Moja niunia ma 5 miesięcy i też często pręży się przez sen, czasami puszcza wtedy bąc - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-12-04, 19:17   #1
Emilia211
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia211
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 3 048
GG do Emilia211 Send a message via Skype™ to Emilia211

Moja niunia ma 5 miesięcy i też często pręży się przez sen, czasami puszcza wtedy bąc


Hej.
Moja Lenka ma prawie 5 miesięcy i pręży się przez sen, czasami puszcza
wtedy bączki.
Często budzi się z płaczem.
Czy któraś mama też miała podobny problem?
Ostatnio lekarka zapisała nam Debridat.
Karmie piersią, ale niedawno zaczęłam dawać trochę mm, bo szarpie mi się w dzień przy piersi strasznie i czasami cały dzień to tylko parę łyków było.
__________________
ŻONA OD 17 PAŹDZIERNIKA 2009r.

Emilia211 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-04, 20:23   #2
ilonkaczapela
Zakorzenienie
 
Avatar ilonkaczapela
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 910
Dot.: Moja niunia ma 5 miesięcy i też często pręży się przez sen, czasami puszcza wte

Do wieczornego i nocnego mleka dodaję espumisan. Gazy mogą się pojawiać u każdego dziecka - chociażby dlatego, że spało zbyt długo w jednej pozycji i gdzieś się zebrały, zamiast swobodnie przechodzić. Wtedy takie prężenie ma je za zadanie przepchnąć. U nas działa też masowanie brzuszka od lewej do prawej, po odwróconym "c" wzdłuż okrężnicy. Mój się od tego wybudza z płaczem - bardzo często ok 4 nad ranem. Z espumisanem jest dużo mniej. Działa też colinox, ale jest trudno dostępny i bardzo niesmaczny
ilonkaczapela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-05, 06:51   #3
Marika_1987
Rozeznanie
 
Avatar Marika_1987
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: w swoim świecie
Wiadomości: 879
Dot.: Moja niunia ma 5 miesięcy i też często pręży się przez sen, czasami puszcza wte

Moja Liliana ma 2 miesiace i też się pręży przez sen. Odkąd dostaje Infacol jest lepiej. Tylko Ona jest tylko na mm z powodu alergii.
__________________
Tylko człowiek mądry, nigdy nie przestaje się dziwić. Dla ludzi głupich jest to zbyt trudne, przyzwyczajeni do szarości dnia nie zauważają kolorów, jakie daje świat

Moje maluchy

większy maluch
Dawid ur. 28.09.2008 g. 7:58, 56/3030

mniejszy maluch
Liliana ur. 06.10.2012 g. 01:25, 48/2560

Marika_1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-05, 08:26   #4
knot
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 221
Dot.: Moja niunia ma 5 miesięcy i też często pręży się przez sen, czasami puszcza wte

Emilia!

Typowe kolki! Tylko espumisan lub Bobotik dla dzieci. Espumisan jest droższy i ma 40 mg/ml symetikonu, Bobotik - tanszy i ma 66 mg/ml. jest bardzo bezpieczny, bo nie wchłania się z jelit, przechodzi przez nie i jest w całosci wydalany. jest to związek chemiczny, rozkładajacy gazy.

POLECAM, moja córcia od 3 tyg do 5 miesiąca miala potworne kolki, po 5 godzin/dobę ryczała i prężyła się, najczęściej od 19-24 godziny! Stosowalam to, co przepisywal periatra, czyli m.in. debridat, ale nie działało. Dopiero Bobotik zaskutkował. A można już od 2 msca życia dziecka go podawać. Dodam, że jestem dr n. med., szczerze polecam symetikon na kolki.

Ps. kolki latwo rozpoznać 1. prostowaniem i napinaniem nóżek, 2. język dziecka wtedy układa w a la jaszczurkę, wąski i czubek zawinięty do góry. Jeśli jest płasko zakończony w miseczke, to znak, że jest glodne. Jesli ma kolki, nie karm go co chwilę, bo będziesz mu dostarczala dużo laktozy (przy każdym karmieniu przez pierwsze minuty jest jej najwięcej w mleku). Jesli nie karmisz, to kup mleko z obnizoną ilością laktozy.

