Mamusie LIPCOWE 2015 cz.1 - Strona 86 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-12-15, 09:44   #2551
Aviskowa
Zadomowienie
 
Avatar Aviskowa
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: Pabianice
Wiadomości: 1 499
Dot.: Mamusie LIPCOWE 2015 cz.1

Dzień DObry.
Dzisiaj mam wizytę u Gina, jestem ciekawa co mi powie.

Cytat:
Napisane przez malenstwo1988 Pokaż wiadomość
Hej mamusie

Znajdzie się miejsce dla następnej lipcóweczki ?
Nazywam się Angelika jestem z Wawy, szczęśliwa mama córci 5 lipiec 2012 teraz jak wszystko się dobrze ułoży mama 26 lipiec 2015
Usg w 6t1dc serduszko 125 uderzeń na min następna wizyta 29.12 i już nie mogę się doczekać.
Kurcze sporo na skrobałyście mam nadzieję że uda mi się nadrobić
Pozdrawiam
Witam i Gratuluję !

Cytat:
Napisane przez Strobiluska Pokaż wiadomość
..
Natomiast katar i gardło to porażka, jutro do internisty chyba się przejdę, bo nic nie idzie ku lepszemu... Pedałuje gardło gencjana, robię inhalacje sola i nic to nie daje od 4 dni
To nie dobrze. Mam nadzieję, że po wizycie u Lekarza szybciutko przejdzie choróbsko.
__________________
Moje 2900 g i 49 cm szczęścia.
04.07.2015

http://fajnamama.pl/suwaczki/4qwdu63.png
Aviskowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-15, 09:51   #2552
fuertka88
Rozeznanie
 
Avatar fuertka88
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 673
Dot.: Mamusie LIPCOWE 2015 cz.1

Cytat:
Napisane przez ciezka_sytuacja Pokaż wiadomość
Współczuję Wam tych mdłości i wymiotów. Ja mam wrażenie, że czuję się za dobrze bo nie miałam okazji ani razu poczuć się źle (a jutro już zaczynam 12 tydz), aż tak dziwnie kiedy czytam że większość z Was nie ma się dobrze. Jutro wizyta u gina, ale się boję.
Na kiedy masz tp ??
__________________
28.10 - II kreseczki
05.12 - 2 serduszka
20.01 - Córeczki
28.01 - Pierwsze ruchy

16.05 - 32t1d/40
Nasze 1860g i 1810g szczęścia


fuertka88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-15, 11:01   #2553
ciezka_sytuacja
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 262
Dot.: Mamusie LIPCOWE 2015 cz.1

Cytat:
Napisane przez fuertka88 Pokaż wiadomość
Na kiedy masz tp ??
Napisałam ci wiadmość, przepraszam, że wcześniej nie wpadłam na to by to wyjasnić

---------- Dopisano o 12:01 ---------- Poprzedni post napisano o 11:52 ----------

Cytat:
Napisane przez 8malina8 Pokaż wiadomość
Czesc , kurcze przez brak internetu nie zagladalam tu dluzszy czas. Jestem po drugiej wizycie u gin. ale nie robil usg no to byl 10 tydzien i powiedzial ze za wczesnie by posluchac serduszka i nastepnym razem zrobimy. Po tej wizycie (nfz) maz powiedzial ze to byla pierwsza i ostatnia , teraz tylko prywatnie za duzo tlumow , zamieszanie i jednak lekarz jakos inaczej podchodzi do pacjentki.
Dostalam skierowanie na szereg badan , miedzy innymi na grupe krwi. Nie boje sie klucia , boje sie jak ja dam rade dotrzec do szpitala na czczo Mdlosci niby troszke odpuszczaja ale jednak caly czas sa a to juz 10 tydz i 3 d:/ maz mnie krzyczy ze prawie nic nie pije i przez to malo sikam i pewnie dlatego zle sie czuje.tylko ze mi nic nie smakuje , nawet woda jest be. Jedynie co to owoce bardzo soczyste uwielbiam jesc. Czy maz ma racje?
Dziewczyny mam jeszcze jeden problem ktory pojawil sie kilka dni temu. Okropnie smierdzace gazy no po prostu sama ze soba nie moge wytrzymac a to leci bąk za bąkiem... wczesniej tego nie bylo. Zalatwiam sie regularnie co drugi dzien , nie jem grochu i ostrych potraw . Jak sobie z tym poradzic?

