, że nie rozumie, więc po co ten przytyk? ROZUMIEM (jak już tak rzucamy caps lockiem), że nie wszyscy mają pieniądze/chcą kupić/mają taką tradycje, ROZUMIEM. Z tym, że JA bym tak nie mogła, MI by to nie odpowiadało. Nie zarabiam kokosów, wręcz zarabiam może 1/3, 1/4 płacy minimalnej, wydaję kupę pieniędzy na szczury, bo stado pokaźne, a wyżywić trzeba i je i siebie, ale w nieważne jakiej sytuacji byłabym w stanie odłożyć miesięcznie jakieś drobne(!), żeby raz w roku skombinować prezent dla najbliższych, szczególnie, że jest masa handmade'ów, które są fajne i tanie. Jeśli ktoś nie jest w stanie uzbierać nawet drobnych- ok, nie moja sprawa, rozumiem, ale ja zrobiłabym jednak baaardzo dużo, żeby prezent mieć, choć drobiazg.
Nie, prezenty nie są najważniejsze, ale kocham sprawiać bliskim przyjemność i to już jest dla mnie bardzo wysoko w rankingu priorytetów.

Cytat:
Napisane przez martyna_tina Pokaż wiadomość
Jeżeli chodzi o wspólne, rodzinne spędzanie świąt, to ja nie mam już potrzeby, aby spędzać ten czas od rana do wieczora z całą rodziną. Kiedy byłam młodsza, tak to właśnie wyglądało . Teraz owszem, wigilijną kolację i wieczór spędzam ze wszystkimi, jednak w pozostałe dni świąt lubimy mieć z mężem trochę czasu tylko dla siebie. Mam ten komfort, że moi rodzice, dziadkowie i siostra z mężem mieszkają maksymalnie 3 minutki drogi ode mnie, więc możemy poodwiedzać ich właściwie o dowolnej porze Uwielbiam moją rodzinę, jednak spędzanie z nimi calutkich tych dni byłoby już dla mnie odrobinę męczące
Źle określiłam, też nie mam potrzeby spędzania czasu od rana do wieczora z rodziną w święta, ale u nich poza wigilią, święta są jak normalne dni, zero atmosfery.
__________________
Wszystko w porządku.
Przyłóż mi spluwę do głowy i rozchlap mój mózg na ścianie.
Naprawdę, mówię. Nie ma sprawy
.
Hikaru jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-17, 15:16   #4012
mart989
Wtajemniczenie
 
Avatar mart989
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 2 680
GG do mart989
Dot.: Coraz bliżej Święta! Kochamy Święta Bożego Narodzenia cz. V

Witajcie! Ja również jestem maniaczką świąteczną, staram się was podczytywać, ale tak lecicie z postami, że no nie nadrabiam Kocham święta!
Co do prezentów, zawsze staramy się mieć coś pod choinką. W tamtym roku mama stwierdziła, ze bezsensu, żeby tylko dzieciakom zrobić prezenty. Ale postawiłam się, to takie fajne i miłe. Żeby dzieciaki widziały, pamiętały itd. Jak kogoś nie stać myślę, że nawet kupienie jakiegoś ulubionego słodycza czy coś w tym stylu będzie miłym akcentem

A chciałam tylko dodać, że jeszcze jakieś 2,5 tygodnia i w tv zaczną się powoli reklamy świąteczne !
mart989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-17, 15:23   #4013
Hikaru
Zakorzenienie
 
Avatar Hikaru
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 106
Dot.: Coraz bliżej Święta! Kochamy Święta Bożego Narodzenia cz. V

Ale jestem zła Miałam mieć jutro wolne w pracy, ale pracodawcy napisali do mnie, czy jutro też mogę przyjść.. Z jednej strony mam w przyszłym tygodniu 4 kolokwia i nie wiem kiedy ostatnio miałam wolne, ale z drugiej portfel mi wychudł po kupieniu dla szczurów leków..
__________________
Wszystko w porządku.
Przyłóż mi spluwę do głowy i rozchlap mój mózg na ścianie.
Naprawdę, mówię. Nie ma sprawy
.
Hikaru jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-17, 15:52   #4014
martyna_tina
Bang Bang Bang
 
Avatar martyna_tina
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 3 646
Dot.: Coraz bliżej Święta! Kochamy Święta Bożego Narodzenia cz. V

Cytat:
Napisane przez olanna Pokaż wiadomość
Jak to "jak"? Mnie wystarczy do szczęścia makowiec, sernik, sałatka jarzynowa i będę żyć.