Edytowane przez knot
Czas edycji: 2012-12-05 o 08:29
knot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-05, 09:47   #5
Emilia211
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia211
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 3 048
GG do Emilia211 Send a message via Skype™ to Emilia211
Dot.: Moja niunia ma 5 miesięcy i też często pręży się przez sen, czasami puszcza wte

jak podawałam espumisan i bobotic to było jeszcze gorzej
ostatnio b. się wystraszyłam , bo spała po espumisanie tak mocno ze nie mogłam jej dobudzic...a moze to pozytywne działanie leku było

hmmm...a przy debridacie mogę podawać espumisan???
aha i teraz na debridacie sobie purta a po espuisanie tworzyła się wielki bak którego nie mogła wyprzeć
to na pewno kolki
aha i w kupce pełno białych grudek jest
biedna się nie może wyspać, bo ciągle się budzi

Ilonko tak samo płacz jest koło 4.00
po kąpieli zaśnie na 2 godzi a potem wybudza się i przekładam na drugi bok, a nad ranem cyrk
__________________
ŻONA OD 17 PAŹDZIERNIKA 2009r.

Emilia211 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-05, 13:00   #6
staraupa
Raczkowanie
 
Avatar staraupa
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: z domku:)
Wiadomości: 189
Dot.: Moja niunia ma 5 miesięcy i też często pręży się przez sen, czasami puszcza wte

u nas kilka pierwszych miesiące było tak samo, najgorzej rano tak od 3-4 było straszne prężenie, popłakiwanie, napinanie, dawałam wszytko: Debridat, Bobotic, Espumisan, Infacol, koperki itp i nic nie pomagało a nawet uważam że po tych lekach było gorzej, jedyne co nam naprawdę pomagało to odgazowywanie małego zwłaszcza na ranem tymi rurkami:
http://www.petronela.pl/higiena-dzie...-10-sztuk.html
genialnie pomagało, po 6 miesiącu ani razu nie użyty, w sumie to zapomniałam że mieliśmy taki problem, teraz są i bąki i kupki bez problemu spotkałam się z opiniami że lepiej nie stosować bo się odbyt i dziecko przyzwyczaja ale ja uważam że to kwestia niedojrzałości i jak coś dziecko dokucza to trzeba mu ulżyć, reszta się z wiekiem sama ułoży.
Powodzenia
staraupa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-05, 13:30   #7
ilonkaczapela
Zakorzenienie
 
Avatar ilonkaczapela
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 910
Dot.: Moja niunia ma 5 miesięcy i też często pręży się przez sen, czasami puszcza wte

Też je mamy i stosujemy w razie potrzeby - są genialne i wcale nie sprawiają, że dziecko się od nich uzależnia, bo kiedy nie ma jakiegoś zatoru to puszcza bąki bez problemów I nawet jakby lepiej mu to teraz idzie.
ilonkaczapela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-12-05, 13:43   #8
martynka89
Zakorzenienie
 
Avatar martynka89
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6 790
Dot.: Moja niunia ma 5 miesięcy i też często pręży się przez sen, czasami puszcza wte

U nas nie pomagal zaden srodek antykolkowy. Wszystko ustapilo dopiero, gdy zaczelam malej podawac bebilon comfort.
martynka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-05, 14:44   #9
Patrilla
Zakorzenienie
 
Avatar Patrilla
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 5 725
Dot.: Moja niunia ma 5 miesięcy i też często pręży się przez sen, czasami puszcza wte

a podajesz probiotyk np biogaja, a robicie masaże antykolkowe (klik)przed snem, a odbijacie porządnie
debridad to juz moim zdaniem (i pediatry) ostateczność
najważniejsze to regularne podawanie preparatu typu Bobotic (dość silny), nie popełnianie błędu jest lepiej odstawiam
Emilia211 co do karmienia to staraj się to robić w spokojnym nie rozpraszającym dziecku bodźcami miejscu na spokojnie kilka razy przystawiaj - może zmieńcie pozycję u nas sprawdziła sie ta na leżąco
__________________
Apolonia rośnie poza brzuchem od 03.09.2007'
Bruno dołączył do nas 28.02.2011'
Patrilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-05, 16:15   #10
ilonkaczapela
Zakorzenienie
 
