Trudny wybór.... rodzice czy szkoła ?? co robić ? :(( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-03-23, 15:45   #1
Joasia 95
Raczkowanie
 
Avatar Joasia 95
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 79
Question

Trudny wybór.... rodzice czy szkoła ?? co robić ? :((


Witam wszystkie wizażanki. W tym roku kończę gimnazjum. Jak wiadomo, czas wybrać nową szkołę itd. I wszystko byłoby proste ale jak to w życiu niczego nie można być pewnym..

Od dłuższego czasu byłam pewna że pójdę do liceum do prowincjonalnej miejscowości oddalonej o 20 min drogi. Bedę codziennie dojeżdżać z masą znajomych i bedzie wesoło. Może nie jest to najlepsza szkoła, ale też ma dobre wyniki i jeśli ktoś chce się nauczyć nauczy się wszędzie. Lecz sprawy się trochę pokomplikowały... Brałam udział w prestiżowym konkursie. Zostałam laureatką, co dało mi szansę dostania się do szkoły jaką tylko sobie wybiorę... Rodzice mówią mi, że to dla mnie szansa i powinnam iść do dużego miasta (1,5 godz drogi ode mnie) , wybrać najlepszą szkołę w województwie, że skoro mam taką szansę to trzeba ją wykorzystać, że to start w lepszą przyszłość... Ale wtedy musiałabym zamieszkać w tym dużym mieście... Ale nie chcę zostawiać rodziców samych, mają oni gospodarstwo i codziennie bardzo ciężko pracują... Nie wiem czy miałabym serce zostawić ich samych... A poza tym to dadatkowe ksozty, życie w dużym mieście. Jednak mam uprzywilejowaną sytuację gdyż mój brat tam mieszka i mam własny dom. Jednak on uczył się w tej szkole w tej prowincjonalnej miejsowości i dostał się na medycynę - więc wydaje się że szkoła nie ma na to wpływu. Teraz sama nie wiem co robić... JAk myślicie co wybrać? Co WY byście wybrały? Bo ja nie mam zielonego pojęcia
czekam na wasze opinie.
Joasia 95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-23, 15:59   #2
201604200942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 19 651
Dot.: Trudny wybór.... rodzice czy szkoła ?? co robić ? :((

ja bym korzystała z takiej okazji. Ze znajomymi przecież możesz dalej utrzymywac kontakty a jesli masz tam brata, masz łatwiej, bo koszty utrzymania się zmniejszą- o ile będziesz chciała z nim mieszkać.
Masz rację, po słabszej szkole też możesz dostać się na dobre studia, ale może będziesz musiała nadrabiac pewne zaległości?
201604200942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-23, 16:02   #3
chased93
Raczkowanie
 
Avatar chased93
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 81
GG do chased93
Dot.: Trudny wybór.... rodzice czy szkoła ?? co robić ? :((

ey , czemu wizażystki ?? a nie wizażyste ?
Szkoła ważna decyzja , która powinna być , tylko i wyłącznie Twoim świadomym wyborem , rodzice mogą podpowiedzieć , ale to Ty powinnaś zdecydować, jesli ta szkola jak to napisalas ''prowincjonalna '' rowniez ma niezle wyniki , i znasz tam wiele osób to dlaczego masz isć do innej , w innym mieście , zminiac swoje życie o 180st ? no chyba ze tego chcesz
__________________
Dlaczego jestem na forum dla Kobiet ??
Hmmm... Ciężko mi na to odpowiedzieć

Edytowane przez chased93
Czas edycji: 2011-03-23 o 16:51
chased93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-23, 16:03   #4
Joasia 95
Raczkowanie
 
Avatar Joasia 95
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 79
Dot.: Trudny wybór.... rodzice czy szkoła ?? co robić ? :((

Oczywiście, z bratem będę mieszkać bardzo dobrze się rozumiemy

O to chodzi, że to będzie klasa z łaciną, która lepiej przygotowałaby mnie do studiów i może miałabym lżej.. Koszty w sumie nie byłyby tak wysokie, musielibyśmy po prostu z bratem żyć skromniej. Ale rodzice.. żal mi ich zostawiać samych i te duże miasto..

Ale właśnie boję się ze ta mała szkoła słabiej mnie przygotuje do studiów.. Ale też boję się zmieniania całego mojego życia które miałam już tak zapolanowane.