Wodę trzeba pić. Na pewno pomoże złagodzić przykre dolegliwości.
A co do bicia serduszka ja pierwszą wizytę miałam w 7 tyg i już je słyszałam
ciezka_sytuacja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-15, 11:07   #2554
Sarrai
Wtajemniczenie
 
Avatar Sarrai
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 035
Dot.: Mamusie LIPCOWE 2015 cz.1

Cytat:
Napisane przez malenstwo1988 Pokaż wiadomość

Nie chcę się wymądrzać ale z opryszczką niestety trzeba uważać jest to wirus i dobrze iść z nią do lekarza. Czytałam na jednym z forum że dziewczyna znalazła naturalny sposób na opryszczkę okładała ją plasterkami czosnku, zaznaczała że strasznie piekło ale że szybciej jej pomogło niż maść we wcześniejszej ciąży. Mi osobiście by się to zgadzało właśnie dlatego że czosnek jest bakteriobójczy
Hej Tak tak wiem, że z opryszczką nie ma żartów... Ale ona jest niebezpieczna jeśli się ją przechodzi albo w wersji okolic bikini albo jak u mnie na wardze - ale po raz pierwszy... A u mnie to niestety oprycha to raz za razem przychodzi Szczególnie jak mi zależało, żeby dobrze wyglądać - typu studniówka, ślub itd.
Już w swoim życiu różne rzeczy próbowałam - tj. różne maści i plasterki... Teraz postanowiłam z pastą do zębów i poweim wam, że jak na razie jeśli chodzi o szybkość "znikania" to nie widzę zbytnio różnicy... A z tym czosnkiem próbowałam wczoraj - ale boshhh jaki to ból! Jakie pieczenie!!! Momentalnie mi cała warga napuchła i zrobiła się czerwona i się przestraszyłam
Sarrai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-15, 11:12   #2555
agunineczka
Zakorzenienie
 
Avatar agunineczka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: znad morza ;)
Wiadomości: 7 888
Dot.: Mamusie LIPCOWE 2015 cz.1

Witam Was dziewczynki po weekendowo
Już 11 tydzień u mnie, jak ten czas leci!
Za tydzień wizyta u gina!
Dzis mi się śniło, że byłam u lekarza i poznałam płec - chłopiec ciekawe jak będzie w realu
__________________
okruszek
agunineczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-15, 11:23   #2556
aga00100
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 154
Dot.: Mamusie LIPCOWE 2015 cz.1

Ja również się witam
Weekend zabiegany,wczoraj byliśmy na chrzcinach kawał od domu.
Dziś z samego rana byłam zbadać TSH i na 20;15 jade na wizyte do gin.Mam nadzieje ze będzie wszystko dobrze i założy mi w końcu kartę ciązy.Ja wczoraj zaczęłam 10 tyg
aga00100 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-15, 11:52   #2557
201608010929
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3 884
Dot.: Mamusie LIPCOWE 2015 cz.1

Cytat:
Napisane przez ja_dalia Pokaż wiadomość
woooow! ja wczoraj dotarłąm do casto to najtańsza choinka za 54 :/ a Ty masz w donicy czy taką ciętą ? (nawet te doniczkowe od 38 zeta się zaczynają u nas)
W donicy tylko niską, z 1,2 m.
Pytałam w jednym miejscu i ceny zaczynały się od 50 złotych za zwykły świerk. Ta która kupiłam była trochę zle osadzona w doniczce, co widać bo trochę krzywo stała ale Tż poprawił i jest ok

Cytat:
Napisane przez Sarrai Pokaż wiadomość
a ja w robocie siedzę i się próbuje do pracy zmusić
byle do wigilii... potem mam wolne do 7 stycznia.. zazdroszczę Wam tych waszych l4, ale w moim przypadku to byłoby nieuczciwe... w miarę jakoś się czuję, nie mówię że super, bo czasem jest kiepsko.. ale też nie leżę non stop. No i z drugiej strony nie miałabym co robić w domu, zwariowałabym W pracy się nie przepracowuję... ale to poranne wstawanie mnie tak męczy.. mam wrażenie, że jak się nie wyśpię to potem mnie mdłości męczą...
Ja dzisiaj też byłam w pracy na odprawie rozliczeniowej i w sumie wczoraj siedziałam nad papierami i chyba już dam sobie spokój z tym pracowaniem na L4. Tym bardziej, że ktoś mnie teoretycznie zastępuje, bierze za to pieniądze a faktycznie pracę wykonuję ja.

Cytat:
Napisane przez Askatasuna Pokaż wiadomość
Czy robiłyście już to USG genetyczne? Ja wybieram się właśnie w przyszłym tygodniu i przyznam, że będę się bardzo denerwować.
Ja robię w sobotę ale jestem pozytywnie nastawiona, nie ma co się przejmować na zapas

Cytat:
Napisane przez Sarrai Pokaż wiadomość
Hej Tak tak wiem, że z opryszczką nie ma żartów... Ale ona jest niebezpieczna jeśli się ją przechodzi albo w wersji okolic bikini albo jak u mnie na wardze - ale po raz pierwszy... A u mnie to niestety oprycha to raz za razem przychodzi Szczególnie jak mi zależało, żeby dobrze wyglądać - typu studniówka, ślub itd.
Mnie najczęściej opryszczka dopada kiedy jestem po jakimś ciężkim stresie, tak jakby organizm był osłabiony i wtedy opryszczka atakuje.
201608010929 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-12-15, 12:17   #2558
agunineczka
Zakorzenienie
 
Avatar agunineczka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: znad morza ;)
Wiadomości: 7 888
Dot.: Mamusie LIPCOWE 2015 cz.1

jaa ceny choinek są masakryczne...
My kupimy w nadleśnictwie
cena za 2m ciętą - 20zł