Avatar ilonkaczapela
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 910
U nas mleka typu comfort nie dzialaly. Mysle, ze wszystko zalezy od dziecka i jego problemu- bo gazy to juz skutek a nie przyczyna problemu. My na przyklad raz podalismy herbatke koperkowa (zaparzana, bez cukru) i byla tragedia, tak sie gazy zwiekszyly. A innym pomaga
ilonkaczapela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-05, 16:42   #11
Emilia211
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia211
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 3 048
GG do Emilia211 Send a message via Skype™ to Emilia211
Dot.: Moja niunia ma 5 miesięcy i też często pręży się przez sen, czasami puszcza wte

Więc tak karter mam i za często tego nie używam-ale używam jak jest b. źle na ulotce fridy była info, ale nie kupiłam-później spotkałam kobietkę w przychodni , która była z synkiem -i mi opowiedziała,ze ona to używała i do niczego dziecka nie przyzwyczaiła ,a bynajmniej ulżyła,więc pobiegłam do apteki i mam dwie rurki jeszcze
Podawałam
BIO GAIE
Delicol -wymiotowała
Espumisan
Bobotic

teraz mamy drugi raz Debridat- po którym płacze jeszcze bardziej-ale pediatra kazała wypić całą butlęi nie wiem czy dalej to robić
i jeszcze
Dicoflor 30 w saszetkach-obecnie jej podaje-rozpuszczam w wodzie
herbatka koperkowa-kupione ziarenka w sklepie zielarskim
dobrze działa termofor-ale uważam żeby plecków nie poparzyć
Patrilla brzuszek kiedyś więcej masowałam, teraz mniej-ale zajrzę na te stronkę

Staraupa-to jeszcze miesiąc i mała skończy 6 miesięcy, takze w sumie z górki bliżej niż dalej
Martynka89-dzisiaj kupiłam bebilon comfort

Lenka zasnęła koło 15.00 i o 17.00 się zbudziła-dałam jej pierś w ciemnym pokoju-nie zapalając światła- jadła ładnie , a jak chce nakarmić ją w dzień to rozgląda się-odsuwa

---------- Dopisano o 17:42 ---------- Poprzedni post napisano o 17:40 ----------

Cytat:
Napisane przez Marika_1987 Pokaż wiadomość
Moja Liliana ma 2 miesiace i też się pręży przez sen. Odkąd dostaje Infacol jest lepiej. Tylko Ona jest tylko na mm z powodu alergii.
alergii chyba nie ma
__________________
ŻONA OD 17 PAŹDZIERNIKA 2009r.

Emilia211 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-12-06, 11:22   #12
pieleszka
Wtajemniczenie
 
Avatar pieleszka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 2 869
Dot.: Moja niunia ma 5 miesięcy i też często pręży się przez sen, czasami puszcza wte

widzę, że przechodzisz przez to samo, co ja z córeczką. mała moja miała bardzo niedojrzały układ pokarmowy. to już nawet nie były typowe kolki, tylko właśnie coś w guście, co opisujesz. jak przystawiałam ją do piersi to po kilku łykach mleka było słychać jak zaczyna jej "bulgotać" w brzuszku, mała raptownie prostowała nóżki, odrywała się od piersi i płakała bardzo... musiałam ją uspokajać i ponownie przystawiać... przeszłyśmy również przez całą masę leków i specyfików m.in. delicol, biogaia, herbatki koperkowe (nawet ja piłam szklankę kopru dziennie ). u nas pomogło zestawienie": debridat (3 x dziennie) + lefax przed każdym karmieniem... po miesiącu tej kuracji qwszystko sie unormowało...a może po prostu córa "wyrosła" z tej przypadłości... wiem, że nie zrezygnowałam z karmienia. po 1. mała anty-butelkowa i anty- MM. chyba by mi z głodu padła gdybym jej UU zabrała... po 2. pediatra stwierdziła, że skoro na naturalnym pokarmie tak się dzieje, to na MM pewnie nie będzie wcale lepiej...
__________________
Haneczka

