Co zamiast identyfikatorów? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-09-14, 09:35   #1
Kura Nioska
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 1 019

Co zamiast identyfikatorów?


Witam serdecznie,
mam wielką prośbę do wszystkich pomysłowych i kreatywnych forumowiczek.
W przeważającej ilości szkół średnich, z którymi mam do czynienia, uczniów obowiązują identyfikatory. Są one raczej nielubiane i niechętnie noszone przez młodzież. W mojej szkole udało się przekonać dyrekcję - identyfikatory mogą zniknąć pod warunkiem, że zastąpimy je czymś innym, akceptowanym przez uczniów.
Macie jakieś pomysły? Pomysł nie może być drogi. Chipy i tatuaże nie wchodzą w grę .
Pozdrawiam.
Kura Nioska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-14, 09:50   #2
abiblabla
Zakorzenienie
 
Avatar abiblabla
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 5 108
Dot.: Co zamiast identyfikatorów?

Cytat:
Napisane przez Kura Nioska Pokaż wiadomość
Witam serdecznie,
mam wielką prośbę do wszystkich pomysłowych i kreatywnych forumowiczek.
W przeważającej ilości szkół średnich, z którymi mam do czynienia, uczniów obowiązują identyfikatory. Są one raczej nielubiane i niechętnie noszone przez młodzież. W mojej szkole udało się przekonać dyrekcję - identyfikatory mogą zniknąć pod warunkiem, że zastąpimy je czymś innym, akceptowanym przez uczniów.
Macie jakieś pomysły? Pomysł nie może być drogi. Chipy i tatuaże nie wchodzą w grę .
Pozdrawiam.
to może trzeba zrobic ankietę wśród uczniów o których mowa, oni chyba najlepiej będą wiedzieli co są w stanie zaakceptowac.
__________________
i'm just standing here being a horse and a wizard
abiblabla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-14, 10:08   #3
zagubiona_w_swoich_snach
Zakorzenienie
 
Avatar zagubiona_w_swoich_snach
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 3 477
Dot.: Co zamiast identyfikatorów?

no ale co zamiast identyfikatorow? Przeciez im opasek na rekach nie poprzyczepiacie:P Według mnie identyfikator to i tak najlepszy pomysl,najbardziej stonowany ze tak powiem a ze sie nie podoba to wiadomo: nic sie podobac nie bedzie:P Mus to mus, tak jakby nie chcieli legitymacji miec :P
__________________
Nie możesz zmienić wszystkiego.
Możesz za to zmienić jedną, małą rzecz.
I tak to działa.
zagubiona_w_swoich_snach jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-14, 10:12   #4
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: Co zamiast identyfikatorów?

A jak argumentowała młodzież to, że nie chcą nosić identyfikatorów?
Ja rozumiem, że na mundurki można się burzyć... ale na plakietki? No błagam...
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-14, 10:42   #5
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Co zamiast identyfikatorów?

Cytat:
Napisane przez klempaa Pokaż wiadomość
A jak argumentowała młodzież to, że nie chcą nosić identyfikatorów?
Ja rozumiem, że na mundurki można się burzyć... ale na plakietki? No błagam...
u nas w gimnazjum tez byly burze z tego powodu :P i rok wytrzymal pomysl identyfikatorow. wkurza sam fakt, ze cos sie musi taki wiek. poza tym u nas byly kontrole dyrekcji, czy ktos przypadkiem nie zapomnial i nawet obnizali za to zachowanie. a przeciez zdarzalo sie zapomniec o tym badziewiu

szczerze mowiac nie widze alternatywy dla identyfikatorow. a przynajmniej taniej alternatywy.... wpadl mi do glowy tylko pomysl z koszulkami, ale pewnie by sie podniosly glosy, ze to jak mundurki
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-14, 11:09   #6
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Co zamiast identyfikatorów?