---------- Dopisano o 13:17 ---------- Poprzedni post napisano o 13:16 ----------

gkatarzynka jak wizyta?
__________________
okruszek
agunineczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-15, 12:20   #2559
elinka21
Zakorzenienie
 
Avatar elinka21
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 11 575
Dot.: Mamusie LIPCOWE 2015 cz.1

My kupilismy sztuczna 170 zl maaasakra
__________________
Mężuś od 15. XII.2012r







Co serce pokochało, rozum nigdy nie wymaże ...
25.03.14
elinka21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-15, 12:31   #2560
agunineczka
Zakorzenienie
 
Avatar agunineczka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: znad morza ;)
Wiadomości: 7 888
Dot.: Mamusie LIPCOWE 2015 cz.1

ja miałam przez cale dzieciństwo sztuczną i już nigdy więcej...
uwielbiam taką prawdziwą i pachnącą
i kij z igłami które ciągle opadają

---------- Dopisano o 13:31 ---------- Poprzedni post napisano o 13:22 ----------

wiecie co dziś mam na obiad?
ziemniaczki pieczone w piekarniku i.... kiełbaskę z grilla!
Tż jest na dworzu i rozpaalił grilla! szalony!
__________________
okruszek
agunineczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-15, 14:26   #2561
gkatarzynka
Zadomowienie
 
Avatar gkatarzynka
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 597
Dot.: Mamusie LIPCOWE 2015 cz.1

Ja już po wizycie i jest ssrduszko!!! Chciałam zrezygnować z duphastonu,bo źle się po nim czuję,ale doktor stwierdził,że sama muszę stwierdzić czy dam radę,ale On wolalby,żebym brała do 12tyg.
Nie obyło się bez niespodzianek,bo mamy torbiel na pępowinie i w zwiazku z tym i dwoma # skierowanie na badania prenatalne i echo serca Maluszka przed,20tyg... coś ktoś wie o co chodzi? nie szukam informacji w necie tylko potwierdzenia od was słow doktora,że ta torbieł najpawdopodojbniejj sięwchłonie
gkatarzynka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-12-15, 14:27   #2562
fantastka
Zakorzenienie
 
Avatar fantastka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 3 766
Dot.: Mamusie LIPCOWE 2015 cz.1

Cześć dziewczęta Nie cytuję, bo nadrobiłam pobieżnie, ale czekam na wieści od gkatarzynki

Cytat:
Napisane przez 8malina8 Pokaż wiadomość
Czesc , kurcze przez brak internetu nie zagladalam tu dluzszy czas. Jestem po drugiej wizycie u gin. ale nie robil usg no to byl 10 tydzien i powiedzial ze za wczesnie by posluchac serduszka i nastepnym razem zrobimy. Po tej wizycie (nfz) maz powiedzial ze to byla pierwsza i ostatnia , teraz tylko prywatnie za duzo tlumow , zamieszanie i jednak lekarz jakos inaczej podchodzi do pacjentki.
Dostalam skierowanie na szereg badan , miedzy innymi na grupe krwi. Nie boje sie klucia , boje sie jak ja dam rade dotrzec do szpitala na czczo Mdlosci niby troszke odpuszczaja ale jednak caly czas sa a to juz 10 tydz i 3 d:/ maz mnie krzyczy ze prawie nic nie pije i przez to malo sikam i pewnie dlatego zle sie czuje.tylko ze mi nic nie smakuje , nawet woda jest be. Jedynie co to owoce bardzo soczyste uwielbiam jesc. Czy maz ma racje?
Dziewczyny mam jeszcze jeden problem ktory pojawil sie kilka dni temu. Okropnie smierdzace gazy no po prostu sama ze soba nie moge wytrzymac a to leci bąk za bąkiem... wczesniej tego nie bylo. Zalatwiam sie regularnie co drugi dzien , nie jem grochu i ostrych potraw . Jak sobie z tym poradzic?
Ja nie chodziłam na badania w ciąży na czczo Zresztą w ogóle nie chodziłam z samego rana, tylko koło 9-10 jak ludzi tyle nie było. Na czczo myślę, że wystarczy być do glukozy. Mocz w domu oddasz, na czczo, wiadomo. A do reszty badań nie sądzę, żeby był potrzebny pusty żołądek. Możesz u siebie w lab dopytać, ale często babki się nie znają i z góry każą przychodzić na czczo, co dla ciężarnej jest nie lada wysiłkiem. Przemyśl to, bo po co masz się męczyć

Edit: gkatarzynka gratuluję serducha Niestety nie wiem, co może oznaczać torbiel na pępowinie, ale zaufałabym lekarzowi, że jest ok i poszła na badania, które zlecił Trzymam nadal
__________________

25.05.2013

Michał
Szymon

Chudnę! Cel 77,5 --- 72 --- 66 --- > 64 kg


Edytowane przez fantastka
Czas edycji: 2014-12-15 o 14:31
fantastka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-15, 14:51   #2563
aga00100
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 154
Dot.: Mamusie LIPCOWE 2015 cz.1

