Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-04-06, 11:16   #31
DudiBoy
Zakorzenienie
 
Avatar DudiBoy
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: [x]Śląsk / Małopolska[ ]
Wiadomości: 5 640
GG do DudiBoy
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez fusiacola Pokaż wiadomość
Dudi ale jak piszesz, że jesz pomidora nadziewanego to wielkość porcji sama wychodzi no ok, zmieniłeś na wrapa i niech będzie, ale ogólnie to źle mnie zrozumiałeś. Chodziło mi o to, że to Ty mi pisałeś, że ja tego makaronu jem mało, że mam małe porcje. Napisałeś też wtedy, że twoja porcja makronu to 80 - 100g i dopiero parę postów niżej o swojej dziewczynie więc uważnie czytam Ja Ci nie mówie, żebyś jadł makaron, ale że wydaje się, że ogólnie jesz mniej ode mnie ale w sumie po co się przegadywać, jak możesz jakieś zdjęcia potraw dać sporo masz ciekawych przepisów, więc ktoś (np ja) mógłby z nich skorzystać
Ale to miały być dwa duuże pomidory (pół kilo) specjalnie kupiłem takie do faszerowania, pozatym cała puszka tuńczyka, majonez i sporo warzyw. Ciekawe czy byłoby Ci mało

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
DudiBoy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-06, 11:32   #32
akot80
Zadomowienie
 
Avatar akot80
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: gdzieś pod stolicą ;)
Wiadomości: 1 793
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Nie wiem, jaki jest sens w licytowaniu się kto je więcej a kto mniej. Jemy tyle, by zaspokoić głód - to chyba logiczne, nie?
__________________
Cytat:
Napisane przez DudiBoy Pokaż wiadomość
Normalnie nowa dieta cud! "Nie jedz nic i licz na cud, że przeżyjesz!" A nie, przepraszam... zjadłaś jogurt.


"Niech pożywienie będzie Twoim lekarstwem..."
akot80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-06, 13:13   #33
puppy lion
Przyczajenie
 
Avatar puppy lion
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 26
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

redukcja

1. omlet z dwóch wiejskich jaj eko z łyżką mąki ryżowej z konfiturą porzeczkową, kawa czarna parzona
jabłko
2. stir fry z wołowiną (świeży imbir, czosnek, cebulka czerwona i biała, papryka czerwona, makaron ryżowy, łyżka sosu sojowego, skropione świeżym sokiem z limonki - na oleju kokosowym), dzbanuszek zielonej herbaty
3. porcja sałatki śledziowej (śledzie, awokado, cebula, buraczki, jajko, łyżka majonezu, łyżeczka chrzanu), pewnie kawa
4. porcja leczo z kurczakiem (cukinia, papryka żółta, czerwona, pieczarki, pomidory, przyprawy)
puppy lion jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-06, 16:19   #34
GenaM
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 44
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Dzisiejsza R, myśle ze dużo lepiej niż wczoraj

09:00 dwie małe kromki chleba mieszanego pytlowego z twarogiem z rzodkiewka i szczypiorkiem, plaster żółtego sera (niedzielne szaleństwo ) i cappucino

13:00 cappucino oraz sok ze świeżych owoców

15:00 (obiad u Rodziny) chochla rosołu z gotowana marchewka, polędwiczka wieprzowa, dwa małe ziemniaczkami z koperkiem oraz duża porcja sałaty zielonej z papryka, ogórkiem i rzodkiewka

19:00 jajko na twardo z humusem, sok z pomidorów
__________________
"The most important thing in life is desire."
GenaM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-06, 16:27   #35
Maddie
Wtajemniczenie
 
Avatar Maddie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 671
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Niedzielna redukcja pod haslem 'dzien wegla'

I: owsianka - 5l. platkow, mleko, serek homo naturalny, starte jablko, lyzka rodzynek, lyzka platkow migdalowych i cynamon.
II: dwie kromki domowego chleba z maslem, wedzonym lososiem i pomidorem; surowka z pekinskiej z oliwa.
I tu wpadly wegle jablko, dwa wafle ryzowe i 3-4 suszone morele.
III: dwa ziemniaki, filet z indyka podsmazany na oleju kokosowym, buraczki na cieplo.
IV: serek wiejski z warzywami lub jajecznica z dwoch jajek z zielenina, sie zobaczy
Maddie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-06, 16:51   #36
fusiacola
Wtajemniczenie
 