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-14, 11:09   #7
nenowka152900
Zadomowienie
 
Avatar nenowka152900
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: duży pokój;)
Wiadomości: 1 389
Dot.: Co zamiast identyfikatorów?

wszczepić czip w kark :P

przepraszam, nie mogłam się powstrzymać Za moich czasów (nie tak dawno, matura 2008 ) nie było nic takiego ani w gim ani w LO...
__________________
oszalałam
nenowka152900 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-09-14, 11:12   #8
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Co zamiast identyfikatorów?

Cytat:
Napisane przez nenowka152900 Pokaż wiadomość
wszczepić czip w kark :P

przepraszam, nie mogłam się powstrzymać Za moich czasów (nie tak dawno, matura 2008 ) nie było nic takiego ani w gim ani w LO...
tez jestem matura 2008, a u mnie w gimnazjum bylo :P
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-14, 11:14   #9
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: Co zamiast identyfikatorów?

Cytat:
Napisane przez mm444 Pokaż wiadomość
Treść usunięta


na pewno bedą zachwyceni
nie od tego jest nauczyciel w szkole przypominam!!!
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-14, 11:17   #10
szprotka_
Zakorzenienie
 
Avatar szprotka_
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 4 550
Dot.: Co zamiast identyfikatorów?

w gimnazjum musieliśmy nosić przez pierwszą klasę, żeby dać nauczycielom czas na kojarzenie nas. w późniejszych klasach już nie nosiliśmy.
my sobie drukowaliśmy kolorowe wkładki do tych identyfikatorów (pamiętam, że miałam z jednorożcem). i się podobało, że ma się coś innego niż reszta :P
szprotka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-14, 11:19   #11
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Co zamiast identyfikatorów?

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-09-14, 11:20   #12
1999a18a2ffdaccef542471663304a63305f1c5c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 10 807
Dot.: Co zamiast identyfikatorów?

Cytat:
Napisane przez mm444 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
U mnie w LO były identyfikatory (matura 2009)

I nauczyciele-bramkarze również. Każdy nauczyciel, który miał dyżur na dole to stał przy wejściu i sprawdzał plakietki Nikt się nie burzył, na górze nauczyciel zaglądał do toalet i zabraniał biegać i spisywać lekcje, a na dole pilnował wejścia i czy jest spokojnie przy szatniach
1999a18a2ffdaccef542471663304a63305f1c5c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-14, 11:53   #13
dzustam
Zakorzenienie
 
Avatar dzustam
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Przylądek Zieleni
Wiadomości: 6 764
Dot.: Co zamiast identyfikatorów?

Cytat:
Napisane przez szprotka_ Pokaż wiadomość
my sobie drukowaliśmy kolorowe wkładki do tych identyfikatorów (pamiętam, że miałam z jednorożcem). i się podobało, że ma się coś innego niż reszta :P
Indywidualizacja plakietki powinna pomóc.


Jeszcze coś napiszę. Osoby w wieku licealnym protestujące przeciwko noszeniu plakietek z ich własnym, indywidualnym imieniem i nazwiskiem (nie wiem, czy jest tam też zdjęcie, nieważne) są nieprzystosowane do późniejszego życia zawodowego.

Nie wyobrażam sobie, żeby uczestnicy konferencji kręcili nosami na plakietkę ze swoim nazwiskiem. Taką plakietkę się bierze, przyczepia i tyle. I idzie wygłaszać swoje przemówienie lub słuchać innych Przecież w niektórych pracach taka plakietka to podstawa. I ja nie mówię o pracy najniższego szczebla. W wielu instytucjach międzynarodowych (naukowych, dotyczących obronności, bezpieczeństwa, innowacyjności, badawczych) bez plakietki nawet się nie wejdzie, chociażby się tam pracowało 15 lat
__________________

dzustam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-14, 11:54   #14
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: Co zamiast identyfikatorów?

Cytat:
Napisane przez dzustam Pokaż wiadomość
Indywidualizacja plakietki powinna pomóc.