Edytowane przez Joasia 95
Czas edycji: 2011-03-23 o 16:04
Joasia 95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-23, 16:06   #5
madana
Zakorzenienie
 
Avatar madana
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 17 072
Dot.: Trudny wybór.... rodzice czy szkoła ?? co robić ? :((

Wykorzystaj szansę i ciesz się, że masz rodziców, którzy chcą ci to umożliwić. Doceń to.
madana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-23, 16:09   #6
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Trudny wybór.... rodzice czy szkoła ?? co robić ? :((

Rodzice dobrze ci radzą ,teraz się wyprowadzisz,bedziesz studiowala ,mozesz pracować na swoje wydatki a im lepiej wykorzystasz dana ci szanse tym masz wieksze szanse na lepsza prace i pomoc rodzicom w przyszlosci.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-23, 16:11   #7
niewyspana91
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 324
Dot.: Trudny wybór.... rodzice czy szkoła ?? co robić ? :((

Przecież 1,5 godz drogi to nie tak dużo. Mogłabyś w weekendy do nich jeździć, nie odczuwałabyś ich braku tak bardzo. Skoro sami cię namawiają na te lepsze liceum, to znaczy, że sobie poradzą, zresztą są dorośli Jak bardzo się o nich martwisz to po prostu porozmawiaj z nimi o tym.
Myśl pozytywnie, może 'nowe' życie okaże się lepsze, ciekawsze? Da ci więcej możliwości na rozwój, życie towarzyskie. A o starych znajomych nie musisz zapominać.
__________________
DBaM o Się
*zapuszczam włosy
*wybielam kły
*szukam motywacji coby popracować nad ciałem
niewyspana91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-03-23, 16:11   #8
201604200942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 19 651
Dot.: Trudny wybór.... rodzice czy szkoła ?? co robić ? :((

Cytat:
Napisane przez Joasia 95 Pokaż wiadomość
Oczywiście, z bratem będę mieszkać bardzo dobrze się rozumiemy

O to chodzi, że to będzie klasa z łaciną, która lepiej przygotowałaby mnie do studiów i może miałabym lżej.. Koszty w sumie nie byłyby tak wysokie, musielibyśmy po prostu z bratem żyć skromniej. Ale rodzice.. żal mi ich zostawiać samych i te duże miasto..

Ale właśnie boję się ze ta mała szkoła słabiej mnie przygotuje do studiów.. Ale też boję się zmieniania całego mojego życia które miałam już tak zapolanowane.
nie bój się takich zmian
zresztą prędzej czy później będziesz musiała pożegnac starych znajomych- nie pójdziecie paczką na te same studia, nie będziecie razem mieszkać całe życie razem

a łacina? Przydatna rzecz, będzie Ci łatwiej na studiach humanistycznych z takim doświadczeniem
201604200942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-23, 16:14   #9
dillingerine
Zadomowienie
 
Avatar dillingerine
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 680
Dot.: Trudny wybór.... rodzice czy szkoła ?? co robić ? :((

Cytat:
Napisane przez Joasia 95 Pokaż wiadomość
O to chodzi, że to będzie klasa z łaciną, która lepiej przygotowałaby mnie do studiów i może miałabym lżej.. Koszty w sumie nie byłyby tak wysokie, musielibyśmy po prostu z bratem żyć skromniej. Ale rodzice.. żal mi ich zostawiać samych i te duże miasto..
Nie licz na łacinę w liceum - gramatyka, gramatyka, gramatyka, bardzo okrojone słownictwo z anatomii, jeszcze więcej gramatyki, masa słówek, jeszcze trochę gramatyki, i jeszcze trochę, pobieżne pisanie recept, recytacja poezji, gramatyka, recytacja poezji, gramatyka, gramatyka.