Oj, ja nawet nie pamiętam, co dostawałam pod choinkę, jak byłam dzieckiem. To były raczej skromne rzeczy i wcale mi to nie przeszkadzało. Tak jak piszesz- jak są pieniądze i można "zaszaleć", to czemu nie. Natomiast nic na siłę, tym bardziej śmieszą mnie przedświąteczne reklamy "chwilówek na świąteczne prezenty". Najważniejsza jest dla mnie choinka i zdrowa atmosfera w Święta, prezenty to właśnie dodatek.
Dajcie mi dorsza, uszka z grzybami i kopiec kreta - nic więcej mi nie trzeba No dobra, jeszcze pizzę - TAK, zawsze 26 grudnia wieczorem zamawiamy sobie z mężem pizzę!

Ja kojarzę jakieś prezenty z dzieciństwa, natomiast to, co pamiętam najdokładniej, to ta niesamowita atmosfera, wigilie w rodzinnym gronie, wspólne świąteczne wieczory spędzone na oglądaniu świątecznych filmów i wcinaniu ton mandarynek
Pamiętam też, jak na któreś Boże Narodzenie dostałam w prezencie wymarzony, wielki domek dla lalek barbie Radość ogromna, tata dłuuugo mi go składał, a gdy w końcu mogłam zacząć się bawić, akurat zaczął się Kevin sam w domu Rodzice z siostrą oczywiście rozsiedli się w salonie przed TV Nie pobawiłam się tego dnia nawet 5 minut - od razu popędziłam do nich

Co do "chwilówek" na prezenty - serio jest ktoś, kto z tego korzysta

Cytat:
Napisane przez Hikaru Pokaż wiadomość
Źle określiłam, też nie mam potrzeby spędzania czasu od rana do wieczora z rodziną w święta, ale u nich poza wigilią, święta są jak normalne dni, zero atmosfery.
Faktycznie się nie zrozumiałyśmy. W takim razie rzeczywiście trochę kiepsko to wygląda... Tzn. kiepsko dla nas - może im to pasuje
__________________
CBT

Wymiana zapachowa
martyna_tina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-17, 16:07   #4015
olanna
Zakorzenienie
 
Avatar olanna
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 4 062
Dot.: Coraz bliżej Święta! Kochamy Święta Bożego Narodzenia cz. V

Cytat:
Napisane przez martyna_tina Pokaż wiadomość
Dajcie mi dorsza, uszka z grzybami i kopiec kreta - nic więcej mi nie trzeba No dobra, jeszcze pizzę - TAK, zawsze 26 grudnia wieczorem zamawiamy sobie z mężem pizzę!
Pizza jest dobra zawsze i wszędzie! Nota bene jutro zamierzam zrobić eksperyment życia i upiec pizzę na spodzie z kalafiora.

Cytat:
Napisane przez martyna_tina Pokaż wiadomość
Ja kojarzę jakieś prezenty z dzieciństwa, natomiast to, co pamiętam najdokładniej, to ta niesamowita atmosfera, wigilie w rodzinnym gronie, wspólne świąteczne wieczory spędzone na oglądaniu świątecznych filmów i wcinaniu ton mandarynek
Pamiętam też, jak na któreś Boże Narodzenie dostałam w prezencie wymarzony, wielki domek dla lalek barbie Radość ogromna, tata dłuuugo mi go składał, a gdy w końcu mogłam zacząć się bawić, akurat zaczął się Kevin sam w domu Rodzice z siostrą oczywiście rozsiedli się w salonie przed TV Nie pobawiłam się tego dnia nawet 5 minut - od razu popędziłam do nich

Co do "chwilówek" na prezenty - serio jest ktoś, kto z tego korzysta
Otóż to, ja też najbardziej pamiętam atmosferę, ubieranie choinki, kolędy, śnieg...(wtedy jeszcze był na Święta).

Pogrubione- też mnie to zastanawia.
__________________
S Y S T E M A T Y C Z N O Ś Ć ! ! !


olanna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-17, 16:18   #4016
mika93
Zadomowienie
 
Avatar mika93
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Puck
Wiadomości: 1 003
Dot.: Coraz bliżej Święta! Kochamy Święta Bożego Narodzenia cz. V

Cytat:
Napisane przez karolinaaa92 Pokaż wiadomość
Za oknem pochmurno i chyba pada. Za tydzień ma być u mnie tylko 8 stopni, a ja się cieszę, bo założę nowy kożuszek i botki.

Ja dwa dni temu kliknęłam kurtkę cena zrobiła ze mną to ale w reszcie mam coś porządnego na lata


Cytat:
Napisane przez sugarfreeee Pokaż wiadomość
A ja dziś idę na popołudniowy dyżur do pracy nawet nie mogę mieć normalnego L4 jak normalni ludzie, tylko mimo L4 muszę iść do pracy dziś i w sobotę

Ech, to się nazywa obowiązkowość


Cytat:
Napisane przez karolinaaa92 Pokaż wiadomość
TŻ ostatnio zasypał mnie niemieckimi słodyczami, więc się domyślcie jak to się skończyło.

uwielbiam ritter sport rum w takich batonikach małych Dostałaś?