Avatar fusiacola
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 2 499
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez DudiBoy Pokaż wiadomość
Ale to miały być dwa duuże pomidory (pół kilo) specjalnie kupiłem takie do faszerowania, pozatym cała puszka tuńczyka, majonez i sporo warzyw. Ciekawe czy byłoby Ci mało

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
z opisu wynikało, że pomidorek koktajlowy dobra żartuje

R:
kawa z mlekiem 3,2%
trening

1) 2 kanapki: chleb pełnoziarnisty na zakwasie ze sałatą, gotowanym jajkiem, rzodkiewką i szczypiorkiem, mały banan + kawa z mlekiem

2) filet z indyka w płatkach owsianych i sezamie, smażony na oleju z pestek winogron, sos miętowy (3 łyżki jogurtu naturalnego, świeża mięta, sól), sałatka z pomidorów i cebulki

3) dorsz wędzony, kasza gryczana duszona z brokułami, cukinią i cebulką + szklanka soku marchew-jabłko-banan

4) sałatka z sałaty lodowej, serka śródziemnomorskiego w kostkach, orzechów włoskich, pomidorków, papryki, czarnych oliwek i bazylii, ciut oliwy z oliwek.
__________________

fusiacola jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-06, 16:57   #37
Irish lady 28
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 1 358
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

r
  1. jajo na miękko, 2 kromki razowca z almette chrzanowym, łososiem wędzonym, ogórkiem
  2. jabłko, 100 łososia wędzonego w plastrach ( jedzone w sumie ok. 2 godziny, jako przegryzki wpadające co jakiś czas)
  3. 1/4 kurczaka z rożna (ciut więcej nawet niż 1/4), warzywa na patelnię smażone na oleju kujawskim, mnóstwo chili
  4. surówka kupna "wiosenna"- talerzyk


ocenicie to?
Irish lady 28 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-04-06, 17:19   #38
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez fusiacola Pokaż wiadomość
z opisu wynikało, że pomidorek koktajlowy dobra żartuje

R:
kawa z mlekiem 3,2%
trening

1) 2 kanapki: chleb pełnoziarnisty na zakwasie ze sałatą, gotowanym jajkiem, rzodkiewką i szczypiorkiem, mały banan + kawa z mlekiem

2) filet z indyka w płatkach owsianych i sezamie, smażony na oleju z pestek winogron, sos miętowy (3 łyżki jogurtu naturalnego, świeża mięta, sól), sałatka z pomidorów i cebulki

3) dorsz wędzony, kasza gryczana duszona z brokułami, cukinią i cebulką + szklanka soku marchew-jabłko-banan

4) sałatka z sałaty lodowej, serka śródziemnomorskiego w kostkach, orzechów włoskich, pomidorków, papryki, czarnych oliwek i bazylii, ciut oliwy z oliwek.
A zdjęcia gdzie ?

Mi się jadłospis podoba
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-06, 18:01   #39
fusiacola
Wtajemniczenie
 
Avatar fusiacola
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 2 499
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
A zdjęcia gdzie ?

Mi się jadłospis podoba
dzięki jakby więcej osób załączało zdjęcia to ja też wtedy chętnie, ale samej to mi tak głupio
__________________

fusiacola jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-06, 18:10   #40
zetuzetia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 3 926
GG do zetuzetia
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez fusiacola Pokaż wiadomość
dzięki jakby więcej osób załączało zdjęcia to ja też wtedy chętnie, ale samej to mi tak głupio
Ja ostatnio niestety beznadziejnie jem, to nawet nie wstawiam nic. Od wtorku mam nadzieję, że wrócę do porządnego jedzenia, wie wtedy zacznę sie udzielać od nowa
zetuzetia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-06, 19:22   #41
DudiBoy
Zakorzenienie
 
Avatar DudiBoy
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: [x]Śląsk / Małopolska[ ]
Wiadomości: 5 640
GG do DudiBoy
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez fusiacola Pokaż wiadomość
dzięki jakby więcej osób załączało zdjęcia to ja też wtedy chętnie, ale samej to mi tak głupio
Ja się dołącze ale jak kupię aparat, zdjęcia z tel wychodzą beznadziejnie :/

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
DudiBoy jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-04-06, 20:10   #42
Famijana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 161
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Dzisiejsze U

I Jaglanka (4 łyżki suchej kaszy) na mleku 2% (szklanka) z gruszką, jagodami peruwiańskimi, morwą białą i płatkami "Zdrowy błonnik" (2 łyżki) doprawiona cynamonem i kardamonem