Internat to nie jest droga sprawa, wracasz do domu na weekend i pomagasz rodzicom, bo jeśli przyłożysz się do nauki w tygodniu, to weekend masz wolny od szkoły zupełnie, więc wszyscy są zadowoleni.
__________________
Я душу дьяволу продам за ночь с тобой...
TWORZĘ - Jimmy'ego rozdział 43.
BLOGA mam i ja -
dillingerine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-23, 16:25   #10
zupa_grochowa
Rozeznanie
 
Avatar zupa_grochowa
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 906
Dot.: Trudny wybór.... rodzice czy szkoła ?? co robić ? :((

Dziewczyno korzystaj z szansy! Liceum w dużym mieście to nie tylko wyższy poziom, ale też więcej możliwości. Więcej kół zainteresowań i dodatkowych zajęć. A od rodziców i tak pewnie za 3 lata się wyprowadzisz na studia. Skoro sami Ci to zaproponowali to korzystaj, korzystaj, korzystaj. Mieszkanie bez rodziców to też całkiem fajna sprawa.
Ze znajomymi możesz utrzymywać kontakt, ale zaręczam Ci, że poznasz nowych i w miarę upływu czasu tamte znajomości się rozluźnią.
Osobiście, to do dzisiaj żałuję, że nie poszłam do liceum plastycznego bo było 150 km ode mnie.
__________________
zupa_grochowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-23, 16:26   #11
cheloni
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 263
Dot.: Trudny wybór.... rodzice czy szkoła ?? co robić ? :((

Cytat:
Napisane przez Joasia 95 Pokaż wiadomość
Ale właśnie boję się ze ta mała szkoła słabiej mnie przygotuje do studiów.. Ale też boję się zmieniania całego mojego życia które miałam już tak zapolanowane.
Zmieniania zycia? Twoje zycie dopiero sie zacznie tak naprawde, a ty masz cos zaplanowanie? jak troche podrosniesz to zrozumiesz, ze plany planami a zycie i tak robi swoje...W wieku 16 lat raczej niewiele osob wie co chce robic i ma raczej nikle pojecie o doroslym zyciu, a co dopiero cos planowac, gdy myslenie w tym wieku sie szybko zmienia, nie wspomne o nabieraniu jakis doswiadczen i dojrzewaniu/dorastaniu. Sadze, ze gospodarstwo rodzicow to tylko wymowka, zapewne wolalabys zostac ze swoimi przyjaciolmi- tylko, ze przyjaciele bez wzgledu na miejsce powinni zostac przyjaciolmi, a takiej szansy jak nauka w renomowanym liceum nie trafia sie kazdemu. Zreszta sama stwierdzilas, ze nie jestes pewna czy ta mala szkola dobrze przygotuje cie do studiow...A skoro rodzice namawiaja Cie na te lepsza szkole, to chyba sa swiadomi, ze zostana sami. Moim zdaniem nie ma co sie zastanawiac- tzreba korzystac z takich okazji. Z bratem masz dobre kontakty, masz gdzie mieszkac, wiec koszta tak naprawde nie wzrosna za wiele. Zakladam, ze w tym miescie bedziesz tez studiowac, wiec juz bedziesz miala o wielu rzeczach rozeznanie
cheloni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-23, 16:29   #12
Lea_ny
Zakorzenienie
 
Avatar Lea_ny
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 6 354
Dot.: Trudny wybór.... rodzice czy szkoła ?? co robić ? :((

Ja bym skorzystała z takiej szansy (zwłaszcza, ze masz ułatwiony start w porównaniu do wielu innych osób spoza miasta, bo masz tam brata, z którym możesz zamieszkać - więc nie zostałabyś wrzucona od razu na głęboka wodę).
A z rodzicami i tak prędzej czy później musiałabyś się rozstać - oni się z tym liczą, skoro sami proponują Ci żebyś poszła do liceum do miasta.


Cytat:
Napisane przez SamaraMorganx Pokaż wiadomość
a łacina? Przydatna rzecz, będzie Ci łatwiej na studiach humanistycznych z takim doświadczeniem
Tak samo jak na różnych innych: medycyna, biologia, chemia... w naukach przyrodniczych łacina nieraz bardziej się przydaje, niż na humanie
__________________

Edytowane przez Lea_ny
Czas edycji: 2011-03-23 o 16:31
Lea_ny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-23, 16:30   #13
stream
Przyczajenie
 
Avatar stream
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 13
Dot.: Trudny wybór.... rodzice czy szkoła ?? co robić ? :((