Cytat:
Napisane przez gkatarzynka Pokaż wiadomość
Ja już po wizycie i jest ssrduszko!!! Chciałam zrezygnować z duphastonu,bo źle się po nim czuję,ale doktor stwierdził,że sama muszę stwierdzić czy dam radę,ale On wolalby,żebym brała do 12tyg.
Nie obyło się bez niespodzianek,bo mamy torbiel na pępowinie i w zwiazku z tym i dwoma # skierowanie na badania prenatalne i echo serca Maluszka przed,20tyg... coś ktoś wie o co chodzi? nie szukam informacji w necie tylko potwierdzenia od was słow doktora,że ta torbieł najpawdopodojbniejj sięwchłonie
Gratulacje.Bierz leki jak dr.kazał i bądź dobrej myśli.Na pewno będzie wszystko dobrze.
aga00100 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-15, 15:03   #2564
cicha1990
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 975
Dot.: Mamusie LIPCOWE 2015 cz.1

ale np hormony typu tsh powinno sie na czczo robic a tym bardziej przed wzieciem tabletki jak cos
cicha1990 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-15, 15:30   #2565
Aviskowa
Zadomowienie
 
Avatar Aviskowa
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: Pabianice
Wiadomości: 1 499
Dot.: Mamusie LIPCOWE 2015 cz.1

Już po wizycie. Wszystko ok, wyniki dobre. Nie dostałam skierowania na badania krwi, powiem szczerze, że się zdziwiłam. Dostałam natomiast skierowanie na USG i umówiłam się na przyszły wtorek . Już nie mogę się doczekać. Kolejna wizyta u Ginki 12 stycznia.
__________________
Moje 2900 g i 49 cm szczęścia.
04.07.2015

http://fajnamama.pl/suwaczki/4qwdu63.png
Aviskowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-15, 15:35   #2566
kalwinka
Zadomowienie
 
Avatar kalwinka
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 502
Dot.: Mamusie LIPCOWE 2015 cz.1

Cytat:
Napisane przez elinka21 Pokaż wiadomość
Strobiluska moze nospa? Albo furaginum? Lub cos z zurawina?
na ulotce furaginy jest napisane ze nie powinno się jej brać w ciąży

Cytat:
Napisane przez Sarrai Pokaż wiadomość
kurcze a ja się z opryszczką na wardzę męczę.... i nie wiem - mam maść vratizolin i jeszcze jakąś... chyba herpex... ale zdania co do ich używania podczas ciąży są różne... na razie dzisiaj z pastą do zębów pochodziłam
Ja męczyłam się z opryszczką cały tydzień, został mi jeszcze strupek w kąciku wargi który pęka przy każdym otwarciu ust :/

Cytat:
Napisane przez Strobiluska Pokaż wiadomość
Nie mogę spać, boli mnie od pępka w dół podbrzusze, trochę przechodzi jak się położę na lewym boku... Bardzo się martwię, nie wiem czy to coś groźnego, czy macica się po prostu rozciaga jak wstaje to znowu jest to samo, nie mogę się wyprostować. Nie jest to przeszywający ból, ale jednak boli i nie miałam tego wcześniej dziś zaczynamy 11tc i martwię się jak cholera, a moja gin jest na urlopie...
Mnie cały czas boli i ciągnie podbrzusze, ale dzisiaj po badaniu lekarz stwierdził że wszystko jest prawidłowo, ale jeszcze trochę może boleć. Może skonsultuj się z innym ginem jeśli twoja jest na urlopie ?

Cytat:
Napisane przez 8malina8 Pokaż wiadomość
Czesc , kurcze przez brak internetu nie zagladalam tu dluzszy czas. Jestem po drugiej wizycie u gin. ale nie robil usg no to byl 10 tydzien i powiedzial ze za wczesnie by posluchac serduszka i nastepnym razem zrobimy. Po tej wizycie (nfz) maz powiedzial ze to byla pierwsza i ostatnia , teraz tylko prywatnie za duzo tlumow , zamieszanie i jednak lekarz jakos inaczej podchodzi do pacjentki.
Dostalam skierowanie na szereg badan , miedzy innymi na grupe krwi. Nie boje sie klucia , boje sie jak ja dam rade dotrzec do szpitala na czczo Mdlosci niby troszke odpuszczaja ale jednak caly czas sa a to juz 10 tydz i 3 d:/ maz mnie krzyczy ze prawie nic nie pije i przez to malo sikam i pewnie dlatego zle sie czuje.tylko ze mi nic nie smakuje , nawet woda jest be. Jedynie co to owoce bardzo soczyste uwielbiam jesc. Czy maz ma racje?
Dziewczyny mam jeszcze jeden problem ktory pojawil sie kilka dni temu. Okropnie smierdzace gazy no po prostu sama ze soba nie moge wytrzymac a to leci bąk za bąkiem... wczesniej tego nie bylo. Zalatwiam sie regularnie co drugi dzien , nie jem grochu i ostrych potraw . Jak sobie z tym poradzic?
Myślę że to, że malo pijesz może powodować i złe samopoczucie i gazy. najlepiej byłoby gdybyś pila wodę ale jeśli nie wchodzi to może chociaż świeże soki owocowe ?