Cytat:
Napisane przez martyna_tina Pokaż wiadomość

Co do "chwilówek" na prezenty - serio jest ktoś, kto z tego korzysta
Uuu martyna zdziwiła byś się ile osób bierze . Do kuzynki mojego męża prowident co miesiąc podjeżdża, na wypłatę spłacają i biorą następne. Najdziwniejsze jest to że w tym domu są trzy pensje, no ale dzieci muszą mieć co miesiąc nowy gadżet i ona z resztą też. Kasa się ich nie trzyma
__________________
CBT
mika93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-17, 16:22   #4017
wykrasana
Szara Eminencja
 
Avatar wykrasana
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Paradise
Wiadomości: 6 126
Dot.: Coraz bliżej Święta! Kochamy Święta Bożego Narodzenia cz. V

Cytat:
Napisane przez karolinaaa92 Pokaż wiadomość
TŻ ostatnio zasypał mnie niemieckimi słodyczami, więc się domyślcie jak to się skończyło.

Listę prezentów już własciwie mam, w listopadzie zacznę kupować.
Zazdraszczam, omom Co dostałaś? Jakieś milki pewnie

Cytat:
Napisane przez Hikaru Pokaż wiadomość
Nie mogłabym tak bez prezentów w święta. Nawet jak u mnie by nie kupowali, to ja i tak bym kupowała
Za to u mojego TŻ nie siedzą razem rodzinnie w święta, tylko w wigilię
Ja raz kupiłam, ale dla drugiej strony było to chyba krępujące - zapanowała cisza bo oni nie mieli prezentów. Także już się nie wyrywam.



Jak byłam dzieckiem prezenty były, teraz najważniejsze jest dla mnie to, że spędzamy je pełnym składem.
wykrasana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-17, 16:42   #4018
olanna
Zakorzenienie
 
Avatar olanna
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 4 062
Dot.: Coraz bliżej Święta! Kochamy Święta Bożego Narodzenia cz. V

Cytat:
Napisane przez mika93 Pokaż wiadomość
Uuu martyna zdziwiła byś się ile osób bierze . Do kuzynki mojego męża prowident co miesiąc podjeżdża, na wypłatę spłacają i biorą następne. Najdziwniejsze jest to że w tym domu są trzy pensje, no ale dzieci muszą mieć co miesiąc nowy gadżet i ona z resztą też. Kasa się ich nie trzyma
Słyszałam o ludziach, którzy biorą pożyczkę na węgiel, na telewizor, na jakieś meble (co dla mnie i tak jest niezrozumiałe, nienawidzę mieć długów, wolałabym sobie czegoś odmówić niż zapożyczać się na zbytki), no ale pożyczka na świąteczne prezenty... Serio? W sumie nawet widziałam reklamy chwilówek "na znicze", kosmos. A potem lecą do Jaworowicz czy innej takiej i płaczą, że oszukali.
__________________
S Y S T E M A T Y C Z N O Ś Ć ! ! !


olanna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-17, 17:28   #4019
Darcy_89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Z Wyspy
Wiadomości: 128
Dot.: Coraz bliżej Święta! Kochamy Święta Bożego Narodzenia cz. V

Cześć dziewczyny u mnie też szaro:/ widzę że dyskutujecie nt słodyczy. Ehh ja to potrafię zjeść sama całą czekolade z orzechami do tego jakieś żelki, chipsy itd a później mam wyrzuty sumienia że tak dużo zjadłam. Muszę się zapisać na basen lub siłownie żeby trochę ciałka zgubić. Byłam dziś w sklepie a tam już świąteczne akcesoria myślę że jak już będzie po hallowen to wejdzie więcej świątecznych rzeczy. Już nie mogę się doczekać.
Darcy_89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-17, 17:31   #4020
sherlook
Zadomowienie
 
Avatar sherlook
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 766
Dot.: Coraz bliżej Święta! Kochamy Święta Bożego Narodzenia cz. V

U mnie w lidlu tez już są świąteczne słodycze. Mój mąż był w szoku, a ja przeszczęśliwa Najbardziej mi się podobały takie lizaki reniferki czekoladowe, ale nie takie zwyczajne tylko dopracowane w każdym szczególe większe o wiele niż te Mikołaje z tamtego roku, chyba 3 zł sztuka prawie bez groszy i tylko jeden został. Ale nie kupiłam, bo zaraz bym pożarła, a na dziś dość słodyczy

Edytowane przez sherlook
Czas edycji: 2014-10-17 o 17:33
sherlook jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-11-07 08:03:47


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:15.