Kobiety nigdy nie zrozumiesz. Nawet jeśli jesteś kobietą! (A.J.Cronin)
pieleszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-06, 11:53   #13
Emilia211
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia211
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 3 048
GG do Emilia211 Send a message via Skype™ to Emilia211
Dot.: Moja niunia ma 5 miesięcy i też często pręży się przez sen, czasami puszcza wte

Cytat:
Napisane przez pieleszka Pokaż wiadomość
widzę, że przechodzisz przez to samo, co ja z córeczką. mała moja miała bardzo niedojrzały układ pokarmowy. to już nawet nie były typowe kolki, tylko właśnie coś w guście, co opisujesz. jak przystawiałam ją do piersi to po kilku łykach mleka było słychać jak zaczyna jej "bulgotać" w brzuszku, mała raptownie prostowała nóżki, odrywała się od piersi i płakała bardzo... musiałam ją uspokajać i ponownie przystawiać... przeszłyśmy również przez całą masę leków i specyfików m.in. delicol, biogaia, herbatki koperkowe (nawet ja piłam szklankę kopru dziennie ). u nas pomogło zestawienie": debridat (3 x dziennie) + lefax przed każdym karmieniem... po miesiącu tej kuracji qwszystko sie unormowało...a może po prostu córa "wyrosła" z tej przypadłości... wiem, że nie zrezygnowałam z karmienia. po 1. mała anty-butelkowa i anty- MM. chyba by mi z głodu padła gdybym jej UU zabrała... po 2. pediatra stwierdziła, że skoro na naturalnym pokarmie tak się dzieje, to na MM pewnie nie będzie wcale lepiej...
wiesz ja muszę jej dać mm bo inaczej cały dzień by nic nie jadła,a mam kiepski laktator który gdzieś przepuszcza powietrze i ciężko jest i odciągnąć mleczko
a jak długo to trwało u Ciebie?
__________________
ŻONA OD 17 PAŹDZIERNIKA 2009r.

Emilia211 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-06, 11:58   #14
pieleszka
Wtajemniczenie
 
Avatar pieleszka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 2 869
Dot.: Moja niunia ma 5 miesięcy i też często pręży się przez sen, czasami puszcza wte

Cytat:
Napisane przez Emilia211 Pokaż wiadomość
wiesz ja muszę jej dać mm bo inaczej cały dzień by nic nie jadła,a mam kiepski laktator który gdzieś przepuszcza powietrze i ciężko jest i odciągnąć mleczko
a jak długo to trwało u Ciebie?
trwało od urodzenia jakoś do końca 4 miesiąca.. i nadal nie wiem czy pomógł zestaw leków czy po prostu czas zrobił swoje
no u mnie było tak,że mała mimo, że przy UU bardzo się męczyła to MM i tak tknąć nie chciała
__________________
Haneczka

Kobiety nigdy nie zrozumiesz. Nawet jeśli jesteś kobietą! (A.J.Cronin)
pieleszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-06, 12:02   #15
Emilia211
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia211
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 3 048
GG do Emilia211 Send a message via Skype™ to Emilia211
Dot.: Moja niunia ma 5 miesięcy i też często pręży się przez sen, czasami puszcza wte

Cytat:
Napisane przez pieleszka Pokaż wiadomość
trwało od urodzenia jakoś do końca 4 miesiąca.. i nadal nie wiem czy pomógł zestaw leków czy po prostu czas zrobił swoje
no u mnie było tak,że mała mimo, że przy UU bardzo się męczyła to MM i tak tknąć nie chciała
a widzisz ja juz prawie 5
__________________
ŻONA OD 17 PAŹDZIERNIKA 2009r.