Cytat:
Napisane przez Sarrai Pokaż wiadomość
a ja w robocie siedzę i się próbuje do pracy zmusić
byle do wigilii... potem mam wolne do 7 stycznia.. zazdroszczę Wam tych waszych l4, ale w moim przypadku to byłoby nieuczciwe... w miarę jakoś się czuję, nie mówię że super, bo czasem jest kiepsko.. ale też nie leżę non stop. No i z drugiej strony nie miałabym co robić w domu, zwariowałabym W pracy się nie przepracowuję... ale to poranne wstawanie mnie tak męczy.. mam wrażenie, że jak się nie wyśpię to potem mnie mdłości męczą...

No i na dodatek ta opryszczka przebrzydła mnie irytuje... Nie stosowałam tej maści, wysmarowałam się i dzisiaj pasta do zębów, no nic - trudno - ludzie pewnie myślą, że się nie domyłam

Muszę w piątek na badania jechać... morfo i mocz. A za 2 tygodnie dopiero usg
Mam podobnie, zwłaszcza rano i ok 13 kiedy dopada mnie śpiączka. Wtedy myślę o L4 ale w sumie moja praca nie jest ciężka, ja się nie czuję szczególnie źle a i tak nie miałby mnie kto zastąpić. Myślę że przynajmniej do maja będę pracować.

Cytat:
Napisane przez gkatarzynka Pokaż wiadomość
Ja już po wizycie i jest ssrduszko!!! Chciałam zrezygnować z duphastonu,bo źle się po nim czuję,ale doktor stwierdził,że sama muszę stwierdzić czy dam radę,ale On wolalby,żebym brała do 12tyg.
Nie obyło się bez niespodzianek,bo mamy torbiel na pępowinie i w zwiazku z tym i dwoma # skierowanie na badania prenatalne i echo serca Maluszka przed,20tyg... coś ktoś wie o co chodzi? nie szukam informacji w necie tylko potwierdzenia od was słow doktora,że ta torbieł najpawdopodojbniejj sięwchłonie
Super że serduszko bije Zaufałabym lekarzowi i nie martwiła się na zapas. W jakiej dawce bierzesz duphaston ? Może wystarczyłoby zmniejszyć dawkę ?
kalwinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-15, 16:03   #2567
8malina8
Raczkowanie
 
Avatar 8malina8
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Stalowa Wola
Wiadomości: 422
Dot.: Mamusie LIPCOWE 2015 cz.1

No wlasnie glukoze mam zrobic. Oprocz tego morfologia , mocz ,przeciwciala hiv 1 i hiv 2 , przeciwciala anty hcv , toksoplazmoza igg i igm , hormon tyreotropowy. No i grupa krwi. Takze tak czy siak musze sie pojawic na czczo:/Ale poczekam z badaniami i zrobie po swietach to moze bede sie juz lepiej czuje bo wkrocze w drugi trymestr.
Co do serduszka to na pierwszej wizycie je widzialam i pieknie bilo. Jednak lekarz stwierdzil ze w 10 tygodniu mozemy jeszcze go nie uslyszec. Gdzies czytalam ze serduszko mozna wlasnie uslyszec dopiero w 11 tygodniu i dlatego wydalo mi sie to normalne.ale moge sie mylic:/
__________________
„Kochać to nie znaczy patrzeć na siebie nawzajem,
lecz patrzeć razem w tym samym kierunku.”
[A. De Saint – Exupery]
23.12.2012r - zaręczyny
31.08.2013r - ślub
8malina8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-15, 16:21   #2568
Kropkaa
Rozeznanie
 
Avatar Kropkaa
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 971
Dot.: Mamusie LIPCOWE 2015 cz.1

Dziewczyny jestem w wielkim szoku, córka sprawiła mi wieelka niespodziankę i spała dłużej niz zawsze.Poszła spać o 21.00(zawsze o 19.00) i obudziła sie o 1.30 chciałam ja nakarmić,dałam jej smoczka aby nie płakała i zasnęła w 5 minut haha i spała do 6.15 potem przewinęłam ją ,nakarmiłam i spała do 8 Nie pamiętam kiedy spałam do 8.00 wieki temu, chyba ostatni raz to był dzień przed porodem wspaniałe uczucie spać dłużej niż 5 godzin. I sukces spałam 3 godziny(bez budzenia ciągiem)

Mam nadzieję że Lilianka zacznie spać dłużej niż do 5-6 rano Muszę się trochę wyspać przed narodzinami drugiego maleństwa

Mdłosci mnie męczą dalej, tesciowa poradzila mi aby sprobowac Lizakow z imbiru ponoc tutaj w Stanach dzialaja i kobiety namietnie je kupuja w ciązy jako sposob na mdlosci takze sprobuje i dam znac czy beda dzialaly ze mna. Czy beda oporne na polska kobiete
__________________
"Pokochać to największe ryzyko ze wszystkich, to oddanie swojej przyszłości i swojego szczęścia w ręce drugiego człowieka, to zaufanie bez reszty, to odsłonięcie swoich słabości..."