Szkoła zdecydowanie rodzice na pewno sobie poradzą bez Ciebie, z resztą na weekendy możesz do nich przyjeżdżać, to żaden problem. A skoro masz taką okazję, na dodatek brata u którego możesz zamieszkać, nie ma się co zastanawiać! Duże miasto czasami naprawdę równa się większym możliwościom. Poza tym jak to moja mama mi powtarzała kiedy przeprowadzałyśmy się do Łodzi, "zahartujesz się i będzie ci później lżej w życiu". Uwierz mi, miała rację Grzechem byłoby z takiej szansy nie skorzystać.
stream jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-23, 16:33   #14
201604200942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 19 651
Dot.: Trudny wybór.... rodzice czy szkoła ?? co robić ? :((

Cytat:
Napisane przez Lea_ny Pokaż wiadomość


Tak samo jak na różnych innych: medycyna, biologia, chemia... w naukach przyrodniczych łacina nieraz bardziej się przydaje, niż na humanie
na humanie uczysz się gramatyki łacińskiej, nie wiem jak jest na tych ścisłych studiach...
201604200942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-23, 16:37   #15
Djuno
Regulator reniferów
 
Avatar Djuno
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 3 155
Dot.: Trudny wybór.... rodzice czy szkoła ?? co robić ? :((

Na gospodarstwie możesz przecież pomagać w weekendy, a podejrzewam, że w ferie i w wakacje i tak ciężko pracujesz.

Skoro należy Ci się najlepsza szkoła w województwie, to korzystaj - jako osoba dobrze wykształcona i zarabiająca na pewno masz szansę pomóc im w przyszłości, kiedy będą bardziej potrzebować Twojej pomocy.
__________________
Bo wy wszyscy naiwnie myślicie, że istnieje jakaś norma. Że wy ją tworzycie. Że do niej należycie.
A gdzieś tam, za murem są oni - nienormalni.
Djuno jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-23, 16:37   #16
Wednesday
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 164
Dot.: Trudny wybór.... rodzice czy szkoła ?? co robić ? :((

Cytat:
Napisane przez SamaraMorganx Pokaż wiadomość
ja bym korzystała z takiej okazji. Ze znajomymi przecież możesz dalej utrzymywac kontakty a jesli masz tam brata, masz łatwiej, bo koszty utrzymania się zmniejszą- o ile będziesz chciała z nim mieszkać.
Masz rację, po słabszej szkole też możesz dostać się na dobre studia, ale może będziesz musiała nadrabiac pewne zaległości?
zgadzam się, poza tym jest jeszcze jedna sprawa - jeśli chcesz isc na dobre studia wybierz lepsze liceum, bo tam jest bardziej prawdopodobne, że nauczą cię więcej do matury, będzie to wyższy poziom. o to chodzi. Wiem, że żal Ci rodziców, ale pomyśl, że jeśli zdałabys dobre studia i dostała dobrą pracę, to możesz im pomagac np finansowo. wierz mi, że dobra szkoła na pewno Ci nie zaszkodzi, a pomoże . aczkolwiek nigdy nie byłam w takiej sytuacji i pewnie byloby mi trudno wybrac.
Wednesday jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-23, 16:45   #17
losux
Zadomowienie
 
Avatar losux
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 233
Dot.: Trudny wybór.... rodzice czy szkoła ?? co robić ? :((

jedz rodzice beda dumni z ciebie
__________________
razem

zdałam prawko!

kg 51-50-49-48-47-46-45-...

boczki 78-76-74-72-70...

udo 52-51-50-49-48..

łydka 34-33-32-32-30..

ramiona 27-25-23-21...
losux jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-23, 17:42   #18
CytrynowaPannica
Zadomowienie
 
Avatar CytrynowaPannica
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 825
Dot.: Trudny wybór.... rodzice czy szkoła ?? co robić ? :((

Byłabyś niemądra, gdybyś zrujnowała taką szansę.
Nie zasłaniaj się gospodarstwem, kosztami, bo to nie jest Twoja brocha. Skoro rodzice mówią Ci, że masz jechać, to najwidoczniej są pewni, że nie potrzebują Twojej pomocy, a na utrzymanie ich stać.
Wszystko masz wyłożone na tacy, naprawdę nie rozumiem w czym widzisz problem.

