Co ćwiczyć na początek? Pomocy :) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-02-27, 11:52   #1
mlodaxmama
Raczkowanie
 
Avatar mlodaxmama
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 242

Co ćwiczyć na początek? Pomocy :)


Witajcie Może powiem coś o sobie. Mam 21 lat, w maju minie 2 lat odkąd urodzilam córke i tu zaczyna się moja historia.. Przed ciązą ważyłam ok. 62kg przy wzroscie ok.170 i byłam szczupła. W ciąży przytyłam prawie 30kg Myslalam, ze kilogramy zrzucą się same, jednak było i jest inaczej. Chce zacząć walkę! Obecnie waże 77kg Chce to zmienić.. ! Szukam porady kogoś doświadczonego, sama nie wiem co powinnam zacząć ćwiczyć.. Od 2dni ćwiczę ABS brzucha z Mel B oraz z Natalia Gacka jest to w sumie ok. 25minut. Zakwasy na brzuchu są, więc coś się rusza Problem w tym, że przeczytałam w internecie, że ćwiczeniami na ABS oponki i cm nie zrzuce, to prawda? Na dziś zaplanowałam ćwiczenia cardio + ćwiczenia na nogi z Mel B.. pomożecie wrócić mi do formy? proszę.

Marta.
__________________
maj- 85kg!
lipiec- 82,3
sierpień- 78
wrzesien- 74,8

waga docelowa- 65kg!


Mama Lenki od 18.05.2013
mlodaxmama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-27, 12:22   #2
zaksy
Rozeznanie
 
Avatar zaksy
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 843
Dot.: Co ćwiczyć na początek? Pomocy :)

Cytat:
Napisane przez mlodaxmama Pokaż wiadomość
Witajcie Może powiem coś o sobie. Mam 21 lat, w maju minie 2 lat odkąd urodzilam córke i tu zaczyna się moja historia.. Przed ciązą ważyłam ok. 62kg przy wzroscie ok.170 i byłam szczupła. W ciąży przytyłam prawie 30kg Myslalam, ze kilogramy zrzucą się same, jednak było i jest inaczej. Chce zacząć walkę! Obecnie waże 77kg Chce to zmienić.. ! Szukam porady kogoś doświadczonego, sama nie wiem co powinnam zacząć ćwiczyć.. Od 2dni ćwiczę ABS brzucha z Mel B oraz z Natalia Gacka jest to w sumie ok. 25minut. Zakwasy na brzuchu są, więc coś się rusza Problem w tym, że przeczytałam w internecie, że ćwiczeniami na ABS oponki i cm nie zrzuce, to prawda? Na dziś zaplanowałam ćwiczenia cardio + ćwiczenia na nogi z Mel B.. pomożecie wrócić mi do formy? proszę.

Marta.
prawie tyle co ja! tylko jestem wyższa o 3 cm i nie mam dzieci.

Ekspertem nie jestem, ale może na początek Jillian Michaels - Beginner Shred. To jej nowy program z 2014 roku i jak sama nazwa wskazuje jest stworzony właśnie dla początkujących. Osobiście zaczynałam 3 lata temu swoją przygodę z fitnessem właśnie z Jillian, ale z programem 30 day shred. Jest dużo-dużo trudniejszy według mnie od Beginner Shred, ale też dałam radę Możesz wpisać do googla 30 day shred before and after i sama zobaczysz efekty po tym programie.

Co do tego, że nie da się schudnąć w jednym miejscu, w twoim przypadku w brzuchu, według mnie jest prawdą. To znaczy będziesz miała mięśnie w tej części, ale będą pod tłuszczykiem i nie będzie ich widać. Ale znów powtórzę, że nie jestem ekspertem, więc może się mylę

W każdym bądź razie życzę powodzenia w odchudzaniu!
zaksy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-27, 12:27   #3
mlodaxmama
Raczkowanie
 
Avatar mlodaxmama
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 242
Dot.: Co ćwiczyć na początek? Pomocy :)

Cytat:
Napisane przez zaksy Pokaż wiadomość
prawie tyle co ja! tylko jestem wyższa o 3 cm i nie mam dzieci.

Ekspertem nie jestem, ale może na początek Jillian Michaels - Beginner Shred. To jej nowy program z 2014 roku i jak sama nazwa wskazuje jest stworzony właśnie dla początkujących. Osobiście zaczynałam 3 lata temu swoją przygodę z fitnessem właśnie z Jillian, ale z programem 30 day shred. Jest dużo-dużo trudniejszy według mnie od Beginner Shred, ale też dałam radę Możesz wpisać do googla 30 day shred before and after i sama zobaczysz efekty po tym programie.