Emilia211 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-06, 12:07   #16
pieleszka
Wtajemniczenie
 
Avatar pieleszka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 2 869
Dot.: Moja niunia ma 5 miesięcy i też często pręży się przez sen, czasami puszcza wte

współczuje
w końcu coś pomoże!!
__________________
Haneczka

Kobiety nigdy nie zrozumiesz. Nawet jeśli jesteś kobietą! (A.J.Cronin)
pieleszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-06, 12:12   #17
Emilia211
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia211
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 3 048
GG do Emilia211 Send a message via Skype™ to Emilia211
Dot.: Moja niunia ma 5 miesięcy i też często pręży się przez sen, czasami puszcza wte

Cytat:
Napisane przez pieleszka Pokaż wiadomość
współczuje
w końcu coś pomoże!!
wiesz czasami ma wrażenie,ze jest gorzej- a nie lepiej
a może ja ją przekarmiam
nie wiem już sama

a lefax to prawie jak espumisan-bo ma też symetkon
__________________
ŻONA OD 17 PAŹDZIERNIKA 2009r.

Emilia211 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-06, 12:29   #18
pieleszka
Wtajemniczenie
 
Avatar pieleszka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 2 869
Dot.: Moja niunia ma 5 miesięcy i też często pręży się przez sen, czasami puszcza wte

Cytat:
Napisane przez Emilia211 Pokaż wiadomość
wiesz czasami ma wrażenie,ze jest gorzej- a nie lepiej
a może ja ją przekarmiam
nie wiem już sama

a lefax to prawie jak espumisan-bo ma też symetkon
tak, tak to w zasadzie to samo. pewnie się tylko zawartością różnią. miałam jeszcze niemiecki sab simplex, ale nie zdążyłam otworzyć, bo lefax dawał radę
__________________
Haneczka

Kobiety nigdy nie zrozumiesz. Nawet jeśli jesteś kobietą! (A.J.Cronin)
pieleszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-08, 22:41   #19
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: Moja niunia ma 5 miesięcy i też często pręży się przez sen, czasami puszcza wte

Współczuję Emilko, że jeszcze się męczysz

Cytat:
Napisane przez Emilia211 Pokaż wiadomość
aha i w kupce pełno białych grudek jest
białe grudki to mleko, którego nie strawiła. Nic groźnego i o niczym nie świadczy.

Cytat:
Napisane przez Emilia211 Pokaż wiadomość
Więc tak karter mam i za często tego nie używam-ale używam jak jest b. źle na ulotce fridy była info, ale nie kupiłam-później spotkałam kobietkę w przychodni , która była z synkiem -i mi opowiedziała,ze ona to używała i do niczego dziecka nie przyzwyczaiła ,a bynajmniej ulżyła,więc pobiegłam do apteki i mam dwie rurki jeszcze
Podawałam
BIO GAIE
Delicol -wymiotowała
Espumisan
Bobotic

teraz mamy drugi raz Debridat- po którym płacze jeszcze bardziej-ale pediatra kazała wypić całą butlęi nie wiem czy dalej to robić
i jeszcze
Dicoflor 30 w saszetkach-obecnie jej podaje-rozpuszczam w wodzie
herbatka koperkowa-kupione ziarenka w sklepie zielarskim
dobrze działa termofor-ale uważam żeby plecków nie poparzyć
Patrilla brzuszek kiedyś więcej masowałam, teraz mniej-ale zajrzę na te stronkę

Staraupa-to jeszcze miesiąc i mała skończy 6 miesięcy, takze w sumie z górki bliżej niż dalej
Martynka89-dzisiaj kupiłam bebilon comfort

Lenka zasnęła koło 15.00 i o 17.00 się zbudziła-dałam jej pierś w ciemnym pokoju-nie zapalając światła- jadła ładnie , a jak chce nakarmić ją w dzień to rozgląda się-odsuwa

---------- Dopisano o 17:42 ---------- Poprzedni post napisano o 17:40 ----------


alergii chyba nie ma
zrezygnowałabym z koperku i zastąpiła go rumiankiem. Od wielu dziewczyn na forum słyszałam, że po koprze było jeszcze gorzej (obojętnie czy to one go piły czy podawały dziecku).
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-12-09, 09:01   #20
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Moja niunia ma 5 miesięcy i też często pręży się przez sen, czasami puszcza wte

Potwierdzam. Ja karmiąc jeszcze piersią sama koperkową herbatę wypiłam wg zaleceń położnej, ludzie... Nie dość, że sama z toalety nie mogłam zejść, to dziecko pypcia dostało. Dla upewnienia się, czy to faktycznie to - wypiłam za jakiś czas dosłownie pół kubka tego - powtórka z rozrywki.
A słabiznę zaparzyłam!