Cytat:
Napisane przez Joasia 95 Pokaż wiadomość
Ale też boję się zmieniania całego mojego życia które miałam już tak zapolanowane.
Co Ty miałaś zaplanowane? Przecież Twoje życie dopiero zaczyna się rozkręcać. Nie próbuj udawać dorosłej, wszystkowiedzącej kobiety. Jesteś młoda, bardzo młoda. Przed Tobą najważniejsze decyzje, czasem także spontaniczne. Posłuchaj rodziców
__________________

Edytowane przez CytrynowaPannica
Czas edycji: 2011-03-23 o 17:44
CytrynowaPannica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-23, 17:45   #19
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Trudny wybór.... rodzice czy szkoła ?? co robić ? :((

Fajnie, że jesteś ambitna i b.fajnie, że masz również rodziców, którzy Cię wspierają, a nie trzymają w domu na siłę i nie podcinają skrzydeł.

Idź do dużego miasta, wybierz najlepsze liceum, skoro masz taką szansę.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-23, 18:00   #20
wisienka_na_torcie
Zakorzenienie
 
Avatar wisienka_na_torcie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 010
Dot.: Trudny wybór.... rodzice czy szkoła ?? co robić ? :((

Powinnaś wykorzystać tę szansę, bo to naprawdę może Ci dużo dać. I doceń to, ze rodzice chcą Ci w tym pomóc, ze Cię zachęcają. Mam koleżankę, która dostała się do dobrego liceum,ale jej rodzice tak jej suszyli o to głowę, że w końcu zrezygnowała i teraz bardzo tego żałuje. Pamiętaj, że po takim liceum będzie Ci dużo łatwiej na studiach
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=679770
Zapraszam do wymiany
wisienka_na_torcie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-23, 18:35   #21
Antilia
Uzależnienie
 
Avatar Antilia
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 14 453
Dot.: Trudny wybór.... rodzice czy szkoła ?? co robić ? :((

Rozumiem, że stresujesz się perspektywą wyjazdu, zmiany otoczenia, nowych ludzi. Ja podjęłam ryzyko i nie żałuję

Ja sama wybrałam się do liceum dość daleko od domu, do którego dostawali się tylko najlepsi. Z początku było mi ciężko, bo byłam bardzo nieśmiała - nie znałam tam nikogo, ryczałam jadąc na pierwszy dzień ale z czasem poznałam ludzi, nawiązałam przyjaźnie trwające do dziś.
Maturę zdałam średnio (w porównaniu z klasą) ale dostałam się na wymarzone studia dzienne, teraz jestem już inżynierem, piszę pracę magisterską i całe studia pobieram stypendium naukowe Rodzice bardzo mnie wspierali i są niezwykle dumni ze mnie. Wszyscy z mojej klasy poszli na studia, prawie wszyscy na ścisłe.
A znajomi co zostali w pobliskim liceum? Mało kto poszedł na studia, bo się nie dostali. Jadąc do rodzinnej miejscowości wielu spotykam w nowo otwartym markecie jak wykładają towar.

Zastanów się nad decyzją, żebyś w przyszłości nie żałowała straconej szansy.

Aha - moja mama nie poszła na studia, choć miała możliwość dostać się bez egzaminów - nie poszła, bo rodzice jej doradzili, że lepiej iść do pracy i choć minęło 30 lat to do dziś nad tym boleje i uważa, że to była jej najgłupsza decyzja.
__________________

Ćwiczę z Ewką, bo nic się samo nie wydarzy!
Skalpel: 48 + 17
Skalpel II: 3

Bridezilla
Antilia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-23, 19:19   #22
Kayako
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3 676
Dot.: Trudny wybór.... rodzice czy szkoła ?? co robić ? :((

Moja koleżanka ukończyła LO najlepiej z wszystkich, wyróżnienia, cuda na kiju i wyleciała ze studiów (i to nie była medycyna czy prawo).
Ja chodziłam do prowincjonalnej szkoły, dostałam się na studia i nadal studiuję

Z własnej perspektywy mogę tylko powiedzieć, że wybór super szkoły nie gwarantuje Ci startu w świetlaną przyszłość, a może nawet stać się inaczej. Wszystko zależy od Ciebie, a nie od prestiżu.
Po za tym nikt jeszcze nie powiedział, że wszystkie szkoły w kraju Cię przyjmą, więc po prostu zrób to w odpowiedniej kolejności - najpierw złóż papiery, zobacz, czy Cię zechcą, a potem się martw
Kayako jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-23, 19:42   #23
isiaczekk
Zakorzenienie
 