Zapuszczam paznokcie dzień:2
Kropkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-15, 16:26   #2569
ciezka_sytuacja
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 262
Dot.: Mamusie LIPCOWE 2015 cz.1

Aviskovo i gkatarzynka: Gratuluję udanej wizyty

Ja jestem również jestem po wizycie. Miałam robioną przezierność karkową wszystko wyszło w normie, bardzo stresujace badanie czekałam tylko na moment kiedy lekarz powie, że jest ok i się doczekałam uff ulga Dziecko ma 59mm. Termin porodu mam na 5 lipca.

Aviskova: Bardzo dziwne, że nie otrzymałaś skierowania.
ciezka_sytuacja jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-12-15, 16:50   #2570
Strobiluska
Zadomowienie
 
Avatar Strobiluska
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Ziemia
Wiadomości: 1 456
Dot.: Mamusie LIPCOWE 2015 cz.1

Mam pytanie do Mamusiek planujących badania prenatalne - robicie tylko usg genetyczne czy test Pappa tez?
__________________

I proszę Cię Aniele Stróżu mój, nie mrugaj, bo wtedy sypie mi się życie...
Strobiluska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-15, 17:00   #2571
cicha1990
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 975
Dot.: Mamusie LIPCOWE 2015 cz.1

ja prenatalne mam 19. robie tylko usg chyba ze cos wyjdzie to wtedy i pappa ale mam nadzieje ze nie bede musiala
cicha1990 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-15, 17:07   #2572
ciezka_sytuacja
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 262
Dot.: Mamusie LIPCOWE 2015 cz.1

Mnie usg wyszło dobrze także pappa raczej nie będę robiła
ciezka_sytuacja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-15, 17:15   #2573
Marita1203
Raczkowanie
 
Avatar Marita1203
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 340
Dot.: Mamusie LIPCOWE 2015 cz.1

Hey dziewczyny ja również jestem już po wizycie u ginekologa i jest ok

Założył mi kartę ciąży, cytologia, ciśnienie 100/55, waga 54kg, termin porodu to 31.07.2015, jestem w 7tyg i 3dniu ciąży. Wg USG poród na 04.08.2015.

Słyszeliśmy z mężem jak serduszko bije naszemu maleństwu [140]

Następna wizyta będzie robiona ze wszystkimi wynikami, a później badanie genetyczne.

L4 nie brałam jeszcze, przepisał mi tylko tabletki Vigantoletten oraz Jodid no i wiadomo brać kwas foliowy.
Marita1203 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-15, 17:16   #2574
cicha1990
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 975
Dot.: Mamusie LIPCOWE 2015 cz.1

Cytat:
Napisane przez ciezka_sytuacja Pokaż wiadomość
Mnie usg wyszło dobrze także pappa raczej nie będę robiła
gratuluje ktory to tydzien?
ja sie stresuje piatkiem..ale mam nadzieje ze uslysze radosna nowine!
cicha1990 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-15, 18:08   #2575
fantastka
Zakorzenienie
 
Avatar fantastka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 3 766
Dot.: Mamusie LIPCOWE 2015 cz.1

Cytat:
Napisane przez cicha1990 Pokaż wiadomość
ale np hormony typu tsh powinno sie na czczo robic a tym bardziej przed wzieciem tabletki jak cos
A to nie wiedziałam Ale ja TSH robiłam w ciąży tylko dwa razy, w tym drugi sama z siebie, więc mam usprawiedliwienie

Cytat:
Napisane przez Kropkaa Pokaż wiadomość
Dziewczyny jestem w wielkim szoku, córka sprawiła mi wieelka niespodziankę i spała dłużej niz zawsze.Poszła spać o 21.00(zawsze o 19.00) i obudziła sie o 1.30 chciałam ja nakarmić,dałam jej smoczka aby nie płakała i zasnęła w 5 minut haha i spała do 6.15 potem przewinęłam ją ,nakarmiłam i spała do 8 Nie pamiętam kiedy spałam do 8.00 wieki temu, chyba ostatni raz to był dzień przed porodem wspaniałe uczucie spać dłużej niż 5 godzin. I sukces spałam 3 godziny(bez budzenia ciągiem)

Mam nadzieję że Lilianka zacznie spać dłużej niż do 5-6 rano Muszę się trochę wyspać przed narodzinami drugiego maleństwa

Mdłosci mnie męczą dalej, tesciowa poradzila mi aby sprobowac Lizakow z imbiru ponoc tutaj w Stanach dzialaja i kobiety namietnie je kupuja w ciązy jako sposob na mdlosci takze sprobuje i dam znac czy beda dzialaly ze mna. Czy beda oporne na polska kobiete
Brawa dla córy ! Niech śpi już tak zawsze
__________________

