Jak chodź trochę oderwać się od mojej przyjaciółki..? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Wizażowe Społeczności

Notka

Wizażowe Społeczności Wizażowe społeczności to forum, na którym poznasz osoby w swoim wieku, spod tego samego znaku zodiaku, szkoły. Dołącz do nas i daj się poznać.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-03-29, 19:19   #1
Maaja
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 333

Jak chodź trochę oderwać się od mojej przyjaciółki..?


Mam 17 lat.
Z moja przyjaciółką znamy się od 1o lat, a przyjaźnimy się tak od około 5 lat.
Ona wie prawie wszystko o mnie a ja o niej. Chodzimy ze sobą do klasy. Spędzamy razem dużo czasu, nocujemy u siebie, jeździmy na wakacje itd.. Ale od pewnego czasu zaczęłam się zastanawiać i doszłam do wniosku, że ja wszędzie chodzę z nią. I tak zastanawiając się dłużej pomyślałam, że jeżeli ja spotykam się z jakimiś innymi koleżankami bez niej to ona jest troszkę zła ale to działa również w drugą stronę, gdy ona spotka się z innymi dziewczynami (a ja je też znam) to mówię jej wtedy: "dzięki, że zadzwoniłaś i spytałaś czy chce iść z Wami."
Chciałabym się od niej odłączyć ale tak minimalnie, jestem do niej tak przyzwyczajona, że każdą przerwę spędzamy razem a gdy np. któraś z nas przyjdzie sama do szkoły, zaraz pada pytanie od ludzi z klasy "Gdzie masz .. (i tu pada imię moje albo jej) ?" Nie wiem jak zrobić żeby się od niej trochę odłączyć bo wiem, że jeżeli po prostu zacznę chodzić gdzieś bez niej będzie miała do mnie o to żal i pretensje.. Kocham ją jak siostrę, mogę z nią pogadać o wszystkim i chcę nadal się z nią przyjaźnić. Tylko, gorzej jak przyjdą studia i pójdziemy w innym kierunku. Boję się, że to bycie ciągłe z nią utrudni mi przyszłe życie. Nie wiem, może się mylę. Może tak w przyjaźni jest.
Ale np. gdy naglę wstanę na przerwie i ją zostawię i pójdę gdzieś z inną osobą to później na lekcji czuje nie tyle że jest na mnie zła ale że jest jest przykro. Nie zrozumcie mnie źle, to nie jest tak że my nie mamy innych koleżanek w klasie i boczymy się na siebie jeśli rozmawiamy z kims innym. Ona mi nie ma za złe ani ja jej że gadamy z kims innym.. tylko gdy np. umawiamy się poza szkoła osobno a obydwie znamy te osoby i wychodzi na to że i tak i tak idziemy z tymi osobami ale razem Nie wiem może poradzicie mi jak delikatnie się "usamodzielnić" żeby ona tego bardzo nie odczuła i żeby jej nie było przykro?
Maaja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-29, 19:36   #2
cholernarejestracja
Copyraptor
 
Avatar cholernarejestracja
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 21 283
Dot.: Jak chodź trochę oderwać się od mojej przyjaciółki..?

Nie rozumiem Twojej potrzeby "usamodzielniania" się i problemu. Przecież przyjaźń na tym polega, żeby robić różne rzeczy razem z tego co mówisz, to spotykacie się też z innymi ludźmi, i moim zdaniem normalne jest to, że czasem jest wam smutno, że ta druga się bawi bez tej pierwszej.

Będziesz jeszcze tęsknić za taką prawdziwą, silną przyjaźnią nie wiem w jaki sposób ta przyjaźń miałaby wam utrudnić studia - wtedy tym bardziej potrzebna jest osoba, z którą można pogadać/wyżalić się. Na pewno macie poukładane w głowach, i nie będziecie np. rezygnowały z wymarzonego kierunku studiów tylko po to, żeby być bliżej siebie. Pewnie trochę wam się więzi rozluźnią, ale moim zdaniem warto je będzie podtrzymywać.
cholernarejestracja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-29, 20:06   #3
zollla
Wtajemniczenie
 
Avatar zollla
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 110
Dot.: Jak chodź trochę oderwać się od mojej przyjaciółki..?

Cytat:
Napisane przez cholernarejestracja Pokaż wiadomość
Nie rozumiem Twojej potrzeby "usamodzielniania" się i problemu. Przecież przyjaźń na tym polega, żeby robić różne rzeczy razem z tego co mówisz, to spotykacie się też z innymi ludźmi, i moim zdaniem normalne jest to, że czasem jest wam smutno, że ta druga się bawi bez tej pierwszej.

