11 msc karmienie jaka ilość maxymalna na 1 posilek ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-03-09, 16:30   #1
patusia1230
Raczkowanie
 
Avatar patusia1230
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Wiercany ok Rzeszowa
Wiadomości: 355
GG do patusia1230

11 msc karmienie jaka ilość maxymalna na 1 posilek ?


Witam, jak w tytule, ile maksymalnie moze dostac smyk majac 11 miesiecy ? bo ja jakos odruchowo robie jak sobie 1 talerz zupy i bardzo mnie to zastanawia bo raz ani nie tknie a raz zje caly i jeszcze krzyczy o chrupki... jestem w szoku ze nie mowle moze tyle zjesc a lekarka jedyne co powiedziala to niech je ile potrzebuje. Czy to wiec normalne ? przykladowy plan jedzenia bez godzin:

  • rano 180 ml/210ml mleka zalezy ile zje
  • pozniej je zupe (mamy, chodzi o gleboki duzy zwykly talerz... do wglebienia maly wszystko wyje.. pelny lecz niewylewajacy sie talerz)
( jesli sa pulpety to zje pol talerza i powiedzmy 2 pulpety)

  • kaszka na owocach, powiedzmy mrozony (przeze mnie) melon, jagoda, i mrozonki z hortexu truskawki, maliny i wisnie lub kompot babciny wisnie z nich lub gruszka itp itd.. ale tez ilosc 1 talerz nie mniej.. bo po prostu krzyczy i mowi "DA" "DA" wygląda na "daj" .. bo na mnie mówi "mamama" "mam" i bardzo rzadko "mama"
  • kaszka bezmleczna z biszkoptem lub mleczna gdy wczesniej byla bezmleczna z owocami.
  • mleko 180/210 ml zalezy ile zje.
czy to normalne jedzenie ?


w miedzy czasie sa oczywiscie przekąski takie jak: chrupki kukurydziane, biszkopt, sporadycznie zdaza mi sie dac parówke bo sama nie wiem czy dawaC? ponoc dają mamy... ja kupuje cielęcą bardzo droga i malutka.. gotuje i obieram ze skorki ktora sie niby je ale i tak sie boje mimo ze maly ma od 6 miesiaca zęby i dobrze sobie radzi
bułka też się zdarza raz na 2 dni cała i zostaje wyjedzona do prawie końca. Tylko martwi mnie ilosc... bo to nie jest zwykly sloiczek tylko conajmniej 4-6 malych.... oczywiscie nie zawsze jest taki glodny ale czesto i to mnie martwi...



Ps. picie dostaje z gerbera i bobofruta, herbaty nietoleruje, nawet tej granulowanej dla niemowląt (strzela nią we mnie)... więc tylko soki, i rzadko jak moja mama zrobi kisiel to rzadki robi do przepicia ale nie zawsze mu smakuje...



z gory dzieki za odpowiedzi
patusia1230 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-09, 17:01   #2
kotek81
Zakorzenienie
 
Avatar kotek81
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 4 690
Dot.: 11 msc karmienie jaka ilość maxymalna na 1 posilek ?

moja też potrafi zjeść zupy takie ilości, ze jestem w szoku gdzie ona to mieści jej starsza 9-letnia siostra je mniej
ale to tylko zupa tak u nas podchodzi - reszta w umiarkowanych ilościach - choć ostatnio mnie powaliła bo zjadła na drugie danie całe duże udko z kurczaka oczywiście ziemniaków już nie ruszyła
Ja nie widzę powodu do zmartwienia - no chyba, ze dziecko miałoby ewidentną nadwagę to wtedy faktycznie powinna się zapalić lampka kontrolna ale jeśli waga jest ok to według mnie ma się czym przejmować - tym bardziej, że pozostałe posiłki są w "normalnych" porcjach
kotek81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-09, 22:27   #3
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: 11 msc karmienie jaka ilość maxymalna na 1 posilek ?

11 miesięcy to już nie taki maluszek,prawie roczne dziecko. Zresztą mój w sumie w tym samym wieku. Tylko,że ja mojemu nie dawałam nigdy w takim dużym talerzu. Je w swojej miseczce i ma porcje po 200-230 ml max,zjada wszystko. Pewnie by zjadł więcej,ale jakoś nie krzyczy na mnie,a ja nie chcę mu rozpychać żołądka. I tak jest kluseczką
No ale jeśli twój się domaga i nie ma nadwagi,to raczej nie powinno być powodów do zmartwienia. Na pewno dużo się rusza,ma intensywny okres wzrostu,więc i jedzonka sporo potrzebuje.

I próbowałabym na twoim miejscu zachecać go do picia wody. To jest bardzo dobre,jak dziecko lubi wodę i np w nocy gdy chce się pić bez problemu wody się napije,nie szkodzi to na ząbki
__________________
We all find time to do what we really want to do...
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-10, 08:05   #4
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: 11 msc karmienie jaka ilość maxymalna na 1 posilek ?

A na moje oko ma nieźle żołądek rozepchany.
2 razy kasza z dodatkami? wszystko przetworzone oczywiście. A gdzie jakieś owoce surowe, warzywa? picie też zapychacze jednak. Średnia ta dieta i duża ilość.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-10, 21:25   #5
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: 11 msc karmienie jaka ilość maxymalna na 1 posilek ?

Moja, jeśli coś bardzo jej smakuje potrafi zjeść sporo. Nie wiem ile, bo dostaje zupę na normlanym talerzu, nie sprawdzalam pojemności.
Tylko u nas problem i sztuczka polega na tym, że woli jeśc mniej a częściej.
Zamaist soków proponuję nauczyć dziecko pić wodę. Soki, wbrew pozorom, to nic dobrego (mimo iż witaminy).
Daj w rękę banan na deser, jabłko, marchew do gryzienia. Będzie zajęty na dłuzej a nie będzie rozpychał żołądka. Nie ma nic gorszego niz taki żołądek bez dna.
Fajnie, jak ma sie jadka w domu i nie gardzo jedzeniem, ale to jest kwestia nauczenia dziecka smaków. I tak przyjdzie okres grymaszenia
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-11, 06:30   #6
glamourous
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: duplinek
Wiadomości: 12 932
Dot.: 11 msc karmienie jaka ilość maxymalna na 1 posilek ?

Patusia jesli chodzi o parowki to droga wcale nie znaczy ze dobra, ile w niej jest cieleciny? bo czesto pisza parowki cielece a cieleciny 4% a reszta wieprzowina i to sredniej jakosci, wypelniacze i inne paskudztwa
parowki trujace nie sa, ale warto sprawdzac sklad. np sa parowki z szynki z sokolowa i krakusa, maja po 90-93 proc szynki, bez fosforanow
sa w lidlu parowki "piratki" konserwowane bakteriami jogurtowymi. sprawdzac sklad zeby bylo w nich jak najwiecej miesa, bez MOM, konserwantow
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=43221823 #post43221823 wymienie Tresor Midnight Rose
glamourous jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:48.