II Dim Sum (10 sztuk) nadziewane krewetkami i selerem naciowym
+ sałatka z alg morskich
Jedzone w chińskiej knajpce-są to pierożki gotowane na parze

III Mus (1/2 awokado, 1 jabłko, 1 kiwi) przekładany serkiem wiejskim (200g)

Tylko 3 posiłki ze względu na specyficzny rozkład dnia-typowo niedzielny
+ fotki obiadu i kolacji
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 06.04.2014 - 1.jpg (50,5 KB, 112 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 06.04.2014 - 2.jpg (27,9 KB, 100 załadowań)

Edytowane przez Famijana
Czas edycji: 2014-04-06 o 20:11
Famijana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-06, 20:41   #43
klapkowa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 747
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Niedziela:
I płatki owsiane ze startym jabłkiem i selerem, kakao i kefirem
II (w szkole) kanapka z żytniego z pastą z cieciorki i szczypiorku, żółtą papryką i żółtym serem + żółte jabłko
III (w szkole) serek wiejski + marchewka + 300ml soku z aloesu
IV pęczak z włoszczyzną i cukinią
V (wyjadanie resztek) płatki ryżowe na wodzie + cieciorka + ogórki konserwowe + żółta papryka + mozarella + rzodkiewka + orzechy ziemne


Poniedziałek:
I musli z morelami, daktylami, zarodkami pszennymi i kefirem + żółte jabłko
II (w pracy) kanapka z żytniego z pastą z cieciorki i szczypiorku, zarodkami pszennymi i cukinią + żółte jabłko
III (w pracy) pęczak z zieloną soczewicą i szparagówką
IV (w pracy) twaróg chudy z mleczkiem sojowym i makiem
V zależy, co wpadnie do koszyka na zakupach


Jednak postawiłam na 1800kcal!
klapkowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-06, 23:35   #44
201606270916
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 5 832
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Redukcja, jutro:
I śniadanie: 2 łyżki płatków owsianych, łyżeczka wiórków kokosowych, pół szklanki mleka; kawałek sernika
II śniadanie: 2 kromki chleba razowego z polędwicą z indyka, twarogiem i majonezem, szklanka soku pomidorowego
III śniadanie: serek naturalny homogenizowany, duże jabłko
obiad: indyk 150 g usmażony na łyżce oliwy z pieczarkami i żółtym serem
podwieczorek: sałatka z makaronu razowego z czerwoną fasolą, kukurydzą, groszkiem i przecierem pomidorowym
kolacja: serek wiejski z wiórkami kokosowymi, jabłko

Zdjęcia będę wrzucać później bo jednak łatwiej mi najpierw napisać a potem się tego trzymać niż improwizować
201606270916 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-07, 08:27   #45
agaczini
Zadomowienie
 
Avatar agaczini
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 1 148
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

cześć, wrzucam jadłospis z całego weekendu REDUKCJA z delikatnym cheatem, żeby podwyższyć poziom leptyny (oszukane posiłki zwiększają poziom leptyny - hormonu sytości - na cały tydzień. gdy jest on niski to organizm przechodzi w tryb magazynowania tłuszczu, czego nie chcemy)


SOBOTA

I - placuszki z płatków owsianych z jajkiem (5 łyżek płatków zalanych wrzątkiem , 1 jajko) z serem żółtym, pesto z rukoli i pestek dyni z oliwą z oliwek, troszkę pasztetu, ogórka, szczypiorku, pomidora

mini maraton zumba - 2 godziny z małymi przerwami

II - 2 gołąbki chude z ryżem, gałeczka ziemniaków, sos z pomidorów z puszki

CHEAT: pozwoliłam sobie na deser - 2 paski czekolady mlecznej,1 ciasteczko owsiane, 1 cukierek malaga

III - gulasz z łopatki wp z fasolą, marchwią, pomidorami z puszki


NIEDZIELA

I - 2 kromki chleba żytniego wileńskiego z sałatą, pasztetem, pomidorem,, szczypiorem i ogórkiem

II - smoothie z 1 pomarańczy, 1 kiwi, wody niegazowaniej, kilka orzechó włoskich

III - gulasz z łopatki wp z fasolą, marchwią, pomidorami, ryż

CHEAT(niestety trochę śmieciowy no ale cóż ) czipsy w kinie z mamą, mega pikantne więc termogeneza się zgadza heheehehe