Będziesz jeszcze tęsknić za taką prawdziwą, silną przyjaźnią nie wiem w jaki sposób ta przyjaźń miałaby wam utrudnić studia - wtedy tym bardziej potrzebna jest osoba, z którą można pogadać/wyżalić się. Na pewno macie poukładane w głowach, i nie będziecie np. rezygnowały z wymarzonego kierunku studiów tylko po to, żeby być bliżej siebie. Pewnie trochę wam się więzi rozluźnią, ale moim zdaniem warto je będzie podtrzymywać.
Chciałam dokładnie to samo napisać.
Takiej przyjaźni na pewno można pozazdrościć
a jeśli to działa w dwie strony to może pogadaj o tym z nią?
__________________
"inne usta nie kołyszą światem..."
M. Hillar

zollla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-29, 20:43   #4
kolorowatecza
Zakorzenienie
 
Avatar kolorowatecza
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 244
Dot.: Jak chodź trochę oderwać się od mojej przyjaciółki..?

Poczekaj do pierwszego chłopaka - wtedy życie zweryfikuje, czy to naprawdę prawdziwa przyjaźń i usamodzielnicie się z musu.
Tymczasem ciesz się zaistniałą sytuacją
__________________
Jesteś architektem moich snów, projektantem uśmiechu, wynalazcą szczęścia


cel na ten rok - rzucić palenie. Raz na zawsze!
kolorowatecza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-29, 20:58   #5
fiolkowa krolewna
Zakorzenienie
 
Avatar fiolkowa krolewna
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 3 774
Dot.: Jak chodź trochę oderwać się od mojej przyjaciółki..?

Też nie rozumiem dlaczego chcesz się oderwać od swojej przyjaciółki

Ja również miałam taką przyjaciółkę w liceum, i nie chciałam się oderwać Cieszyłam się bardzo, że ją mam i pytano mnie tez "gdzie..." , Albo jak ona nie szła do szkoły to ja też nie wiem, dziwne :P Teraz mamy nadal kontakt, jednak ograniczony


Ty też się ciesz to jest fajne!
__________________
Pamiętaj - Daj sobie czas. Efekty zawsze się pojawią.

MOTIVATION
fiolkowa krolewna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-30, 14:39   #6
yousuck
Rozeznanie
 
Avatar yousuck
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 636
Dot.: Jak chodź trochę oderwać się od mojej przyjaciółki..?

Wydaje mi się że Autorce chodziło jednak o to: co dalej? Nie wiem, czy w Waszym wypadku różne kierunki mogą oznaczać różne miasta, ale chodzi chyba o takie istnienie w towarzystwie jako JA, nie ja+przyjaciółka. Wasza przyszłość musi w pewien sposób potoczyć się innymi drogami, tak sądzę. Co nie znaczy, że te kontakty miałyby się ochłodzić. Wraz ze studiami przyjdą nowi znajomi, dalej nowa praca, nowe perspektywy. Nie zawsze będzie pokrywać się to z sytuacją przyjaciółki.
Może znajdź sobie jakieś zajęcie tylko dla siebie: nauka języka, jakieś koło zainteresowań... i przy okazji powiedz przyjaciółce, że choć jest dla Ciebie ważną osobą i już zawsze taką pozostanie - potrzebujesz własnej przestrzeni.
__________________
there is a light that never goes out
yousuck jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-30, 17:23   #7
Maaja
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 333
Dot.: Jak chodź trochę oderwać się od mojej przyjaciółki..?

Nie chodziło mi dokładnie o to, że ona mi będzie utrudniać studia ale myślałam o tym, że teraz wszędzie z nią chodzę, spędzamy mnóstwo czasu a np. gdybyśmy miały iść do innych miejscowości na studia to ja się boję, że bez niej nie dam rady bo dotychczas zawsze wszędzie ze mną szła i była ze mną..
yousuck - dokładnie chyba o to mi chodzi, że 'JA' jestem tylko w rodzinie w domu, a poza nim, w szkole, na spotkaniach ze znajomymi jestem 'JA+przyjaciółka'.

Pytacie po co chcę się oderwać od niej? Po pierwsze chcę tak chodź minimalnie, nie chce całkowicie zerwać przyjaźni. Chcę po prostu czasami pójść sama gdzieś i zobaczyć tak naprawdę jak ja sobie poradzę w towarzystwie bez niej ? Bo przyznam się, że jak jej nie ma w szkole bo jest chora to jakoś jestem taka sama w tej szkole.
A jak tak siedzę i myślę to dochodzę do wniosku, że mam naprawdę mało koleżanek z którymi bym mogła po prostu gdzieś pójść. Bo zawsze jak np. chciałam iść na miasto to nigdy nie prosiłam o to Olę, Kasię, Basie, Paulinę tylko zawsze moją przyjaciółkę i wychodziło na to że zawsze szłyśmy same we dwie...