25.05.2013

Michał
Szymon

Chudnę! Cel 77,5 --- 72 --- 66 --- > 64 kg

fantastka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-15, 18:17   #2576
Sarrai
Wtajemniczenie
 
Avatar Sarrai
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 035
Dot.: Mamusie LIPCOWE 2015 cz.1

Cytat:
Napisane przez kalwinka Pokaż wiadomość

Ja męczyłam się z opryszczką cały tydzień, został mi jeszcze strupek w kąciku wargi który pęka przy każdym otwarciu ust :/


Mam podobnie, zwłaszcza rano i ok 13 kiedy dopada mnie śpiączka. Wtedy myślę o L4 ale w sumie moja praca nie jest ciężka, ja się nie czuję szczególnie źle a i tak nie miałby mnie kto zastąpić. Myślę że przynajmniej do maja będę pracować.
Kalwinka a stosowałaś jakąś maść na tę okropną oprychę?
Co do pracy to ja też do maja bym chciała



Cytat:
Napisane przez Kropkaa Pokaż wiadomość
Mdłosci mnie męczą dalej, tesciowa poradzila mi aby sprobowac Lizakow z imbiru ponoc tutaj w Stanach dzialaja i kobiety namietnie je kupuja w ciązy jako sposob na mdlosci takze sprobuje i dam znac czy beda dzialaly ze mna. Czy beda oporne na polska kobiete
Ja nie chcę wywoływać wilka z lasu.. ale u mnie przeszły mdłości od tygodnia (jestem teraz w 11 tyg.) A miałam mdłości z wymiotami codziennie po kilka razy. I mi pomagał najbardziej napar z imbiru. Kilka drobnych plasterków świeżego zalanego wrzątkiem i przykrytego do zaparzenia nawet mi to smakowało... natomiast kupiłam też sobie imbir kandyzowany i niestety tego nie byłam w stanie jeść.... zalany wodą gorącą też nie miał takiej mocy...

Cytat:
Napisane przez cicha1990 Pokaż wiadomość
ja prenatalne mam 19. robie tylko usg chyba ze cos wyjdzie to wtedy i pappa ale mam nadzieje ze nie bede musiala
Ja mam prentalne usg 29tego.. i też mam taki plan że jak będzie wsio ok to na tym zaprzestanę (a innej opcji nie biorę pod uwagę)

Jezuu... ale mi się nic nie chce... leżę na wyrku i gdybym zamknęła oczy bym zaraz zasnęła... ale muszę jeszcze z psem na spacer wieczorny iść, bo tż ma dzisiaj spotkanie wigilijne u siebie w firmie i wróci późno.... ale normalnie zieeeeeeeeeeeeeeew
Sarrai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-15, 18:18   #2577
onagory
Zadomowienie
 
Avatar onagory
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 439
Dot.: Mamusie LIPCOWE 2015 cz.1

Witamy wieczorkiem
U mnie ok ,w pracy coraz lepiej się czuję mdłości nadal przypominają sobie o mnie z rana na szczęście potrafię już z nimi sobie radzić . W środe mam wizyte w szpitalu spróbuję poprosić lekarza o skierowanie na badania genetyczne jeśli nie dostane pozostaje wybrać się prywatnie .
U mnie w domku na razie nie czuć świąt choinka najwcześniej będzie w niedziele a i tak obawiam się co z niej zostanie jak moje kocury się do niej dorwą .
onagory jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-15, 18:30   #2578
niezalogowana
Rozeznanie
 
Avatar niezalogowana
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 713
Dot.: Mamusie LIPCOWE 2015 cz.1

Hej dziewczyny
Witam się w ósmym tygodniu z moim szkrabem wielkości 16,5mm
Byłam dziś u gina, mam założoną kartę ciąży, miałam mierzone ciśnienie, zważyli mnie, trochę mnie przeraziło gdy w usg zobaczyłam dwa odrębne elementy, ale to ponoć nie bliźniaki tylko te drugie to łożysko hahaha moje dziecko według usg jest o tydzień starsze niż według terminu ostatniej miesiączki, czyli termin porodu z 31.07 przesuwa mi się ku 24 lipca, ciekawe co z tego wyniknie
Poprzednie badanie krwi (vdrl, glukoza) i mocz wyszły w porządku. Grupa krwi sprawdzona. Mam kolejne skierowanie na badanie krwi, tym razem tsh, hcv, hiv i toxo. Znowu grzebanie w żyłach, blee
Dowiedziałam się o tych badaniach prenatalnych, ale nie za dużo- czy czytałyście coś może na ten temat? widzę, że wiele z Was ma je już za sobą, na czym to polega? Obawiam się tego bardzo, może to być dla mnie stresujące przeżycie, a oboje z mężem nie mamy żadnych chorób genetycznych w rodzinie i jesteśmy (w miarę) młodzi, ja 26 mąż 27. Także nie wiem, czy się decydować? Co robicie?
__________________

Będę Mamą
niezalogowana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-15, 18:43   #2579
fantastka
Zakorzenienie
 
Avatar fantastka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 3 766
Dot.: Mamusie LIPCOWE 2015 cz.1