IV - 2 kromki chleba wileńskiego z wędliną z piersi kurczaka, ogórkiem, sałatą

DZISIAJ

I - 2 kromki chleba żytniego, w tym jedna z pasztetem i ogórkiem, 2 jajka sadzone b/t

II - 2 malutkie (4 cm średnicy na oko)kotleciki z cieciorki z ryżem, surówka z kapusty z jabłkiem i marchewką surowe

III - krupniczek wiosenny

IV - zapiekanka pasterska, kawałek kokosanki *jestem skonczonym grubasem ale...warto było....tż mi ukroił ehhhhh i leżała tak na moim talerzyku jak weszłam do kuchni po obiedzie....), kilka orzechó włoskich

V - shake z jogurtu nat. i mrożonych truskawek

Dodam, że OD WCZORAJ NIE PALĘ (znów próbuję, ostatnio fatalniesię czułam rano - kaszel palacza zawalony nos i gardło) - od dzisiaj tankuję plasterki niquitin daje mi to psychiczny komfort oraz wiem, że jak zapalę to mogę zwymiotować, nie to co przy np. gumach, zatem mam nadzieję że się będę trzymać jakoś
__________________
dieta reducyjna i zdrowe odżywianie

Edytowane przez agaczini
Czas edycji: 2014-04-07 o 17:56
agaczini jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-07, 10:30   #46
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez fusiacola Pokaż wiadomość
dzięki jakby więcej osób załączało zdjęcia to ja też wtedy chętnie, ale samej to mi tak głupio
E tam.. co będziesz patrzeć na innych Na pewno z czasem i inni zaczaną wrzucać
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-07, 13:23   #47
GenaM
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 44
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Dzisiejsza R

07:00 dwie małe kromki chleba pytlowego z twarogiem z rzodkiewką i szczypiorkiem

10:00 jogurt naturalny z musli + sok z marchewki, jabłka, pomarańczy i imbiru (300ml)

14:00 kanapka z dwóch małych kromek z humusem i jajkiem

17:00 polędwiczka wieprzowa z sałatką z cykorii

20:00 na pewno sok z pomidorów i reszta sałatki

Dobrze?
__________________
"The most important thing in life is desire."
GenaM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-07, 14:00   #48
Ily
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 254
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Maddie Pokaż wiadomość
Niedzielna redukcja pod haslem 'dzien wegla'

I: owsianka - 5l. platkow, mleko, serek homo naturalny, starte jablko, lyzka rodzynek, lyzka platkow migdalowych i cynamon.
II: dwie kromki domowego chleba z maslem, wedzonym lososiem i pomidorem; surowka z pekinskiej z oliwa.
I tu wpadly wegle jablko, dwa wafle ryzowe i 3-4 suszone morele.
III: dwa ziemniaki, filet z indyka podsmazany na oleju kokosowym, buraczki na cieplo.
IV: serek wiejski z warzywami lub jajecznica z dwoch jajek z zielenina, sie zobaczy
Maddie , kochana .. powiedz mi jak potrawy smakują po smażeniu na tym oleju kokosowym ;o ? zmienia smak jakoś czy prawie jak normalny olej ? drogi jest ? Bo widzę , że sporo osób na R podsmaża wszystko na tym oleju ja zaś na oliwie i chyba się przerzucę ale w sklepie nie widziałam nigdy owego oleju bo może nie zawracałam na niego uwagi hm...

i dzisiejsza R w końcu... po tygodniowym obżarstwie

I
Nad czczo zagotowana woda z zimną i z cytryną
2 jajka sadzone na oliwie , jeden duży pomidor i jedna rzodkiewka

II
Jabłko , pół activi pitnej ( i na prawdę mimo wszelkich uwag nie jestem w ogóle głodna później no chyba , że poczuje gdzieś kebaba )

III
Śledzie po kaszubsku , 2 kromki pieczywa słonecznikowego , pomidor , rzodkiewka + zielona herbata -> foto

IV Planowane
Grubszy plaster udźca z jakimiś warzywkami , pewnie pomidor etc

V
Jajko lub dwa w zależności o której padnę do łóżka jak mucha

---- i jak ?
Domyślam się , ze II szwankuje ale już kiedyś pytałam ... lepiej zamiast takiego posiłku zrobić na uczelnie kanapkę z pieczywem słonecznikowym , szynka drobiowa + warzywa ?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg jj.jpg (72,3 KB, 80 załadowań)
__________________
0-1-2-3-4-5-6-7-8-9-10

impossible is nothing



jem mniej - od 2015 produkują sam rozmiar XS i S






Edytowane przez Ily
Czas edycji: 2014-04-07 o 14:55
Ily jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-07, 15:18   #49
fusiacola
Wtajemniczenie
 