Edytowane przez Maaja
Czas edycji: 2011-03-30 o 17:25
Maaja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-03-30, 18:14   #8
domciatko
Zakorzenienie
 
Avatar domciatko
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 9 030
GG do domciatko
Dot.: Jak chodź trochę oderwać się od mojej przyjaciółki..?

a ja ci powiem tak, pielęgnuj tę przyjaźń bo pewnego dnia będzie ci kogoś takiego brakować
powinnaś się cieszyć, że masz kogoś tak bliskiego
__________________
handmade by Domcia - tu tworzę
MAMA W UK- tu piszę

domciatko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-30, 19:40   #9
yousuck
Rozeznanie
 
Avatar yousuck
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 636
Dot.: Jak chodź trochę oderwać się od mojej przyjaciółki..?

Ja to rozumiem - nawet bardzo, bo zawsze w przyjaźni ceniłam sobie niezależność. Wy macie chyba to szczęście, że jesteście dla siebie bardzo ważne i możecie na siebie liczyć. Utrzymywać dotychczasową bliskość i jednocześnie nie zaniedbywać kontaktów z innymi byłoby bardzo trudno - zresztą, bliskość niekoniecznie mierzy się w czasie, jaki przyjaciele spędzają razem . To wspaniałe znaleźć bratnią duszę, ale opierać życia na 2gim człowieku moim zdaniem nie warto, bo gdy tej osoby zabraknie lub jesteśmy z nią w konflikcie - okazuje się, że jesteśmy zupełnie zależni i nie pozostaje nam nikt (częsty problem dziewczyn, które dla faceta zaniedbały inne relacje). Różni ludzie mają różną potrzebę bliskości; wg mnie lekki dystans jest zdrowy.
__________________
there is a light that never goes out
yousuck jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-30, 21:05   #10
BJean
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 827
Dot.: Jak chodź trochę oderwać się od mojej przyjaciółki..?

niedługo Ty lub ona będziecie mieć chłopaka. I to zmieni wszystko. ; )
__________________
CZYTAJ SKŁAD ! ! !


masz prawo wiedzieć co jesz.

BJean jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-30, 23:42   #11
katakumba
Zakorzenienie
 
Avatar katakumba
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: bedlam
Wiadomości: 5 384
Dot.: Jak chodź trochę oderwać się od mojej przyjaciółki..?

nie martw sie na zapas, nie zmuszaj sie do oderwania sie od niej po to zeby sie przyszykowac na przyszlosc, bo przyszlosc jest nieprzewidywalna i nie wiesz co bedzie.

meczy cie jej towarzystwo? wydaje mi sie ze nie
wiec po co sie "odrywac" nawet tak minimalnie?
__________________
swoje rady zwin w ciasny rulonik i rozwaz znaczenie slowa "czopek"

Haters gonna hate.
Potatoes gonna potate.



katakumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-31, 09:14   #12
leemonqa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Mielec
Wiadomości: 2 614
Dot.: Jak chodź trochę oderwać się od mojej przyjaciółki..?