Jeszcze coś napiszę. Osoby w wieku licealnym protestujące przeciwko noszeniu plakietek z ich własnym, indywidualnym imieniem i nazwiskiem (nie wiem, czy jest tam też zdjęcie, nieważne) są nieprzystosowane do późniejszego życia zawodowego.

Nie wyobrażam sobie, żeby uczestnicy konferencji kręcili nosami na plakietkę ze swoim nazwiskiem. Taką plakietkę się bierze, przyczepia i tyle. I idzie wygłaszać swoje przemówienie lub słuchać innych Przecież w niektórych pracach taka plakietka to podstawa. I ja nie mówię o pracy najniższego szczebla. W wielu instytucjach międzynarodowych (naukowych, dotyczących obronności, bezpieczeństwa, innowacyjności, badawczych) bez plakietki nawet się nie wejdzie, chociażby się tam pracowało 15 lat


Albo np. w szpitalu lekarz, pielegniarka, fizjoterapeuta... każdy ma plakietkę...
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-14, 12:07   #15
abiblabla
Zakorzenienie
 
Avatar abiblabla
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 5 108
Dot.: Co zamiast identyfikatorów?

Cytat:
Napisane przez dzustam Pokaż wiadomość
Indywidualizacja plakietki powinna pomóc.


Jeszcze coś napiszę. Osoby w wieku licealnym protestujące przeciwko noszeniu plakietek z ich własnym, indywidualnym imieniem i nazwiskiem (nie wiem, czy jest tam też zdjęcie, nieważne) są nieprzystosowane do późniejszego życia zawodowego.

Nie wyobrażam sobie, żeby uczestnicy konferencji kręcili nosami na plakietkę ze swoim nazwiskiem. Taką plakietkę się bierze, przyczepia i tyle. I idzie wygłaszać swoje przemówienie lub słuchać innych Przecież w niektórych pracach taka plakietka to podstawa. I ja nie mówię o pracy najniższego szczebla. W wielu instytucjach międzynarodowych (naukowych, dotyczących obronności, bezpieczeństwa, innowacyjności, badawczych) bez plakietki nawet się nie wejdzie, chociażby się tam pracowało 15 lat

no ale o czym ty mówisz, nie porównuj pracowników korporacji czy uczestników konferencji do np niedojrzałego nastolatka który w szkole jest "z przymusu", a nie z chęci zarobku...


u mnie w gimnazjum były identyfikatory i to ze zdjęciem. i to właśnie było najbardziej dla wszystkich irytujące, nie każdy dobrze na tym zdjęciu wyszedł i chciał by inni to widzieli i oczywiście się śmiali (taki wiek). Ja na szczęście nie miałam takiego problemu ze swoim zdjęciem, bardziej mi się nie podobało, że każdy w szkole (w sensie paruset uczniów) może zobaczyc bez mojej zgody jak mam na imię, nazwisko i do jakiej klasy chodzę (kolor identyfikatora oznaczał rocznik a wielka liera - która klasa), uważałam to za wywlekanie moich danych personalnych przez setkami (miałam naprawdę wielką szkołę) obcych mi osób.

Oczywiście teraz uważam że dla nauczycieli/ochrony (bo i ochrona w mojej szkole była, a także kamery) jest bardzo pomocna, zwłaszcza w tak dużej szkole, ale mimo wszystko wtedy nosiłam identyfikator odwrócony, jak większośc uczniów z naklejką po drugiej stronie.


dlatego tak jak napisałaś, też uważam że indywidualizacja identyfikatorów byłaby najatrakcyjniejsza
__________________
i'm just standing here being a horse and a wizard

Edytowane przez abiblabla
Czas edycji: 2011-09-14 o 12:11
abiblabla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-14, 12:13   #16
dzustam
Zakorzenienie
 
Avatar dzustam
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Przylądek Zieleni
Wiadomości: 6 764
Dot.: Co zamiast identyfikatorów?