Avatar fusiacola
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 2 499
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

R:

1) 4 łyżki płatków owsianych, łyżka bananowego crunchy z sante, łyżka płatków migdałowych, truskawki, mleko + kawa z mlekiem 2%

2) sałatka inspirowana musem, który wczoraj wrzuciła tutaj Famijana u mnie: biały ser, awokado, kiwi, mięta + kawa i czerwone jabłko

trening

3) zupa - krem z warzyw (kalafior, dynia, czosnek, pietruszka, por) ze śmietaną 18%, w zupie zatonęła gałka ryżu

4) wieprzowina mielona z ziołami, zielonymi oliwkami i suszonym pomidorem gotowana na parze, makaron, ogórek kiszony + sok pomidorowy z chilli

5) sałatka z indyka, awokado, pomidora, ogórka, bazylii, cebulki, sałaty lodowej z jogurtem greckim, ciut oliwy z oliwek

6) wieczorem zjem garść orzechów włoskich + lampka wina
__________________


Edytowane przez fusiacola
Czas edycji: 2014-05-06 o 08:51
fusiacola jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-04-07, 15:23   #50
o_Khaleesi_o
Zadomowienie
 
Avatar o_Khaleesi_o
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Westeros
Wiadomości: 1 651
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Sub
o_Khaleesi_o jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-07, 15:34   #51
fusiacola
Wtajemniczenie
 
Avatar fusiacola
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 2 499
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez zetuzetia Pokaż wiadomość
Ja ostatnio niestety beznadziejnie jem, to nawet nie wstawiam nic. Od wtorku mam nadzieję, że wrócę do porządnego jedzenia, wie wtedy zacznę sie udzielać od nowa
super, to liczę na Ciebie

Dudi na Ciebie też zdjęcia telefonem przecież mają swój urok już Ci pisałam, że to nie blog kulinarny więc nie ma co się co jakością zdjęć przejmować
__________________

fusiacola jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-07, 16:03   #52
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez fusiacola Pokaż wiadomość
R:

1) 4 łyżki płatków owsianych, łyżka bananowego crunchy z sante, łyżka płatków migdałowych, truskawki, mleko + kawa z mlekiem 2%

2) sałatka inspirowana musem, który wczoraj wrzuciła tutaj Famijana u mnie: biały ser, awokado, kiwi, mięta + kawa i czerwone jabłko

trening

3) zupa - krem z warzyw (kalafior, dynia, czosnek, pietruszka, por) ze śmietaną 18%, w zupie zatonęła gałka ryżu

4) wieprzowina mielona z ziołami, zielonymi oliwkami i suszonym pomidorem gotowana na parze, makaron, ogórek kiszony + sok pomidorowy z chilli

5) sałatka z indyka, awokado, pomidora, ogórka, bazylii, cebulki, sałaty lodowej z jogurtem greckim, ciut oliwy z oliwek
Ta sałatka jest boska Zainspirowałaś mnie Ile dałaś twarogu ?
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-07, 18:07   #53
poppy seed
Zakorzenienie
 
Avatar poppy seed
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 7 036
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

coś mi Rka nie szła, może po maturze się za to zabiorę porządnie. wrzucam U

1. Placek owsiany z cynamonem i żurawiną podany z łyżką jogurtu naturalnego, domowym musem jabłko
wym i prażonymi migdalami; kawa z mlekiem.

2. Tost z dwóch kromek pikantnego razowca z z tuńczykiem, żółtym serem, czarnymi oliwkami i ketchupem,
kiwi.

3. Pierś z kurczaka duszona w musztardowo-miodowej zalewie, pieczone ziemniaczki z ziołami; sałatka - sałata lodowa, pomidory,
rzodkiewka, kiełki, dressing z oliwy i octu balsamicznego.