Cytat:
Napisane przez Maaja Pokaż wiadomość
Mam 17 lat.
Z moja przyjaciółką znamy się od 1o lat, a przyjaźnimy się tak od około 5 lat.
Ona wie prawie wszystko o mnie a ja o niej. Chodzimy ze sobą do klasy. Spędzamy razem dużo czasu, nocujemy u siebie, jeździmy na wakacje itd.. Ale od pewnego czasu zaczęłam się zastanawiać i doszłam do wniosku, że ja wszędzie chodzę z nią. I tak zastanawiając się dłużej pomyślałam, że jeżeli ja spotykam się z jakimiś innymi koleżankami bez niej to ona jest troszkę zła ale to działa również w drugą stronę, gdy ona spotka się z innymi dziewczynami (a ja je też znam) to mówię jej wtedy: "dzięki, że zadzwoniłaś i spytałaś czy chce iść z Wami."
Chciałabym się od niej odłączyć ale tak minimalnie, jestem do niej tak przyzwyczajona, że każdą przerwę spędzamy razem a gdy np. któraś z nas przyjdzie sama do szkoły, zaraz pada pytanie od ludzi z klasy "Gdzie masz .. (i tu pada imię moje albo jej) ?" Nie wiem jak zrobić żeby się od niej trochę odłączyć bo wiem, że jeżeli po prostu zacznę chodzić gdzieś bez niej będzie miała do mnie o to żal i pretensje.. Kocham ją jak siostrę, mogę z nią pogadać o wszystkim i chcę nadal się z nią przyjaźnić. Tylko, gorzej jak przyjdą studia i pójdziemy w innym kierunku. Boję się, że to bycie ciągłe z nią utrudni mi przyszłe życie. Nie wiem, może się mylę. Może tak w przyjaźni jest.
Ale np. gdy naglę wstanę na przerwie i ją zostawię i pójdę gdzieś z inną osobą to później na lekcji czuje nie tyle że jest na mnie zła ale że jest jest przykro. Nie zrozumcie mnie źle, to nie jest tak że my nie mamy innych koleżanek w klasie i boczymy się na siebie jeśli rozmawiamy z kims innym. Ona mi nie ma za złe ani ja jej że gadamy z kims innym.. tylko gdy np. umawiamy się poza szkoła osobno a obydwie znamy te osoby i wychodzi na to że i tak i tak idziemy z tymi osobami ale razem Nie wiem może poradzicie mi jak delikatnie się "usamodzielnić" żeby ona tego bardzo nie odczuła i żeby jej nie było przykro?
pielęgnuj tą przyjaźń. póki mozesz spędzaj z nią czas róbcie duzo rzeczy razem, gadajcie, bawcie się ... korzystajcie z tej przyjaźni, bo prędzej czy później życie samow was "usamodzielni" pojawi się chłopak, będą studia i czar takiej przyjaźni pryśnie jak bańka mydlana... juz nic nie bedzie takie jak teraz ... wasze kontakty troche się ograniczą .... więm co mówię bo też miałam taką przyjaciółkę z która robiłam mnóstwo rzeczy i byłysmy nierozłączne. ale ona zaczeła studowac ja znalazłam faceta i prace a ona powoli stawała sie coraz bardziej zazdrosna... że mam wiecej czasu dla chopaka a z nią spotykam się coraz rzadziej, ze ona mimo ze ma mgr nie ma pracy a ja po nie ukończonych studiach jestem asystentem lekarza ... teraz nasze kontakty ograniczyły sie do zwykłego "czesc" jak mijamy sie na miescie i do życzeń na różne okazje... czasami bardzo tesknię do tego co było dawniej ... wiec z całego serca radzę ci nie ograniczaj i nie usamodzielniaj sie ...
leemonqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-31, 14:57   #13
Maaja
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 333
Dot.: Jak chodź trochę oderwać się od mojej przyjaciółki..?

Dziękuje Wam wszystkim
Dokładnie wydaje mi się, że gdy jej 'zabraknie' zostanę zupełnie sama bo zaniedbuje kontakty z innymi ludźmi...
Maaja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-01, 15:57   #14
Linusiaczek
Wtajemniczenie
 
Avatar Linusiaczek
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 874
Dot.: Jak chodź trochę oderwać się od mojej przyjaciółki..?

Rozumiem Cię. Z jednej strony chcesz mieć przyjaciółkę nadal, z drugiej chcesz się trochę niejako usamodzielnić. Ja miałam taką przyjaciółkę, z którą zresztą przyjaźnię się do dziś, chociaż mieszkamy w różnych krajach i ja już jestem mężatką. Przyjaźnimy się już od jakiś 22 lat i jest to jedna z najlepszych rzeczy, jakie mnie spotkały w życiu.
Niestety siłą rzeczy gdy ma się kogoś tak bliskiego to zaniedbuje się kontakty z innymi osobami, wiem po sobie. To się wydaje być problemem, u mnie też trochę było, bo jestem osobą bardzo towarzyską i uwielbiam poznawać nowych ludzi, ale... przyjaźnie, a już zwłaszcza takie głębokie, pojawiają się w życiu niezmiennie rzadko i są bardzo cenne. Jeśli wasze drogi się rozejdą, a jesteście prawdziwymi przyjaciółkami, to będzie Ci na pewno lżej wiedząc, że masz kogoś, do kogo zawsze możesz się zwrócić i opowiedzieć jak Ci jest. Jeśli jednak czujesz, że może potrzebujesz trochę wytchnienia to może tak faktycznie być. Ja to rozwiązałam znajdując sobie inne hobby od mojej przyjaciółki i przez to spędzając czasami czas z inną grupą ludzi, którą poznałam np. na kursie językowym. Czułam, że dalej mam przyjaciółkę, z którą wciąż spędzałam kupę czasu, ale i czasami miałam czas i możliwość poznania nowych ludzi i przez to na odetchnięcie od siebie. Może u Ciebie to też podziała?
Linusiaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-01, 17:45   #15
martusia205
Zakorzenienie
 
Avatar martusia205
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: z krzesła :)
Wiadomości: 11 764
Dot.: Jak chodź trochę oderwać się od mojej przyjaciółki..?