Cytat:
Napisane przez abiblabla Pokaż wiadomość
no ale o czym ty mówisz, nie porównuj pracowników korporacji czy uczestników konferencji do np niedojrzałego nastolatka który w szkole jest "z przymusu", a nie z chęci zarobku...
Czekaj, czekaj. Wyjazdy na konferencje, seminaria, odczyty i inne takie zaczynają się już na studiach... czyli jakieś maksymalnie 2-3 lata po wielkiej wojnie o identyfikatory .
__________________

dzustam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-14, 12:13   #17
Lukrecja_Borgia
Killing me softly
 
Avatar Lukrecja_Borgia
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 5 576
Dot.: Co zamiast identyfikatorów?

Powód nielubienia plakietek może być też niezwiązany z buntem nastolatków pt. "nie będę chodzić podpisany" W sumie autorka nie powiedziała, dlaczego uczniowie się buntują. Ja też nie lubię plakietek, ale z innych powodów: te na agrafkę dziurawią ubrania, a ja nie lubię niszczyć swoich ciuchów Z kolei te na metalowy zaczep, klamrę, często odciskają się na ubraniu i też miałam problem, bo koszulka się odkształca w tym miejscu. Może to kwestia zaczepu? Ja rozwiązałam sprawę nosząc plakietkę na kolorowej firmowej smyczy, jakkolwiek niemiło się to słowo kojarzy i nikt się nie czepia. Ale to pewnie nie pomoże, jeśli problem leży w niechęci do świecenia nazwiskiem/zdjęciem po oczach
__________________
Nienawidzę nieoświeconego tłumu i unikam go.
Lukrecja_Borgia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-14, 12:39   #18
anannke
Zakorzenienie
 
Avatar anannke
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: śląsko-małopolskie:)
Wiadomości: 3 619
Dot.: Co zamiast identyfikatorów?

u mnie w liceum też były identyfikatory na szczęście trafiło mnie jak już byłam w ostatniej klasie. też chodzili sprawdzali czy każdy ma spisywali kto nie ma i obniżali zachowanie potem. moim zdaniem bez sensu. i też mnie to denerwowało niesamowicie że mi to dynda, że łatwo zapomnieć, że wszystkim muszę świecić po oczach imieniem, nazwiskiem, klasą.. a nie wiem po co to komu było. Jak weszłam do szkoły to byłam w niej do końca lekcji, nauczyciel który mnie uczył wiedział kim jestem, inni nauczyciele nie potrzebowali wiedzieć jak się nazywam bo nic ode mnie nie chcieli więc po co to było? dla mnie zbędne...

ale nie wiem czy jest jakiś inny pomysł jeszcze mniej inwazyjny niż te identyfikatory...
anannke jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-14, 12:40   #19
Ketamina
Wtajemniczenie
 
Avatar Ketamina
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 2 731
Dot.: Co zamiast identyfikatorów?

Cytat:
Napisane przez zagubiona_w_swoich_snach Pokaż wiadomość
no ale co zamiast identyfikatorow? Przeciez im opasek na rekach nie poprzyczepiacie:P Według mnie identyfikator to i tak najlepszy pomysl,najbardziej stonowany ze tak powiem a ze sie nie podoba to wiadomo: nic sie podobac nie bedzie:P Mus to mus, tak jakby nie chcieli legitymacji miec :P


Ewentualnie można byłoby zmienić formę tych identyfikatorów - zrobić np. wśród uczniów w szkole konkurs na projekt identyfikatora, takiego jaki by im się podobał
Ketamina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-09-14, 13:01   #20
abiblabla
Zakorzenienie
 
Avatar abiblabla
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 5 108
Dot.: Co zamiast identyfikatorów?