A ja bym pomyślała o nietolerancji laktozy jeszcze. Skonsultuj to z pediatrą może, o ile masz jakąś dobrą lekarkę?
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-09, 21:34   #21
stokrotka_to_ja
Zakorzenienie
 
Avatar stokrotka_to_ja
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 11 425
GG do stokrotka_to_ja
Dot.: Moja niunia ma 5 miesięcy i też często pręży się przez sen, czasami puszcza wte

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;38042262]Potwierdzam. Ja karmiąc jeszcze piersią sama koperkową herbatę wypiłam wg zaleceń położnej, ludzie... Nie dość, że sama z toalety nie mogłam zejść, to dziecko pypcia dostało. Dla upewnienia się, czy to faktycznie to - wypiłam za jakiś czas dosłownie pół kubka tego - powtórka z rozrywki.
A słabiznę zaparzyłam!

A ja bym pomyślała o nietolerancji laktozy jeszcze. Skonsultuj to z pediatrą może, o ile masz jakąś dobrą lekarkę?[/QUOTE]



u nas z koprem identycznie


u młodej tez pediatra stwierdziła nietolerancję,pomógł Delicol i odciaganie ok 10 ml mleka przed karmieniem
__________________
...i jest

Dziecko grzeczne/niegrzeczne to stan umysłu matki a nie dziecka.


POMOC dla dzieci z Tanzanii https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=675684
stokrotka_to_ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-09, 23:54   #22
Marika_1987
Rozeznanie
 
Avatar Marika_1987
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: w swoim świecie
Wiadomości: 879
Dot.: Moja niunia ma 5 miesięcy i też często pręży się przez sen, czasami puszcza wte

Z tą nietolerancją szaja może mieć rację. U mnie też problemy z brzuchem, zatkany nos, wysypka, krzyk, płacz i bóg wie co jeszcze. Dostaje teraz Bebilon Pepti i jest duża poprawa.
__________________
Tylko człowiek mądry, nigdy nie przestaje się dziwić. Dla ludzi głupich jest to zbyt trudne, przyzwyczajeni do szarości dnia nie zauważają kolorów, jakie daje świat

Moje maluchy

większy maluch
Dawid ur. 28.09.2008 g. 7:58, 56/3030

mniejszy maluch
Liliana ur. 06.10.2012 g. 01:25, 48/2560

Marika_1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-10, 08:11   #23
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Moja niunia ma 5 miesięcy i też często pręży się przez sen, czasami puszcza wte

Ano właśnie, bo b. pepti, na receptę refundowany chyba, prawda? jest preparatem mlekozastępczym nie tylko dla skazowców ale dla dzieciaków nietolerujących laktozy.

Emilia, Stokrotka z tym odciąganiem mądrze prawi - bo w pierwszej fazie mleka, tej teoretycznie do zaspokojenia pragnienia, jest najwięcej laktozy i stąd prawdopodobnie te cyrki na początku przystawiania

Ja nie wiem, czy niespełna półrocznemu dziecku można zrobić test laktozowy, orientuje się któraś? Moja córa miała to w październiku, no ale ona już duża kobieta
Polega to na tym, że pobiera się dziecku krew (maluszkowi pewnie z palca), daje do wypicia dawkę laktozy, po godzinie drugi raz się krew bierze i po 2h trzeci raz. Coś jak próba glukozowa w ciąży Mojej córze akurat wyszła nietolerancja laktozy właśnie, wtórna, musiałam odstawić mleko zwykłe i śmietanę - przetworzone rzeczy mogą być. U maluszka pewnie ten pepti by pomógł. Aczkolwiek podejrzewam, że próby się nie robi tylko przepisuje pepti na podstawie objawów?
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-10, 09:01   #24
stokrotka_to_ja
Zakorzenienie
 
Avatar stokrotka_to_ja
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 11 425
GG do stokrotka_to_ja
Dot.: Moja niunia ma 5 miesięcy i też często pręży się przez sen, czasami puszcza wte

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;38057680]Ano właśnie, bo b. pepti, na receptę refundowany chyba, prawda? jest preparatem mlekozastępczym nie tylko dla skazowców ale dla dzieciaków nietolerujących laktozy.