Tak jak już ktoś wczesniej napisał już niedługo w waszym zyciu pojawi się ktoś inny..Ty się zakochasz...lub Twoja przyjaciółka wtedy się wszystko zmieni i jeszcze zatęskinsz za koleżanką
martusia205 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-01, 19:38   #16
leemonqa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Mielec
Wiadomości: 2 614
Dot.: Jak chodź trochę oderwać się od mojej przyjaciółki..?

Cytat:
Napisane przez martusia205 Pokaż wiadomość
Tak jak już ktoś wczesniej napisał już niedługo w waszym zyciu pojawi się ktoś inny..Ty się zakochasz...lub Twoja przyjaciółka wtedy się wszystko zmieni i jeszcze zatęskinsz za koleżanką
Amen
leemonqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-01, 20:44   #17
kociaczek88
Wtajemniczenie
 
Avatar kociaczek88
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2 599
Dot.: Jak chodź trochę oderwać się od mojej przyjaciółki..?

zgadzam się z dziewczynami dbaj o prawdziwą przyjaźń !
kociaczek88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-03, 22:45   #18
bura kocurka
Zakorzenienie
 
Avatar bura kocurka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5 749
Dot.: Jak chodź trochę oderwać się od mojej przyjaciółki..?

Ja Ci zazdroszczę tej przyjaźni - bo to świetne, że masz prawdziwą przyjaciółkę, taką od serca i że kochacie się jak siostry. Ja tak nie mam i żałuję. Dlatego nie odłączaj się od niej na siłę...jeśli rozjedziecie się do innych miejscowości na studia, to wasze kontakty same się rozluźnią i będziesz tęsknić za tym co było. Po co więc psuć to specjalnie? Ciesz się, póki jest jak jest

A jeśli czujesz się ograniczona, że masz tylko ją, to nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś sama kogoś zapoznała. Wtedy będziesz miała to grono znajomych, które jest tylko Twoje. Chociaż przypuszczam, że prędzej czy później będziesz chciała zapoznać z nimi też Twoją przyjaciółkę. A skoro martwisz się tym co będzie dalej i innymi sprawami związanymi z Tobą i psiapsiółą...to po prostu pogadajcie o tym szczerze, w końcu mówicie sobie o wszystkim, więc nie będzie z tym chyba problemu
__________________

bura kocurka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-04, 10:12   #19
Janella
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 150
Dot.: Jak chodź trochę oderwać się od mojej przyjaciółki..?

Wiesz co, po co zmieniać teraz coś co jest dobre i dzięki temu jesteś szczęśliwa. Masz przyjaciółkę, dbajcie o siebie póki możecie Ja takiej nie mam i żałuję A później siła rzeczy i tak pójdziecie w inne strony i będziesz za nią tęsknić. Porozmawiaj z nią o swoich obawach. Zobaczysz jakie ona ma. Jeśli ją kochasz i Ci to nie przeszkadza, że jesteście tak blisko, to nie zmieniaj tego tylko dlatego, że boisz się jak będzie później. Jedynie, jeśli boisz się, że jak kiedyś między wami będzie "większy luz", to żeby nie zostać samej, organizujcie spotkania już teraz wspólne z innymi ludźmi. Dzięki temu zaprzyjaźnicie się też z innymi osobami i w razie czego, jak jej nie będzie blisko, będziesz miała do kogo zadzwonić
Janella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-04, 11:32   #20
joaa
Zakorzenienie
 
Avatar joaa
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 403
GG do joaa
Dot.: Jak chodź trochę oderwać się od mojej przyjaciółki..?

Myślę, że powinnaś zrobić dwie rzeczy. Przede wszystkim powiedzieć Jej o swoich obawach. I znaleźć sobie kawałek życia niezależny od Niej (np. wspomniane już wcześniej kursy, może jakieś koła zainteresowań?). Jeśli więź jest mocna, jest też dość elastyczna.
I nie czuj się winna, że chcesz być bardziej niezależna. Poczucie, że możesz polegać także na samej sobie daje dużo siły w trudnych sytuacjach
__________________
bad decisions make good stories


volleyhead z loży >ŁONA FAJT?!<



If you're going crazy just grab me and take me
I'd follow you down, down, down... anywhere, anywhere

joaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Wizażowe Społeczności


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:20.