Cytat:
Napisane przez dzustam Pokaż wiadomość
Czekaj, czekaj. Wyjazdy na konferencje, seminaria, odczyty i inne takie zaczynają się już na studiach... czyli jakieś maksymalnie 2-3 lata po wielkiej wojnie o identyfikatory .
ja akurat miałam identyfikatory w gimnazjum. Ale jesli chodzi o przykład liceum, to przez te "2-3 lata" o których piszesz może się już duuuużo zmienic w głowie młodej osoby

pozatym, wyjazdy, seminaria i takie tam nie są codziennie jak nauka w szkole i do tego wyjeżdżają chyba na nie ci chętni i zdolniejsi (nie wiem, na moim kierunku takich wyjazdów nie ma) a nie 150 osób na roku? więc sam ten wyjazd jest czymś wyjątkowym. W takiej sytuacji myślę że nikt nie ma problemu z identyfikatorami.
__________________
i'm just standing here being a horse and a wizard
abiblabla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-14, 13:18   #21
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Co zamiast identyfikatorów?

Cytat:
Napisane przez dzustam Pokaż wiadomość
Czekaj, czekaj. Wyjazdy na konferencje, seminaria, odczyty i inne takie zaczynają się już na studiach... czyli jakieś maksymalnie 2-3 lata po wielkiej wojnie o identyfikatory .
no, ale nie kazdy bedzie jezdzil na seminaria, odczyty i inne
poza tym te kilka lat to moze byc krok milowy w rozwoju takiego czlowieka
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-14, 13:19   #22
Hadassah
Zadomowienie
 
Avatar Hadassah
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1 733
Dot.: Co zamiast identyfikatorów?

To ja chyba mam szczęście do kameralnych szkół - podst, gim, lo - każdy każdego kojarzy przynajmniej z widzenia... W gimnazjum, które było w śródmieściu stał pan ochroniarz. Wszystkie trzy szkoły miały 'kanciapę' pań woźnych przeszkloną, z guziczkami domofonu, żeby wpuszczać, tak, że w trakcie lekcji nikt się nie przemknął bez wytłumaczenia się po co i do kogo (jeśli nie był spóźnionym uczniem szkoły).

Może nr identyfikacyjny legitymacji jako id + obowiązek noszenia własnej legitki (w razie 'kontroli' potencjalnego obcego spoza szkoły, żeby nie było pożyczania?)? Chociaż to zależy czy możecie te id nosić przywiązane np do spodni, bo to może się źle kojarzyć, nr na szyi..
Hadassah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-14, 13:52   #23
Kura Nioska
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 1 019
Dot.: Co zamiast identyfikatorów?

Bardzo dziękuję za wypowiedzi. Podoba mi się pomysł z indywidualizacją identyfikatorów.
Kura Nioska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-14, 14:46   #24
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Co zamiast identyfikatorów?

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-14, 15:34   #25
mad86
Zakorzenienie
 
Avatar mad86
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 954
Dot.: Co zamiast identyfikatorów?

Cytat:
Napisane przez Hadassah Pokaż wiadomość
Wszystkie trzy szkoły miały 'kanciapę' pań woźnych przeszkloną, z guziczkami domofonu, żeby wpuszczać, tak, że w trakcie lekcji nikt się nie przemknął bez wytłumaczenia się po co i do kogo (jeśli nie był spóźnionym uczniem szkoły).
u mnie w lo tak bylo. Wyjsc wczesniej mozna bylo tylko na zwolnienie.
Identyfikatory mialam w gimnazjum. Nie byly do niczego potrzebne. Jedynie nauczyciele czepiali sie o ich brak na korytarzu.
Wiecej zdzialaly panie wozne. Przykladowo nie otwieraly szatni jesli wg planu mielismy miec jeszcze lekcje ( chociaz to rozwiazanie na zimne miesiace )
__________________
24.02- Jantar+pokrzywa
mad86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-14, 15:49   #26
Hadassah
Zadomowienie
 
Avatar Hadassah
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1 733
Dot.: Co zamiast identyfikatorów?