4. Kawałek cytrusowego sernika na kruchym spodzie jabłko / pani mnie na korepetycjach poczęstowała

5. Pół makreli wędzonej, kromka razowca z masłem i ogórkiem.

oprócz tego różne herbatki owocowe i woda mineralna.
__________________

poppy seed jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-07, 18:16   #54
fusiacola
Wtajemniczenie
 
Avatar fusiacola
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 2 499
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
Ta sałatka jest boska Zainspirowałaś mnie Ile dałaś twarogu ?
rzeczywiście fajne połączenie smaków, choć to nie mój pomysł Twarogu było dokładnie 75g, bo tyle miałam. Następnym razem wypróbuje z całym serkiem wiejskim

Ervisha a Ty nie wstawiasz swoich jadłospisów?
__________________

fusiacola jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-07, 19:46   #55
Bjouq
Raczkowanie
 
Avatar Bjouq
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Małopolskie
Wiadomości: 94
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

To mój dzisiejszy jadłospis
1. Jogurt z owocami
2. 2 kanapki ciemnego chleba z chudą wędliną i ogórkiem
3. Grillowany stek + sałata
3. 4 truskawki
5. Gotowana pierś z kurczaka + cały pomidor
Bjouq jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-07, 19:55   #56
Famijana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 161
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Dzisiejsze U/P

I Żytnianko-jęczmienianka (2 łyżki żytnich, 1 jęczmiennych, 1 otrąb pszennych, 2 "Zdrowy błonnik" i 1 łyżeczka siemienia) na mleku 2% (szklanka) z bananem, granatem, morwą białą i płatkami migdałowymi

II Kanapka szkolna:
-2 kromki chleba razowego z masłem
-1 duży plaster szynki wieprzowej
-plaster papryki

III -Pieczone podudzia z kurczaka (2-pieczone ze skórą, aczkolwiek jej nie zjadlam) marynowane w oliwie z oliwek, musztardzie i ziołach
- 45 g ryżu brązowego
-starta marchewka

IV Smoothie:
-szklanka mleka 2%
-kiwi
-garść szpinaku

V Sałatka:
-70 g sera feta półtłustego
-1/2 awokado
-rukola
-pomidor
-papryka
-cebula
-1 łyżka kukurydzy konserwowej
Sos:1 łyżeczka musztardy dijon, sok z cytryny, oregano

I jak?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 07.04.2014 - 3.jpg (52,0 KB, 58 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 07.04.2014 - 1.jpg (55,6 KB, 45 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 07.04.2014 - 2.jpg (52,3 KB, 65 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 07.04.2014 - 1 (1).jpg (18,2 KB, 41 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 07.04.2014 - 2 (1).jpg (66,0 KB, 56 załadowań)

Edytowane przez Famijana
Czas edycji: 2014-04-07 o 19:57
Famijana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-07, 20:02   #57
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez fusiacola Pokaż wiadomość
rzeczywiście fajne połączenie smaków, choć to nie mój pomysł Twarogu było dokładnie 75g, bo tyle miałam. Następnym razem wypróbuje z całym serkiem wiejskim

Ervisha a Ty nie wstawiasz swoich jadłospisów?
Oj jakoś nie wstawiam bo to nic ciekawego Jutro postaram się coś wrzucić...

A kiwi z serkiem wiejskim to dobry pomysł wiele razy jadłam na śniadanie a do tego orzechy i musli (czasem i gorzka czekolada) Polecam
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-07, 20:18   #58
forsvinn
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 884
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Dzisiejsze R, tragedia wyszła...
Śniadanie: połówka grahamki z szynką i suszonymi pomidorami + kuskus z połówką banana i 2 kiwi
II śniadanie: bułka grahamka z szynką i suszonymi pomidorkami
Niby obiad ;]: jajecznica z dwóch jaj i pozostała połówka grahamki na oliwie
Obiad: kurczak na oliwie z fasolką szparagową i makaronem razowym
Kolacja: resztka makaronu i fasolki z obiadu z 3 parówkami... wiem, wiem, wiem.
forsvinn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-07, 20:26   #59
fusiacola
Wtajemniczenie
 
Avatar fusiacola
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 2 499
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Famijana Pokaż wiadomość
I jak?
Famijana mi się wydaje, że mam podobnie do Ciebie skomponowane posiłki, ale ja jestem na redukcji i Twój jadłospis też wygląda mi na erkę.
__________________

fusiacola jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-07, 21:23   #60
zetuzetia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 3 926
GG do zetuzetia
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez fusiacola Pokaż wiadomość
Famijana mi się wydaje, że mam podobnie do Ciebie skomponowane posiłki, ale ja jestem na redukcji i Twój jadłospis też wygląda mi na erkę.
Zgadzam się, też mi się wydaje, że to jest najbardziej zbliżone do R. Na pewno nie jest to jadłospis na przytycie
zetuzetia jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-07-12 15:59:57


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:14.