Emilia, Stokrotka z tym odciąganiem mądrze prawi - bo w pierwszej fazie mleka, tej teoretycznie do zaspokojenia pragnienia, jest najwięcej laktozy i stąd prawdopodobnie te cyrki na początku przystawiania

Ja nie wiem, czy niespełna półrocznemu dziecku można zrobić test laktozowy, orientuje się któraś? Moja córa miała to w październiku, no ale ona już duża kobieta
Polega to na tym, że pobiera się dziecku krew (maluszkowi pewnie z palca), daje do wypicia dawkę laktozy, po godzinie drugi raz się krew bierze i po 2h trzeci raz. Coś jak próba glukozowa w ciąży Mojej córze akurat wyszła nietolerancja laktozy właśnie, wtórna, musiałam odstawić mleko zwykłe i śmietanę - przetworzone rzeczy mogą być. U maluszka pewnie ten pepti by pomógł. Aczkolwiek podejrzewam, że próby się nie robi tylko przepisuje pepti na podstawie objawów?[/QUOTE]

U nas był test wodorowy (wydechowy) , Ola miała wtedy na pewno mniej niż pół roku, dostała do picia laktozę po 60 min i po 2h chyba ,wyszła nietolernacja. Były dwie opcje - podajemy Delicol (enzym trawiący laktozę) przed kazdym karmieniem i odciagam to "pierwsze mleko " (u młodej to było takie zamknięte koło, brzuszek bolał,wiec chciała ssać,possała chwilę,sciagneła to wysokolaktozowe mleko,wiec bolało bardziej,płacz,szukanie piersi bo boli....i tak w kółko) ,albo jesli nie chciałabym się tak "bawic" lub nie byloby poprawy -przejscie na mleko specjalne. Delcol pomógł,pierwszą fazę mleka odciagałam chyba przez miesiąc (niewiele tego trzeba sicagnac,wiec zajmuje minut). U nas był też -i jest dalej -problem z białkiem mleka krowiego. Pomogła dieta eliminacyjna na początku ,a teraz nie przesadzanie z ilością mleka krowiego,młoda mleko dostaje,ale przetworzne (jogurt,ser żółty ),nigdy słodkie.
__________________
...i jest

Dziecko grzeczne/niegrzeczne to stan umysłu matki a nie dziecka.


POMOC dla dzieci z Tanzanii https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=675684
stokrotka_to_ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-10, 09:09   #25
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Moja niunia ma 5 miesięcy i też często pręży się przez sen, czasami puszcza wte

A widzisz, gorzej, jak jest dzieciątko które często pierś pije albo jest np. gorąco, więc dziecku pić się chce często.
Nam gastrolożka też ten delicol polecała gdyby np. była koniecznośc zjedzenia/wypicia czegoś z laktozą - typu tort urodzinowy u kogoś ale nie było konieczności, no i u nas to była wtórna nietolerancja, jeszcze kilka tygodni i można wrócić do normalnej diety, chociaż u 2,5 latki to już nie jest jakiś problem - daję mleko sojowe czasem do kaszki, śmietany się nie je, no, raz na jakiś czas zjada w plu zupę zabielną ale nic jej już nie jest.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-10, 09:12   #26
stokrotka_to_ja
Zakorzenienie
 
Avatar stokrotka_to_ja
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 11 425
GG do stokrotka_to_ja
Dot.: Moja niunia ma 5 miesięcy i też często pręży się przez sen, czasami puszcza wte