Avatar isiaczekk
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: gdzieś tam........
Wiadomości: 3 604
Dot.: Trudny wybór.... rodzice czy szkoła ?? co robić ? :((

Ja bym poszla do tej lepszej szkoly.
Lepsza szkola, to jednak zazwyczaj lepszy start na studiach, jest konkurencja, wieksze miasto daje tez wieksze mozliwosci, nie ma co sie oszukiwac. A rodzicow predzej czy pozneij i tak zostaiwsz, jak bedziesz szla na studia. Jesli masz taka szanse to z niej skorzystaj.
__________________
isiaczekk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-23, 19:57   #24
Divino
Raczkowanie
 
Avatar Divino
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 42
Dot.: Trudny wybór.... rodzice czy szkoła ?? co robić ? :((

Tak jak dziewczyny, uważam, że powinnaś skorzystać z tej szansy, bo może się ona nie powtórzyć! Owszem, Twój brat dostał się po gorszym liceum na świetne studia co pokazuje, że jak się chce to można wszystko, ale sądzę, że w takim liceum dużo lepiej przygotują Cię do matury (oczywiście nauki będzie tyle samo, ale zawsze jest łatwiej jak nauczyciel dobrze doradzi, nakieruje czego się uczyć). Rozumiem Twoje obawy co do rodziców, mi też byłoby ciężko ich zostawić, ale wyobraź sobie jacy będą z Ciebie dumni jak dostaniesz się na wymarzone studia . I jestem pewna, że poprą każdą Twoją decyzję, bo chcą dla Ciebie jak najlepiej. Sytuacja nie jest prosta, jest dużo argumentów za i przeciw, ale myśl o swojej przyszłości, to niesamowita szansa! Trzymam kciuki, żeby wszystko dobrze się ułożyło, bez względu na podjętą decyzję
Divino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-23, 19:57   #25
Dziewucha
Zakorzenienie
 
Avatar Dziewucha
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: ukraina
Wiadomości: 3 737
Dot.: Trudny wybór.... rodzice czy szkoła ?? co robić ? :((

Uważam, że powinnaś dać sobie szanse i spróbować w tej szkole w większym mieście. Oczywiści, że jak człowiek chce to i w najgorszej szkole się nauczy bo zawsze można chodzić na korki, ale pytanie po co. Poza tym w szkołach do których trudno się dostać panuje specyficzna atmosfera (oczywiscie są wyjątki) wiesz, że ci ludzie nie są tam przypadkowo a tworzenie takiej wspólnoty zawsze daje satysfakcje. W takich szkołach mimo wszystko są zawsze większe możliwości, często współpracują z uczelniami, zagraniczne wymiany, wycieczki, większa ilość stypendiów, niestety nie wszystkie mniejsze szkoly moga sobie na to pozwoli chociażby dlatego że miasto daje pieniadze w te najlepsze.
Skoro rodzice i brat cię wspierają to tym bardziej powinnaś spróbować. Za trzy lata kiedy skończysz liceum i tak staniesz przed sytuacją, że będziesz musiała się wyprowadzić jeśli będziesz chciałą iść na studia, wiec to tylko odwlekanie a po liceum bedzie jeszcze gorzej bo rodzice beda o te 3 lata starsi i znowu będziesz myśle, że nie możesz ich zostawić. Niestety ale takie są koleje losu, dzieci dorastają i zaczynają własne życie. A jeśli będziesz się naprawde źle czuła w tej szkole to zawsze może wrócić do tej pobliskiej i już a ja uważam, że skoro masz taką szansę to powinnaś jak najbaradziej skorzystać
__________________
ha!
Dziewucha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-23, 20:11   #26
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Trudny wybór.... rodzice czy szkoła ?? co robić ? :((

ja bym wykorzystala szanse i poszla do duzego miasta. rodzice sobie poradza, nie musisz sie o to martwic. tysiace ludzi idzie co roku na studia i tez opuszczaja rodzinne gniazdo
skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-23, 20:42   #27
pomaranczkav
Raczkowanie
 
