zootechnika - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-04-07, 16:38   #1
Marked_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 7
Exclamation

zootechnika


Rozważam studiowanie kierunku zootechnika. Próbowałam poszukać czegoś w necie ale wszystkie fora są kilka ładnych lat wstecz i nie zbyt aktualne.
A więc jest ktoś kto studiuje ten kierunek? Proszę o opinie. W którym mieście najlepiej studiować? Studia pewnie do najłatwiejszych nie należą, ale przecież to nie medycyna, więc równocześnie nie może być tak źle.
I kwestia pracy. Wszędzie pisze, że absolwenci żałują wyboru kierunku i czeka ich albo bezrobocie albo praca w sklepie. Naprawdę jest tak beznadziejnie w tej kwestii? Co ze specjalizacją końską?
Marked_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-08, 07:51   #2
201711281320
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 3 979
Dot.: zootechnika

Mam osobę w rodzinie która skończyła hodowlę koni i jeździectwo i nie udało jej się znaleźć pracy w zawodzie. Stadniny zwykle są biznesem rodzinnym i nie zatrudnia się tam osób z zewnątrz. Żeby zostać instruktorem jazdy wystarczy kurs, więc te studia w zasadzie są bezużyteczne. A do pielęgnacji koni przychodzą zwykle pracować młode dziewczyny za darmo w zamian za możliwość jazdy... Także tego akurat kierunku nie polecam. W ogóle każdy kierunek typu "hodowla" czegoś jest nieopłacalny, bo żeby zostać hodowcą nie trzeba mieć studiów.
201711281320 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-18, 22:10   #3
madelaine_16
Rozeznanie
 
Avatar madelaine_16
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
Wiadomości: 684
Dot.: zootechnika

Ja kończę właśnie zootechnikę(ale jestem też na weterynarii ,wiec pracy w zawodzie na razie nie szukam).Studia nie są złe jesli pójdziesz na nie z dobrym nastawieniem. Musisz wybrać jaka grupa zwierząt Cię interesuje(ale niestety konie są.. najmniej opłacalne.To co napisała kolezanka wyżej to prawda). Natomiast reszta gatunków ma jak najbardziej szanse powodzenia. Ja zrozumialam to za późno. Poza studiami musisz szkolić język, czytać gazetki branżowe i .. interesować się firmami ,w których po studdiach mogłabyś pracować. A jest ich na prawdę wiele.Możesz pracować bezpośrenio przy zwierzętach(mniejsza kasa),ale i w biurze. Niestety ,większość zootechników uczy się przed kolokwium,bez pasji, zainteresowania i przełożenia tego na praktyczne umiejętności.Dlatego nie mają pracy. Jeśli zootechnika Cie zainteresowała to próbuj. Być może będziesz tymi 10% z pasją i świetną pracą po
madelaine_16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-04-18 23:10:22


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:42.