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;38058444]A widzisz, gorzej, jak jest dzieciątko które często pierś pije albo jest np. gorąco, więc dziecku pić się chce często.
Nam gastrolożka też ten delicol polecała gdyby np. była koniecznośc zjedzenia/wypicia czegoś z laktozą - typu tort urodzinowy u kogoś ale nie było konieczności, no i u nas to była wtórna nietolerancja, jeszcze kilka tygodni i można wrócić do normalnej diety, chociaż u 2,5 latki to już nie jest jakiś problem - daję mleko sojowe czasem do kaszki, śmietany się nie je, no, raz na jakiś czas zjada w plu zupę zabielną ale nic jej już nie jest.[/QUOTE]

młoda się urodziła w czerwcu i było gorąco jak diabli pierwsze 3m-ce jazda bez trzymanki ,pozniej juz było coraz lepiej,teraz nie ma tego problemu w ogóle,delicol podawalismy chyba przez 2 -mce

Dobrze,że u Agatki to przejsciowe
__________________
...i jest

Dziecko grzeczne/niegrzeczne to stan umysłu matki a nie dziecka.


POMOC dla dzieci z Tanzanii https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=675684
stokrotka_to_ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-10, 09:13   #27
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: Moja niunia ma 5 miesięcy i też często pręży się przez sen, czasami puszcza wte

tylko Emilia napisała, że jej córeczka po Delicolu wymiotowała
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-10, 09:14   #28
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Moja niunia ma 5 miesięcy i też często pręży się przez sen, czasami puszcza wte

Tak, to teraz takie tam nasze wspominki podajemy
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-10, 09:16   #29
stokrotka_to_ja
Zakorzenienie
 
Avatar stokrotka_to_ja
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 11 425
GG do stokrotka_to_ja
Dot.: Moja niunia ma 5 miesięcy i też często pręży się przez sen, czasami puszcza wte

Cytat:
Napisane przez karolca Pokaż wiadomość
tylko Emilia napisała, że jej córeczka po Delicolu wymiotowała
ja bym sprawdziła,czy to po Delicolu na pewno,bo nie ma w nim nic ,poza enzymem ,ktory człowiek i tak wytwarza,poza tym podaje się go bardzo mało...
__________________
...i jest

Dziecko grzeczne/niegrzeczne to stan umysłu matki a nie dziecka.


POMOC dla dzieci z Tanzanii https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=675684
stokrotka_to_ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-10, 10:04   #30
Ona231
Zadomowienie
 
Avatar Ona231
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 124
Dot.: Moja niunia ma 5 miesięcy i też często pręży się przez sen, czasami puszcza wte

Cytat:
Napisane przez Emilia211 Pokaż wiadomość
jak podawałam espumisan i bobotic to było jeszcze gorzej
ostatnio b. się wystraszyłam , bo spała po espumisanie tak mocno ze nie mogłam jej dobudzic...a moze to pozytywne działanie leku było

hmmm...a przy debridacie mogę podawać espumisan???
aha i teraz na debridacie sobie purta a po espuisanie tworzyła się wielki bak którego nie mogła wyprzeć
to na pewno kolki
aha i w kupce pełno białych grudek jest
biedna się nie może wyspać, bo ciągle się budzi

Ilonko tak samo płacz jest koło 4.00
po kąpieli zaśnie na 2 godzi a potem wybudza się i przekładam na drugi bok, a nad ranem cyrk
Akurat to wygląda jak typowa allergia na mleko, podałabym małej Nutramigen, bo te białe grudki to niestrawiony pokarm. A najlepiej porozmawiaj z pediatrą.
Ale z doświadczenia wiem coś na ten temat.

Cytat:
Napisane przez Emilia211 Pokaż wiadomość
wiesz czasami ma wrażenie,ze jest gorzej- a nie lepiej
a może ja ją przekarmiam
nie wiem już sama

a lefax to prawie jak espumisan-bo ma też symetkon
U mnie nie pomagały ŻADEN lek nic na kolki nie działało, tylko odstawienie nabiału i tylko UU. Potem jak zaczęłam dawać jej mm to właśnie Nutramigen.
__________________
Okruszek już na świecie
Ona231 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:37.