Co do tego, że nie da się schudnąć w jednym miejscu, w twoim przypadku w brzuchu, według mnie jest prawdą. To znaczy będziesz miała mięśnie w tej części, ale będą pod tłuszczykiem i nie będzie ich widać. Ale znów powtórzę, że nie jestem ekspertem, więc może się mylę

W każdym bądź razie życzę powodzenia w odchudzaniu!
Spróbuję dziś się z nią zapoznać! Dzięki A u Ciebie jakie efekty były?
__________________
maj- 85kg!
lipiec- 82,3
sierpień- 78
wrzesien- 74,8

waga docelowa- 65kg!


Mama Lenki od 18.05.2013
mlodaxmama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-27, 14:02   #4
zaksy
Rozeznanie
 
Avatar zaksy
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 843
Dot.: Co ćwiczyć na początek? Pomocy :)

Cytat:
Napisane przez mlodaxmama Pokaż wiadomość
Spróbuję dziś się z nią zapoznać! Dzięki A u Ciebie jakie efekty były?
Od 30 day shred efekty były super, ale nie robiłam wtedy jeszcze pomiarów i nie miałam wagi, więc w liczbach niestety nie wiem ile wtedy schudłam. Beginner Shred próbowałam tylko raz 1 level, no i okazałos się, ze jest za łatwy dla mnie, bo ćwiczę już od 3 lat różne programy (ale robię to nieregularnie).
zaksy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-27, 15:07   #5
mlodaxmama
Raczkowanie
 
Avatar mlodaxmama
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 242
Dot.: Co ćwiczyć na początek? Pomocy :)

Ja dzisiaj jeszcze dorzuciłam 40min skakanki
Niestety nie mam tych hantelków (?) z którymi ćwiczy Jillian, czy mogę ćwiczyć bez nich? I mam jeszcze takie pytanie, czy pomogłabyś mi znaleźć w internecie jej zajęcia z tłumaczeniem? Niestety słaba jestem z angielskiego...
__________________
maj- 85kg!
lipiec- 82,3
sierpień- 78
wrzesien- 74,8

waga docelowa- 65kg!


Mama Lenki od 18.05.2013
mlodaxmama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-27, 17:27   #6
katja_24
Zakorzenienie
 
Avatar katja_24
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 9 637
Dot.: Co ćwiczyć na początek? Pomocy :)

Weź butelki z woda albo piaskiem zamiast malych hantli. Treningow z tlumaczeniem raczej nie znajdziesz, ale ja po prostu obserwowalam i nasladowalam: )
katja_24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-27, 18:55   #7
zaksy
Rozeznanie
 
Avatar zaksy
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 843
Dot.: Co ćwiczyć na początek? Pomocy :)

Cytat:
Napisane przez mlodaxmama Pokaż wiadomość
Niestety nie mam tych hantelków (?) z którymi ćwiczy Jillian, czy mogę ćwiczyć bez nich? I mam jeszcze takie pytanie, czy pomogłabyś mi znaleźć w internecie jej zajęcia z tłumaczeniem? Niestety słaba jestem z angielskiego...
Właśnie jak katja_24 wyżej napisała, weź butelki z wodą lub piaskiem. Co do tłumaczenia, co niestety chyba program po polsku nawet nie istnieje. Ale tam dość proste ćwiczenia, musisz tylko patrzeć i powtarzać. Każdy level robi się przez 10 dni. Trening wygląda tak (wow, po 3 latach nadal to pamiętam ):
1. rozgrzewka
2. 3 cykle ćwiczeń
3. każdy cykl składa się z 2 powtórzeń serii ćwiczeń: 3 min siłowe, 2 min kardio i 1 min na mięśnie brzucha
4. rozciąganie

Najważniejsze rzeczy, o których musisz pamiętać - jak robisz przysiady, wypady itd, to pilnuj aby kolana nie wychodziły przed palce stóp, no i obowiązkowo ćwicz w butach sportowych. I to dotyczy nie tylko 30 day shred, ale wszystkich treningów, oprócz, oczywiście, pilatesu, yogi, stretchingu. A tak ogólnie, tu są chyba całe wątki o treningach z Jillian Michaels, może zajrzyj również tam
zaksy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-02-28, 11:32   #8
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Co ćwiczyć na początek? Pomocy :)

Cytat:
Napisane przez zaksy Pokaż wiadomość
jak robisz przysiady, wypady itd, to pilnuj aby kolana nie wychodziły przed palce stóp
To akurat zależy od budowy ciała, niektórzy (ja też) mają długie kości (odległość od bioder do uda) i kolana wychodzą przed palce stóp, inaczej nie da się zrobić poprawnego przysiadu
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-01, 21:49   #9
delfix10
Zakorzenienie
 
Avatar delfix10
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: dolny śląsk
Wiadomości: 17 352
Dot.: Co ćwiczyć na początek? Pomocy :)

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
To akurat zależy od budowy ciała, niektórzy (ja też) mają długie kości (odległość od bioder do uda) i kolana wychodzą przed palce stóp, inaczej nie da się zrobić poprawnego przysiadu
mam tak samo
delfix10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-03-01 22:49:12


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:56.