Cytat:
Napisane przez niezalogowana Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny
Witam się w ósmym tygodniu z moim szkrabem wielkości 16,5mm
Byłam dziś u gina, mam założoną kartę ciąży, miałam mierzone ciśnienie, zważyli mnie, trochę mnie przeraziło gdy w usg zobaczyłam dwa odrębne elementy, ale to ponoć nie bliźniaki tylko te drugie to łożysko hahaha moje dziecko według usg jest o tydzień starsze niż według terminu ostatniej miesiączki, czyli termin porodu z 31.07 przesuwa mi się ku 24 lipca, ciekawe co z tego wyniknie
Poprzednie badanie krwi (vdrl, glukoza) i mocz wyszły w porządku. Grupa krwi sprawdzona. Mam kolejne skierowanie na badanie krwi, tym razem tsh, hcv, hiv i toxo. Znowu grzebanie w żyłach, blee
Dowiedziałam się o tych badaniach prenatalnych, ale nie za dużo- czy czytałyście coś może na ten temat? widzę, że wiele z Was ma je już za sobą, na czym to polega? Obawiam się tego bardzo, może to być dla mnie stresujące przeżycie, a oboje z mężem nie mamy żadnych chorób genetycznych w rodzinie i jesteśmy (w miarę) młodzi, ja 26 mąż 27. Także nie wiem, czy się decydować? Co robicie?
Szczerze mówiąc, całkiem niedawno byłam w ciąży, a do końca nie wiem Wydaje mi się, że te badania są standardem, bo wtedy są mierzone poszczególne narządy (oczywiście nie wiem jakie, chyba serce badają) i po prostu kwestia jest taka, że jedni ginekolodzy je robią, inni nie, jedni mają na to certyfikat, a inni nie (lista lekarzy z certyfikatem). U mnie sprawa wyglądała tak, że moja lekarka pomierzyła wszystko na normalnej umówionej na właściwy czas wizycie (czyli jakoś między 11, a 13 tygodniem, była niedawno o tym mowa, a ja oczywiście nie pamiętam dokładnie). Wiem, że niektórzy lekarze odsyłają do innych gabinetów, gdzie jest lepszy sprzęt, czy lekarz z certyfikatem. U mnie tak nie było. Jeśli chodzi o badania Pappa, nie jestem zainteresowana, chyba że USG, o którym piszę wyszłoby źle, wtedy bym się mocniej zagłębiła w temat.

Dodam jeszcze, że mojej ginki nie ma na tej stronie, więc nie jest tak, że jak ktoś certyfikatu nie ma, to nie robi badań. I wg mnie one są obowiązkowe.
__________________

25.05.2013

Michał
Szymon

Chudnę! Cel 77,5 --- 72 --- 66 --- > 64 kg


Edytowane przez fantastka
Czas edycji: 2014-12-15 o 18:46
fantastka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-15, 18:52   #2580
ciezka_sytuacja
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 262
Dot.: Mamusie LIPCOWE 2015 cz.1

Cytat:
Napisane przez cicha1990 Pokaż wiadomość
gratuluje ktory to tydzien?
ja sie stresuje piatkiem..ale mam nadzieje ze uslysze radosna nowine!

U mnie 12 tydzień, nie steresuj się będzie dobrze, trzymam kciuki

---------- Dopisano o 19:52 ---------- Poprzedni post napisano o 19:45 ----------

Cytat:
Napisane przez niezalogowana Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny
Witam się w ósmym tygodniu z moim szkrabem wielkości 16,5mm
Byłam dziś u gina, mam założoną kartę ciąży, miałam mierzone ciśnienie, zważyli mnie, trochę mnie przeraziło gdy w usg zobaczyłam dwa odrębne elementy, ale to ponoć nie bliźniaki tylko te drugie to łożysko hahaha moje dziecko według usg jest o tydzień starsze niż według terminu ostatniej miesiączki, czyli termin porodu z 31.07 przesuwa mi się ku 24 lipca, ciekawe co z tego wyniknie
Poprzednie badanie krwi (vdrl, glukoza) i mocz wyszły w porządku. Grupa krwi sprawdzona. Mam kolejne skierowanie na badanie krwi, tym razem tsh, hcv, hiv i toxo. Znowu grzebanie w żyłach, blee
Dowiedziałam się o tych badaniach prenatalnych, ale nie za dużo- czy czytałyście coś może na ten temat? widzę, że wiele z Was ma je już za sobą, na czym to polega? Obawiam się tego bardzo, może to być dla mnie stresujące przeżycie, a oboje z mężem nie mamy żadnych chorób genetycznych w rodzinie i jesteśmy (w miarę) młodzi, ja 26 mąż 27. Także nie wiem, czy się decydować? Co robicie?
Ja dzisiaj miałam robioną tzw, przezierność karkową, podobne do normalnego usg tyle, że trwa dłużej i jest bardziej dokładne. Dla mnie było to stresujące, nie ukrywam, ale trzeba myśleć pozytywnie
ciezka_sytuacja jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-01-28 18:51:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:38.