Oj tak, u mnie jeszcze tarasowały schody na parter mopami - nie wpuszczały na korytarz prowadzący do jedynego wyjścia, więc jeśli się nie było ninja to nikt nie wszedł przez te barykady
Hadassah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-14, 18:20   #27
raz2trzy
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 1 279
Dot.: Co zamiast identyfikatorów?

jak to czytam to sie ciesze ze mialam takie super szkoly, do ktorych nie musial mnie wpuszczach ochroniarz (:O) ani nie musialam nosic identyfikatory. W szkole nie bylo zadnych problemow, zadnych 'niebezpiecznych nieproszonych gosci', super atmosfera, dosc wysoki poziom, super ludzie, eh wrociloby sie do tych czasow Wchodzic i wychodzic mozna bylo kiedys sie chce, przed lekcjami, po czy w trakcie. I o dziwo, nie bylo to wykorzystywane przez nas to niecnych celow;p

Spodobal mi sie pomysl z indywidualizacja identyfikatorow, lecz jak ktos juz wczesniej wspomnial wtedy kazdy bedzie mogl sobie taki zrobic a raczej 'podrobic'. Chociaz teraz mysle, po co ktos mialby podrabiac identyfikator zeby moc wchodzic do danej szkoly? no ale rozne sie rzeczy dzieja

Edytowane przez raz2trzy
Czas edycji: 2011-09-14 o 18:22
raz2trzy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-14, 18:49   #28
Hadassah
Zadomowienie
 
Avatar Hadassah
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1 733
Dot.: Co zamiast identyfikatorów?

Cytat:
Napisane przez raz2trzy Pokaż wiadomość
jak to czytam to sie ciesze ze mialam takie super szkoly, do ktorych nie musial mnie wpuszczach ochroniarz (:O) ani nie musialam nosic identyfikatory. W szkole nie bylo zadnych problemow, zadnych 'niebezpiecznych nieproszonych gosci', super atmosfera, dosc wysoki poziom, super ludzie, eh wrociloby sie do tych czasow Wchodzic i wychodzic mozna bylo kiedys sie chce, przed lekcjami, po czy w trakcie. I o dziwo, nie bylo to wykorzystywane przez nas to niecnych celow;p

Spodobal mi sie pomysl z indywidualizacja identyfikatorow, lecz jak ktos juz wczesniej wspomnial wtedy kazdy bedzie mogl sobie taki zrobic a raczej 'podrobic'. Chociaz teraz mysle, po co ktos mialby podrabiac identyfikator zeby moc wchodzic do danej szkoly? no ale rozne sie rzeczy dzieja
Nie uważam ochroniarza za głupotę, szczególnie w małej szkole - wiadomo, starsze klasy miały 'fory' mozna było wyjść do spożywczaka czy punktu ksero po drugiej stronie ulicy. A na "żula"/dziennikarzy z brukowców/dresów zawsze lepiej działa ochrona (centrum miasta!). Btw to nie jest tak że ochroniarz wpuszcza, szkoła jest otwarta, on stoi w pobliżu drzwi. Drzwi działają na domofon zazwyczaj tylko w czasie lekcji

Za to z doświadczeń koleżanek wiem że identyfikatory to pic na wodę fotomontaż i wszyscy pałają do nich nienawiścią, po prostu - bo tak
Hadassah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-14, 19:05   #29
monius9
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 5 046
Dot.: Co zamiast identyfikatorów?

a nie możecie po prostu legitymować się legitymacją? osoby dojeżdżające i tak muszą ją mieć ze sobą, co za problem trzymać ją w portfelu...

u mnie ani w lo ani w gimnazjum nie było nic takiego; w gimnazjum był ochroniarz który bacznie obserwował i nie wpuszczał osób po których było widać że nie powinno ich tam być w lo jakiś pan cieć siedział ale wejść i wyjść mógł każdy.
monius9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-14, 19:29   #30
foxxxy
Organizatorka
 
Avatar foxxxy
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 816
GG do foxxxy
Dot.: Co zamiast identyfikatorów?

A może taka gumowa bransoletka z wytłoczoną nazwą szkoły? Wszyscy mieliby ten sam kolor i można by było łatwo identyfikować ucznia. To chyba jest wygodniejsze w noszeniu.

żeby było jasne co mam na myśli:
http://www.stoisko.pl/files/objects/...livestrong.jpg
foxxxy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:32.