Avatar pomaranczkav
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 316
Dot.: Trudny wybór.... rodzice czy szkoła ?? co robić ? :((

ja bym też spróbowała! wiem, że jesteś jeszcze młoda i porównywanie tego z wyjazdem na studia jest troszkę na wyrost ale jestem pewna, że trudne są tylko początki! jak nie spróbujesz to się nie przekonasz.. a chyba lepiej wybrać lepszą szkołę.. a jeśli będzie CI bardzo źle to możesz zawsze po roku/półroczu wrócić i raczej nie bedziesz miała zaległosci ale myślę, że jakby ktos CI zaproponował to po pół roku to byś się popukała w głowę
__________________
twoje ręce mogą sprawić, że czyjeś serce zabije na nowo.

uwielbiam to uczucie, kiedy mówiąc głupek, myślę "Boże jak ja GO kocham"

"ty nie jesteś kobietą, ty jesteś wyzwaniem"
pomaranczkav jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-23, 21:08   #28
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Dot.: Trudny wybór.... rodzice czy szkoła ?? co robić ? :((

Oczywiście, że idź, lepsza szkoła to lepszy start i dobra perspektywa na studia.
Nikt nie każe Ci zapominać o rodzicach i znajomych, wręcz przeciwnie, 1,5 h to nie jest aż tak daleko.
Nie zachłyśnij się "wielkomiastowym" lansem, pamiętaj skąd jesteś i dziękuj rodzicom, że chcą dla Ciebie jak najlepiej.

---------- Dopisano o 22:08 ---------- Poprzedni post napisano o 22:07 ----------

Cytat:
Napisane przez pomaranczkav Pokaż wiadomość
ja bym też spróbowała! wiem, że jesteś jeszcze młoda i porównywanie tego z wyjazdem na studia jest troszkę na wyrost ale jestem pewna, że trudne są tylko początki! jak nie spróbujesz to się nie przekonasz.. a chyba lepiej wybrać lepszą szkołę.. a jeśli będzie CI bardzo źle to możesz zawsze po roku/półroczu wrócić i raczej nie bedziesz miała zaległosci ale myślę, że jakby ktos CI zaproponował to po pół roku to byś się popukała w głowę
Mnie się wydaje, że nauka w liceum z dala od domu jest o wiele większym wyzwaniem, niż wyjazd na studia.
Wyjeżdżając na studia ludzie są pełnoletni, więc przynajmniej teoretycznie dorośli, natomiast 15 lat, z dala od domu, "głupi wiek", sprawiają, że trzeba być naprawdę dojrzałym, żeby nie zawalić nauki i poradzić sobie emocjonalnie.

Autorko chociaż spróbuj, jeśli nie dasz rady, zawsze możesz wrócić. Nie poddawaj się, jeśli początki będą trudne, bo początki mają to do siebie, że takie są.
__________________
najważniejsze w życiu jest być zdrowym, mieć zdrowego małżonka, zdrowe dziecko, zdrowych rodziców, zdrowe rodzeństwo. wszystko inne jest kwestią chęci i siły, niekiedy szczęścia...

Edytowane przez wika82
Czas edycji: 2011-03-23 o 21:11 Powód: dopisek
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-23, 21:17   #29
Dziewucha
Zakorzenienie
 
Avatar Dziewucha
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: ukraina
Wiadomości: 3 737
Dot.: Trudny wybór.... rodzice czy szkoła ?? co robić ? :((

Jeszcze mi się przypomniało jak moja siostra chciała wynająć mieszkanie ale musiała czekać do końca czerwca bo w tym mieszkaniu przez trzy lata nauki w liceum mieszkała dziewczyna, sama bo pochodziła z jakiegoś wygnaniewa, że nie była w stanie codziennie dojeżdżać a potem dostała sie na studia na drugi koniec Polski, wiec jak widac wszystko da się zrobić
__________________
ha!
Dziewucha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-24, 02:03   #30
betterw
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 352
Dot.: Trudny wybór.... rodzice czy szkoła ?? co robić ? :((

Moim zdaniem przeprowadzka nie jest konieczna - 1,5 h drogi to niedużo, zwłaszcza gdy masz transport w odpowiednich godzinach. To już jest sprawa indywidualna, ale myślę, że dla licealistki lepsze byłyby takie codzienne dojazdy niż mieszkanie w innej miejscowości. No i zdecydowanie tańsze. Jednak to Ty i Twoi rodzice musicie zdecydować.

Edytowane przez betterw
Czas edycji: 2011-03-24 o 02:06
betterw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:31.